Afery

Znaleziono szokujący sposób na reanimację systemu ekonomicznego planety!

ekonomia-swiatowaOd dawien dawna wiadomo, że system ekonomiczny planety jest w stanie niemal całkowitej zapaści. Niemal każdy rzetelny obserwator ekonomii, giełd i świata finansów, zadawał sobie pytanie jak i snuł własne prognozy na temat tego, kiedy ten system upadnie zupełnie.

Jest to system wyjątkowo toksyczny, oparty od początku do końca na manipulacji mechanizmami ekonomii. Rdzeń tego systemu kapitalistycznego jest tak skonstruowany, że mniej niż 1% ludzi u szczycie piramidy ma 99% zasobów. Dalsze 10% ludzi to wykonawcy woli elity (urzędnicy, lekarze, administracja, korpo-lemingi) i mają oni trochę więcej niż 90% reszty – czyli niewolników kapitalizmu.

Na marginesie zauważyłem, że praktycznie każdy ziemski (pod)system jest skonstruowany jak piramida na zasadzie: >1% które ma większość zasobów,  jak i 10% które ma trochę więcej niż 90% które nie ma praktycznie nic.

O zapaści kapitalizmu, oszustwie ideologii niewidzialnej ręki wolnego rynku pisałem m.in. w artykułach poniżej. Uczulam Was także na to, by wszystkie ziemskie (pod)systemy analizować pod tym samym kątem, by szukać w nich punktów wspólnych. Gdy się postaracie, wszędzie, w każdym (pod)systemie odnajdziecie te same zasady bazowe, ten sam rdzeń – którego celem jest zniewolenie i eksploatacja ludzkości. Ekonomia, polityka, konspiracje elit, ideologie, religie, system patriarchalny – to objawy choroby, a nie jej przyczyny. Linki do artykułów są poniżej:
Zwolennikom Korwina i Petru. Destrukcyjne i nowotworowe fundamenty kapitalizmu
Kapitalizm w Polsce, a w kraju cywilizowanym. Dlaczego jesteśmy niewolnikami?
Prawdziwe oblicze kapitalizmu. Niewolnicze stawki i nagminne łamanie prawa
Neoliberalny kapitalizm to zbrodniczy system rządzący światem
Gdy upada cywilizacja: kapitalizm i racjonalizm jako chore ideologie
Kapitalizm traktuje ludzi jak bydło, a podział na arystokrację i plebs dalej istnieje!
Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”
Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów

System kapitalistyczny (neoliberalny) doprowadził ekosystemy Ziemi na skraj zagłady, zasoby do wyczerpania a całe społeczeństwa i narody – do nędzy i biedy. Idea że trzeba koniecznie generować rok w rok wzrost PKB, jest chora sama w sobie. Nie mamy tylu zasobów by w nieskończoność konsumpcja wzrastała. Już teraz dzięki celowemu postarzaniu produktów i wypuszczania nietrwałych bubli, żyjemy na ekologiczny kredyt. A planety „B” na której można by krzewić demokrację, postęp, budować bary Mc Donalds i zwiększać PKB, póki co nie ma.

Kiedyś musi nastąpić uderzenie w ścianę, bo dwa dodać dwa zawsze równa się cztery. Choć w ciągu kilkudziesięciu lat kapitalizmu chwilowo równa się pięć a nawet miliard – ale jakim kosztem? Wyczerpania zasobów i zagłady ekosystemów? Wiele mechanizmów kapitalizmu neoliberalnego to mechanizmy o typowo nowotworowym charakterze. Zarówno zwiększanie PKB jak i inflacja są takimi mechanizmami. Kapitalizm, neoliberalizm, niewidzialna ręka wolnego rynku – te ideologie ekonomiczne jeszcze nigdy nie były tak skompromitowane, jak obecnie. Wciąż straszą i manipulują pogrobowcy tych doktryn – Petru, Korwin, Schetyna, Balcerowicz, Kołodko. Tymczasem ekonomiści światowej klasy już przyznali że system poniósł druzgocącą porażkę i nawołują do jego niezwłocznej reformy:

Cytuję: „Uproszczone teorie neoliberalnych fundamentalistów rynkowych, które w minionych czterech dekadach tak bardzo wpłynęły na kształt polityki gospodarczej, okazały się dotkliwie błędne, bo wzrost PKB następował kosztem gwałtownie rosnących nierówności. Trzeba ponownie przeformułować zasady gospodarki, tym razem po to, by zapewnić korzyści zwykłym obywatelom.”
~Joseph Stiglitz, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

Również Ben Bernanke, były szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED – odpowiednik polskiego NBP), nawołuje do reformy systemu. Nawołuje on do tego, by szary obywatel – ten z dołu piramidy – miał większy udział przy podziale zysków wygenerowanych w gospodarce. Jak wiemy, 90% lub więcej zysku wypracowanego przez pracownika idzie ku górze piramidy. Nie jest ważne czy pracujesz jako sprzątaczka i zarabiasz 1000 zł, czy jako korpo-leming na stanowisku papierkologii w departamencie opierdalania się i ściemy, i zarabiasz 10.000 zł. W każdym przypadku 90% lub więcej owoców Twojej pracy nie idzie do Ciebie jako pensja, ale ku górze piramidy. Dostajesz od systemu ochłap tego, co wypracowałeś. Co ciekawe – tej prostej, chłopskiej prawdy nie powie Ci praktycznie żaden ekspert z lewa czy prawa uczestniczący w debacie publicznej.

Obecnie znaleziono sposób na reanimacje systemu ekonomicznego planety jak i na wyzerowanie olbrzymiego długu. Zadłużenie całej planety wynosi dziś 152 biliony dolarów i rośnie w astronomicznym tempie. W to zadłużenie nie wlicza się setek bilionów toksycznych quasi-długów, takich jak derywaty. Tych „instrumentów pochodnych„, bardzo kreatywnych (czyli oszukańczych), pod którymi poukrywano długi, jest bardzo dużo. Deutsche Bank posiada około 50 bilionów euro takich toksycznych aktywów, absolutnie niemożliwych do spłacenia. Jest to dwadzieścia razy więcej niż roczne PKB Niemiec i więcej niż PKB całej Europy łącznie z Rosją.

System ekonomiczny globu zostanie reanimowany poprzez większy udział społeczeństwa w dysponowaniu owocami wzrostu PKB. Pieniądze które dotychczas szły ku górze piramidy i nie pracowały w żywej gospodarce, zostaną rozdane obywatelom pod postacią różnych programów socjalnych. FED czyli rdzeń światowej gospodarki już przygotował mechanizm mający wpompować w system biliony dolarów pod postacią obligacji perpetualnych z zerowym oprocentowaniem. Jest to aktywo które z jednej strony, jest gwarancją.. straty, a z drugiej strony umożliwia wygenerowanie pieniądza bez wbudowanego długu i bez pośrednictwa banków. Rządy ponownie przejmą kontrolę nad generowaniem / podażą pieniądza. Co ciekawe, ta informacja przeszła niemal bez echa, także w mediach uważających się za niezależne.

W swoim stylu opisał to portal Independent Trader – link poniżej:
„Kolejne szaleństwa Bena Bernanke”

Są dwa kraje które są poligonami doświadczalnymi do testowania tego typu programów socjalnych. Pierwszy z nich to Japonia, która zgromadziła wręcz astronomiczną ilość zadłużenia i toksycznych instrumentów pochodnych, w stosunku do swojego PKB. Drugi kraj to.. Polska. Tak, chodzi o nasz kraj. W Polsce funkcjonuje już program 500+ dla rodzin z dziećmi. Niebawem na pewno będą funkcjonowały kolejne programy takie jak mieszkanie+ czy zwiększenie najniższych emerytur do 1000 złotych.

Co dalej? Można się pokusić o nieśmiałe prognozy. Na pewno nie będzie jawnego rozdawnictwa pod nazwą „bezwarunkowy dochód podstawowy„. Ale będą kolejne programy socjalne. Np „1000+ dla najniżej zarabiających„, „500+ dla emerytów i rencistów„, „500+ dla ubogich studentów” itp, itd. Już teraz widać pozytywny rezultat programu 500+, choć jest to tylko lekki uśmiech przez łzy rozpaczy. Jest mniej rąk do pracy. Ludzie nie chcą tracić nerwów i zdrowia przy nieludzkim zapierdolu u typowego polskiego prywaciarza za 1350 zł netto, skoro 1000, 1500 czy 2000 zł mają z programu 500+.

Zawsze uczulam Was na to, że tak niskie pensje przy cenach często wyższych niż na Zachodzie Europy (tak, tak – idźcie do Aldi w Niemczech i porównajcie z kalkulatorem w ręku) nie mają absolutnie żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Jest to celowe i z premedytacją przeprowadzone działanie, polegające na manipulacji mechanizmami ekonomicznymi. Celem jest sabotaż polskiej gospodarki, obniżenie naszego potencjału, i przede wszystkim – zrobienie z Polski kolonii i zasobnika taniej siły roboczej.

Znakiem rozpoznawczym kolonialnej gospodarki polskiej są tzw specjalne strefy ekonomiczne, zagraniczne korporacje nie płacące ani grosza podatków, w których pracownicy za najniższą krajową produkują śrubki czy inny szajs na eksport. Bo stoczni, zbrojeniówki, kopalń czy zakładów takich jak Cegielski już nie możemy mieć, więc doprowadzono je umyślnie do upadłości. Są także teorie mówiące, że chodzi o ekonomiczne ludobójstwo Polaków i szerzej – Słowian, których trzyma się w biedzie. A jak wiadomo, w wielu tego typu teoriach trochę prawdy jest..

O tym dlaczego zarabiamy kilka razy mniej niż na Zachodzie przy często wyższych cenach, i o tym że nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego poza manipulacją i sabotażem – pisałem w poniższym artykule. Jak dotąd tylko jeden z polskich profesorów i dwa portale, w tym mój, poruszyły tę kwestię. Czyżby brakowało odważnych wśród rzekomo niezależnych mediów? Link poniżej:
Czemu zarabiamy 4 x mniej niż Niemcy przy identycznych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!

Nową wiadomością natomiast jest fakt, że program socjalny bezwarunkowego dochodu podstawowego być może zostanie wprowadzony we Francji. Jego wprowadzenie zarekomendował ostatnio francuski senat. Pieniądze mają być wypłacane każdemu dorosłemu obywatelowi, bezwarunkowo. Kwota ta ma być wyższa niż francuski dochód minimalny. Fundusze te mają zastąpić część świadczeń socjalnych, i mają pochodzić z reformy finansów państwa. Link z info o tym:
Francuski senat zarekomendował wprowadzenie w kraju pilotażowego programu gwarantowanego dochodu podstawowego

Jako epilog tego felietonu..

Nigdy nie wierzcie ludziom powołującym się na kapitalizm, neoliberalizm, prawa ekonomii, niewidzialną rękę wolnego rynku. Dlaczego? Bo kłamią od początku do końca. Ponieważ albo nie znają twardych realiów życia i zostali zindokrynowani (nastolatek..), albo służą systemowi świadomie (polityk, ekspert, dziennikarz). Prawa ekonomii i wolnego rynku są wciąż zmieniane i manipulowane. Nigdy nie wierzcie w narzekania i kwękanie prywaciarzy na koszta pracy, płacę minimalną, podatki i inne.

Wilki zawsze będą bronić swojego prawa do pożerania owiec. Zwolennicy wolnorynkowych teorii zapominają o tym że to co jest dobre dla pająka, niekoniecznie jest dobre dla muchy. A to co jest dobre dla wilka, niekoniecznie jest dobre dla owcy którą ów wilk pożera. Próżne są także nadzieje, że po ukończeniu uczelni technicznej nastolatek dostanie obiecane miejsce w kapitalistycznej elicie. Tam miejsca są już od dawna zajęte.

Wszystko jest ze sobą powiązane, dlatego realia kapitalizmu (i każdego istniejącego systemu) bezpośrednio łączą się z naukami duchowymi, gnostyckimi. Wszystkie istniejące systemy, w tym kapitalizm, są bezpośrednią pochodną tego jak zaprogramowany jest Rdzeń czy też Procesor Centralny planety. Religie utożsamiają Rdzeń z Bogiem, ja póki co wstrzymuję się z tym. Otóż działa on podług wartości, które nam wydają się wartościami niskimi, złymi. Ziemia jest planetą niedoboru, braków. Każda istota w pocie czoła walczy o kurczące się wciąż zasoby, i ta paniczna walka zabiera jej większość czasu i energii.

To ta walka i fakt że zasoby są ograniczone (co jest iluzją, ale nie o tym tu..) generuje całe cierpienie i zło świata. Miłość, przyjaźń i inne wartości zostały wypaczone przez tę walkę. Porównaj mentalność ludzi gdy byli zakochanymi w sobie poetami życia, ze stanem gdy wzięli ślub, założyli rodzinę, mają po kilka kredytów i miliony upiornych obowiązków, odbierających do reszty radość życia. Różnicę widać od razu. Kwestią sporną jest to, czy to ma się teraz zmienić, czy nie. Znakiem szczególnym jest to, że rządy dostają teraz prawo do generowania pieniądza. Wcześniej to prawo miały tylko banki centralne (będące w prywatnych rękach) razem z bankami komercyjnymi.

Pomyśl chwilę, jak wyglądałby świat, gdyby tylu problemów finansowych nie było. Jak wyglądałby świat, który gwarantowałby chociaż to minimum minimum. Czyli np godne wynagrodzenie za pracę. Nie 1850 zł brutto jak zarabia większość. Ale choćby i 7000 zł brutto. Zaś zawody intelektualne i tym podobne – odpowiednio więcej. Ile mniej zła, nienawiści, przestępstw, walk o spadki, podkładania świń by było? Jak zmieniłby się system relacji, szczególnie damsko-męskich? Czy małżeństwa z histerycznych, pełnych roszczeń umów seksualno-finansowych jak teraz, byłyby zawierane z miłości?

Czy ludzie zamiast z przerażeniem liczyć czy starczy na kredyt i chleb ze smalcem do pierwszego, mieliby czas na miłość i na wszechstronny rozwój? Jak wyglądałby świat obfitości i dobrobytu, w którym ludzkość mogłaby zająć się rozwojem i relacjami, zamiast w panice i przerażeniu liczyć czy starczy do kolejnej wypłaty? Czy w ogóle potrafisz wyobrazić sobie taki świat? Czy w ogóle jego zaistnienie byłoby systemowo możliwe? O tych dylematach pisałem w poniższym felietonie – link:
Uważasz że jesteś wolny? Naprawdę? „Dali nam pieniądze a my oddaliśmy im całą Ziemię”

I jako ostatnia już sprawa w tym felietonie.. Lęk przetrwania związany z niedoborem pieniędzy i innych dóbr, jest najsilniejszym lękiem jaki zna człowiek. To on wydaje się być tym mitologicznym „grzechem pierworodnym” rodzaju ludzkiego. Nasz świat jest światem niedostatków i niedoborów. Brak wystarczającej ilości zasobów, nie tylko pieniędzy, to jedno z najważniejszych jego praw. Istoty w pocie czoła muszą walczyć ze sobą o ograniczone zasoby środowiska. W poniższych felietonach opisałem, że lęk przetrwania jest przyczyną praktycznie 99% lub nawet 100% zła, jakie jedna istota wyrządza drugiej:
Czemu jest tyle zła i cierpienia na świecie?! [SZOK] Próba syntezy
Przyczyna opłakanej sytuacji na Ziemi. Jak się uwolnić?
Najważniejsze pytanie świata. Masz odwagę je sobie zadać? Odpowiedz uczciwie..
Ziemia jest upadłym światem pełnym cierpienia. Dlaczego? Czy jest nadzieja na zmianę?

Autor: Jarek Kefir

Możesz wesprzeć funkcjonowanie mojej strony. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii politycznych, ideologii, religii, koncernów i innych grup nacisku. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Dzięki!🙂 W poniższym linku zawarłem informacje, jak to zrobić:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

19 odpowiedzi »

  • Sancti, Panie Mój, skąd Ty to Wiesz? Może to nudne pytanie ode mnie, ale… Nie damy się chipować! Tam się troszkę pierdolnęłeś z tym „cipować”. Leje na masonów z góry syropem klonowym!!! CSA Ha, Ha.

   Lubię to

 1. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/umowa-ceta-moze-zostac-przyjeta-opor-walonii-zakonczyl-sie-powitajmy-nieoznakowane-gmo-na?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

  „No i stało się. Umowa o wolnym handlu między Kanadą a Unią Europejską może zostać zawarta. Ostatnia przeszkoda, jaką był sprzeciw rządu Walonii, nie jest już problemem, ponieważ osiągnięto kompromis. Tym samym amerykańskie korporacje nabywają specjalnych praw, a uprawy GMO zyskują kolejne rynki zbytu.

  Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że zniesienie ceł i barier w działalności gospodarczej to coś pozytywnego. Jednak gdyby była to umowa o wolnym handlu wystarczyło znieść wszystkie bariery. Zamiast tego wyprodukowano niejasny dokument liczący ponad tysiąc stron. Oczywiste zatem jest, że chodzi o coś innego. CETA to prawdopodobnie nowy pomysł na wprowadzenie TTiP. Amerykańskie korporacje w większości przypadków i tak działają w Kanadzie, a nawet jeśli nie działają, to mogą otworzyć swoje oddziały, bo uprzywilejowanie prawne w postaci nowego prawa arbitrażowego i dostęp do europejskich rynków bez ceł to kusząca opcja.

  Wątpliwości rządu Walonii, francuskojęzycznego regionu w Belgii, były związane głównie z tym jak CETA może wpłynąć na ich rynek pracy. Po wprowadzeniu NAFTA gospodarki bardziej rozwinięte, o wyższych kosztach pracy, często traciły miejsca pracy, a produkcja była przenoszona tam gdzie jest taniej. To oczywista konsekwencja tego, że korporacje działają dla zysku a nie dla sprawiedliwości społecznej.

  Dodatkowo wyrażono obawy, że europejski, w tym belgijski, rynek spożywczy, może zostać zalany tanimi produktami GMO przypominającymi normalne rośliny. Jednak koszt ich wytworzenia jest dużo większy i nikt za oceanem nie zastanawia się nad tym jaki wpływ na populacje pszczół miodnych ma nadużywanie neuronikotynoidów. Skutek jest taki, że w Ameryce Północnej masowo wymierają owady zapylające i myśli się już nad specjalnymi zmodyfikowanymi pszczołami GMO, które będą bardziej wytrzymałe na działanie neurodegeneracyjnych pestycydów.

  Wszystkie te wątpiwości zostały najwyraźniej rozwiane za pomocą bliżej niesprecyzowanych obietnic. Walończycy ugrali być może coś co chcieli, a zostając języczkiem u wagi całej Unii Europejskiej zamanifestowali spektakularnie swoje możliwości w zakresie kontestacji prawa narzucanego przez, notabene tą samą Brukselę, której są mieszkańcami. Być może właśnie z tego powodu ich chwilowe zatrzymanie umowy o wolnym handlu z Kanadą, spowodowało tak daleko idące reperkusje z zerwaniem negocjacji UE-Kanada, planowanymi na wczoraj, włącznie.

  Przypomnijmy, że zwolennikiem warunkowego przyjęcia umowy CETA jest też polski rząd, który przygotowywał odpowiednie ustawodawstwo pod przykryciem jazgotu o aborcji i Caracalach. Jak zwykle rzeczy istotne odbywają się w tle, a mniej ważne podnoszone są do rangi wielkich społęcznych problemów. Teraz czeka nas jeszcze ostateczna ratyfikacja umowy CETA przez parlamenty krajowe i z pewnością można się spodziewać w tym zakresie wielu „atrakcji”.

  Lubię to

 2. W jednej z gazet internetowych pisze, że dzisiejsi Polacy są tu w tym kraju trzy razy bardziej wyzyskiwani niż średniowieczny chłop pańszczyźniany. Państwo grabi nas dwa i pół raza więcej niż byli ograbiani niewolnicy w Imperium Romanum. Z kolei z Starożytnej Sparcie ich chłopi — Heloci — oddawali Spartanom jedynie 50 % plonów. Ile Tobie chłopie zabiera dziś Twój kraj? Ten nieszczęśliwy kraj. Jaki procent Twoich dochodów zabiera Ci to Twoje państwo, Heloto XXI wieku?

  Jak w takiej popieprzonej sytuacji można w ogóle mówić o jakiejkolwiek naprawie tego popapranego sytemu?

  Kiedyś twierdzono, że socjalizm jest niereformowalny. Być może. Tyle tylko, że obecny system też nie daje się nijak zreformować. Aż trudno mi malwa uwierzyć, żeby po 27 od ograbiania nas przez demoludy była w tym kraju aż taka nędza. Co tu malwa reformować? No co?

  Ponoć tu jest jakiś eksperyment. Nie ja go prowadzę. Gorzej, że ten eksperyment trwa już od 27 lat tak zwanej Wolnej Polski. Jak może w ogóle być wolny kraj w którym obywatele są aż tak zniewoleni? Bo zamiast pedał musisz mówić gej, zamiast Cygan — Rom,zamiast Murzyn – Afrykańczyk i inne podobne pierdoły. Jak coś nie tak, to od razu podpadasz pod mowę nienawiści. W każdym województwie jest co najmniej jeden prokurator do czepiania się ludzi o byle co. Za każde słowo grzywna, wyrok skazujący,a nawet areszt. Gorzej Ciebie potraktują niż notorycznego chodzącego po wolności przestępcę.

  Ja nie popieram ani rasizmu, ani nacjonalizmu, ani żadnej z tych rzeczy. Ale osobiście uważam, że każdy wolny obywatel RP ma prawo być: rasistą, nacjonalistą, ksenofobem itd.. To są jego przyrodzone prawa człowieka. I ma prawo głosić te idee. Jego wolność kończy się dopiero, gdy dokonuje aktów agresji czynnej.

  Niestety rządzący mają pogląd diametralnie inny. Jak tu zatem z takich warunkach można w ogóle mówić o wolności? A bez wolności żadna reforma nie wypali. Obym się mylił.

  Poza tym plany nakładania na Polaków coraz to wyższych podatków od 2018 roku spowoduje ucieczkę firm polskich do innego kraju Unii. Dzieje się to już nawet dziś.

  Jakby i tych obciążeń podatnika indywidualnego i przedsiębiorcy nie było tragicznie wysokie już dziś.

  Lubię to

  • Niby masz racje przyjacielu, ale tak mieszasz tematy i pojecia ze można się w tym pogubić
   ,,Jak może w ogóle być wolny kraj w którym obywatele są aż tak zniewoleni?” – nie ma innej mozliwosci bo tak właśnie jest i będzie. Źle jest tutaj wstawione słowo [Kraj] – ja wstawiłbym [Państwo]
   Może nie wyczuwasz różnicy, ale ja widzę to tak. Państwo to organizacja społeczna wykorzystujaca w swoich działaniach Obywateli, a Kraj to miejsce zamieszkiwane przez ludzi jednej narodowości i wspólnie przez nich utrzymywane w porzadku i współżyciu. Tak więc pojecie Państwo jest strikte pojęciem ekonomicznym i nie majace nic wspólnego z wolnościa
   Prokurator własnie po to jest by gnoic Obywateli, za to nie jest w stanie nic zrobić wolnemu człowiekowi. Zapytasz dlaczego? – dlatego ze jest związany umowa z obywatelem i Panstwem – za to nie ma umowy z człowiekiem i moze mu jedynie zrobić dobrze [loda]
   Nie trawie tego idiotycznego pojęcia dumy z tego ze się jest Obywatelem. To tak samo jakbyś sobie na czole napisał [Jestem Niewolnikiem]. Wkórwia mnie to całe obywatelstwo które utrzymuje tą rozpasaną biurokrację i nie zdaje sobie z tego sprawy
   Zostań Człowiekiem! – wtedy staniesz sie wolnym bo panstwo nie bedzie miało na Ciebie zadnego wpływu.
   Moze to co piszę być dla Ciebie niezrozumiałe [bardzo wielu tak ma], ale pomyśl i może poczytaj na blogu u Astromarii cykl wykładów Piotrasa [Największy przekręt wszechczasów] Przeczytaj raz – drugi i przeanalizuj. Tam jest wszystko.

   Lubię to

   • Bogdan 56.
    Masz całkowitą rację. pytasz mnie dlaczego piszę słowo ten kraj, a nie to państwo? Bo państwo to twór suwerenny, a kraj o suwerenności może jedynie pomarzyć. Suwerenność RP dawno diabli wzięli. Niejeden stan w USA ma więcej suwerenności niż ten kraj – RP w Unii Europejskiej.

    Jeśli masz na słowa ,, kraj ” i ,,państwo ” inny punkt widzenia nic nie szkodzi. To są tylko puste słowa. A słowo Obywatel RP nic praktycznie nie znaczy. Nie masz w tym kraju/państwie praktycznie żadnych praw. Byle urzędnik może Ciebie zgnoić. Konsekwencji żadnych nie poniesie. Zawsze się wykpi.

    Gnoić Obywatela może nie tylko prokurator. Skutecznie robi to skarbówka. Ona jest gorsza od wszystkich prokuratorów razem wziętych. Zablokowali mi konto i zniszczyli już praktycznie firmę. Ta jeszcze nim zaczęła działać już została zniszczona. Trawka nieco podrosła, trzeba ją skosić. Trawka uschnie i co dalej? Ano pusty plac. Przyroda nie znosi próżni. A zatem miejsce krajowej zajmuje obca zagraniczna firma.Ta ma ulgi, dotacje i unika wszelkich podatków. Potem plajtuje. Kraj traci. Ale to już nie mój problem. To problem kraju. Państwa. Tego kraju. Tego państwa.

    Lubię to

    • Jak już kilka razy zauważyłem – rozmawiamy na zupełnie innych poziomach. Masz jeszcze wiele wiele do przerobienia.
     Jeszcze jedno – odrzuc wyjasnienia Leszka i znajdź swoje własne. Moje zdanie – to [moje zdanie] – znajdź swoje osobiste

     Lubię to

  • ,, Niestety rządzący mają pogląd diametralnie inny. Jak tu zatem z takich warunkach można w ogóle mówić o wolności? …”

   Przyrodzonym prawem człowieka nie jest rasizm, nacjonalizm, ksenofobia i temu podobne postawy tworzące wrogość do drugiego człowieka. Od werbalizmu się zaczyna i gdy te pseudo wolnościowe poglądy trafią do nierozgarniętego w rzeczy tłumu, przybierają formę agresji, swoistego wentyla na rozładowanie SWOICH, czasem diametralnie innych niezadowoleń.

   Zauważ, kochany Erika, że obecny świat, ten debilnie cywilizowany, wszczepia ludziom antagonizmy, przeciwieństwa rasowe, religijne, partyjne, polityczne i jeszcze chuj wie jakie.
   Odrzuć te wszystkie gówna, zatrzymaj się i zadaj sobie pytanie: ,,A tak w ogóle to po co tu jestem i co ja tu robię?”

   Czy twoja dusza zaplanowała( no bo tak bez celu to nawet na kibel się nie siada 😀 ) w twoim obecnym wcieleniu użeranie się z jakimiś pojebanymi komornikami, kasatorami?
   Chcesz zanurzać się w to szambo, tracąc oddech i nadal stwierdzać, że to jest Twoje ŻYCIE, MISJA I CZŁOWIECZE PRAWO?

   Czy twoja dusza ma pojęcie o posranych korporacjach, trustach, kartelach, bankach, ekonomii przedsiębiorstwa, konkurencji, dezinformacyjnym trzaskaniu dziobami, wyścigu szczurów, anzugach i krawatach?
   Nie. ONA ma głęboko w dupie (takiej duchowej) te wszystkie gadżety!

   One służą tylko tobie. A wiesz po co? W jakim celu?
   Abyś przeniósł dalej, w ZAŚWIATY nie te gadżety, ale umiejętności (lub ich brak), uczucia, odczucia, wrażenia, pojęcie siebie i otaczającego ciebie świata.

   Nie przeniesiesz sytuacji, relacji, zdarzeń, ale przeniesiesz to co zakotwiczyło się w twojej świadomości, umyśle i duszy w oparciu o twoją reakcję na te zdarzenia.
   Jeśli czujesz się niewolnikiem, szukasz potwierdzeń tego stanu, to będziesz wzrastał w poczuciu zniewolenia.
   To tak, jak z niby równoważnymi stwierdzeniami: ,,nie jestem chory” i ,,jestem zdrowy”.
   Gówno prawda, że są równoważne. ,,Nie jestem chory” wcale nie oznacza dla twojej podświadomości, że jesteś zdrów.
   Kiedy mówisz ,,nie jestem chory”, pierwszą rzeczą, jaką przywodzisz na myśl jest jakaś choroba, którą następnie negujesz. Twoja podświadomość nie zna zaprzeczenia I to co w niej pozostaje jako zasiane ziarno, to właśnie obraz, uczucie choroby.
   Zupełnie inne, pozytywne obrazy tworzysz w swym umyśle, mówiąc ,,jestem zdrów”.
   Radość, zadowolenie, empatia, możliwość robienia czegokolwiek to odczucia jakimi ,,żywisz” swoją podświadomość, dla której priorytetem jest stan JESTEM, a nie zaprzeczenie bycia, istnienia.

   Ludzie wpadają w pułapkę własnej niedoli klepiąc np. Dziesięć przykazań, które według mnie nie są przykazaniami, a zakazami z użyciem negatywów wciskanych w podświadomość.
   Np. ,,nie kradnij” – wyobrażeniem jest najpierw kradzież.
   ,,Szanuj prawo człowieka do jego własności” – to jest właściwie sformułowane przykazanie, bo nie musisz wyobrażać sobie czegoś, co potem zanegujesz.
   ,,Czcij ojca swego I matkę swoją” jako forma jest w porządku, ale już ,,nie zabijaj”, nie cudzołóż”, ,,nie mów fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu” – to ,,nastraja” poprzez wyobrażenia do takich właśnie czynów.

   Czy zatem człowiek wolny to taki, któremu wolno być rasistą czy ksenofobem?
   Czy raczej człowiek wolny mówi o patriotyzmie do swojego kraju, o jedności narodu, o podtrzymywaniu i obronie wyższych ideałów scalających ten naród.
   Ktoś powie, że to to samo.
   Nie, ponieważ ten przykładowy rasizm to ciągła wewnętrzna walka, nienawiść i wrogość do drugiego człowieka.

   Miłość do rodaków, do narodu, kraju nie utrzymuje mnie ciągle w niskich wibracjach.
   Dzieje się to tylko wtedy, gdy uznaję za obowiązek bronić tej miłości.
   Chyba lepiej jest żyć, kierując swoje myśli szacunku, jedności i miłości w stronę ,,swoich” i w razie czego bronić ich, aniżeli ciągle, z zaciśniętymi zębami nakręcać się w nienawiść i chorą wrogość do ,,innych”.

   Tyle we mnie wolności, ile współgrania mojej Duszy ze mną.
   Reszta to gadżety tworzące we mnie chwilowe pseudo wolności, na które tak wielu jeszcze ludzi nabiera się.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię to

   • Dzięki Krysia za zabranie głosu.
    Cóż mam na to rzec? Drażliwe prawa przyrodzone zostawiam na boku. Szkoda czasu na dalszą debatę. Kierunek Twoich myśli wyznacza dziś teczka prokuratora — nadzorcy poprawności politycznej.

    Za słowa ,, biały murzyn ” Korwin Mikke zapłacił znaczną grzywnę. A przecież on tego sam nie zmyślił. Przed WW II był nakręcony film pt. ,,Biały murzyn”. I nie miało to żadnego rasistowskiego podłoża. Zwłaszcza wobec osób o ciemnym kolorze skóry. Był to raczej rasizm typu nadludzie — arystokracja i podludzie — chłopi. To była ta forma rasizmu. Słowo murzyn jest dziś symbolem rasizmu. Można i tak.

    Chociaż potępiam w czambuł wszelkie formy dyskryminacji człowieka, to osobiście uważam, że jak ktoś czuje się np. rasistą, to powinien mieć prawo wygłaszać te rasistowskie teorie. W USA mimo prezydentury pana Obamy jest i dalej działa KKK. Ta zbrojna rasistowska organizacja tylko dlatego tam działa, bo USA mimo propagandy są póki co krajem prawdziwie demokratycznym. Tylko tam, a nie tu w RP jest prawdziwa wolność słowa.

    To my wolni ludzie, mający prawo wyznawania publicznie naszych poglądów, swoim postępowaniem i ostracyzmem towarzyskim damy do zrozumienia tym jednostkom aspołecznym, że nie podzielamy ich poglądów rasistowskich. Dopiero, gdy cały ten kraj ich oleje, także do ich pustych głów naleją się rozumu oleje.

    I na sam koniec. Ja nie jestem niczyim wrogiem. Osobiście uważam, że wszyscy ludzie są moimi cząstkami Istnienia. Mojego Istnienia. Gdy kiedyś wszyscy to pojmą nastanie tak często zapowiadana przez śp. JP II cywilizacja miłości.

    Lubię to

 3. Mam wieść pocieszającą. Ten system się nie zawali, bo wszyscy wiedzą o tym, że jest do bani. Jest do bani ale karmi swoich kosztem frajerów. A skoro jest to tak ważne, to choćby tylko jeden frajer przeżył (a frajerów jest wielu) to będzie kosztem tego frajera podtrzymywany przy istnieniu (frajera się bardziej zmusi). Będzie system ledwo zipał i ślinił się obficie ale się nie zawali. Tak będzie w swym marazmie trwał, aż narodzą się naturalnie lub sztucznie nowi frajerzy i rzecz ruszy z kopyta. Diabeł jest tutaj trwale wkomponowany – on to dopina.
  „I wszystkim będzie się zdawało…”

  Lubię to

 4. To prawda Trak.Wszyscy podtrzymujemy ten system niczym towarzystwo wzajemnej adoracji.Glod produktow ,konsumpcjonizm,pragnienie wiekszej ilosci wszystkiego no i kurwa to opetanie religijne.Niestety tu musze wskazac chrzescijanstwo pochodna judaizmu ,ktore sie rozklonowalo wewnetrznie na ciul wie ile wyznanan religijnych ,kazde ukazujac swoje jako super najlepsze.I ludzie w to swiecie wierza:))) ..i sa kontrolowani a raczej daja sie sami kontrolowac .Sami sie na to zgadzamy ,zeby nie bylo ze boli. Utrzymujemy to skurwesynstwo glosujac na psychopatycznych debili ,wyznaczonych do kontrolowania nas przez jakies tam schowane elity ,ktore potworzyly sobie jakies tajemnicze organizacje abysmy sie nie mogli rozeznac i jeszcze aby bylo straszniej. Sami to utrzymujemy po przez strach ,ze sami sie nie utrzymamy,bo oni elity nas zaprowadza w lepsza przyszlosc ,lepsza opieke zdrowotna,edukacje i wogole w eldorado…moze jakas tam skurwiala druga Japonie. Sami sie godzimy na to skurwesynstwo placac im haracze,bo caly ten uklad mafijny musi miec dostep do naszej energi .Tak z fizycznej energi w pocie czola wyrabiamy jakies tam pieniadze wymyslone przez mafie,ktore im oddajemy w postaci podatkow i inych dobrowolnych danin.Oni -elity kontroluja nas w ten sposob po przez armie urzednikow,policjantow,politykow i innych dewiantow abysmy dalej im placili i nie smieli nawet pomyslec o sprzeciwie. W ten sposob doszlismy do sedna ,ze to oni nas pompuja i potrzebuja a nie my ich .To oni nas kontroluja a nie my ich i jeszcze ich wybieramy godzac sie na to skurwesysynstwo ,majac nadzieje ze cos sie zmieni dostajac w zamian srodkowy palec a jak to nie pomoze , jest pala i sedziowie(kasta najwyzsza ,sol tej ziemi),ktore nas ustawia do pionu.Tak kochani,godzimy sie na to codziennie dajac sie odmoralniac i rozleniwiac sadzac ,ze najlepsza rozrywka jest wycieczka w kulture arabska ogladac wielblady ,piasek lub delfiny na karaibach.Nikomu juz nie chce sie pracowac ,wytworzyc chocby zdrowe jedzenie dla siebie i sasiada.Pozniej ze dupa boli,jelita nie pracuja i nowotwory sie pojawiaja.No ale naogladalismy sie przeciez reklam ,ze to tak milo cos kupic taniego i dobrego w supermarketach nalezacych do parchatych koczownikow z Niemiec czy Francji.Po co hodowac ,kupowac,kultywowac glebe jak mozna kupic . Sami utrzymujemy trucicieli,ktorzy ssaja z nas energie po przez zla informacje czy dezinformacje a my dajemy sie wpuscic w te sidla.To jedna wielka korporacja ,ktora po przez setki lat zmienia swa twarza abysmy nigdy nie poznali jej prawdziwego oblicza kontroli. Utrzymujemy ten stan hipnozy sami.

  Lubię to

 5. Kiedyś było hasło: socjalizm tak, wypaczenia nie. Dzisiaj jak widać jest hasło: kapitalizm tak, wypaczenia nie. Oglądaliście film pt. pieniądze to nie wszystko? Pada tam stwierdzenie, że kapitalizm nie padnie na co jest odpowiedż: o komunie też tak mówili. Komuna upadła, więc niby dlaczego kapitalizm miałby nie upaść? Wprowadzenie obowiązkowych wypłat pieniędzy dla wszystkich obywateli to jest nic innego jak utopijny socjalizm, choć brzmi pięknie. Doprowadzi to do sytuacji takiej, że większość ludzi nie będzie chciała w ogóle pracować, a więc system zawali się jeszcze szybciej. Robol pomyśli sobie po co mam tyrać za 1300 zł jak i tak bez kiwnięcia palcem państwo i tak da mi 1000 zł? A te kilkaset po cichu dorobię i na to co mam teraz mi wystarczy. Programy takie jak 500+, mieszkanie+ czy inne socjalne spowodują bardzo szybki przyrost długu (co już się dzieje w okresie I-VIII br. 66 mld zł), który będzie niespłacalny. Kontrolę nad emisją pieniądza przejmą znów rządy? Że co? Przecież niemal wszystkie banki centralne są kontrolowane przez jedną rodzinę – Rothshieldów. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach sądzi, że ta rodzinka mająca cały system finansowy świata w garści teraz go tak po prostu grzecznie odda? A co do niewolniczego wyzysku Polaków – naród się budzi, widać to choćby po protestach nabitych w butelkę frankowiczów. Ten rząd tylko udaje, że chce dobra ludzi, ale np. owi frankowicze zostani olani, bo zachodnie banki są ważniejsze. Za 3 lata świadomość wzrośnie na tyle, że ten rząd wyleci i przyjdzie ktoś kto realnie ulży ludziom. Orban na Węgrzech nie przestraszył się upadku banków i wprowadził przewalutowanie kredytów i wyraźnie pomógł Węgrom. Polacy głupi nie są i to widzą i wyciągną wnioski. Po prostu żyjemy w epoce wielkiej zmiany i wszystko co było dotychczas jak religie, ekonomia, nauka upada. I nic tego nie zmieni. Wprowadzenie wypłacania określonej kwoty każdemu obywatelowi bez względu na to czy pracuje czy nie nic nie zmieni. Ten system musi upaść i upadnie, bo opiera się na wirtualnych pieniądzach których nie ma. Gdyby dzisiaj wszyscy klienci np. banku Millenim udali się do jego placówek i chcieli wypłacić wszystkie swoje środki to by się okazało, że nic z tego, bo bank nie ma tych pieniędzy i nigdy nie miał, bo np. te same pieniądze wielokronie pożycza, a ludzie myślą, że to są inne pieniądze. Banki robią pieniądze z niczego. Na tym polega ten oszukańczy system.

  Lubię to

 6. Wydaje mi się, że jesteśmy Indianami naszych czasów. W Polsce już nie ma prawdziwych elit. Tworzą się tzw. łże elity. My szaraczki musimy
  pracować, bo tak zostaliśmy wychowani. Przejęliśmy pałeczkę pokoleń po rodzicach, którzy też pracowali.Tylko nie piszcie, że jak jestem głupi
  to pracuję.

  Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s