Kategoria domyślna

NAJWIĘKSZE OSZUSTWO ŚWIATA! TYLKO 1 OSOBA NA MILION O TYM WIE. A TY?!

kapitalizm

Największe oszustwo świata. Tylko 1 na milion o tym wie

Dziś video pana Mike Maloneya o tym, jakim destrukcyjnym tworem jest kapitalizm. System ten jest typowym systemem nowotworowym, który jak rak pożera planetę i nas samych, zamieniając w zysk. I sam zysk (pieniądz, system monetarny) jest czymś sztucznym, wirtualnym. Tylko Europejski Bank Centralny generuje 90 miliardów euro pustego pieniądza – pieniądza zupełnie bez pokrycia.

Każdy pieniądz, każda waluta jest z zasady papierem dłużnym, która ma wbudowany dług. A ten dług kiedyś trzeba będzie spłacić. Obejrzyjcie z uwagą poniższe nagranie video. Myślę że po jego obejrzeniu już nigdy nie uwierzycie w gadanie obrońców kapitalizmu neoliberalnego. Obojętnie czy jest to antysystemowy Korwin z jego niewidzialną ręką wolnego rynku, czy jest to prosystemowy Petru reprezentujący nie empatycznych i żądnych korpo-zarobku lemingów.

Wszyscy oni mówią bowiem o tym samym i wspierają jeden i ten sam system.

13419169_569334866569800_4096573860139128403_n

Oczywiście, materiał z poniższego nagrania wcale nie jest największym ziemskim sekretem. Są sekrety o wiele większego kalibru. Czytaj stronę https://jarek-kefir.org/ a będziesz na bieżąco z największymi sekretami Ziemi, tej Ziemi.

Autor wstępu: Jarek Kefir

 

A teraz zapowiadane video Mike Maloneya o systemie ekonomicznym i monetarnym:

12 odpowiedzi »

 1. lichwa – rak ludzkości. chyba już o tym pisałem ale mozgi większości mysla liniowo. kto – jak ja – potrafi myslec wykładniczo może zbudować taki system. stało się. ewa chce skurwiela. pieniadz to walek. bezzałogowe samoloty. zjebana biosfera. wojny wiec ewa chce jeszcze większego skurwiela ergo więcej napalmu. jak zyc Jarku, jak zyc? .-P

 2. Filmik nie jest o żadnym kapitaliźmie i wolnym rynku tylko o socjaliźmie 🙂 Bo aktualny kapitalizm ma do niego bliżej interwencjonizm jest masakryczny, aczkolwiek we wrześniu wszystko walnie i może będziemy mieli normalny kapitalizm.

   • We wrześniu NIC SIĘ NIE STANIE 🙂 30 września otworzę butelkę Perły a nawet dwie a nawet pięć i będę miał bekę z kolejnych teorii spiskowych i kolejnego niespełnionego końca świata 😀 xD

    • no tak, powitajmy nową erę bo to w końcu mega sylwester, tylko w przesilenie jesienne 22-go trzebaby już odpalać petardy 🙂

     • Przestawiłeś „najnowsze komentarze” na koniec strony? Jedna z najważniejszych sekcji na tym blogu a jest na szarym końcu 🙁

 3. Odnoszę wrażenie, że autor miesza dwa pojęcia – kapitalizm z obecnym systemem monetarnym (kreacji pieniądza). W mojej ocenie kapitalizm jak i jego przeciwieństwo czyli socjalizm, są modelami dystrybucji dóbr.
  Natomiast sam system monetarny (który autor nazywa w mojej ocenie niesłusznie kapitalizmem) jest modelem kreacji waluty. W zależności od jego ustawień, może służyć jako kreator długu i pustego pieniądza (jak obecnie). Po jego zmianie (likwidacji oprocentowania wykreowanej waluty, przejęciu banków centralnych przez Państwo – dziś są one w rękach prywatnych i sterują polityką państw) wykreowane w ten sposób pieniądze nadal będą służyć gospodarce kapitalistycznej, socjalistycznej, bądź w jakiejś mierze mieszanej. Nie będą po prostu kreować długu i wysysać z gospodarki dóbr materialnych (a właściwie przechodzić na własność kreatorów waluty) ani hamować rozwoju. Staną się tym czym mają być – środkiem wymiany wartości pracy, towarów i usług.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.