Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Cytaty, maksymy 2

Cytaty, maksymy 2

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,953,439 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

„Naucz się jak żyć w świecie, jednak pozostawaj ponad nim i poza jego wpływem. Lotos czyni dokładnie to samo: wyrasta z bagna, ale nie pozostaje pod jego wpływem. Cały ten świat to bagno, a jeśli urodziłeś się w bagnie, musisz nauczyć się w nim żyć. Sposobem na to jest utrzymywanie swoich płatków wysoko, aby bagno nie miało na nie wpływu, ani ich nie dotykało”

„Wszyscy z nas żyjemy w bagnie, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy”

„Twoją pracą nie jest ciągnięcie krzyczącego i kopiącego świata w stronę nowej świadomości.
Twoim zadaniem jest po prostu dobrze wykonywać Twoją pracę.
W poświęceniu, potajemnie i w ciszy..
i Ci których ‚oczy patrzą i uszy słuchają’ będą reagować”

„Społeczeństwo w których obecnie żyjemy jest rezultatem rasy ludzi trzymanych w ograniczeniach wynikających ze strachu, trzymanych w stanie podziałów i uczonej, że nabywanie i posiadanie oznacza sukces… Gdy pozwoli się ludziom odczuwać naturalny dobrobyt i pozwoli się wykorzystywać swoje potencjały Nasze społeczeństwo zmieni swój los o 180 stopni”

„Szczęśliwie żyje ten, kto nie ma żadnych pragnień, chociaż żyje pośród ludzi wiecznie czegoś pragnących, nie posiada niczego i żywi się radością jak bogowie. Szczęśliwie żyje ten, kto przebywając wśród ludzi wrogo nastawionych, jest wrogości pozbawiony, kto ma w sobie spokój, podczas gdy wokół niego inni wymachują bronią, i ten, kto nie jest do niczego przywiązany, chociaż wokół siebie widzi przywiązanie do rzeczy pożądanych zmysłami”

„W dyktaturze trzeba wyć razem z wilkami, w demokracji trzeba beczeć razem z owcami”

„odbieramy rzeczywistość i działania innych, poprzez pryzmat naszych schematów i wcześniejszych zranień.. ego obraża się, kiedy czuje, że zostaje naruszona jego ważność i zagrożona jego pozycja.. w końcu pracowało na tą pozycje latami . To powoduje, że często utykamy w sporach i niesnaskach, a także ranimy innych, choć wcale tego nie chcemy”

„Kiedy śpimy, śnią się nam tylko dwie formy rządów – anarchia i monarchia. Śnić o demokracji? Niemożliwe”

„częstokroć wydaje nam się, iż patrzymy w okna, a tymczasem są to jedynie lustra”

„w większości wypadków niewiara w jedną rzecz zasadza się na ślepej wierze w inną”

„Nie zmieniaj bossów, zmień swoje życie!”

Dialog z pewnego forum:
-A co wpływa na zmianę rzeczywistości Twoim zdaniem?
-Zajęcie się sobą. Działanie na polu, na którym mnie Bóg postawił. Za to jestem odpowiedzialna. Nie jestem premierem, posłem, prezydentem.

„dosyć polityki, budujmy chodniki”

„Proceder taki sprawdza się u wilków, pozwala przetrwać osobnikom najzdrowszym i najsilniejszym. Ale wśród ludzi taka selekcja zazwyczaj pozwala przetrwać i dominować największym skurwysynom”

„Jeśli się nie buntujemy, jesteśmy albo niewrażliwi moralnie albo zbrodniczo egoistyczni”

“Ku temu więc, kto się odrywa od znajomych i przyjaciół, przybliży się Bóg ze świętymi aniołami.”

„Umiłowaliście lenistwo – wolicie siedzieć w beczce nieświadomości niczym kiszone ogórki. I zarazem lubicie narzekać, biadolić – i bezustannie poszukiwać zagubionej miłości”

„Kto wmawia sobie sukces osiągnie sukces. Kto wmawia sobie porażke poniesie porażkę. Umysł potrzebuje jasnego komunikatu w postaci kierunku lub celu. Inaczej poniesie nas do miejsca, któremu w wyobrażeniach i emocjach poświęcamy najwięcej uwagi, a my to nazwiemy przeznaczeniem”

-Co dziś jest największym problemem świata? Niewiedza czy obojętność?
-Nie wiem, nie obchodzi mnie to.

„Aby zaakceptować prawdę, musisz użyć swojej wolnej woli i wolności myślenia. Nie pozwól aby Twój umysł został schwytany w pułapki religijnych i naukowych paradygmatów. Religia i nauka są prostymi formami kontroli, stworzonymi przez elity na długo przed Twoimi narodzinami.
Poprzez fakt, iż przyszedłeś na świat na tej planecie, twoje wychowanie opierało się o przynajmniej jedną z tych form kontroli. Naturalnie z tego powodu, przez całe Twoje życie okłamywano Cię w sprawie rzeczywistości, w której przyszło Ci żyć”

„Trudno jest wyzwolić głupców od łańcuchów, które darzą czcią”

„Ilekroć znajdziesz się po stronie większości – zastanów się przez chwilę”

„Wystarczy zmienić punkt widzenia, a perspektywa ulega całkowitemu przewartościowaniu”

„Piłka nożna, piwo i przede wszystkim hazard zapełniły ich horyzont myślowy. Utrzymanie ich pod kontrolą nie było trudne”

Jeśli jesteś dobrze zakorzeniony w obecnym świecie, to logiczne, że ten świat nie będzie Ci przeszkadzał, a jego poznanie będzie tylko powierzchowne.
Masz schronienie, ubranie, pożywienie, nie musisz się lękać kataklizmów naturalnych? Ok, to ma wielu ludzi, idźmy dalej.
Masz wyższe wykształcenie, satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę i własny biznes umożliwiający życie lepsze niż zdecydowanej większości innych? Do tego jesteś zadowolony ze swojego związku, życia towarzyskiego, rozrywki?
No i na dodatek nie musisz znosić jarzma wojny, prześladowania, więzienia, czy choćby przesadnych haraczy na rzecz państwa? Nie musisz się zmagać z rządem swojego kraju, już nie mówiąc o aktualnym trendzie propagandowym w mediach, edukacji, miejscach kultu, rozrywki, towarzyskiej propagandy?
To logiczne, że nie będziesz chciał w swoim „małym świecie” nic zmieniać, nic poprawiać – chyba, że zależeć Ci będzie na powiększeniu / utrzymaniu bogactwa czy utrzymaniu iluzji „życia towarzyskiego” i rozrywki. Zależeć Ci będzie na status quo, a Twoje zaangażowanie w sprawy społeczne, polityczne – w życie kraju, itp – będzie się ograniczało do wyśmiania PiSowskiej marionetki politycznej przy kieliszku dobrego wina w towarzystwie, czy na facebooku.

„Czytając komentarze Szanownego Państwa można by dojść do wniosku że jeszcze dziś w nocy wybuchnie rewolucja. Niestety w to wątpię! Przykro, ale tak myślę. Dobrze że widzimy jak płynie polski Titanic. Ale ludzie żyją chwilą. Trzeba było się wybrać dziś do centrów handlowych. Tłumy „rewolucjonistów” w barach i galeriach handlowych. Na pewno będą z tym walczyć i zlikwidują to zło, staną jako pierwsi!
Na powolnym upadku Polski wielu zbiło niezłe fortuny i ot tak sobie tego nie oddadzą. Nie jest ich tak mało. Obok biedy przepych i kasa. Im raczej na rewolcie nie zależy. Reszta (?) Co może zdziałać ? No może! Po powrocie z marketu napisać wojowniczy koment. Dobre i to!”

„Jeśli „poukładasz” sprawy wewnątrz siebie – ułoży się Twój świat zewnętrzny”

„W starożytności nakrycie głowy związane było z symbolem kapłaństwa, teraz zaś umieszcza się na nim nazwę firmy – tak ludzie wyłysieli duchowo”

„To zabawne jak każdy uważa szczerość za zaletę, choć nikt nie chce usłyszeć prawdy.”

„Ego jest więc skomplikowane. Chociaż, faktycznie, nie jest tak skomplikowane. Tylko ego nie chce być zrozumiane. Ego jest tym czymś w twojej podświadomości. Gdy już je rozpoznasz może wydawać Ci się, że ono jest tym co Cię kontroluje. Ale to ty możesz je kontrolować. (…) Choć póki co jesteś całkowicie więźniem tej samoświadomej jaźni. Teraz chodzi o to, że ani Twój umysł, ani Twoje ego nie chce pozwolić Ci tego jasno zrozumieć. Ego jest bardzo zadowolone, gdy myślisz, że ego jest tylko tą częścią Ciebie, która jest bardzo hałaśliwa i chce być zauważona. Ego chce żebyś tak myślał. Dlaczego? Bo jeśli zaczniesz widzieć ego w jego pełni, zaczniesz odbierać mu energię. Ego jest jak iluzoryczna jaźń, jest jak fantom.
Wszystkie dyskusje jakie prowadzimy sami ze sobą, całe to blablanie w głowie jest przejawem ego. Cały ból jakiego doświadczasz pochodzi z ego. Podświadomość składa się w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach cierpienia. A całe to cierpienie pochodzi od ego”

„Tylko inteligent może w coś takiego uwierzyć – żaden zwykły człowiek nie mógłby być takim durniem”

„W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym”

„Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”

„Osoba, która czuje wewnętrzną odrazę do kradzieży, zabójstwa lub napaści, może odkryć, że działania te przychodzą jej z łatwością, gdy wykonuje je na polecenie władzy. Zachowanie, które jest nie do pomyślenia dla osoby działającej samodzielnie, może zostać przez nią podjęte bez wahania, kiedy zostanie nakazane” – Stanley Milgram, Posłuszeństwo wobec autorytetu

„Żyć możesz dzięki temu, za co gotów był byś umrzeć”

„Żyjemy natomiast jeszcze w takim średniowieczu mentalnym, że bardzo duże obszary w ludziach (bardziej ogarniających) są zblokowane, bo mniej ogarnięci nie potrzebują więcej niż minimum.. Więc jak Cie coś męczy, masz problemy to super,  bo to znaczy, że jest co od ratowania, a odratowanie możemy zamienić w fajną zabawę!
Hodowla społeczna sporo wysiłku kosztowała speców od manipulacji, natomiast jak masz dostęp do tego co jest ukryte przed Tobą zajebiste życie! Dlaczego?
Bo, nie działają już na Ciebie programy obezwładniające jakie systemowo zakłada się na ludzi, pogrążając ich w kompleksach i całej maści problemów, z których generuje się potrzeby wyjścia po zdrowie, na jakim zbija się kokosy..”

„Świat skończy się wtedy, jeśli w ludziach zabraknie prawdy”


33 komentarze

  • Anna Cichosz pisze:

   Wszyscy mają źle pod kopułą ,od Boga począwszy .Po co stworzył człowieka? Do czego on był Jemu potrzebny? Dla własnej chwały? Dla własnego zadowolenia ? Dla pokazania się na co go stać? Nie wiadomo ! W każdym bądź razie ludzkości to na dobre nie wyszło i wątpię czy wyjdzie. Już przed nami kilka Wielkich Cywilizacji nie osiągnęło zamierzonego przez Boga efektu. Zginęli wszyscy i dobrzy i źli ,ale co to Boga obchodzi .Przecież Jego nic nie boli, ,jak kogoś nie boli to jemu powoli .Bóg, ma w nosie cierpienie ludzkie ,tak jak ludzie mają w nosie cierpienie zwierząt .Robią doświadczenia na biednych zwierzakach i nawet serce im nie drgnie a nie robią przecież tego dla dobra tych zwierząt tylko dla wyższych idei .Bóg też żąda dla siebie najwyższej chwały i miłości a przecież to nie On ponosi koszty cierpienia i bólu istnienia tylko ten biedny człowiek ,który nie wie po co żyje. Jeżeli sam Bóg nie lituje się nad cierpieniem człowieka ,to przecież człowiek nie będzie się litował nad cierpieniem bliźnich swoich. Widać wyraźną analogię działań Boga i ziemskich przywódców .Oni też nad nikim się nie litują , organizują walki wojenne i też im brew nie drgnie na myśl ile ludzi poniesie koszty ich bzdurnych napaści i wypraw wojennych .Nie mają dla nikogo litości ,ani dla swoich żołnierzy ,ani dla przeciwników ,ani dla ludności ,która w wyniku ich morderczych poczynań ponosi największy bo nie zawiniony koszt ich bzdurnych rojeń. Następni w kolejce są rodzice ,którzy nie wiadomo z jakiej przyczyny sprowadzają na świat nieszczęśników. Po co sprowadzają ? Tego nie wiadomo. Widocznie chcą mieć kogoś do kochania i do tego aby ich też ktoś kochał ,czyli z wielkiego egoizmu. Co z tymi dziećmi będzie w przyszłości ? Co to kogo obchodzi .Przynajmniej tak wygląda sytuacja na dzisiaj .W dobie tak wielkich zagrożeń ,że człowiekowi ,,włos się jeży,, od wiadomości o wojnach ,pedofilach o handlu dziećmi o braku pracy o nędznych emeryturach o braku mieszkań o ogólnej ruinie świata o zagrożeniach wypadkami ,katastrofami naturalnymi ,zbrodniami i jeszcze wieloma innymi niebezpieczeństwami ,ludzie planują sobie dzieci jak kupno samochodu lub lodówki. Są całkowicie bezmyślni .Często sprowadzone na świat dziecko nawet nie zazna ciepła rodzinnego ,bo mamusia musi robić karierę(?) albo podróżować ,lub pracować zagranicą. Że ludzie są całkowicie bezmyślni to można jeszcze zrozumieć ,ale o co Bogu chodzi? To już trudniej .

   Lubię to

   • Janus pisze:

    Masz racje to nie jest zrozumiale, ja probowalem dlugo ta zagadke wyjasnic, no coz odpowiedzi jako takiej nie znalazlem (Milosc nie istnieje ale sa na nia dowody) odpowiedzia na ten dylemat jest moim zdaniem to ,ze my zyjemy jeszcze w „sredniwieczu mentalnym” jestesmy fizycznie rozwinieci ale duchowo nam jeszcze daleko do „idealu” . Rozwoj „duchowy” jest trudny bo wymaga platformy zrozumienia tego co mnie otacza a jak nie mam co jesc to mnie to nie interesuje, Bog stworzyl zycie z milosci i to jest jedyna odpowiedz na twoje pytanie, bol potrzebny jest do wprowadzenia zmian, dopiero cierpienie zmusza nas do dzialania bo tylko nieliczni umieja inaczej, zostaw ten pesymizm , zyj i pomagaj innym bez oczekiwania ze cos dostaniesz w zamian, to rodzi dobro a zasiane dobro przynosi obfite plony, wojny beda jeszcze dlugo jak i cierpienie, ludzie musza zrozumiec po co zyja,

    Lubię to

   • Sanjasin pisze:

    Trzeba uwzględnić możliwość, że Bóg cię nie lubi. Możliwe, że Bóg nas nienawidzi.

    Lubię to

   • JotEm pisze:

    (…)

    Lubię to

   • JotEm pisze:

    (…)

    Lubię to

   • spokojny pisze:

    Myslenie jest czy nie jest utrapieniem ?

    Lubię to

   • PERSEUSZ pisze:

    JAKI BÓG? NIE OGLADAŁAŚ PROMETEUSZA:D;D

    Lubię to

   • ania pisze:

    ale bezsensowna logika

    Lubię to

   • Wiatr1000 pisze:

    Kto stworzył ko trzeba sobie zadać pytanie. Czy Bóg człowieka czy człowiek Boga. Kto komu był najbardziej potrzebny i do czego? Człowieku Bogu potrzebny? A jeśli to Bóg człowiekowi był potrzebny? Do czego? Może by zaspokoić własne próżne ego?

    Lubię to

   • KaJa pisze:

    O co chodzi Bogu? Stworzył człowieka i otaczający go świat z Miłości, przejawem tego było wyposażenie go w wolną wolę (gdyby Bóg był egoistą pragnącym chwały i sławy nie dałby człowiekowi możliwości wyboru). Człowiek postawiony przed wyborem ulega pokusie bycia jak Bóg – decydowania o tym co dobre a co złe, posiadania wiedzy i mocy równej Stworzycielowi, przez co łamie przyjaźń, nie wybiera Miłości. Przekracza granice posłuszeństwa wobec Ojca, a za to grozi kara śmierci (fizycznej i duchowej) – jasno przedstawione zasady. Żadna ofiara nie jest w stanie przebłagać tego odstępstwa bo pochodzi z niegodnych ludzkich rąk (skażonych grzechem). Jedyną ofiarę jaką Bóg mógł przyjąć moim zdaniem była ofiara syna Abrahama ale ze względu na Miłość do wiernego przyjaciela odwołał swoją prośbę o ofiarę z Izaaka. Aby „wyjść z twarzą” jako Sędzia Sprawiedliwy czyni ofiarę ze swojego Syna, aby zrobić zadość skutkom ludzkiego nieposłuszeństwa. (Przykład: przed sądem staje młoda kobieta, która po pijaku wjechała autem w witrynę sklepową, sędzia wymierza karę grzywny na pokrycie szkód lub więzienia w przypadku niewypłacalności. A co jeśli sędzią jest ojciec dziewczyny – w Polsce jest po sprawie;) ale dobry sędzia i kochający ojciec nie zdejmie kary za przewinienie ale po zdjęciu togi sięgnie po portfel i zapłaci karę grzywny) Bóg sięgnął po część Siebie i oddał na złożenie niewinnej ofiary, myślicie że nie cierpiał? Myślę, że podwójnie jako Ojciec i jako Syn ale jego Miłość była i jest ponad to. Jezus Chrystus pokonał śmierć, zmartwychwstał. Czymże są problemy świata, nasze własne wobec tego że ofiarowano nam ludziom nowe życie- drugą szansę na istnienie wieczne,a warunek jest tylko jeden UWIERZYĆ.
    CYT:” Bóg też żąda dla siebie najwyższej chwały i miłości a przecież to nie On ponosi koszty cierpienia i bólu istnienia tylko ten biedny człowiek ,który nie wie po co żyje.” Wszystkie cierpienia ludzkości są skutkiem grzechu, wobec wyżej zastosowanego: nie widzisz, że to Bóg poniósł największe koszty ziemskiej działalności człowieka? I nie odwraca się od tych którzy Go szukają. I Bóg nie żąda dla siebie najwyższej chwały i miłości; człowiek który zrozumie więcej sam będzie chciał wychwalać Boga a miłość jego będzie niczym niewymuszona.
    W przejściu przez ważne pytania pomagają tezy i definicje logiczne stawiane jeszcze przez starożytnych myślicieli:jest skutek musi być przyczyna, w Bogu nie ma sprzeczności, jest logiczny, jest doskonały, jest dawcą prawa i sędzią zarazem, Bóg jest wieczny – żyje non stop, nie miał początku i nie będzie miał końca (czy to nie wspaniałe?) Dlaczego stworzył człowieka? Może żeby mieć przyjaciela, dzielić się z nim darem życia, istnienia. Bóg nawet z przyczyn logicznych nie mógł powielić siebie, ale za to nas stworzył na własne podobieństwo, a z miłości dał nam wszystko nawet wolność licząc się z tym że człowiek Go nie wybierze. Dlaczego nie ingeruje? Bo NIE MOŻE ingerować w ludzkie wybory, pozbawiłby wtedy człowieka wolności z której wykorzystania będzie go potem sądził. Moim zdaniem jednak ingeruje non stop tam gdzie może ale potrzeba wiary aby to dostrzec.

    Lubię to

 1. nowy stary pisze:

  Polecam książkę pt.: „Kurs cudów”. Na allegro najtaniej. W tej księdze są prawdziwe odpowiedz na każde pytanie.i

  Lubię to

 2. N69 pisze:

  KURS CUDÓW ? To Biblia juz nie wystarczy. Przeciez w Biblii jest wszytsko. Odpowiedi na kazde pytanie… siegnijcie po Biblie a nie potrzebujecie zadnej innej ksiegi.

  Lubię to

 3. Jacek pisze:

  ZIEMIA PEŁNI
  Jest to stan gdy cała Ludzkość i cała Ziemia
  są Chwalebnie Przemienieni.
  NIEŚMIERTELNI w Duchu i w Ciele.
  Nie ma już żadnej hierarchii, zwierzchności, władzy i mocy.
  Nie ma prawa i proroków.
  Nie ma żadnego grzechu i żadnej Ciemności.
  Nie ma pragnień materialnych ani cielesnych.
  Zło przestało istnieć.
  Nie ma śmierci.
  Ewolucja zakończona.
  JEST CZŁOWIEK
  PROMIENIUJĄCY PEŁNIĄ ŚWIATŁOŚCI I MIŁOŚCI http://www.przeslanie.com

  Lubię to

 4. chochlik pisze:

  „Nie pozwól aby Twój umysł został schwytany w pułapki religijnych i naukowych paradygmatów”.- tak autor tej strony się przedstawił. No więc ….??? co z tego wynika. Nie wartości religijne, nie stawianie na naukę i rozum. no więc co???? jeszcze raz pytam, bo w tym zdaniu Jarka Kefirka widzę jakąś nielogiczność,albo głoszenie poglądów anarchistycznych

  Polubione przez 1 osoba

  • JotEm pisze:

   (…)

   Lubię to

  • ania pisze:

   nie nielogicznosc, bez nauki i religi jestesmy calkowicie spojni i kompletni. nie potrzebujemy niczego co pochodzi z zewnatrz, wszystko czego nam trzeba jest w nas. rzeczy zewnetrzne jedynie probuja nam cos narzucic, przystosowac nas do swoich potrzeb, wystarczy wsluchac sie w siebie. stawiaj na swoje uczucia.

