Felietony i artykuły autorskie

GDY SENSU NIE MA ŻYCIE..

Czy wszystko, w tym życie, jest bez sensu?

Zobacz na poniższy obrazek:

.

Pomimo tego, że światem wydaje się rządzić gnostycki Demiurg, czyli szatan (czy aby na pewno?), i pomimo tego, że tak wiele rzeczy wydaje się bez sensu..

..To znajdź chociaż jedno „coś”, co ma sens, i maksymalnie włóż w to dyscyplinę i serce. A potem postaraj znaleźć kolejne „coś”. I potem może jeszcze kolejne.

Ja znalazłem zamiłowanie do robienia zdjęć, wędrówek i jeżdżenia po bezdrożach, chodzenia po lesie i zbieraniu grzybów i innych owoców leśnego runa, jak i do gotowania ich. 😉 Tak, obieranie grzybów czy jagód, a potem staranne ich gotowanie może być niezłą medytacją. 😀

W całym bezsensie i w całym złu tego świata, zapominamy często, jak wiele dobrego mamy wokół nas. Jak wiele pretekstów do radości czy zachwytu.

Przykład – idziesz rano do pracy, w której szczęśliwie nie ma mobbingu i jakichś „krzywych” akcji. To już duży plus dzisiaj. I nawet, gdy wstajesz o tej 5 rano, to idąc przed godziną 6 możesz podziwiać piękny wschód słońca. Całe niebo w wielu ognistych barwach. Możesz tego też nie podziwiać.

I tak dalej.

Znajdź swoje „coś”, co ma sens i cel, w tym całym oceanie pozornego bezsensu. W pewnym momencie warto przestać patrzeć na całość – na ignorancję, głupotę, brak świadomości, przemoc i tak dalej, i warto wtedy skoncentrować się na tym, na co masz realny wpływ i co dla Ciebie naprawdę ma sens.

.

Autor: Jarek Kefir

Czy zależy Ci na tym, by wartościowe informacje i demaskatorska wiedza były przekazywane dalej? Ty też możesz pomóc! A wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej utrzymanie darowizną finansową? Jeśli cenisz moje publikacje, możesz to zmienić i wspomóc uświadamianie i docieranie z wiedzą do większej liczby ludzi! Poniżej masz informację, jak to zrobić. Dziękuję!

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

Reklamy

1 odpowiedź »

  1. Myślę że życie ma takie znaczenie jakie mu nadajemy.
    Podobnie z tzw przedmiotami. Nóż jest neutralny. Od nas zależy czy użyjemy go do przyrządzenia posiłku, przedłużenia funkcjonalności ciała, czy nim je zatrzymamy.
    I jeszcze z myślami uważam że jest podobnie. Nie mają znaczenia, są neutralne same w sobie, ale gdy zamiast ich używać twórczo, pozwolę im zarządzać swoim życiem, robi się nie fajnie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.