Bareizmy

MORAWIECKI PREMIEREM RP. NIE KORNIK I NIE TĘCZOWE PARADY, ALE PRACA, CHLEB I GOSPODARKA

Beata Szydło, dotychczasowa premier Polski, podała się do dymisji. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, czyli kilka frakcji politycznych składających się na ten klub, zdecydowało, że nowym premierem będzie Mateusz Morawiecki. Był on dotychczas ministrem gospodarki w rządzie Beaty Szydło.

Skupmy się na najważniejszych i często pomijanych faktach. Co oznacza dla Polski to, że premierem będzie Mateusz Morawiecki? Przede wszystkim jest on zwolennikiem „kapitalizmu z ludzką twarzą”, czyli lustrzanym przeciwieństwem dwóch skrajnych koncepcji. Pierwsza z tych koncepcji to „kapitalistyczne Auschwitz” zgotowane nam przez Balcerowicza na zlecenie niemieckich finansistów i przemysłowców. Polska na długie lata stała się krajem trzeciego świata, montownią różnych dziadostw opartą o niewolniczą siłę roboczą.

Druga z tych skrajnych, destrukcyjnych koncepcji to to, co jest w wielu krajach Zachodu. Czyli podatki procentowo wyższe niż w Polsce, z lokowaniem ogromnych funduszy w bzdurne, a nawet szkodliwe projekty ideologiczne. Koncepcja Morawieckiego zakłada opiekuńczą rolę państwa (socjal, budownictwo socjalne itp) z jednoczesnym stymulowaniem gospodarki, wspieraniem przedsiębiorczości i obniżkami podatków. Łączy więc pozytywne cechy dwóch podejść do ekonomii.

Obecnie za nami jest etap wstępnego rozruszania gospodarki za pomocą 500+ czy uszczelnienia prawa podatkowego (słynne mafie VATowskie). Wielu narzeka, że PiS jeszcze nie wziął się za obniżanie podatków, za obniżkę horrendalnego ZUSu dławiącego małą przedsiębiorczość czy za likwidację wielu polskich absurdów. Warto tutaj dodać, że w Polsce przez te 25 lat była sytuacja kuriozalna. Z jednej strony niemal zerowa sfera socjalna, a z drugiej strony, ogromne podatki, olbrzymia ilość absurdów prawnych, podatkowych i sądowych.

Umożliwiało to drenaż naszego kraju przez Zachód i było zaporą przed bogaceniem się Polaków. Nie muszę chyba mówić, że wszystko to robiono celowo? Teraz Mateusz Morawiecki będzie przystępował do właściwych reform gospodarczych, czyli obniżki podatków, uproszczenia prawa, obniżki ZUSu dla małych firm i likwidacji typowo polskich absurdów. Nie dało się tego zrobić nagle, gdyż gospodarka Polski jest jak więzień nomen omen obozu koncentracyjnego, wygłodzony niemal na śmierć. To symboliczne porównanie jest bardzo trafne.

Po wyzwoleniu obozów wielu więźniów rzucało się na pozostałe w magazynach żarcie i zjadało np pęto kiełbasy. Ich żołądki nie wytrzymywały tak gwałtownego procesu trawiennego i umierali w wyniku krwotoków wewnętrznych. Takim więźniom trzeba było stopniowo racjonować coraz większe i większe racje żywnościowe. Tak samo jest z polską gospodarką. Zbyt gwałtowne poluzowanie gospodarki spowodowałoby jej przegrzanie i w konsekwencje trzycyfrową inflację.

Ale nie da się też nieustannie łatać kolejnych dziur np w podatkach, bo tu pole do popisu się kiedyś skończy. Gospodarkę trzeba będzie teraz realnie rozruszać, i Morawiecki to zrobi. Przykład takich dziur to spółki i spółeczki skarbu państwa, takie jak LOT czy górnictwo. Za czasów Tuska i Kopacz był nieustannie na skraju bankructwa i rozważano ich prywatyzację. Która oczywiście miała polegać na likwidacji LOTu i przekazaniu polskiego nieba Lufthansy. Tymczasem i LOT, i górnictwo i inne branże niespodziewanie notują zyski, pierwszy raz po 1989 roku.

Zarzuca się obecnemu rządowi, że doprowadzi nas do scenariusza greckiego. Tymczasem jest zupełnie na odwrót. To kontynuacja balcerowiczowskiej polityki „kapitalistycznego Auschwitz” spowodowałoby, że już dziś lub najdalej za 2 lata bylibyśmy drugą Grecją. Dlaczego? Gdyż im biedniejszy naród, tym mniej pieniądza w gospodarce, a więcej w rękach korporacji, biznesu i krajów Zachodu, a o to im przecież chodziło. Więc trzeba coraz bardziej ograniczać wydatki państwowe, a to powoduje, że gospodarka jeszcze bardziej się kurczy. Jest to idealne sprzężenie zwrotne.

Straszono nas różnymi apokaliptycznymi scenariuszami, mówiono, że pieniędzy nie ma. Cały okres III RP nam to mówiono, że nic się nie da, nic nie można zmienić i na nic nie ma pieniędzy. A jaka była prawda? Prawda była taka, że setki miliardów dolarów rocznie wyciekało za granicę i pompowało tamtejszą finansjerę i tamtejsze gospodarki. Tak, realne kwoty po podsumowaniu wielu różnych czynników to właśnie te setki miliardów rocznie. A wystarczy nie kraść, co jest absolutnie nie do pomyślenia i nie do wyobrażenia dla liberałów.

Oni myśleli, że obecny rząd tego nie zrobi. A tymczasem rząd PiS chce wywalczyć dla Polski podmiotowość, ustanowić rządy silnej ręki i mieć bogaty kraj i w miarę zamożne społeczeństwo dla siebie. Bądź co bądź na całym świecie jest odwrót od zgniłej, liberalnej demokracji. Dla europejskich demokratów najważniejsze było to, co kto może sobie wsadzać w dupę lub nie, czyli sprawy majtkowo-obyczajowe. A fakt, że społeczeństwa biednieją ich nie obchodził. Ma miejsce dziejowa przemiana. Za góra 15, 20 lat liberalizm będzie już tylko wspomnieniem minionej epoki.

A Ty? Co sądzisz o zmianie na stanowisku premiera RP? Zapraszam do dyskusji.

Uczulam Cię także na to, że nie chodzi o żadnego kornika, żadne sądy czy Trybunały. Nie chodzi nawet o toporny polski konserwatyzm czy prawo aborcyjne, którego nawiasem mówiąc rząd ani myśli zaostrzać, jak głoszą apokaliptyczni, liberalni wizjonerzy. Proszę, więcej geopolityki i strategii w myśleniu.

Na całym świecie trwa wojna dołu, czyli społeczeństwa, o pieniądz. O to, by „góra” nie zabierała 99% zasobów dla siebie, żerując na naszej niewolniczej pracy. Chodzi też o takie kwestie jak Nowy Jedwabny Szlak z Chin, i kilka innych. Ale by to wiedzieć, trzeba wyjść poza ciasne ramy „PiS vs PO” i mieć wiedzę z dziedziny geopolityki i ekonomii. A ona jest teraz łatwa do poznania.

O niewolnictwie kapitalistycznym, będącym de facto realiami obozu koncentracyjnego, możesz przeczytać w poniższych artykułach:
Czy Twoje życie na pewno należy do Ciebie? Zniewolenie ludzkości jest najwyższe w historii!
Dlaczego w Polsce trwa bieda i wieczne „nie da się”? Bezcenna i smutna lekcja o życiu
Uważasz, że jesteś wolny?! A masz odwagę zadać sobie kilka uczciwych pytań?
Czy żyjesz w świecie mrzonek? Życie weryfikuje każdą iluzję!

Autor: Jarek Kefir

Podobał Ci się ten artykuł? 🙂 Moim celem jest zwiększanie poziomu świadomości u Ciebie i innych Czytelników. Im większa świadomość, tym szybciej nastąpią krajowe i globalne przemiany, bo prawdziwa rewolucja to ta wychodząca od ludzi. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę zachować niezależność i pisać o tym, co ukrywane i zakazane.

Niezależne media nie mają milionowych dochodów z prenumerat. Radzimy sobie sami. Koszt utrzymania mojej strony to 199 dolarów rocznie, do tego dochodzą inne koszta. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Zwiększanie naszej świadomości i ewolucja ludzkości jest też w Twoich rękach! Link z informacją jak wesprzeć moje publikacje i demaskacje, tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

  

Reklamy

48 odpowiedzi »

 1. Nie wiem nie znam się, znam się na lotnictwie , nie na ekonomii. Zapytam mądrzejszych od siebie i tych ,którzy mają większą wiedzę ode mnie. Do nich mam większe zaufanie niż do tvn-u. 🙂

  ,,Ma miejsce dziejowa przemiana. Za góra 15, 20 lat liberalizm będzie już tylko wspomnieniem minionej epoki.” – to zdanie pańskie jednak bardzo mnie się podoba.

  Polubienie

  • Ciekawe spostrzeżenie mi się nasuwa.po przeczytaniu tego artykułu .Jak i po kilku innych ,również kilku filmów z YT ,które odnośnie popularnych
   ostatnio tematów o tzw”nielegalności polskiego rządu i polityków , oraz prawa ustanowionego przez nich, itd.W tym również wyroków sadów,
   działań policji, i pozostałych resortów włącznie z urzędem skarbowym.
   ł ten scenariusz wymuszony przez lobby korporacyjne własnie teraz kiedy ci z tzw nielegalnego rządu , chcą stworzyć oazę względnej normalności
   w samym centrum europy.W kraju wiecznych oportunistów .
   Osoby typu Jabłonowski ,hr Potocki, i inni blogerzy słusznie negujący np zasadność wciskania mandatów polakom za co się tylko da,
   Do tego chore niesprawiedliwe nieludzkie wyroki sądów tylko powiększają niepokoje i robią pożywkę dla tych ,co chcą dobrze w tym kraju dla swych rodaków .
   I tylko czy to nie jest w tym momencie taka „niedźwiedzia przysługa”?
   Nie wiadomo co w tym momencie lepsze? .I kto ma racje ?
   Ci co chcą zdelegalizowania władzy w Polsce i ustanowienia pana hr.Potockiego na prawowitego prezydenta? Czy wątpliwy, ale działający i
   skuteczny w miarę rząd PIS -u z panem Morawieckim , mającym podobno pozytywna wizje dla polaków i ich potomków.
   Trzeba tez wziąć pod uwagę inne sprawy jak np. sprowadzanie do kraju najgorszego z możliwych gigantów świata bankowego, maczającego
   swe brudne łapska we wszystkich przekrętach na tym globie . Ów syjonistyczny bank współpracuje z największymi szumowinami i zniewala
   ekonomicznie wszystkich z kim się zetknie, a PIS go tu sprowadza . Dążenie systemu do pozbycia się gotówki, uszczelnianie prawa podatkowego ,
   i inne restrykcje , jak przygotowywanie systemu na siłę do wprowadzania rozwiązań płatniczych i GPS w jednym urządzeniu bezprzewodowym o zasięgu globalnym.
   Wiec kto ma rację??Jeszcze raz pytam?
   Pytań rodzi się coraz więcej .Wszystkim się tez nie dogodzi.
   Tylko, jaka znowu będzie cena przeżycia kilku lat(może)względnego spokoju? Bo nie łudzę się ,że otaczające nas siły zechcą nam odpuścić i pozwolą
   nam pójść swoja droga, dając przykład innym krajom.
   Trzeba być głupcem,albo ich tajnym współpracownikiem, aby sadzić inaczej.

   Kolejna sprawa.A kim jest tak na prawdę pan hr. Potocki? I co o nim wiemy na pewno ?I jakie są fakty?
   Tu trzeba sprawdzić nie tylko papiery ale i ich źródła , gdyż ci co się interesują to wiedza co stało się z polskimi kronikami ,księgozbiorami i kto za tym stoi .
   A biorąc te fakty pod uwagę jaka mamy pewność ,że to tez nie jest jakiś awaryjny scenariusz przygotowany przez sponsorów wszystkich ostatnich
   wojen i przewrotów ideologicznych ostatnich kilku wieków?

   REASUMUJĄC ,CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ DEBATĘ NA TEN TEMAT .

   Niech wypowiedzą się ludzie myślący i świadomi z głęboką wiedzą historyczną, religioznawcza (bo nie da się tego pominąć ,gdyż to był jeden z silników
   naszej historii) oraz mający głęboka wiedzę polityczna znający również sprawy od strony ruchu syjonistycznego i wpływów chazarskich na dzisiejszy świat.
   A w szczególności polski .I nie od r.966 tylko dużo wcześniejszej.Gdyż to wszystko jest ze sobą bardzo ścisłe połączone.Choć pozornie to osobne tematy.
   Wszystko jest pofragmentowane na dziedziny działy i inne mniejsze kawałki analogicznie jak wiedza o człowieku i jego duszy ,energii ,symbiozie z naturą itd.
   Wszystko w/g heglowskiej (jezuickiej) zasady dziel i rządź .
   I tak tkwimy podzieleni ,rozczłonkowani na możliwie wiele kawałków i różnic zdań ,poglądów. etc.
   Domyślam się ze tego typu debata mogła by być niebezpieczna dla życia i zdrowia jej uczestników ,Gdyż była by czymś bezprecedensowym w historii
   i mogła by doprowadzić do dalece idących wniosków , a co za tym idzie konsekwencji na wielka skale i to nie tylko polski.

   Ogólnie myśllę,że polityka to syjonistyczny = satanistyczny ogólnoświatowy teatr wypaczajacy wszelkie definicje .
   Pije tu do checi opieki rzadu nad dziecmi.wg planow pana Morawieckiego i rzadu jako calosci.(Jakos ucichlo o sprawie chandlu ludzmi i porwaniach
   w ktorych uczestniczyli policjanci i inne słuzby.)Czyli kto rzadzi w polsce na prawde?
   I założę się ,że ich definicja „opieka” jest zupełnie różna od tej właściwej chrześcijańskiej definicji .
   Analogicznie jak inne definicje (typu :patriotyzm ,nacjonalizm itp) rozumiane przez obecny jedyny słuszny
   globalny i nieomylny system neolucyferianski.
   Pewnie chodzi o opiekę nad chrześcijańskimi dziećmi zabieranymi z ich domów pod byle pretekstem ,
   do rożnych skladowych elementów systemu,czyli:
   – podziemne osrodki Lebensborn utajnione i ukryte po IIWS .
   -ofiary z ludzi na 14 Nissan i inne okazje do calopalenia dla Moloha Baala ,Astarte(czyli Maryi alias Madonny) jak np.WTC 9/11
   -korporacyjne eksperymenty wszelkiego typu .(medycyna,transhumanizzm,bioinzyneria i genetyka i wiele innych).
   III rzesza nigdy nie skapitulowala zeszla do podziemia i przeszla tylko transformacje, a raczej ewaluowala. I wolna od wscibskich
   oczu finansowana przez syjonistow i oglupione narody ma sie dobrze .
   Tak jak u nas tzw.V Kolumna i jej syjonistyczne potomstwo odcieta tzw „gruba kreską”nigdy nie poniosla zadnej prawdziwej
   odpowiedzialnosci za swoje zbrodnie ,depopulacje w imie ich skazonego i nielegalnego prawa. A cala ta machina oplacana
   przez Syjonistow pokroju Sorosa, Rockefelera ,Rotschilda,Bush i wielu innych z Watykanem na czele,
   Nie wolno pominac tez roli w owym zbrodniczym procederze innych zakonow ,tajnych bractw, Masonerii, Illuminatow ,
   lóż massonskich,Szejków arabskich ,pseudochrzescijanskich fundacji itd.Lista jest długa .
   Łączy ich jedno Monopol na produkcje i kolportaż pieniedzy ,broni i władzy.
   To sprowadza nas do bankierów i banksterow na uslugach wszelkich monopolistycznych korporacji i przemyslu zbrojeniowego.
   A szczegolna role odgrywa tu zbrojeniowka USA,ktora od 1888roku ma w lapach wielka wiedze i informacje o starozytnych
   technologiach infradzwiekowych ,mikrofalowych,hipersonicznych i wielu innych .Ukradli i ukryli co sie dalo .
   .Wiele patentów N.Tesl W.Gobernikowa,V.Shaubergera i wszystkich innych wielkich odkrywcow i wynalazcow.
   To oni kształtuja nasza wykolejona wiedze i jej kierunki, wszystko dla zlota wladzy i patentów.
   Maja wplyw na kierunek „uwsteczniania” i ludobojstwa na naszej styranej Ziemi.
   A to wszystko dzieki miedzy innymi Rockefelerom i ich komisjach ,urzedach patentowych, fundacjach, itp.
   Zbrojeniowka odgrywa tu wiodącą role, prezydenci i politycy nie wiedza nawet co robia tajne sluzby oplacane
   przez gigantyczne korporacje . I nie ma dzis znaczenia czy to Niemcy ,USA , Arabia Saudyjska,Katar IZrael, Rosja ,UK,Chiny itd.
   Politycy to kukly i poki narody nie zrozumieja tego i nie wywioza ich na taczkach na smietnik historii i nie poprosza o pomoc Boga, to nic sie nie zmieni.
   Ale to tylko moja skromna opinia .

   Polubienie

 2. „Teraz Mateusz Morawiecki będzie przystępował do właściwych reform gospodarczych, czyli obniżki podatków, uproszczenia prawa, obniżki ZUSu dla małych firm i likwidacji typowo polskich absurdów.” – pożyjemy, zobaczymy, albo jak kto woli „poznamy ich po owocach”. Ja nie jestem taki pewien, że Morawiecki to mąż opatrznościowy, Robin Hood w lasach finansjery. W końcu to przedstawiciel bankierskich elit, których zadaniem jest nas, prostych ludzi, wyjebać (czytaj: zniewolić i obrabować) – bez przerwy czytam o tym na tych stronach… Niektórzy dodaliby: elit żydowsko – masońskich. Nie mam już zaufania do żadnych polityków, którzy obiecują słodkości, a przychodzi mi się budzić z ręką w nocniku i gębą wykręconą kwasem. Twój artykuł Jarku Kefirze zalatuje mi jakimś lansem, którego jeszcze nie rozumiem, bo w końcu Morawiecki to tylko jeden z pisowców, robiących politykę pod publiczkę. Za rok wrócę do tego komentarza, by go skomentować…

  Polubienie

 3. trampolina Lady Szydło na prezydenta Wawy? W niedługim czasie Morawiecki na prezydenta. Nic wielkiego te przetasowania, tylko szumu dużo.

  Polubienie

 4. zboczona suko! bankstersi nie ida na prezydentow w krajach w ktorych to marionetkowa funkcja. we Francji tak ale w Grecji juz nie. bankstersi pozostaja na stanowiskach gdzie bydelkowate mozna hodowac poprzez niewole podswiadomosci. wina za smierc zyda 2.000 lt, winna jestes bankowi to co wyprodukowal z niczego z odsetkami (sprzezdaz i leasing czegos czego nie bylo rownoczesnie). ponadto winna jestes emisji CO2, w jedwabnym tez bylas, w Kielcach…. pedagogika wstydu polaczona z pedagogika strachu i marchewka w postaci uzywek. i bydelkowate pracuja grzecznie na jasniepana czosnkowego na jachcie. i slusznie. inteligentni zyja z glupich a glupi zyja z pracy.

  Polubienie

  • aaa czyli bankierzy nie idą na prezydentów ale Francji idą. nono radeczku. niestety są takie, że do tej pory przechodząc przez różne systemy powojenne potrzebni byli idioci, najlepiej generałowie i tacy co lubili wódeczkę, od których mieli różne choroby azjatyckie. Teraz jest inaczej, bo wchodzimy w jednoświatowy rząd mający swoje dystrykty mniejsze i większe, więc trzeba mieć we łbie kalkulator a nie licznik do pomiaru alkoholu. Bankierzy są mniej i bardziej użyteczni.
   Czas pokaże, po co ta roszada. Zresztą lepiej przecież nie będzie, więc tu bardziej chodzi o Lady Szydło, która niby wypada z gry politycznej i o dziwo zbiega się to z Lady Gronkiewicz. Co za zbieg okoliczności 😉

   Polubienie

   • dokladnie tak. franczyza walenia w preta. globalna piramida przepychania dobr. lokalnie sa Mteuszki a globalnie Zbyszki Brzezinksie. swinie tez mysla, ze jada na wyspe a jada do Morlin i potem sa lekko zaskoczone jak poczuja slodki zapach smierci a mialo byc tak fajnie. gopsodarz karmil bo kochal .-) nie jestesmy lepsi. sam mam mase produktow wyprodukowanych w skanadalicznych warunkach w Azji.

    Polubienie

  • Znam wiele inteligentnych osób żyjących z własnej pracy. Są to ludzie wyrozumiali. wrażliwi i szlachetni. I uczciwi. Komentarz – inteligentni żyją z głupich, a głupi z pracy- obraża i jednych, i drugich.

   Polubienie

    • katharos83. nie martw się. to ci, którzy nie mają własnego zdania 😉 po mnie to spływa, jak czekolada po cyckach 😉

     Polubienie

    • Eeeeeeee, nie martwię się. Tak sobie tylko pomyślałam, że zamiast kciuka ten ktoś powinien bronić swojego zdania. No chyba, że to dwie różne osoby, heh

     Polubienie

    • Dobrze że Kefirek pozostawia w knajpce również miejsca stojące dla tych co nie mają swojego zdania. Cichacze samozadowalacze 😉
     plusy, minusy / ocenianie, brak dialogu

     Polubienie

    • Pisał Jarek w komentarzach o człowieku bez mózgu, że kogoś tam w marcu pousuwał. No nigdy nic nie wiadomo.

     Polubienie

    • jestem po gorąco-lodowatej kąpieli. Po wodnych biczach, przez pół godziny nakładałam na całe ciało, tu i tam, starte warzywa z cytryną i prawdziwym miodem. Efektu pozazdrościć każda 20-to latka 😉 Jestem zawodowym kosmetologiem i powiem Wam kobietki, olejcie chemię w tanich i drogich kosmetykach. To nic nie da, nic tak nie działa, jak warzywa i owoce. Kosmetyki mają tylko zapychacze a azymutem różowiutkiego ciałka jest odpowiednie napięcie, sprężystość. No i siłka rzecz jasna 😉

     Ale dziś nudno u Kefira. politycznie

     Polubienie

    • tyle ludzi w knajpie a tylko po kilka plusów i minusów zazwyczaj. powinno być chyba po kilkadziesiąt albo kilkaset?
     Co tam kefirku słychać, jak dzień mija? Co dziś dobrego zrobiłeś dla siebie?

     Polubienie

    • He,he,Zboczona Suko od zawsze twierdziłam,że gdyby te wszystkie drogie kremy działały to nie byłoby starych kobiet 😉
     Najlepszy jest sen i witaminy.I ruch,każdy dla innego.Dla jednych siłka dla innych łyżwy.Jestem zwolenniczką ruchu na powietrzu a nie w zapoconej siłowni ale co kto lubi 😉

     Polubienie

    • Taaaaaak!!!!!!!!!!!!!! Zajebiście! Cóż za autorytet!!!!!!!!!!!!!!! Dobrze, że nie Hitler. A który to Rothschild?

     Polubienie

    • A tak na marginesie – może najwyższy czas na osobiste przemyślenia, a nie powtarzanie głupot wykolejeńców i zboczeńców, hm?

     Polubienie

 5. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/beata-szydlo-zrezygnowala-mamy-nowego-premiera-bankstera-mateusza-morawieckiego?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

  „Dzisiaj byliśmy świadkami dziwnego spektaklu w sejmie. najpierw partia rządząca bohatersko obroniła premier Beaty Szydło przed zakusami opozycji, planującej jej odwołanie. Nie minęło kilka godzin i ta sama pani premier sama złożyła rezygnację z urzędu. Wygląda na to że mamy nowego premiera bankstera, Mateusza Morawieckiego.

  Właściwie jest to zmiana kosmetyczna, Bo i tak wicepremier morawiecki mógł więcej niż inni. Nie bez powodu zajmował dotychczas aż dwa resorty jednocześnie Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów. kim zatem jest nowy ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego?

  Mówi się o nim bankster, bo przez 8 lat był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, ale chyba bardziej zasłużył na ten przydomek sprowadzając do Polski spekulacyjny bank JP Morgan, który odpowiada za światowy kryzys finansowy z 2008 roku. W tym kontekście zastanawiający jest umieszczony niedawno plan reformy emerytalnej rządu który chce wprowadzić tak zwane pracownicze programy kapitałowe. Tak się składa, że w takich instrumentach specjalizuje się bank JP Morgan.

  Poza tym wicepremier Morawiecki chętnie rozdawał granty dla zagranicznych korporacji. Szczecin się na przykład dofinansowanie takich fotek światowej motoryzacji jak Daimler czy Toyota. To niesamowite że przekierowuje się środki wyrwane Polakom do zagranicznych bogatych korporacji I jeszcze mówi się bezczelnie, że to tworzenie miejsc pracy.

  Co ciekawe Mateusz morawiecki jest też bohaterem słynnej afery podsłuchowej w restauracji Sowa i przyjaciele. Na nagraniach słychać jak z ekipą Tuska dyskutował o nieodpowiedzialności młodych ludzi w pracy i chwalił się przynależnością do jakiejś bliżej niesprecyzowanej światowej elitarnej grupy którą nazywał „we the people”.

  Jako Minister Finansów, Mateusz Morawiecki okazał się wyznawcą arkusza kalkulacyjnego. Pięknie współgra w swoich czynach jako minister z socjalistyczną i etatystyczną polityką rządów PiS. dlatego właśnie ogłosił podwyższenie kwoty wolnej od podatków i natychmiast zlikwidował ją dla tak zwanych najlepiej zarabiających, czyli realnie podniósł opodatkowanie dla tej grupy. Można odnieść wrażenie, że według rządu bogacenie się jest czymś nagannym.

  Oprócz tego ostatnio Morawiecki wprowadził kolejną podwyżkę podatku dla tak zwanych „najlepiej zarabiających”. To właśnie tak nazwano ludzi, którzy otrzymują wypłaty na poziomie 10 700 zł brutto. Opodatkowano ich dodatkowo kilkudziesięcioprocentowym dodatkowym podatkiem, bo to, że rząd nie nazywa podwyższonej składki na ZUS podatkiem, jest tylko kwestią semantyczną.

  Trzeba zaznaczyć, że ci biedni okradani przez socjalistów ludzie, nie mają nawet co liczyć z tego powodu na odpowiednio wysokie emerytury. Będą mieli szczęście jeśli w ogóle zobaczą jakieś emerytury. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to jest po prostu zinstytucjonalizowana forma grabieży pieniędzy firm i lepiej wynagradzanych pracowników.

  Kierownictwo PiS zapowiedziało już, że nowy premier bierze się za gospodarkę, a to oznacza, że przedsiębiorcy mogą już zacząć się bać. Mateusz Morawiecki, jeszcze jako podwójny minister, ogłosił swój projekt tak zwanej „Konstytucji dla biznesu”. Ta mglista prezentacja PowerPoint zakłada jeden konkret.

  Oczywiście chodzi o powołanie nowego specjalnego urzędu, Rzecznika praw przedsiębiorców. To właśnie ten urząd miałby pełnić jakąś jeszcze niewiadomą funkcje pośrednika między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami. No i kto zapłaci 18 mln złotych rocznie za utrzymanie nowego niedoRzecznika? To chyba pytanie retoryczne.

  Miejmy nadzieje, że okaże się zupełnie inaczej niż można podejrzewać, ale aby tak się stało konieczny jest powrót do retoryki wolnościowej, a nie budowa socjalizmu z „ludzką twarzą” czy też tworzenie kolejnych urzędów i markowanie ruchów, a jednocześnie wyciąganie rąk po pieniądze ciężko pracujących Polaków.”

  Polubienie

  • katharos83 czyli Kaśka, rozumiem, czysta jak łza kobieto. kciuki u Jareczka mają za zadanie smyranie nas raz na gorze, raz na dole. Widać, niektórzy wolą smyrać niżej niż wyżej. kefirowe zboczki 😉

   Polubienie

   • katharos czyli Katarzyna ;-), zboczona suka chyba nie ma przełożenia? A po czym wnosisz, że jestem czysta jak łza? Chcesz, żebym zaprzeczyła? Zaprzeczam, jednak w internecie stawiam na potyczki intelektualne, szczególnie, kiedy ktoś, a mam na myśli Ciebie, ma tak wiele do powiedzenia. Smyranie, czy to na górze, czy na dole wolę w realu. Sam na sam.

    Polubienie

    • raczej sama na sam 😉 albo sama na sama 😉 sam na sam to dziwni chłopcy wolą 😉

     Katharos – czysty, bez skazy. Od tego słowa pochodzi jedno z najpopularniejszych imion świata – Katarzyna

     Polubienie

    • Sama na sam to nie po polsku, sama na sama też nie. Możliwe, że imię Katarzyna jest najbardziej popularne na świecie, charakter jego właścicielki już nie.

     Polubienie

    • dziś słyszałam kawał:
     w Szwajcarii wchodzi Polak do Banku z walizką, podchodzi do okienka, nachyla się i po cichu mówi. przepraszam, mam 2 mln dolarów, chciałbym je wpłacić na konto. Facet w okienku mówi: proszę mówić głośno, bieda to nie wstyd 😉

     Polubienie

    • To jest moja pięta Achillesowa- Polaki biedaki. Napisałam do Morawieckiego na fb, czy te zarobione w 11 lat 33 bańki nie uwłaczają jego człowieczeństwu,i czy nie spychają go na sam dół piramidy ( żydowsko- masońskiej?). Przecież członkom tajnej organizacji ” we the people” nie przystoi tak biedować. No, ale poruszyłaś tamat socjalny, może ktoś inny , dla odmiany ,się wypowie.

     Polubienie

    • nudy dziś w knajpie, barman pewnie leży pod stołem, klienci pierdolą bzdury, wszystko przez polityczny news

     Polubienie

 6. Jacku bardzo ciekawy artykuł, taka mała dygresja… jeśli uwzglednimy kurs euro to w roku 2015 średnia płaca w Polsce wynosiła 23% płacy w Niemczech, w roku 2005 kiedy Polska wstąpiła do Uni było to 25% !

  Jacku prosiłbym o dwa artykuły… jak liczymy płace średnią w PL oraz czemu wzrosty PKB nie koniecznie przekładają się na płace i produkt narodowy brutto. Jeśli chcesz możemy wymienić się swoimi spostrzeżeniami.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Nie zapomnij również o Matrixie 😀 to temat najważniejszy =D

  Polubienie

 7. http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/dlaczego-kaczynski-postawil-na-morawieckiego/

  „Kiedyś napisałem artykuł, Szydło musi odejść.
  W tamtym okresie, już była premier była miałka, niekonkretna, kopiowalna.
  Ktoś jej musiał o tym powiedzieć.
  Jej obraz zmienił się radykalnie.
  Podobnie było z Andrzejem Dudą.
  Już nie mogłem słuchać jego patetycznych przemówień, w których głaskał nawet kota nielubianego sąsiada.
  Czułem się jak na wiecach z Gomułką.
  Ktoś prezydentowi o tym powiedział, i nagle nastroszył piórka. Zmywa obraz miłego kundelka. Ma ambicje na psa rasowego.
  Z Beatą Szydło jest gorzej. Odwołać ją można w każdej chwili. Prezydent ma kilka lat w zanadrzu.
  Beata Szydło nie była zła.
  Umiała tupnąć nogą, wygłosić patriotyczne przemówienie w czerwonej Unii Europejskiej.
  Jednak nie ma i nigdy nie będzie mieć jednego: poparcia komunistycznej Europy.
  Mateusz Morawiecki jest inny.
  Niby nasz ale obcy.
  Bankierzy go lubią.
  Przez lata wypłacili mu miliony złotych za milczenie o kreacji pieniądza, o ukradzeniu podaży pieniądza, o wielu innych szwindlach.
  Z tego punktu widzenia, Morawiecki to ich człowiek.
  Dlatego presiu PiS postawił na niego.
  Podejrzewam, że czegoś się śmiertelnie przestraszył.
  Beata Szydło miała fantastyczny wizerunek wśród osób, które oceniają polityka po krawacie, po wyglądzie, po ciepłych słowach.
  Dlatego między innymi PiS osiągał takie sukcesy w sondażach wyborczych. Nawet tych opłaconych przez czerwony onet.
  I nagle zmiana.
  Z punktu widzenia wyborów nie ma ona żadnego sensu.
  Jednak nie o wybory tutaj chodzi, a o życie.
  I tego boi się prezes.
  Wydaje mi się, że zabawki zostały pozbierane, dlatego na arenę wyszli prawdziwi gracze.
  Morawiecki ma nazwisko u bankierów, a to oni cały czas rządzą na świecie.
  Morawiecki pogorszy sondaże w Polsce ale polepszy w Ameryce, w komunistycznej geopolityce.
  I o to w tym wszystkim chodzi.
  Trudniej będzie Melkerowej i innym ujadaczom krytykować człowieka finansjery.
  Bo albo wóz, albo przewóz.
  Albo grasz z finansjerą, albo musisz ją zniszczyć…”

  Polubienie

 8. http://geopolityka.robertbrzoza.pl/banki/banksterzy-zawlaszczyli-swiat/

  „Banki zostały poczęte w niegodziwej nierówności i zrodzone zostały w grzechu. Bankierzy są właścicielami Ziemi. Zabrać im wszystko, a zostawić im tylko prawo i zdolność emisji pieniądza, a jednym pociągnięciem pióra stworzą z niczego tyle pieniędzy i depozytów, że odkupią to, co im właśnie odebraliście – natychmiast.

  Ale…

  jeżeli pozbawi się ich prawa i zdolności robienia pieniędzy, to wszystkie wielkie fortuny i majątki takie jak mój, znikną natychmiast i powinny zniknąć. Bo wtedy świat będzie dopiero miejscem, na którym będzie można i lepiej i szczęśliwiej żyć.

  Ale…

  jeżeli waszą wolą będzie pozostać niewolnikami bankierów i do tego sami będziecie opłacać koszty waszego zniewolenia, to proszę… pozwólcie im nadal kreować pieniądze” – Josiah Stamp.

  Pomyśl nad tymi absurdami banksterki

  Tzw. Pakiet Finansowej Regulacji dla Grecji jest dokładnie tym samym i tak samo przydatny, jak taśma samoprzylepna do ochrony przed zgwałceniem.

  Po prostu jeszcze jeden fikuśny akademicki zwrot dla zamaskowania prawdziwego horroru, jaki spotkał Grecję, a który już wkrótce może powtórzy się u nas.

  Tak samo, jak inny bzdurny zwrot: QE czyli quantitative easing.

  To inna przykrywka na nazwanie ładnie prawdziwego, wstrętnego, obżydliwego (nie poprawiać) oszustwa!

  Pamiętajmy, że zawsze w historii fałszowanie pieniędzy było karane śmiercią.

  Tzw. financial austerity, jak nazywają ten nowy zespół regulacji narzucony Grecji, to nic bardziej prymitywnego – bardzo prosta zasada: więcej dla banków i mniej bądź nic dla reszty!

  W pierwszej kolejności z pieniędzy pomocowych, Grecja spłaca długi do banków niemieckich i francuskich. To co im zostaje, to nawet przysłowiowych wacików nie można kupić.

  Portfolia elit muszą być napakowane i są o wiele ważniejsze niż wszelkie inne potrzeby ludzkie.
  Okres Wielkich Żniw Lichwy

  Ta masowa wyprzedaż majątków narodowych, kosztuje straszliwie, szczególnie te państwa, które same poprzez własne rządy poddały się temu gwałtowi… finansowych gwałcicieli!

  Państwowe nieruchomości, ziemia, fabryki, całe sektory wyprzedają ich rządy, aby pokryć długi, jakie skreowano z cienkiego powietrza.

  Życie normalnych ludzi niszczy się tylko po to, aby płacić sztucznie wykreowane długi.

  To, co dzieje się dziś, to jest oczywiście Okres Wielkich Żniw Lichwy i ich politycznych pomagierów, dzięki którym złodziejstwo stało się możliwe, którzy wybrani i obdarzeni mandatem publicznego zaufania, sprzedają swoich współobywateli, jak stada baranów!

  Wielu ludzi jest przekonanych, że bankierzy zarabiają pieniądze, poprzez pożyczanie swoich pieniędzy – ale tak nie jest.

  Ich prawdziwym celem jest posiąść wszystko, a dzieje się to w momencie, kiedy konfiskują realne dobra i majątki za pieniądze, których tak naprawdę nigdy nie mieli.

  Mało tego, których naprawdę nigdy nie było!

  Nigdzie!

  Gdyż w naszym obecnym systemie monetarnym, naszymi pieniądzami jest tylko i wyłącznie – Dług!

  Kiedy tworzą dług – tworzą pieniądze!

  Kiedy dług jest spłacony, niszczą wykreowane sztucznie pieniądze w systemie komputerowym i zastępują je realnymi, które wpłacił za ratę dłużnik.

  To bowiem na czym, tak naprawdę zależy bankierom to… KONTROLA~!

  Kontrola rządów, przedsiębiorstw, państw, miast i przede wszystkim CIEBIE!

  Oni chcą mieć was wszystkich zaprzęgniętych do swego kierata, żebyście harowali i produkowali prawdziwe dobra, realne dobra, namacalne, fizyczne… takie, żeby stałym strumieniem płynęły i zasilały ich portfolia~!

  Sztuczką i pułapką w tej grze jest to, że większość ludzi nie ma z tej drogi wyjścia…”

  Polubienie

 9. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/premier-mateusz-morawiecki-zapowiada-ze-bierze-sie-za-gospodarke-przedsiebiorcy-moga-juz

  „Rządząca w Polsce partia PiS zapowiedziała, że wraz ze zmianą premiera, kolejne 2 lata jej rządów nie będą już skupione na wprowadzaniu socjalizmu z ludzka twarzą, tylko na rozwoju gospodarki. Takie zapowiedzi sugerują pozornie zmianę pozytywną podczas gdy może się okazać, że nadciąga etatystyczne i fiskalne szaleństwo ekonomicznego neokeyensisty jakim jest Mateusz Morawiecki.

  Można chyba pozbawić się złudzeń, że wraz z nowym otwarciem PiS nastąpią jakieś pozytywne zmiany dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Będą tego zapowiedzi i działania odwrotne od deklarowanych. Podobnie było z kwotą wolną od podatku, która nie tylko nie została znacząco podwyższona dla wszystkich, to jeszcze została zlikwidowana dla części najlepiej zarabiających.

  W kwestii przedsiębiorczości można tylko stwierdzić, że od czasu gdy w 1988 roku wprowadzona została słynna prowolnościowa ustawa Wilczka, wszyscy kolejni rządzący od tego czasu, bez względu na opcję polityczną, robili co mogli, aby obudować ją tysiącami dodatkowych przepisów powodujących, że wolność gospodarcza stała się już tylko farsą.

  Stwarza się cały czas wrażenie, że przedsiębiorcy to ludzie nieuczciwi, bo uczciwi ludzie nie bogacą się tylko biedują pracując na umowy o pracę i dając się równo strzyc ze swoich pieniędzy jak owce z wełny, płacąc horrendalnie wysokie podatki za luksus wstawania rano do pracy.

  Zapewne celem rządzących jest narzucenie przedsiębiorcą podobnych pańszczyźnianych warunków jakie zgotowano dla etatowców. Rząd traktuje przedsiębiorców jak gąbkę z pieniędzmi, z której można w dowolnej chwili wycisnąć więcej środków na realizację swoich socjalistycznych obietnic.

  Nie ma się co spodziewać obniżek podatków. Wprowadzony w 2011 roku „na 3 lata” podwyższony VAT raczej pozostanie, bo jak twierdzi premier Morawiecki „cięcia podatków nie stymulują inwestycji”. Co więcej, nowy polski premier okazuje się być skrajnym etatystą zapatrzonym w dziwaczne teorie ekonomiczne Johna Maynarda Keynesa, twórcę teorii interwencjonizmu państwowego.

  „Nie ma lepszego organizmu niż państwo do organizacji życia gospodarczego (…)Wychodzimy też z założenia, że (…) zasady kapitalizmu wcale nie są święte, nieubłagane, jedyne i jednolite. Że to jest pewien dogmat zupełnie nieprawdziwy. Jak się popatrzy wokół nas, to kapitalizm jest bardzo różny w różnych krajach i największe sukcesy odnoszą wcale nie te kraje, które mają np. najniższe podatki.” – mówił Mateusz Morawiecki na Kongresie 590

  Można się zatem spodziewać jeszcze więcej obecności państwa w gospodarce, a to oznacza mniej konkurencji, więcej socjalizmu i przedsiębiorstw państwowych, lub zależnych od państwa, dokładnie jak w latach PRL. Mali przedsiębiorcy mają się po prostu w milczeniu na wszystko godzić i składać się na to, aby można było realizować „plan Morawieckiego”, a gdy zabraknie pieniędzy? Opodatkuje się ich dodatkowo. To takie proste gdy korzysta się z arkusza kalkulacyjnego i PowerPointa.

  Plany oskubania przedsiębiorców już kiedyś zwerbalizowano. Mało kto już pamięta, co stało się po tych nieodpowiedzialnych zapowiedziach radykalnej podwyżki podatków dla firm. Zamierzano likwidację wprowadzonego jeszcze przez SLD, podatku liniowego ustanowionego na wysokości 19% dochodu. Wtedy skutkiem takiej retoryki było gwałtowne zainteresowanie przeniesieniem swojego biznesu z Polski do innych krajów unijnych.

  Gwałtownie spadły inwestycje i wszyscy czekali na konkrety zastanawiając się czy to już czas na ucieczkę za granicę z biznesem czy też jeszcze trochę poczekać na rozwój wypadków. Na szczęście rządzący zrozumieli powagę sytuacji i odwiesili zapowiadaną reformę na kołku tym samym pozwalając biznesowi na normalne funkcjonowanie. Można podejrzewać, że fiskalny wyrok na polskiej klasie średniej prowadzącej własny biznes, poprzez zrównanie ich niedoli z tą jaką mają pracownicy etatowi, został jedynie odłożony w czasie. Prawdopodobnie jego realizacja właśnie nadchodzi.”

  Polubienie

 10. … „Sir Morawiecki jest szykowany na premiera i potem na prezydenta. Więc w Polin będzie prezydent z żydowskimi korzeniami, a nie mąż żony z żydowskim pochodzeniem jak Komorowski czy Duda. Czekam kiedy obywatel Izraela z polskim pochodzeniem etnicznym zostanie premierem Izraela. Chyba science fiction. Morawiecki jako mgr historii został radnym AWS w sejmiku oraz dyrektorem w Komitecie Integracji Europejskiej, potem za złodziejskiej ponoć prywatyzacji Buzka, wsadzono go do państwowego banku (za dużą protekcją Ryszarda Czarneckiego), który sprzedano irlandzkiej korporacji banksterskiej. Jako członek zarządu porobił kursy, szkolenia i ponoć studia. Ot cała kariera. A co w temacie wyjaśnienia problemu zmowy banków i oszustwie kredytów frankowych? Ukrainizacja systemu politycznego w Polsce trwa!”

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/polityka/371108-george-friedman-unia-europejska-nie-ma-przyszlosci-mysle-ze-przyszedl-czas-polskiej-wielkosci

  „W „Naszym Dzienniku” ukazał się wywiad z założycielem ośrodka analityczno-wywiadowczego Stratfor, doktorem Goergem Friedmanem. Politolog mówił o geopolitycznych prognozach dla Polski.

  Myślę, że przyszedł czas polskiej wielkości

  — podkreślił politolog.

  Przekonywał, że długie czasy, gdy „Polska była zdominowana, kończą się. Widać to najlepiej w waszych stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi”. Mówił, że Polska jest w Europie głównym partnerem dla USA.

  USA to globalne mocarstwo. A kiedy patrzą na Europę, Polska jest dla nich głównym partnerem. A to jest ogromna zmiana w polskiej historii

  — powiedział.

  Wcześniej takimi globalnymi ubezpieczycielami były: Anglia, Hiszpania, Francja. Zwróćmy uwagę, że takiej globalnej emocji nigdy nie odgrywały Niemcy. No więc teraz globalny ubezpieczyciel, Stany Zjednoczone, patrzą na Europę jak na jeden fragment w dużych puzzlach, które trzeba jakoś ułożyć. I USA uznały, że trzeba być w Polsce

  — przekonywał Friedman.

  Politolog mówił, że na swojej konferencji w Warszawie zauważył bardzo wielu amerykańskich oficerów. Wskazał, że tak chętnie jadą do Polski, ponieważ „mają do tego sygnał ze strony najwyższego kierownictwa”.

  To pierwszy wskaźnik tego, że wasze miejsce w historii się zmieniło. Wcześniej nikt nie mówił, że trzeba być w Polsce. Polska była raczej zobowiązaniem, teraz jest atutem. I staliście się tym atutem przez to, że potrafiliście stawiać opór łagodnie. I w końcu trafiliście na moment, gdy Niemcy są słabe i Rosja jest słaba

  — podkreślił politolog.

  Unia Europejska nie ma przyszłości. Po prostu integracja europejska nie udała się — wskazał dr Friedman.”

  Polubienie

 12. http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/122483-premier-morawiecki-nowe-otwarcie-w-stosunkach-polsko-zydowskich

  „… Już 8 grudnia Żydowska Agencja Telegraficzna (Jewish Telegraphic Agency) – a więc medium poważne i istotne dla społeczności żydowskiej na świecie – w swoim internetowym serwisie pisała: „Polska powołuje byłego bankiera o żydowskich korzeniach na premiera”, ilustrując artykuł zdjęciem Mateusza Morawieckiego, Jonny’ego Danielsa i kilku innych osób obecnych na wrześniowej uroczystości wręczenia nagród im. Antoniny i Jana Żabińskich. Właśnie wtedy ówczesny wicepremier powiedział o swoim pochodzeniu.

  W kategoriach przypadku nie należy też raczej rozważać wizyty nowego premiera w Telewizji Trwam. Gdzie bowiem ocieplać w oczach wyborców PiS wizerunek polityka pokazującego się z izraelskimi lobbystami, jeśli nie w medium przez lata oskarżanym o antysemityzm? Szczególnie, że ojciec Tadeusz Rydzyk wyraża się o Żydach niezwykle ciepło – i to z wzajemnością! Redemptorystę chwalił bowiem, wspomniany tu już kilkukrotnie, Jonny Daniels.

  Postawienie na Morawieckiego może być więc czytelnym sygnałem Jarosława Kaczyńskiego dla świata finansów i decydentów międzynarodowej polityki. Polska PiS z jednej strony otwiera się na rynki finansowe, z drugiej zaś wybija z rąk argumenty organizacjom lewicowy oskarżającym nasz kraj (szczególnie po Marszu Niepodległości) o antysemityzm, chce nowego otwarcia w stosunkach z żydowskimi lobbystami, mającymi wobec Warszawy roszczenia materialne oraz pragnie zacieśnia stosunków z Izraelem i ich (oraz naszym) najbliższym sojusznikiem – USA.

  Być może Jarosław Kaczyński zamierza z pomocą Mateusza Morawieckiego udobruchać niektóre grupy interesów, a poprzez postawienie na czele rządu człowieka „bardziej ich”, niż Beata Szydło, osłabić siłę działania swoich wrogów lub umożliwić dialog oraz poruszenie spraw, których załatwienia domagają się lobbyści.

  Przekonał Kaczyńskiego do wizji „szklanych domów”

  Niewykluczone też, że na sukces Mateusza Morawieckiego wpływ mają jego osobiste cechy. Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał, że gospodarka to dla niego czarna magia. Tymczasem Morawiecki to w tej dziedzinie specjalista, a przy tym nie liberał, a więc w oczach prezesa PiS człowiek godny zaufania.

  Morawiecki to więc wybór niemal idealny – może stworzyć Kaczyńskiemu socjalno-centralistyczną Polskę, osłabiając przy tym ostrze międzynarodowych ataków. Ma jednak także wady. Kierowanie bankiem – w „prawicowym internecie” już określone mianem „banksterskiej przeszłości” – w oczach polityków i części wyborców PiS pamiętane jest raczej jako powód do nieufności.

  Tą zaporę można jednak przeskoczyć, próbując wytłumaczyć ją elektoratowi. Wyborcom PiS z pewnością trudniej będzie przejść do porządku dziennego nad faktem, że Morawiecki zasiadał w Radzie Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku (od 2010) i mógł nawet zostać ministrem w rządzie PO-PSL, o czym świadczą nagrania z jego udziałem z „Sowy i Przyjaciół”. Obecny pupil Jarosława Kaczyńskiego doceniał tam bowiem działania… ekipy Tuska, a z politykami Platformy Obywatelskiej rozmawiał o poważnych sprawach w bardzo serdecznej atmosferze. Jednak i ten kłopotliwy epizod medialni specjaliści „dobrej zmiany” przedstawią zapewne jako zaletę.

  Czy więc premier powołany z powodu intrygujących „zmian na arenie międzynarodowej”, mający znajomych zarówno wśród skompromitowanych polityków, jak i wśród możnych bankierów, będzie w stanie prowadzić Polskę w duchu zapowiadanej przez siebie „rechrystianizacji Europy”? Czas pokaże, czy Jarosław Kaczyński postawił na dobrego konia. I dla kogo w rzeczywistości okaże się on dobry. …”

  Polubienie

 13. Założenia są piękne i je popieram. Natomiast jestem sceptyczny co do ich wykonania. Otóż Morawiecki sprowadził do Polski złodziejski, spekulacyjny bank, który mocno przyczynił się do kryzysu finansowego 10 lat temu. Nie wierzę w to, że oni tu weszli jak twierdzi nasz obecny premier i stworzyli miejsca pracy. Nie ma nic za darmo. Co im w zamian Morawiecki obiecał, że odda za te miejsca pracy? Ja zachowuję sceptycyzm, choć bez przesady. Jeśli się pomylę to za 2 lata będę miło zaskoczony. A jeśli będę miał rację to nie będę miał bolesnego rozczarowania jak ci, którzy Morawieckiemu ślepo ufają i w niego wierzą. Co zaś się tyczy aborcji, to organizacje prolife zebrały 850 tysięcy podpisów za zaostrzeniem prawa, a więc dużo. Do mnie też przysłali maila z wzorem arkusza żebym się podpisał i zbierał kolejne podpisy, ale mimo iż podzielam ich poglądy nie zrobiłem tego, bo także uważam, że ten rząd nie zmieni prawa. Prezydent Duda i była już premier Szydło mówili, że popierają zakaz aborcji eugenicznej, ale wg mnie to tylko takie mydlenie oczu swoim wyborcom. Ja jestem za utrzymaniem aborcji w razie zagrożenia życia matki (np. ciążą pozamaciczna) i w przypadku gwałtu. Aborcji eugenicznej i tym bardziej tej na życzenie jestem przeciwny. I sądzę, że za parę lat taki zakaz aborcji eugenicznej zostanie wprowadzony. Cywilizacja śmierci i trucizn będzie bowiem stopniowo odchodzić i takie zmiany także i co do aborcji nastąpią. Na razie byłby za duży kwik feminazistek i innych tęczowych pajaców.

  Polubienie

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s