Ciekawe

SZOKUJĄCE SŁOWA NIETZSCHEGO O CHRZEŚCIJAŃSTWIE

Nietzsche o chrześcijaństwie, cytaty

Chciałbym przytoczyć Ci słowa człowieka, który zasłynął jako największy krytyk chrześcijaństwa w nowożytnych czasach.

Na jego dzieła do dziś powołują się zarówno ateiści i antyklerykałowie, jak i wszelkiego rodzaju ezoterycy, gnostycy czy sataniści.

Czy człowiek ten również przeszedł przez cały cykl? Czyli od nierozumnego „pseudo-chrześcijanina”, przez bagno wielkiego świata i jego ezoterycznej, „boskiej” iluzji, aż po powrót do początku cyklu w postaci uznania istnienia najwyższej siły – Boga?

Przeczytaj sam:

Cytat: „Wola do prawdy nie oznacza: ‚nie pozwolę się zwodzić’, tylko – i nie ma tu żadnej alternatywy – ‚nie będę nikogo zwodzić, także samego siebie,’ i tu stoimy na gruncie moralnym… Wiecie już, do czego zmierzam, mianowicie do tego, że to na przekonaniu metafizycznym opiera się nasza wiara w naukę. Nawet my współcześni wiedzący, my bezbożnicy anty-metafizycy, również my nadal czerpiemy nasz ogień z płomienia rozświetlonego przez tysiącletnią wiarę, przez wiarę chrześcijańską, która była również wiarą Platona. Wiarę, że Bóg jest prawdą, że wiara jest boska.”Koniec cytatu.

Ten cytat jest też na poniższym obrazku:

.

.

To, czy Nietzsche dotarł z powrotem do tego słynnego „punktu zero,” nie wiemy.

Przeczytaj więcej o boskości, szukaniu boga w sobie i o tym, jak bardzo jest to zwodnicze:

Czy powinieneś się bać tajnych planów illuminatów? Nie!
Ezoteryczny kreator świata, czy raczej.. ofiara tej ezoteryki?
Popieranie ezoteryki było moim błędem. Dowiedz się dlaczego!
Czemu ezoteryka nie działa? Powinieneś o tym wiedzieć!
Ezoteryczne prawo przyciągania to oszustwo!

Nowy porządek świata (NWO) – czego chcą tajne organizacje?
Szok przyszłości – NWO, czyli plan globalnej dyktatury
Największa konspiracja świata [2]
Zamachy w Nowej Zelandii: początek światowej wojny religijnej?
Świat bez moralności i etyki, czyli tajne plany elit
Żyjemy świecie, który powoli przestaje sprawiać nawet pozory dobra

Gdzie tkwi błąd w ezoteryce i new age?
Czemu się nie oświeciłeś i dlaczego to się nie uda?
Tajne stowarzyszenia i władza nad światem: czy to możliwe?
Globalna świadomość to planowane niewolnictwo na nieznaną dotąd skalę
Oświecenie to czekanie na cud, kóry nie nadejdzie. System znowu Cię oszukał!

.

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

Reklamy

5 odpowiedzi »

 1. Szokujące słowa to się sączą od wyznawców Demiurga Jahve, którzy coraz śmielej poczynają sobie w naszym uciemiężonym ich religią krajem …

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wedlug-pracownika-muzeum-polin-zydzi-zalozyli-polske

  „Coraz częściej słyszymy ostatnio, że Polska to państwo założone przez Żydów. O rzekomym 1000 lat ich obecności w Polsce mówił nawet aktualny prezydent naszego kraju, Andrzej Duda. Wpisuje się to w dziwaczne teorie opowiadane ostatnio przez pracownika warszawskiego muzeum Polin, który powiedział dzieciom w katolickim programie Ziarno, że właściwie to Żydzi założyli Polskę.

  Te dziwaczne twierdzenia pochodzą od pana Piotra Kowalika, pracownika działu edukacji Muzeum Polin w Warszawie. Bardzo możliwe, że ta nowa żydowska legenda może być nową wersją początków polskiej państwowości.

  Według pracownika muzeum Polin, gdy pierwsi Żydzi przybyli na tereny dzisiejszej Polski, wszystko porastał las. Potem rzekomi przybysze modlili się i ich Bóg odpowiedział im po hebrajsku „Po lin”, co oznacza „Tutaj odpoczniesz”. Według legendy przytoczonej przez pana Kowalika tak to właśnie jest, że od 1000 lat Polska jest domem dla Żydów.

  Co z tego wynika? Według tej wersji historii, to my jesteśmy gośćmi u Żydów, a nie odwrotnie. Polska jest po prostu Polin, a Lech, Czech i Rus z naszej legendy, musieli być zatem Żydami! Doprawdy trudno zrozumieć jaki cel przyświeca w tworzeniu takich dziwacznych legend z mchu i paproci. Trudno nie odbierać tego jako propagandowego oddziaływania na najmłodsze pokolenie Polaków. Szokuje również to, że te dziwaczne teorie jakoby Polska była Polin, są wypowiadane w rzekomo katolickim programie telewizyjnym dla dzieci i to w obecności księdza!

  Ze słów pana Kowalika może wynikać, że to Polacy mieszkają u Żydów, a nie odwrotnie. Fakt, że takie rzeczy opowiada się dzieciom w publicznej telewizji może niektórych szokować, ale jest to też bardzo pouczające, bo wskazuje kierunki jakie obiera obecna polskojęzyczna władza.

  Co ciekawe Żydzi rzeczywiście przybywali 1000 lat temu na tereny zajmowane przez Słowian, ale nie po to aby zakładać Polin, tylko głównie po to, aby zyskiwać niewolników, których sprzedawali potem z zyskiem. Nie bez powodu w niektórych językach słowo Słowianin i niewolnik brzmią podobnie ( ang. slave – slavic)

  Pod takim tematem jak ten wypadałoby wyłączyć dodawanie komentarzy, bo z pewnością dla oddelegowanych 100 prokuratorów zobowiązanych do walki z tzw. antysemityzmem, większość z opinii będzie wyczerpywała znamiona art.256 KK. Ostatnio zarzuty usłyszał nawet mężczyzna, który na samochodzie napisał „Polska nie Polin” zatem apelujemy o ostrożność w wyrażaniu poglądów, aby nie narobić sobie niepotrzebnych kłopotów.”

  • Sanctus,tak właśnie wygląda „powstanie z kolan”-wrogi lud Polsce,robi kolejną bajeczkę pod siebie, a „patriotyczny” rząd siedzi cicho jak pies z podkulonym ogonem… WSTYD

 2. Gdyby istniała Polska – wówczas można by mówić o Polakach, jako gospodarzach Polski. Istnieje natomiast Rzeczypospolita Polska, którego to państwa gospodarze – są Rzeczypospolitej Polskiej obywatelami.

  Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mówią o Italii, jako o Włoszech, a o gospodarzach tego kraju – jako o Włochach. Brak jest jakiegokolwiek pokrewieństwa w stosunku do nazwy oryginalnej, jaką jest Italia. Analogicznie jest z pretensjonalnie brzmiącą, w języku Rzeczypospolitej Polskiej, nazwą mieszkańców Izraela – nazywanych jako Żydzi. Określenie Żyd, Żydzi niby ma pochodzić od słów Juda, Judejczycy – imienia jednego z 12 synów biblijnego patriarchy Jakuba oraz późniejszej nazwy jednego z 12 pokoleń Izraela – co jednak nie ma nic wspólnego z nazwą oryginalną. Skąd wzięło się więc nienaturalne określenie: Żyd, i co ono, tak na prawdę, wyraża? Od tego cały dyskurs należało by rozpocząć.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.