Afery

DR GABOR MATE: PRZYCZYNY TWOJEGO CIERPIENIA i ROZPACZY

Żyjemy bez wątpienia w świecie, który jest mało doskonały, delikatnie mówiąc. Wielu ludzi cierpi głód, prześladowania, choroby. Oddajemy ster władzy w ręce tzw. „psychopatów w garniturach.”

W krótkim filmiku, do którego obejrzenia Cię zachęcam, jest przedstawionych kilka ciekawych koncepcji.

Czy to społeczeństwo i ludzka natura są złe, więc zły jest także system? Bo przecież „jaki naród, tacy przywódcy”, „jaka ludzkość, taki system”. Obecnie na Ziemi mamy kolejną „reinkarnację” systemu niewolniczego, nazywaną kapitalizmem. Wcześniej był feudalizm, jeszcze wcześniej – niewolniczo-elitarne wspólnoty starożytne. Lub inaczej: czy to elity są złe i zdemoralizowane, więc manipulują, ogłupiają, demoralizują i unieszczęśliwiają ludzi? A może te obie zależności, wraz z innymi, zachodzą na siebie i nie muszą się wykluczać nawzajem? Ryba psuje się od głowy czy od ogona?

Na marginesie.. Lęk przetrwania związany z niedoborem pieniędzy i innych dóbr, jest najsilniejszym lękiem. Wywodzi się on z pamięci ewolucyjnej i z odwiecznego strachu przed głodem, suszami, a więc śmiercią. W poniższych felietonach opisałem, że lęk przetrwania jest przyczyną praktycznie 99% lub nawet 100% zła, jakie jedna istota wyrządza drugiej:
Czemu jest tyle zła i cierpienia na świecie?! [SZOK] Próba syntezy
Przyczyna opłakanej sytuacji na Ziemi. Jak się uwolnić?
Najważniejsze pytanie świata. Masz odwagę je sobie zadać? Odpowiedz uczciwie..
Ziemia jest upadłym światem pełnym cierpienia. Dlaczego? Czy jest nadzieja na zmianę?

W filmie zostały przedstawione trzy modele istnienia społeczeństwa:
-zwierzęca – rywalizacja, niszczenie innych, niechęć do dzielenia się i niechęć do współpracy. Tę zwierzęcą mentalność dobrze zaadaptował i zwielokrotnił kapitalizm;
-tabula rasa – człowiek rodzący się jako biała karta, którą można dowolnie ukształtować w procesie wychowawczym. Ta koncepcja pomija siłę organizmu i tego, jakie ma geny;
-empatia. Współpraca zamiast rywalizacji. Dzielenie się zamiast odbierania sobie różnych rzeczy.

Model zwierzęcy, kontra model.. ludzki, bo dopiero uczymy się tymi ludźmi być. Dopiero co zeszliśmy z drzew. Dopiero co zbudowaliśmy zalążek cywilizacji. Dopiero co uczymy się wzajemnych relacji. Dopiero co uczymy się wychowywać dzieci by były silne, mądre i współczujące. A na razie armie, policje, więzienia, narody, instytucje państwowe są potrzebne. Gdyby nie one, nastąpiłby powrót do barbarzyństwa.

Mamy tutaj znowu „konflikt”. Nacjonalizm lub globalna świadomość? Konserwatyzm lub jedna ludzka rodzina? Uważam, że to nie musi się wykluczać. Ważne są też fakty, i ważne jest też „tu i teraz”. Nie mamy jeszcze jednej ludzkiej rodziny ani globalnej świadomości. Wciąż trwa „czas wojny”. Inwazja Hunów na Cesarstwo Rzymskie. Średniowieczna wojna między Szczecinem a Stargardem Szczecińskim. II Wojna Światowa. Tutsi i Hutu. Sponsorowanie przez Zachód ISIS, i sponsorowanie przez Chiny rebelii w Republice Środkowoafrykańskiej. Co jak co, ale potrzebujemy „pierwiastka siły” jak i pewnych „mechanizmów zabezpieczających.” Czy możliwa jest droga środka?

Symetryzm to nowa doktryna, to właśnie droga środka. Łączenie cech pozytywnych z prawicy i lewicy. Amortyzowanie ideologicznych szaleństw. Uświadamianie ludziom nierealności a nawet groźności utopijnych wizji. Myślenie praktyczne. Naprawa gospodarki, a nie mówienie, że nic się nie da zrobić. Ważne debaty, a nie wałkowane od początku lat ’90 tematy zastępcze. Nastąpiło pewne hmm, „przebudzenie”. Nowe pokolenia są już inne. Nasi rodzice cieszyli się z ciepłej wody w kranie i pokornie zaciskali pasa. My zaciskajmy pięści.

R – Rewolucja. R – Redystrybucja. S – Sprawiedliwość. P – przebudzenie. Czas jest bliski i wkótce nadejdzie. Przeczytaj koniecznie, kto jest Twoim prawdziwym wrogiem, byś nie brał udziału w „kontrolowanej rewolucji”, którą będą chciały zrobić elity, by znowu nic się nie zmieniło:
Upadek systemu: kto jest Twoim realnym wrogiem?

Papież Franciszek w odezwie danej swoim wiernym zawarł interesujące nas słowa:

Cytat: „Krzyk ubogich, choć coraz silniejszy każdego dnia, jest mniej słyszany i „przyćmiony zgiełkiem nielicznych bogatych. Jest to krzyk osób starszych odrzuconych i pozostawionych samym sobie. To wołanie tych, którzy stoją w obliczu burz życia bez przyjaznej obecności.”

Mamy dwa bardzo niekorzystne zjawiska, które jakby coraz bardziej „zderzają się” ze sobą.

 1. Akumulacja kapitału na górze. Temu służył kapitalizm, czyli korporacjonizm. Zasoby płyną od biednych ku bogatym coraz szybciej i szybciej. Doktryna neoliberalna która ma już kilka dekad, jeszcze bardziej przyspieszyła ten proces. Taki był zamysł – wmówić ludowi, że jest kowalem swojego losu, że takie są prawa ekonomii i ma zasuwać za najniższą krajową na bogatych.
  .
 2. Biednienie społeczeństw, nawet na sytym Zachodzie, zderza się z kolejną tendencą. Otóż liberalna lewica zniszczyła „podstawę moralną” cywilizacji. Zaczął być promowany materializm, hedonizm, kult bogactwa i ładnego ciała, kult młodości, kult siły. Miliardy przekazów trafiających do podświadomości od urodzenia, trwale kształtują taki obraz. Teledyski, teksty piosenek, wygląd aktorów i piosenkarek, reklamy, artykuły i tak dalej. A teraz coraz mniej i mniej ludzi może sprostać bycia tym ideałem. To powoduje u wielu ludzi obojga płci ogromny stres. Ideał bogatego i pięknego miał zastąpić „podstawę moralną”, ale zamiast tego rozszarpał ludziom serca.
  .
  Dodatkowo, kobiety z racji takiej a nie innej natury, od zawsze praktycznie nie miały problemów ze zdobyciem seksu. Seks jest potrzebą podstawową wg piramidy Maslowa. Niespełnianie potrzeb podstawowych jest dla człowieka bardzo niekorzystne. Normy społeczne się poluzowały, więc kobiety zaczęły seks dawać najczęściej tym „idealnym” mężczyznom. A ich jest bardzo mało, bo wymagania rosną. To cała ideologia skupiona wokół mniej lub bardziej prawdziwego „demaskowania prawdy o społeczeństwie” jak i wokół nienawiści wobec kobiet – MGTOW, incele itp.

Te dwie przeciwstawne tendencje wybuchną z siłą bomby atomowej. „Andrzej, to jebnie!”

Więc znaj tego, kto Twoim wrogiem nie jest (Twój rodak mający przeciwne poglądy)

Więc znaj swojego prawdziwego wroga (miliarder, szef banku czy korporacji, polityk, lokalny biznesmen kręcący lody i mający układy)

I najważniejsze. Gnothi Seauton – Poznaj Siebie a Poznasz Boga.

Poniższy film pochodzi z kanału The Zeitgeist Movement. Zachęcam Cię do lajkowania ich filmów, subskrybowania ich kanału i wspierania tych twórców. Ich kanał dostępny jest [TUTAJ – LINK]

Więcej o duchowości i tematach pokrewnych, pisałem też w najnowszych i najbardziej aktualnych artykułach:

Duchowe oświecenie to czekanie na cud, który nie nadejdzie!
Sens życia jest nie tam gdzie go szukasz!
Duchowe iluzje: czy klątwy działają?
Globalna świadomość czy szok przyszłości? To trwa już teraz!
Duch i materia: oświecenie, którego szukasz, nie nadejdzie
Ten człowiek wytoczył proces Bogu i wygrał!
Czy sens życia istnieje?
Czy zło i cierpienie mają sens? Duchowi guru o tym milczą!

Autor: Jarek Kefir ©

Moja strona jest niezależna od wielkich koncernów, od ideologii i od polityków. Utrzymuję ją z reklam i z Waszych dobrowolnych darowizn. Nie ma u mnie przymusowych opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz i jeśli wnoszą do Twojego życia coś cennego:

 • Na konto bankowe:
  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna
  .
 • Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282
  .
 • Na Pay Pal: Kliknij na ten link [LINK TUTAJ]
Reklamy

2 odpowiedzi »

 1. Bóg istnieje.

  Ale kim jest tak naprawdę nie wiem.

  Czy mrówka zrozumie człowieka?

  Czy pierwotniak pantofelek wie jak wygląda człowiek?

  Czy zwierzę zrozumie w pełni człowieka?

  Takich pytań można zadać wiele.

  Materia była wiecznie — powie Ci materialista.
  Podobnie dzisiejszy naukowiec powie Ci o wiecznej energii.
  Dzisiejsza nauka uważa, że prawa przyrody w skali całego Wszechświata nie istnieją. Jaką mamy dziś gwarancję, że pewnego dnia nie zmienią się w skali Galaktyki i Układu Słonecznego?

  Dlatego te wszystkie teorie co do czasu powstania Wszechświata i Układu Słonecznego za jakiś czas mogą być zupełnie inne. Kto temu wszystkiemu nadał prawa Przyrody. Co sprawia, że te prawa są egzekwowane?

  Bo inaczej bez nadzoru Nadzorcy wszystko to w czym żyjemy zamieniłoby się w kompletny chaos.

  Można ten czynnik sprawczy nazwać czynnikiem X, Bogiem i tak dalej.

  A tak naprawdę to jesteśmy jeszcze na zbyt niskim etapie rozwoju, aby autorytatywnie twierdzić o nieistnieniu jakiegoś Stwórcy i Nadzorcy świata, Ziemi, przyrody i samych ludzi.

 2. Dear Jarek. Jeśli możesz przenieś powyższy mój wpis do ,, Czy Bóg istnieje…”
  Byłem zamyślony i wpisałem się tutaj. Albo też daj go tam również. Dzięki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.