Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Apele » Wiedza, prawda, empatia i dobro są drogocennym skarbem. Uważaj komu je dajesz bo nie każdy zasługuje!

Wiedza, prawda, empatia i dobro są drogocennym skarbem. Uważaj komu je dajesz bo nie każdy zasługuje!

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,302,357 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

HEJ! JEŚLI ZALEŻY CI NA PRZEKAZYWANIU DALEJ NIEZALEŻNYCH INFORMACJI, MOŻESZ DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ. DZIĘKI DAROWIZNOM JESTEM NIEZALEŻNY OD PARTII, IDEOLOGII, RELIGII, KONCERNÓW. MOJA DZIAŁALNOŚĆ ZALEŻY M.IN. OD WASZEGO WSPARCIA. KLIKNIJ JEDEN Z PONIŻSZYCH OBRAZKÓW:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

empatiaWszyscy znamy hasła wzywające do szanowania każdego człowieka. Do dawania miłości i dobra każdemu człowiekowi. Wszyscy znamy też hasła o tym, że powinniśmy porzucić podziały religijne, narodowościowe, rasowe. Że nadchodzi globalna świadomość, a ludzkość jest jedną wielką rodziną. I że ten, kto nie popiera tych haseł, zamieszczanych razem z łzawymi i kolorowymi grafikami, jest mało uduchowiony i ma zamknięte serce.

Owszem, te hasła są piękne, można się wzruszyć czytając ich założenia. Są jednak dwa „ale„, które są nie tyle języczkiem, co jęzorem u wargi. Po pierwsze – hasła te są wykorzystywane przez cynicznych ludzi z kręgu elit, którzy wykorzystują je do swoich celów. Po drugie – trzeba mierzyć siły na zamiary. Źle wykorzystana empatia, bez znajomości twardych realiów świata, często czyni jeszcze więcej zła, niż zupełna bierność. „Empatia bez znajomości realiów” – to bym dopisał do słynnych „siedmiu zagrożeń ludzkiej natury„, sformułowanych przez Gandhiego.

Empatia, dobro, prawda, wiedza, szacunek, człowieczeństwo – powszechnie uważa się, że należą się one każdemu bez wyjątku, niejako a priori. Jest to jeden z największych i najbardziej niewybaczalnych błędów ludzkości. Przede wszystkim, na te wartości należy sobie zapracować, swoją postawą, czynami, wyborami, wiedzą, szczerą chęcią do zmiany siebie na lepsze. Jeśli dajesz je niewłaściwym osobom, które na nie nie zasługują – depczesz te wartości, kurwisz nimi. Popełniasz wtedy zbrodnię, bo zasilasz zło energią, wiedzą itp itd. Przyczyniasz się też do kryzysu wartości tak samo, jak osoby zupełnie bierne.

Jeśli dajesz je człowiekowi, który świadomie i z premedytacją wybrał służbę złu – jesteś współodpowiedzialny za to zło. Tzw „owce” są przerażone, gnane lękiem i zupełną niewiedzą, i nie są świadomie złe, choć bardzo często popełniają złe czyny. Prawdziwym problemem są ludzie którzy wybrali zło świadomie. Dalej: jeśli dasz te pozytywne wartości swojemu zadeklarowanemu wrogowi, mając nadzieję, że on się zmieni – to zasilasz go pozytywną energią. Dzięki temu ma jeszcze więcej sił, by szkodzić Tobie.

Jeszcze odnośnie człowieczeństwa – ono też nie należy się a priori. Do bycia w pełni człowiekiem nie wystarcza urodzenie się jako Homo Sapiens. Zasada jest prosta – im bardziej przezwyciężasz swoją zwierzęcość, niewiedzę, ignorancję, nieświadomość – tym bardziej zasługujesz na miano Człowieka. Natura, czyli program zwierzęcy – to inaczej zło (w dużym uproszczeniu). Ona chce nas trzymać krótko przy sobie, w nieświadomości i niewiedzy. Zależy jej tylko na przedłużaniu gatunku i ekspansji. Człowiek ma zaś powinność wzniesienia się ponad zwierzęcą naturę.

Wspólnym marzeniem duchowości i nauki jest właśnie bycie czymś więcej niż zwierzaczkiem. Wspólnym ich marzeniem jest także lepsze i piękniejsze życie, niż zaprojektowała nam zwierzęca natura. Przejawia się to np poprzez ochronę słabszych, którzy w czasach bliższych naturze (np jeszcze w 19 wieku) nie przeżyliby. Matce naturze wystarczyłoby, gdybyśmy dalej żyli na drzewach. Nam, ludziom, mającym w sercu iskrę Boga, to już nie wystarczy. Samo zejście z drzew do jaskiń, wynalezienie ognia i koła było wielkim wzniesieniem się ponad naturę. Zostało to przekazane w symboliczny sposób w mitach – np o Prometeuszu dającym ludzkości ogień, czy o Lucyferze niosącym światłość.

Oto wpisy, w których podejmowałem tematykę natury i jej programów. Natura to inaczej materia, ciemność, minus. Jej przeciwnym biegunem (plusem, światłością) jest nauka i duchowość:
Jaka jest praprzyczyna zła na Ziemi? Czy lepszy świat jest możliwy?
Czemu jest tyle zła i cierpienia na świecie?! [SZOK] Próba syntezy
Wszyscy jesteśmy ofiarami systemu, i kobiety i mężczyźni. Jak się uwolnić?
Podstawowa metoda programowania przyszłego niewolnika systemu
Twoja dusza pragnie miłości i radości a nie cierpienia!
Przyczyna opłakanej sytuacji na Ziemi. Jak się uwolnić?
Jaki jest ostateczny sekret życia? Będziesz w szoku!
Urodziłeś się by być wolnym i szczęśliwym, nie normalnym
„Syndrom życia w Polsce”. Bez silnych antydepresantów się nie obędzie?!
Czy człowiek i ludzkość to nieudany (?) eksperyment natury?
Perspektywy ziemskiej cywilizacji: prawdziwa natura człowieka i wszechświata
Życie jest za krótkie by martwić się o głupie rzeczy. Idź w pokoju, nie krzywdź innych i czyń swoją wolę

Czy widząc w telewizji płaczące syryjskie dziecko, pomógłbym mu? Nie, nie pomógłbym. Ponieważ znam realia tego świata i taka głupiutka „telewizyjna empatia” przyniosłaby więcej szkód niż pożytku. Pomógłbym temu dziecku, dał azyl, a ono za 10 lat biłoby moje dzieci w szkole jako członek muzułmańskiego gangu, bo tak zostało wychowane przez islam. Poza tym bardziej zależy mi na tym by nakarmić polskie głodne dzieci a ich rodzicom dać godne zarobki i tańsze mieszkania. No i uważam, że nasze liberalne, tolerancyjne i oświecone wartości powinny być chronione przed ludźmi, którzy ich nie znają i są im bardzo nieprzychylni.

Cytat: „Wszyscy wiemy, że jajko otwiera się samo, od środka. Otworzyć je od zewnątrz oznaczałoby zabicie znajdującego się w nim życia, dokonanie gwałtu na naturalnym procesie powolnych, dojrzałych narodzin. To samo dzieje się z nieświadomością: jej wizje są jasne o ile są postrzegane od wewnątrz, jeżeli dana osoba przyswaja sobie prawdy jako własne. Dochodzi wòwczas do przebudzenia, do samouświadomienia.
Ale jeśli powiemy jakiejkolwiek osobie prawdę prosto w oczy, rozebraną z wewnętrznej miłości, poczuje się ona zgwałcona (jak bardzo nie mielibyśmy racji, osoba zamknie się w sobie na tę oczywistą prawdę). Bardzo niebezpiecznie jest pokazywać innym ich ciemną stronę z zewnątrz, bez miłości i wewnętrznego zrozumienia. Wpadają w rozpaczy i mogą nawet stać się gwałtowne dla samoobrony.Tracą życie jak zawartość rozbitego jajka. Nie budzą się lecz szczelnie zamykają we własnych złudzeniach. „Jajko nieświadomości” może wykluć się jedynie na drodze medytacji, introspekcji i porównań. Wtedy nieświadomość otwiera się w sposób naturalny, bez brutalnego przymusu.”
Źródło: Yin-Yang (duchowosc uniwersalna)

Powyższe cytaty mówią też o tym, co poruszałem na początku wpisu. Ja ten błąd wiele razy popełniłem. Starałem się wpłynąć na osobę która nie chce mojej ingerencji, i dać wiedzę temu, kto nie jest na nią gotowy. Co oczywiste, ponosiłem tych błędów konsekwencje. I wcale nie chodzi tutaj tylko o tak oczywisty, niechciany napór na drugiego człowieka. Ale także o całość naszej postawy.

Jeśli nie akceptujesz ludzi, świata, systemu takimi jakie one są – to zostanie to przez nich zauważone. Jeśli jest w Tobie postawa wroga, pełna chęci zmieniania innych na siłę, to ludzie to podświadomie wyczują i także będą reagować agresją, mniejszą lub większą, różnie się objawiającą. Trzeba pozwolić ludziom, by byli sobą. By mieli swoje wierzenia, doktryny, przekonania. By popełniali swoje błędy, nawet jeśli Tobie wydają się one idiotyczne. To są przecież ich lekcje. Wtedy ludzie to wyczują i pozwolą Ci być.. sobą.

U mnie takie wydarzenie miało miejsce na wiosnę zeszłego, 2016 roku. Dawne wampirki nagle przestały mnie nękać, nawet jeśli dalej musiałem z nimi przebywać, np pracować. To było jedno z najbardziej szokujących, pozytywnie, potwierdzeń, że te prawa i zasady naprawdę działają. Zobaczyłem i odczułem to na swojej skórze. Jest to taka zasada nie ingerencji w system. Zauważ – inni ludzie mają swój system. I niech go mają, on jest im, a także Tobie potrzebny jak tlen – by nie było jakiejś niewyobrażalnej anarchii i rozlewu krwi.

Jeśli chcesz, to niejako możesz stworzyć swój własny system. Będziesz dalej ze społeczeństwem, ale nie będziesz podlegał jego negatywnym wpływom. Inni, powołując się a tradycję, religię, zwyczaje, naród – nie będą w stanie narzucić Ci tego, czego nie chcesz. Będziesz mniej obecny w strukturze społecznej, nie będziesz bezgranicznie służył temu systemowi. Weźmiesz to, na co masz ochotę, to, co Cię rozwinie, nauczy, odpręży, uszczęśliwi, o ile to udźwigniesz (np finansowo). Będziesz miał więcej sił i energii, by zmieniać i ulepszać swój własny mini-system, z ludźmi którzy podzielają Twoje wartości. I właśnie tak zmienisz świat.

Nie da się niemowlęciu dać leku na całe zło tego świata. Skoro ludzie są jacy są, to trzeba dawać im takie recepty i środki zaradcze, na które są gotowi. Główna zasada działania ludzkich podsystemów jest taka: To, co daje Ci bezpieczeństwo, jednocześnie odbiera Ci coś na innym polu – najczęściej wolność, możliwość rozwoju i pieniądze. Jednak tak często to, co nam wydaje się czymś ograniczającym, innym ludziom przynosi ukojenie i uspokojenie. Tak, zgoda, jest to iluzoryczne, ale często jest to jedyne, co można wdrożyć.

No i czy ukojenie można uznać za iluzoryczne? Ono jest prawdziwe niezależnie od tego, co je spowodowało. Tak samo choć trochę większa dobroć i empatia u tych ludzi. Są one prawdziwe i realne, bo np religia choć trochę hamuje ich zwierzęce żądze i popędy. Ja kiedyś trochę zazdrościłem tym ludziom, którzy wierzyli że w niebie żyje ten siwy dziadek z brodą, i ich chroni. Oni czuli się autentycznie lepiej np po modlitwie.

Rodzic nie może dziecku od razu powiedzieć całej prawdy o świecie, bo to by je zdemoralizowało. Tak samo nikt nie bierze pod uwagę, że dziecko może zdobyć władzę nad dorosłymi. Lub że zwierzęta przejmą władzę w ZOO. Lub że pacjenci szpitala psychiatrycznego zbuntują się i zaczną nim zarządzać. Nastolatkowie często powtarzają: „jebać policję„. Ale czy bez niej wyszliby choćby po gazetę do kiosku, nie musząc zabierać karabinu maszynowego i nie narażając się na śmierć?

Postaraj się zaakceptować fakt, że nie każdego można „uratować„, nie każdemu można pomóc. A wielu ludzi wcale nie potrzebuje wiedzy i pomocy, ale potrzebuje przykrych i bolesnych lekcji. Które nam mogą wydać się bezsensowne, ale dla nich będą podwaliną do rozwoju. Woda w Wiśle musi stale płynąć i upłynie jej jeszcze dużo. Koło zamachowe życia toczy się bardzo powoli, acz nieubłaganie. Odnajdź spokój w odwiecznym pytaniu: „Dlaczego mam się tym przejmować skoro nie mam na to wpływu?

To pytanie wydaje się być mottem głupców i ignorantów, ale tylko z pozoru. Bo jest w nim duża mądrość. Świat naprawdę da sobie radę bez naszego strachu i zamartwiania się. Da sobie też radę bez siania zamętu, nienawiści i podziałów. Ba! Wprowadzając to do świata, dajemy mu truciznę, a jak wiemy, świat jest nią przepełniony aż po brzegi. Po co dorzucać jeszcze więcej? Ja to robiłem długi czas – sączyłem czytelnikom truciznę w negatywnych artykułach. Chciałbym za to przeprosić. Nie tędy wiedzie droga ku zmianie sytuacji na świecie.

Cytat: „Nie masz prawa niczego na tym świecie potępiać czy zmieniać. Należy postrzegać wszystko jak obrazy na wystawie, niezależnie od tego, czy podobają się czy nie. Na wystawie może być eksponowanych wiele obrazów, które wydadzą się nieciekawymi. Jednak nie przychodzi Ci do głowy, by zażądać usunięcia ich z wystawy. Po tym, jak uznałeś prawo wahadła do istnienia, możesz od niego po prostu odejść, nie ulegać jego wpływowi. Najważniejsze, by nie walczyć z nim, nie wściekać się, nie potępiać, nie wychodzić z siebie, ponieważ oznaczałoby to uczestnictwo w jego grze. Przeciwnie, trzeba spokojnie potraktować je jak zło konieczne, a następnie odejść.”
~Vadim Zeland, Transerfing Rzeczywistości

Cytat: „Jak sądzisz, dlaczego obudzeni nie budzą innych z błędnego snu? Być może dlatego, że małych dzieci, których całe szczęście zawiera się w mocnym śnie – nie należy budzić. Dzieci rosną w czasie snu. Jeśli nie będą w porę kładły się spać, to mogą zachorować, a wówczas w swoim dorosłym życiu nie będą w stanie w pełni zrealizować swoje przeznaczenie. Dzieciństwo wymaga większej ilości snu i dzieci powinny spać.

Taka sama jest natura niedojrzałych dusz. Są one dziećmi, niezależnie od tego, w jakim wieku są ich ciała. Ich radość, zachwyt, potrzeby koncentrują się wokół spraw powierzchownych, podobnie jak życie dzieci koncentruje się wokół słodyczy i zabawek. Dlatego obudzeni idą powoli i cicho, by odgłos ich kroków nie przeszkadzał tym, którzy głęboko śpią. Po drodze budzą oni jedynie tych, którzy wiercą się w swoich łóżeczkach. To właśnie im owi podróżni na ścieżce rozwoju cicho podają rękę.

Dlatego droga rozwoju duchowego nazywana jest mistyczną. Nie ma nic złego w tym, że budzeni są nieliczni, a wielu pozostawia się, by spali. Z drugiej strony pomyślcie, jaką wielką dobrocią jest pozwolić wyspać się tym, którzy potrzebują snu.”

Polecam też inne moje ciekawe wpisy:
Wiedza ukrywana: ideologie i religie przeciwko ludzkości. Uwolnij się, bądź szczęśliwy i potężny!
Perspektywy ziemskiej cywilizacji: Globalne przebudzenie postępuje a ludzkość się rozwija
Uwolnij się od systemu, podążaj własną ścieżką i nie zwracaj uwagi na większość
Potrzebujemy rozwiązań i alternatyw, a nie mówienia jak to na świecie jest źle
Alan Watts: największa tajemnica społeczeństwa [VIDEO] Wyluzuj i ciesz się życiem
Niesamowity film o sytuacji na Ziemi i wielkiej przemianie [+18]

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 


48 komentarzy

 1. Sanctus Diavol pisze:

  … odrobina, ciepłej, słonecznej nuty, na ten śnieżno zimny dzionek 🙂

  Lubię

 2. Sanctus Diavol pisze:

  … ❤ … ten teledysk ukazuje prawdziwie naturalną radość, i szczerą pasję do tworzenia muzyki i dzielenia się z nią ludźmi, czakra serca mi przy tym empatycznymi wibracjami pulsuje 🙂

  Lubię

  • Krysia pisze:

   Piękny artykuł, Jarku. Trafia w sedno mojego obecnego życia: rozkłada je na kawałki, przygląda się im, analizuje, wreszcie mądrze doradza.

   I tu nie mam na myśli tyle dawanie siebie, co presję ludzi z zewnątrz. Tak, trzeba ciągle uczyć się prawdziwej neutralności.
   W przeciwnym razie będzie się zmielonym na drobne kawałki i rozrzuconym nie wiadomo gdzie i tak na prawdę bez celu i pożytku dla samego siebie, a nawet ze szkodą.
   Presja zewnętrzna to nic innego jak interes ludzi- wahadeł.

   ,, Świat naprawdę da sobie radę bez naszego strachu i zamartwiania się.”

   Święte słowa, tak jak i te:

   ,, Miłością odpłacamy miłość. Ciepłem ciepło. Chłodem reagujemy na złych ludzi. Pomagamy dobrym, a jesteśmy bezlitośni dla samolubów i pasożytów. Taka właśnie neutralność jest najlepszym i najskuteczniejszym lekiem na wszystkie choroby.”

   Przy takim podejściu ileż drogocennej energii zostawiamy przy sobie!

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

 3. Paweł pisze:

  Ten artykuł wskazuje, że faktycznie zachodzi u Ciebie Jarku przebudzenie. Jeśli doszedłeś do tego, że nie można nikogo zmieniać na siłę to spory sukces. Każda dusza ma swoje tempo rozwoju i nie należy tego na siłę przyspieszać. Można co najwyżej komuś takiemu powiedzieć, że żyje w kłamstwie i to kłamstwo go niszczy. I po prostu odejść.
  Światu nie tylko są potrzebne podziały, nienawiść, zawiść, strach itd, ale wręcz świat musi się tego wszystkiego pozbyć, aby nastąpiły wyraźne zmiany na lepsze. I to się stopniowo dzieje. A ci którzy ugrzęźli w kłamstwie, zawiści, nienawiści do tych co rozsypują ten niewolniczy system będą mieli swoje lekcje i to tym boleśniejsze im bardziej będą się upierać przy pozostaniu w kłamstwie. Będą chorować, a jeśli nic to ich nie nauczy to będą odchodzić z tego świata i tyle. Nie wszystkim da się pomóc. Niektórzy tak ugrzęźli w systemie i jego kłamstwach, żądzy pieniądza, że są nie do uratowania. I muszą odejść z tego świata. Nic nie poradzimy na to. Zmiany będą zachodzić tak czy inaczej mimo gotujących się mózgów wielu osób. Róbmy po prostu swoje i tyle.
  Należy kierować się maksymą: szanuj bliźniego swego choć nie rozumiesz drogi jego. Jeśli Twój bliźni idzie złą drogą i nie wykazuje oznak, że może uda się go z niej zawrócić to trudno. Po prostu przyjmij, że widocznie tak być musi i nie próbuj tego zmieniać. A jak on Cię atakuje to prosto odbij jego złą energię mówiąc np. kochany każdy z nas ma swoją drogę w życiu. Ty masz swoją (materialistyczną, zawistną itd.) a ja mam swoją. Życzę Ci wszystkiego dobrego. I tyle. Niech swoją złą energię kumuluje w sobie, a nie przenosi jej na Ciebie. Ochrona własnego pola energetycznego przed toksycznymi osobami to ważna sprawa.

  Lubię

  • Random Unstable pisze:

   „Światu nie tylko są potrzebne podziały, nienawiść, zawiść, strach itd, ale wręcz świat musi się tego wszystkiego pozbyć, aby nastąpiły wyraźne zmiany na lepsze.”

   Nie pozbyć, a pokonać, ujarzmić. Poznaj źródło i je pokonaj. Strach jest odpowiedzią na zagrożenie, pozbywając się go idziesz ku autodestrukcji, gdy go pokonasz i ujarzmisz staje się twoim narzędziem do obrony, tak jak całe twoje ciało.

   Lubię

  • Krysia pisze:

   ,, Należy kierować się maksymą: szanuj bliźniego swego choć nie rozumiesz drogi jego. ”

   To bardzo mądre słowa. Dodałabym tylko do nich: ,,Szanuj również siebie i nie rozrzucaj swojej energii bezcelowo”

   Lubię

 4. semperparatus pisze:

  Bardzo dobry artykuł,trafiający w sedno…gratuluję Jarku…Tak…ten świat jest miejscem kary i nauki dla słabo rozwiniętych…”śpiących”…”młodych” dusz…A miarą naszego duchowego postępu jest mądrość i miłość…szczególnie do tych słabszych…dzieci(także tych w łonach matek),starców,chorych,biednych…generalnie-potrzebujących naszej pomocy i wsparcia…Bezinteresownie pomagając innym zbliżamy się do Boga…który sam jest Miłością-a Miłość-jest Bogiem…

  Lubię

  • Krysia pisze:

   ,, Tak…ten świat jest miejscem kary i nauki dla słabo rozwiniętych…”śpiących”…”młodych” dusz …”

   I pewnie dlatego, że jesteśmy naiwnie podatni, interesują się nami kosmiczni wysysacze.
   Uczymy się dopiero tworzenia skutecznej tarczy.

   Lubię

  • Mariusz pisze:

   A tak nawiasem: polegacie może na numerologii np. daty urodzenia? Bo wg niej istnieją na Ziemi tzw. dusze stare. Czemu taka stara dusza inkarnuje tutaj i nie radzi sobie w życiu, doświadcza nieszczęść, chorób, itd? Jakaś forma kary za bycie „krnąbrną” duszą czy jak?

   Lubię

   • Bogdan56 pisze:

    To nie tak Mariuszu

    Dusze przybywają tu – doswiadczać. Chcą poznać dokładnie wszystko co możliwe – cierpienie również. Przecież ono jest jednym z wielu aspektów życia – wiec dlaczego ma go nie doświadczyć? Patrzysz na to dalej poprzez fakty [tego życia]. Musisz spojrzeć dalej głebiej – tam jest odpowiedź na Twoje wątpliwości

    Lubię

 5. semperparatus pisze:

  Nie muszą być ci wysysacze z kosmosu…taka sama zależność istnieje już na Ziemi…w naszym życiu w ciele…Bycie człowiekiem dobrym…altruistą…w wymiarze doczesnym osłabia i szkodzi(Jest takie celne powiedzenie:”kto ma miękkie serce,ma twardą dupę”).
  Ale w wymiarze duchowym jest wartością nieocenioną…bo zabieramy ją do wieczności…O tych rzeczywistych…nieprzemijających wartościach…o które przede wszystkim powinniśmy dbać mówił już Jezus Chrystus(mt.6,19-21)

  Lubię

  • margaretq pisze:

   złe dobro zawsze przegra z dobrym złem

   Lubię

  • Krysia pisze:

   Piękne i mądre słowa piszesz Semperparatusie.

   ,, Bycie człowiekiem dobrym…altruistą…w wymiarze doczesnym osłabia i szkodzi” – o tym bardzo dużo pisze Jarek. Szczerze powiem, że do tej pory tak do końca nie myślałam, ale dostając po doczesnym łbie coraz bardziej przekonuję się do prawdziwości tego stwierdzenia.
   Oczywiście we wszystkim należy zachować równowagę, by nie stać się egoistą i samolubem.
   Masz rację, mówiąc, że wszelkie wartości duchowe(i te dobre i te złe) zabieramy w zaświaty.
   Człowiek żyjący obok nas jest impulsem do kształtowania tych wartości.
   Myślę, że najbardziej optymalnym stanem, do jakiego powinnam(niśmy) dążyć to uzyskanie wewnętrznego spokoju.
   Nie ma wówczas złości, nienawiści, zazdrości, ale też zbędnych egzaltacji i uwielbień. Nie ma niezdrowych zależności, które wciągają, eksploatują człowieka.

   DANE WAM BĘDZIE TO, CO ODCZUWACIE.

   Tak, Jezus pozostawił mnóstwo mądrych życiowych nauk, szczególnie w ewangeliach zakazanych, w których wiedza jest priorytetem dla rozwoju duchowego. Szkoda tylko, że ukrytych przed ogółem. Oczywiście takim ogółem, któremu one odpowiadają i pomagają.
   Wszak każdy ma swoją unikalną drogę i sposoby na jej przebycie.

   Wmawianie, że moja ścieżka jest najlepsza, a twoja niewłaściwa prędzej czy później przynosi szkodę dla jednej lub dla obydwu stron.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

 6. margaretq pisze:

  Nic dodać, nic ująć. Genialne w swej prostocie.

  Lubię

  • Jola pisze:

   Następny dobry artykuł,podoba mi się 🙂
   „Postaraj się zaakceptować fakt, że nie każdego można „uratować„, nie każdemu można pomóc. A wielu ludzi wcale nie potrzebuje wiedzy i pomocy, ale potrzebuje przykrych i bolesnych lekcji. Które nam mogą wydać się bezsensowne, ale dla nich będą podwaliną do rozwoju.”.Pomagajmy i wspierajmy ale tylko tych,którzy dojrzeli i maja otwarte umysły .Czasem trudno mi jest zaakceptować fakt,że ktoś szkodzi samemu sobie ale wiem,że przedwczesna ingerencja(tzn.póki ktoś sam nie dojrzeje)nie ma sensu.jest to też lekcja dla mnie,lekcja cierpliwości i wyrozumiałości.

   Lubię

 7. Sanctus Diavol pisze:

  … haha, jakoś mnie to nie dziwi, bo w syjon Wawie jest Polin, a PISuar jest żydoski, a wiadomo że im ciągle mało, i Polskę w Judeopolonię zminiać chcą …

  Lubię

 8. Sanctus Diavol pisze:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/donald-tusk-uznal-trumpa-za-zagrozenie-dla-unii-europejskiej

  „Zwycięstwo Trumpa jest przez wielu polityków postrzegane jako zwycięstwo prawicy, a zaraz po nim podobne sukcesy mogą osiągnąć europejscy nacjonaliści. Mowa o takich partiach jak francuski Front Narodowy, Alternatywa dla Niemiec (AfD) czy radykalni Szwedzcy Demokraci. Zbliżające się wybory w kilku państwach mogą mieć istotne znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej.

  Aby uniknąć rozpadu tego ponadnarodowego tworu uznano, że najlepiej będzie wpisać Stany Zjednoczone na listę państw, które są zagrożeniem zewnętrznym dla tej organizacji. W ten sposób próbuje się wywrzeć odpowiedni wpływ na mieszkańcach Europy i wmówić im, żeby nie podążali tą samą ścieżką, jaką postanowili podążyć Amerykanie.

  Donald Tusk, były premier Polski a obecnie „król” Europy stwierdził, że największe zagrożenia, z jakimi zmaga się Unia Europejska, to „asertywne Chiny”, agresywna polityka Rosji i radykalny islam. Teraz uznano, że Donald Trump, który postanowił zatrzymać napływ tzw. uchodźców, również jest zagrożeniem. Tusk wychwalał przecież wielokulturowość i opisywał ją jako coś absolutnie pozytywnego; coś, czego wszystkie inne państwa powinny zazdrościć. W tej kwestii, Szwedzi mieliby najwięcej do powiedzenia, ale przecież nie wolno, bo to zahacza o rasizm.

  Zdaniem Donalda Tuska, osoby pokroju Trumpa zagrażają integralności europejskiej i zamiast wzmacniać UE – osłabiają ją. Jego zwycięstwo w wyborach prezydenckich może oznaczać, że w państwach europejskich do władzy również mogą dojść tzw. rasiści, czyli osoby sprzeciwiające się polityce migracyjnej i nawołujące to samostanowienia. Tusk powiedział również, że upadek UE będzie oznaczał, że poszczególne państwa staną się zależne od polityki USA, Rosji i Chin.

  Podczas gdy nacjonalista Trump twardo sprzeciwił się wolnej migracji i w bardzo krótkim czasie zamknął Stany Zjednoczone dla tzw. uchodźców, politycy UE mają zamiar dyskutować nad zagrożeniami z zewnątrz i działaniami, jakie należałoby podjąć. Unia Europejska jako organizacja z pewnością nie dopuści do tego, aby prawica zwyciężyła podczas wyborów we Francji, Niemczech czy Szwecji – ewentualnie może podstawić kogoś ze swojego otoczenia, który będzie tylko udawał nacjonalistę.”

  Lubię

  • Sanctus Diavol pisze:

   „Polska nie potrzebuje imigrantów. Macie młodych wspaniałych ludzi, którzy są pracowici i ambitni. To dla nich powinniście tworzyć dobrze płatne miejsca pracy, bo to oni pracowali latami na waszą gospodarkę. Polscy przedsiębiorcy powinni przestać zatrudniać Ukraińców, bo to szkodzi przyszłości waszego narodu.” – Donald Trump, Chicago 2016

   ***
   … tak się zastanawiam, co zrobią Jarek i Antek gdy Trump odetnie wszelkie wsparcie militarne dla banderowskiej Upadliny, i Putin z banderowcami zarobi porządek …

   Lubię

 9. Sanctus Diavol pisze:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iran-przygotowuje-sie-na-porzucenie-dolara

  … „W grze Battlefield 3 jest przedstawiony konflikt usa – iran, jest tam także motyw podłożenia ładunku nuklearnego w Nowym Jorku, oczywiście udaremniony przez bohaterskiego amerykańskiego żołnierza 🙂 Ten rok będzie ciekawy.” …

  Lubię

 10. Sanctus Diavol pisze:

  http://www.dzienniknarodowy.pl/5205/pilne-policja-wkroczyla-do-siedziby-osrodka-monito/

  … Ja, jako Aryjczyk Słowianin ( niebieskooki blondyn ) od dziecka czuję odrażający wstręt do prymitywnych ras negroarabskich … ogólnie Ziemia jest pewnego rodzaju polem walki, i jako kosmiczny rasista uważam, że biała rasa nie powinna się nigdy integrować z czarnymi i arabskimi … można by współpracować za to z kitajcami, bo oni nie trawią tak samo negromuslimów, którzy ich zaczynają gnębić w kalifacie Francjistanu:

  https://ndie.pl/wojny-imigrantow-przedmiesciach-paryza-chinczycy-atakowani-afrykanczykow/

  Lubię

  • Jarek Kefir pisze:

   @Sanctus Diavol – Aryjski Eon Chwały coraz bliżej. Jesteśmy Świętymi Bogami na tej Naszej Planecie. Wkrótce odzyskamy ją dla nas i dla przyszłych pokoleń. Odzyskamy, zrewitalizujemy, oczyścimy i ukochamy nasze dawne Ziemie, od Rabatu, Po Kair i Taszkent, aż po Szanghaj i Singapur.
   Jestem dumny z tego, że jestem Aryjczykiem! Jestem dumny z tego, że jestem Biały! Jestem dumny z tego, że noszę w sobie Boską, Aryjską iskrę cywilizacji, która wyróżnia się także wrażliwością, tolerancją, humanitaryzmem i innymi ponadczasowymi, wszechświatowymi wartościami! Których rasy niższe nie znają i są im wrogie. I dlatego boskie i wszechświatowe Prawo Miłości nie dotyczy niższych ras. Dotyczy ich raczej prawo Pięści i Miecza. Ave Lucifer! Slava & Honour!

   Stand with Honor – Act by Intelligence – Fight with Courage

   Lubię

 11. beataherbata pisze:

  No cóż, mam podobne zdanie w tym temacie, brutalny ale szczery artykuł, pozdrawiam i lubię tu zaglądać 🙂 a ponieważ sama zaprzestałam wkręcać się aż tak w te tematy różne wszelakie, zawsze chętnie poczytam 🙂

  Lubię

  • Krysia pisze:

   Wiesz do jakiego wniosku doszłam Beato, po przeczytaniu twego postu?

   To nie artykuł jest brutalny. Brutalny wydaje się nam sposób dokonania w nas wewnętrznych zmian. To wydaje się nam wręcz rewolucją w stosunku do starych schematów – to one opierają się, tworząc w nas lęki.
   Tak to odczuwam …

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

 12. Sanctus Diavol pisze:

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/107461-nasi-swojscy-zydzi-na-szczytach-wladz-dlaczego-to-w-polsce-tak-drazliwy-temat-6

  …”Wodociągi Polskie już Polskimi nie są, przejęła je korporacja Izraelska Tahal. Stolicą rządzi żydówka (Hajka Grundbaum z PO) Komorowski odznaczył Sorosa najwyższym odznaczeniem Polski, I nawet Kwach to niejaki Stolzman (SLD) Szydło z Dudą po wytyczne do Izraela lata, „Polski sąd” Polaka skazał na 10 miesięcy więzienia za spalenie kukły Żyda- i kultywowanie Polskiej tradycji, a że Macierewicz ma na nazwisko Singer to już nie wspomnę… Judeopolonia nawet na godle ma swe odbicie- orzeł, w okowach gwiazdy Dawida. .. (google-sprawdź) Wyborcy partii rządzących (SLD, PO, PIS) sami wybrali naród wybrany, i dali się podzielić na POyebusów PISdzielców, Komuchów i innych KODomitów kłócąc się pomiędzy sobą który rząd jest mniej antypolski. P.S. Zobaczycie, jeszcze kopalnie sprzedadzą bo trwa nagonką na smog i przekonywanie Polaków że nie opłaca się dopłacać do kopalń, a lepiej sprzedać je za złotówkę…. „

  Lubię

 13. Sanctus Diavol pisze:

  http://geopolityka.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/dlaczego-dajemy-sie-bezkarnie-obrazac-okradac-i-wyzyskiwac/

  „Dlaczego jesteśmy polskimi mięczakami w oczach innych narodów?

  Dlaczego tak często tchórzymy jako społeczeństwo narodowe?

  Dlaczego nie protestujemy przeciw temu, co z nami robią?

  Dlatego, że pozwoliliśmy przez te ostatnie kilkadziesiąt lat niszczyć nasz patriotyzm. Pozwoliliśmy, najpierw komunistom, a potem postkomunistycznej oligarchii i żydowskiej grupie władzy w Polsce, zdusić nasz patriotyzm.

  Pozwoliliśmy im drwić z polskości i ośmieszać polskość. Pozwoliliśmy im drwić i ośmieszać wielką polską historię. Pozwoliliśmy im niszczyć naszą tożsamość i dumę narodową. W mediach, w masowej kulturze, w instytucjach publicznych, w szkołach i na uczelniach wyższych.

  A nasz wewnętrzny okupant niszczył i niszczy polskość celowo i planowo. Wie, że ludzi bez tożsamości narodowej łatwo podporządkować, zastraszyć i zrobić z nich współczesnych chłopów poddanych. Zatomizowaną i bezwolną masę półdarmowej siły roboczej.

  I dlatego zamiast być społeczeństwem dumnych i pewnych swoich narodowych wartości i racji Polaków, staliśmy się społeczeństwem zalęknionych, niepewnych siebie i pogubionych w świecie polskich obywateli. By nie rzec, zwalczających siebie samych polskich tubylców.

  A bez dumy narodowej, siły narodowej tożsamości i pewności swoich narodowych wartości i racji, człowiek karleje. Wtedy jesteś polskim mięczakiem, którego łatwo zastraszyć, zmanipulować, okraść i oszukać. Mięczakiem bez aspiracji i woli bycia lepszym, mądrzejszym i skuteczniejszym.

  Aż w końcu stajesz się zwykłym tchórzem!

  Musimy się sami wreszcie otrząsnąć, ocknąć i pozbierać. Z dnia na dzień, a potem już codziennie.

  Każdy z nas musi co dnia odrabiać pracę domową z odbudowy patriotyzmu. W sobie i wokół siebie. W swojej głowie, w rodzinie, w miejscu zamieszkania i w miejscu pracy.

  Odbudować patriotyzm, to wrócić do korzeni dumnej historii polskiego narodu. Dumnego narodu, który nigdy nie dawał się ujarzmić.

  Odbudować patriotyzm, to wrócić do dorobku wspaniałej polskiej kultury.

  Odbudować patriotyzm, to odbudować narodową solidarność między Polakami, aby Polak był dla Polaka bratem, a nie wrogim potworem.

  Musimy wzajemnie sobie pomagać i wzajemnie siebie wspierać. Wspierać i wspomagać każdego dzielnego Polaka, walczącego o silną i wolną Polskę.

  A przede wszystkim pomagać i wspierać swoich reprezentantów, organizacje i liderów polskości. I rozpocząć bezwzględną i bezpardonową walkę z antypolonizmem. Z antypolskimi mediami, z antypolskimi instytucjami i ich ludźmi.

  Ta walka to jawne i bezwzględne przeciwstawianie się wszelkim przejawom antypolonizmu.

  Dzisiejszy świat gospodarczy jest oparty na bezwzględnej konkurencji ekonomicznej, będącej nowoczesną wojną ekonomiczną między narodami.

  W tej wojnie globalna korzyść jednego narodu na danym polu gospodarczym, oznacza mniej przestrzeni dla wzrostu ekonomicznego drugiego narodu.

  Przyszłość Polski zależy, tak jak nigdy wcześniej, od samych Polaków.

  Gdyby tylko mogli się obudzić i obalić pasożytnicze elity polityczne, które żywią od kilkudziesięciu lat.

  Zawsze można zacząć od nowa.”

  Lubię

 14. Sanctus Diavol pisze:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stany-zjednoczone-przygotowuja-sie-do-prewencyjnego-ataku-na-iran

  „Uderzenie militarne na Iran wydaje się o wiele bardziej prawdopodobne za rządów Donalda Trumpa, niż Baracka Obamy. Jeszcze w zeszłym roku wydawało się, że porażka Hillary Clinton uratuje świat przed kolejną wojną światową. Trump jest absolutnie przeciwny wojny z Rosją i przedstawiał się wszystkim jako człowiek, który chce zrobić Ameryce dobrze, ale to nie oznacza, że jest zażartym pacyfistą.

  Nowy prezydent USA, jak się okazuje, ma po prostu inne priorytety. Obietnice, związane między innymi z zatrzymaniem islamizacji kraju, pozwoliły mu dojść do władzy i choć ma wielu przeciwników należy przyznać, że osiągnął sukces.

  Zatem wojna USA-Rosja wydaje się obecnie mało prawdopodobna, ale na celowniku Trumpa znajduje się między innymi Iran. Prowadzony w tym kraju program nuklearny, choć mocno ograniczony w wyniku zawartej kilka lat temu umowy, oraz program rakiet balistycznych działa na Stany Zjednoczone niczym płachta na byka. Sytuacja jest w pewnym sensie wręcz komiczna – najpierw irański rząd był zmuszany do zaakceptowania warunków Zachodu po czym stwierdzono, że porozumienie jest „fatalne” i należy od niego odejść. Iran jest obecnie traktowany na równi z Koreą Północną. Pod groźbą sankcji, nie wolno mu rozwijać programu nuklearnego, nawet pod nadzorem zachodnich ekspertów, ani testować rakiet balistycznych.

  Pod koniec stycznia, Iran w ramach testów odpalił rakietę balistyczną. Stany Zjednoczone nie słuchają żadnych wyjaśnień, choć to dziwne, że jakieś odległe suwerenne państwo musi się tłumaczyć drugiemu ze swoich działań. Zresztą Iran od wielu lat padał ofiarą agresorów (inspirowany przez CIA zamach stanu w 1953, wojna irańsko-iracka w latach 1980-1988 prowadzona rękami USA). Amerykanie mówią, że kraj Bliskiego Wschodu nie ma prawa do opracowywania rakiet balistycznych średniego czy dalekiego zasięgu, nawet do celów obronnych. Nie wolno i tyle.

  Zasada ta została wielokrotnie złamana. Donald Trump powiadomił dziś, że Iran bawi się ogniem i lepiej żeby uważał. Amerykański rząd sugerował, że najbardziej prawdopodobną reakcją na test rakiety będzie nałożenie kolejnych sankcji. Należy również dodać, że dzisiaj dobiegają końca 3-dniowe manewry w Zatoce Perskiej. Okręty należące do Australii, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych symulowały wojnę z Iranem.

  Do czego to wszystko zmierza? W amerykańskim Kongresie pojawiła się jednoznacznie brzmiąca rezolucja: „Autoryzacja Użycia Siły Przeciwko Iranowi”. Jej autorem jest Demokrata Alcee L. Hastings – podobnie jak Trump, jest przeciwnikiem umowy nuklearnej. Zwróćmy uwagę, że rezolucja pojawiła się na początku stycznia, czyli jeszcze za rządów Baracka Obamy.

  Jak widać, przygotowania do wojny idą pełną parą. USA grożą nałożeniem sankcji, w Zatoce Perskiej organizowane są prowokacyjne manewry a w Kongresie pojawiła się już stosowna rezolucja. Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ dokument ten upoważnia prezydenta Stanów Zjednoczonych do prewencyjnego ataku na Iran, który rzekomo pracuje nad bronią jądrową. Póki co ustawa oczekuje na odpowiedni moment, aby ją potem wygrzebać i w pośpiechu zatwierdzić. Wtedy Donald Trump będzie mógł w każdej chwili zarządzić atak na Iran – głównego wroga Izraela.”

  Lubię

 15. Sanctus Diavol pisze:

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45654

  „W tej układance nie ma miejsca dla Polski. Politycznie i ekonomicznie jesteśmy funkcją polityki niemieckiej i będziemy rozpatrywani przez administrację pana Trumpa jako podmiot w niemieckiej strefie wpływów. Militarnie możemy być podtrzymywani w roli klina, którym można na chwilę zablokować „drzwi w Europie”, jednak tylko na chwilę, ponieważ na dłuższą metę bez użycia broni jądrowej nasze terytorium jest nie do obrony i każdy o tym wie. Przy czym nie ma znaczenia z którego kierunku nadlecą pociski, warto pamiętać że w przypadku skutków użycia tej broni jej pochodzenie nie ma znaczenia. Wniosek – taka obrona nie ma sensu, w ogóle konflikt dla nas zawsze będzie dramatyczny.

  W powyższych schematach poza Unią Europejską w praktyce nie istniejemy jako podmiotowość. Ewentualnie jak będziemy siedzieć cicho, to nam pozwolą produkować przysłowiowe krasnale i pełnić rolę bezpiecznego tranzytu w otoczeniu ekranów dźwiękoszczelnych. Nic ponad to! Żadnej samodzielnej polityki, żadnych ambicji na Wschodzie, żadnego akcentowania niezależności wobec Niemiec, a idiotyzmy o budowaniu porozumienia państw w Europie Środkowej, to sobie można w szpitalach psychiatrycznych opowiadać i to nie na zajęciach terapeutycznych, tylko gdzieś po cichu w piwnicy.

  Powody są banalne – Zachód ma na nas kilka smyczy, a i tak siedzimy w sieci z kamieniem młyńskim uwiązanym do szyi. Po pierwsze wystarczy tylko że ruszy panika na polskim długu i już nie domkniemy budżetu, trzeba będzie ciąć. Po drugie – jeżeli rzeczywiście odwrócą się trendy w gospodarce, to możemy zapomnieć o nowych fabrykach, nawet outsourcing się będzie zwijać. Po trzecie prawie cała nasza produkcja eksportowa, która generuje wartość dodaną jest elementem większych procesów zachodnich korporacji. I to one decydują o tym co produkują, przetwarzają i przesyłają a nie rząd w Warszawie. Nie mamy nawet wpływu na ceny transferowe i rozliczanie podatków. Co więcej, ich zarządzający i właściciele nie widzą związku i nie czują presji, pomiędzy wynikiem swojego biznesu w Polsce, a sytuacją w Polsce, ponieważ z punktu widzenia ich strategii, jesteśmy elementem w łańcuchu dywersyfikacji. To załatwia sprawę. Będziemy klientami we własnym kraju, tj. już jesteśmy.

  Wszystko co możemy zrobić w sensie ekonomicznym, to za wszelką cenę ograniczyć dług zagraniczny, tak bardzo jak się da. Poza tym potrzebne są dodatkowe regulacje stabilizujące sprawy wewnętrzne np. w zakresie bezpieczeństwa banków itp. One są bezpieczne, ale trzeba pamiętać, że w negatywnej koniunkturze – jeden kamyk oznacza lawinę. Dlatego wzmacnianie norm ostrożnościowych dla banków, chociaż spowoduje że mniej zarobią i usługi podrożeją, to system będzie odporniejszy. Przede wszystkim należałoby spowodować, żeby banki utworzyły duże rezerwy w walutach zagranicznych oraz jeżeli to będzie korzystne kursowo w innych aktywach (złoto, akcje, obligacje zagraniczne i inne). Tylko w ten sposób – gromadząc więcej aktywów w pełni wymienialnych i transparentnych, można amortyzować ewentualne skoki na Złotego. W sensie politycznym – trzeba porozumieć się z Europą, odciąć od oligarchicznej i coraz bardziej nacjonalistycznej i ksenofobicznej Ukrainy oraz spróbować porozumieć z Rosją. Chociaż do poziomu relacji poprawnych. To już będzie przynajmniej tyle, że nie będziemy na Zachodzie postrzegani jako obciążenie w planowanych zmianach. To bardzo dużo w naszej obecnej pozycji. W wymiarze militarnym, trzeba jak najszybciej naprodukować jak najwięcej uzbrojenia, kupić co się da i zwiększyć armię co najmniej do pół miliona zawodowych Żołnierzy oraz miliona przeszkolonych i gotowych rezerw do użycia w ciągu krótkiej mobilizacji. To jest jedyny sposób na zabezpieczenie się na ewentualne perturbacje w okresie przejściowym. Naprawdę może być różnie. Jak stać nas na 500+ to stać nas na 500 tyś. Żołnierzy. Nie mamy innej alternatywy, zmarnowaliśmy wiele czasu, który pozwoliłby nam na posiadanie broni dającej nam szanse na odstraszanie strategiczne. Dlatego w razie konfliktu trzeba będzie jak zawsze zapłacić krwią ludzi. Szkoda, że tego nasi politycy nie rozumieli w odpowiednim momencie.”

  Lubię

  • Sanctus Diavol pisze:

   http://forsal.pl/artykuly/1015822,navarro-doradca-trumpa-euro-to-ukryta-marka-niemcy-wyzyskuja-usa-i-europe.html

   … także wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że imperator Trump ostatecznie doprowadzi do upadku IV rzeszy aszkeNAZI UE! 😀 … czeka nas chaos i wojna na całego hehe, żydomasony wcale nie upadają 😉

   Lubię

   • Jarek Kefir pisze:

    Ja tam tylko się śmieję na to straszenie wojnami 😉 Straszą już od 2009 roku, a Alex Jones snuje swoje apokaliptyczne wizje przynajmniej od 2005 roku 😉

    -Krystyna, wyngiel je! Wyngiel je we wiosce!
    -Wojna byndzie. Przed wojno tysz był.

    Lubię

    • Sanctus Diavol pisze:

     Jarek, po pierwsze to nie Alex Jones przygotowuje prewencyjny atak na Iran, tylko żydy chazaraskie Izraela, które Trumpa wyniosły na fotelik 😛 … Z jednej strony owszem fajnie, że zamyka granice dla muslimów, tylko jeśli dojdzie do faktycznego jebnięcia w Iran, to wolę nie myśleć jaki rykoszet pójdzie na Europę … druga sprawa, widać uderzająca analogię IV rzeszy UE do III, kiedy wpierw wynieśli Hitlera żeby zrobił holocaust, teraz wynieśli Merkel, żeby zrobił inwazje islamu, a Trump widocznie ma za plecami odpowiednich szeptuchów spod gwiazy dawidowej, bo ostro jedzie po IV rzeszy UE, czyli w zamyśle ma być upadek, żeby później USrael znów swoją pomocną dłoń wysunął 😉 … no i wracając do naszego podwórka – zbrojenie i WOT, nie są kaprysem Antka rusofoba, tylko wiedzą od Izraela, co się święci 😉 …

     Lubię

    • Krysia pisze:

     Ooooo!! Wyngiel to wyngiel … Ale krety na moim podwórku ziemię spod śniegu wysypujo ! Tak było w lutym trzydziestego dziewiątego!!!!!

     Tylko nie rozumiem po co te zwierzaki na ziemie wyłażą. Ślepe, przez to głupie.
     A może se schrony powiększają?

     Lubię

 16. Sanctus Diavol pisze:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rozpoczyna-sie-nowa-faza-wojny-na-wschodzie-ukrainy?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

  „Wiadomo za to, że w zeszłym tygodniu prezydent Trump rozmawiał telefonicznie z prezydentem Putinem, nie wiadomo jednak o czym. Prawdopodobnie jednym z tematów rozmowy był konflikt ukraiński. Zwraca się uwagę, że eskalacja przemocy z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu wojskowego nastąpiła po tej rozmowie. Przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać, aby zrozumieć kontekst tych wydarzeń i rozstrzygnąć czy USA dały Rosji wolną rękę w kwestii ukraińskiej czy też wręcz przeciwnie.”

  ******
  … trzeba zamykać granicę Polski! … karma za Wołyń na banderowskiej Upadlinie trwa …

  Lubię

  • Krysia pisze:

   ,, Przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać, aby zrozumieć kontekst tych wydarzeń i rozstrzygnąć czy USA dały Rosji wolną rękę w kwestii ukraińskiej czy też wręcz przeciwnie.”

   90% mediów w Polsce to media niemieckie, polskojęzyczne. Reszta poza małymi wyjątkami to watykańsko usraelskie (taka jest statystyka)

   A co powiesz, Sanctusie, na to, że przeciętny Ukrainiec, ( jak u nas Kowalski ), doskonale wie, że to ze strony Ukrainy łamane są ustalenia z Mińska?
   Mówi o tym Putin. Czy zachód pokusza się, żeby chociaż wysłać obserwatorów i sprawdzić jak jest faktycznie?

   Jesteśmy po czubek włosów uwikłani w wojnę propagandową, a merkelowskim mediom wierzymy niczym chłop pańszczyźniany w nietykalny majestat księdza, który przypisał sobie miano ,,duchownego”.

   Lubię

   • Bogdan56 pisze:

    Krysiuniu

    Jesteśmy po czubek włosów uwikłani w wojnę propagandową, a merkelowskim mediom wierzymy niczym chłop pańszczyźniany w nietykalny majestat księdza, który przypisał sobie miano ,,duchownego”.
    Kto jak kto – ale Ty na pewno nie dajesz sie manipulować propagandzie

    Pozdrawiam

    Lubię

 17. Sanctus Diavol pisze:

  Lubię

 18. Obniżona ważność pisze:

  Czytam 4 tom Zelanda i już wiem, że to działa:) Pozwól sobie być sobą a innym być innymi – kierując się tym odczuwam, że mam co raz więcej energii i chęci do realizacji 🙂

  Liked by 1 osoba

  • Krysia pisze:

   Zeland chyba jak nigdy dotąd, trafia z obniżeniem ważności.
   Natłok informacji i dezinformacji osiągnął szczyt.
   Najciekawsze w tym jest to, że obniżanie ważności czyni cuda – nie z nami a z otoczeniem! To jest niesamowity dowód na moc kreacji świata, w jakim żyjemy!

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 115 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d bloggers like this: