Bareizmy

Polskość czy europejskość? Czy szanujesz swój kraj?

Polskie czy zachodnie? Czy szanujemy swój kraj?

Czy wiesz, że pierwszy bar Mc Donalds w Polsce został otwarty w Warszawie w dniu 17 czerwca 1992 roku?

Chciałbym, byś zobaczył telewizyjną transmisję z tego „wydarzenia” i zastanowił się nad kilkoma ważnymi, egzystencjalnymi kwestiami.

Co ma filozofia i polityka do Mc Donalds? Wbrew pozorom ma dużo, o ile nie bardzo dużo.

Czy Polsce wyszła na dobre „nocna zmiana” która miała miejsce kilkanaście dni wcześniej, i rabunkowa transformacja gospodarcza? Nie. Staliśmy się „amazonem i biedronką Europy”, a wytransferowane miliardy jeśli nie biliony dolarów od dawna „hulają” od Wall Street po Bank of Japan, będąc operowane przez finansistów i spekulantów.

Gdzie nasz szacunek do siebie? Czy Polak kupi nawet kawałek najprawdziwszego gówna, byle tylko było opakowane w kolorowy papierek z napisem „Germany” lub „USA”? Oczywiście, nie „made in Germany” czy „made in USA”, bo papierek wyprodukowano w Chinach?

Czy ważniejszy jest dla Ciebie nasz interes narodowy, czy raczej to, by dobrze pisano o nas w zagranicznych szmatławcach i brukowcach? Bo przecież opinia Szwaba czy Amerykańca jest święta?

Czy wierzysz w ideologie i bajki przywiezione do nas na korporacyjnych bagnetach? Np że kapitał nie ma narodowości, że dziki kapitalizm i liberalna demokracja to jedyne możliwe formy ustroju politycznego państwa?

Czy chcesz by budowano centralny port lotniczy pod Warszawą? A może wystarczy, że najblższy taki port jest w Berlinie? Czy chcesz rozbudowy potencjału naszego kraju, czy raczej wolisz 4 Rzeszę Niemiecką, yyy, ups, Stany Zjednoczone Europy?

Czy cokolwiek, co przyszło do nas ze Wschodu jak i z Zachodu było dobre? Choćby jedna rzecz?

Ku przemyśleniu.

Relacja video – pierwszy Mc Donald w Polsce:

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

Reklamy

3 odpowiedzi »

  1. rabin na yt mowi ze mc to ludzkie mieso z ubojni gojow czytaj synagog, wiadomo ze nie caly czas ale co kawalek cos srzuca, plus konserwanty sztuczne wypelniacze i aromaty, opakowania to masakra dla srodowiska, no i duze M w nazwie to zydochinoarab metatron czytaj ksiezycowy jaszczur yahwe, trzeba nam i zachodu i wschodu tj wschodniego zdrowego rozsadku i zachodniego bogactwa i latwosci zycia

  2. Byłem w Mc Donaldzie kilka razy w życiu. unikam tego syfiastego żarcia jak tylko mogę. W ideologie od dawna nie wierzę, a co do centralnego portu lotniczego jestem sceptyczny. To może być przykrywka do tajnej bazy Mosadu. „Warszawska Gazeta” pisała z rok temu, że Izrael chce w Polsce mieć bazę dla Mosadu do tego, aby rzekomo śledzić potencjalnych terrorystów. Partia interesów Syjonistycznych pewnie się zgodziła i zbudują lotnisko, a pod nim bazę dla Mossadu. To ja już wolę chyba jednak lotnisko w Berlinie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.