Afery

Minister i media potwierdzają: „Izrael ma broń atomową”. Teoria spiskowa stała się faktem

stop-fake-newsCiekawą wpadkę zaliczył dziś minister obrony narodowej Pakistanu, pan Khawaja Asif. Po przeczytaniu fałszywego newsa, zagroził on Izraelowi użyciem broni atomowej. Groźbę umieścił na swoim koncie na Twitterze.

Napisał on:

Izraelski minister obrony grozi odwetem nuklearnym, zakładając udział Pakistanu w Syrii przeciwko państwu islamskiemu. Izrael zapomniał, że Pakistan jest również państwem nuklearnym

Oto screen z jego wypowiedzią:

fake-news

Link do tej wypowiedzi na portalu Twitter: https://twitter.com/KhawajaMAsif/status/812370140507545600
Link do polskiej relacji na ten temat: http://www.tvn24.pl/pakistan-minister-grozil-atakiem-na-izrael-po-falszywej-informacji,702452,s.html

Co możemy wywnioskować z tej wypowiedzi? Niezwykle ważną rzecz. Oficjalnie Izrael nigdy nie prowadził wojskowego programu nuklearnego, i nie posiada ani jednej bomby atomowej. Zresztą, próby atomowe i rozprzestrzenianie broni jądrowej zostały zakazane przez ONZ.

Tymczasem minister obrony Pakistanu oficjalnie potwierdza, że Izrael, tak jak Pakistan, jest państwem nuklearnym. Nieoficjalnie Izrael posiada około 800 głowic atomowych. Tak uważają zwolennicy teorii spiskowej o nazwie „Opcja Samsona„. Jak widzimy, teraz ta teoria stała się faktem. Została potwierdzona oficjalnie.

Broń atomową posiada kilka krajów, które oficjalnie jej nie ma – RPA, Brazylia, Korea Północna, Japonia. Zrujnowana elektrownia Fukushima Daiichi była także plutonownią, w której produkowano materiały do bomb atomowych. No ale została ona zrujnowana i przy okazji zatruła pół planety, a to dziwny zbieg okoliczności.

Ciekawe czemu nikt nie zadaje pytań o to? Czy ludzie są aż tak uśpieni? No i to kolejna kampania pod szyldem „stop fake news„. Pomijając ruską propagandę i oszołomskie teorie spiskowe.. To procentowo największym generatorem fake-news są mainstreamowe, czyli oficjalne media. Różne głupie i odjechane teorie spiskowe raczej krzywdy nie zrobią, poza wprowadzaniem niekumatego czytelnika w strach. Można się z nich co najwyżej śmiać, czytając portale tego typu.

Ale fake newsy mediów mainstreamowych są amunicją, groźną niemal tak samo jak broń jądrowa. I to nie w przenośni, ale dosłownie. Nie tylko utwierdzają one ludzi w przekonaniu, że np muszą być niewolnikami kapitalizmu i niskich płac, że takie są prawa ekonomii i nic nie można z tym zrobić. Można, bo ręka wolnego rynku, choć niewidzialna – jest bardzo, ale to bardzo sterowna. Usłużni utrwalacze tego stanu rzeczy to np Korwin i Petru – dwie strony tego samego medalu, teza i antyteza tego samego zjawiska.

Fake newsy mediów oficjalnych prowadzą do ogłupienia, uśpienia, i co najgorsze – realizacji złych i zbrodniczych planów. Np fejki medialne o broni masowego rażenia w Iraku umożliwiły obrócenie wielu krajów w ruinę (Irak, Syria, Libia, Jemen, destabilizacja Tunezji i Egiptu) i śmierć kilku milionów ludzi. Dzięki temu mamy islamską inwazję na Europę i wzrost nienawiści muzułmanów do nas.

Walka z fake newsami ogłoszona przez administrację Obamy & Clinton i główne portale społecznościowe (Facebook, Twitter) to nic innego, jak nowa forma cenzury. Nowe pokolenia, poniżej 30 roku życia, coraz częściej korzysta z internetu i wie, jak bardzo media są manipulowane. Jeszcze moje pokolenie (mam 31 lat) to te słynne lemingi, które w 2007 roku wybrały Platformę do władzy. Ale już za 5, 10 czy trochę więcej lat, telewizji nie będzie oglądał praktycznie nikt.

Film? W kilka minut w swoim Smart-TV włączysz internet i odszukasz jakiś, np z portalu takiego jak CDA.pl. Tak samo z informacjami – nikt poza starszymi rocznikami i niekumatymi nie będzie ich oglądał. Ludzie tego poprawnego politycznie gówna już nie chcą. Więc na siłę będą podejmowane próby cenzurowania internetu. Bo media oficjalne i wypowiadający się w nich politycy i eksperci, od dawna są poddani cenzurze.

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

108 odpowiedzi »

 1. te swieta polskie a tak naprawde zydoreptylopustynne takie ponure smutne ze szlak trafia, lepiej pojechac nad morze pochodzic po plazy niz siedziec jesc i spiewajaco wychwalac yahwe, jego syna jeshue czy jego zone ester, niewiedza co czynia tylko tak można by to skomentowac, a wracając do tematu, Izrael zwolal do siebie ambasadorow wszystkich krajów które glosowaly w onz za zakazem budowania nowych osiedli na terytorium Palestyny, widać w końcu kto tu wszystkim trzesie, odkad mamy nowe zydoarabomongolskie rasy tzw lilitianow i lewanow z księżyca spokoju tu nie będzie, oni maja wdrukowane podeptanie nas i zamienienie Europy w swoja pustynie, nie ma co się ludzic , kwestia tylko kto padnie pierwszy czy europa zachodnia czy wschodnia

  Lubię

  • Chyba nie bardzo znasz faktyczna sytuacje

   Bron atomową Izrael ma juz gdzieś od lat 70 – tych. Wtedy nikt tego nie ukrywał i nie robil z tego sensacji. Dostał ja od wielkiego brata by byc straszakiem na Bliskim wschodzie. Gdyby jej nie miał kraje arabskie pomimo wielkich strat – zlikwidowały by go definitywnie.

   Pracowałem swojego czas z gościem [chyba był żydem] który sporo mieszkał w Nowym Yorku. Opowiadał jak to tam wyglada. Propaganda pro zydowska nadmuchana jest do niewyobrazalnych rozmiarów. Pomimo tego ze Stany co roku dają Israelowi bezzwrotną pożyczke na zbrojenia – to jeszcze w marketach są wystawione puszki do zbierania pomocy. Faktycznie jest to taki rzad wielkości ze Israel nic nie musiałby [zarabiać] a i tak miałby pieniadze.
   Tylko głupi nie brałby takiej [podkreślam BEZZWROTNEJ] pomocy

   Wejdź głebiej w te sprawy. Zobacz kto tak faktycznie rzadzi tym swiatem. Kogo polityka jest realizowana. Jakiej w wiekszości sa rasy. Co uwazają za dobre dla siebie i dlaczego chca to zgotować światu

   Destabilitzacja swiata w różnych miejscach jest częścia tego programu. Wojny i wojenki pozwalają odwracać uwage od faktycznych działań.
   Zapewne nie zastanawialeś sie nigdy – dlaczego Chinom udało się gospodarczo.
   Jakieś 30 lat temu gdy powoli zaczęły sie budować Nastapił atak finansowy na nie. Upadły, ale natychmiast się podnosiły. Nastepiła wtedy reakcja jednej z największych grup przestepczych w Chinach której to popsulo interesy. Przygotowali się [własne sledztwo] i wysłali na adres domowy Beniamina Rockefelera list – ostrzeżenie. Pokazali mu ze znają nie tylko jego ale i wielu prominentnych finansistów. Zaproponowali mu ze chwilowo nie zabiją go – ale musi zaprzestać swoich gierek na terenie dzialań grupy. Wspomnieli że jeśli teraz go znaleźli to nstepnym razem też nie bedzie problemu. Beniamin posrał sie w portki i odpuścił Chinom. Dlatego ich gospodarka rozwijała sie w naturalnym tempie bez finansowej pijawki

   Dlatego rozprzestrzenienie broni atomowej w różnych rękach daje mozliwość, ze nie bedzie słyszalny tylko głos jednej strony. Wszyscy powinnismy móc wpływać na nasze zycie, a nie być sterowani przez możnych [bogatych] tego świata

   Lubię

 2. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/henry-kissinger-doradca-trumpa-ds-polityki-zagranicznej-sojusz-rosji-i-usa-ma-stanowic

  „Zwycięstwo Donalda Trumpa miało przynieść radykalne zmiany. Nikt jeszcze do końca nie wiedział o jakich zmianach była mowa. Jednak wiedząc jakie jest podejście Trumpa do Putina można się spodziewać, że Zachód będzie chciał teraz uznać Rosję za swojego sojusznika, zaś Chiny, rosnąca potęga militarna i ekonomiczna, staną się wrogiem numer jeden.

  Zacznijmy od tego, że 93-letni Henry Kissinger to bardzo doświadczony polityk, był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego oraz Sekretarzem Stanu podczas prezydentury Richarda Nixona i Geralda Forda. Podobno jeszcze w latach 70., czyli za czasów istnienia Związku Radzieckiego miał wskazywać, że na dłuższą metę to Chiny stanowią największe zagrożenie dla USA.

  Ten amerykański dyplomata kompletnie ignorował nagonkę na Rosję i regularnie spotykał się z Władimirem Putinem. Do dziś jest przekonany, że Stany Zjednoczone, mimo wszystko, powinny utrzymywać dobre relacje z Rosją. Kissinger do dziś pozostaje zwolennikiem zbliżenia z Putinem a jego wybór na doradcę ds. polityki zagranicznej wyraźnie pokazuje jaki kurs polityczny zostanie obrany przez USA.

  Amerykański dyplomata ma pełnić rolę pośrednika między Rosją a Stanami Zjednoczonymi i będzie działał na rzecz stabilizacji sytuacji na Ukrainie. Jeśli dobrze poznamy postulaty Kissingera to powinniśmy zrozumieć, że obecne podziały w Europie na zwolenników i przeciwników Rosji wkrótce nie będą miały kompletnie żadnego znaczenia.

  Przyszły doradca ds. polityki zagranicznej w administracji Donalda Trumpa jest przekonany, że sojusz z Rosją będzie mieć korzystne znaczenie dla przeciwstawienia się Chinom. Co istotne, za rządów Trumpa, USA mają nie tylko znieść sankcje – Kissinger zaleca aby Zachód uznał rosyjskie wpływy w Polsce i krajach bałtyckich, w Iranie, Afganistanie i Chinach. W kwestii Ukrainy, polityk twierdzi, że Rosja częściowo wycofa się ze wschodniej części kraju w zamian za nieoficjalne uznanie Krymu jako terytorium rosyjskiego.

  Trudno powiedzieć co dokładnie oznacza „uznanie rosyjskich wpływów” w naszym kraju, ale z całą pewnością zagorzali przeciwnicy Rosji przeżyją szok. Pokazuje to po raz kolejny zresztą, że Polska nie jest niezależna a najważniejsze decyzje, dotyczące naszego państwa, zapadają za granicą.

  Jednak w skali międzynarodowej nie powinniśmy mieć już wątpliwości, że Stany Zjednoczone będą teraz prowadzić ostrą nagonkę na Chiny. Sojusz chińsko-rosyjski został bardzo źle przyjęty – atak na Rosję oznacza reakcję Chin, zaś atak na Chiny oznacza reakcję Rosji. Jak zatem widać uznano, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakończenie nagonki na Rosję, zniesienie sankcji, współpraca z Putinem i wspólne zwrócenie się przeciwko nowej globalnej potęgi – przeciwko Chinom.”

  Lubię

 3. http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,313,zyczenia-dla-spolecznosci-zydowskiej-w-polsce-z-okazji-chanuki–swieta-swiatel-pleng.html

  „Życzenia dla społeczności żydowskiej w Polsce z okazji Chanuki – Święta Świateł [PL/ENG]
  Szanowni Państwo!

  Z okazji dorocznego Święta Świateł składam serdeczne życzenia całej społeczności żydowskiej w Polsce. Zapalając przez najbliższy tydzień osiem świec chanukowych, będą Państwo wspominać cud, który zdarzył się w Świątyni Jerozolimskiej po zwycięstwie powstania machabejskiego. Bardzo się cieszę, że już przed dziesięcioma laty – dzięki inicjatywie śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego – świece chanukowe zapłonęły po raz pierwszy w Pałacu Prezydenckim. To wyraz szacunku państwa polskiego i woli umacniania Rzeczypospolitej Przyjaciół.

  Chciałbym, aby ten wyjątkowy świąteczny czas, jednoczący mieszkańców naszego kraju, przypominał nam, współczesnym, o wspaniałym tysiącletnim dziedzictwie ziemi Polin.

  Niech ta szczególna atmosfera trwa także na co dzień, niech inspiruje i zachęca do dalszego wspólnego budowania dobrej przyszłości naszej Ojczyzny. Wszystkim Państwu z serca życzę radości i spokoju, zdrowia i szczęścia, satysfakcji z dotychczasowych sukcesów oraz pełni sił potrzebnych do realizowania wciąż nowych zamierzeń.

  Z wyrazami szacunku i sympatii,Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

  Andrzej Duda.”

  Lubię

 4. zupełnie nie na temat. mam 47 lat a Ty Jarku 31. ja w Twoim wieku byłem jak dziecko we mgle. zazdroszczę w najlepszym tego słowa znaczeniu. macie niesamowite okno czasowe. nie spierdolcie tego

  Lubię

 5. …tak mi zaświtało, że sojusz USA z Rosją to jedyne możliwe wyjście dla Trumpa – zważywszy na to, iż wg oficjalnych danych(na ile one są oficjalne, trudno powiedzieć) – Stany są zadłużone właśnie w Chinach na grube biliony!!! dolarów…a potęga gospodarcza Chin zaczyna „co poniektórych” mocno razić…co do Dudy, to brak słów…z drugiej strony pisząc – skoro wybraliśmy kolejnego Żyda na prezydenta, to nie dziw, że będzie realizował ich „politykę”, a nie naszą…wg mnie, ta wzmianka o Polin, to szczyt bezczelności wobec Polski i Polaków – czy „ludzie”(celowo piszę w cudzysłowie) tego nie zauważają, że są robieni w klasyczne bambuko???…Pozdrawiam Wszystkich obecnych i tych na podglądzie….

  Lubię

 6. OKO-obecny prezyden zostal wybrany przez Kneset ,zanim Polacy pedem owczym pobiegli do urn i zaglosowali na przystojnego,mlodego no i ostatecznie modlacego sie gorliwie z malzonka w kosciolach.To nic ze zyd ,bo katotalibowie wszystko zaakceptuja i zrozumia a niskie place i emerytury przebacza i z nadzieja ,beda wygladali poprawy w niedalekiej przyszlosci. Nie mozna miec wszystkiego i to tak jak sobie zyczymy.Nie mamy arabow ale mamy zydow ,choc niektorzy mowia ze to jedno i to samo. Mamy tez epikopat,ktory karmimy a on opiekuje sie nami.Mozna rzec ,jest bezpiecznie:) ..co wynika jasno i klarownie z wiadomosci w tvn.Niebawem ochrone nad nami wzmocni armia amerykanska,ktora poprowadzi na na Rosjan w jasna dupe.I to bedzie nasz koniec.Jak ludzie maja zauwazac ze sa robieni w ciula ,skoro ogladaja telewizje i modla sie w kosciolach pod wplywem alkoholu lub dopalaczy.Swoja droga jak wyjsc na ulice w Elku to nie ma problemu …sa wszyscy ale jak ogarnac sie na wyborach lub pogonic okupanta z wiejskiej to nie ma nikogo.Taka nasza sila.

  Lubię

 7. Oko pisze
  ,,…tak mi zaświtało, że sojusz USA z Rosją to jedyne możliwe wyjście dla Trumpa”

  Proszę pomyśl dłuzej – czy masz Putina za idiotę? To naprawdę myslacy facet i na dodatek dbajacy o interes swojego narodu. Dokładnie pamięta za czyje pieniadze była wywołana rewolucja 1917r, Pamieta co sie działo gdy do władzy doszedł Jelcyn – jaki wówczas nastąpił skok na rosyjskie dobra naturalne i gospodarkę. Putin doskonale wie kto zakulisowo rzadzi w USA. Pokazał w Syrii jakie ma zdanie o tych działaniach i szybko uspokoił sytuację. Odpowiedź na zaczepkę Obamy [35 dyplomatów] była mistrzowska. Dał Trumpowi wolną rękę, ale nie sadzę żeby chciał wchodzić w układy z upadajacym mocarstwem. Współpracuje z Chinami i spokojnie buduje potegę Rosji

  O tym co pisze Devingo juz kiedys pisałem i powtarzam – my Polacy musimy znaleść jakiś sposób aby obconarodowcy nie mogli zajmować u nas stanowisk państwowych. Przechrzty powinni byc znani i rozpoznawani z daleka. Ci ludzie nie działają na rzecz Polski tylko na rzecz narodu z którego pochodzą.
  Są ludzie którzy potrafią prześledzić historię wielu osób i odnaleść ich właściwe [pierwotne] nazwisko. Powinnismy korzystac z ich umiejętności, a nie gledzić o teoriach spiskowych. W nich jest wiecej prawdy niż w oficjalnej propagandzie.
  Żydzi zmieniając nazwisko stosują podstepną taktykę. To zachowanie godne najgorszego drapieżnika. Musimy im wybić z ręki ten argument – pomyślmy nad tym

  Lubię

  • ,, O tym co pisze Devingo juz kiedys pisałem i powtarzam – my Polacy musimy znaleść jakiś sposób aby obconarodowcy nie mogli zajmować u nas stanowisk państwowych. ”

   Sposób jest bardzo prosty, ale jak każda metoda wymaga spełnienia określonych warunków, to ten sposób ma tylko jeden wymóg – logiczne myślenie.

   Nasza polska, bez mózgowa metoda około wyborcza(przepraszam za ten zwrot) wygląda tak:

   – przedstawianie kandydatów
   – agitacja wyborcza nie bez przyczyny nazywana kampanią
   – WYBORY
   – odkrywanie prawdziwych osobowości(nazwiska, rodowody, pochodzenie, życiorysy i interesy, jakim służą poszczególni kandydaci) I co tu bardzo ciekawe? – głos zawierają WSPANIALI LUDZIE, jacy mają dostęp do źródeł takich informacji(!) , które podają do wiadomości publicznej
   – płacz nad rozlanym mlekiem, ogólnonarodowe narzekanie z gałami wielkości pięciozłotówki z rybakiem i waleczną chęcią wyrzucania tego lub owego z rządu.

   Narzekanie na kogo? No logiczne, że na wybranych.
   Nasza duma i nieskazitelność absolutnie nie pozwala nam na szukanie przyczyny takiego stanu rzeczy W SOBIE.
   Byłoby to równoważne z przyznaniem się do braku mózgu. Nikt, ale to dosłownie nikt(w tym ja) nie dokona takiego auto osądu.

   Zadaję ciekawe, moim zdaniem, pytanie.
   Jak wyglądałyby wybory, gdyby przyjąć inną, bardziej logiczną, kolejność powyższych punktów?

   – przedstawianie kandydatów
   – agitacja wyborcza nie bez przyczyny nazywana kampanią
   – odkrywanie prawdziwych osobowości(nazwiska, rodowody, pochodzenie, życiorysy i interesy, jakim służą poszczególni kandydaci) I co tu bardzo ciekawe? – głos zawierają WSPANIALI LUDZIE, jacy mają dostęp do źródeł takich informacji(!) , które podają do wiadomości publicznej
   – WYBORY

   Przy takiej kolejności kiełba wyborcza ma godnego siebie przeciwnika w postaci rzetelnych informacji o kandydatach, których w końcówce nie ma aż tak wielu. Nie trzeba wszystkich brać pod lupę – tylko tych ,,podejrzanych”, powiązanych z anty polskim interesem.

   Jak dotychczas wybieramy?(póki co istnieje system wyborczy i nie widzę realnej zmiany skądinąd posranej ordynacji)
   A no dokonujemy WYBORU między mniej lub bardziej ciekawszymi bajeczkami z kandydatami w roli głównej.

   Cała internetowa rzetelna informacja powinna mieć miejsce przed wyborami – a tak, żremy kiełbę przedwyborczą o nieznanym składzie, a po wyborach zaczynamy nią rzygać. Przypomina to karmienie malutkiego, bezwolnego dziecka. Z tą różnicą, że nam dorosłym wystarcza zapewnienie, że ta kiełba jest cudownie ozdrowieńcza.

   Wiem, że jest wielu WSPANIAŁYCH MĄDRYCH LUDZI, którzy mają dostęp do rzetelnych źródeł, mogą i potrafią założyć takie informacyjne blogi z nagłówkiem ,,Skład kiełbasy przedwyborczej”

   Czy moje przemyślenia są słuszne?
   Jedno wiem, że powiedzenie ,,Mądry Polak po szkodzie” nie krąży po naszym pięknym kraju nad Wisłą bez powodu.

   Bez oceny i zmiany własnego myślenia ani na ciut ciut nie dokonamy zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

  • Nie przesadzałbym z tym grzebaniem w życiorysach. A skąd wiesz czy jakiś Twój przodek 5-6 pokoleń wstecz nie był Żydem czy z innej nacji? Ja znam swoich przodków tylko 4 pokolenia wstecz, a co było dalej nie wiem, ale z tego co mi moja babcia mówiła, to możliwe że mamy tatarskie pochodzenie, więc też pewnie 100% Polakiem nie jestem. I coś w tym może jest, bo nieraz jak słucham o tych różnych aferach politycznych to krew we mnie wzbiera i bym wywiózł na taczkach tych złodziei i mówię: nie mogę pojać dlaczego nasz naród nie zrobi rewolucji i nie pogoni tej bandy?! Nie jestem taki letni, cierpliwy i niemal wszystko tolerujący jak większość Polaków stąd pewnie nie jestem 100% Polakiem.

   Lubię

   • Pawle

    Poruszyłem problem i Krysia coś zaproponowała. Mnie sie wydaje ze coś w tym jest – Ty z kolei to odrzucasz. Ok – nie ma sprawy. Proszę jednak zaproponuj coś innego – skoro uważasz żejej rozwiazanie jest błedne

    Lubię

   • ,, Nie przesadzałbym z tym grzebaniem w życiorysach. A skąd wiesz czy jakiś Twój przodek 5-6 pokoleń wstecz nie był Żydem czy z innej nacji?…”

    Moi dawni przodkowie to kanibale, Indianie ze szczepu Tatamajaja, Tatarzy, Słowianie, Żydzi, Hindusi, Eskimosi – i co z tego, drogi Pawełku?
    Wszyscy jesteśmy przodkami tych, którzy lepiej i skuteczniej mordowali – w przeciwnym razie nie byłoby nas.
    Ale nie o to chodzi, rzecz w tym, aby stanowiska państwowe obejmowali ludzie prawi, uczciwi, wywodzący się z rodzin, które kultywowały wartości narodowe. Zmniejsza to ryzyko rządów w obcym interesie, choć ryzyko zawsze jest.

    ,, … nie mogę pojać dlaczego nasz naród nie zrobi rewolucji i nie pogoni tej bandy?!…”

    A ja nie mogę pojąć, dlaczego nasz naród nie zrobi rewolucji i nie zacznie myśleć przed wybieraniem bandy?!

    Jeśli zamówię w knajpie gówno, to nie mogę mieć pretensji do kelnera, że panierka śmierdzi 🙂

    Myślę, że za bardzo, bezkrytycznie ulegamy propagandzie, która nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym.
    Ale pociesza mnie fakt, że u nas z wolnością słowa jest o niebo lepiej niż np. w takich Niemczech.
    Czasem rozmawiam z ludźmi tam żyjącymi – sprawiają wrażenie, że nie wiedzą o wielu rzeczach, albo nie chcą wiedzieć.
    Nie wiem. Może tylko ja trafiam na takich ,,zordnungowanych”.

    Myślisz, że takie napieprzanie na władzę, jakie my uskuteczniamy, jest możliwe w Niemczech? Obawiam się, że nie.
    A ponad to widzieć tylko czarne strony rządzących też jest niesprawiedliwe.
    Nam, Polakom nie podobają się wszystkie rządy, nie podoba się nam nasz wybór, bo sami sobie się nie podobamy.

    Serdecznie pozdrawiam.

    Lubię

    • „Nie przesadzałbym z tym grzebaniem w życiorysach. A skąd wiesz czy jakiś Twój przodek 5-6 pokoleń wstecz nie był Żydem czy z innej nacji?”Zupełnie jakbym swojego męża słyszała 😉 Moi przodkowie z tego,co wiem byli Polakami.Ale cóż,tak naprawdę to się nigdy nie dowiemy z kim bzyknęła się nasza praprababka i jakie geny w rezultacie mogą się ujawnić 😉
     W każdym razie jest to logiczne,że osoby nie polskiego pochodzenia nie będą działały w interesie Polski.Inna sprawa,że niektóre znane z historii bogate polskie rody zniesławiły się i zhańbiły współpracując z wrogiem na korzyść własnej prywaty.
     Tak czy inaczej Krysia ma rację:kolejność trzeba zmienić,czyli najpierw podawać do publicznej wiadomości wszystkie dokładne dane na temat kandydatów ,zapoznać się z nimi i dopiero na końcu głosować.

     Lubię

     • Krysia ma rację ze zmianą kolejności. Te dane kandydatów powinny zawierac dane o zyciu przodków do 3 pokoleń w tył. Do tego dodałbym kwit na temat zdrowia psychicznego – bo jak widze Niesiołowskiego i Maciarewicza uważam to za niezbedne

      Lubię

      • Zostanę królem Polski, co Wy na to? Zniosę kult pieniądza. Wprowadzę bezwarunkowy dochód podstawowy w wysokości 3 tys. zł, obniżę ceny, wprowadzę do obrotu tylko ekologiczną, polską żywność. Ludzie nie zrezygnują z pracy, będą pracować dla dobra ludzi, wprowadzę maksymalną pulę wzbogacenia do 10 mln złotych, darmowe jedzenie, darmową energię, zniosę monopol na wynalazki, na farmację, zakażę oprysków nad terytorium Polski, zbuduję fabryki polskich nowoczesnych samochodów i wyczaruję dla Was świetlaną przyszłość. Pasuje?

       Lubię

       • Magu kochany piękna jest Twoja deklaracja, jak zresztą każdego kandydata przed wyborami, ja jednak nie skorzystam mimo dużej sympatii dla Ciebie.♥♥
        A wiesz dlaczego,bo ja nie potrzebuje nad sobą żadnego króla, ja jestem sama dla siebie królem i mam wszystko to co jest mi potrzebne aby czuć się szczęśliwą.
        Każdy z nas jest królem dla siebie, tylko nie wszyscy wiedzą o tym, albo wolą nie wiedzieć, ale Ty Magu przecież to wiesz.
        Cieszę się ,że są jeszcze inni, jak Ty którzy chcą dla wszystkich dobra , szczęścia i miłości. I tak się stanie Magu. bo jest nas takich jak Ty coraz więcej na tej pięknej naszej Planecie Matce Gai

        Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie w ten mrożny poranek ♥♥

        Lubię

       • Wszystkie obietnice przed wyborem, ciebie Magu, na króla w stworzonej monarchii jak najbardziej mi pasują!
        Cen nie musisz obniżać – wystarczy, że przywrócisz rzeczywistą siłę nabywczą złotówki 1złoty=1euro!(to jest fakt)
        Wypieprzysz z naszego kraju wszystkie korpo, a na markety zagraniczne nałożysz 50% podatek od zysków – jeśli nie, to won! Oczywiście żarcie we wszystkich sklepach bez GMO i innych gówien(jak w Rosji – czyli można). Podejrzewam, że takie wymogi spowodowałyby śmierć naturalną, ekologiczną! wszystkich śmieciowych sklepów.

        No i jeszcze w istniejących szkołach edukacyjnych, uczących prawdziwej historii, zezwoliłbyś dla Ani i dla mnie na wdrożenie programu ROZWOJU DUCHOWEGO, rozwijającego w młodym człowieku umiejętność bycia autentycznym, wdzięcznym, współodczuwającym, przebaczającym, dzielnym, opiekuńczym, odczuwającym jedność, znającym swoją wartość etc.

        Nie trzeba czarować świetlanej przyszłości – ona stanie się najzwyklejszym faktem!

        Wszelkie podstawy do działalności ciebie jako króla już istnieją – z otaczającego chaosu wydobądź pożyteczny dla ludzi porządek – normalność, której zaistnieniu, dzisiejszy człowiek przypisuje znamiona cudu.
        Dla Maga Chaosu jest to wykonalne!!

        Serdecznie pozdrawiam
        PS. I póki co cieszę się, że nie zajęty mnogością spraw, czytasz mój wpis.
        Podejrzewam, że z późniejszą audiencją u ciebie nie będę miała(z Anią) większych problemów 🙂

        Lubię

        • No i co mnie pozostało powiedzieć – WIWAT NOWY KRÓL

         Mam słówko do Krysi
         Chciałabys z Ania nauczać rozwoju duchowego.
         Myslę tak – Niech dzieci i starsi nauczą się sami. Mogą to osiagnąć poprzez nauczanie Filozofii i Religioznawstwa. Mnie chodzi o to – by doszli sami do sedna – wtedy lepiej poczują, zrozumieją. Takie coś spowodowało by w nich powstanie takiej pewnej niezachwianej wiedzy i pewności tego co czują. Taki stan daje wolność i zapewne o takie coś nam chodzi.
         Popieram wiec takie podejscie w całej rozciagłosci i jesli potrzebujesz Magu jakiejkolwiek pomocy w której mógłbym byc wykorzystany – służę swoją osobą

         Lubię

         • Boguś przyjmę chętnych na kurs szydełkowania i haftowania, 😀 można przy tych czynnościach filozofować , żartować jak również rozmawiać na poważne tematy, może być wesoło 😀 😀

          Lubię

        • rozwijającego w młodym człowieku umiejętność bycia autentycznym, wdzięcznym, współodczuwającym, przebaczającym, dzielnym, opiekuńczym, odczuwającym jedność, znającym swoją wartość etc.
         te wszystkie rzeczy sa dla pan i panow po 50ce, mlodziez musi się wyszaleć wyruchac pobic zarobić wyjechać itd. itp

         Lubię

         • Po 50ce???
          To uważasz, że szalejąca, ruchająca, bijąca się, zarabiająca i wyjeżdżająca młodzież nie potrafi współczuć, doceniać, bronić, wybaczać i znać swojej wartości?

          Nie da się być w pełni człowiekiem, jeśli nie kształtuje się i nie stosuje tych wartości na każdym etapie życia.

          Wiesz jakie cechy kształtowano w młodym rycerstwie?
          Z pewnością nie tylko zapierdalanie dla korpo 🙂 🙂

          Lubię

          • No wiadomo ze trzeba paroma konmi w rozne strony jechac naraz od dziecka ale dziesieciolatkowi nie będziesz nawijac o porwaniach szarakow tylko po prostu wspomnisz ze jak zobaczy chudego pana z 3 palcami wychodzacego z plaskiego helikoptera to raczej zeby dawal nogi… Po prostu trzeba dopasowywac rozne rzeczy do wieku

           Lubię

       • dodalbym, wypedze zydow mongolow i arabow z naszego układu sloneczmego, odbuduje rozjebane planety przez szarakow i reptyli, odprowadze i wysadzę księżyc na bezoiecznym terenie żeby części tego giganta nie spadly na ziemie, mamy troche więcej do zrobienia niż ci się wydaje chodz idee piekne

        Lubię

        • ,, dodalbym, wypedze zydow mongolow i arabow z naszego układu sloneczmego, odbuduje rozjebane planety przez szarakow i reptyli, odprowadze i wysadzę księżyc……..”

         No, proszę! Minister Spraw Zagraniczno Kosmicznych Królestwa jawi się nam, jak się patrzy.
         Jeszcze tylko nim Księżyc się wysadzi, ruszyć trzeba tęgie głowy, by pustkę w narodzie miłością do prawdziwej Boskiej Energii wypełnić.

         Wszak nie jest głupcem ten, kto w swym zaślepieniu kłamstwo i obłudę za prawdę uznaje, ale ten, kto widzi to zaślepienie i nie mając sposobu jak je z oczu innym zdjąć, dla własnego animuszu ślepych głupcami nazywa.

         Jeśli rzezimieszkowi nie da się lepszego, pożyteczniejszego zajęcia, na nic zda się samo gadanie o jego złym postępowaniu, które wypełniało jego dotychczasowe życie i tylko tak potrafił czynić.

         Wierzenia ludzkie to odwieczna nierozerwalna część ziemskiego istnienia. One zawsze były i będą.
         Rzecz w tym, by te wierzenia nie były kamieniem uwiązanym na szyi Duszy.

         Serdecznie pozdrawiam.
         PS. Słuchałam twojej Mantry wtedy do późna w nocy – dała mi siły na następny dzień, nieco inny niż zwykłe. Dziękuję.

         Lubię

     • nie trzeba patrzec jaka prababka byla z zydem wystarczy spojrzec w lustro, mam ciemne oczy dlugi nos jestem religijna mam sklonnosc do agresji i depresji to spora szansa ze plynie pejsata krew po polskiej krainie -_-

      Lubię

      • He,he,GMO,ślepia mam zielone,włosy jasne,nos krótki,religijna wcale a wcale,zero skłonności do depresji ,do agresji też nie .To się chyba żaden pustynny gen nie przybłąkał 😉

       Lubię

 8. Dzięki, dzięki, dzięki Kochani za dobre słowa poparcia. Przesyłam Wam w ten piękny dzień dużo dużo dobrej Mocy. Niech strumienie Magicznych Energii chronią Was przed przeciwnościami losu, niech otwierają Wam umysły i burzą ograniczenia. Jesteście niesamowici. Kocham Was.🙂🙂🙂

  Liked by 1 osoba

    • ,, A ja cię nie znoszę w dalszym ciągu.”

     Noooo, …. Magunia, królu nasz, choć jeszcze w naszych zamysłach … , widzę, że żartem jedynie słowa smutne wypowiadasz.

     Król w swej łaskawości jednakowoż daje pobłażanie dla niesforności swych poddanych, którzy swą buńczuczną wobec majestatu króla postawą, występku wielce niecnego nie czynią. A zadziorność ich na koń można posadzić i w waleczność dla obrony narodu przemienić.

     Królowi zatem, prócz zamyślonego lica, czy spolegliwie głupawej miny, miłe są też krnąbrne i zawadiackie głowy, bo każdy w królestwie różną – wedle swych umiejętności i temperamentów – posługę może nieść dla dobra ogółu.

     A za Moc Magiczną dla nas przesłaną z serca samego dziękuję i dla więzi z tobą utrzymania posyłam Miłość oraz Radość z twego istnienia.

     Serdecznie pozdrawiam.

     Lubię

    • Wiem, wiem. I to mnie tak bardzo kręci! Serdecznie Cie Pozdrawiam Skończony Idioto!!! Ale fajne posty czasem piszesz… Dziękujemy…A teraz wyłącz komputerek patafioniie….

     Lubię

   • Tzn.te :”Dzięki, dzięki, dzięki Kochani za dobre słowa poparcia. Przesyłam Wam w ten piękny dzień dużo dużo dobrej Mocy. Niech strumienie Magicznych Energii chronią Was przed przeciwnościami losu, niech otwierają Wam umysły i burzą ograniczenia.” 🙂

    Lubię

   • Nie Maga tylko powyższe życzenia, kochana Jolu, ale nasze, nazwane przez Maga po imieniu. Normalność, którą proponuje Mag, wydaje się nierealna!?

    Nie dlatego, że nie jest wykonalna, ale dlatego, że WTŁOCZONO NAM POSRANE WIERZENIE W POJMOWANIE I REAKCJĘ NA ,,RZECZYWISTOŚĆ”, KTÓRA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NORMALNOŚCIĄ.
    Autentyczność siebie zamieniliśmy w pozę : mody, polityki, izolacji z bliskimi, wizytami u psychologów(piesków systemu) i teatr ciągłego bycia obok siebie – obok tego, co tak na prawdę czujemy.

    Serdecznie pozdrawiam.

    Lubię

    • „Nie Maga tylko powyższe życzenia, kochana Jolu, ale nasze, nazwane przez Maga po imieniu. Normalność, którą proponuje Mag, wydaje się nierealna!?”
     Masz rację Krysiu,życzenia są nasze a tylko nazwane przez Maga 🙂
     Wiesz,czasem się spotykam z takim stwierdzeniem,że na cóż te życzenia(np.z okazji świąt czy urodzin),że się i tak nie spełniają itd.A ja uważam,że absolutnie każda okazja,by komuś dobrze życzyć jest dobra.Bo dobrze życząc sami napełniamy się taką dobrą energią i wysyłamy ją w świat.Pilnuję się od wielu lat by nie życzyć źle bo mi się spełniało .Wiem,że to brzmi niedorzecznie ale energia złości,nienawiści itd.jest mocna i jadowita i dopada ofiarę.
     Jeśli chodzi o psychologów to od dawna nie mam o nich dobrego zdania.Nigdy nie szukałam porady u psychologa.Raz poszłam do psychiatry to wyleciałam z tego gabinetu tylko się zakurzyło,za progiem podarłam stos recept ,nigdy więcej!Pani doktor stwierdziła u mnie depresję 😉 Cóż,każde doświadczenie nas czegoś uczy 🙂
     A,wracając do sedna:tak,uważam,że normalność jaką proponuje Mag mnie wydaje się realna 🙂
     Pozdrawiam w ten cudny,zimowy dzień 🙂 Kurczę,lubię zimę,taki Yeti jestem 😉

     Lubię

     • Jolu podziwiam Cię , bo ja nie znoszę zimy, kocham wiosnę i jesień, żle znoszę letnie upały , a w zimie brak mi widoku zielonych połaci kwitnących łąk.
      Tak więc jak widzisz, każdy z nas ma różne odczucia i potrzeby , by czuć się dobrze i szczęśliwie, i tak być powinno.
      A wracając do poważnego tematu, dotyczącego nas wszystkich, to moim pragnieniem tak jak Maga, od zawsze jest świat gdzie wszyscy ludzie się kochają, żyją w dostatku, nie ma głodu, wojen ani chorób, i wiem, że taki świat jest już w naszym zasięgu. czego nam wszystkim z całego serca życzę. ♥♥♥
      Może kiedyś ,już w tym nowym pięknym świecie spotkamy się wszyscy tu bywający, na ukwieconej łące z kuflem dobrego piwa i będzie wesoło i fajowo 😀 co Ty na to? 😀

      Lubię

      • A ja na to,że bardzo chętnie 🙂 Na pewno byłoby super 🙂
       Aniu a co do pogodowych upodobań to nie ma czego podziwiać,może lubię zimę bo się urodziłam w zimową,mroźną,sylwestrową noc (ale już po północy) i tak mi zostało,znaczy upodobanie do zimy i do imprez 😉 😉
       Powiem Ci,że poznałam w realu kilka osób „z neta” i nigdy się nie zawiodłam .Jak w necie odbierałam te osoby dobrze i miło to sprawdziło się też w realu 🙂 Tak więc jestem pewna,że na bank byśmy się wszyscy dogadali.Pozdrawiam ciepło 🙂

       Lubię

      • tęsknisz do swiata zeusowego przedksiezycowego z przed 20 tys lat, tak dokładnie było, nie było zadnych złych yahwistycznych wirusow i pasozytow także nie bylo metali ciężkich z wegla itd. itp., zlodowacenie spowodowal przyblizajacy sie księżyc 13500 lat temu rozszarpując nasza powloke odslaniajac wulkany i spowodowalo to wyrzut popiolow zasoniecie slonca i zlodowacenie europy i musieliśmy spierdalac z Europy nad srodziemne

       Lubię

      • Magu beczułka też by się pewnie znalazła, ale przecież my potrafimy się bawić i bez tego, czyż nie tak ? 😀
       Masz rację wiosna to najpiękniejsza pora w roku, patrzeć i przeżywać rozwój przyrody wiosną mnie doprowadza o zawrót głowy, pomimo ogromu pracy jaka mnie czeka w ogrodzie, który kocham ponad wszystko.
       Magu wyobrażałeś sobie , że w niedługim czasie na naszej pięknej Błękitnej Planecie pozostaną tylko dobrzy ludzie wyposażeni w replikatory, jaki będziemy tworzyć , jeszcze piękniejszy i lepszy świat ?, ja często zamykam oczy i widzę siebie właśnie w takim świecie ♥ ………….oj rozmarzyło mi się coś dzisiaj, przykro ale muszę wrócić jeszcze do obecnej szarości 😀 😀

       Lubię

     • psychiatrzy psycholodzy to skurwysyny ubeckie szczegolnie starsze pokolenie jedno slowo nie tak powiedziane i dowidzenia czlowiek jest w psychiatryku, zyczenia aczkolwiek fajna sprawa maja odwrotny efekt dla odbiorcy gdyz poglebiaja jego przekonanie ze czegos mu tam brakuje i manifestuja się jego braki

      Lubię

      • GMO psychopaci psychologiczni zwani psychologami lub psychiatrami to wariaci w sluzbie nie tylko ubekow ale i watykanu.Oni sprytnie polaczeni w jedna korporacje teroru do kontrolowania spoleczenstw w kwesti przestrzegania poprawnosci polityczno religijnej oraz iluzji matrixowej.Znam taka byla zakonnice we WARSZAWIE,ktora po kilkunastu latach zakonnikowani i pobycie we Watykanie porzucila swoj szamanski fach i otworzyla swoja praktyke psycholga .

       Lubię

      • Podobno u mnie w Kielcach dziś było największe stężenie świństwa w powietrzu.Przeszłam się na Wietrznię,stanęłam na skałach i faktycznie nad miastem unosiła się szaro-bura masa przesłaniając błękit.Akurat dziś nie wiało jak w kieleckim 😉
       Ale co tu się dziwić:ludzie palą co popadnie.No ale jak mają do wyboru zamarznąć albo truć to się nie dziwię,że wolą mieć ciepło a skutki zatrucia na razie niewidoczne.Ja „grzeję”gazem a w domu ciepło jak w grobowcu.Cóż,będę za to wiecznie młoda i zakonserwowana jak generałowa Zajączkowa 😉 😉

       Lubię

  • ,, Jest piękne i przejrzyste niebo dzisiaj. Czyszczę więc okna na błysk, rozwijam sprzęt i spojrzę w bezmiar Kosmosu.”

   A powiedz mi, Magunia, co to jest ?

   Od kilku dni zauważyłam bardzo mocno świecący obiekt na nocnym niebie.
   Jeśli czytasz mnie teraz, to znajduje się on gdzieś tak na czwartej godzinie od łysego, a w zasadzie jego dobierającej połówki. Niedaleko. W wyprostowanym ramieniu, długość ołówka łączy łysego z tą ,,gwiazdą”
   Ten obiekt mocno swą jasnością odróżnia się od reszty jasnych punktów.

   Lubię

     • Po kablu, Gmosieńku, ty wiesz, że to możliwe…

      Nawet nie wiesz, jak bardzo bym chciała, abyś z nami kosił…

      Taki wesoły wieczór miałyśmy z Anią, po powrocie z Jarkowej knajpy, w której tyle się dziś fajnie rozmawiało!
      A co dzieje się po takich twórczych rozmowach?

      No, logiczne, że widzenie dup przez ancyno-krysiowe zerkała to jedynie gra wstępna … 😀 😀

      Serdecznie pozdrawiam.
      PS. I nie mów, że mam być cicho, bo wiesz … 🙂 🙂 🙂

      Lubię

      • za koszenie w zimie dziekuje -_- same se kośćce (k jak to się pisze, polska jezyka trudna), duże statki matki tak samo swieca ale sa znacznie bliżej niż planety, tzw gwiazda betlejemska to wlasnie taki statek, który ich sledzil czy oni jego już nie pamiętam, jeszcze jedno pojecie zydowskie to gorne Betlejem czyli księżyc, i jak się gada przyjdź królestwo twoje to wlasnie koncentracja na przyjsciu gornego

       Lubię

    • Wenus??? Widziałam wiele razy, ale taki jasny?!! A dzisiaj ma nawet takie lekko kolorowe halo!
     Ale jaja!
     Mars też jest widoczny, faktycznie.

     Dzięki Magu.

     Ania, wiesz co? Jak wyszłam oglądać niebo, patrzę w dół! a tu trawa po kolana!
     To ta cholerna, syberyjska odmiana! Mnie gile od mrozu zamarzają, a ta trawa całkiem ogłupiała! No busz junior zrobił mi się przed chatą!

     No nic… trzeba bedzie ….

     Lubię

     • http://apod.oa.uj.edu.pl/apod/ap030207.html
      Orion też robi wrażenie – jest teraz dobrze widoczny. Nie będziesz miała problemu ze znalezieniem. Ta czerwona gwiazda to Betelgeza – w każdej chwili może wybuchnąć, bo to czerwony nadolbrzym – umierająca gwiazda – jej promień jest 1200 razy większy od promienia naszego Słońca. To jedyna gwiazda na niebie, którą można zobaczyć jako dysk (za pomocą małej lornetki). Taka nowinka dla Ciebie, skoro Cię to kręci 😉

      Lubię

      • Jarek kiedyś poświęcił artykuł Betelgezie, ale mówił, że już wybuchła i jej jasność z powodu tej eksplozji da efekt chwilowych dwóch słońc.

       Nie jest to dla mnie tak frapujące jak odpowiedzi na pytania:
       Co warunkuje wybuch gwiazdy w super nową?(naukowcy mają odmienne opinie)
       Czy zapadające się w trakcie wybuchu tzw. stare, wypalone gwiazdy ulegają kolapsowi? Jeśli tak, to kiedy jest graniczny punkt tego zjawiska?

       Jeśli nie, to na granicy jak skondensowanej materii powstają karły?, czy może przejmować je grawitacja większych obiektów, a jeśli tak, czy to jest możliwe, aby w swej trajektorii przy założeniu bezkolizyjności z tym dużym obiektem, stały się jego satelitą?

       Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na moje pytania, może ty, Magunia, trochę siedzisz w tej tematyce.

       A w ogóle to ,,kreci” mnie fakt odległości liczonej w ziemski czasie. Taka Proxima Centauri jest tylko odległa od Ziemi o cztery lata świetlne.
       Wszystko z niej dociera do nas z czteroletnim opóxnieniem.

       A inne rasy kosmiczne? W jakim upływie czasu nas widzą, obserwując, ingerując w życie na Ziemi, na której dzieje się coś miliony lat wcześniej …

       Jasna cholera! Przecież oni mogą być nami z przyszłości!

       Ale jaja! Ja pierdzielę! Dylatacja czasu einsteinowska to pikuś!
       Ponoć prędkość 29000 km/h wystarczy, by czas się zerował, dla człowieka to długowieczność…

       Wybacz, Magunia, pisanie zaczęło mnie rozpraszać…., pójdę dalej bez niego

       Lubię

       • Jeśli dojdzie do wybuchu, lub też doszło, co nie jest niemożliwe, to zobaczymy to w okresie do 500 lat, bo odległość do niej to jakieś 420+-90 lat świetlnych. Wybuch gwiazdy w supernową warunkuje jej masa i wielkość. Im większa, tym większa szansa na supernową. Istnieją gwiazdy o takich masach, które umierają jako hipernowe – po nich pozostają czarne dziury, czyli wyrwy w czasoprzestrzeni. Gwiazdy wielkości Betelgezy pozostawiają po sobie gwiazdę neutronową, natomiast gwiazdy wielkości naszego Słońca – białe karły, zamieniające się z czasem w czarne karły. Supernowe są też następstwem pochłaniania mniejszej gwiazdy przez większą – w układach podwójnych, gdy gwiazdy zbliżą się do siebie na odległość umożliwiającą pobór materii z mniej masywnej do bardziej masywnej.
        „Czy zapadające się w trakcie wybuchu tzw. stare, wypalone gwiazdy ulegają kolapsowi?” Tak jak napisałem wcześniej – zależy to od masy gwiazdy – większe tak, mniejsze pozostawiają swoje jądra jako białe karły, a reszta ich masy wyrzucana jest w przestrzeń kosmiczną. Następuje brak równowagi między reakcją termojądrowa rozrywającą gwiazdę i grawitacją, która nie pozwala na rozerwanie (dzięki czemu gwiazda jest stabilna w czasoprzestrzeni).
        „A inne rasy kosmiczne? W jakim upływie czasu nas widzą, obserwując, ingerując w życie na Ziemi, na której dzieje się coś miliony lat wcześniej” – myślę, że zależy to od rozwoju tych cywilizacji, od wymiarów w których istnieją, od poziomu technologicznego jak i poziomu wymiarów, w których egzystują, być może dysponując czymś takim jak teleportacja kwantowa nie ogranicza ich ani czas ani przestrzeń, być może egzystując na wyższych poziomach wymiarowych mają możliwość wglądu i manipulacji niższymi wymiarami. Teoria strun mówi o 11 wymiarach, my żyjemy w czterowymiarowej czasoprzestrzeni 3 wymiarach przestrzennych+ 1 czasowym. Fajnie, że Cię to kręci, będzie o czym gadać.
        A na koniec coś na wesoło (co do maga nie podobne):

        Lubię

       • „Ponoć prędkość 29000 km/h wystarczy, by czas się zerował, dla człowieka to długowieczność…” – małe sprostowanie 290000km/sekundę

        Lubię

        • Dzięki, Magu, za wyjaśnienia, prosto, zwięźle – chociać pytań innych nasuwają się setki.
         Ale wiedza ma też swoje ,,predkości” 🙂 Zazwyczaj prędkość przekazu jest dużo większa od prędkości przyswajania 😀 i to takiego, by być użyteczną do dalszej układanki.
         Tak, tak, nie godz. a sekunda – dziabło mi się.

         To wszystko jest bardzo ciekawe. Np. teleportacja. Czy do tego jest potrzebna tylko wiedza, czy też ,,z góry wszczepiona” predyspozycja organizmu, a może wszyscy ludzie dzięki odpowiedniej wiedzy są w stanie stworzyć, albo tylko obudzić! w sobie te umiejętność. Mam tu na razie na myśli ,,zwykłą” ziemską teleportację.
         A w ogóle czy teleportacja polega na zjawisku zamiany materii w energię, a potem energii w materię? A co z faktem, że widziano tego samego człowieka w tym samym czasie w dwóch różnych miejscach?
         Czemu piszę o teleportacji? Bo to wehikuł w dalsze przestrzenie…

         Serdecznie pozdrawiam.

         Lubię

       • Co do dwóch słońc po wybuchu Betelgezy – Jarek pisał prawdę. Przez około 2 tygodnie będzie tylko dzień, później stopniowo wszystko wróci do normy.
        Dobranoc i ładnych snów Ci życzę Krysiu.

        Lubię

       • „czy może przejmować je grawitacja większych obiektów, a jeśli tak, czy to jest możliwe, aby w swej trajektorii przy założeniu bezkolizyjności z tym dużym obiektem, stały się jego satelitą?” – Może. Udowodniono, że przez galaktyki podróżują samotne gwiazdy, wyrzucone z innych galaktyk, np. na skutek zderzenia dwóch galaktyk. Jeśli obiekt taki,najczęściej masywna gwiazda porwie swoją grawitacją mniejszą, lub karła, mogą wtedy utworzyć układ podwójny gwiazd orbitujących względem siebie. Większość gwiazd w przestrzeni to układy podwójne. Istnieje nawet hipoteza, że w Układzie Słonecznym Słońca ma gdzieś tam swojego brata – brązowego karła, którego cholernie ciężko jest znaleźć z uwagi na bardzo małą emisję światła i ciepła.
        Nie zdążyłem Ci wczoraj dokończyć, spanie mnie złapało… 🙂

        Lubię

   • Nie kolego, nie ten sprzęt – trzeba mieć Celestrona Nexstara 6SE 150/150 i jakąś fajną lornetkę astronomiczną(ja akurat posiadam Celestrona SkyMaster 25×70) , jeśli wiesz, o czym mowa.

    Lubię

    • znalazłem tylko celestona 150/1500 to to samo co 150/150 ? masz skomputeryzowany ? sam sledzi ? sam znajduje ? daj wykład jakiś, nie znam się na tym

     Lubię

     • Literówka mi wpadła, oczywiście 150/1500 średnica zwierciadła 150 mm, ogniskowa 1500mm. Montaż GOTO, czyli z silniczkiem krokowym, automatycznie ustawia się na wybrany obiekt, 40 tys. różnych obiektów w pamięci, Pierścienie Saturna widać. Księżyc – jak byś na nim stał. Generalnie jest to teleskop raczej do obiektów głębokiego nieba, czyli mgławic, gromad gwiazd, galaktyk. Taka zasada jest teleskop reflektor (czyli zwierciadlany) – służy do obserwacji obiektów nieba głębokiego. Natomiast do planet, komet, Księżyca – służy refraktor, czyli teleskop soczewkowy (taki o kształcie lunety).

      Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s