Banki i tajna władza

ROTSZYLDOWIE KAPITULUJĄ PRZED LUDZKOŚCIĄ I BOJĄ SIĘ UPADKU SYSTEMU?!

Rodzina Rotszyldów ma majątek, który jest szacowany na setki bilionów dolarów, czyli tyle, ile ma 85% ludzi na świecie. To m.in. oni odpowiadają za taki a nie inny kształt obecnego kapitalizmu, czyli piramidy, która zasysa ku nielicznej górze praktycznie całe zasoby z dołu. To przez nich cały świat bieduje, ponad połowa głoduje, a wiele krajów pogrąża się w destabilizacji i wojnach. Rotszyldowie zorganizowali konferencję, która odbywa się regularnie od 2013 roku. Niestety, zostało to niemal całkowicie przemilczane przez media, i prawdopodobnie o tym nie wiesz. A jest to bardzo ważne!

W konferencji tej uczestniczą najważniejsi finansiści, bankierzy, szefowie korporacji, a także Książę Karol, Bill Clinton, papież Franciszek oraz prezesi Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Tegoroczna konferencja była inna niż wszystkie poprzednie, bo zapowiedziano program „kapitalizmu inkluzywnego”, czyli reformy przestarzałego systemu.

Program ma na celu zniwelowanie rażących dysproporcji w dochodach oraz ochronę dóbr naturalnych naszej planety. Jest to proponowana reforma kapitalizmu z korporacyjnego, gdzie 0,1% najbogatszych ludzi miało praktycznie wszystkie zasoby kosztem reszty, ku kapitalizmie inkluzywnym. Czy tego typu zmiana wynika z „dobroduszności” dotychczasowych oprawców ludzkości? Czy raczej wynika z faktu postawienia ich przed murem, w wyniku zaistnienia wielu czynników, wobec których są bezradni? Poniżej postaram się wymienić kilka z nich.

Robotyzacja i masowe bezrobocie

Robotyzacja i automatyzacja produkcji w ciągu około 15 lat pozbawią większość ludzkości pracy. Będzie to ogromnym problemem dla elit i rządzących. Takie nagłe pozbawienie środków do życia znacznej części społeczeństwa może spowodować wystąpienie niewyobrażalnej anarchii i rozlewu krwi. Ale nie chodzi tylko o to – kto bowiem będzie kupował te wszystkie produkty i napędzał PKB?

„Góra” potrzebuje także „dołu”, żyje dzięki nam, a system trwa dzięki naszej konsumpcji. Coraz częściej jest podnoszony pomysł bezwarunkowego dochodu podstawowego, czyli świadczenia finansowego wypłacanego każdemu obywatelowi bez wyjątku. Powiem więcej – pojedyncze, pilotażowe programy bezwarunkowego dochodu podstawowego testowane są w coraz większej liczbie krajów, póki co w mocno ograniczonym zakresie.

O tych zagadnieniach pisałem w poniższych felietonach:
Znaleziono szokujący sposób na reanimację systemu ekonomicznego planety
Robotyzacja wymusi ogromne przemiany.. Jak się włączyć i wygrać? To wielka szansa dla nas!

Zmiany klimatu i groźba zagłady życia na Ziemi

Zamiany klimatyczne i postępująca zagłada biosfery są coraz większym problemem, którego nie da się już nie zauważać. Lewicowi liberałowie nie tylko nic z tym nie zrobili. Ale wręcz nasilili to, doprowadzając do kolejnego wielkiego wymierania i do katastrof klimatycznych na nienotowaną nigdy skalę. No i oczywiście, jak to liberałowie, zrobili z tego biznes, dodatkowo drenując narody z pieniędzy.

A mianowicie jedyne co robili to gadali o nieistotnym CO2 i handlowali limitami na jego emisję, na czym zarabiali setki miliardów dolarów. Najważniejsze, czyli korporacyjni truciciele, produkujący celowo postarzany szmelc który niszczy środowisko, działali w najlepsze, z błogosławieństwem liberalnej lewicy, mającej tyle ideałów na ustach. Tymczasem nie da się bez końca zwiększać sprzedaży i konsumpcji, nie da się bez końca generować wzrostu PKB, gdyż prędzej czy później doprowadzi to do wyginięcia życia na Ziemi.

