Niewyjaśnione zjawiska

Nie istnieją zbiegi okoliczności. „Przypadki” wskazują nam ważne wydarzenia

duchowosc-5James Redfield napisał dwie książki dotyczące dziesięciu wtajemniczeń których może doświadczyć każdy z nas. Pierwsze dziewięć wtajemniczeń opisuje książka „Niebiańska przepowiednia” (The Celestine Prophecy). Kolejne, dziesiąte wtajemniczenie przedstawia jago książka o tytule „Dziesiąte Wtajemniczenie„.

Jest to podstawa jeśli chodzi o doktrynę ezoteryczną, ale warto to przypomnieć. Moje pierwsze wtajemniczenie miało miejsce podczas złego czasu który był w 2012 roku. Pod koniec tego roku miało miejsce pewne tragiczne wydarzenie. Widziałem podczas jego trwania, jak rodzina jednego człowieka się rozpadła a on został sam. Dało mi to do myślenia i już wtedy zaświtała mi myśl, że stało się to po to, bym to zobaczył i nie popełnił błędu tego człowieka w przyszłości. Podziękowałem potem za to tragiczne wydarzenie, chyba pierwszy raz w życiu.

Poniżej link do filmu „Niebiańska Przepowiednia”:
http://www.cda.pl/video/62950755

Poniżej wklejam opis dziewięciu wtajemniczeń (uwaga spojlery, jeśli chcesz czytać książkę lub oglądać film – nie czytaj dalej):

.

.

.

*Pierwsze wtajemniczenie
Nie istnieją zbiegi okoliczności, ludzie zaczynają to odkrywać…przypadki wskazują nam ważne dla nas wydarzenia

*Drugie wtajemniczenie
Głębsze poznanie znaczenia poszczególnych wydarzeń z naszego życia może całkowicie odmienić jego dotychczasowe rozumienie…

*Trzecie wtajemniczenie
Nasza uwaga, którą kierujemy na ważne cele, może je wzmocnić energetycznie i sprawić że się zrealizują.

*Czwarte wtajemniczenie
Ludzie wciąż walczą ze sobą o energię – próbując przejąć kontrolę nad inną osobą, dominując – albo grając rolę ofiar i manipulując emocjami.

*Piąte wtajemniczenie
Umiejętność wejścia w stan łączności z naturą, poczucie że jesteśmy jednością z pięknem wszechświata pozwala uwolnić sie od negatywnych emocji….

*Szóste wtajemniczenie
Pozwala nam odkryć nasze własne scenariusze działania wobec innych ludzi, zobaczyć jak naprawdę funkcjonujemy w świecie i do czego nas to prowadzi, zaczynamy rozumieć naszą osobistą rolę…

*Siódme wtajemniczenie
Rozwijająca się intuicja pozwala nam pełniej pokierować naszym życiem , inspirować się otaczającymi ludźmi, znajdować odpowiedzi na każde pytanie…

*Ósme wtajemniczenie
Rozwijając zrozumienie „przypadków” w naszym życiu możemy pełniej zrozumieć znaczenie innych ludzi w nim, dostrzec subtelne połączenia które wiążą nas ze sobą wzajemnie i wzmocnić je pozytywnie…

*Dziewiąte wtajemniczenie
Celem (i ukrytą umiejętnością) człowieka jest takie podniesienie świadomości i wibracji by jego ciało stało się czystą energią…

James Redfield

Reklamy

11 odpowiedzi »

 1. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nadchodzi-rekordowy-superksiezyc-nasz-satelita-znajdzie-sie-najblizej-ziemi-od-1948-roku

  „Superksiężyc to potoczna nazwa zjawiska, gdy nasz ziemski satelita znajduje się w fazie pełni a jednocześnie jest najbliżej naszej planety. Tym razem nocą z 13 na 14 listopada, ten dystans będzie wyjątkowo mały, co sugeruje, że tarcza księżycowa widoczna na nieboskłonie będzie rekordowo duża.

  Podobna taka sytuacja, ostatnio miała miejsce w 1948 roku, a następna okazja do zobaczenia takiego zjawiska nastąpi dopiero 25 listopada 2034 roku. Warto zatem podnieść wzrok ku niebu i nacieszyć się tym widokiem, oczywiście o ile pozwoli na to kapryśna o tej porze roku aura.

  Okazja ku temu nastąpi w nocy z 13 na 14 listopada. Księżyc znajdzie się wtedy w perygeum, czyli najbliższym punkcie w przestrzeni kosmicznej w stosunku do Ziemi. Będzie to dystans 356 536 km. Według NASA, tarcza księżycowa będzie o 14% większa niż podczas regularnej pełni. Księżyc będzie również o około 30% jaśniejszy.

  Często pojawiają się sugestie, że w trakcie takiego większego niż zwykle oddziaływania grawitacyjnego Księżyca należy się spodziewać katastrof naturalnych na Ziemi. Wpływ tego oddziaływania jest bez wątpienia znaczący. Gdy dochodzi do tego, że Księżyc zbliża się znacznie bardziej niż zwykle, jego grawitacja może wpływać dodatkowo na pływy oceaniczne zwiększając ich intensywność. Można to skutkować podtopieniami obszarów przybrzeżnych w wielu krajach świata.”

  Lubię to

 2. Zadziwiające jest to jak wszechświat próbuje nam czasami wytłumaczyć pewne sprawy. Zawsze miałem wrażenie że nic nie dzieje się z przypadku, tak jakby wszystkie przyszłe i przeszłe wydarzenia miały jakiś odgórny czasem niezrozumiały dla nas powód. To utwierdza mnie w przekonaniu że życie to szkoła a my musimy odrobić pewne lekcje i wyciągnąć pewne wnioski.

  Lubię to

  • ANka musisz uzywa mozgu i logicznego myslenia.Myslenie to nieustanne analizowanie swojej egzystencji,Twojej rodziny,laczenie zbiegow okolicznosci,przyczyn i skutkow w jenda czalosc. Zycie to nie konsumpcjonizm a wlasnie myslenie ,ktore ma nas pchac do przodu,nas myslacych ludzi.Jesli nie mozesz zweryfikowac prawdy gdziekolwiek to Twoje szczescie,bo nigdzie jej nie zweryfikujesz. Jesli nie wiesz i nie wierzysz co tu jest napisane to znaczy ze myslisz i analizujesz.Prawde musisz sobie sama wyczaic,swoja prawde.

   Lubię to

  • ,, Skąd mam wiedzieć , że to co jest napisane na tej stronie jest prawda?”

   To zależy, Aniu, co dla ciebie jest prawdą.
   Prawdą może być szklanka stojąca na stole, bo ją widzisz.
   Prawdą może być coś, w co uwierzyłaś, że tak jest lub nie jest.
   Jest jeszcze ,,inna” prawda – ta, którą tworzysz we własnym wnętrzu, jak słusznie zauważa Devingo.
   Wśród wielu prawd, bodaj ta ostatnia jest najpiękniejsza, najbardziej twórcza, bo nie jest prawdą martwą – ona żyje, pulsuje, ciągle się zmienia, udoskonala.

   Z wielu zaobserwowanych, zasłyszanych, przeczytanych ,,informacji-puzzli” starasz się ułożyć logiczny, akceptowalny przez twoją percepcję obraz, ogląd, zrozumienie.
   Tej prawdy nie widzisz, nie słyszysz ale ogarniasz swoim umysłem.

   Dokładnie jak z puzzlami, tyle, że nie masz wzoru obrazu, jaki ma z nich powstać. Przyjmujesz jedynie własny wzór, przypuszczenie, założenie, bo ,,musisz” gdzieś położyć te ,,informacje-klocki”
   Początkowo pierwsze informacje (w jakimś temacie, koncepcji) wydają się być chaotycznie porozrzucanymi skrawkami.
   W miarę jak próbujesz dopasować następne ,,informacje-klocki”, zaczynasz widzieć spójność, sens, logikę.

   Jest taki moment w tej układance, że nagle WIESZ co ma przedstawiać ten obraz, choć nie znasz jego szczegółów.
   Od tego momentu proces staje się lawinowy. ,,Informacje-klocki” w zadziwiający sposób same ,,wpadają ci w ręce”.
   Twoja radość poszukiwacza I odkrywcy nie ma sobie równych!
   Ten powstający obraz nie tylko ogarniasz umysłem, ale zaczynasz go odczuwać.

   Euforia, radość, przyjemność z czasem zamieniają się w SPOKÓJ.
   Ten właśnie spokój twego umysłu z jednoczesnym odczuwaniem jest twoją PRAWDĄ.

   Nikt, poza tobą, nie może ci jej stworzyć, czegokolwiek narzucić.

   Pozwól tylko sobie do pracy twoich mięśni, ruchu twoich nóg dołożyć pracę twej DUSZY, a nikt nie będzie w stanie zmienić kierunku twej wędrówki, a tym bardziej jej zatrzymać.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s