Społeczeństwo, duchowość, medycyna, zdrowie i ich TABU.. Kontrowersyjnie i bez ograniczających schematów

Strona główna » Felietony i artykuły autorskie » Zboża w szokujący sposób szkodzą zdrowiu!

Zboża w szokujący sposób szkodzą zdrowiu!

Witaj na stronie Jarka Kefira!

Tematy tabu i kwestie pomijane i przemilczane, nie tylko w oficjalnej debacie publicznej. Ale także przez wielu "niezależnych" autorów. Interesuje mnie społeczeństwo i jego tabu, duchowość i jej paradoksy, wyzwania jakie stają obecnie przed naszą cywilizacją. Ciekawią mnie ukrywane fakty na temat zdrowia, grzechy i grzeszki medycyny, także medycyny naturalnej. Trochę o polityce, zwłaszcza o tym jak wielkim oszustwem są ideologie i religie. Inne ciekawe, niewyjaśnione i tajemnicze tematy także goszczą na mojej stronie. Zapraszam serdecznie!
WAŻNE zastrzeżenie dotyczące treści o medycynie i zdrowiu [Kliknij tutaj]

Statystyki WordPress:

 • 23,302,357 Wyświetleń

Statyki MiniStat:

HEJ! JEŚLI ZALEŻY CI NA PRZEKAZYWANIU DALEJ NIEZALEŻNYCH INFORMACJI, MOŻESZ DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ. DZIĘKI DAROWIZNOM JESTEM NIEZALEŻNY OD PARTII, IDEOLOGII, RELIGII, KONCERNÓW. MOJA DZIAŁALNOŚĆ ZALEŻY M.IN. OD WASZEGO WSPARCIA. KLIKNIJ JEDEN Z PONIŻSZYCH OBRAZKÓW:

Książki ezoteryczne, filozoficzne, o medycynie naturalnej i wiele innych:

Medycyna naturalna: Ogromny wybór ziół, suplementów, kosmetyków i innych preparatów:

Najlepsze soki, oleje i inne produkty medycyny naturalnej:

gluten-szkodliwoscZapraszam dziś do wysłuchania dwóch nagrań video z kanału Holistic Program, które wklejam poniżej (link do kanału tutaj).

Jest tam mowa o pieczywie, glutenie i jego szkodliwym wpływie na zdrowie. Przyjęło się uważać, że dieta bezglutenowa jest po prostu modą, widzimisię, często powielaną przez tzw hipsterów. Czyli grupę społeczną wyśmiewaną we wszelkich memowiskach, i innych otchłaniach internetów.

Ja jednak proponuję się nad tym szczerze zastanowić. Pisałem wiele razy o tym, że ważniejsza niż dieta, jest stan psychiki, podświadomości. Nazwałem to paradoksem ekstrawertyka, który może jeść śmieci z kubła, popijając to odpadami z reaktora atomowego. O takich rzeczach jak gluten czy aspartam nie mówiąc. I będzie miał on milion razy więcej siły, energii, witalności, niż niejeden z nas dbający o zdrowie.

Jednak po pierwsze, nie zawsze, i do czasu. Pierwsze niedomagania, choroby cywilizacyjne, depresje, wypalenia zawodowe, poczucie przegranego życia – pojawiają się po przekroczeniu tych magicznych 30 lat. Bo życie okazuje się nie być takie, jak sobie wymarzył szalony i nieco naiwny 20, 25 latek.

Po drugie, jak już masz uszkodzoną podświadomość pełną złych wzorców, to ona będzie oddziaływać m.in. na żołądek (zaburzając trawienie), na jelita (ograniczając wchłanianie z jednej strony, a z drugiej – przepuszczając do krwi źle strawione, toksyczne resztki, np glutenu). I na pozostałe organy ciała.

Wtedy dbanie o zdrowie za pomocą diety, minerałów, witamin i innych suplementów – jest niezbędne. Nie ma innego wyjścia. Gluten i składniki mleka (laktoza, kazeina i inne) są składnikami ograniczającymi witalność, rześkość myślenia, zdrowie. Wielu ludzi to nie dotyczy, owszem. Ale alergię lub nietolerancję na ten składnik (gluten) ma wg oficjalnych danych medycznych około 30% Polaków.

Wyobraź to sobie – 30% naszych rodaków, czyli 11 milionów ludzi, nie powinno w ogóle jeść produktów zbożowych. A te dane są mocno zaniżone, bo mało komu tak naprawdę gluten służy. I teraz zadaję pytanie – czy przeprowadza się testy na nietolerancję glutenu tak, jak np testy noworodków na fenyloketonurię? Czy zaleca się tym, którym powinno – wykluczenie produktów zbożowych z diety? Nie, nie robi się tego.

W rzeczywistości, zboża nie są pokarmem przeznaczonym dla ludzi. Od zarania dziejów strategią przetrwania tych roślin było otumanienie, „znarkotyzowanie” zjadającego je roślinożercy. Tę funkcję właśnie pełnił gluten, czyli białko toksycznie działające na mózg.

Przejście na dietę bezglutenową pomaga wyeliminować wiele problemów zdrowotnych, w tym:

-cukrzycy, bo gluten atakuje trzustkę, powoduje znaczne wahania poziomu insuliny i niepohamowany apetyt na słodycze. Poza tym, zboża jako jedyne pokarmy na świecie, zawierają amylopektynę-A, która jest prawdziwym „cukrem-terminatorem”. Jest ona o wiele większym zagrożeniem dla cukrzyków (i nie tylko) niż nawet czysty, biały cukier.

-problemów psychicznych, bo gluten jest najczęściej używaną neurotoksyną, częściej niż alkohol etylowy, kokaina, amfetamina i nikotyna razem wzięte. Stąd mądrzy Rzymianie przed tysiącami lat ukuli powiedzonko: „plebsowi dać chleba i igrzysk to będzie potulny i posłuszny”. Taktyka chleba i igrzysk jest stosowana do dziś, z tym że dziś substancji zamulających / niszczących mózg jest znacznie więcej.

-problemów z sercem, bowiem toksyna ta rozregulowuje układ krążenia. Czasy, gdy WHO / FAO (organizacje lobbystów farmaceutycznych, przemysłowych, spożywczych) zaczęła promować dietę „pełnoziarnistą” to lawinowy wzrost zachorowań i zgonów z powodu chorób układu krążenia.

-co oczywiste, nadwagi. Po odstawieniu glutenu apetyt na słodycze spada praktycznie do zera, zmniejsza się też apetyt na inne pokarmy. To nieprawda, że mamy spożywać 2500 – 5000 kalorii dziennie. Poza ludźmi wykonującymi niezwykle ciężką pracę fizyczną, nikt tyle kalorii nie potrzebuje. Potrzebujemy witamin, składników mineralnych, aminokwasów, a te można dostarczać przy redukcji dobowej kaloryczności posiłków.

-przejście na dietę bezglutenową otwiera nas na zupełnie nową jakość postrzegania świata, myślenia, odczuwania. Oprócz spokoju i większej stabilności emocji, pojawia się także większe uduchowienie.

Nowoczesna medycyna troszczy się o swoje choroby. Ona z nich żyje. O swoje zdrowie powinniśmy się troszczyć sami. Ono jest nam potrzebne do życia

To czasy komunizmu i potem lata 90-te XX wieku, gdy WHO / FAO zaczęło promować pełnoziarniste pasze, były czasami wzrostu spożycia tych produktów. A dlaczego zaczęto je promować? Bo są tanie, łatwe do wyprodukowania, i nie zawierają praktycznie żadnych składników odżywczych. W mące która jest traktowana brutalnymi metodami przemysłowymi, nie ma nawet tych zachwalanych witamin B. Mających rzekomo znajdować się tylko w zbożach!

O szkodliwości glutenu pisałem w poniższych artykułach:
„Buszujący w pszenicy” – globalna zmowa wokół glutenu
Gluten zbożowy to trucizna perfekcyjna
Gluten zbożowy: ten składnik codziennej diety zabija więcej ludzi niż kokaina i heroina razem wzięte
Gluten zbożowy: trucizna perfekcyjna
Chcesz w końcu schudnąć? Przejdź na dietę bezglutenową! Tajemnice dietetyków wychodzą na jaw
Prawda o zbożach i glutenie: ten niepozorny składnik diety powoduje, że przedwcześnie umieramy!
8 oznak nietolerancji glutenu. „To zwiększa ryzyko zgonu o 600%”

A teraz zapraszam na dwa filmy video o toksyczności, chleba, białego pieczywa, zbóż i glutenu:

1. Pieczywo białe zabija – Chleb, czyli czego uczą nas wołki zbożowe #2:

2. Chleb – trudna prawda – darmowy zapis szkolenia:

Autor tekstu: Jarek Kefir

Możesz wesprzeć funkcjonowanie mojej strony. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii politycznych, ideologii, religii, koncernów i innych grup nacisku. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Dzięki!🙂 W poniższym linku zawarłem informacje, jak to zrobić:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 


16 komentarzy

 1. Piotr pisze:

  Najgorszy jest chleb z Lidla – głęboko mrożony z polepszaczami z włosów z Chin.

  Lubię

 2. Dziabong pisze:

  A najlepszy zrobiony samemu z jajek, warzyw i mąki kokosowej:-)

  Lubię

 3. gmozabija pisze:

  pterodaktyl yahwe tu jego ziemska inkarnacja z przed 4000 lat z ostatniej wizyty na chinskiej wystawie https://postimg.org/image/llrfwnnz9/ wcisnal nam swoja religie i miedzy innymi chlebem chce nas wykonczyc „chleba naszego daj nam panie” ja powiem pierdol sie pan ze swoim chlebkiem, swoim chinczykom jakos nie zaleca chlebka I karmi zdrowym ryzem warzywami i miesem i wiekszosc dozywa 90ki… polecam obejrzec wszystkie wyklady pana zieby jak ktos chce sie wyleczyc z zawalow miazdzycy i nie tylko https://www.youtube.com/watch?v=NYTP6UZY63s

  Lubię

 4. gmozabija pisze:

  aha ostatecznie mozemy jesc skielkowany chleb z zamrazarki ktory nie zawiera glutenu I innych wspomnianych substancji

  Lubię

 5. gmozabija pisze:

  namoczone przez noc platki owsiane z surowym niepasteryzowanym mlekiem nie maja glutenu i sa zdrowe

  Lubię

 6. Paweł pisze:

  Ja jem pieczywo tradycyjne na naturalnym zakwasie z piekarni założonej w 1927 r. Jest drogie (niektóre bochenki takie z 70 dag np. z jagodami Goji kosztują nawet 17 zł), ale mi smakuje i dobrze się czuję. Pewnie też jest to szkodliwe, ale póki co nie potrafię sobie wyobrazić śniadania i kolacji przez chleba czy bułki. Może kiedyś jak zdrowie mi zacznie szwankować to zrezygnuję z pieczywa.

  Lubię

 7. Jagoda pisze:

  Dieta człowieka ukształtowała się w paleolicie, t.j. 2,5 mln. lat temu do 8 tyś. lat temu. Jakakolwiek uprawa zbóż t.j. 10 – 9,5 tyś p.n.e. Wcześniej człowiek jadał bardzo mało nasion. Tylko jak sobie orzeszków nazbierał. My najzwyczajniej w świecie nie jesteśmy przystosowani do jedzenia większych ilości nasion. Prymitywne zboża miały mniej nasion a w nich mniej białka n.p. glutenu. Wegetarianie aby udowodnić swoje racje powołują się na dietę małp więc do dyskusji z wegetarianami sprawdziłam co jedzą małpy z rodziny człowiekowatych. Człowiekowatych są cztery rodzaje, człowiek, szympans, goryl i orangutan. Wśród nich tylko goryl jest roślinożerny, pozostałe są wszystkożerne. Żadna z tych małp nie jada nasion, chyba że przy okazji zjedzenia pędu z nasionami, bądź owocu z pestkami, lub trochę orzeszków. Dieta szympansa zwyczajnego i Pigmejów którzy mają jeszcze gospodarkę zbieracko-łowiecką jest identyczna. Może z przechyłem na korzeniowe u ludzi ana owoce u małp. Jedni i drudzy jedzą: zwierzęta kręgowe (ryba to też zwierzę), bezkręgowe, jaja, korzenie, pędy, liście, owoce, kiełki, trochę miodu, trochę orzeszków. Według paleoantropologów, ostatni wspólny przodek człowieka i szympansa żył 10 – 7 mln. lat temu. Według bardziej miarodajnej genetyki 7 mln. lat temu. Oznacza to że sposób żywienia szympansów i ludzi na diecie zbieracko-łowieckiej jest naszym udziałem od co najmniej 7 mln. lat. Do tego sposobu żywienia jesteśmy bardzo dobrze przystosowani, natomiast do jedzenia zbóż nie.

  Lubię

  • gmozabija pisze:

   kolejna wysnafca darwina

   Lubię

   • Jagoda pisze:

    😀 Niekoniecznie. Możemy być produktem inżynierii genetycznej wykonanej przez kosmitów, serio, albo zostaliśmy stworzeni przez bogów. Teoria ewolucji, moim skromnym zdaniem, jest najmniej prawdopodobna.

    Lubię

    • Rozsądna Anna pisze:

     Darwin jeszcze do dzisiaj parska śmiechem w grobie ,ze udało mu się nabrać ludzkość na swoją durną teorię.

     Lubię

    • Krysia pisze:

     Nie kto inny, jak sam Darwin powiedział, że gdyby nie człowiek, jego teoria ewolucji mogła by być słuszna.
     Tylko komu lub czemu miałaby służyć?

     Lubię

  • grzegorzadam pisze:

   -”Według bardziej miarodajnej genetyki 7 mln. lat temu.”

   Jak się mierzy ”miarodajność” tych badań?

   Lubię

   • gmozabija pisze:

    of 3.5 miliona lat jemy to samo, banialuki darwinowskie widac maja sie swietnie

    Lubię

    • grzegorzadam pisze:

     Banialuki oficjalne swoją drogą.
     Skąd pewność że to 3.5 mln. lat?..
     Bazujemy na domysłach.

     Lubię

    • gmozabija pisze:

     bazujemy na zdrowym rozsadku, nie myslimy ze szympans rodzi ludzi tak sam z siebie po jakims czasie bo geny maja taka wlasciwosc ze lubia przechodzic w nowe formy…

     Lubię

 8. grzegorzadam pisze:

  Zboża to niezbyt dobra alternatywa żywieniowa.

  Bołotow twierdzi, że dobrze zakwaszone produkty roślinne
  mogą w 100% zastąpić produkty białkowe (aminokwasy itd.)
  Właściwie mało jemy kiszonych-kwaszonych, może tu jest
  niezagospodarowana ścieżka.
  Ładowanie w siebie ”mięsa” z hodowli przemysłowej z antybiotykami
  i hormonami wzrostu też nie jest najrozsądniejszą rozwiązaniem.

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Zapraszam na moje strony na FaceBooku:

Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Dołącz do 1 115 obserwujących.

Najnowsze artykuły – zapraszam:

Partnerzy strony:

%d bloggers like this: