Bareizmy

LEMING: „BIORĘ 2 RAZY 500+ i GŁOSUJĘ NA PO. CO MI ZROBICIE?!”

Co sądzisz o programach socjalnych typu 500 plus? Poszerzyć, zostawć jak jest czy znieść? 😉

Programy wsparcia społecznego typu 500+, 300+, jak i podwyżki emerytur i rent, przyczyniły się do przynajmniej częściowej poprawy jakości życia Polaków. Budzą one wciąż nie gasnące kontrowersje. Znieść 500+ (i przy okazji środki te dać imigrantom, co proponowali poprzednicy? 😉 )? Ograniczyć ten program lub wnieść obostrzenia? Lub przeciwnie, rozszerzać ten program i wreszcie zacząć gonić kraje cywilizowane?!

Choć anegdota, jaką poniżej przeczytasz, jest żartem, tak zwaną „internetową beką”, to temat ten jest bardzo ważny. To nasze wyjście z mentalności ofiary, że nam się nic nie należy od życia, a prawo do kosztowania owoców tegoż życia mają tylko ci „idealni” i „bogaci”. To fakt, że przestajemy wierzyć w głupie doktryny, takie jak „niewidzialna ręka wolnego rynku”, bo dostrzegamy, że pod płaszczykiem tych doktryn, oni się bogacą naszym kosztem. Okradli kolejne pokolenie Polaków z owoców ich pracy. Przy czym drapieżny kapitalizm w stylu Balcerowicza, Tuska i Petru zrobił to z oszałamiającą precyzją.

 „Naprawdę myślisz, że człowiek w wyniku ewolucji stoi wyżej, niż zwierzęta?
-Oczywiście, – odparłem. –Czyż nie?
-Nie. Człowiek spadł o wiele niżej, niż zwierzęta. Dziś jedynie milioner, którzy porzuci swoją pracę, może pozwolić sobie na zwierzęcy tryb życia: żyć na wolności, w najkorzystniejszych dla siebie warunkach klimatycznych, dużo się ruszać, jeść ekologicznie czyste pożywienie i prowadzić żywot wolny od stresu. Pomyśl tylko – żadne zwierzę nie chodzi do pracy.
-A wiewiórki! – spytała. – Przecież wiewiórki zbierają orzechy!
-Moja droga, to nie jest praca. Gdyby wiewiórki od rana do wieczora wciskały sobie przeterminowane niedźwiedzie gówno [na zasadach wolnego rynku] – to byłaby praca. A zbieranie orzechów to bezpłatny shopping.”
~Wiktor Pielewin, „Empire V”

Jest kilka istotnych kwestii ekonomicznych do rozsądzenia:

-Jaki kapitalizm? Drapieżny, czyli tak zwany „darwinizm społeczny”? Który głosi, że mniej obrotne jednostki już nie muszą ginąć w obozach, ale mają posłusznie zapierdalać za grosze? Czy reforma kapitalizmu w kierunku czegoś prospołecznego?

-Co z wyzwaniami współczesności, takimi jak postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji? Takimi jak automatyzacja i robotyzacja? One pozbawią 90% ludzi pracy w ciągu najbliższej dekady, maksimum dwóch dekad;

-Co z nowymi pomysłami? Wymienię przykłady. Bezwarunkowy dochód podstawowy, czyli wypłacanie każdemu pełnoletniemu obywatelowi kwoty, która zapewnia minimum egzystencji. Pomysł zmniejszenia „efektu pasjansa”, czyli redukcji wielkości etatu z ośmiu do siedmiu lub sześciu godzin. Dziś pracownik może wykonać daną pracę np w pięć godzin lub mniej. 30 lat temu gdy nie było nowych technologii, zajmowało to dwa razy tyle. No i pomysł dodania czasu dojazdów do pracy jako „płatnych nadgodzin”. Bo to nie jest sprawiedliwe, bym wstając o 06:00 rano, i wracając do domu o 17:00 (11 godzin), miał płacone tylko za 8 godzin.

Anegdota o „wszystkowiedzącym lemingu” głosującym na PO / Petru i bioącym 500 plus:

-2009: No, już po „studyjach”, wezmę kredyt we frankach. Będę z moją Anią miał mieszkanko, a nie tak jak te Polaki biedaki cebulaki, u rodziców, na wynajmie lub na miejskim, hehe. O jak gardzę robolami i tym podobnymi. Jak można tyrać za 1200 zł netto i nie umieć se załatwić porządnej roboty w call centrze za 3000 zł? Toż to trzeba być jakimś upośledzonym. Sami są sobie winni, to roszczeniowa hołota. Mogli się kształcić i poszerzać kompetencje, a teraz niech się cieszą że zasuwają za 1200 zł, bo wg mnie powinni za 400 zł.

-2017: Panie Morawiecki, Pani Szydło, Wodzu najjaśniejszy Kaczyński z kotem, ratujcie! Walczcie z tym bankowym bezprawiem! I dajcie w końcu 500+ na nasze pierwsze dziecko, bo choć dwa razy 500+ na drugie i trzecie dziecko już pobieramy, to to za mało! 300+ już odebraliśmy i liczymy, że co roku ono będzie!

-2019: Zagłosowałem na partię Liberalno-Społeczni Ryszarda Petru, bo jestem nowoczesnym obywatelem demokratycznego państwa prawa, martwię się stanem sądów, praworządnością i faszyzmem w Polsce. 500+ i 300+ to rozdawnictwo dla roszczeniowej hołoty, która nie rozumie praw ekonomii jak i nie rozumie realiów czasu kryzysu i faktu koszów transformacji.

I co sądzisz o takiej postawie? 😀 W sumie ta anegdota nie taka głupia. To klasa średnia ma w Polsce najwięcej dzieci. I, obok tzw. patologii, jest największym beneficjentem PiSowskiego programu 500+ 😉

Przeczytaj też moje artykuły demaskujące ekonomiczne i polityczne oszustwa:

Fałsz ekonomii i polityki: sądzisz, że jestęś wolny?! Przeczytaj to!
Znaleziono szokujący sposób na reanimację systemu ekonomicznego planety
Czemu zarabiamy 4x mniej niż na Zachodzie przy takich samych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!
Niszczą nas niskimi zarobkami i wysokimi cenami. To sabotaż a nie prawa ekonomii!
Dlaczego trwa wyzysk i bieda? Spojrzenie gnostyckie na prastary temat
Liberalne elity realizowały program ekonomicznego ludobójstwa w Polsce!

Cytat: „Toffler posługuje się modelem trzech fal, stanowiących swego rodzaju skoki kwantowe w historii ludzkości. Wg tego modelu pierwsza fala przetaczała się przez tysiąclecia, zanim przekształciła olbrzymią część ludzkości ze wspólnot plemiennych (prostych stad zbieracko-łowieckich) w wielkie cywilizacje agrarno-feudalne. Jednak już druga fala przetoczyła się znacznie szybciej, ponieważ zaledwie w ciągu kilku stuleci przekształciła prawie całą ludzkość z wiejskiej gospodarki rolniczo-feudalnej w miejską gospodarkę przemysłowo-rynkową. Według Tofflera, w ciągu następnych kilku dekad będziemy obcować z fenomenem trzeciej fali, związanej z „eksplozją informacji, gospodarką postindustrialną itd.

Każda fala przetacza się dziesięciokrotnie szybciej od swej poprzedniczki, a na dodatek obejmuje swoim zasięgiem większą niż poprzednio część populacji, przekształcając samo nasze rozumienie natury ludzkiej i społeczeństwa. (…) Podczas pierwszej fali członkowie wspólnot plemiennych przekształcili się w panów i niewolników. Doprowadziło to do powstania skomplikowanych struktur społecznych. (…) Z kolei druga fala przyczyniła się do wytworzenia indust-realności. (…) Obecnie zaczęła się trzecia fala. (…) Transformacja ta bez wątpienia przyjmie wymiar totalny. Stworzy całkowicie nowego mężczyznę, nową kobietę, nowe dziecko, nowego siebie, nowe społeczeństwo. Nową koncepcją pracy, energii, rzeczywistości itp.

500 plus

W 2003 roku przeciętny człowiek z 1983 roku będzie się wydawał równie archaiczny, jak chłop feudalny. Samo rozumienie pracy, ról społecznych i tego co jest istotą człowieczeństwa, pod wpływem nowych związków społecznych zmieni się równie radykalnie, jak kiedyś alchemia ustępując miejsce chemii. (…) Industrializm, czyli druga fala, wytworzył równie wiele „dobrostanu”, jak i „złostanu”. Większość dobrostanu zagarnęły elity. Tym niemniej jak nie jest to w smak socjalistom, (…) była to faza konieczna. Kilku samców alfa zawsze lepiej zadba o siebie, niż jakakolwiek większość o interes grupowy. (…)

Zawsze gdy dochodzi do nadmiernej akumulacji dóbr, które dostają się w ręce elitarnej mniejszości, pojawia się tendencja do ich wywłaszczenia i równomiernej dystrybucji. Występowanie tego schematu zauważono nawet u pawianów, gdzie każdy samiec alfa, który nadmiernie obnosi się ze swoim dobrobytem, zostaje pobity przez grupę młodzieńców i zmuszony do uchodźctwa. Wiemy z historii, że ani kapitalistyczna, ani socjalistyczna indust-realność nie zaspokoiły pragnień wolności. Nie przyczyniły się do współistnienia swobód obywatelskich i społecznej sprawiedliwości, wolności i likwidacji biedy, stałego rozwoju i poczucia bezpieczeństwa. (…)

Trzecia fala przyczyni się do narodzin systemu nie mającego nic wspólnego z kapitalizmem czy socjalizmem, nie będącego też żadną formą pośrednią. Nowe realia staną się punktem wyjście do powstania nowej gospodarki, podobnie jak feudalizm przyczynił się do rozwoju systemu gospodarczego nieznanego wspólnocie plemiennej, a industrializm stworzył gospodarkę kapitalistyczną i socjalistyczną które były nie do przewidzenia w epoce feudalizmu.”
~Robert Anton Wilson, link do księgarni gdzie można kupić tę książkę: http://sklep.okultura.pl/robert-anton-wilson-powstajacy-prometeusz.html

Autor: Jarek Kefir ©

jarek kefir

Moja strona jest niezależna od wielkich koncernów, od ideologii i od polityków. Utrzymuję ją z reklam i z Waszych dobrowolnych darowizn. Dzięki temu mogę docierać z demaskacjami i z ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi, wpływając na zwiększanie świadomości. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz i jeśli wnoszą do Twojego życia coś cennego. Byt niezależnych mediów jest teraz trudny i od Waszej dobrej woli zależy ich istnienie:

 • Na konto bankowe:

  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna

  Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282

 • Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

Reklamy

2 odpowiedzi »

 1. holandia skandynawia maja po 150 euro wiec zadna nowosc w swiecie z tym ze na kazde a nie drugie dziecko, pis sciemnial z tym

 2. Jarek, bez przerwy w swoich artykułach musisz ciągle o tym, że socjalizm jest dobry, a kapitalizm zły. Według mnie i wielu innych ludzi socjalizm niemalże zawsze przyczynia się do zahamowania rozwoju gospodarczego państw, a kapitalizm pozwala na pozwala na jego rozwój. Nie wiem skąd u ciebie taka nienawiść do tego systemu gospodarczego. Wystarczy spojrzeć które państwa z jakim systemem gospodarczym się lepiej rozwinęły.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.