Przebudzenie ludzkości jednak ma miejsce

Trwa wielkie przebudzenie ludzkości. Ludzie przestają wierzyć w rządowe i korporacyjne wersje oficjalne, w tym te ekonomiczne. Po mentalności homo soviecticus weszliśmy w równie destrukcyjną mentalność homo economicus, głównie dzięki politykom takim jak Balcerowicz, Kołodko, Petru, Tusk, Korwin, Schetyna. Dziś zwyczajnie przestajemy w to wierzyć. Przebudzamy się pod każdy możliwym kątem, także w kwestii ekonomii i finansów. Zauważamy, że jedni mają biliony, a inni harują za grosze (za 1500 zł czy za 15000 zł, to dalej ochłapy z pańskiego stołu) lub głodują.

Dochodzimy do wniosku, że to wcale nie jest w porządku, jak głoszą lewicowi neoliberałowie. Przestajemy wierzyć w bajki czy to z lewicy, czy to z prawicy, czy to te religijne, które usprawiedliwiają biedę większości po to, by elita obrastała w tłuszcz. Przebudzenie ludzkości dotyczy każdej możliwej dziedziny życia. Coraz częściej dostrzegamy błędy, wypaczenia, korupcję, niesprawiedliwość. Nasza planeta, a wraz z nią my sami, przechodzi teraz gwałtowną przemianę, ewolucję wielokrotnie szybszą, niż ta zachodząca wcześniej.

Cytat: „Inną dużą zmianą w sprawach międzynarodowych jest fakt, że po raz pierwszy w historii ludzkości, gatunek ludzki jest świadomy politycznie. To zupełnie nowa rzeczywistość. Nie było tak przez większą część historii ludzkości, aż do ostatnich stu lat. A przez ostatnie sto lat cały świat stał się politycznie świadomy. I gdzie byś się nie udał, polityka to kwestia społecznego zaangażowania, a większość ludzi generalnie wie, co się dzieje na świecie. I jest świadoma niesprawiedliwości, nierówności, braku szacunku, wyzysku. Ludzkość jest teraz politycznie świadoma i uważna. (…) Czyni to sytuację jeszcze trudniejszą dla każdego światowego mocarstwa.”
Autor: Zbigniew Brzeziński

Bieda, radykalizm i możliwość rewolucji

Elity boją się, że zaczynają przeginać i że to może doprowadzić do jeszcze gorszych następstw, niż podczas rewolucji bolszewickiej a zaraz potem rewolucji nazistowskiej, które były rewolucjami z biedy. Boją się radykalizacji społeczeństw, które już teraz bardzo skręcają w prawo. Tam gdzie bieda i brak perspektyw, tam mniejsza empatia, mniejsza tolerancja, i większy radykalizm. To zależność stara jak świat. Nie trzeba więc wcale wspominanej wyżej robotyzacji, bo biednienie społeczeństw, kurczenie się klasy średniej, zjawisko „biednych pracujących” narasta w bardzo szybkim tempie.

Elity przez wiele dziesięcioleci rozbudzały konsumpcyjne aspiracje swoich poddanych. Pisma i programy z celebrytami, raperzy pozujący z walizkami dolarów w cadillacach, wciągający czystą kokainę.. Dodatkowo promocja nachalnego materializmu jak i poluzowanie obyczajów w sferze seksualności. Miało to wszystko na celu sprowadzenie ludzi do roli bezmózgiego bydła, zajętego konsumpcją i przyziemnymi błahostkami, oderwanego od duchowości.

I myśleli, że taki odmóżdżony motłoch zadowoli się michą ryżu i telenowelą. Nie wzięli jednak pod uwagę postępującego wzrostu świadomości. Nie zadowala nas już „praca i chleb”, czyli hasło podnoszone przez naszych przodków, bo chcemy czegoś więcej od życia. I mamy pełne prawo do tego, wbrew bzdurom liberałów o postawie roszczeniowej. Coraz większą popularnością cieszy się alternatywna wiedza, w tym ta duchowa.

Rotszyldowie i ich prywatne „banki narodowe”

Również ówczesny Wicepremier i Minister Gospodarki w rządzie PiS, Mateusz Morawiecki, wypowiedział szokujące w swej wymowie słowa na Kongresie 590 dotyczącym spraw ekonomii i gospodarki. Jego słowa są wręcz rewolucyjne, bo zaprzeczają trwającemu kilka dziesięcioleci neoliberalnemu praniu mózgu. Kilka lat temu to było wręcz niewyobrażalne, by to tabu poruszać. Przecież bogacenie się nielicznych dzięki stopniowemu biednieniu większości, było świętym dogmatem kapitalizmu. Wielkie zmiany na świecie są faktem. Poniżej możesz przeczytać to przemówienie:
Szokujące słowa premiera Mateusza Morawieckiego! Porószył on absolutnie zakazane tabu

Co ciekawe, Rotszyldowie kontrolują większość tzw banków narodowych, łącznie z polskim NBP i z amerykańskim FED. Nie są to żadne „banki narodowe”, gdyż prawdziwy bank narodowy jest pod kontrolą rządu danego państwa. Ale są to banki prywatne, zaś lewicowi liberałowie przeforsowali i wmówili owieczkom kolejne neoliberalne kłamstwo, kosztujące Polaków setki miliardów rocznie. Kłamstwo to brzmi, że bank narodowy ma być niezależny, w tym niezależny od rządu. I tutaj ma miejsce swego rodzaju paradoks.

Otóż często politycy sobie planują i mówią co zamierzają zrobić, a banki narodowe robią swoje. Amerykański FED robi co mu się podoba i nie wszystkie jego posunięcia są jawne. Z kolei działania amerykańskiego Exchange Stabilization Fund, najbardziej tajemniczej instytucji planety, są zupełnie tajne. I tylko wytrawni, i przy tym niezależni spece od ekonomii mogą między wierszami wyczytać, jakie działania podjął ESF po tajemniczych bilionach pojawiających się tu i ówdzie. Przeczytaj też, kto stoi za rzekomo „narodowym” bankiem polskim – NBP:
Ten kto rządzi NBP rządzi Polską. Zobacz kto, a zdziwisz się bardzo!

A teraz zapraszam do przeczytania przemówienia Lynn Forester de Rothschild:

Cytat: „Myślę, że to niecodzienność, że jego królewska wysokość książę Karol, jego świętobliwość Papież Franciszek, gubernator Carney, prezydent Clinton pokazali się na konferencji i jakoś myślę, że nie są tutaj dla pogawędek. A nawet wiem, że ci znamienici przywódcy są tu z waszego powodu. Czyli są tu z powodu waszej osobistej i instytucjonalnej mocy, którą wszyscy z was mają, by sprawić, żeby świat był lepszym miejscem i na prawdę wszyscy tu jesteśmy jako zespół.

Dzisiaj w tym pokoju reprezentujemy poziom przywódczy 25 trylionów dolarów aktywów zarządzanych z 25 różnych krajów. Wszyscy mamy finansową moc, ale również mamy moc do zmieniania świata. Kapitalizm jest systemem operacyjnym świata, jest większy niż każdy system polityczny, jest większy niż każda religia, jest większy niż każdy może sobie wyobrazić.

Kapitalizm jest największą mocą na planecie, ale nie jest zbyt duży, żeby zawieść. Dzisiaj kapitalizm zawodzi bezrobotnych, zatrudnionych poniżej swoich kwalifikacji i nigdy niezatrudnionych. Kapitalizm zawodzi ziemię. Niektóre miejsca na ziemi nigdy nie były czyste, a większość naszej planety jest brudniejsza niż kiedykolwiek.

Zbyt dużo ludzi wierzy, że kapitalizm jest dobry tylko dla ludzi, którzy mają kapitał, ale nie jest dobry dla pracowników, którzy podtrzymują to lub planety, która to wspiera. Dobra wieść jest taka, że kapitalizm jest cudownym pomysłem i to dlatego, że odpowiada na głęboką i silną ludzką ochotę na samodoskonalenie się, ale to co się dzieje, to motyw, iż związek pomiędzy kapitalizmem, a lepszym życiem zerwał się dla zbyt wielu ludzi.

Na prawdę myślę, że tam gdzie przychodzimy, możemy przywracać to połączenie i możemy zapewniać sukces kapitalizmu dla naszego społeczeństwa na zawsze. Właśnie dlatego tutaj jesteśmy i wierzę, że zrobimy postępy. Jestem optymistycznie nastawiona, ponieważ coraz więcej i więcej cennych właścicieli, cennych menadżerów i liderów korporacji reprezentuje w tym pokoju ludzi, którzy rzeczywiście ruszają w stronę bardziej globalnego kapitalizmu.

Wielu ludzi zgadza się, że globalny kapitalizm wzmacnia długi okres finansowego powrotu. Zobaczyliśmy też postęp w sposobach, by mierzyć elementy, koszty i korzyści płynące z globalnego kapitalizmu. Gwarantuje wam, że istnieją narzędzia, by globalny kapitalizm został rozwinięty i są one dostępne. Mamy potężny postęp od zeszłego roku i to jest na prawdę to, o czym będziemy dzisiaj rozmawiali.

Lecz zanim zaczniemy to chcę właśnie wykorzystać okazję i podziękować kilku osobom. Po pierwsze bardzo dziękuje panu burmistrzowi za przyjęcie nas w swoich skromnych progach. Tak jest panie i panowie, on mieszka tutaj, śpi tam na prawo. Dzisiejsza konferencja nie byłaby możliwa bez hojności Rockefeller, Ford, Ellamy, Lou, Gatsby i fundacji Blavatnik. Jak również AMG, Sunshite, KT, Wiggin, OZ, Moore, Born Baz, Wily McDermott’a i Grupy Brunswick’a.

Bardzo im dziękuje i wielkie podziękowania dla Diana Carney. Tam ona jest. Myślę, że powinna wstać i powinniście jej zaklaskać. Brian Tomlinson jest głową naszej koalicji – eventu ekonomistów i magazynu Cajun. Jest niesamowity składając to wszystko razem.

Wiem jak bardzo zajęci wszyscy jesteście i bardzo wiele to dla mnie znaczy, że znaleźliście czas, by być tutaj. Wiem, że wielu z was przebyło bardzo daleką drogę i obiecuje wam, że zrobimy wszystko by zrobić tą konferencję interesującą. Razem reprezentujemy jedną trzecią ze wszystkich aktywów globalnych instytucji.

Specjaliści w zakresie nauk społecznych mówią nam, że tylko 20% grupy wyznaje niewzruszone przekonanie, że ich wiara zawsze staje się z większości, więc to znaczy, że nie tylko możemy mówić, ale również robić zmiany. Możemy zmieniać kapitalizm, możemy odnawiać go, możemy wzmacniać go i możemy go ratować. Możemy odnowić kapitalizm jako silnik dla wspólnego dobrobytu. Właśnie dlatego jesteśmy tutaj. Zacznijmy konferencję i zróbmy naszą robotę i wtedy nie będziemy musieli spotykać się więcej. Dziękuje.”
Koniec cytatu. Autor: Lynn Forester de Rothschild

Naszym wrogiem nie są ludzie o odmiennych poglądach ale elity mające biliony dolarów

Cytat: Elity ekonomiczne nie przepadają za przesadnie niezależnymi młodymi ludźmi. Uświadomiły to sobie już w latach 60. Lepiej jest mieć młodych ludzi pod kontrolą. A czy może być lepszy sposób kontroli niż kredyt, który trzeba spłacać?
~ Noam Chomsky

Naszym wrogiem są elity zabierające 99% i nie uczestniczące w kosztach funkcjonowania państwa. Jednym z elementów tzw. planu Balcerowicza było wprowadzenie stałego kursu dolara w stosunku do złotego, w relacji 1 dolar to 9500 starych złotych. Stały kurs utrzymywano przez prawie półtora roku również na mocy porozumienia z MFW. Potem zmieniono to na sztywny kurs w wysokości 1 euro = około 4 złote, i trwa to do dziś. Jest to tak skrajne tabu, że nikt o tym nie mówi, łącznie z obecnym rządem, który jest jaki jest, ale po 27 latach wziął się za naprawianie kraju. To jest przyczyna tego, że ceny mamy takie jak na zachodzie, zaś ze względu na wartość złotówki płace mamy jak na wschodzie. Pisałem o tym szerzej w poniższym artykule:
Czemu zarabiamy 4x mniej niż Niemcy przy identycznych cenach?! Odpowiedź jest szokująca bo to manipulacja elit!

Następne pokolenia będą miały zupełnie inny system przekonań. I będą robiły rzeczy, o których już mojemu pokoleniu 30-latków, które powoli tetryczeje, nawet się nie śniło. Nikt nie będzie im mówił, że to ich „wielka, wielka wina”. Nie będą wychowywać się w powszechnym lęku czy demonizowaniu seksu i innych przyjemności. Nie będą hołdować filozofii „pokornego cielęcia”. Nie będą uważać, że bieda i „nie wychylanie się” są dobre. Już dzisiejsze pokolenie 15-30 zadaje pytania, które były ścisłym tabu i które przyprawiają elitę o zawrót głowy. Na tym polega ewolucja ludzkości, która mimo wszystko postępuje. Nasz kłopot polega na użyciu tej siły. Na zaprzestaniu zginania karku. Na zmianie myślenia na takie, w którym zasługujemy od tego pięknego świata na wszystko, co najlepsze.

Zapraszam Cię do przeczytania innych moich artykułów w temacie zniewolenia przez system i elity:

Czy naprawdę jesteś wolny? Elity dały Ci jedynie iluzję wolności
Mamy w sobie potężną siłę której możemy użyć przeciwko systemowi i elitom!
Przebudzenie ludzkości: to początek trudnej drogi, od której zależy nasze przetrwanie!
Przebudzenie ludzkości weszło w krytyczną fazę
Gdzie podziała się Twoja wolność? Całą Ziemia jest w ich rękach
Dlaczego w Polsce jest wieczna bieda i wieczne „nie da się”? Spojrzenie mistyczne na ten problem

Autor: Jarek Kefir

Moja strona jest niezależna od wszelkich stron sporu politycznego. Utrzymuję ją z reklam i dobrowolnych darowizn Czytelników. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wspomóż moją pracę na rzecz poszerzania świadomości, a w zamian za to dotychczasowa ilość nowych wpisów będzie zachowana. Link z informacją, jak to zrobić tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

  

Reklamy

17 odpowiedzi »

 1. „Zamiany klimatyczne i postępująca zagłada biosfery są coraz większym problemem, którego nie da się już nie zauważać”

  Tak ziemia nie ma kiedy odpocząć pracuje 12 mc w roku , żeby wykarmić ach…. wszyscy wiemy, że jedzenia nie brakuje, brak jego poszanowania oraz pazerności .

  Jarku dziękuję ci za ten artykuł i kolejny wdech :)

  Wiem ,że Tobie akurat tego tłumaczyć nie musze , ale chciałabym wyrazić swoje zdanie w pewnej kwestii , która zaistniała na Twojej stronie .

  jedna strona i druga strona …

  Kochani nie ma stron , są tylko poziomy świadomości jak SŁOWIANIE , JARKA STRONA I INNYCH ONE POZWALAJĄ ODNALEŚĆ SIĘ W DANYM JĘZYKU I TYLKO TYLE NIE MA MIĘDZY NAMI BARIER BO WSZYSCY PRAGNIEMY TEGO SAMEGO! LEPSZEGO ŻYCIA ,BEZ LĘKU
  TO JEST TO CO NAS JEDNOCZY , RESZTA JEST POZIOMEM ŚWIADOMOŚCI A CO DO RESZTY KOCHANI WSZYCY ODKRYWAMY DOPIERO PRAWDĘ ŻYCIA . :)

  Polubienie

 2. musk chce dac kazdemu po 100 tys dolarow na start, ale dac arabowi to dokupi materialow wybuchowych dac zydowi bedzie malwersow sabotazowal rzady swiatowe dac murzynowi poobwiesza się zlotymi łańcuchami dokupi aut itd itp wszystko mrzonki, madry musi trzymac kase bo duren z kasa to cykajaca bomba

  Polubienie

 3. Sancti, Mój Panie, nie cytuj, Tylko pisz, co Twoja dusza Ci podpowiada… Przepraszam. W następnym życiu będę… A wiesz, że wszystko chodzi o nasz mózg? To jest jakiś nasz, człowieków Przekaźnik???

  Polubienie

 4. Dawanie wszystkim za darmo nie rozwiąże problemu bezrobocia czy kontroli elit nad masami. Dlaczego? Bo system społeczny to system zależności, zbudowany na strukturach. Bez tego nastąpiłby chaos i najprawdopodobniej powrót do bardziej dzikich zachowań znanych z epok poprzednich. Rozwiązaniem jest wprowadzenie konkretnych praw, które by chroniły masy i blokowały finansowych potentatów, ale do tego, jak słusznie zauważył Jacek, potrzebny jest ruch oddolny, ze strony społeczeństwa a nie czekanie, aż politycy coś zrobią. Niestety, Polacy ciągle tkwią w mentalności, że cos ktoś dla nas zrobi. Efekty mamy tego jak na dłoni – komentować przykładów nie będę bo to zbyteczne.

  Polubienie

 5. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/george-soros-uznal-facebooka-i-google-za-zagrozenie-dla-prawidlowego-funkcjonowania

  „Miliarder George Soros nazwał Facebooka i Google zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa, informuje Business Insider. Soros powiedział, że sieci społecznościowe są zagrożeniem dla ludzkości.

  Przemawiając na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, Soros powiedział, że internetowi giganci nie mają prawa prowadzić tak surowej polityki, tj. kierować ludźmi i sprawiać, że będą uzależnieni od swoich produktów, zagrażając tym samym nowoczesnej demokracji.

  Soros skrytykował obie firmy za zarządzanie opiniami ludzi i manipulowanie ich umysłami. „Stronniczy filantrop” jest przekonany, że wszystko to jest spowodowane wyłącznie prześladowaniem korporacji przez ich własne interesy komercyjne.

  „Fakt, że są prawie monopolistycznymi dystrybutorami, czyni z nich narzędzia publiczne. Giganci muszą przestrzegać surowych zasad mających na celu zachowanie konkurencji i uczciwego, powszechnego dostępu do rozwoju innowacji” – tłumaczy Soros.

  Multimilioner zauważył, że internetowi giganci, jak kasyna, generują od swoich klientów niebezpieczną zależność od świadczonych usług, a to stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wolności wyboru, a nawet zdrowia psychicznego ogromnej liczby użytkowników.”

  Polubienie

 6. Kolejny przykład manipulacji ze strony neoliberalnych kast. Zarówno George Soros, jak i Facebook czy Google to ta sama ,,mafia”, czyli elita, która tworzy coraz prężniej działającą sieć Matrixa, która ma na celu uwikłanie ludzi w potoku sprzecznych ze sobą informacji. Był kiedyś taki polski film pod tytułem ,,Przepraszam, czy tu biją?!”. Jest tam taka scena, gdzie funkcjonariusze MO biorą na przesłuchanie jakiegoś złodziejaszka, młodego człowieka pierwszy raz złapanego na tym i tam pada słynny dialog: ,,To jak z nim gramy? Ja go zaatakuję ostro z kopyta, i go wrobię w ten napad. Ty jesteś ten dobry wujcio i go bronisz”. To my jesteśmy tym podejrzanym o zbrodnie, której w dodatku nie popełniliśmy!

  To właśnie serwują nam neoliberaliści: z jednej strony mamy ,,kajającego” się George’a Sorosa, występującego jako obrońca ludzkości i krytykant bezdusznych koncernów, na drugim biegunie mamy Facebook i Google jako kwintesencja robotyzacji i trans-humanizmu. Mało kto wie, że George Soros stoi za wpuszczeniem na terytorium Europy setek tysięcy imigrantów (w tym miejscu dodam, ze absolutnie nie jestem za zablokowaniem jakichkolwiek pomocy humanitarnych dla uchodźców z terenów dotkniętych klęskami czy wojnami, tu chodzi po prostu o prowadzenie konkretnej polityki imigracyjnej a nie wpuszczanie kogo popadnie). Podobnie właściciele Facebook’a czy Google’a to ludzie skupieni wokół tzw. Doliny Krzemowej w Kalifornii w USA,m która nieformalnie nazywana jest klubem miliarderów, do której należy również wynalazca Microsoft’u – Bill Gates, który przyznaje się do wspierania badań nad eugeniką! resztę pozostawiam bez komentarza, bo ufam, ze nawet przeciętny zjadacz chleba będzie umiał wyciągnąć z tego kolejne wnioski…

  Polubienie

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s