Banki i tajna władza

TRWA UPADEK LIBERALNEJ DEMOKRACJI I OGROMNY SZOK PRZYSZŁOŚCI!

Dużo się dzieje na świecie. Obserwatorzy geopolityki często są w szoku, bo sojusze które obowiązywały jeszcze wczoraj, dziś mogą legnąć w gruzach. Zmiany są bardzo dynamiczne i są powoli dostrzegalne nawet dla przeciętnego zjadacza chleba. Ludzie są zszokowani, bo z jednej strony Izrael oskarża nas o Holocaust i mówi o polskich obozach koncentracyjnych. Z drugiej strony Rosja bardzo chwali ustawę o IPN i mówi, że polski parlament pokazał swoją mądrość. Z trzeciej strony Niemcy same, bez pytania, wtrąciły się w dyskusje niszcząc narrację Izraela i biorąc odpowiedzialność za Holocaust na siebie.

Timmermans z Komisji Europejskiej też wypowiadał się łagodnie i życzliwie wobec Polski. To oczywiście wierzchołek góry lodowej, bo w tle są gwałtowne zmiany na Bliskim Wschodzie, nowo zawierane sojusze Polski (Chiny, Turcja, Wietnam) i inne wielkie przetasowania. Trochę pary puścił PiSowski portal niezalezna.pl w szokującym artykule, który jednak nie był zbyt długo na ich stronie głównej i wielu z Was mógł umknąć. Link do niego TUTAJ [LINK].

Na całym świecie obserwuje się odwrót od modelu liberalnej demokracji. System ten się nie sprawdził. Zawsze w naturze jest tak, że jak jakiś element systemu się nie sprawdził lub zdezaktualizował, to jest zastępowany innym. Bo natura nie znosi próżni. Francis Fukuyama w latach ’90 pisał o „końcu historii”, w którym cały świat padnie na kolana przed lewicowymi liberałami i wspierającymi ich korporacjami. A tutaj nie ma końca historii. Ale jest jej dramatyczne wręcz przyspieszenie i szok przyszłości. System upada na naszych oczach. Już chyba tylko bardzo niekumaci ludzie nie zauważają tej nerwówki na szczytach władzy.

Czemu demokracja się nie sprawdziła i stała się systemem niewydolnym? Demokracja była takim mechanizmem zabezpieczającym, by do władzy nie dochodzili ludzie pokroju Hitlera. Przypomnę tylko, że elity i liderzy zawsze są „lustrem” swojego narodu, i zawsze posuną się tak daleko, na ile naród pozwoli. Ludzie mają mniejszą lub większą mentalność niewolniczą, są ofiarami (owcami, wyznawcami) więc prawo wolnej woli nie jest przez drapieżne elity łamane. To my na to pozwalamy. W relacjach międzyludzkich też ta zasada działa – jeśli człowiek pozwoli sobie wejść na głowę, to zawsze będzie miał źle.

Rządy w demokracji zmieniają się co cztery lub osiem lat. I co jakiś czas przychodzi zupełnie nowa ekipa, która nie tylko chce się przez swoje 4 lata nachapać ile wlezie. Ale prowadzi też zupełnie inną politykę. Wyobraź sobie taką sytuację. Lewicowy rząd zamierza zrezygnować z węgla, bo tak każe UE. Nakłada na węgiel duży podatek, zaś bardzo obniża ceny prądu. Nie wiem czy wiesz, ale większość ceny prądu, gazu, paliwa czy wody to podatki.

No i wielu ludzi wymienia węglowe piece na ogrzewanie elektryczne, bo prąd staje się tani jak barszcz. Inwestują w instalacje nawet 20.000 złotych. Ale po 4 latach rząd się zmienia. Nowy rząd chce wrócić do węgla, który staje się znowu tani. Zaś bardzo podwyższa ceny prądu. Rezultat? Setki tysięcy ludzi zostało z kredytami wielkości kilkudziesięciu tysięcy złotych wziętymi na montaż instalacji grzewczych, i z ogrzewaniem elektrycznym, na które ich nie stać.

Kwestią dyskusyjną jest fakt, czy demokracja jest naprawdę demokracją. Wg mnie wiara w demokrację i w korporacje dbające o nasze dobro jest dobrym miernikiem naiwności. Przecież nawet na Zachodzie nie ma żadnej demokracji. Są tam chadecy, liberałowie, socjaliści, zieloni, ale to jest ta sama elita władzy i ta sama lewicowo-liberalna linia polityczna od lat. Jak pojawia się prawicowa AFD czy lewacka partia piratów to te zgniłe zachodnie elity są dosłownie posrane ze strachu, że ich pozycja jest zagrożona przez prawdziwy „głos ludu”. No właśnie. Co to za demokracja, w której którąkolwiek partie nie wybierzesz, to tak naprawdę nic się nie zmienia? Co to za demokracja, w której rację może mieć tylko lewica?

Świat nie dzieli się już na lewicę i prawicę. Ten podział powstał w 19 wieku i jest już dawno zdezaktualizowany. Dziś jest podział na tych którzy chcą „uczłowieczyć” system (często jest to prawica) i na nazistów giełdowych z lewicy i prawicy, popierających drenaż zasobów i pieniędzy przez banki i korporacje (Petru, Korwin, Schetyna). Toczy się największa rewolucja na świecie – wojna o pieniądz, walka z wyzyskiem i ludobójstwem ekonomicznym. Na całym świecie to prawica upomina się o „biednych i biedniejszych”, zaś liberalna lewica stanęła po stronie katów i oprawców ludzkości. Czyli po stronie finansjery, banków i korporacji. A tym podmiotom bardzo zależy na drenażu gospodarek i na utrzymaniu coraz tańszej siły roboczej.

Symboliczne jest to, że w terminologii korporacyjnej człowiek nie jest podmiotem, czyli człowiekiem, ale.. zasobem – po angielsku „human resources”. I tak traktują naszą planetę bankierzy, korporacje i finansjera. Jako zbiór zasobów (np ropa) i zbiór niewolników pracujących na nich za grosze. Działania liberalnej lewicy doprowadziły do ekologicznej i klimatycznej katastrofy, zaś społeczeństwa świata do biedy i rozpaczy. Doprowadziły do tego, że około 90% światowych zasobów wędruje do garstki miliarderów. Dlatego dla wielu ludzi wszystko co wiąże się z lewicą zaczyna być synonimem szaleństwa i obciachu. To, co robi organizacja terrorystyczna antifa czy inni wojownicy typu SJW (socjal justice warior) budzi u większości ludzi i strach i śmieszność.

Lewica i liberałowie chcą edukować, a ludzie mówią im: „nie”. Chcą przekonywać, a Ci ludzie dalej im mówią nie. Dekady liberalnych przemian były potrzebne, by ucywilizować ludzkie masy i uczłowieczyć system. Ale teraz ten wąż zaczął zjadać własny ogon. Eksperymenty, szaleństwa i terror jaki zaczęła wprowadzać lewica, zaczęły być groźne dla funkcjonowania państw. Szwedzcy terroryści z antify nazywali homoseksualistów z LGBT faszystami, bo ich marsz przeszedł przez islamską dzielnicę.

Zachodnie feministki wprost wzywają do ludobójstwa białych mężczyzn w obozach lub poprzez selektywną aborcję. Z kolei te same feministki uwielbiają brutalnych, patriarchalnych i testosteronowych macho z krajów arabskich i afrykańskich. Nie są to żadne „fejki”, bo ich profile mają miliony obserwujących. To już nawet nie jest psychiatryk, to jest po prostu groźne.. Zwierzęta kierują się instynktem, który wykracza daleko poza mózg pojedynczego osobnika. Tak samo ludzie mają i (nie)świadomość zbiorową, jak mówił Jung, i swoją podświadomą mądrość. Więc ludzie w odruchu obronnym zaczęli odrzucać lewicowych szaleńców od władzy.

Demokracja upada i będzie zastępowana mądrymi rządami silnej ręki. Ale tak szczerze mówiąc, te rządy silnej ręki są wszędzie, nawet w Szwecji czy Niemczech. Cokolwiek i kogokolwiek by się nie wygrało, to i tak ta Merkel wyskakuje z pudełka. Podobnie było w Polsce przed 2015 rokiem – kogokolwiek by się nie wybrało, to zawsze ten Balcerowicz z tego pudełka wyskakiwał. Nie ma więc upadku demokracji, choć na pierwszy rzut oka tak to może wyglądać. Bo demokracji tak naprawdę nigdzie nie ma. Zawsze rządzi jakaś elita. W obecnej przemianie chodzi o to, by jednak ten Balcerowicz czy ta Merkel nie wyskakiwali z tego pudełka.

Chciałbym uspokoić lewicowych czytelników, że żadnego końca świata ani cofnięcia się do średniowiecza nie będzie. Wiem, że przeżywacie teraz niewyobrażalny szok przyszłości. Że świat który kochaliście i ceniliście, odchodzi. Że ludzie, których codziennie spotykacie w pracy, na ulicy, w kinie, sklepie, nie chcą Waszej wizji i odważnie ją odrzucają. I że tych ludzi jest większość. Jakże myli się ta większość, prawda? Nie to co my, liberalna inteligencja! Może ich jakoś reedukować w obozach.. oczywiście w obozach reedukacyjnych? Ale chwila.. to chyba już było?

Świat będzie dalej trwał, słońce dalej będzie wschodzić na wschodzie a zachodzić na zachodzie. Ludzie dalej będą kochać i nienawidzić, lubić i nie lubić, dalej będą i mądrzy i głupi.. Dalej będą działały fabryki, zakłady pracy, elektrownie, komunikacja miejska.. Dalej ludzie będą się kochać, spotykać, bawić w barach i klubach, jeździć za miasto na grilla i piwo.. Dalej będą się rodziły dzieci, dalej będą odkrywane nowe wynalazki, dalej będą demaskowane nowe przekręty przez dziennikarzy i aktywistów..

Ale lewicowej demokracji już nie będzie. Będzie wspomnieniem dawnej epoki, zapisem cyfrowo-literowym w książce historyka czy na stronie hobbystycznej o historii wyświetlanej na smartfonie. Życie jest zmianą, jest dynamiką, a nie żadnym „końcem historii”. Le Roi est Mort, Vive le Roi – czyli z francuska: umarł król, niech żyje król! Potrafisz sobie wyobrazić taki świat? Ludzie cieszący się czy płaczący, bawiący się czy pracujący.. Świat jak świat, dzień jak co dzień, ale bez demokracji.

Autor: Jarek Kefir ©

jarek kefir

Moja strona jest niezależna od wielkich koncernów, od ideologii i od polityków. Utrzymuję ją z reklam i z Waszych dobrowolnych darowizn. Dzięki temu mogę docierać z demaskacjami i z ukrywaną wiedzą do setek tysięcy ludzi, wpływając na zwiększanie świadomości. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz i jeśli wnoszą do Twojego życia coś cennego. Byt niezależnych mediów jest teraz trudny i od Waszej dobrej woli zależy ich istnienie:

 • Na konto bankowe:

  Dla: Jarosław Adam
  Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
  Tytułem: Darowizna

  Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
  Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
  IBAN: PL16102047950000910201396282

 • Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

 

Reklamy

14 odpowiedzi »

 1. Jarek, kiedy będzie ciąg dalszy opowiadania o facecie, który wytrzeźwiał w wiosce z ubraniami po ”wyparowanych” ludziach?

 2. Demokracja to po prostu rządy głupich. Tak mawiali Platon i Arystoteles.

  „Zachodnie feministki wprost wzywają do ludobójstwa białych mężczyzn w obozach lub poprzez selektywną aborcję. Z kolei te same feministki uwielbiają brutalnych, patriarchalnych i testosteronowych macho z krajów arabskich i afrykańskich. Nie są to żadne „fejki”, bo ich profile mają miliony obserwujących. To już nawet nie jest psychiatryk, to jest po prostu groźne.. ” –

  Takie zjawisko nazywamy TOLERANCJĄ REPRESYWNĄ. Autorem jej jest Herbert Marcuse.

  „Świat będzie dalej trwał, słońce dalej będzie wschodzić na wschodzie a zachodzić na zachodzie. Ludzie dalej będą kochać i nienawidzić, lubić i nie lubić, dalej będą i mądrzy i głupi.. Dalej będą działały fabryki, zakłady pracy, elektrownie, komunikacja miejska.. Dalej ludzie będą się kochać, spotykać, bawić w barach i klubach, jeździć za miasto na grilla i piwo.. Dalej będą się rodziły dzieci, dalej będą odkrywane nowe wynalazki, dalej będą demaskowane nowe przekręty przez dziennikarzy i aktywistów.” –

  Owszem będzie nadal tak samo tylko w znacznej gorszej/mniejszej jakości/ilości. Dzieci rodzi się coraz mniej wśród białych. Ludzie się od siebie coraz bardziej oddalają. Widać to jak na dłoni w relacjach damsko-męskich. A być może także kiedyś ujrzymy drugie słonce na horyzoncie.

  „Chciałbym uspokoić lewicowych czytelników, że żadnego końca świata ani cofnięcia się do średniowiecza nie będzie. Wiem, że przeżywacie teraz niewyobrażalny szok przyszłości. Że świat który kochaliście i ceniliście, odchodzi. Że ludzie, których codziennie spotykacie w pracy, na ulicy, w kinie, sklepie, nie chcą Waszej wizji i odważnie ją odrzucają. I że tych ludzi jest większość. Jakże myli się ta większość, prawda? Nie to co my, liberalna inteligencja! Może ich jakoś reedukować w obozach.. oczywiście w obozach reedukacyjnych? Ale chwila.. to chyba już było?” –

  No właśnie. Raz zdobytej władzy i koryta ot tak sobie się nie oddaje. W wyniku tego szoku liberałowie kiedyś narobią różnych głupstw. Donoszą na Polskę, podpalają się przed pałacem kultury. Aż strach pomyśleć co jeszcze wymyślą aby zwrócić na siebie uwagę i chronić swoje przywileje.

 3. O Matyldo dziekuje ci za wolalistów którzy , którzy …. ja pierdole naprawde myślicie że jak zamienicie wódkę ma cukier to cos sie zmieni ? ja nie mogę już , nie moooogę śpiewam se

  • Tolerancja represywna? Co to za bełkot? To przecież sprzeczność taka jak np. wodnisty ogień. Jak coś co jest represywne może być jednocześnie tolerancyjne?! Ja takie indywiduua które chcą kogoś „tolerancyjne represjonować” za biały kolor skóry bym wyłapał i pozamykał w zakładach dla obłąkanych albo w jakichś obozach odosobnienia, aby nie stanowili zagrożenia dla innych, którym by przyszło może do głowy realizować ich chore totalitarne wizje. Ja jestem tolerancyjny w wielu sprawach, ale takich kreatur nawołujących do LUDOBÓJSTWA nigdy nie zaakceptuję i zawsze będę domagał się ich wykluczenia ze społeczeństwa jako jednostek stwarzających zagrożenie.

 4. Ktoś kiedyś powiedział, że demokracja to rządy hien nad osłami. I miał rację. W demokracji menel spod budki z piwem i człowiek wykształcony, inteligentny i abstynent mają głos tej samej wagi. Dlatego masoni obalili rządy królów i zastąpili je demokracją. Dzięki niej i ogłupiającym masy mediom głównego ścieku żerowali na tych masach i żyli ich czyli naszym kosztem. I rządzili oni z tylnego siedzenia kierując politykami, których oglądaliśmy w telewizorni. I teraz to się kończy. I liberalna sodomia, w której kościoły są puste, a burdele pełne też się skończy. W przeciwnym razie zachód Europy szybko zmieni się w kalifat. Nie znaczy, to że nagle należy zapełnić kościoły. Precz z religijną indoktrynacją tak samo jak precz z lewacka indoktrynacją. Niech każdy wierzy jak chce i to kultywuje jak chce albo nie wierzy i nie wtrąca się do innych. Pora, aby na świecie zapanował system dawnych Słowian. W skrócie polega on na tym, że żyj sobie jak chcesz i nie wtrącaj się do życia innych o ile na Ciebie czy innych nie ma to wpływu.Gdy świadomość ludzi odpowiednio wysoko wzrośnie, to żadne władze centralne nie będą do niczego potrzebne i żadne rządy silnej ręki nie przejdą. Dyktaturę jawną już bowiem mieliśmy (nazizm, faszyzm czy komunizm), potem mieliśmy i ciągle jeszcze na świecie mamy dyktaturę zakamuflowaną (czyli tzw. liberalną demokrację) i nikt kto ma wysoką świadomość nie zgodzi się na dyktat. Np. jeśli uważam, że szczepienia są toksyczne i groźne dla zdrowia i życia i mam na to wiele dowodów, to nikomu nie pozwolę truć nimi siebie czy swoich dzieci. I podobnie w innych sprawach. Dlatego nigdy nie znosiłem lewicy, bo ta zawsze chciała ludziom narzucać takie czy inne postępowanie pod groźbą kar. A ja zawsze byłem przeciwny wszelkim zakazom i nakazom o ile nie dotyczyły życia innych (aborcja czy eutanazja) czy wpływania na życie innych (czyny przestępcze np. rozboje). Jedyne co nie może podlegać wolnemu wyborowi jest życie innych. Nikt nie ma prawa decydować o czyimś życiu czy śmierci. Poza tym niech każdy żyje jak chce o ile nie wpływa tym życiem na mnie i tyle. I każdy powinien mieć zapewnione pewne minimum egzystencji. Łże elity okradające resztę ludzkości muszą pójść precz wraz ze swoimi korporacjami. I wraz ze wzrostem świadomości będą szły precz. I to już się dzieje. Sprzedaż trucizn spada dlatego coraz większy kwik jest np. w kwestii szczepień i może niedługo pojawić się pomysł przymusowego trucia wszystkich szczepionkami na całym świecie. Trzeba zdecydowanie zareagować i powiedzieć – zabierajcie precz swoje łapska od naszych ciał. Podobnie w kwestii wyznawanych poglądów. Niech każdy sobie wyznaje jakie chce, nawet faszystowskie. W USA istnieją legalne ruchy faszystowskie i przynajmniej od razu wiadomo kogo omijać szerokim łukiem, a jak są zakazy to oni i tak są tylko się kamuflują. Zakaz powinien dotyczyć promowania i rozpowszechniania zbrodnicznych ideologii (w większości lewicowych – Hitler był lewicowcem i np. popierał muzułmanów jak dzisiejsze lewactwo). A jak ktoś sobie chce celebrować urodziny Adolfa H. to czemu nie. Przynajmniej wiadomo kto jest kim i nie trzeba urządzać żadnych maskarad. Choć mam 35 lat nigdy nie mogłem zdzierżyć tzw. liberalnej demokracji w której garstka mafiozów i złodziei okrada resztę. I zawsze odkąd zainteresowałem się polityką przekonywałem ludzi, że precz z liberalną złodziejską demokracją. I uważali mnie za oszołoma, a ja załamywałem ręce nad ich ciemnotą. Teraz wreszcie to zaczęli dostrzegać.

  • Bardzo przepraszam, ale mam uwagę – menel spod budki z piwem również może być wykształcony, natomiast nie każdy wykształcony jest inteligentny.

  • Nie znosisz lewicy ale masz małą wiedzę na jej temat skoro nie rozumiesz tak podstawowego pojęcia jakim jest TOLERANCJA REPRESYWNA. Masz wyjaśnienie powyżej.
   Pozdrawiam.

 5. https://www.youtube.com/watch?v=pgdta0IBlo0

  Jedyną stałą jest zmiana. Jedyną stałą jest zmiana.
  Chodź…

  Ludzkie serce rodzi się bez nóg, ślizga się tam i z powrotem,
  i ani razu nie zaznaje prawdziwego odpoczynku, chyba że przy akompaniamencieśmierci….Ślizga się tam i z powrotem.

  Nawet najsilniejsze wspomnienia z przeszłości, zaczęły kruszeć pod wpływem czasu.
  Ślizga się tam i z powrotem.

  Jedyną stałą jest zmiana. Nic nie pozostaje takie samo.
  Jedyną stałą jest zmiana. Jest tylko rozwój albo rozpad.
  Yea..

  Chodźmy… Jednostajne sceny znajdujące się tylko na obrazkach nigdy nie mogą tchnąć życia.
  Nigdzie indziej idealnie równy teren nie istnieje, chyba że to smuga światła.

  Ślizgać się tam i z powrotem (tam i z powrotem).
  Jedyną stałą jest zmiana. Niepewność czeka.
  Jedyną stałą jest zmiana. Jest tylko rozwój albo rozpad..albo rozpad.
  Jedyną stałą jest zmiana…

  Nie ma niczego, co pozostaje takie samo, w fundamentach naszego życia.
  Nie ma niczego, co pozostaje takie samo. Nie ma niczego nienaruszalnego przez upływ czasu…

  *****
  Jeden z moich ulubionych zespołów metalcorowych. Wokalista – Tim Lambesis był skazany za planowanie morderstwa żony ( rozwodził się i chciała mu odebrać dzieci i kasę 😀 ) był gorliwym chrześcijaninem, lecz w więzieniu został ateistą, także wymowne potwierdzenie jego tekstu z powyższego utworu …

 6. Tej demokracji liberalnej chyba ostatecznie nie będzie po wojnie z islamem, załamaniu ekonomicznym oraz katastrofie ekosystemu na skale planety. Więc nie wiem czy te tramwaje i samochody będą tak dalej jeździć – zmiana paradygmatu zawsze prowadziła do wojen i niepokojów. Coś negatywnego się nagromadziło przez te 50 lat demokracji liberalnej – prawda. Choćby długi nie do spłacenia, zniszczenie rodziny i przyrostu naturalnego wśród białej ludności Europy oraz zainfekowanie Europy islamem.

 7. „A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz” (Rdz 2:16–17). Ogród jest symbolem ziemi, która rodzi wszystko to, co do życia jest niezbędne. Drzewo poznania dobra i zła, to symbol rozdarcia istniejącego w duszy każdego człowieka – czy poprzez poznanie i wykorzystanie praw działających na Ziemi i w Kosmosie, „stać się tak jak Bóg” – czy w miłosnym związku, zaufać Stwórcom. Mądry wie, że dążenie do bycia bogiem, w istocie związane jest też i z poznaniem zła oraz nim wysługiwanie się w celu zaspokojenia nieopanowanej pożądliwości. Demokracja, to kolejna forma iluzji, której używają rządzący w celu jak najbardziej skutecznego, na szeroką skalę, zaspokojenia ludzkich, w tym niegodziwych pragnień. Właściwie pojęta i nauczana historia świata oraz ludzkości jest tego znamiennym przykładem. Oto jeden z przykładów zlekceważenia, w tym przypadku takze i przez wiodącą demokrację świata, ”spożywania owocu zakazanego”:
  1890 – Południowa Dakota – wojska amerykańskie zmasakrowały Indian
  1890 – Wojska USA napadły na Argentynę
  1891 – Napaść na Chile i walka z obrońcami Chile
  1891 – Napad na Haiti i stłumienie buntu Murzynów
  1892 – Idaho – masakra górników w kopalniach srebra
  1893 – Hawaje – napad zbrojny, całkowite zniszczenie królestwa
  1894 – Nikaragua – okupacja Bluefields
  1894-95 – Napaść na Chiny – flota i wojsko ‚interweniują’ w wojnie japońskiej
  1894-96 – Korea – piechota USA okupuje Seul
  1895 – Panama – USA zaatakowały prowincje Kolumbii
  1896 – Nikaragua – wojska USA lądują w Corinto
  1898-1900 – Chiny – wojska amerykańskie tłumią rewolucję bokserów
  1989-1910 – Filipiny –wymordowanie 600 tysięcy tubylców
  1898-1902 – Kuba – Amerykanie podbili hiszpańska Kubę
  1898 – Guam – wymordowanie tubylców; Guam do tej pory służy jako baza
  1898 – Nikaragua – zdobycie portu San Juan der Sur
  1899 – Samoa (na Pacyfiku) – bitwa o następstwo tronu
  1901 – Oklahoma – armia rozgromiła bunt Indian Creek
  1901-1914 – Panama – walki o Kanał Panamski
  1903 – Honduras – stłumienie rewolucji przeciwko USA
  1903-04 – Dominikana – stłumienie rewolucji przeciwko USA
  1904-05 – Korea – udział w wojnie rosyjsko-japońskiej
  1906 – Kuba – interwencja w wyborach na Kubie
  1907 – Nikaragua – podbój kraju, tzw. dyplomacja dolarowa
  1907 – Honduras – okupacja kraju w czasie wojny z Nikaraguą
  1908 – Panama – zbrojna interwencja w czasie elekcji
  1910 – Nikaragua – atak na Bluefields i Corinto
  1911 – Honduras – zbrojna interwencja w wojnie domowej
  1911-41 – Chiny – zbrojna okupacja Chin
  1912 – Kuba – zbrojna interwencja w wojnie domowej wywołanej przez USA
  1912 – Panama – zbrojna interwencja w czasie wyborów
  1912 – Honduras – zbrojna interwencja w ‚obronie interesów USA’
  1912-33 – Nikaragua – zbrojny napad i okupacja kraju
  1913 – Meksyk – zbrojna interwencja w czasie rewolucji
  1914 – Dominikana – walki z rebeliantami o Santo Domingo
  1914-18 Meksyk – mordowanie ‚nacjonalistów’ broniących kraju
  1915 – Teksas – stłumienie rebelii „Plan of San Domingo”
  1916-24 – Dominikana – zbrojna okupacja
  1917-33 – Kuba – militarna okupacja
  1917-18 – Niemcy (I wojna światowa) – wojna z Niemcami
  1918-22 – Rosja – zbrojna interwencja w walkach bolszewickich
  1918-20 – Panama – zbrojna interwencja w czasie i po wyborach
  1919 – Honduras – zbrojna interwencja w czasie kampanii wyborczej
  1919 – Jugosławia – zbrojna pomoc Włochom przeciwko Serbom w Dalmacji
  1920 – Gwatemala; rozbicie związkowców
  1922 – Turcja – mordowanie nacjonalistów w Smyrnie
  1922-27 – Chiny – wojska amerykańskie zaangażowane w rewolucję
  1923 – Meksyk – bombardowanie Calles
  1924-25 – Honduras – wojska USA interweniują w elekcji
  1925 – Panama – wojska USA rozpędzają strajk generalny
  1927-34 – Chiny – militarna okupacja kraju przez wojska USA
  1932 – El Salvador – okręty USA wysłane w czasie powstania Martiego
  1941-45 – II wojna światowa; bombardowanie Hawajów, Włoch, Niemiec, Japonii
  1945 – Japonia – bombardowanie Hiroszimy i Nagasaki bronią atomową
  1946 – Iran – zagrożenie Iranu bronią atomową
  1946 – Jugosławia – flota USA; zagrożenie bronią atomową
  1947 – Urugwaj – zagrożenie bronią nuklearną: manewry bombowców
  1947-49 – Grecja – zbrojna interwencja w wojnie domowej
  1948 – Niemcy – popisy bronią atomową celem zastraszenia
  1948-49 – Chiny – zagrożenie nuklearne ze strony USA
  1948-54 – Filipiny – wojna przeciwko powstaniu Huka
  1950 – Puerto Rico – krwawe stłumienie powstania o niepodległość w Ponce
  1951-53 – Korea – bombardowanie, artyleria i zagrożenie nuklearne do tej pory
  1953 – Iran – krwawy zamach stanu i wprowadzili na tron szacha
  1954 – Wietnam – oblężenie i bombardowanie; zagrożenie nuklearne
  1954 – Gwatemala – bombardowanie Gwatemali po znacjonalizowaniu firmy USA
  1956 – Inwazja na Egipt; straszenie bronią nuklearną
  1958 – Liban – armia i piechota USA okupują kraj; stłumienie rebelii
  1958 – Irak – straszenie bombą nuklearna; ostrzeżenie przed inwazją w Kuwejcie
  1958 – Wojskowa interwencja w Panamie
  1960-75 – Wietnam – ponad milion ofiar najdłuższej wojny i krwawej okupacji kraju
  1961 – Kuba – nie całkiem udana inwazja USA
  1961 – Niemcy – kryzys z powodu Muru Berlińskiego; stan pogotowia
  1962 – Laos – militarna interwencja w wojnie partyzanckiej
  1962 – Kuba – blokada; kryzys z ZSRR
  1963 – Irak – zamach stanu, zamordowanie prezydenta i sprowadzenie Husajna
  1964 – Panama – wojna o Kanał Panamski; mordowanie mieszkańców
  1965 – Indonezja; miliony pomordowanych w zamachu zorganizowanym przez CIA
  1965-66 – Dominikana – wojskowa interwencja w czasie wyborów
  1966-67 – Gwatemala – interwencja ‚zielonych beretów’ przeciwko powstańcom
  1969-75 – Kambodża – ponad dwa miliony zabitych w czasie bombardowań; głód
  1970 – Oman – inwazja
  1971-73 – Laos – bombardowanie dywanowe kraju
  1973 – Chile – zamach stanu na demokratycznie wybrany rząd Allende
  1975 – Kambodża – bombardowanie kraju
  1976-92 – Angola – mordowanie powstańców
  1980 – Iran – odbicie zakładników w ambasadzie i rebelia
  1981 – Libia – zbombardowanie samolotów libijskich
  1981-92 – El Salvador – wojna z powstańcami
  1981-90 – Nikaragua – wojna z powstańcami (Contras)
  1982-84 – Wojna USA w Libanie
  1983-84 – Wojskowa inwazja w Grenadzie
  1983-89 – Honduras – budowa baz amerykańskich na granicy
  1984 – Iran – zestrzelenie irańskich samolotów nad Zatoką Perską
  1986 – Libia – bombardowanie kraju; zamach na Kadafiego
  1986 – Boliwia – bombardowanie plantacji kokainy
  1987-88 – Iran – USA pomaga Irakowi bombardować Iran
  1989 – Libia – zestrzelenie libijskich samolotów
  1989 – Virgin Islands (Wyspy Dziewicze) – wojskowa interwencja
  1989 – Filipiny – militarna ochrona w czasie puczu
  1989 – Panama – krwawy zamach stanu zorganizowany przez USA
  1990 – Liberia – wojna domowa
  1990-91 – Arabia Saudyjska – interwencja wojskowa
  199-91 – Irak – blokada portów i bombardowanie; ponad 200 000 zabitych
  1991 – Kuwejt – militarna interwencja i powrót królewskiej rodziny na tron
  1991-2003 – Irak; bombardowanie kraju; sankcje ekonomiczne
  1992-94 – Somalia; zbrojna okupacja w czasie wojny domowej
  1992-94 – Jugosławia; NATO blokuje Serbię i Czarnogórę
  1993 – Bośnia – bombardowanie Serbów
  1994 – Haiti – krwawy zamach stanu (polskie wojsko też brało udział)
  1996-97 – Zair (Kongo) – rewolucja w Kongo
  1997 – Liberia – wojskowa interwencja
  1997 – Albania – wojskowa interwencja
  1998 – Sudan – zbombardowanie fabryki lekarstw
  1998 – Afganistan – ataki na ośrodki treningowe CIA
  1998 – Irak – bombardowanie kraju
  1999 – Jugosławia – NATO bombarduje Serbię i okupuje Kosowo
  2000 – Jemen – bombardowanie Adenu
  2001 – Macedonia – NATO interweniuje w sprawie albańskich rebeliantów
  2001 – Zburzone wieże WTC w następstwie czego wojna w Afganistanie
  2002 – Jemen – ataki dronami na ludność cywilną
  2002 – Filipiny – wojna z powstańcami
  2003 – Kolumbia – wojna z powstańcami
  2003-11 – Irak – najazd na Irak, zamordowanie Husajna, zniszczenie i okupcja kraju
  2003 – Liberia – walki z powstańcami
  2004-05 – Haiti – zamach stanu na Arystydesa; okupacja wojskowa USA
  2005 – Pakistan – bombardowanie kraju przez USA; ataki dronów
  2006 – Somalia – zamach na islamski rząd
  2008 – Syria – ostrzeliwanie kraju z terenu Iraku
  2008 – Gruzja /Osetia Płd. – kolorowa rewolucja w Gruzji i krwawa prowokacja w Osetii
  2009 – Jemen – regularne bombardowanie kraju przy pomocy Arabii Saudyjskiej
  2011 – Libia – napaść zbrojna na kraj, zamordowanie Kadafiego
  2011 – Syria; wojna o surowce
  2013 – Ukraina – zamach stanu i przygotowanie rewolucji
  2014 – Irak – interwencja zbrojna, rewolucja w kraju i walki powstańcze
  2014 – Syria – bombardowanie kraju przy udziale ISIS
  2016 – Syria – przygotowanie do inwazji
  2018 – Polska, w związku z ustawą 1066

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.