   Lubię to

   • KaJa pisze:

    Bez nauki jesteśmy błądzącymi we mgle, jesteśmy niejako powołani do tego aby rozwijać naukę (mówię o uczciwej nauce a nie o badaniach za kasę) i odkrywać świat. Przychodzimy na świat nadzy – czy naprawdę nie potrzebujemy niczego co pochodzi z zewnątrz, a dusza – bo pewnie w nią trzeba się wsłuchać? Nie ma nic mniej stabilnego jak ludzkie uczucia, sporo można przegrać. Zacznijmy od tego że potrzebne jest zewnętrzne rozeznanie dobra i zła (czy pedofil pałający uczuciem do dzieciaków powinien stawiać na swoje uczucia, lub żądny władzy schizofrenik). Stawiając tezy opierajmy się o dorobek wielkich myślicieli – nie twórzmy podstaw filozofii błądząc przy okazji bo pewne rzeczy już zostały wymyślone. Trzeba chcieć mieć solidne podstawy i do nich sięgać a nie bazować na jakimś cytacie wyciągniętym z kontekstu bo ten akurat odpowiada mojemu sposobowi myślenia.

    Lubię to

 5. machnin pisze:

  Wszystkim ludziom wątpiącym i słabej wiary polecam gorąco książkę pt. „Księga Urantii” (jest uzupełnieniem i rozszerzeniem Biblii), a także „Rozmowy z Bogiem” cz.1,2,3, autor: Neale Donald Walsch. Po przeczytaniu – radość z życia.

  Pozdrawia Marcin (28 l.)

  Lubię to

  • ania pisze:

   tak, rozmowy z bogiem sa genialne, tez polecam. prezentuja logike z ktora trudno sie nie zgodzic, cudowne ksiazki, patrz w siebie, sluchaj serca, tylko ty sam potrafisz odnalez swoja droge do boga. nie sluchaj nauczycieli, nawet tych ktorzy zyli dwa tysiace lat temu…

   Lubię to

 6. Katarzyna pisze:

  Piękne to wszystko. Założenie Zeitgeist, żeby nie tworzyć utopii a stworzyć system, który działa. 10 lat zmian i jesteśmy zdrowym, ogólnoziemskim społeczeństwem, które ma wszystko. Ale ale… toż to kolejna utopia. Co zrobić z ludźmi, który nie chcą się dostosować, nie chcą oddać swoich dóbr? Rozstrzelać i użyźnić nimi glebę? Przecież to nie ich wina, że nie chcą oddać, system ich takimi stworzył. Co z tymi, którym się nie będzie chciało pracować dla dobra wspólnego? Jak rozwiązać problemy ludzkiej natury? Rozumiem, że nad materią potrafią zapanować maszyny, komputery. Zarządzanie zasobami jest dość jasne, ale zarządzanie ludźmi? Wydaje się, że kwestia pomijana w tej wspaniałej wizji. Obawiam się, że nie będzie nam dane żyć w tak wspaniałym świecie.

  Dobrze, że mamy sny 🙂

  Lubię to

 7. JotEm pisze:

  (…)

  Lubię to

 8. JotEm pisze:

  (…)

  Lubię to

 9. Amaru pisze:

  smutna pani – smutny artykuł. szukaj radości a ją znajdziesz

  Lubię to

 10. A może ktoś pokusi się na zdefiniowanie Boga? Bo o jakim Bogu jest tu mowa?

  Lubię to

 11. Piotras pisze:

  kilka „maksym” ktore tworza nasza rzeczywistosc w tym systemie:

  -masz tylko takie prawa, jakie jestes zdolny wyegzekwowac,
  -ten kto daje sie dymac, niechaj bedzie dymany,
  -nadac prawa czlowieka pracownikowi korporacji, to jak nadac prawa czlowieka samej korporacji (wyrok sadu USA) – w odniesieniu do stanu rzeczy i RP bedaca korporacja….

  pozdrawiam

  Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: