SMOG: dlaczego nim straszą?! Chodzi o gruby szmal, który zarobi na tym biznes!

smogPolskie powietrze jest ekstremalnie zanieczyszczone. Normy zanieczyszczeń, np pyłów, mają być przekroczone o 3000 (trzy tysiące) procent. Ten rekord padł dziś w Warszawie. Z powodu przestarzałych instalacji grzewczych i emitowanych przez nie zanieczyszczeń, co roku przedwcześnie umiera w Polsce 50.000 ludzi. Smog przyczynia się do powstawania rozmaitych chorób i zaostrzania już istniejących. To nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Jednak ta zadyma medialna ze smogiem ma także ukrywane, drugie dno. Smog jest od dawna w sezonie grzewczym. Pamiętam jak w latach 90-tych XX wieku w centrum miasta smog w zimie bywał tak silny, że aż duszący, i rzygać mi się chciało. To właśnie wtedy ten problem był największy. Tragicznie pod tym względem było również w 2012 roku. Wtedy jednak nikt tego problemu nie poruszał.

Na swojej stronie opublikowałem bardzo dużo artykułów o ekologii, niszczeniu środowiska, rabunkowej gospodarce zasobami (kapitalizm neoliberalny) i wielkim wymieraniu gatunków roślin i zwierząt. Jednak nie będę ślepo podążał za telewizyjną modą smogową – kolejną już, po akcji „ratujmy Syrię„. Nie jestem bowiem głupiutkim, telewizyjnym euro-empatą. Który gdy zobaczy płaczące syryjskie dziecko, popiera decyzję o wpuszczaniu do kraju armii państwa islamskiego. Bo przecież w TV pokazywali, więc trzeba pomóc.

Światem rządzą wilki w owczej skórze – inaczej, potwory czy też „demony” które dla nie poznanki przybrały ciała ludzkie. Oni teraz podpalają świat, ściągają tu armię islamską, powodują ogromny, planetarny kryzys, m.in. gospodarczy. A wobec nas używają tzw szantażu empatycznego. Chcą wymusić na nas skrajnie niekorzystne decyzje, odwołując się do naszej empatii – empatii głupiutkiej, dziecinnej, naiwnej. Empatii telewizyjnej właśnie, tak typowej dla rdzennych Europejczyków czy dla Amerykanów. Ja mam ogromną empatię, owszem. Ale jednocześnie wiem kogo należy nienawidzić (bo ten ktoś np nienawidzi mnie) i komu życzyć śmierci (bo ten ktoś chce np najechać i zniszczyć mój kraj).

Szanuję i lubię tych, którzy szanują i lubią mnie. Cała reszta dostanie to, na co zasługuje, i to z nawiązką. Dobroć, empatia, życzliwość, wiedza – to bezcenny i często deficytowy skarb. Nigdy nie szastaj nim, nie kupcz nim. Cała tajemnica polega na tym, by nie dawać tego skarbu tym, którzy nie zasługują. A większość ludzi na niego absolutnie nie zasługuje. A wielu ludzi – tych złych – zasługuje wyłącznie na ostracyzm i pogardę. Tak samo jak do lwa podejdziesz ze swoim wrażliwym serduszkiem i powiesz „kici kici„, to lew Cię zeżre. Nie bądź telewizyjnym empatą który gdy widzi w TV płaczące syryjskie dziecko, oddaje swoje myślenie i wybory w ręce wilków w owczych skórach, podpalających właśnie świat.

Ale wróćmy do meritum.

Czy rzeczywiście jest tak dużo pyłów i zanieczyszczeń w Polsce, że jest gorzej niż w Azji? Po pierwsze, ta słynna mapa prezentowana często w mediach, przedstawia sytuację właśnie z kryzysowego pod tym względem roku 2012. No ale to przecież ten PiS truje ludzi, prawda? Przecież to Jaro Kaczyński w ten rok mniej lub dobrej zmiany, wybudował tyle pieców-kopciuchów w Polsce. A to sabotażysta jeden!

smog-w-polsce-1Po drugie, porównajmy rzeczywiste zanieczyszczenie powietrza w Polsce, a w innych częściach globu. Mapa pokazuje stan na 9 stycznia 2017 roku, godzina 18:30. Polska wcale nie należy do najbardziej zanieczyszczonych miejsc. Na poniższej mapie zaznaczyłem białymi kołami Polskę i Chiny. Link do mapy na żywo tutaj: https://airvisual.com/earth

smog-w-polsceRaport NIK za lata 208-2013 mówi wyraźnie, że Polska ma najbardziej toksyczne i zanieczyszczone powietrze w Europie. Jednak wtedy medialnej histerii nie było. O smogu nie mówił praktycznie nikt poza organizacjami ekologicznymi. A jak wiadomo – organizacji ekologicznych i ich apeli nie słucha nikt, na czele z rządami i korporacjami, czyli największymi mafiami i trucicielami środowiska. No! Jest jeden wyjątek: gdy na takiej ekologii (a raczej pseudo-ekologii…) da się zrobić wielomiliardowy biznes, to rządy i korporacje są tym mocno zainteresowane.

Na smogu i walce z nim można zarobić – i to grube miliony złotych. Budżety różnych miast mają miliony złotych przeznaczone na walkę ze smogiem, jednak większość tych kwot nie jest wykorzystywana. W Warszawie odłogiem leży 210 milionów złotych, podobnie jest w innych miastach. Na te właśnie pieniądze ostrzą sobie zębiska właściciele różnych firm, firemek (często dopiero co założonych), różne organizacje i fundacje ekologiczne, edukacyjne (też najczęściej dopiero co założone).

Także wiele firm i firemek ostrzy sobie zęby na produkcję filtrów na kominy. Do kogo należą te firmy? Do tzw biznesmenów z lokalnego półświatka. Z owych „wilkowyjskich gmin„, gdzie sztamę trzymają ze sobą samorządowcy, urzędasy, biznesmeni, rzymskokatolicki kler i lokalne mafie. A kto trzyma władzę w miastach, w których obowiązkowo będą montowane te filtry jak i dotowane różne nowe inicjatywy? Ano ludzie PO, PSL i Nowoczesnej. Czyli opcji proniemieckiej.

Co ciekawe – słucham różne media, czytam także wiele. I praktycznie nigdzie nie mówi się o prawdziwej przyczynie tego problemu. Ludzie muszą palić tanim węglem kiepskiej jakości i śmieciami, bo są skrajnie biedni. Polskie głodowe pensje i niewolnictwo ekonomiczne zafundowane przez obóz proniemiecki – to prawdziwa przyczyna katastrofalnego stanu powietrza. Na gaz ich absolutnie nie byłoby stać, zwyczajnie by zamarzli.

Z Polski zrobiono zasobnik taniej siły roboczej za miskę ryżu, i montownię śrubek, podzespołów i innych gówien dla Zachodu Europy. Polska jest najbardziej drenowanym z kapitału krajem UE. I od razu mówię – nie ma to nic wspólnego z prawami ekonomii i wolnego rynku. Był to rozmyślny sabotaż polskiej gospodarki, m.in. poprzez zaniżenie wartości polskiej waluty przez NBP. Gadające głowy w TV od lat przekonują, że pensje muszą być niskie, i nic się na to nie poradzi, bo takie są prawa rynku. Tymczasem jest to wierutna bzdura. Komuś bardzo zależy na tym, by Polacy byli biedni. Kto wie, może prawdziwe są niektóre teorie spiskowe, np ta o konsekwentnie realizowanym ludobójstwie ekonomicznym.

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

49 myśli nt. „SMOG: dlaczego nim straszą?! Chodzi o gruby szmal, który zarobi na tym biznes!

 1. I małe info – wczoraj zmarł Przemysław Wałęsa, syn Bolesława, ten od „pomroczności jasnej”. Dziś zmarł Zygmunt Bauman. No ale przecież zgony z przyczyn naturalnych zdarzają się, co nie? 😀 xD

  Lubię

  • Prawda Jarek.Ostatnio zauważyłam,że bez przerwy wałkuje się temat smogu.Na pewno ktoś chce na tym zarobić.A sprawa jest prosta,jak napisałeś:zwykła bieda i tyle.Ja założyłam piec gazowy dawno temu jak mnie było stać .A teraz zamarzam w domu bo tzreba byłoby zainwestować w jakiś piec na węgiel a kasy nie ma.Niektórzy dokoła smrodzą na maksa z kominów ale bym w życiu na nikogo nie nasłała straży miejskiej .Ludzie są bezduszni i bez wyobraźni.Pieprzą o czystym powietrzu i guzik ich obchodzi,że ktoś ma w domu kilka czy kilkanaście stopni bo zwyczajnie nie ma na węgiiel..Nie mogę słuchać tego pieprzenia o niskiej świadomości Polaków,jacy to idioci,że się tak trują.A bogaci debile podchwytują te teksty i popierają ten bełkot.Nie znam zamożnych ludzi,którzy by codziennie babrali się w pyle i dokładali do pieca.Nikt się tak nie męczy jak nie musi.

   Lubię

   • Odpowiadam i Tobie Jolu i Kefirowi

    Jeżdżę trochę po europie i odpowiem tak. Te pierdolone mapy i komunikaty to jedno wielkie kłamstwo. Gdzie najbardziej smierdzi? W tej rolniczej [moze kiedyś] Holandii. Jeśli jedziemy autostradą A-15 z Maasvlakte do Rotterdamu mamy po jej obu stronach 30km rafinerii i zakładów chemicznych. Są tam takie miejsca że wprost nie mozna zaczerpnąć tchu – sama siara i siarkowodór.
    Odchodzi jakis handel stężeniem dwutlenku węgla w atmosferze. Bogate kraje odsprzedaja biedniejszym swoje przekroczone normy. Białkuja się a innym wciskaja przekraczanie norm. Zapewne własnie coś podobnego jest teraz. Próbują na siłę cos nam wcisnąć choc prawda zapewne wyglada inaczej. Wielce prawdopodobnym jest to ze ktos próbuje zrobic na tym kasę
    To nastepna machlojka

    Lubię

   • kobieto, jak kogos nie stać na opał to może po prostu oznacza ze go nie stać na dom w dzisiejszych czasachw polsce.??? na to nie wpadlas? moze lepiej niech sprzeda co ma i kupi sobie male mieszkanie z centralnym ogrzewaniem, to o wiele lepsze niż trucie ludzie naokoło i bezczelne usprawiedliwianie zbrodni głupim tłumaczeniem „bo mnie nie stać”
    a co mnie to obchodzi? ja chce życ w zdrowiu i nie obchodzi mnie, ze ktoś mial marzenie mieć duzy dom za grubą kasę a na opał żałuje, albo zwyczajnie się przeliczył z planowanymi wydatkami. pomyśl i nie usprawiedliwiaj takich wykroczeń!!!!

    Lubię

     • Asd Ty również pomyśl zanim coś napiszesz.Dom a dom to jest różnica,nie zauważyłeś?Ja nie piszę o ludziach,którzy wybudowali hangary za ciężką kasę tylko o zwykłych ,takich jak ja i inni moi znajomi,w małych,często starych i odziedziczonych po rodzicach domkach.
      Szkoda,że ludzie podobnie myślący jak Ty wkurzają się na trucicieli a nie pomyślą nad tym,jak rozwiązywać problemy finansowe w tym kraju.Naprawdę szkoda.
      A jak się tak będziesz indyczył i mówił” co mnie to obchodzi” to się dopiero rozchorujesz.I zdziwisz się,że Twoja choroba nie ma nic wspólnego ze smogiem.

      Lubię

      • No, wpis @asd to dobra ilustracja tego, jak bardzo oderwani od życia są Ci którzy zarabiają trochę więcej (czyli tyle ile zarabia Turas w kebsie w Berlinie – 1000 euro) i popierają obóz proniemiecki. Oni naprawdę tak myślą, i jeszcze piszą rzeczy w stylu: „1500 złotych?! Co Ty gadasz, tyle nikt nie zarabia!”

       Lubię

       • myślę, że nawet oderwani granatem :), jeszcze uważa że ten smog to wina wyłącznie opału a smugi chemiczne z samolotów Gatesa to tylko teorie spiskowe.
        No ale cóż on może myśleć jak jego nick to tylko 3 kolejne litery na klawiaturze 🙂

        Lubię

    • ej – specjalisto od nieruchomosci 😉 dzisiaj domy buduje się w technologiach pasywnych – debilizmów o jakich piszesz jest pewnie niewielki odsetek. Problem jeśli faktycznie tkwi w ogrzewaniu a nie w przemysle – to raczej w starych domach, gdzie ludzie nie ogarniaja często nawet tematu wartości własnego majatku. Poza tym – „ktos” nam załatwił najdroższy gaz w UE i tutaj Jacek Kefir ma rację odnosząc się do poprzednich władz. Skąd innad jakos nie widzę, żeby w Krakowie władze doprowadzały ogrzewanie miejskie do każdej kamienicy – A POWINNY ! Jest wręcz odwrotnie doczekanie sie na tzw. miejskie doprowadzenie OC do kamienicy to koszmar procedur i kosztów – wiem, bo ja dla odmiany sprawdziłam. PIENIADZE LEŻĄ, WIĘC NIE WYDADZĄ NA DOPROWADZENIE MIEJSKIEGO OGRZEWANIA TAM GDZIE GO NIE MA. Zamiast tego kolejnym blokom z wielkiej płyty dostarcza się wode miejską, która wcześniej ogrzewana była gazowo – jasne od czasu do czasu wybuch gazu zabija, ale czy nie więcej osób umiwra z powodu tego cholernego zapylenia ? Co jest priorytetem ?

     Lubię

 2. Cytat:
  „Ja mam ogromną empatię, owszem. Ale jednocześnie wiem kogo należy nienawidzić (bo ten ktoś np nienawidzi mnie) i komu życzyć śmierci (bo ten ktoś chce np najechać i zniszczyć mój kraj).”

  Zastanowiłbym się dwa razy na Twoim miejscu przed wypowiadaniem (wypisywaniem) takich kwestii. Empatia, czy też współczucie, nie polega na dawaniu innym tego, co oni dają nam. Siejąc nienawiść czy życząc innym śmierci, wraca to do siejącego – bo sam w sobie siejesz takie emocje. Proponuję pewne ćwiczenie – wyobraź sobie, ze wszyscy się tak zachowują. Islamski terrorysta nienawidzi Ciebie, więc Ty mu w zamian dajesz to samo. Więc on nienawidzi Ciebie jeszcze bardziej. Więc Ty… rozumiesz, że to błędne koło?
  Spróbuj pobawić się w adwokata diabła i urzeczywistnić prawdziwe współczucie – np.
  „biedny, głupi islamski terrorysta z wypranym mózgiem, myśli, że nienawidząc innych i wysadzając się w autobusie dostanie się do nieba.”. Lepiej iść tą drogą. Nie mylić współczucia z litością. Dopuszczanie do siebie emocji jak z cytatu na początku to najgorsze rozwiązanie.

  Co do smogu się nie wypowiadam. Jeżdżę komunikacją, palę fajki, ale ogrzewanie w bloku mam gazowe, opłacane pieniędzmi zarobionymi w korporacji 😉

  Lubię

 3. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/media-odkrywaja-ze-smierdzacy-smog-jak-co-roku-zalega-w-calej-polsce

  „Polskojęzyczne telewizje informacyjne mają problem, bo wspierana przez nich opozycja dokonała samozaorania i to jednocześnie. Aby jakoś o tym nie mówić zwykle mówi się o pogodzie, a teraz innowacyjnie propaganda rozpoczęła szerzenie teorii, że trwa jakiś wyjątkowy „Alarm Smogowy”.

  Polska ma to nieszczęście znajdować się w strefie klimatycznej, która wymaga stosowania ogrzewania nawet przez pół roku. To niestety niesie za sobą smutne konsekwencje. Ogrzewanie kosztuje, a skoro Polska węglem stoi, to najpopularniejszym paliwem stosowanym do ogrzewania domów jest właśnie węgiel.

  Swoją drogą aby utrzymać nierentowne górnictwo cena tego paliwa w naszym kraju jest wyjątkowo wysoka. To trochę tak jakby w Kuwejcie cena litra benzyny wynosiła znacznie więcej dla Kuwejtczyków niż dla wszystkich innych. Drogi polski węgiel kupują zatem lepiej sytuowani i zagranica, dla której jest on dostępny po 85$ (357 zł) za tonę. Polak przez podatki, musi zapłacić przynajmniej dwa razy tyle.

  Smog, czyli śmierdzące trujące powietrze, towarzyszy nam zatem co roku ponieważ jako społeczeństwo jesteśmy biedni. Dla 90% ludzi nie wchodzi w rachubę ogrzewanie elektryczne, ponieważ elektryczność jest w Polsce znacznie droższa niż na bogatym zachodzie. Nierentowne jest też ogrzewanie olejem opałowym,ponieważ przez windowaną ciągle akcyzę, jest to bardzo drogie paliwo. Gaz jest nadal droższy od węgla, co odstrasza wiele osób i już chyba nawet nikt nie wspomina o pozyskiwaniu go z łupków.

  Prowadzi to do oczywistej konkluzji, że Polacy chcieliby wygody jaką daje ogrzewanie gazowe, elektryczne czy olejowe, ale po prostu ich na to nie stać i dlatego zmuszeni są do kopcenia węglem, bo mimo, że bardzo drogi, to wciąż jest najtańszym dostępnym paliwem. Na dodatek Polacy kupują coraz więcej tańszego niż krajowy, rosyjskiego i czeskiego węgla, o wątpliwej jakości, co dodatkowo pogarsza problem ze smogiem. Wystarczy, że robi się bardzo zimno i Polska znajduje się pod wpływem jakiegoś niżu i przy niemal bezwietrznej pogodzie, nie ma szans na „przewietrzenie” miast i miasteczek. Dlatego jak co roku przy takiej kumulacji czynników na zewnątrz śmierdzi jak w wulkanie i lepiej nie przebywać tam jeśli się nie musi.

  Zdaniem mądrali z polskich mediów, rozwiązaniem może być upowszechnienie gazu jako paliwa pierwszego wyboru przy ogrzewaniu domów. Nie da się jednak jednocześnie czegoś opodatkować i upowszechnić. Poza tym to nagłe wychowywanie Polaków, aby porzucili węgiel jest podejrzane, bo można to odebrać jako lobbing i sprzyjanie tym, którzy właśnie ten gaz, czy to ze wschodu czy z zachodu, planują nam sprzedać. Dopóki jednak gaz będzie drożał, nadal na ulicach naszych miast i wsi będziemy czuli przede wszystkim siarkę zamiast świeżego powietrza i nic nie da się z tym zrobić.”

  Lubię

 4. znam wielu ludzi którzy bedac w Polsce kaszla a na saksach nie wlaczajac mnie wiec jest cos na rzeczy, to jest tylko fenomen węglowo-dislowych krajów, wicemin pisu mowil ze docelowo będzie grzaniem pradem z wiatrakow a pośrednio obniza cene gazu do grzania się, to jest krok w dobrym kierunku, ministe pisu od tych spraw to niestety idiota antyeko, cos tam mowil ze polacy pija i pala to się nie powinni przejmować smogiem

  Lubię

 5. „CO Wy o tym MYŚLICIE? Co się dzieje z POLSKĄ?
  CZY STAŁA SIĘ POLIGONEM EKSPERYMENTALNYM?

  JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” POLITYCE CHAOSU TO POLSKA. Jedyne społeczeństwo w UE z silnymi wartościami NARODOWYMI to POLSKA.
  JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” EKIPOM RZĄDZĄCYM KIEDY ZACZYNA SIĘ BUDZIĆ ŚWIADOMOŚĆ TO POLSKA.

  I nagle ….
  2015 – IZRAELSKI KNESET OBRADUJE w KRAKOWIE
  2016 – DOWÓDZTWO NATO OBRADUJE W WARSZAWIE
  2016 – DOWÓDZTWO RELIGI ŚWIATOWEJ OBRADUJE W KRAKOWIE
  2016 – POJAWIAJĄ SIĘ „DZIWNE” MGŁY SMOGOWE (media mówią, że pył znad Sahary!)
  2016 – KOD wraz z PIS i PO SKŁÓCAJĄ POLAKÓW DO GRANIC ABSURDU
  2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIECI ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ PNEUMOKOKOWĄ (afera korupcyjna, szczepionka wycofana z innych krajów, najwyższa toksyczność obok MMR i HPV)
  2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIEWCZĄT ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ HPV, KTÓRA POWODUJE BEZPŁODNOŚĆ
  2016 – ODSZKODOWANIA DLA ŻYDÓW ZA PRZEŚLADOWANIA WOJENNE
  2016 – POLSKI PREZYDENT NAZYWA PUBLICZNIE POLSKĘ „POLIN”
  2017 – POLSKI SEJM PO, PIS, KOD ZAPRASZA OKUPACYJNĄ ARMIĘ US
  2017 – NAJWIĘKSZE STĘŻENIE SMOGU W CAŁEJ UE

  KIEDY ZACZNIESZ MYŚLEĆ?
  KIEDY ZROZUMIESZ CO SIĘ DZIEJE?”

  Lubię

 6. https://hubalblog.wordpress.com/2017/01/07/precz-z-okupacyjnymi-wojskami-usa-i-nato/

  … to wszystko jest zaskakujące, że wraz z inwazją USraela pojawił się smog 😀 … poza tym, PISuar ma zamiar urządzać okolicznościowe imprezy powitalne dla armii usraelitów, tylko chyba nie zdają sobie sprawy, co się dzieje gdy „bratnia pomoc” NATO wkracza do suwerennego państwa albo wręcz przeciwnie, są tego w pełni świadomi, i to może zatrważać …

  Lubię

 7. „To również z USA szły pieniądze na powstanie ZSRR. W USA powstawały zalążki ideologii nazistowskiej, w USA powstała eugenika. Z USA szły pieniądze na Hitlera (Prescott Bush), który za nie wybudował autostrady.

  Trzeba być idiotą, aby wierzyć, że amerykańskie wojska przed czymkolwiek nas obronią. Stany Zjednoczone Ameryki to obecnie najbardziej agresywne państwo świata, które ma na sumieniu wojny i miliony ofiar oraz zamęt w wielu krajach.

  USA zdradziły nas w Jałcie, a za komuny miliony amerykańskich rakiet było wycelowanych w Polskę. Co im takiego złego Polacy zrobili. Przecież to amerykanie współtworzyli z ohydnym i tępym ZSRR państwo satelickie – PRL. Dlaczego chcieli mordować nas, zwykłych ludzi.

  Przecież to również z USA szły pieniądze na powstanie bolszewickiej Rosji, ZSRR. W USA powstawały zalążki ideologii nazistowskiej, w USA powstała eugenika. Z USA szły pieniądze na Hitlera (poczytajcie – „Prescott Bush), który za nie wybudował autostrady.

  Amerykanie są podzieleni i choć są tam inteligentni i w miarę pokojowo nastawieni ludzie, to czy ich wola polityczna wejdzie na główny plan? Jak na razie słabo to im wychodzi. Hilary Clinton była wiedźmą, ekspozyturą środowisk, które dążyły do wojny z Rosją na naszym terenie. Właśnie dzięki amerykańskiemu wojsku, które prędzej czy później sprowokuje Rosję do wojny na naszym terenie.

  To amerykanie wywołali rewolucję na Ukrainie, po to, aby ją okradać, m.in. plugawymi łapskami „geniusza ekonomii”, doradcy rządu Ukrainy niesławnego Leszka Balcerowicza.

  To amerykanie wywołują niepokoje w Europie, dosłownie rękami swoich żołnierzy kierując islamskich najeźdźców na Europę. Z takiego stanu rzeczy cieszy się tylko Izrael, który dzięki wyjazdowi nadmiaru islamistów, liczy na względny spokój u siebie.

  A Żydzi? Gdzie byli amerykanie gdy mordowano Żydów w obozach koncentracyjnych? Teraz amerykanie zrzucają winę z siebie na… Polaków, haniebnie oskarżając nas o współudział w holokauście.

  Naprawdę tylko idiota może wierzyć, że w takiej sytuacji, amerykanie w liczbie czterech tysięcy morderców w mundurach, ochronią nasz przed czymkolwiek. Warto zadać pytanie, kto nas ochroni przed Amerykanami?

  To USA i ich polskojęzyczni namiestnicy niszczyli naszą gospodarkę po przemianach w 1989 roku, o czym pisał m.in. Tymiński, relacjonując swoją rozmowę z amerykańskim ambasadorem.

  Jaruzelski 25 września 1985 roku (nr 10 „Uważam Rze” z października 2015) spotkał się z Rockefellerem, gdzie już wtedy dzielono Polskę na strefy wpływów.

  CIA nadzorowała przemiany w Polsce w 1989 roku. Na Opolszczyźnie przemiany nadzorował niejaki Ganley, który parę lat temu uczył demokracji Białoruś. Komuna, a właściwie Jaruzelszczyzna (najbardziej ohydni przedstawiciele PRL), w zamian za oddanie polskiej gospodarki zagwarantowali sobie nietykalność.

  Chyba nie myślicie, że komunistom po 1989 roku nic się nie stało, dlatego, że było to zasługą wyłącznie „okrągłego stołu” i wcześniejszych umów w Magdalence.

  Na litość boską, amerykanie olewają nas z góry na dół – jakim trzeba być ślepcem, żeby tego nie widzieć. To nie są ani nasi przyjaciele, ani przyjaciele Europy.

  Macierewicz… Masarka. Lubiłem faceta, ale to co teraz wygaduje… On i jego koledzy naprawdę bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.

  Jacek Bartosiak, znakomity młody geopolityk, mówi o ogromnym konflikcie jaki szykuje się pomiędzy USA a Chinami. Tylko o gospodarkę, o forsę tu chodzi, i o nie używanie w wymianie międzynarodowej pustego dolara, który jest w istocie walutą fałszywą. Używając tej waluty, fundujemy amerykańskim dzieciom lepszy start w życie, okradając własne dzieci i niszcząc ich przyszłość.

  Teraz Macierewicz sabotuje dobrą robotę Andrzeja Dudy i jego plany, aby Polska stałą się głównym portem końcowym nowego jedwabnego szlaku. Twierdzi bezmyślnie, że Chiny wprowadzą nam komunizm. Co za głupota… Polska ma szansę na relacjach z Chinami zarobić ogromne pieniądze!

  Tak samo trzeba być idiotą by wierzyć w sojusz polsko-rosyjski. Obecnie płacimy ogromne pieniądze za rosyjski gaz. Dla Rosji jesteśmy frajerami, fundującymi wygodne życie ich miliarderom. Jeśli Rosja chce się na kimś wyżyć, wylewa na Polskę pomyje.

  Polska miała program atomowy w latach 70-tych, ale trzeba być idiotą albo frajerem, aby jak trybun ludowy popularny obecnie na YouTube wierzyć, że profesor, twórca polskiego programu atomowego zginął, bo pijany wsiadł do samochodu. Zaskoczę wszystkich, ale Gierek był polskim patriotą. Gomułka też. To co zbudowano w PRL siłą Polaków za ich czasów, Jaruzelszczyna wszystko wyprzedała.

  Rosja dokonała w Polsce wiele zła. A Politechnika Warszawska czy Uniwersytet Warszawski to nie zasługa Rosji.

  Ze wschodu, ale i Zachodu, przychodziła do Polski tępa siła, która, gdy akurat byliśmy słabi, nie miała dla nas litości i mordowała nas haniebnie. Oby pokutowali za to w piekle!

  Polska nie ma przyjaciół, rozumiecie frajerzy? Albo jesteście tacy głupi, albo jesteście zdrajcami. My, Polacy, możemy liczyć tylko na siebie.

  W roku 2008, podczas wspólnej kolacji (w której uczestniczyłem) Romuald Szeremietiew mówił o swoim spotkaniu z Izraelskimi generałami, którzy powiedzieli mu mniej więcej coś takiego: „Gdybyście Polacy nie byli podzieleni, poróżnieni, bylibyście nie do zdarcia, nie byłoby na was siły, która by was pokonała, gdybyście trzymali się razem”.”

  Lubię

 8. Generalnie się zgadzam że wielu ludzi na tym zarobi, ale czy to oznacza, że mamy nic nie robić? Oby zarobili ci właściwi, czyli np. producenci dobrych ekologicznych pieców, ludzie szkolący innych jak należy palić ekologicznie w starych piecach, albo sprzedawcy dobrego węgla… Oby to nie szło tylko i wyłącznie w wymianę pieców na gazowe i zakaz palenia węglem – tak jak w Krakowie – bo to nie jest konieczne i nie jest dobre dla przeciętnego Kowalskiego..

  Lubię

 9. „Reasumując, nie ma żadnej wątpliwości, że działania takie są na szkodę państwa. Minister Środowiska nie wywiązuje się z podstawowych celów swojego istnienia. Proszę zauważyć, nie publikuje się żadnych danych dotyczących skażenia poszczególnych powiatów, a raporty zarówno Wydziałów Ochrony Środowiska, jak i Sanepidów, są dyletancko wykonane. Dyletanctwo polega między innymi na tym, że podaje się wartości średnioroczne i to w dodatku dotyczące dużych obszarów. Brak danych dotyczących powiatów, czy okolic skażenia w pobliżu zakładów wytwarzających toksyczne produkty. Brak także danych dotyczących zachorowania ludności w takich okolicach.

  Temu służy rozpętana obecnie histeria skażenia powietrza. Było ono w Polsce poważne w okresie, kiedy dysponowaliśmy przemysłem. Jak każdy wie, przemysł w Polsce został zlikwidowany pod naciskiem Unii Europejskiej, przy pomocy lokalnych trolli. Co lepsze zakłady zostały wykupione przez City of London. Czyli mamy taka sytuację:

  Polskich zakładów przemysłowych nie ma, więc nie mogą truć. Zakłady obcych koncernów, podobno, wg tego Ministerstwa, nie trują. Więc skąd się pojawiło to skażenie? Czyli rząd warszawski poprzez swoich przedstawicieli wprowadza nową religię – wiarę w krasnoludki, które powodują smog np. w Krakowie. Oczywiście, natychmiast za tym idzie opodatkowanie mieszkańców, podobno 100 000, dodatkowym podatkiem na rzecz obcych koncernów, dostarczających ciepło do mieszkań.

  Ale to są właśnie skutki rzezi galicyjskiej, przeprowadzonej przez Wiedeń w celu wymordowania w 1846 roku polskiej inteligencji. Wyraźnie jest widoczne to, że nawet po 150 latach nie odbudowano jej stanu i poziomu intelektualnego. Przecież żadna katedra uniwersytecka nie prostuje tych dyrdymałów o smogu. Podobnie zresztą, jak przed 30 laty nie „krzyczała” o zatruciu środowiska w Krakowie.

  No i oczywiście, jak za czasów rzymskich, „Kartagina musi być zniszczona”, czyli na koniec o szczepieniach. Pan wiceminister Pinkas stwierdził ex cathedra, że moda, jak widać, ważne słowo w medycynie i ochronie środowiska, na zdrowie, nieodłącznie jest związana ze szczepieniami, ponieważ jak się nie będziemy szczepili, to bardzo łatwo może dojść do zmniejszenia liczebności naszej populacji.

  No, to mamy problem, gdzie ten człowiek żyje i z czego się uczył? Mamy kraje europejskie, gdzie szczepienia nie są przymusowe i żadnej epidemii nie obserwujemy. Mamy państwa, które z rakiem szyjki macicy u kobiet poradziły sobie na długo przed wymyśleniem Gardasilu, czy Siligardu. Mamy dowody wprost, że właśnie wprowadzenie przymusu szczepień redukuje daną populację, vide USA. Mamy dowody wprost, że redukcja populacji zaczęła się po wprowadzeniu w Polsce większej liczby szczepień, pod naciskiem usłużnych trolli, vide prof. Kostrzewski, wprowadzający przymus szczepień na odrę w 1975 roku, wbrew opinii lekarzy. Efektem tego był wzrost poronień naturalnych u kobiet.

  Z tego krótkiego omówienia wynika jednoznacznie:

  „Strzeż się wszystkiego, w czym biorą udział banki”.

  dr J. Jaśkowski

  Przyszłość jednostki zależy od zdolności do samodzielnego analizowania, z wielką przenikliwością, informacji i dezinformacji oraz od możliwości pełnego wykorzystania wyobraźni i twórczej mocy.

  Te dwie możliwości, odłożone na bok, lub zniszczone przez współczesną edukację, są najważniejsze. Nie istnieje jakaś wymyślona rzeczywistość na zewnątrz, do której jednostka musi się dostosować. Jeżeli to popełni, ginie jako podmiot.”

  Lubię

  • Chyba odczułem 😉 Ogólnie od Nowego Roku nastąpiło niespodziewane, globalne wzmocnienie mocy, ale o tym chyba pisałem.
   Doznałem pewnego olśnienia, chyba niedługo o tym napiszę 😉

   Lubię

    • Magu ja jednak stwierdzam, że , że dzisiejszej nocy była bardzo silna moc energii twórczej wzrastającej, obudziłam się dzisiaj rano z całkowicie swieżą pamięcią zapomnianych już nazwisk, ludzi i sytuacji z dawnego życia, coś niesamowitego takiego „kopa” jeszcze nie doświadczyłam nigdy, jest to dla mnie całkowita nowość, chyba wreszcie nadeszło to na co czekam i afirmuję od dawna, po prostu EUREKA, spałam wyśmienicie wstałam i doświadczyłam niesamowitego ,odczuwam, że teraz będzie już tylko lepiej każdego dnia, czego nam wszystkim życzę.
     Magu a „buroków” się nie czepiaj a tym bardziej „babskich” na ten temat pogaduszek sam przecież wywołałeś temat buraczkowy, czyż nie ? 😀 ♥

     Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s