Banki i tajna władza

Przyczyna opłakanej sytuacji na Ziemi. Jak się uwolnić?

dobro-i-zloLęk przetrwania pojawia się w świecie w którym rozmaitych zasobów (żywności, wody, partnerów, miejsca do życia) nie starcza dla wszystkich powołanych do życia istot. Jest to sam Rdzeń oprogramowania natury i Genesis (praprzyczyna) obecnej sytuacji na świecie. Wszelkie zło wyrządzane jednej istocie przez drugą, ma praktycznie zawsze swoje praźródło w niedoborach zasobów i związanym z tym lękiem przetrwania.

Gdy przeanalizujesz każdą złą sytuację i czyn głębiej i dokładniej – zawsze gdzieś na końcu znajdziesz przyczynę w lęku przetrwania. Jest to bardzo ogólna odpowiedź na pytanie które zadaje sobie cala ludzkość od zarania dziejów: „czemu jest tyle zła na świecie?”  Ale odpowiedź rodzi kolejne fundamentalne pytania.. kto (lub „co”?!) tak zaprogramował(o) Rdzeń? Komu (czemu?!) potrzebny jest system w którym istoty muszą walczyć o ograniczone zasoby, przez to wyrządzać sobie zło i cierpieć?

Im dalej w las tym więcej drzew. Im bardziej się nad tym zastanawiasz tym więcej pojawia się pytań. I coraz trudniej znaleźć na nie jednoznaczną odpowiedź. Na wiele z tych pytań odpowiedzi nie ma. Lub odpowiedź jest albo hipotetyczna (czyli niemożliwa do obiektywnej weryfikacji), albo częściowa.

To, co nazywacie systemem czy matrixem nie wynika bezpośrednio z działań jakiejś złej i spiskującej elity, ani nie wynika z tego że ludzkość zbłądziła, zgrzeszyła. Bo to są tylko skutki, a nie przyczyna. Prawdziwa przyczyna to opisane powyżej zaprogramowanie jednostki centralnej zarządzającej naszą planetą (Rdzeń, matka natura, Bóg, Demiurg i inne nazwy).

NIE BĘDĘ SIĘ POWTARZAŁ ale wszystko drobiazgowo wyjaśniłem w poniższych felietonach. Jest to odpowiedź na odwieczne pytanie ludzkości które napisałem powyżej, a nad którym od zawsze (i najczęściej bezskutecznie) łamią sobie głowy filozofowie, mistycy, wizjonerzy, prorocy, psychologowie, naukowcy. Teraz tę odpowiedź znasz i widzisz, że jest ona tak prosta, że.. prostsza być już nie mogła. I w tym tkwi właśnie ogromna trudność w znalezieniu tej odpowiedzi. A oto te felietony:
Czemu jest tyle zła i cierpienia na świecie?! [SZOK] Próba syntezy
Wszyscy jesteśmy ofiarami systemu, i kobiety i mężczyźni. Jak się uwolnić?
Religie i ideologie są stabilizatorami systemu, uwolnij się od nich!
Do kobiet i mężczyzn nowej ery. Wszyscy jesteśmy ofiarami systemu

Wszyscy ludzie mówią że chcą poznać prawdę, dopóki nie zdają sobie sprawy, że prawda zweryfikuje ich najgłębsze przekonania, idee, nadzieje i marzenia. Wolność oświecenia oznacza dużo więcej niż doświadczenie miłości i pokoju. Oznacza ono odkrycie prawdy, która która zmieni Twoje postrzeganie siebie i życia do góry nogami. Dla tego, kto jest już gotów, będzie to niewyobrażalnie wyzwalające. Ale dla kogoś kto wciąż się oczyszcza, będzie to dużym wyzwaniem.”
~Adyashanti

Domyślasz się więc zapewne, jak ogromną siłę ma lęk przetrwania. Z tego wynika kolejny wniosek. Jeśli elita, krajowa czy globalna, wykorzystuje parametry Rdzenia (natury itp) w celu wprowadzenia jeszcze większego zamordyzmu ekonomicznego, to jakie to daje owoce? Prowadzi to do ogromnej degeneracji społeczeństw i narodów. Lęk przetrwania przy jednoczesnym opresyjnym ucisku i wyzysku ekonomicznym jest piorunujący i niszczy każdą sferę człowieczego życia. Styrany i zlękniony człowiek nie ma szans na rozwój emocjonalny, naukowy, zawodowy, duchowy.

Jest zajęty tylko zwierzęcym przetrwaniem od pierwszego do pierwszego. Pomimo tego, że sprawdza stan pustego konta bankowego za pomocą najnowocześniejszej technologii – smartfona z internetem LTE – niewiele różni się od zwierzęcia. Widać to szczególnie w Polsce, gdzie morderczy i opresyjny kapitalizm Balcerowicza, Petru i Tuska, łączy się z kościelnym konserwatyzmem i ciemnotą. Ludzie biedni, „niedoruchani„, więc i agresywni, zawistni, niekulturalni, plotkujący, donoszący itp itd. Typowe „polskie wady” także mają przyczynę w lęku przetrwania.

Generowanie i nasilanie lęku przetrwania przez elitę jest kluczem do WŁADZY nad społeczeństwami i narodami. Jednostka zajęta lękiem, trudem i znojem dnia codziennego, nie rozwinie się, nie pozna wiedzy z wielu dziedzin życia – od matematyki, po informatykę, psychologię czy okultyzm. I tym samym, elicie nie wyrośnie silna i świadoma konkurencja od dołu, bo społeczeństwo będzie ciemne, niewykształcone i zajęte przeżyciem od pierwszego do pierwszego.

A im biedniejsze społeczeństwo, tym bardziej zafiksowane na punkcie patriarchatu, konserwatyzmu, religii i innego oszołomstwa – jest to kolejne prawo tego świata. Ustawą nawet najbardziej liberalnego rządu tego zmienić się nie da, bo to byt, a nie ustawa, określa świadomość.

Dlatego zwracaj szczególną uwagę na to, czy aby nie popierasz polityka, który ten opresyjny kapitalistyczny (neoliberalny) system promuje. I nie jest ważne jak ma na nazwisko ani jaką ideologię (a więc iluzję postrzegania) Ci proponuje. Korwin, Balcerowicz, Petru, Schetyna, Kołodko, Olechowski, Michnik, Lis – popierają w zasadzie jedno i to samo. Można popierać albo antysystemowość Korwina, albo chęć osłabienia wpływów kościoła i konserwatyzmu jaką wykazują inni politycy. No ale tym się nie najesz.

Poniżej wklejam cytat autorstwa Łukasza M. Łukaszewicza o metodzie uwalniania według Davida R. Hawkinsa. Ta metoda także uznaje fakt, że wszelkie zło ma swoją praprzyczynę, genezę w lęku przetrwania. Dotyczy ona ludzkich negatywnych myśli, emocji i odczuć. I mówi jak od tych emocji się uwalniać.

Cytuję: „Technika uwalniania wg Davida R. Hawkinsa (nie znam prostszego i efektywniejszego narzędzia)

Uwalnianie z jednoczesnym odpuszczeniem jest jak nagłe pozbycie się wewnętrznego napięcia, albo jak zrzucenie ciężaru. Towarzyszy temu natychmiastowa ulga i lekkość oraz poczucie wolności i szczęścia. Jest rzeczywistym mechanizmem umysłu.

Mechanizm poddania, to bycie wolnym w danym obszarze życia od negatywnych uczuć, dzięki czemu bez oporu czy wpływu wewnętrznych konfliktów manifestuje się nasza kreatywność i spontaniczność Zaniechanie wewnętrznej walki i porzucenie oczekiwań to największy prezent jaki możemy dać sobie i innym by wspierać wolność. Doświadczamy wtedy podstawowej natury wszechświata, którą jest jak sami odkryjemy – manifestowanie największego, możliwego dobra w danej sytuacji.

1. Uświadom sobie dane uczucie, pozwól by się ukazało i pozostań z nim w kontakcie.

2. Nic w nim nie zmieniaj, nic z nim nie rób – pozwól aby sobie płynęło. Oznacza to po prostu zgodę, że czujesz, i skupienie na ukrytej za tym energii. Czyli najpierw pozwól sobie na odczuwanie, bez opierania się temu co czujesz, bez rozładowywania tego uczucia, obawiania się go, potępiania czy moralizowania na jego temat. Oznacza to porzucenie osądów i zdanie sobie sprawy, że to tylko uczucie.

3. Jesteś z tym uczuciem i odpuszczasz wszelkie wysiłki, aby w jakikolwiek sposób je zmienić. Odpuść też chęć by mu stawić opór. To właśnie opór powoduje, że uczucie trwa. Gdy przestajesz stawiać opór lub próbować je zmienić, przejdzie ono w następne uczucie i będą mu towarzyszyć łagodniejsze doznania. Uczucie, któremu się nie opieramy, zniknie, gdy tylko wyczerpie się energia, która je napędza.

4. Podczas uwalniania ignoruj wszystkie myśli. Skup się na uczuciu samym w sobie, nie na myślach. Myśli nigdy się nie kończą, napędzają się same i płodzą jedynie więcej myśli. Myśli są zaledwie racjonalizacjami umysłu, który stara się wyjaśnić obecność uczuć. Prawdziwym powodem tego co czujesz jest nagromadzone napięcie ukryte za emocjami, które napiera, by uwolnić się w danym momencie. Myśli czy zdarzenia zewnętrzne są jedynie pretekstem wymyślonym przez umysł.

Gdy bardziej zaznajomisz się z Techniką Uwalniania zauważysz, że wszystkie negatywne uczucia są powiązane z fundamentalnym lękiem każdego z nas dotyczącym przetrwania, oraz, że wszystkie uczucia są jedynie „programami przetrwania” w których niezbędność wierzy umysł. Technika Uwalniania progresywnie kasuje te programy. Poprzez ów proces pierwotna przyczyna kryjąca się za uczuciami coraz bardziej się wyłania.”
Autor:
Łukasz M. Łukaszewicz

Podsumował: Jarek Kefir

Witam!:) Moja strona funkcjonuje dzięki darowiznom. Ten system zapewnia niezależność od różnych opcji politycznych i wszelkich „reklamodawców.” Nie jestem zrzeszony z żadną partią, ideologią ani organizacją. O funkcjonowanie bloga i poszerzanie wiedzy dbam sam. Możesz wesprzeć moją, ale także i Twoją stronę, i tym samym czynnie uczestniczyć w jej rozwoju i w rozpowszechnianiu cennych informacji. Z pewnością da to dobre owoce. Dołącz więc do grona twórców!
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

54 odpowiedzi »

 1. piszesz i masz racje ze,
  „morderczy i opresyjny kapitalizm Balcerowicza, Petru i Tuska, łączy się z kościelnym konserwatyzmem i ciemnotą. Ludzie biedni, „niedoruchani”, więc i agresywni, zawistni, niekulturalni, plotkujący, donoszący itp itd.”
  ja bym dodał jeszcze ze napietnowanie seksu przez policje i sady w polsce wszystko pod brukselke oczywiście powoduje wzrost agresji i chamstwa, co było w prlu dozwolone i nikt na to nie zwracal uwagi dzisiaj jest przestępstwem no ale musi być powod zwiększenia liczby polcjantow z 80 tys do 150 tys dzisiaj, cos ta podwojona banda agresywnych menelow w mundurach musi robic, ponadto 5-10 milionow wyjechalo i ma tylko tutaj adres zameldowania wiec po co tyle policjantów plus straz plus inne niby służby a wszystko żeby zylo się lepiej… chyba im…
  lepsza i prostrza metoda na uwolnienie się od grzeszków jest EFT pukamy się w meridiany po minucie na każdy grzeszek i mówimy formulke na każdym punkcie „pomimo ze (kto i co) np on mi to zrobil, ja zrobiłem komus cos i tu nazywamu rzeczy po imieniu, to z całej sily siebie kocham i akceptuje” albo taka sama rozmowa z soba plus pukanie się, z religia jest problem ze kochamy dzizusa a nie siebie i to jest celem wszelkich bozkow żeby przekazywać milosc bożkowi a nie sobie, bożkowi o to chodzi zawsze

  Lubię

  • ,, … jak dobrze, że nigdy nie będę miał bachora, bo z takimi pojebami u rządów, to nawet żyć się odechciewa …”

   Czy twoja, powyższa wypowiedź, drogi Sanctusie, miałaby oznaczać, że skoro my się jednak urodziliśmy i żaden z naszych Rodziców nie nazywał nas niechcianym bachorem, to przyszliśmy na świat w lepszych czasach i pod mądrzejszymi rządami?

   Skoro my jednak jesteśmy, to można i taki wniosek wyciągnąć, nieprawdaż? 🙂
   Nie pamiętam kto, ale ktoś w Jarkowej knajpie powiedział, że naród ma taki rząd, na jaki zasługuje. Jeżeli ciągle narzekamy na rządy – no bo jest kuźwa na co narzekać – to może nie z rządami, ale z nami jest też coś na rzeczy?
   Jak to możliwe, aby prawy, mądry, uczciwy, szanujący siebie i innych człowiek wybrał na swojego przedstawiciela aferzystę, złodzieja, manipulatora i to w dodatku kogoś, kto dba o interesy obcych narodów?
   Czy wina leży w rządach czy w ciemnocie wybierającego pospólstwa?
   Czy nie jest faktem ożywienie na dwa miesiące przed wyborami, żarcie podawanej zewsząd kiełby wyborczej, a potem kolejny, czteroletni sen.
   Taki płytki sen, bo trzeba przecież podniecać się nowymi aferami, popieprzonymi ustawami, aby zebrać wystarczające opozycyjne info, by za cztery lata wybrać siebie czyli opozycję.

   Czy był rząd w Polsce, który odpowiadał nam, Polakom? Może mam małą wiedzę, ale nie znam takiego rządu.
   Gdy Polak nie wspiera wybranego rządu, a tylko (już dzień po wyborach) widzi same negatywy, to tak na prawdę staje po stronie opozycji, którą – nomen omen – jeszcze nie dawno uważał, że jest do dupy.
   Przewrotność nas, Polaków aż zadziwia.
   Jeśli nie wiemy czego chcemy, nie trzymamy się wybranej linii, to życie ma rezerwowe wyjście – bylejakość.
   Nie podobał nam się rząd miniony, nie podoba nam się obecny.
   I wcale nie muszę być wziętą wizjonerką, by stwierdzić, że następny rząd, który wybierzemy też będzie do dupy.

   Myślę, że jedną z głównych wad naszego narodu jest mniemanie, że po to, aby zmienić coś na lepsze, wystarczy wybrać przeciwnika kogoś, kto się nie sprawdził.

   Nie ważne kim jest ten przeciwnik, jaki jest jego rodowód, pochodzenie, przeszłe uwarunkowania, powiązania i faktyczne zamiary. Ważne, że jest przeciwnikiem i to okrzykniętym podczas kiełby wyborczej.
   Po wyborach ,,wychodzą” różne kwiatki, a my, Polacy nie możemy wyjść ze zdumienia. Rząd przestaje nam odpowiadać i szkoda, że za miesiąc nie odbędą się wybory, w których oczywiście postawilibyśmy na przeciwnika!
   I w tym wszystkim ostatnią rzeczą, do jakiej mielibyśmy się przyznać to nasza własna ciemnota.
   Ciekawe czemu, skoro mleko się rozlało, nigdy nie zadamy sobie pytania jak do tego doszło?
   Nie zadamy sobie tego pytania, bo musielibyśmy spojrzeć na siebie, przyjrzeć się swojemu rozsądkowi i swojej mądrości. A tego my, Polacy nie potrafimy zakwestionować. Wśród winnych takiego czy innego stanu rzeczy nigdy nie ma nas. To wręcz niemożliwe! Wolimy tkwić w błędzie, byle by tylko nie przyznać się do niego.
   Może niejeden się oburzy, W porządku, ma prawo, ale nie zmieni tym faktu, że wybierają tzw. masy, w których mądrość uczciwego profesora stawiana jest na równi z mądrością zwykłego kieszonkowca, żyjącego na cudzej krzywdzie.
   Było by to wszystko śmieszne, gdyby nie było prawdziwe …

   Zmiana wokół człowieka zaczyna się od niego samego, od jego nastawienia i pozytywnych oczekiwań.
   Życząc cokolwiek innym, życzę sobie.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

   • (dalsza część wpisu – coś popieprzyłam z wklejaniem)

    Wierzę, że my, Polacy zmienimy z czasem swoją mentalność, z tej smutnej, narzekającej na pozytywną, niosącą korzystne dla nas zmiany.

    Zmiana wokół człowieka zaczyna się od niego samego, od jego nastawienia, pozytywnych oczekiwań. Wokół nas mogą dokonywać się zmiany na lepsze i dotyczyć nas, jeżeli mamy takie oczekiwania, jeżeli życzymy sobie tego co dobre dla nas i dla innych.
    Bez właściwego nastawienia na to, co chcemy przyciągnąć, żadna z rzeczy nie zostanie przyciągnięta.

    Mówienie o czymś, że jest złe nie zmieni tego stanu, a wręcz go pogłębi i wzmocni naszym zainteresowaniem, naszą energią.

    Owszem, trzeba zauważyć to co złe, ale ciągłe narzekanie i tylko narzekanie nie daje żadnego sygnału dla zmiany na lepsze.

    Warunkiem dla zmiany jest bycie tą zmianą, tworzenie w sobie uczuć jakby ta zmiana już się dokonała. To właściwy sygnał dla stworzenia lepszej rzeczywistości.

    Jak mam przyciągnąć do siebie coś nowego, lepszego jeżeli nie czuję, nie mówię o tym, a jedynie opowiadam o tym co było lub jest złe?
    Przychodząc do sklepu z zamiarem zakupu pralki nie napieprzam sprzedawcy o starej zepsutej pralce, stojącej w domu, ale wymieniam oczekiwane walory sprzętu, który chcę nabyć.
    Może to dziecinny przykład, ale po części oddaje naszą mentalność.

    A jaka jest? Można sprawdzić, odpowiadając na proste pytanie:
    Ile w ciągu dnia jest chwil, w których cieszysz się, mówisz o tym głośno, chwalisz coś, dzielisz się radością z innymi, śmiejesz się, a ile jest chwil, w których masz powody do niezadowolenia, narzekania do innych, złoszczenia się na kogoś lub na coś?
    Których chwil jest więcej?
    Chwile, które przeważają już jutro staną się naszą rzeczywistością.
    To nie ja to wymyśliłam, to tylko jedno z Odwiecznych praw Natury – PRAWO PRZYCIĄGANIA.

    Serdecznie pozdrawiam.

    Lubię

    • Krysiu ja też mam problem z tym wklejaniem jak sama mówisz, o 18 kliknęłam „opublikuj komentarz” i znów się nie pojawił, nie wiem czy Jarek tak po nowemu to ustawił , że komentarze wpadają do spamu i czy już tak będzie, zauważyłam, że coraz więcej komentujących upomina się o swoje pominięte wpisy 😀
     Jarku wyjaśnisz nam tę kwestię ? :D,

     Lubię

    • dopóki nie spalimy ostatniego kościoła synagogi meczetu na terenie polski będzie jak jest, bezkoscielni czesi nie maja naszego biadolenia zawiści itd, a ta sama rasa

     Lubię

   • Krysia pisze : „Zmiany wokół człowieka zaczyna się od samego, od jego nastawienia i pozytywnych oczekiwań”
    Tak masz rację Krysiu, ja od zawsze wszem i wobec powtarzam, że to my i tylko my sami tworzymy swoje światy, jeśli ja jako jednostka mam pozytywne nastawienie, emanuję dobrą energią, to to wszystko wraca do mnie na zasadzie Prawa Natury Jedności przyczyny i skutku. Żadna władza, religia czy inna osoba nie ma bezpośredniego wpływu na moje życie, czy moje poczynania, jeżeli ja tego nie zechcę. Częściowo pośredni wpływ mają zarządzenia władzy, ale przecież mam wybór aby to co jest w mojej możliwości omijać.
    Gdybyśmy zrobili światowy konkurs w którym ze 193 krajów na naszym globie społeczeństwo jest np. w 80% zadowolone ze swoich rządów, tak ze swoich, bo to my ich wybraliśmy, to może okazałoby się, że na całym globie nie byłoby ani jednego kraju i to jest właśnie paradoks lub raczej chichot celowości naszych wyborów. Przyszło nam żyć w takim systemie, którzy stworzyli rządzący nami zakulisowi władcy przy wydatnym naszym bezwiednym lub przymusowym poparciu.
    Nasze rządy wybrane przez nas są tylko marionetkami w rękach zakulisowego rządu światowego, składającego się z potworów „bez serc, bez ducha to szkieletów ludy” jak pisał nasz wieszcz , mając już wtedy rację, a która jest aktualna także obecnie, jeśli mogę to powiedzieć z moich obserwacji to nawet w większej sile.
    Największym natomiast paradoksem, jest zadłużenie niemal wszystkich krajów przez Bank Światowy Rotschildów /oprócz Iranu, Kuby na razie, Korei Płn, które jeszcze mają własne Banki Centralne/ .Zadłużony kraj, staje się niewypłacalny i każdy nowo wybrany rząd jest zmuszony na starcie wykonywać swoje rządy wg wskazówek decydenta u którego kraj jest zadłużony. Czyli jakbyśmy się nie ustawili dupy mamy zawsze w tyle, i pozostaje nam uśmiechać się do złej gry /matrixa/ w którą zostaliśmy wciągnięci. Starajmy się zatem w pierwszej kolejności dbać i chronić siebie, swoje rodzin, swoje małe lokalne społeczności, będąc dobrymi i współodczuwającymi istotami.
    A to przecież możemy czynić, musimy tylko chcieć, tylko u nas z tym chceniem jest jakoś nie wszystkim po drodze.
    Na marginesie chciałabym przypomnieć, że w każdą niedziele o godzinie 20 tej naszego czasu trwa światowa medytacja na rzecz pokoju i uwolnienia naszej Ziemi ze Zła, jeśli ktoś nie medytuje, to ważne aby w tym momencie myślał i wysyłał pozytywną energię z serca w eter, wszak liczą się tylko pozytywne energie.
    Z miłością Ciebie Krysiu i wszystkich na tym blogu pozdrawiam.

    Lubię

    • Ja już nie wiem, Aneczko, jak mam nas dwie nazwać; czy królowe, czy sieroty w tej knajpie 🙂
     Nikt, ale to nikt oprócz nas nie mówi o miłości i pozytywnym nastawieniu, o pozytywnych energiach, o najprostszej (kuźwa mać 😀 :D) zasadzie kreowania myślami swojej rzeczywistości.A nawet jeśli nie masz wpływu na tę rzeczywistość, to przecież od ciebie zależy jak zareagujesz, a od twojej reakcji zależy jak wygląda twoje życie!
     Jest bodziec i zadziałanie na niego. A między nimi potężna, super, mega przestrzeń … na moją WOLNĄ WOLĘ, którą reaguję. Czy spinam się z bólem dupy, czy odpuszczam mentalnie. Czy rozmawiam do bólu z kimś o pogodzie, czy mówię mu wprost, że nie mam teraz ochoty na rozmowę, czy szczerzę zęby w pseudo uśmiechu do szefa, a w duchu(??) myślę ,,muszę to skurwysynu robić”
     Ludzie myślą: co one – Ania i Krysia – pierdzielą. Usrały się dwie 50+, wciskają bohomazy o jakiejś miłości. Niechby sobie pożyły dzisiejszym światem, to by zobaczyły jak się łatwo rozsiewa miłość.
     I ty i ja wiemy, że to wielkie, ale to wielkie góralskie gówno prawda.
     Można dostosować się do takiej prędkości tego świata, że latając wkoło słupa można odbyć stosunek z własną dupą, ale też w tym kołowrotku można zapytać siebie: ,,I co z tego? Co mi to daje? Kim jestem, kto mi każe latać wkoło słupa niczym wkurwiona przez pająka ćma wokół latarni?

     Dla mnie niezbadanym i niepojętym kosmosem jest taki oto fakt:
     WSZYSCY pragną być kochani i kochający, ale o miłości wstydzą się, nie chcą, nie umieją mówić, czuć.
     To kuźwa nie czuj, nie mów, ale też nie miej pretensji do swojego lokalnego świata, że cię nie kocha!
     Nie dajesz, nie otrzymujesz.

     ,,A to przecież możemy czynić, musimy tylko chcieć, tylko u nas z tym chceniem jest jakoś nie wszystkim po drodze”
     Ech, Aniu, tyle jest do wzięcia! Wystarczy tylko wyrazić chęć, wystarczy tylko odpuścić w swoim umyśle, a uwolniona przestrzeń zapełnia się SAMA tym co najlepsze… No po prostu orła można ze zdziwienia wywinąć, albo strzelić karpia.

     A słup? A słup niech se stoi: dla biegaczy i ,,ćmów”.

     My to wiemy, baba z gór i baba z pomorza 😀 😀 😀

     Serdecznie pozdrawiam.
     PS. Weź mi Aniu wytłumacz co to jest spam? Dlaczego nie używamy naszego polskiego języka? A może ten spam to słowo ze starosłowiańskiego?

     Lubię

      • Jarencjo ty moja złota!
       W imieniu Ani, moim, ach i Www dzięki żeś z czcionuńki zrobił czcionę! I graficznie jaka super.
       Wiem, wiem; ciężko pracujesz,przemeblowujesz,przemalowujesz,a my przypieprzamy się włażąc na ,,kubeł z farbą”. 😀 😀

       Serdeczne pozdrowionka.

       Lubię

     • Jarencjo ty moja złota!!
      W imieniu Ani i moim, i taże Www dziękuję, żeś z czcionuńki zrobił czcionę 😀 😀 I to graficznie jaka piękna.
      Wiem, wiem Jarku, ciężko pracujesz, przemeblowujesz i odnawiasz, a my przypieprzamy się do Ciebie, włażąc na ,,kubeł z farbą” 😀

      A skoro już mówimy ( 🙂 ) o technicznych sprawach …
      Powiedz mi co oznacza ta czerwona chorągiewka z białą gwiazdą, w prawym rogu nad ,,WITAM NA MOJEJ STRONIE ..”
      I jeszcze jedno: gdy kliknę, by wyświetliła mi się twoja strona, często pojawia mi się najpierw biały ekran (dosłownie na sekundę) z jednym słowem po środku: ,,tabu”.
      Czy to w mojej ,,maszynerii” coś się zakodowało, czy to jakieś oznakowanie?
      Wiesz, Jarku, my z Anią musimy wszystko wiedzieć 😀 😀

      Pozdrowionka.

      Lubię

      • Ta czerwono biała flaga to chyba java script pinterest, portalu z grafikami, by udostępnić. Domyślnie jest ustawiona 😉

       A co do białej strony z TABU… Uwielbiam je łamać i w zasadzie.. jestem od nich uzależniony. Od ich łamania. Dlatego paradoksalnie jestem wdzięczny za Wasze tabu… 😉 ❤ xD

       Lubię

      • Krysia nie wiem czy zauważyłaś, że nasz Jarek od jakiegoś czasu rozdaje serduszka w nagrodę, jak to przed chwilą uczynił dla Ciebie, ja też się muszę pochwalić, że dostąpiłam tego miłego , a jakże zaszczytu.
       Nasz Admin się „ożenił” wziął ślub umysłu z sercem i mamy nowego Jarka „POZYTYWNEGO”
       I to jest piękne, czyż nie? wkleiłabym Mu serduszko ale nie umiem i tu powinna być smutna bużka ale też nie umiem, a wogule to jestem komputerowy „ćmok” jak mówi na mnie ta „niby lepsza moja połówka”.
       Wesołego dnia życzę 😀 😀

       Lubię

     • Krysiu wg Wikipedii spam to nie chciane, nie zamawiane wiadomości,poczta, a po naszemu to śmieci nadające się do kosza lub jak u Jarka są to komentarze oczekające na cenzurę, ja tyle wiem na ten temat, może ktoś wie coś więcej.
      Ja w tych nowościach internetowych to jestem raczej kapuściany głąb, ale Chrestomata to na pewno lepiej by Ci to wyłożył.
      Po starosłowiańsku to byłoby „badziewie” 😀 , 😀

      Lubię

      • No to żeś mnie ubawiła! A już Jarek, pisząc, że flaga to (poczekaj, przekopiuję) ,,to chyba java script pinterest, ” – to wyjaśnił mi tak, że jestem wysoce ,,satysfakszen”
       A co do głąba – wiesz…, że bez niego nie byłoby kapusty – to on, choć wykpiwany, utrzymuje wszystkie zielone warstwy 🙂 (społeczne) w jakimś porządku 😀 😀

       Lubię

       • Krysiu i o to ubawienie 😀 😀 😀 Ciebie mi chodziło :D, a muszę Ci donieść, że u mnie na ekranie nie ma żadnej czerwonej flagi z gwiazdką, jest natomiast po lewej stronie ekranu podwójny trójkąt, jak na razie to bez wszystko widzącego Jarkowego oka :D. Wracając do Spamu to wcięło mój komentarz do artykułu o wodzie, no chyba na Jarka blogu działa niewidzialny „inklus” jak mawiał mój Tatuś, choć ja do dzisiaj nie wiem co to i kogo to słowo oznacza ? 😀

        Lubię

      • GMOsiu,niech już tak zostanie to zdrobniałe nazywanie Ciebie, przynajmniej mnie tak pasuje. ale mam do Ciebie prośbę o douczenie mnie, powiedz mi jak się wstawia „serduszka” bo wiesz, ja jeszcze nadal jestem do tyłu z tymi komputerowymi zawiłościami, a instrukcji obsługi nie posiadam. Ty jesteś chłopak o wrażliwym sercu, weż i pomóż mi, albo nakieruj gdzie to mogę odnaleźć w tym przepastnym laptopie.

       Pozdrawiam Cię jak zawsze serdecznie.

       Lubię

   • Cały ten długi wywód moim zdaniem można sprowadzić do jednego krótkiego stwierdzenia – mamy taki rząd jaki jest poziom naszej narodowej świadomości. Im jest niższa tym większe kanalie rządzą. A żeby była niska to „dbają” o to dezinformujące media. Dopóki ludzie „myślą” telewizorem, radiem, gazetą, a nie własnym rozumem to jest jak jest. Jednak wśród młodych ludzi (powiedzmy do 30-35 lat) zauważam to, że wiele osób nie ogląda TV lub nawet nie ma telewizora. To dobrze, bo świadczy o wzroście świadomości i samodzielnym myśleniu, a to dobrze wróży na przyszłość.

    Lubię

  • ,, … jak dobrze, że nigdy nie będę miał bachora, bo z takimi pojebami u rządów, to nawet żyć się odechciewa …”

   Czy twoja, powyższa wypowiedź, drogi Sanctusie, miałaby oznaczać, że skoro my się jednak urodziliśmy i żaden z naszych Rodziców nie nazywał nas niechcianym bachorem, to przyszliśmy na świat w lepszych czasach i pod mądrzejszymi rządami?

   Skoro my jednak jesteśmy, to można i taki wniosek wyciągnąć, nieprawdaż? 🙂
   Nie pamiętam kto, ale ktoś w Jarkowej knajpie powiedział, że naród ma taki rząd, na jaki zasługuje. Jeżeli ciągle narzekamy na rządy – no bo jest kuźwa na co narzekać – to może nie z rządami, ale z nami jest też coś na rzeczy?
   Jak to możliwe, aby prawy, mądry, uczciwy, szanujący siebie i innych człowiek wybrał na swojego przedstawiciela aferzystę, złodzieja, manipulatora i to w dodatku kogoś, kto dba o interesy nie swojego narodu?
   Czy wina leży w rządach czy w ciemnocie wybierającego pospólstwa?
   Czy nie jest faktem ożywienie na dwa miesiące przed wyborami, żarcie podawanej zewsząd kiełby wyborczej, a potem kolejny, czteroletni sen.
   Taki płytki sen, bo trzeba przecież podniecać się nowymi aferami, popieprzonymi ustawami, aby zebrać wystarczające opozycyjne info, by za cztery lata wybrać siebie czyli opozycję.

   Czy był rząd w Polsce, który odpowiadał nam, Polakom? Może mam małą wiedzę, ale nie znam takiego rządu.
   Gdy Polak nie wspiera wybranego rządu, a tylko (już dzień po wyborach) widzi same negatywy, to tak na prawdę staje po stronie opozycji, którą – nomen omen – jeszcze nie dawno uważał, że jest do dupy.
   Przewrotność nas, Polaków aż zadziwia.
   Jeśli nie wiemy czego chcemy, nie trzymamy się wybranej linii, to życie ma rezerwowe wyjście – bylejakość.
   Nie podobał nam się rząd miniony, nie podoba nam się obecny.
   I wcale nie muszę być wziętą wizjonerką, by stwierdzić, że następny rząd, który wybierzemy wybierze też będzie do dupy.

   Myślę, że jedną z głównych wad naszego narodu jest mniemanie, że po to, aby zmienić coś na lepsze, wystarczy wybrać przeciwnika kogoś, kto się nie sprawdził.
   Nie ważne kim jest ten przeciwnik, jaki jest jego rodowód, pochodzenie, przeszłe uwarunkowania, powiązania i faktyczne zamiary. Ważne, że jest przeciwnikiem i to okrzykniętym podczas kiełby wyborczej.
   Po wyborach ,,wychodzą” różne kwiatki, a my, Polacy nie możemy wyjść ze zdumienia. Rząd przestaje nam odpowiadać i szkoda, że za miesiąc nie odbędą się wybory, w których oczywiście postawilibyśmy na przeciwnika!
   I w tym wszystkim ostatnią rzeczą, do jakiej mielibyśmy się przyznać to nasza własna ciemnota.
   Czemu, skoro mleko się rozlało, nigdy nie zadamy pytania jak do tego doszło?
   Nie zadamy tego pytania, bo musielibysmy przyjrzeć się sobie, spojrzeć na nasz rozsądek i mądrość. A tego nigdy nie jesteśmy w stanie zakwestionować. Wolimy tkwić w błędzie, byle by tylko nie przyznać się do niego. Wśród winnych takiego czy innego stanu rzeczy nigdy nie ma nas. To wręcz niemożliwe!
   Może niejeden się oburzy, W porządku, ma prawo, ale nie zmieni tym faktu, że wybierają tzw. masy, w których mądrość uczciwego profesora stawiana jest na równi z mądrością zwykłego kieszonkowca, żyjącego na cudzej krzywdzie.

   Było by to wszystko śmieszne, gdyby nie było prawdziwe …

   Wierzę, że my, Polacy zmienimy z czasem swoją mentalność, z tej smutnej, narzekającej na pozytywną, niosącą korzystne dla nas zmiany.

   Zmiana wokół człowieka zaczyna się od niego samego, od jego nastawienia, pozytywnych oczekiwań. Wokół nas mogą dokonywać się zmiany na lepsze i dotyczyć nas, jeżeli mamy takie oczekiwania, jeżeli życzymy sobie tego co dobre dla nas i dla innych. Bez właściwego nastawienia na to, co chcemy przyciągnąć, żadna z rzeczy nie zostanie przyciągnięta.
   Mówienie o czymś, że jest złe nie zmieni tego stanu, a wręcz go pogłębi i wzmocni naszym zainteresowaniem, naszą energią.
   Owszem, trzeba zauważyć to co złe, ale ciągłe narzekanie i tylko narzekanie nie daje żadnego sygnału dla zmiany na lepsze.
   Warunkiem dla zmiany jest bycie tą zmianą, tworzenie w sobie uczuć jakby ta zmiana już się dokonała. To właściwy sygnał dla stworzenia lepszej rzeczywistości.
   Jak mam przyciągnąć do siebie coś nowego, lepszego jeżeli nie czuję, nie mówię o tym, a jedynie opowiadam o tym co było lub jest złe?
   Przychodząc do sklepu z zamiarem zakupu pralki nie napieprzam sprzedawcy o starej zepsutej pralce, stojącej w domu, ale wymieniam oczekiwane walory sprzętu, który chcę nabyć.
   Może to dziecinny przykład, ale po części oddaje naszą mentalność.

   A jaka jest? Można sprawdzić, odpowiadając na proste pytanie:
   Ile w ciągu dnia jest chwil, w których cieszysz się, mówisz o tym głośno, chwalisz coś, dzielisz się radością z innymi, śmiejesz się, a ile jest chwil, w których masz powody do niezadowolenia, narzekania do innych, złoszczenia się na kogoś lub na coś?
   Których chwil jest więcej?
   Chwile, które przeważają już jutro staną się naszą rzeczywistością.
   To nie ja to wymyśliłam, to tylko jedno z Odwiecznych Praw Natury – PRAWO PRZYCIĄGANIA.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię

 2. „Dlaczego tak jest, że większość ludzi którzy są przeciwko aborcji, to ludzie, których w ogóle nie chcielibyście przerżnąć.” 😀

  ******
  … Carlin był przekozak, nie pierdolił się z hipokrytami … obnażał wszystkie dogmaty fanatycznych katoli, wyśmiewał opresyjność rządu, czy też absurdy religijnej, ślepej wiary, polecam jego filmiki 😉
  … poza tym, skoro jest prawo do życia, winno być prawo do śmierci ( aborcja & eutanazja na życzenie świadome ), bo ci pobożnicy nie mają kurwa pojęcia, że istnieje reinkarnacja, a wierzą w nieśmiertelność duszy, haha stado otępiałych katotumanów udających świętoszków a mających gówno moralne za pazurami 😉

  Lubię

 3. Lęk przetrwania. Te dwa słowa mówią w zasadzie wszystko. Ale jest jeszcze wszczepiony nam przez Biblię w tym przez NT lęk przed tym, co nas dalej czeka po śmierci? Bo gdybyśmy tylko przestali istnieć to pół biedy. Gorzej, że możemy dostać się do czyśćca, a nawet piekła.
  Tak przynajmniej głosi NT i KRK.

  Nie zamierzam z nikim polemizować, czy to KRK ma rację? A może jej po prostu nie ma? A może istnieje reinkarnacja? W ostatniej książce ,, Ku wyzwoleniu z ducha” jest napisane, że my jako Istnienie jesteśmy po prostu wieczni. Istniejemy od zawsze i będziemy istnieli zawsze. Nigdy nie przestaniemy istnieć.

  Piszesz Jarek że te niedobory są powodowane przez jakąś Świadomość, która stworzyła, albo zarządza tym całym Wszechświatem. Masz rację. Ja to nazywam powiedzmy czynnikiem X. Ów czynnik X sam to wszystko stworzył i nadal sam tym wszystkim zarządza. Sam to wszystko nadal tworzy i kontroluje.

  Tym całym światem rządzą trzy darwinowskie zasady: rozrodczość, zmienność i walka o byt.

  O byt walczą nie tylko istoty żywe, ale i programy, ideologie i egregory.
  Przy rozmnażaniu jest aż nadmiar komórek rozrodczych. Braki zaczynają się dopiero wtedy, gdy wszystkie organizmy zaczynają się masowo rozmnażać i równie masowo się odżywiają.

  W całej tej Przyrodzie panuje zawsze równowaga biologiczna. Dotyczy to roślin, zwierząt i nas ludzi. Gdy jakiś gatunek rozwinie się nadmiernie, to zaczyna zaraz brakować mu żywności i rozwój osobników powoli spada dotąd, aż cała ta piramida żywieniowa ponownie się ustabilizuje.

  My jako ludzie wielokrotnie naruszyliśmy owe prawa natury. IU dlatego ponosimy teraz tego skutki.

  Wyobraźmy sobie jakiś kraj. Tam ludzie mnożą się bez umiaru. Zaczynają tam głodować. Do tego dochodzi nieurodzaj. Ludzie masowo wymierają tam z głodu.

  W dzisiejszym świecie my od razu posyłamy tam jedzenie. Albo ci głodujący w krajach biednych masowo migrują do krajów bogatych.
  I dany naród znowu się rozmnaża. Musimy karmić głodnych. Musimy pomagać głodującym. Ale dokąd nas to zaprowadzi?

  Tu już pojawiają się liczne dylematy. Są one głównie natury moralnej. Czynnik X takich dylematów nie ma. Jego nie interesuje śmierć jednostek. Nawet wówczas gdy mrą z głodu miliony. X realizuje jedynie swój program. Kodem głównym programu realizowanego przez X jest stabilizacja systemu, którym X zarządza. To i tylko to on cały czas realizuje. A to, że ta realizacja programu przez X nas unieszczęśliwia to nasz problem.

  Lubię

 4. Jarku w moim i Krysi imieniu dziękuję za stary wystrój Twojej-naszej knajpki, tu czujemy się jak w domu. Przepraszam, że nie na temat artykułu.

  Lubię

 5. Również przyłączam się do podziękowań. Taki układ strony jest według mnie najodpowiedniejszy. Trochę mnie razi mała czcionka (mógłbyś zwiększyć ją np o 2) ale to szczegół

  Lubię

 6. „Czego wciąż mi brak, przecież wszystko mam, czego wciąż mi brak, co tak cenne jest? (…) Beznamiętnie podpalam świat, w końcu liczy się gest….”

  -Czego wciąż Ci brak, człowiecze? Jak daleko by chciało zajść Twoje ego, gdyby mogło iść bez żadnych przeszkód ciągle ku górze i górze? Aż do stanowiska imperatora planety i absolutnego władcy niewolników? A uniósłbyś taką władzę i miałbyś fundament etyczny do jej sprawowania? Dlaczego trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada po drugiej stronie płotu? Dlaczego gdy zdobędziesz jedno, to po chwili sztucznej ekscytacji natychmiast chcesz jeszcze i jeszcze? Znam Twoje lęki, obawy, żale i to, co ukrywasz przed całym światem.. Znam i rozumiem Twój ból, i wybaczam. Wszyscy tworzymy głęboko chore społeczeństwo i głęboko chorą ludzkość.

  „Zegar bije już szósty raz
  Słońce spada na stół…
  Zaraz wejdziesz zapadnę w trans
  Obudzi mnie ból…
  Sama nie wiem czy tego chcę?
  Czasem życia mego mi żal
  Rysa na szkle…
  Schody w górę i schody w dół
  Kto ma klucze do drzwi?…
  Kochaj mocno, kochaj mnie
  Egoizm na pół
  Sama nie wiem czy siebie znam?
  Tyle mego, to co się śni

  Czego wciąż mi brak?
  Przecież wszystko mam…
  Obcy ludzie mówią,
  że tak zazdroszczą mi…
  Czego wciąż mi brak?
  Co tak cenne jest?
  Że ta nienazwana myśl
  Rysą jest na szkle…

  Beznamiętnie podpalam świat
  W końcu liczy się gest…
  Obracam w palcach zagadkę dnia
  Fala bije o brzeg…
  Sama nie wiem czy szukać bram
  Do ogrodu, gdzie mieszka NIC…

  Czego wciąż mi brak?
  Przecież wszystko mam…
  Obcy ludzie mówią,
  że tak zazdroszczą mi…
  Czego wciąż mi brak?
  Co tak cenne jest?
  Że ta nienazwana myśl
  Rysą jest na szkle…

  Czego wciąż mi brak?
  Czego miewam mniej?
  Na ulicy mówią mi
  Wszystko jest O.K.!…
  Czego wciąż mi brak?
  Co tak cenne jest
  Że ta nienazwana myśl
  Rysą jest na szkle
  Czego wciąż mi brak
  Przecież wszystko mam
  Nie zrozumie nigdy mnie
  Ten kto nie jest sam
  Czego wciąż mi brak
  Czemu chce to mieć
  Jaka nienazwana myśl
  Rysą jest na szkle
  Czego wciąż mi brak
  Czego miewam mniej
  Czego wciąż mi brak
  Oh oh oh
  Czego wciąż mi brak
  Na na na na
  Czego ciągle w życiu mi… brak

  Lubię

  • ,, Znam i rozumiem Twój ból, i wybaczam. Wszyscy tworzymy głęboko chore społeczeństwo i głęboko chorą ludzkość. ”
   Nie, my nie jesteśmy chorzy. My, ludzkość myślimy tylko, że jesteśmy mądrzejsi od zwierząt.
   One nie sieją, nie orzą i żyją bez lęku o przetrwanie. Nie rozmyślają co będzie jutro. Idą przez życie wolne, są dla siebie panami, bo wiedzie ich jedynie CHĘĆ, PRAGNIENIE ŻYCIA.
   Nie suszą sobie łbów lękiem o to co zjedzą za tydzień, bo wiedzą, że przeżyły i przeżyją niejedną ludzką, zachłanną cywilizację.
   A najbardziej lubią czas, między śmiercią jednej cywilizacji a tworzeniem się następnej. Żyją wtedy własną równowagą i mają prawdziwy naturalny, boski spokój.
   Dla istniejącej od milionów lat flory i fauny człowiek jawi się jako chwilowa plaga. Na szczęście sama siebie unicestwia.
   Po tym akcie Matka Ziemia, wraz ze swoją piękną przyrodą oddycha pełną piersią.
   Czy da się nabrać po raz kolejny na niechcianych lokatorów? Pewnie tak, bo ma nadzieję, że człowiek wreszcie pojmie sens swego istnienia na skrzyżowaniu nieskończoności …
   Jakie potomstwo na Ziemi zabija matkę, która go karmi? Tylko gatunek ludzki obchodzi się tak z Ziemią.
   Cywilizacje ludzkie muszą ginąć, by Ziemia złapała oddech.
   Czy będzie to robić wiecznie?

   Lubię

   • @Krysia – to jest fundamentalne pytanie istot dążących do przebudzenia 😉 Brzmi ono:

    1. To wina systemu, świata, że zdemoralizował i podstępnie zniewolił i ogłupił owce?
    2. To wina owiec, że zbłądziły, zgrzeszyły (grzech pierworodny i inne.. 😉 ) i dały się zniewolić systemowi?

    Odpowiedź na to pytanie jest dużo ważniejsza niż powszechnie się sądzi. Chyba napiszę o tym felieton 😉 Są dwie szkoły.

    Jedna mówi, że tak zaprogramowany jest Rdzeń, czyli struktura rządząca całym światem. Że ludzie MUSIELI zbłądzić, zgrzeszyć, upaść na samo dno dna, popełnić grzech pierworodny. Ponieważ KTOŚ ICH TAK ZAPROGRAMOWAŁ i miał w tym jakiś sobie znany cel.

    Druga z nich mówi że to ludzkość zbłądziła, zgrzeszyła, utraciła dawną wiedzę i tym samym kontakt z boskością. Że to wina krnąbrnej i nieusłuchanej ludzkości, a natura (Rdzeń) jest taka dobra, och, ach.

    Ja znam odpowiedź lub domyślam się jej, ale póki co nie udzielę tej odpowiedzi – jeszcze nie czas. Jednak ciekaw jestem Waszych przemyśleń 😉

    Lubię

    • Jarku przyjacielu!

     Piszesz ze znasz odpowiedź, ale jeszcze nie czas na nią.
     Ja byc może nie znam odpowiedzi, ale sadzę ze wiem gdzie jej szukać
     Ona jest w samym [rdzeniu istocie duchu] tam gdzie zaczynają się dualizmy. Tam trzeba jej szukać i znaleść

     Pozdrawiam

     Lubię

   • „Legenda o Śpiących Rycerzach od pokoleń funkcjonuje w świadomości Polaków i pomimo mnogości wersji wszystkie niosą wspólny przekaz mówiący, iż w chwili zagrożenia Rycerze przebudzą się by bronić Rodaków i Ojczyzny. Przez lata myślałem, że to tylko legenda, którą stworzyli uciskani ludzie opanowani tęsknotą za Obrońcą o nadprzyrodzonej sile, a dodatkową inspirację zapewne dawał specyficzny kształt Giewontu przypominający swym wyglądem sylwetkę śpiącego człowieka.
    Jednakże życie i wydarzenia ostatnich tygodni zweryfikowały mój pogląd na ten temat i zmusiły do ponownego zastanowienia się nad tym mitem, zwłaszcza, że według mnie „Śpiący Rycerze” kilka tygodni temu „przebudzili się”, gdyż „nadszedł czas”.
    W tym miejscu może ktoś zapytać „hola, a gdzie ci tytani? Niczego nie widać, ziemia nie drży od końskich kopyt, zbroje nie połyskują w zimowym słońcu, a wrogowie Polski i Polaków nadal knują i mieszają w najlepsze!”.
    To prawda, nie ma żadnych herosów czy tytanów fizycznych, gdyż Śpiący Rycerze nie posiadają takiej formy. Są energią, siłą, starożytnym polem świadomości zawierającym w sobie pradawne wzorce myślowe, z którego korzystali Prasłowianie, a które zostało utworzone prawdopodobnie jeszcze za czasów Ariów. Efekty oddziaływania nie są natychmiastowe i od razu widoczne. To bardziej działa jak ciężki skład kolejowy – rusza bardzo powoli, gdy jednak już nabierze rozpędu; mocy nikt nie jest w stanie zatrzymać tej machiny, a śmiałka lub raczej głupca, który stanie jej na drodze przerobi na mielone.

    Energia ta podzieli społeczeństwo na 2 grupy:

    Polaków, których będzie wspierała, wzmacniała, inspirowała, nakręcała
    Przebierańców pełniących rolę Polaków, których będzie gnębić

    Nie wiem dokładnie na czym to „gnębienie” ma polegać. Kojarzy mi się z niszczeniem psychicznym głównie poprzez choroby, niepowodzenia, zaciemnienie psychiczne i wynikające z tego błędne oceny oraz decyzje, co wielokroć doprowadzać będzie do wypadków i samobójstw włącznie. Siła ta będzie dążyć do wyeliminowania jednostek szkodliwych, co niestety może zostać zaszczepione w świadomości Polaków i w połowie roku doprowadzić do burd i zamieszek. To jednak może być wyłącznie moje subiektywne odczucie, a więc przekłamane. Jak będzie to okaże się za kilka miesięcy, a może nawet wcześniej.
    Czytając powyższe słowa zapewne wielu sceptyków pęka ze śmiechu i puka się w czoło. Nie chcę psuć im dobrej zabawy, lecz w tym miejscu niech zadadzą sobie pytanie „co wiedzą o zbiorowej nieświadomości” i jej wpływie na świadome działania jednostki ludzkiej? Pewnie nic lub niewiele. Spójrzmy co nam na ten temat powie Encyklopedia PWN:
    nieświadomość zbiorowa, jedno z głównych pojęć psychologii analitycznej C.G. Junga, oznaczające „wspólną, ponad osobową psyche”, w której skład wchodzą archetypy i popędy będące, wg Junga, wrodzonym wyposażeniem indywidualnej psychiki każdego człowieka; nieświadomość zbiorowa steruje świadomością, przystosowując ją do prawidłowości wewnętrznej, wspólnych całej ludzkości; ma porządek niedostrzegalny dla świadomości, działa w sposób celowy; jest wieczna, o ile wieczny jest gatunek ludzki, jest zatem względnie niezależna od czasu i przestrzeni; wyraża się poprzez symbole; rozwój człowieka polega na coraz lepszej integracji jego świadomości z nieświadomością zarówno indywidualną, jak i zbiorową; wg Junga konfrontacja z archetypami n.z. jest psychicznym korelatem życia religijnego i duchowego.
    To, co Jung nazywa „nieświadomością zbiorową” w innych kręgach znane jest np. jako Duch Narodu, Duch Przodków czy też Pole Morfogenetyczne, którego istnienie ma potwierdzać wielokrotnie z powodzeniem przeprowadzany tzw „eksperyment setnej małpy.”
    Jeśli nadal zachowujesz sceptycyzm to zadaj sobie pytanie, dlaczego tak usilnie „możni tego świata” dążą do zniszczenia naszej nacji? Skąd w nich tyle nienawiści do Polaków? Skąd to oczernianie, wymazywanie lub przeinaczanie dziejów naszego Narodu? Czy nie dlatego właśnie, że boją się Nas? Nie naszych karabinów, pięści czy innej formy konfrontacji fizycznej, bo na tym polu nie mamy polotu. Boją się świadomości; wzorców myślowych, idei, które w prostej linii czerpiemy od czcigodnych Ariów, gdyż tylko my posiadamy „klucze” do tychże.
    Tak, jesteśmy potomkami Ariów. Ich duchowymi spadkobiercami i następcami. Rasa aryjska, na którą powoływali się naziści nigdy nie istniała, istniała natomiast kultura, lud. A dziś w w sercach ich potomków ponownie zaczyna budzić się pradawna siła, myśl, idea.
    Jeśli rozumiesz to, co wyżej zostało napisane, to jasnym są też słowa różnych mistyków, wizjonerów i wieszczy mówiących, że „Polacy nie zwyciężą bronią, lecz modlitwą”. Modlitwą czyli myślą; ideą. Chodzi o to, że świat Jawi czyli fizyczny jest światem skutków, nie przyczyn. Wszystkie przyczyny zachodzą w innych wymiarach/światach.
    Nie wierzysz? To zadaj sobie proste pytanie: „gdzie to wszystko, co mnie otacza, a powstało za sprawą człowieka najpierw zaistniało?”
    Odpowiedź jest równie prosta co zaskakująca. Nim zaistniało w świecie fizycznym, najpierw pojawiło się w świecie mentalnym, myślowym. Dla materialistów → ktoś to najpierw musiał wymyślić, wyobrazić sobie, a dopiero później zrealizować. Jednak często to nie jedna osoba przyczynia się do „wzrostu/ewolucji” lecz całe społeczeństwa, a nawet pokolenia.
    Prześledź np „ewolucję” samochodów, samolotów czy komputerów. Czy od razu wyglądały tak, jak teraz? Oczywiście, że nie. Czy same z siebie zmieniały się i ewoluowały? Oczywiście, że nie – ludzie je projektowali i budowali, a nawet jeśli budują je współcześnie maszyny to uprzednio stworzone i zaprogramowane przez ludzi. Czy jedna osoba lub zespół pracował nad tym by obecnie wykorzystywane urządzenia wyglądały tak, jak wyglądają? Także nie. To jest wspólna, zbiorowa świadomość, która dzięki współpracy milionów ludzi z różnych dziedzin i wielu pokoleń rozwija się i popycha cywilizację. Najpierw ewoluowała zbiorowa świadomość, a dopiero w ślad za nią wytwory rąk ludzkich.
    Mam nadzieję, że dostrzegasz siłę i potęgę zbiorowej świadomości. A teraz wyobraź sobie jaka musi być siła i potęga świadomości mającej tysiące lat, która w dodatku działa niejawnie, w ukryciu i steruje ludźmi poprzez modyfikację ich podświadomości.
    Śpiący Rycerze już nie śpią. Przebudzili się i przystępują do działania. Wpływ tej siły zapewne już odczuwają ludzie ekstrasensytywni, reszta poczuje, a później zobaczy skutki w niedalekiej przyszłości. Wbrew okolicznościom i na pohybel chciwcom, sprzedawczykom i głupcom wreszcie nadchodzi Czas Przebudzenia i Odrodzenia.
    Ku chwale Swaroga!”

    Lubię

    • Miłe to co napisałeś i pełne optymizmu. Ma sens i faktycznie mogło by sie zdarzyć. Być może i nawet się dzieje tak jak piszesz już w tej chwili
     Teraz troszkę zamieszania
     Słyszałeś zapewne o cywilizacji Mu, Atlantydzie, Lemurii. Dlaczego upadły? Może właśnie dlatego że Rycerze nie obudzili się na czas i było zbyt późno!
     Nieźle to wszystko ująłeś, ale proszę podaj jakikolwiek fakt świadczący o ich przebudzeniu.
     Równie dobrze można napisać że obudzą się jutro.
     Obracasz się wśród ludzi o jakimś tam określonym światopoglądzie i komunikujesz się z Egregorem tej grupy w ciagły sposób. Zapominasz jednak że tuż obok jest cała armia [kościółkowych lemingów] którzy nigdy nic nie zrozumieją, ani z tego co Ty, ani z tego co ja piszę. Jak masz zamiar podnieść ich świadomość? Tańcem Deszczu? czy wróżbami? – Nie bedzie to łatwe

     Przyczyny takiego, a nie innego traktowania [nie Polaków] Słowian [jaką czystke przeprowadzono w czasie II wś] pokazałeś w piekny sposób. Tak coś w tym jest!
     Wspominasz o Słowianach – jest tam legenda o plemieniu które zostało przegnane i wymazane z historii. [Nie potrafili współżyć z sąsiadami i tylko ciągle knuli i bruździli. Myślę ze to jest właśnie plemię Semickie i teraz tak knują przeciw wszystkim a w szczególności Słowianom

     Pozdrawiam

     Lubię

    • Devingo moja Ty druga MBD na tym blogu w najśmielszych marzeniach lepiej bym tego nie opisała. W jednym z moich komentarzy bodajże w 2014 roku napomknęłam o budzeniu się naszej zbiorowej świadomości w postaci Śpiących Rycerzy pod Giewontem, że marzeniem moim jest aby legendarni Mocarze zaczęli się budzić bo nadszedł ich czas, oczywiście jest to przenośnia, bo gdybym napisała, że taka będzie rzeczywistość, to pewnie zostałabym wyśmiana, w tamtym momencie zostało to po prostu pominięte.

     Dodam, że gdybyśmy dzisiejsi ludzie więcej uwagi poświęcali dawnym mitom i legendom i zawartych w nich przesłaniach zamiast rozczytywać się w dzisiejszych frywolnych niby książkach, byłoby to z większym dla nas pożytkiem, no ale wszystko ma swój czas we wszechświecie i tak jest i w kwestii zbiorowego przebudzenia, jest to jak fala tsunami, która już wypłynęła i budzi tych gotowych na obudzenie.

     Z Boską Wolą i Naturą my małe robaczki nie wygramy, po to przychodzimy do SZKOŁY tu na Ziemię by poznać PRAWDĘ WSZECHŚWIATA, miejmy więc nasze umysło – serca otwarte właśnie na TĄ PRAWDĘ. Ten kto zdaje sobie sprawę po co tu na Ziemię przybył jest otwarty na poznanie owej PRAWDY, reszta, no cóż popłynie w zamkniętym kole do nikąd, taka jest Boska kolej rzeczy.
     W każdym razie fala tsunami wciąż płynie, ja to wiem i nie ma takiej siły na ziemi by ją zatrzymać i to jest ów przysłowiowy plaster miodu na moje serce.
     Bądżmy szczęśliwi i radośni ,że przyszło nam żyć i zobaczyć na własne oczy, jak ZŁO się samo unicestwia, gdyż nie ma już żadnej innej opcji i stąd takie jego nasilenie przed metą unicestwienia.
     Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i dziękuję, że jesteś Devingo.

     Lubię

 7. Byc moze czlowiek nie jest odporny genetycznie na manipulacje,przynajmniej wiekszosc.Byc moze glownym celem inkarnacji jest doswiadczac i doskonalic sie aby nie byc manipulowanym a byc swiadomym kiedy wchodzimy w zlo i manipulacje. W tej cywilizacji zostala nam narzucona religia zla pod postacia dobra wraz z jej wszystkim narzedziami manipulacji jak pieniadz,lichwa ,religie itd. Ilu ludzi jest odpornych aby nie uzywac tego ,badz uzywac ale nie popadac w ich pochodne oprogramowania . Narzucona nam w efekcie kaste dewiantow promujacych sie na papiezy,cesarzy,kroli,biskupow ktorzy maja swoich pacholkow ,kontrolerow bydla ,sedziow ,policje,adwokatow(jak nas nazywaja) do dbania o nasze poprawne postrzegania wykreowanego swiata zla. My musimy umiec odroznic owo zlo i doskonalic siebie aby nie byc czescia owego systemu. Kiedy w nim siedziemy i narzekamy jak nam ciezko ,bedac czescia zmanipulowana ale ciagle malym trybikiem funkcjonowania tego systemu-kasty ,ktory zeruje na nas samych a my na innych ,mowimy „nie ma co narzekac ,jutro bedzie nastepny dzien ..moze lepszy” Nie martwimy sie juz ,ze bedac czescia tego zla zjadamy poniekad aktywa tych biednijszych bedacych juz na dnie i nie myslimy jednoczesnie ze wkrotce ci wyzej pozra nasze aktywa i morale,doprowadzajac nas do dna. Najlepszym przekretem tego jest fakt iz wmawia nam sie (przymus) wiare w niewidzalnych bogow ale nie one nas kontroluja tylko kodeksy biblijne,podobno spisane przez nich. Owi bogowie maja posrednikow miedzy nami,ktorzy podobno namaszczeni z niebios maja licencje i prawa na pedofilie i gwalty w imie boga a my to wszystko akceptujemy.I jak sytuacja ziemianina ma byc nie oplakana skoro narodzone dzieci poddawane sa bez ich zgody procedurze chrztu,komuni a ich wlasni rodzice uzywaja w tym celu przymusu.To jest tragedia ziemian,odebranie im woli samych przez siebie w imie bojazni i strachu.

  Lubię

 8. …w pełni podpisuję się pod Twoją wersją Devingo – wbrew pozorom(to do Bogdana56) zauważam zmiany : odnoszenie się ludzi do siebie – jest serdeczniejsze, bardziej „grzeczne”-stonowane i…tak mi się przynajmniej wydaje „uprzejmiejsze”…przykład – proszę bardzo: jeszcze kilka lat temu miałem strach w oczach, gdy zbliżałem się do przejścia na pasach; auta pędziły jak szalone, niejednokrotnie cudem uniknąłem potrącenia!…teraz nagminnie, kiedy zbliżam się na 1m do przejścia auta wolno jadące zatrzymują się jak na zawołanie, a kierowcy dają mi znaki rękoma lub głową, bym śmiało przechodził…poza tym zauważalnie zmniejszyła się liczba ludzi biegających na msze KRK ( mam info z 1-wszej ręki ) ..nadto w rozmowach z różnymi ludzmi dowiaduję się, iż zaczynają zauważać, że są robieni w „bambuko” przez telewizornię! Mało? wg mnie to bardzo jawne sygnały owego budzenia się…do przebudzenia pewnie jeszcze daleko…ale faktycznie jak ono ruszy, to już żadna siła go nie powstrzyma. I tak ma się stać!!! Ku chwale Swaroga oczywiście…

  Lubię

  • problem taki ze ET yahwe karze za nieposluszenstwo np za zamykanie jego krzyzykowych kosciolow sybagoh czy meczetow wiec możemy się spodziewać anomalii pogodowych rozsiewania nowych nieznanych nauce chorob etc
   ale prawda ze ludzie juz to olewają bo na saksach widza jak saksoni zyja w dostatku bez klekania i proszenia, a koscielni juz chwytaja się brzytwy i robia koscioly uliczne, byłem na takim to jak powiedziałem ze ich bozia ma kopyta i rogi i w zasadzie chce ich zabic a w najlepszym wypadku ma ich w dupie to się tak pani zdenerwowala ze az lzy jej pociekly az mi jej się szkoda zrobilo no coz religia robi z ludzi zombi

   Lubię

  • Witam Cię serdecznie OKO w ten piękny słoneczny poranek, podpisuję się również pod słowami prawdy, którą ujawnia nam Devingo, a w którą jeszcze niektóre „Śpiące ćmy” nie wierzą. Jak sam wiesz każdy z nas na inny czas przebudzenia, niektórzy dopiero otwierają oczy, ale ja Ci mówię, że FALA TSUNAMI PRZEBUDZEIA już ruszyła i powoli nabiera rozpędu, jak sam zauważyłeś wokół siebie, oznaki postępującej dobroci wynikającej właśnie z miłości zrozumienia są już roztaczane. Pozostaje nam tylko wspierać duchowo śpiące marudy.

   Pozdrawiam Serdecznie 😀

   Lubię

 9. Witam Cię równie serdecznie Aniu i jestem jak i Ty dobrej myśli. Ja np. jak najbardziej wspieram i staram się delikatnie „nakierowywać” na pewne tematy…jak zauważam zainteresowanie, to kontynuuję…jeśli nie – zmieniam temat i to wszystko. Miłego i udanego dnia Ci życzę o pozostałych „blogowiczach” i Jarku nie zapominając….

  Lubię

 10. Kluczową sprawą jest jakby to ująć przeprogramowanie umysłu. Wszędzie wtłaczany jest nam do głów strach – w mediach przez np. wojenną propagandę czy w kościele gdzie straszy się nas piekłem jak nie będziemy robić tak jak ksiądz każe. Biblia to też manipulacja. Została na bank sfałszowana. Choćby Stary Testament gdzie są w Księdze Rodzaju zapisy o tym jak należy traktować niewolników. Czy nieskończenie dobra istota jaką jest Bóg dawałby jednym ludziom prawo do wykorzystywania innych ludzi i bycie ich panami życia i śmierci? Na pewno nie. A Ewangelia Marii Magdaleny? Zachowały się jej pewne fragmenty (całość jest podobno w jej grobowcu w Pirenejach), które są zupełnie inne od zapisów z ST i NT – jest tam np. mowa o materii „Czym jest materia? Czy będzie trwać zawsze? Nauczyciel odpowiedział: Wszystko, co się zrodziło, wszystko, co stworzone, wszystkie żywioły natury splatają się ze sobą i jednoczą. Wszystko, co złożone, ulegnie rozkładowi, wszystko powraca do swych korzeni; materia powraca do pierwocin materii.” Albo o grzechu „Co jest grzechem świata? Nauczyciel odparł: Nie ma grzechu. To wy sprawiacie, że grzech istnieje, kiedy działacie zgodnie ze zwyczajami
  swej zepsutej natury; w niej tkwi grzech. Dlatego to Dobro zstąpiło między was. Współdziała ono z żywiołami waszej natury, tak, by połączyć ją ponownie z jej korzeniami”. To że reinkarnacja istnieje dowodzi np. opowieść dziecka indygo z Rosji o jego poprzednim wcieleniu gdy żył na Marsie. Opowiadał takie rzeczy, że 10-letni chłopiec nie mógłby mieć takiej wyobraźni. Przynajmniej tak mi się wydaje. Należy myśleć pozytywnie i nie poddawać się propagandzie strachu. Ja codziennie sobie powtarzam, że ten reżim niedługo upadnie i lepiej się czuję. A jak słyszę w TV że Rosja to Rosja tamto to biorę pilota i wciskam czerwony przycisk. I po sprawie:).

  Lubię

 11. Co się zaś tyczy braku zasobów – zasoby Ziemi są wystarczające dla obecnych 7 a pewnie i 10 mld ludzi. Problemem jest dystrybucja tych zasobów. Garstka ludzi zagrabia większość zasobów, żeby żyć luksusowo i zbijać fortunę, a reszcie ludzkości zasobów brakuje. Jeśli zmieni się to i nastąpi równomierna dystrybucja zasobów i poszanowanie planety, to problemy takie jak głód, zarazy, wojny znikną. No, ale to się będzie wiązać też ze zniknięciem kasty miliarderów.

  Lubię

  • Aktualnie czytam książkę Rana Rasgupta „Delhi”To co tam się działo na przełomie XX i XXI wieku)i nadal się dzieje) jeży mi włosy na głowie.Jeśli nadal globalizacja będzie postępować w ten sposób to czarno widzę.Wyzysk niemiłosierny ( w dosłownym tego słowa znaczeniu),ok 10% mega bogaczy,reszta praktycznie pozbawiona praw,wyrzucana z domów,wyrzucana ze swojej ziemi,w majestacie prawa ,przy wydajnej pomocy służb,tzn.policji.Praca w fabrykach po 16 godzin 30 dni w miesiącu,w 80% na umowę.Ludzie wymieniani jak śrubki w maszynce,milony głodnych i chętnych do ciężkiej pracy bez ubezpieczeń itd.Zacytuję fragment tej książki,jest to przytoczona wypowiedź właścicielki takiej fabryki:
   „Był czas,kiedy dało się jeszcze być kapitalistą i mieć osobowość.Można było samemu decydować o tym ,jaki etos chce się tworzyć.Teraz nie ma znaczenia, czy ktoś jest miłą osobą.To kompletnie nieistotne.Żyjemy w czasach,kiedy wszyscy wiedzą,że robią rzeczy obrzydliwe ,a jednak nie przestają ich robić.System,którego część stanowimy ,żywi sie rozpaczą.A system,który wymaga takiej ilości rozpaczy ,zaczyna produkować coraz większy zamęt,więc jedynym sposobem,by nad tym zapanować ,stanie się w końcu militaryzacja świata”.
   Bardzo to smutne i straszne.Mentalność kapitalisty w Indiach nie różni się niczym od mentalności kapitalistów całego świata.Czyli jest dokładnie tak,jak pisał niejednokrotnie Jarek:jak kapitalista może to da ci miskę ryżu i i tak mu się będzie zdawało,że to i tak za dużo.Staram się być dobrej myśli a mimo to opis okrucieństwa tej najbogatszej kasty wobec najbiedniejszych bardzo mnie zasmucił .Miejmy nadzieję,że do militaryzacji nie dojdzie i że coś wreszcie ruszy w dobrym kierunku.Pozdrawiam wszystkich.

   Lubię

   • ,, Miejmy nadzieję,że do militaryzacji nie dojdzie ”

    A ta nadzieja to czyja, Jolu? Ludzi uważanych za zwierzęta, czy zwierząt ?
    Jeśli ludzi uważanych za zwierzęta, to militaryzacja jest dla nich, w imię przyszłości ich dzieci, wręcz pożądana. Wyzbądź się złudzeń.

    Tylko tak ludzie, uważni za zwierzęta są w stanie zabić zwierzęta, które nimi rządzą. Póki co ludzkość nie jest gotowa na wypracowanie lepszego rozwiązania.
    Jest granica, po przekroczeniu której ciemiężony człowiek nie bawi się w poezję typu nadzieja. Bunt, zniszczenie przyczyn buntu i lepsze, wywalczone jutro.

    Lubię

   • znam takie miejsca pracy gdzie ludzie pracuja po 10-12 godzin i nie zarabiaja zeby przezyc. Mozemy podziekowac za, to technokorpokratom.W tej kwesti raczej sie nie zmieni.Trump jest tez pacynka korporacji ,moze byc jedynie nadzieja ze zerwie sie z lancucha ze sukcesem kiedys tak jak Kenedy probowal.W Polsce jest minimalna placa zreszta w usa tez,jesli probujesz dorobic sie uczciwie lub zarobic na zycie poza korporacja ,bankiem lub inaczej niz w ramach minimalnej stawki,to masz partnerow w postaci urzedow podatkowych.

    Lubię

 12. Gmosiu, ,,nie wchodzi” w prawy pasek mój wpis, ale jest pod twoją, ostatnia wypowiedzią. I to dobre. Niebawem przyjdzie czas, że wymienimy się telefonami – o ile zdążymy, potem będą listy, a następnie płatni piesi gońcy, tzn listów nosze.

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s