Kategoria domyślna

Życie jest za krótkie by martwić się o głupie rzeczy. Idź w pokoju, nie krzywdź innych i czyń swoją wolę

sens-zycia-5Przez te kilka lat przeanalizowałem działanie systemów stworzonych przez naturę jak i przez ludzi. Nie twierdzę, że odnalazłem prawdę absolutną. Jedyne co odnalazłem to szereg zależności jak i mechanizmów, które są wspólne. Te punkty wspólne to być może podpis czy też „odcisk palca” projektanta systemu. Ja używam swojej nazwy – „Rdzeń„. Staram się patrzeć na świat całościowo.

Przeczytałem dużo koncepcji starających się wytłumaczyć, jak działa nasz świat. Doświadczyłem także wielu rzeczy które były w tych koncepcjach opisywane. Co mogę więc powiedzieć jako pewnik? To wszystko czym się interesujemy, określane terminami duchowość czy metafizyka, nie powinno dotyczyć wcale czegoś oderwanego od życia i z nim nie związanego. A wręcz przeciwnie – są to sprawy proste i jak najbardziej życiowe. Od dawna sprzeciwiam się metafizyce, która jest oderwana od Ziemi. Która każe rezygnować z ziemskich przyjemności i pokus. I tym samym niszczy i okalecza człowieka, często jeszcze mocniej niż tradycyjne, monoteistyczne religie.

Psychologia, relacje, seksualność i świadomość związana z miłością, związkami, rolami płciowymi, stosunek do pieniędzy, społeczeństwa i jego rygorystycznych norm. To wszystko są sprawy proste i codzienne, wręcz przyziemne, o których traktuje metafizyka. Kilka razy polecałem Wam raz na zawsze zapomnieć o koncepcji przebudzenia i oświecenia, i nigdy już do niej nie wracać. Podtrzymuję to i polecam to Wam wszystkim. Myślę, że nie potrzebujemy już „duchowości guru lewitujących z dupą w chmurkach„, oderwanych od życia i codziennych problemów.

Są to teoretycy, bywa że dziwacy, którzy nie zrozumieją co to znaczy wstawać o 6 rano, iść na etat do pracy i zarabiać 1850 zł brutto. Dlatego polecałem Wam by zapomnieć o idei przebudzenia i oświecenia, znanej z książek guru. Gdyż jest to idea nie do wcielenia w życie. No dobrze, poprawka – może kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkuset ludzi na świecie go zaznało, na tych prawie 8 miliardów. Może kilka tysięcy. Przy czym większość to np Illuminaci, którzy tym światem zarządzają. A reszta to zupełnie oderwani od cywilizacji i codziennego kieratu mnisi czy guru. Którzy gdzieś na pustkowiach medytują sobie, zrywają o 5 rano zielsko, i żyją spokojnie.

Dla zwykłego człowieka jest to niemal zupełnie nieosiągalne. Znam może dwie lub trzy osoby przebudzone tak, jak to głosili guru duchowi. I rzeczywiście, żyją oni sobie spokojnie, pogodzeni, czasami pomagając czy przekazując różne informacje takim jak my. Robią to oczywiście w bardzo dyskretny sposób, nie afiszują się, nie piszą o tym książek. Znam za to ogromne rzesze ludzi, którym ta idea oświecenia zaszkodziła. Albo stali się ezo-zjebami, z którymi nie można pogadać o niczym fajnym i życiowym. Albo stali się psychopatami praktykującymi czarną magię na szkodę innym i przy okazji sobie. Już nie mówię o takich przypadkach jak opętanie lub choroba psychiczna.

Podstawowym założeniem „duchowości guru„, nazywanej czasami new age jest to, że masz zrezygnować z ziemskich przyjemności, rozrywek, grzeszków i pokus, na rzecz duchowości. Na rzecz przebudzenia i oświecenia. Jest to tak koszmarny i przy okazji groźny nonsens, że aż słów mi brakuje, by to komentować i ripostować. Ale spróbuję, dla Was.

Doktryna ta każe rezygnować z pieniędzy, seksu, radości, zabawy, rozrywki, alkoholu, czasami takich rzeczy jak jedzenie. Pół biedy jeśli rezygnujesz z takich wspaniałych rzeczy jak bogactwo czy seks. Ale jeśli rezygnujesz z jedzenia, bo jakiś jogin namówił Cię do bretarianizmu.. To kończy się to, w optymistycznym wariancie, na OIOMie, gdzie kroplówka z glukozy, forsowna dieta i zastrzyk z nandrolonu ratuje Ci życie. Ach ta bezbożna i nie-eko nauka!

Ja uważam wręcz przeciwnie. Akceptuję większość przyjemności i pokus świata materialnego. Uwielbiam miłość i seks. Ubóstwiam pieniądze, gotówkę, szmal, geld – najlepiej w bardzo dużej ilości. Lubię jeść, spotykać się z ludźmi, pić alkohol i jarać zioło. Staje odważnie przed tym światem, przed tym systemem, i mówię: „Ja jestem, wiem że zasługuję na wszystko to, co najlepsze, i biorę to, co chcę i co jednocześnie jestem w stanie udźwignąć, np finansowo czy emocjonalnie„. Z tym że istnieją pewne zastrzeżenia. Bo z drugiej strony, egzystencja korpo-leminga, czyli druga skrajność obok „duchowości guru„, nie jest mi w smak.

Te zastrzeżenia to:
-jestem hedonistą łasym na pokusy świata materialnego, ale staram się nie krzywdzić innych i nie iść po trupach do celu;
-akceptuję wszelkie radości świata materialnego, ale znam też świat ducha jak i wiem, jak działa system, jakie jest jego BHP, czego się wystrzegać i czego nie robić.

To pierwsze wytłumaczyłem w poprzednich felietonach. Dusza przychodzi na świat po to, by ewoluować, uczyć się. Ale ta nauka nie polega tylko na medytacji, duchowości, na metafizyce, ale także na realizowaniu najróżniejszych zadań związanych ze światem materii. Chodzi także o wszelkie przyjemności, grzeszki i pokusy. Jakże często służąc albo systemowi i społeczeństwu, albo doktrynie new age, zapominamy, że to życie trzeba po prostu przeżyć. Na maksa, czerpiąc z niego tyle, ile tylko można.

Z pełną odpowiedzialnością mogą powiedzieć, że sensem życia nie jest poświęcanie się, cierpienie i służba społeczeństwu, narodowi, wartościom, systemowi. Nie jest nim też, wbrew pozorom, jakieś głębokie uduchowienie czy oświecenie. Sensem życia jest szczęście, radość, rozrywka, zabawa, doświadczanie. Być może taki był pierwotny zamysł projektanta naszego ziemskiego systemu, ale coś poszło cholernie nie tak. Jak głosi jedna z teorii. Bo kłopot polega na tym, że tego jest tak mało. System i społeczeństwo wraz z ich drapieżnym zbiorem nakazów, zakazów, praw i zasad, często to uniemożliwia, ogranicza.

I tu dochodzimy do punktu kolejnego. Powinieneś wiedzieć, jak działa system, jak obejść jego rozmaite mechanizmy zabezpieczające. Bo walka z nim prowadzi praktycznie zawsze do nieszczęścia. Powinieneś wiedzieć, czego unikać, czego nie robić. Kiedy powiedzieć społeczeństwu, narodowi, religii, rodzinie słowo: „nie„. Kiedy postawić na swoim.

Pamiętam to uczucie, gdy około tydzień temu, w listopadzie 2016 roku czytałem artykuł na jednym z katolickich portali: „Wspólne zamieszkanie przed ślubem? Porażka!„. Tutaj jest link do tego artykułu. Moja koleżanka  przesłała mi ten link dla beki, bym przeczytał, jakie to ludzie mają problemy. Gdy czytałem ten artykuł, to doświadczyłem odczucia, które można porównać do uczucia katharsis, ogromnej ulgi. Uświadomiłem sobie, jak wiele problemów, traum i rozpaczy Ziemi, tej Ziemi, mnie ominęło.

Te problemy, które dla mnie są nonsensem, które dla mnie nie istnieją, które dla mnie są wręcz nie do wyobrażenia – dla milionów Polaków są problemami ważnymi, dramatycznymi, traumatycznymi. Gdy czytałem ten artykuł, to chciało mi się płakać, przy czym byłyby to łzy szczęścia i radości, gdybym się rozpłakał. No ale wiadomo, chłopaki nie płaczą. Dziękowałem wtedy światu, Bogu jak i swojej roztropności, że przed wieloma tego typu dramatycznymi problemami zostałem uchroniony. Chciałem w podziękowaniu unieść ręce ku niebu.

Popatrz tylko na to, na ten artykuł. Młodzi, zakochani, pragnący lubieżnego seksu ludzie. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. No ale oni są katolikami. Więc katują się dylematami, rozmyślaniami i problemami, których ja w ogóle nie mam. Nie chcą kochać się przed ślubem, więc doświadczają najróżniejszych rozpaczy, goryczy i traum, których ja nie doświadczam. W tej kwestii my, uświadomieni, możemy robić co chcemy. Tam gdzie ja widzę radość, spełnienie, boskość – oni widzą problemy, grzech, brud, dylematy. Czy to nie jest wspaniałe?

I wcale nie chodzi tylko o to, czy przed ślubem możesz kochać się z partnerką, czy nie. Czy przed ślubem możesz ją głębiej i namiętniej pocałować, czy może to będzie grzechem. Tutaj chodzi o olbrzymią ilość tego typu życiowych spraw – jest ich cały ogrom. Spraw, które dla społeczeństwa są priorytetowe, ważne, dramatyczne, traumatyczne, a dla Ciebie – nie. Które społeczeństwo każe robić, ale Ty nie musisz. Które inni za wszelką cenę chcą, ale Ty traktujesz je tylko jako jedną z opcji. Możesz, owszem, i bywa że z radością po te doświadczenia sięgasz, ale tylko wtedy, jeśli sam z siebie chcesz.

Ale wcale nie musisz. Nie istnieje żadna siła, która by Cię zmusiła do tego, czego naprawdę nie chcesz. Społeczeństwo, naród, tradycja, wartości, religia – nie mają na Ciebie wpływu pod tym względem. Doszedłem tutaj do kolejnego, niezwykle cennego wniosku. Otóż wolność jest wtedy, gdy zdajesz sobie sprawę, że wcale nie musisz robić tego, co za wszelką cenę chcą robić inni. Wolność jest wtedy, gdy zdajesz sobie sprawę, że to, co jest ogromnym problemem dla innych, dla Ciebie wcale nim nie jest. A często wręcz przeciwnie – dla Ciebie jest źródłem radości i spełnienia. Bodaj Arystoteles Onasis, jeden z multimiliarderów, powiedział, że sukces osiągają Ci, którzy widzą szanse i możliwości tam, gdzie inni widza problemy.

Możesz nie wiedzieć, czego chcesz – masz na to czas do 30, a niektórzy mówią że do 40 roku życia. Ale już w wieku tych 18 lat powinieneś wiedzieć, czego za wszelką cenę nie chcesz. Jest to baza wyjściowa dla Twojej wolności, jej podwalina. Ludzie są po prostu skurwiali, i zawsze będą Ci wchodzić w paradę. Przez całe Twoje życie będą Ci starali się narzucać coś, czego Ty nie chcesz. Będą posługiwać się argumentami o tradycji, honorze, wartościach. Że wszyscy tak robią. Że trzeba być dorosłym i odpowiedzialnym członkiem społeczeństwa. Że religia, że naród, że Bóg tak chce.

Będą próbować Cię kontrolować, ograniczać, ściągać w dół. Jakże często zauważysz wtedy, że tych haniebnych czynów dopuszczają się osoby rzekomo bliskie. Pierdol to. Oni tak naprawdę nie są Twoimi bliskimi – bo więzy krwi, więzy małżeńskie itp, to nie wszystko. Człowiek bliski to ktoś, komu zależy na Twoim rozwoju, szczęściu i dobru – prosta definicja, której prawie nikt nie zna. Jeśli pracujesz u kogoś – rób to, co do Ciebie należy, dbaj o swoje miejsce pracy, byle tylko Tobą nie pomiatano.

W końcu musisz mieć co do gara włożyć, prawda? I dalej: jeśli coś służy Twojemu szczęściu i rozwojowi – rób to, byle nie krzywdzić innych. Jeśli coś jest dobre dla Twoich bratnich dusz, Twoich prawdziwych i szczerych bliskich – rób to. Nawet jeśli miałbyś trochę poświęcić się i pocierpieć dla nich – bo to też jest element życia. Całą resztę pierdol, cała reszta się nie liczy. Ja podobną filozofię stosuję względem swojego pisania na mojej stronie. Wiem, że moje przesłanie trafi do tych, którzy są gotowi i którzy rozumieją. I to jest okej, oni dla mnie się liczą.

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

33 odpowiedzi »

 1. Nie chcesz patrzeć w moje oczy
  Moje nie chcą widzieć twych
  Uciekamy spojrzeniami
  Lepiej błądzić, lepiej kryć
  Łatwiej myślą z wyobrażeń wypaczony obraz tkać
  Łatwiej wierzyć jest niż wiedzieć
  Fałszywych nadziei smak

  Nie chcesz słyszeć mojej mowy
  Moje uszy nie chcą twej
  Zagłuszamy wystrzałami słowa, których coraz mniej
  Lepiej myślą z wyobrażeń wypaczony obraz tkać
  Tak jest prościej, tak jest łatwiej
  Nie chcieć wiedzieć, nie chcieć znać!

  Szukać siebie poza sobą, szukać innych w nas
  Zagubieni w sobie brniemy
  W żyłach jedna krew

  Poszukajmy dłońmi dłoni
  Niech w uścisku splotą się
  Nigdy nie jest aż tak dobrze
  By nie mogło znów być źle
  Wejrzyj zatem w moje oczy
  Ja zagłębię w twoje się
  Zobacz tam samego siebie
  Jak w zwierciadle przejrzyj się

  Szukać siebie poza sobą, szukać innych w nas
  Zagubieni w sobie brniemy
  W żyłach jedna krew
  Szukać siebie poza sobą, szukać innych w nas
  Podobieństwa i nadzieje
  Z gardeł jeden śpiew

  Lubię

 2. yahwe i inne ksiezycowe reptoidy odzywia się skumulowana energia seksualna, dlatego w swoich religiach zaprowadzil prześwięta przewielebną wstrzemiezliwosc, ksieza sa dla niego jej spichlerzami wystarczylo troche ponadawać z księżyca programów i już, zawsze jakiś nie zorientowany się da nabrać na swietosc i nieruchalnosc, yahwe zrobil z seksu morderstwo a z morderstwa seks niestety przeszlo to na polskie prawo i polacy sa notorycznie niedoruchani a niedoruchanie to rak i choroba psychiczna wcześniej czy później, polacy sa b smutni agresywni b latwo im przychodzi kogos skrzywdzić sa ckliwi b latwo placza, no coz 1000 lat ksiezycowego programowania zrobilo swoje, sama nazwa katolik od ciągłego katowania sie od ang cut obcinac ponieważ katolickie armie obcinaczy jak sama nazwa wskazuje obcinali glowy, zgadzam się wiezy krwi nic nie znacza, widze po rodzinie obcy ludzie ale kompatybilni maja większe znaczenie chodz nie negowałbym rodziny tez czasami się przydaja

  Lubię

 3. Jarek, GMO niech każdy wybiera w swoim ziemskim życiu, co chce, co z nim współgra, nikt nikomu nie jest w stanie narzucać swoich poglądów i niech tak zostanie, ważne jest aby żyć samemu według swojej woli, ale też pozwolić żyć innym nie narzucając im swoich zasad.

  Ja uważam, że jeżeli nie odpowiadają mi warunki pracy i płacy u „prywaciarza” to odchodzę i podejmuję pracę u siebie i odpadają mi powody do narzekania i niezadowolenia bo sama ustalam dla siebie warunki, które będą mi odpowiadać.

  Czyż nie lepiej jest czuć się komfortowo uruchamiając swoją działalność , niż czuć żle pracując u „wrednego prywaciarza”. Każdy ma wybór, tylko czy z tych swoich nowych wyborów będzie się zadowolonym, to już inna sprawa. Wpierw należy nauczyć się cieszyć z małych drobiazgów, spraw, by móc żyć w spokoju , w zgodzie samego z sobą i cieszyć życiem w dostatku lub nie.

  Wszak wszystko jest w moim „wnętrzu” nic ze spraw zewnętrznych nie jest w stanie wpłynąć na mnie o ile ja tego nie chcę i nie dopuszczę do siebie.
  Tajie jest moje zdanie w dyskutowanym temacie.

  Lubię

 4. Witam, od czasu do czasu wchodzę na ten blog, ale się nie udzielam. Przeglądam niektóre artykuły z forum włącznie. Stąd wiem, że są też osoby z Poznania. Poniżej wklejam link, gdzie właśnie w Poznaniu ma się odbyć wydarzenie. Może ktoś wybierze się tam w ramach wsparcia?

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/12/03/polska-kraj-w-ktorym-za-petycje-mozesz-trafic-do-wiezienia-totalitarna-polityka-szczepien-w-polsce-justyna-socha/

  Lubię

 5. Żyj wg własnych wartości to Ci opętana kościołem babka powie, że jesteś bezideowa..
  Nie pozwól sobie na to by niby bliski Ci mężczyzna okazywał brak szacunku, to się dowiesz ze jesteś złym człowiekiem..
  Powiedz matce, że Ci się nie układa w pożyciu z innymi ludźmi to Ci powie, że może z Tobą jest coś nie tak.
  Nie ma to jak wsparcie ze strony najbliższych 🙂
  Olej wszystkich to Ci powiedzą, że musisz się zmienić bo Ci będzie źle funkcjonować w życiu.
  Jak żyć?

  Lubię

  • Czasami aż ciężko mi odpowiadać na takie biadolenie

   Po pierwsza weź się za siebie i poznaj dokladnie i wszystko to co masz dookola. Wyprawa w głąb siebie bardzo pomaga i wiele daje. Jak juz zapoznasz się z tym wszystkim zrozumiesz
   Zrozumiesz to ze jestes indywidualnościa żyjaca swoim życiem, a nie na pokaz dla innych. Nabierzesz dystansu do innych i siebie. Wygląda to tak jakbyś znalazła sie w swego rodzaj niewidzialnej bańce. Niewiele do Ciebie dociera choc wszystko rejestrujesz. Niewiele moga zrobic Ci biadolenia i narzekania innych. Wiesz ze prawda wygląda inaczej i ze zdecydowana większość otoczenia żyje wgranymi programami. Czasami być może dostrzeżesz że wokół jest wiele [jakby biorobotów] Po co przejmować się opinia czegoś takiego? Kompletnie nie zna Ciebie i nie wie tego co Ty. Tylko po to by nie być odrzuconym? Ja sam wolę nie miec kontaktu z takimi osobnikami. Stąd doskonale rozumiem idee pustelnictwa. Moge również przywodzić i kierować takimi [pustakami] – jednak nie ma po co, bo niezbyt są zdolni do wyższych spraw

   Pozdrawiam

   Lubię

   • To był raczej sarkazm z mojej strony i podkreślenie tego jak bardzo wszyscy wokół poczuwają się do określania nas z góry swoją miarą. Jestem pewna, że i Pan robi to swoim dzieciom (jeśli są;)) poradami w stylu: ubierz się ciepło bo bedziesz chory, pośpiesz się bo się spóźnisz, ucz się bo nie zdasz… itp. Najpierw najbliższa rodzina nas programuje potem robi to reklama i telewizja- wez tabletkę bedziesz zdrowy a potem cała rzesza innych ludzi. I my często nie zdajemy sobie z tego sprawy.. dlaczego ludzie stosują te samospelniajace się przepowiednie głównie w przypadku negatywów..zamiast mówić: tyle sie uczysz, jesteś taki mądry, przyjdzie Ci to z łatwością, będziesz szczesliwy… zwróćcie uwage na to jaki przekaz dajecie swoim najbliższym 😉

    Lubię

    • lala masz racje, amerykańskie dzieci sa zawsze chwalone dlatego później maja sukcesy we wszystkim, depresja jest im obca tylko u nas taki katolicki marazm, musimy się pozbyć kosciolow yahwe i wegla bo nas truje i wszystko będzie cacy

     Lubię

     • gmolcu to wytłumacz mi czemu prawie każdy amerykanin ma swojego psychologa/analityka? Amerykance to nie jest wzór do jakiego należy dążyć 😉 przynajmniej moim zdaniem.

      Lubię

      • bo ciagle musza udawac ze murzyn jest cacy a najchetniej by go zastrzelili, nie sa gospodarzami w swoim kraju zydzi dokoptowali im 3ci swiat plus 20 lat jedzenia modyfikowanej zywnosci modyfikuje im geny, wiekszosc bialych babek w stanach ma juz od tego meski wzrost glos plus brak biustu i bioder a juz nie mowie o ciemnych miksach u nich to juz wszystko do dupy albo prawie wszystko

       Lubię

       • To oprocz tych murzynów czym sie od nas różnią? 😀
        A i tak już wkrotce czeka nas zalew ciapatych ..
        A co do bezksztaltnych grubasow to rozejrzyj sie wokół siebie, zobacz jak teraz polskie dzieci wyglądają, w autobusach, przedszkolach, na ulicy. Ja osobiście jestem tym przerażona, że można do takiego stanu dzieci doprowadzić, wiekszosc z nich w przedszkollu waży więcej niz ja teraz w wieku 20kilku lat. Nie mowiac już o czarnych zębach, zaprochnicowanych.
        Dobijamy do poziomu USA powoli acz systematycznie

        Lubię

        • Bezmyslnie kopiujeny kapitalizm amerykanski a powinnismy sobie wybierac najlepiej funkcjonuje model brytyjski kanadyjski szwedzi francuski niemiecki, nie czeka nas zalew jak bedziemy ich katowsc tutaj nie pozwalac zyc wszystkiego czego chca to biala kobieta i poprawy swoich genow na szczescie nasze babki nie sa takie durne, ale gkupkowate malolaty moga omotac, wiec nie narzekamy tylko odpedzamy jak muchy z talerza zakladamy siatki w oknach itd nikt nie broni mucha latac za oknem byle nie brzeczalo w domu -l-

         Lubię

 6. Witajcie! Jarku, czytam Twojego bloga już od ponad roku i jestem Ci za niego mega wdzięczny. Nie pamiętam jakim przypadkiem tutaj trafiłem ale wiem że już wtedy interesowałem się tematami oświecenia, czytałem Eckharta Tolla, oglądałem Moojiego. Ale dopiero tutaj znalazłem coś co naprawdę do mnie trafia. Kiedy wstaje rano i do mojej głowy próbują się wdzierać myśli typu „Życie jest do bani, chce mi się spać, pierdole nie idę do roboty”, pozwalam im odlecieć dalej i zastanawiam się co wspaniałego może mnie dziś spotkać. Od jakiegoś czasu zauważyłem nawet że ma to też swoje zewnętrzne odbicie. Cały czas widzę jak ktoś na coś narzeka, coś mu dolega, coś nie odpowiada i w kółko tylko narzeka. Ja przestałem to robić i dosłownie kamień spadł mi z serca. Radość z drobiazgów też bardzo się przydaje kiedy dookoła same smutasy. Jest tylko jedno ale. Nie za bardzo wiem co chciałbym w życiu robić. Praca za 2050 brutto mnie nie satysfakcjonuje, chciałbym zwiedzić świata, poznawać ludzi, doświadczać życia, ale w systemie jakim żyjemy nie jest to takie proste. Swój własny biznes otwiera nam trochę drzwi ale na to trzeba mieć dobry pomysł i ogromną pewność że to wypali. Mam 20 lat całe życie przede mną (chyba że jutro spadnie mi fortepian na głowę XD, nie chce czekać do 30 albo nawet 40 żeby wiedzieć czego chce.

  Lubię

  • zwiedzić swiat poznac ludzi ? to jest do bani najlepiej siedzieć u siebie, wszędzie indziej jest beznadzieja mowie z własnego doswiadczenia, jak nie klimatowa np zabojcza wilgoc i temperatura, to obce niekształtne rasy z którymi nic nie laczy ani psychicznie ani fizycznie, zgadza sie kasa jest lepsza na zachodzie i mozna tam spedzic z 5-10 lat ale po 40ce dzieci zona u siebie itd

   Lubię

 7. „PiS w latach 2004 – 2015 był stanowczym i głównym przeciwnikiem GMO w Polsce. Natomiast kilka dni temu posłowie PiS, PO i Nowoczesnej odrzucili poprawkę Kukiz’15 dotyczącą zakazu obrotu nasionami GMO. Oznacza to, że od teraz handel nasionami GMO będzie w Polsce legalny. W filmie jest wyjaśnione dlaczego Komisja Europejska stara się zniszczyć polskie rolnictwo. Słowiańskie kraje, w szczególności Polska i Rosja są ostatnim bastionem zdrowej żywności, wolnej od GMO!”

  Lubię

   • Też Cię ciepło pozdrawiam. Moje czasy gościny na tym blogu minęły 😉
    Ja się zmieniam, nie powiem, że na lepsze, bo tego lepsze jakoś w sobie nie czuję. Lecz na pewno w głowie mi bogaciej. Zamroził się we mnie bodziec do dzielenia się tym co siedzi we mnie najgłębiej, ale wracam tutaj zawsze duchem. To miejsce zaciera we mnie poczucie szeroko pojętego ,,braku”. No i to jest w pewnym rodzaju mój Dom, w którym odgrywam rolę cichego acz dociekliwego dzieciaka.
    Masz powody do dumy Jarku, bo ta przestrzeń to jedno z najbardziej skutecznych otwieraczy umysłów, no i siedlisko bardzo wartościowych Istot.

    Gmosiu, zapewnie jestem już dla Ciebie martwym obrazem, ale to nie zwalnia mnie z prawa szczególnego serdecznego pozdrowienia i Ciebie 🙂

    Z Miłością.

    Lubię

    • ,, Masz powody do dumy Jarku, bo ta przestrzeń to jedno z najbardziej skutecznych otwieraczy umysłów, no i siedlisko bardzo wartościowych Istot.”

     Słyszysz Jarku? Ani przez chwilę nie zapominaj o dumie, szczególnie z nas 🙂 Dumie – tej zdrowo pojętej.

     ,,Md” – Miły Domowniku naszej knajpy, bo już takim dla nas jesteś.

     Serdecznie Cię pozdrawiam.
     PS. A dla RESZTY Miłej Nocy 🙂
     Żeby człowiek w grudniu trawę musiał kosić i to do północy! Ten system nie ma żadnej litości dla człowieka ! 🙂 🙂

     ,,Wypłynąłem na szeroki przestwór oceanu…” – teraz rozumiem Adasia, buszującego w trawiastych Stepach Akermańskich …

     Czysta poezja, z wieeelką głębią 🙂

     Lubię

     • Wybacz mi Krysiu, że tym razem nie dotrzymałam Ci kroku w koszeniu, ale po 24-tej to ja już trawy nie widzę, siedziałam na Twoim ganeczku i obserwowałam jak płynnie tą kosiareczką z…..sz 😀 ♥

      W czwartej klasie szkoły podstawowej miałam zaszczyt recytować na kółku recytatorskim ów Adasiowy sonet, występując przed szerszą publicznością „rodzicami”…….trema 1000% 😀

      Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s