Banki i tajna władza

SZOKUJĄCE SŁOWA MINISTRA GOSPODARKI PiS! „PORUSZYŁ ABSOLUTNIE ZAKAZANE TABU”

Wicepremier i Minister Gospodarki w rządzie PiS, Mateusz Morawiecki, wypowiedział szokujące w swej wymowie słowa na Kongresie 590 dotyczącym spraw ekonomii i gospodarki. Jego słowa są wręcz rewolucyjne, bo zaprzeczają trwającemu kilka dziesięcioleci neoliberalnemu praniu mózgu. Kilka lat temu to było wręcz niewyobrażalne, by to tabu poruszać. Przecież bogacenie się nielicznych dzięki stopniowemu biednieniu większości, było świętym dogmatem kapitalizmu. Wielkie zmiany na świecie są faktem.

 „Naprawdę myślisz, że człowiek w wyniku ewolucji stoi wyżej, niż zwierzęta?
-Oczywiście, – odparłem. –Czyż nie?
-Nie. Człowiek spadł o wiele niżej, niż zwierzęta. Dziś jedynie milioner, którzy porzuci swoją pracę, może pozwolić sobie na zwierzęcy tryb życia: żyć na wolności, w najkorzystniejszych dla siebie warunkach klimatycznych, dużo się ruszać, jeść ekologicznie czyste pożywienie i prowadzić żywot wolny od stresu. Pomyśl tylko – żadne zwierzę nie chodzi do pracy.
-A wiewiórki! – spytała. – Przecież wiewiórki zbierają orzechy!
-Moja droga, to nie jest praca. Gdyby wiewiórki od rana do wieczora wciskały sobie przeterminowane niedźwiedzie gówno [na zasadach wolnego rynku] – to byłaby praca. A zbieranie orzechów to bezpłatny shopping.”
~Wiktor Pielewin, „Empire V”

O niewolnictwie kapitalistycznym, będącym de facto realiami obozu koncentracyjnego, możesz przeczytać w poniższych artykułach:
Czy Twoje życie na pewno należy do Ciebie? Zniewolenie ludzkości jest najwyższe w historii!
Dlaczego w Polsce tra bieda i wieczne „nie da się”? Bezcenna i smutna lekcja o życiu

Poniżej zamieszczam słowa ministra Morawieckiego:

Cytuję: „
-Obecnie mamy do czynienia z wielką polaryzacją, z wielką koncentracją dóbr w rękach nielicznych firm.

-Dzisiaj tych kilka największych gigantów ma majątek, który jest niewyobrażalny i przekraczający majątek wielu państw.

-Zasady kapitalizmu nie są wyryte w kamieniu, one ewoluują. 120 lat temu nikt się nie interesował bezrobotnymi, dzisiaj jest to poważny problem na całym świecie.

-Wychodzimy też z założenia, że (…) zasady kapitalizmu wcale nie są święte, nieubłagane, jedyne i jednolite. Że to jest pewien dogmat zupełnie nieprawdziwy. Jak się popatrzy wokół nas, to kapitalizm jest bardzo różny w różnych krajach i największe sukcesy odnoszą wcale nie te kraje, które mają np. najniższe podatki. Na pewno największe sukcesy odnoszą te kraje, które mają spójny system społeczny, który zapewnia państwom, firmom, pracownikom rozwój możliwie zrównoważony.

-Jednym z głównych założeń naszej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest utrzymanie tej spójności społecznej. To znaczy zredukowanie poziomu nierówności, a jednocześnie zapewnienie szans na rozwój dla możliwie najszerszych grup społecznych.

-To jest mantra Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – kapitalizm musi być kapitalizmem społecznym, prospołecznym, ale tworzącym jak najlepsze warunki do życia gospodarczego dla przedsiębiorców. – To spojrzenie przez pryzmat dobra wspólnego jest szalenie ważne. Jest nerwem naszej strategii.
Autor: Mateusz Morawiecki, Minister gospodarki w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier

Obecnie zasady drapieżnego kapitalizmu neoliberalnego są przedstawiane jako coś oczywistego i niepodważalnego. Prawa wkonomii mają być twarde, nieubłagane i nie do obejścia. Całe tabuny „gadających głów” przekonywały ludzi, że mają pracować za grosze, bo są problemy transformacji roku 1989, bo jest niska wydajność, bo jest kryzys itp. Że trzeba po prostu się uczyć i zwiększać kwalifikacje, to pieniądze będą. Że biedni sami są sobie winni, bo są niezaradni, bo nie chcieli się uczyć, bo nie chcieli zaryzykować i założyć firmy. Stworzyło to zjawisko „homo economicus”. Które wciąż pobrzmiewa w postaci cynicznych lemingów chcących się nachapać głosujących na Petru, czy w postaci gimnazjalistów Korwina.

Tymczasem ekonomia jest bardzo plastyczną nauką i przez to kłamliwą. Kto z Was wie, co to są dyrewaty – skrajnie toksyczne aktywa? Kto z Was wie, że system ekonomiczny planety jest trupem, od 2008 roku sztucznie podtrzymywanym przy życiu? Kto z Was wie, że pieniądz ma wbudowany dług? Że banki udzielając pożyczek nie pożyczają pieniędzy, które mają, ale tworzą je z powietrza, powodując „nowotworowy” dodruk pieniądza? Kto z Was wie, że kapitalizm sam w sobie jest systemem o „nowotworowej” strukturze, która pożera zasoby naturalne, w tym ludzi i ich czas, i co jakiś czas musi wygenerować kryzys? Kto z Was wie, co robi amerykański bank centralny FED i Europejski Bank Centralny?

Podpowiem: EBC i FED znalazły ostatni sposób na uratowanie systemu ekonomicznego planety, czyli hiperinflację. Dług świata jest już absolutnie nie do spłacenia. Jeden z ekonomistów policzył, że aby spłacić w całości obecny dług, to ludzkość musiałaby oddawać na jego poczet całe PKB planety przez ponad 1000 lat. Więc wymyślono, że poprzez dodruk pieniądza wygeneruje się „kontrolowaną hiperinflację”. Która w ciągu 10 do 20 lat pomoże wyzerować dług świata. Bo im większa inflacja, tym państwa szybciej mogą spłacać swoje długi. Tak więc praktyki w 2000 roku zarezerwowane dla krajów takich jak Kongo czy Zimbabwe, dziś są stosowane przez takie „szanowane” instytucje jak FED czy EBC. Tyle Waszej ekonomii.

Kapitalizm wymaga reformy, bo majątki korporacji nie pracują w realnej gospodarce, powodując jej „zduszenie”. Szczególnie drastycznie to widać w Polsce. I co, w końcu po 2015 roku da się? Da. Wystarczy mniej mówić o gender, mniej o gejach, mniej o wibratorach czy o czym tam oni mówią, a więcej robić. No i wystarczy nie kraść.  Tak samo za jedynie słuszną wykładnię prawdy uważa się dziś poglądy liberalno-lewicowe. A to nie jest prawdą, bo jest to narzucona przez elity wersja rzeczywistości po to, by móc nas legalnie okradać i wyzyskiwać, i nami manipulować.

Liberalna lewica kojarzona z tęczowym wibratorem w dupie, popiera banki, korporacje i drapieżny kapitalizm w jego neoliberalnej formie. Umowy śmieciowe, pauperyzacja społeczeństw, zanikanie klasy średniej to ich dzieło. Na całym świecie partie lewicowo-liberalne to tzw „partie bogatych”. Celem tego wszystkiego jest oczywiście wędrówka kapitału ku samej górze piramidy, ku tym najbogatszym, kosztem klasy biednej i klasy średniej. To podstawowe prawa ich kapitalizmu, że góra zabiera 99% owoców Twojej pracy, a Ty dostajesz 1%. I to nie ważne, czy jesteś sprzątaczką, czy pracownikiem IT.

Ale naszym celem jest rozwój, ewolucja i udoskonalanie świata. Nie możemy wiecznie hołdować realiom globalnego, kapitalistycznego Auschwitz. Kiedy mentalność narodu się zmienia, to zmienia się elita. W Polsce ma miejsce i skręt na prawo, i proces zmiany mentalności z „pokornego cielęcia” na: „mamy prawo do szczęścia i bogactwa”. Dotychczasowe rządy to było „zarządzanie bieda”, a 8 lat PO to niespotykany nigdy w historii drenaż Polski, złodziejstwo, afery. Polska miała być montownia różnych dziadostw i magazynem, opartym o tanią siłę roboczą.

Polacy chcieli pracy i chleba, więc po 1989 roku dostawali ciężką i mało płatną pracę, która rzeczywiście wystarczała tylko na chleb. Więc zmieniła się władza na konserwatywno-lewicowo-psychiatryczny PiS. Który przeprowadza koniczne reformy, zalepia dziury w prawie, kieruje kapitał także ku ludziom, chce niepodległości i podmiotowości Polski. Nagle okazuje się, że przedsiębiorstwa państwowe (LOT, górnictwo i wiele innych) nie tylko nie muszą być na skraju bankructwa, ale przynoszą zyski. Więc pieniądze na reformy jak i dla Polaków znalazły się. Wszyscy mówili przez te lata, ze nie da się i że nie ma, a tu masz – zmieniło się to.

Cytat: „Społeczeństwo nie patrząc na ewidentnych oszołomów z PiS, wybrało wybitnie prospołeczny program tej partii. SLD to przy tym neoliberałowie pierwszej wody, Razem to nie żadna lewica. Ja też myślałem, że program społeczno-gospodarczy PiS to czcze gadanie. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu go wzięli i zrealizowali! Pracuję w miejscu gdzie mam do czynienia z biednymi ludźmi z podwrocławskich wsi, ciężko pracującymi na chleb i utrzymanie. I pomimo tego, że nie cierpią retoryki PiS w innych dziedzinach i tak oddadzą na nich głos bo pospłacali bandyckie chwilówki dzięki 500+, ze śmieciówek przeszli na umowę o pracę, zaczęli zarabiać o 40 proc więcej wykonując tą samą pracę, wreszcie nie muszą się martwić co będzie jutro i co najważniejsze..

Pierwszy raz zabrali swoje dzieci i żony na wakacje pokazując im morze. Typowy elektorat lewicowy – proletariat. I wy naiwnie myślicie, że ich interesują feministki, LGBT czy Puszcza Białowieska? Czy myślicie, że oni pójdą bronić sądów czy konstytucji? Nie zrobią tego. Mają wreszcie to co nie mieli za poprzednich rządów i co jest najważniejsze dla ludzi pracy – BEZPIECZEŃSTWO SOCJALNE! Wiedzą, że wreszcie pracują na normalnych umowach za w miarę uczciwe pieniądze. Mają też w głęboko w duszy „przemyślenia” wybitnych „lewicowców” typu Zandberg czy Sierakowski. Którzy pouczają siedząc syci i pachnący przy sojowym latte w Starbucks i realizują wytyczne starego bankstera Sorosa. „Bujać to my panowie szlachta!” Dzisiaj nie wystarczy ciepła woda w kranie.”

Ważne problemy społeczne i gospodarcze poruszałem w poniższych artykułach – ZAPRASZAM:
Uważasz, że jesteś wolny?! A masz odwagę zadać sobie kilka uczciwych pytań?
Czy żyjesz w świecie mrzonek? Życie weryfikuje każdą iluzję!
Prof. Stephen Hawking: pobyt ludzkości na Ziemi dobiega końca
Znaleziono szokujący sposób na reanimację systemu ekonomicznego planety!
Robotyzacja wymusi ogromne przemiany.. Jak się włączyć i wygrać? To wielka szansa dla nas!
Przeraża Cię Orban, Kaczyński, Trump? Oto prawdziwa i ukrywana przyczyna tych zjawisk!
Kim są Symetryści? Sekrety najbardziej tajemniczej grupy społecznej

Autor: Jarek Kefir

Podobał Ci się ten artykuł? 🙂 Moim celem jest zwiększanie poziomu świadomości u Ciebie i u innych Czytelników. Im większa świadomość, tym szybciej nastąpią krajowe jak i globalne przemiany, bo prawdziwa rewolucja to ta wychodząca od zwykłych ludzi. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę zachować niezależność i pisać o tym, co ukrywane i zakazane przez władze.

Niezależne media nie mają milionowych dochodów z prenumerat. W  dobie dominacji globalnych gigantów manipulacji musimy radzić sobie sami. Koszt utrzymania mojej strony na serwerze WordPress to równo 199 dolarów rocznie, do tego dochodzą też inne koszta. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Polepszenie naszej mentalności i ewolucja ludzkości jest też w Twoich rękach. Link z informacją jak wesprzeć moje publikacje i demaskacje, tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

  

Reklamy

14 odpowiedzi »

 1. niesmialo przypominam, ze splacenie dlugu to oxymoron. a gdyby naprawde splacic wszelkie dlugi to znikly by tzw. pieniadze i bysmy wrocili do barteru. trudno to zrozumiec ludziom o blednie (wlasciwie dla macherow systemu) skondycjonowanych sieciach neuronalnych na pozakorowych…. tak wiem! reptiliane za tym stoja .-)

  Polubienie

 2. Nacisk na ortodoksyjność życia społecznego, przez faryzeuszy, wymusza w nim udział ludzi o określonych cechach intelektualnych i moralnych. Z czasem ludzie ci tworzą elity, spośród których rekrutują się kandydaci do rozmaitych władz. Rządy takich władz zmierzają do opanowania i podporządkowania sobie wszystkich, najważniejszych sfer życia społecznego i ekonomicznego, od pewnego czasu, na całym świecie. Z czasem następuje całkowita dominacja ortodoksyjnych, faryzejskich elit i działających w symbiozie, utworzonych przez te elity, poszczególnych rządów, w tym w wielu państwach na świecie. Dochodzi do kodyfikacji, penalizacja i pełnego uzależnienia życia zwyczajnych ludzi, stanowiących prekariat, od wszechwładnych oraz wszechpotężnych elit. Takie są dobre początki systemowego zła, które dla zwiedzenia wielu, przybiera maskę neoliberalizmu, upowszechniającego współczesny kapitalizm. W XX w., kapitalizm porównywany był z komunizmem. Robiono to przebiegle głosząc, że komunizm daje głodnemu rybę, a kapitalizm wędkę. W praktyce jednak okazało się, że głodny wędkę tę musi kupić na kredyt. Gdy głodny, praktycznie wyposażony w nieswoją wędkę, zasiada nad stawem, by łowić ryby, okazuje się, że staw należy do tego, kto udzielił kredytu. Dostęp do stawu należy więc opłacić. Głodny, wspaniałomyślnie uzyska też kredyt i na to. Okazuje się jednak, że złowione ryby muszą być przeznaczone na obsługę kredytu, wraz z odsetkami. Głodny nadal pozostaje głodny, chociaż nabył wędkę i dostęp do stawu z rybami. W ten sposób dochodzi do utworzenia nowej klasy społecznej – prekariatu, pozbawionego jakiejkolwiek własności.
  Prekarność funkcjonuje w teorii i praktyce społecznej. Pojęcie to odnosi się zarówno do klasy społecznej, jak i do sytuacji indywidualnych jednostek oraz do opisu stanu świata, w którym charakterystyczną cechą jest brak pewności, stałości, stabilności oraz poczucia bezpieczeństwa miliardów ludzi na planecie.

  Polubienie

  • Ten sam MM podpisał pakt CETA i sprowadza do Polski JP Morgan… Przeszocowywanie indeksów gospodarczych i zadłużanie pod nie kraju to ich strategia… Potem już tylko obcy przejmują majątek narodowy. Uważałabym z tym MM…

   Polubienie

 3. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wezwano-do-sankcji-na-polske-ue-w-koncu-pokazala-swoje-komunistyczne-oblicze

  „Parlament Europejski przyjął dzisiaj rezolucję potępiające Polskę wzywającą do nałożenia na nasz kraj sankcji przewidzianych w art 7 traktatu o UE. Szczególnie intryguje poprawka do wspólnego projektu rezolucji złożona przez frakcję socjalistyczną, która dodała do dokumentu słowa o rzekomych prześladowaniach „komunistów, antyfaszystów i innych demokratów”.

  Dziwaczna treść rezolucji wspominająca o rzekomych prześladowaniach komunistów w Polsce to ostateczny dowód potwierdzający to, że Unia Europejska po prostu jest nowym wykwitem Międzynarodówki Komunistycznej, która kultywuje tradycje zapoczątkowane w ZSRR. UE jest po protu nową mutacją tego komunistycznego potwora i staje się to coraz bardziej oczywiste.

  Do tej pory wydawało się, że fascynacja komunizmem jaką wykazują obecnie rządzący Unią Europejską politycy, to rezultat fascynacji komunizmem na skutek kapitalistycznego dobrobytu. Jednak wygląda na to, że to coś więcej. Co prawda od dawna wiadomo, że znany włoski komunista Alberto Spinelli jest kultywowany i nazywany ojcem Unii Europejskiej, ale nigdy jeszcze ten komunistyczny rodowód rodowód tej organizacji nie był tak oczywisty. To właśnie włoski komunista Spinelli stworzył dokument zwany Manifestem z Ventotene, w którym przedstawił swoją wizję Zjednoczonej Europy. Wygląda na to, że ją zrealizowano!

  Dzisiejsza debata o Polsce, była już ósmą z kolei. Przedstawiciele Komisji Europejskiej i lewicowi europarlamentarzyści, oddali się swojemu ulubionemu ostatnio zajęciu, czyli krytykowaniu Polski. Lewicowi politycy zarządzający Unią Europejską, od dwóch lat, nie mogą znieść tego, że w Polsce nie rządzi już Platforma Obywatelska. Wymyślono zatem szereg zarzutów takich jak na przykład rzekomy brak praworządności w naszym kraju, czy wycinanie drzew, które zaatakował owad zwany kornikiem drukarzem.

  Wzywanie Polski do zaprzestania prześladowania komunistów antyfaszystów i demokratów i to zaledwie kilka dni po tym, gdy wszystkie islamskie i lewicowe media na świecie przeprowadziły brutalną antypolską kampanię nazywając Patriotów obchodzących Dzień Niepodległości Polski, „faszystami” i „nazistami” trudno było oczekiwać lepszego podsumowania tej nagonki jak ty słowa o prześladowanych komunistach, które znalazły się w dzisiaj uchwalonej antypolskiej rezolucji Parlamentu Europejskiego.

  Wynika z tego, że komunizm jest uważany za coś niegroźnego, a komuniści postrzegani są jako normalni ludzie prześladowani w naszym kraju, a nie wyznawcy zbrodniczej ideologii, która spowodowała zamordowanie ponad 100 milionów ofiar. To dlatego nikomu nie przeszkadzają przechadzający się po Warszawie z czerwonymi flagami przedstawiciele z lewackiej organizacji Antifa, którzy 11 listopada, wszyscy z zasłoniętymi twarzami, nieśli transparenty żywcem przepisane z manifestu komunistycznego.

  „60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz.” – Guy Verhofstadt

  Konkluzja z tego jest taka, że komunizm jest w porządku, a Polska ze swoim prawem zakazującym jego propagowania na równi z faszyzmem, prześladuje w ten sposób biednych komunistów, za którymi wstawili się ich towarzysze z UE. Można powiedzieć, że maski opadły i Unia Europejska pokazała swoją prawdziwą komunistyczną twarz.

  Bardzo smutny jest też fakt, że podczas dzisiejszej debaty, jednymi z najbardziej aktywnie atakujących nasz kraj europosłów byli polskojęzyczni politycy Platformy Obywatelskiej, którzy wykorzystali to jako okazję do poskarżenia się na PiS na arenie międzynarodowej. Wszyscy też głosowali za rezolucją wzywającą do sankcji na Polskę.

  Zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej rzeczywiście przypomina postępowanie magnatów niezadowolonych z uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którzy wtedy w małej granicznej miejscowości poprosili o pomoc zagranicę i pomoc oczywiście nadeszła, zakańczając istnienie Polski na 123 lata. Czy teraz skończy się to podobnie? Jawnie już komunistyczna Unia Europejska, może się do tego przyczynić szybciej niż nam się wydaje.”

  Polubienie

  • komentarz zaiste zajebiaszczy. autor rozumie temat. systemy lichwiarskie, psychomanipulacyjne i wszelkie takie sa exportowane w ramach planety a na miejscu zawsze znajda sie wykonawcy czyli tzw. „nasze skurwysyny”. swoista forma franczyzy.
   pzdr

   Polubienie

 4. Art. 2 Traktatu o UE: Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.
  Parlament Europejski zakwestionował przestrzeganie praworządności w Polsce. Należy zatem rozważyć poszczególne, ww. wartości i ich respektowanie przez Polskę.
  1. Ad poszanowania godności osoby ludzkiej. Na każdym kroku oczywista pogarda zwykłego
  człowieka.
  2. Ad poszanowania zasad demokracji. W miejsce demokracji delibratywnej (łac. deliberare –
  rozważać, zastanawiać się) – opartaej na prawdziwości argumentów, wysuwanych w warunkach
  spokojnej, kulturalnej i rzeczowej rozmowy, wprowadzona została tzw. demokracja populistyczno
  -większościowa (agora), z uwagi na zgiełk, wykluczając udział ludzi mądrych i rozumnych.
  3. Ad równości obywateli. Tego faktu, że są równi i rowniejsi nie trzeba nawet uzasadniać.
  4. Ad państwa prawa. Wystarczy tylko wymienić wielkie afery, nie wspominając o malych oraz
  systemową bezczynność organów ścigania.
  5. Ad poszanowania praw człowieka. Z uwagi na oczywistość braku jakichkolwiek praw obywatela,
  w konfrontacji z organami państwa, kwestia ta nie wymaga nawet komentarza.
  6. Ad poszanowania praw mniejszości. Skoro nie są szanowane prawa większości Polaków, cóż
  więc można powiedzieć o poszanowaniu praw mniejszości.
  Polska władza jest kat-ol-icka.

  Polubienie

 5. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/donald-tusk-bezprecedensowo-zaatakowal-polski-rzad

  „Dzisiaj prezydent Europy Donald Tusk Down niezły popis na Twitterze zaatakował polski rząd w alarmistycznym tonie, wpisując się tym samym w rozpętaną niedawno antypolską nagonkę. Przedstawiciel mniejszości etnicznej jak sam siebie określa Donald Tusk, podtrzymał kłamliwą retorykę wrogów Polski z Unii Europejskiej, jakoby dział się u nas jakiś dramat wymagający obcej interwencji.

  Teraz nie ma już wątpliwości, że pewne siły przepuściły zmasowany atak na Polskę, który odbywa się obecnie w sferze medialnej, i politycznej. Zostaliśmy już oficjalnie „nazistami” winnymi śmierci żydów w „polskich obozach zagłady”, które według źródeł zachodnich, nie bez powodu były usytuowane w „nazistowskiej Polsce”. Takim obrzydliwym pomówieniom wtórują liczni odsunięci od władzy polskojęzyczni politycy.

  „Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał w na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

  Niestety, ale celowe doprawianie Polsce „nazistowskiej” twarzy może mieć związek z jakąś szykowaną obecnie akcją przeciwko Polsce. Może to być przygotowanie do obcej interwencji. Wczoraj szef polskiego MON, Antoni Macierewicz ostrzegał, że Rosja szykuje się do ataku na Polskę!

  Gdy szef MON mówi publicznie, że nuklearne mocarstwo, Rosja, szykuje się do ataku na Polskę, to chyba można zacząć się bać. Gdyby wybory w USA wygrała Hillary Clinton, prawdopodobnie wojna z Rosją już by trwała, ale wybór Donalda Trumpa pokrzyżował plany podżegaczom wojennym. Jednak marzenia o konflikcie zbrojnym ze znienawidzoną Rosją najwyraźniej pozostały silne.

  Miejmy nadzieje, że ostatnie wydarzenia nie są zapowiedzią kolejnego grudniowego „puczu” jak ten przed rokiem rozpoczęty słowami „Panie marszałku kochany…” wypowiedzianymi przez posła Michała Szczerbę. Potem wyeskalowało to do niebywałej groteski, która samozaorała cały ten żenujący protest. Gdy widać takie propagandowe przygotowanie do zmiany „reżimu” w Polsce na „demokratów”, czyli tych prawidłowych, z nadania Berlina, a nie tych wybranych przez przypadkowy tłum, to można zacząć się zastanawiać czy celem nie jest jakiś przewrót inspirowany z zagranicy.

  Ostatnia antypolska rezolucja Parlamentu Europejskiego pokazuje, że są europosłowie, którzy bardziej identyfikują się z organizacjami George’a Sorosa niż z narodem polskim. Głosując przeciwko własnemu krajowi pokazano, że lista polityków zależnych od Sorosa, która krążyła niedawno, była prawdopodobnie prawdziwa.

  Teraz do tego chóru zdrady narodowej dołącza sam były polski premier i Kaszub, Donald Tusk. Polskojęzyczny polityk sprawujący marionetkowe stanowisko bez jakiejkolwiek władzy, z nadania Angeli Merkel. Jednak jako człowiek formalnie sprawujący ważne unijne stanowisko, Tusk powinien przynajmniej starać się wypowiadać dyplomatycznie. Fakt, że tego ostentacyjnie nie zrobił i zaatakował, świadczy o tym, że musi wiedzieć o tym, że na wyższych poziomach podjęto decyzje o zmianie władzy w Polsce. Pytanie tylko jak i kiedy do tego dojdzie, a ostatnie przygotowania światowej opinii publicznej moga świadczyć o tym, że szykuje sie nam jakiś kolejny rozbiór naszego kraju.

  Faszystów i nazistów nikt nie będzie żałował, wręcz przeciwnie przewrót w Warszawie będzie w dobrym tonie jako ruch antyfaszystowski. To co z nami uczyniono to prawie takie samo draństwo jak doprawienie gęby Korei Pónocnej. My, Polacy staliśmy się ofiarą nagonki na najwyższym poziomie i miejmy nadzieje, że po prostu na upokorzeniu nas Polaków się skończy i nie jest to przygotowanie do rozwiązania naszej państwowości.”

  Polubienie

 6. Z tym co robi PiS jeśli chodzi o socjal to ja jestem sceptyczny. Oczywiście 500+ pomogło wielu ludziom biednym, ale to nie jest wcale za darmo. Na to 500+ wzięli kredyt i trzeba będzie go spłacić, a dług cały czas rośnie. Poza tym zrzucają się na ten program wszyscy, bo idzie to z podatków. A te małe nie są i jeszcze mogą wzrosnąć bo podobno szykują jakiś nowy podatek emerytalny około 1000 zł rocznie. Cena paliwa to w około połowie podatki. Jak uwzględnić podatek dochodowy, akcyzę i VAT na wszystko co kupujemy oraz podatek od nieruchomości to wyjdzie, że z 70% tego co zarabiamy państwo nam zabiera! Socjalizm to złodziejski system. Ja nie chcę, aby mi zabierano i potem oddawano. Wolę, żeby mi nie zabierano i nie dawano. Ja wiem najlepiej na co wydać pieniądze i żaden socjalista za rączkę mnie prowadzić nie musi. Gdyby obniżyć podatki i zamiast 70% byśmy oddawali państwu tylko np. 30% to te socjalne zapomogi mogłyby być dużo mniejsze, dług by może przestał rosnąć i możnaby go zacząć spłacać tak jak to robi Orban. Na Węgrzech spłacili pożyczki z MFW i im podziękowali – MFW zlikwidowało swój oddział w Budapeszcie. Orban jednak nie jest socjalistą jak Kaczyński. On postawił na obniżenie podatków, a nie na socjal. Na Węgrzech rodzina z 3 i więcej dzieci płaci bardzo małe podatki lub nie płaci ich wcale. Program taki jak 500+ jest w znacznie ograniczonym zakresie i w równowartości 200+, a przyrost naturalny na Węgrzech jest. Orban załatwił sprawę lichwiarskich kredytów frankowych czym znacznie ulżył wielu rodzinom. PiS nie zrobił tu praktycznie nic, a Duda w kampanii obiecywał. Banksterzy i ich kieszenie okazały się ważniejsze. USA nie dorobiło się potęgi gospodarczej na socjalizmie, ale na protekcjonizmie gospodarczym i my powinniśmy iść tą samą drogą.

  Polubienie

 7. „A wiewiórki! – spytała. – Przecież wiewiórki zbierają orzechy!
  -Moja droga, to nie jest praca. Gdyby wiewiórki od rana do wieczora wciskały sobie przeterminowane niedźwiedzie gówno [na zasadach wolnego rynku..”

  Jednak tu mi nie pasuje, bo mimo wszystko orzechy warunkują przetrwanie wiewiórki, jej być, albo nie być. Jeśli nie nazbiera na zimę odpowiedniej ilości nie przeżyje, chyba,że będzie miała szczęście i ją ktoś dokarmi, albo napadnie inną, pracowitą wiewiórkę i przejmie jej orzechy…. nie ma lekko ….
  Wczoraj w dość popularnym serialu TWD, jeden z bohaterów nawijał jak to religie, polityka itp, itd jest potrzebna, aby utrzymać durnych ludzi w ryzach. Zaczynam wątpić, czy to tak jawne przekazywanie wiedzy, czy plan na kolejną rewolucję. Fakt,że zmiana jest potrzebna, ale zmiany przychodzące w wyniku rewolucji nie zawsze są tymi, które potrzeba, a przy tym świetna okazja na pozbycie się jakieś części ludzi….

  Polubienie

 8. Morawiecki to żydowska gnida. Zarobił 33 000 000 zł w banku BZ WBK.W ciągu 11 lat. Nikt z nas, NIKT, nie zarobi 1/10 tego przez całe życie. Ja nie chcę, żeby tacy ludzie „rządzili. On ma w dupie wszystko i wszystkich. „Zwykły” zjadacz chleba zarabia 2000 zł. Jeśli zarabiasz 1000 zyli jesteś NIKIM, a jeśli zarabiasz 300 000 zł miesięcznie to kim jesteś? Co myśli o sobie ktoś, kto W POLSCE zarabia 300 000 zł miesięcznie? Przeczytałam ostatnio, albo obejrzałam film-chyba rosyjski, albo z rosyjskim tłumaczem, że światową karierę robi tylko ten, kto ma wsparcie masonów. Konkluzja – jesteśmy śmieciami, my, „zwykli” ludzie, nie „we the people”, śmieciami,które trzeba zniszczyć, ponieważ brakuje zasobów ziemi dla ludzkości. To nie my jesteśmy szkodnikami tylko ”we the people”.

  Polubienie

  • Nie zgadzam sie. Sa ludzie, ktorzy zarabiaja takie niebotyczne sumy, ale sa na tyle rozwinieci, ze kieruja sie etyka, dobrem ogolu… chca cos zmienic… mamy mnistwo orzykladow.
   Tylko my, prosci zjadacze chleba, ktorzy maja niska swiadomosc, niski stopien ewolucji w pewnym sensie, nie rozumiemy tego…

   Polubienie

SKOMENTUJ ARTYKUŁ:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s