Lifestyle

5 typów toksycznych ludzi na których szkoda czasu i łez

toksyczni-ludzieWklejam wpis autorstwa portugalskiego Coacha José Micard Teixeira, które w internecie, niesłusznie, przypisano Meryl Streep.

Opisuje on pięć typów toksycznych ludzi, których lepiej unikać. Oczywiście jest to ledwie wierzchołek góry lodowej, bowiem tych typów jest znacznie więcej.

Wszyscy ludzie gdy mają gorszy dzień przejawiają przynajmniej część z tych poniższych cech. Ważne by unikać ludzi którzy tak zachowują się na co dzień.

Wiadomo że wampiry energetyczne są wśród nas. Każdy doświadczył ich negatywnej działalności, choć akademicka, opierająca się na dogmacie racjonalizmu nauka, nie jest w stanie wyjaśnić tego zjawiska, i nawet tego nie próbuje.

Mało kto wie, że wampirami jest tak wielu ludzi. Osoby ekstrawertyczne dzielą się na dwie grupy – wampiry, które kradną energię introwertykom, i odwrotnie – generatory energii, przy których każdy czuje się lepiej. Oczywiście, wampirów wśród ekstrawertyków jest więcej.

Oni intuicyjnie, jakimś szóstym zmysłem wyczuwają, kiedy mamy gorszą formę i kiedy łatwiej jest nas zwampirować. I uderzają właśnie wtedy. Masz zły dzień, gorszą formę, wszystko Cię wkurza? chcesz po prostu obejrzeć film, posłuchać muzyki, przeczytać wiersz, książkę? Właśnie wtedy do Twojego pokoju wpadnie taki wampirek i będzie miał nie cierpiącą zwłoki sprawę. Ale mało tego. Przedstawi ją tak nachalnie i natrętnie, by do reszty wybić Cię z rytmu i postawić dosłownie na równe nogi.

Inny przykład: jesteś spóźniony, spieszysz się, i rano wkurzyło Cię kilka spraw? Chcesz szybko przejść te 500 metrów po chodniku na przystanek? Właśnie w tym momencie na przejściu pojawi się zawalidroga – najpierw staruszka, a potem żul idący z naprzeciwka. 100 metrów dalej drogę zagrodzi Ci matka z dziećmi które akurat w tej chwili musiały rozkraczyć się na cały chodnik. Jeszcze dalej pojawi się roztrzepana i wolno idąca blondynka, której wyprzedzenie będzie Cię kosztowało kilkanaście dodatkowych ruchów

I nerwów. Mało tego! Właśnie w tym momencie autobus którym codziennie jeździsz, przyjedzie na przystanek dwie minuty za wcześnie i Ci ucieknie. Oszalały z wściekłości będziesz z pół godziny się zastanawiać jak to się stało. Jeździsz tą linią od roku, w porannym szczycie spóźnia się minimum dwie czy pięć minut, czasami i dziesięć.. Ale teraz, właśnie teraz bus przyjechał dwie minuty za wcześnie, pierwszy raz od roku. Nosz cholera, cały świat przeciwko Tobie!

W takim momencie bywa, że zaczynasz się nad tym zastanawiać. Możesz zauważyć, że jeśli już coś Cię wkurza, to zaraz pojawiają się kolejne takie rzeczy, kolejne powody do wkurzenia. Gdy już jesteś wkurzony na jakąś drobnostkę i powoli Ci przechodzi, to zawsze pojawia się jakiś pajac, który zaczyna złośliwie skakać, klaskać i bekać, by wkurzać Cię coraz bardziej. Ten pajac – czymkolwiek czy kimkolwiek on jest, będzie skakał tak długo, aż.. nie wyluzujesz.

Opisywali to mistrzowie tacy jak Vadim Zeland czy Dymitr Wereszczagin. Bóg jest trollem, a świat lubi z nas żartować. Dlaczego? Bo tak. Śmiejmy się razem z nimi – i tak nie wyjdziemy z tej historii żywi.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Cytuję: „Nieważne ile masz lat, ile przeżyłeś i w którym momencie życia jesteś. Oto 5 typów toksycznych ludzi, którzy nie są warci całej twojej uwagi, czasu, a już tym bardziej twoich łez.

1. Manipulanci

Eksperci w robieniu Ci źle. Z zegarmistrzowską precyzją znajdą twój czuły punkt, żeby go potem wykorzystać. Manipulacja to taka forma wywierania wpływu na osobę lub grupę, aby nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora. Klasycznym przykładem manipulacji jest szantaż emocjonalny. „To ja Tobie…a Ty jesteś taki…”. Tyle mi zawdzięczasz, a jesteś taki niewdzięczny. Może docenisz mnie po śmierci, gdy mnie zabraknie, za 20 lat gdy zmądrzejesz itp.”.

Na manipulację jesteśmy narażeni w życiu społecznym, w pracy, w rodzinie. Jeśli po fakcie, zdarzeniu, czujesz się jak kupka nieszczęścia i nawet nie wiesz do końca co się stało i dlaczego postąpiłeś w określony sposób, bardzo prawdopodobne, że trafiłeś na manipulatora. Co robić przy kolejnej okazji? Nie dać się. A najlepiej uciekać.

2. Wiecznie niezadowoleni

Jeśli świeci słońce, powiedzą że jutro spadnie deszcz, a nawet jeśli dziś jest pokój to jutro będzie wojna na świecie i nie ma się z czego cieszyć. Wiele z tych osób charakteryzuje się osobowością depresyjną. Nie robią nic, aby zmienić swoje położenie. Latami tkwią w znanym nieszczęściu i skarżą się, że los ich skrzywdził. Ciągną Cię do piekła, bo nie chcą być tam sami. Jeśli nie przejrzą na oczy, przeżyją smutne życie, w którym radości będzie jak na lekarstwo.

Bardzo im współczuję, ale nie chcę ich dźwigać na swoich plecach. Jeśli chcesz zachować swoją pogodę ducha i dobry humor, lepiej też tego nie rób.

Negatywni ludzie? To oznacza więcej problemów…

3. Fanatycy

Nieważne w jakiej sprawie. Czy chodzi o religię, ekologię, zdrowe jedzenie, czy służbowe zadania. Fanatycy patrzą tylko w jednym kierunku. Oni nie kochają ludzi, kochają idee. Dla niej podepczą Ciebie i twoja godność choćbyś był aniołem. Tylko spróbuj się nie zgadzać. Tylko odważ się powiedzieć, że przesadzają. Nie rozmawiam z fanatykami, nie udowadniam im własnych racji. Tam gdzie jest fanatyzm, nie ma miejsca na rozmowę. ŻADNĄ. Dziękuję, beze mnie.

4. Kontestatorzy wszystkiego

Ich misją jest się nie zgadzać. Wietrzyć podstęp. Walczyć o rację. Za każdym razem kiedy wpadasz na świetny pomysł, znajdą jakieś „ale”. Choćbyś mówił, że białe jest białe, to powiedzą, że białe może być bielsze. I że widać w nim szarość. Na wszystko mają odpowiedź. Nie szukają rozwiązań, szukają przeszkód. Wietrzą podstęp, spisek i nieszczęście. Aż sapią z podniecenia, gdy się sprawdzi. Świat to dla nich pole miniowe.

Oni walczą o gorsze jutro. Oto, żeby TYLKO mieć rację. Ta racja ich określa, daje im poczucie, że panują nad własnym życiem, że są ponad innymi. Chcesz walczyć razem z nimi?

5. Żyjący przeszłością

Najczęściej tą, w której ktoś ich skrzywdził, albo coś im nie wyszło. Nie uwiedzie ich nawet najpiękniejsze dzisiaj. Dla nich liczy się to, co miało miejsce 30 lat temu, gdy ktoś powiedział, zrobił, lub nie zrobił tego, na co czekali. Pielęgnują urazy jak cenny skarb. Nie dadzą sobie odebrać ani okruszyny. Skrzywdzenie określa ich byt, bycie ofiarą to ich misja i przekleństwo jednocześnie. Nie zostawią tego, ile byś ich nie przekonywał. Prędzej zmarnują całe życie.

Pamiętaj, masz prawo do własnego życia!

Masz prawo być traktowany z szacunkiem. Przez wszystkich tych, których spotykasz.
Masz prawo i obowiązek wobec siebie aby wyrażać swoje uczucia, opinie i potrzeby.
Masz prawo ustalać własne priorytety i wybierać po swojemu.
Masz prawo do mówienia „nie” bez poczucia winy i wstydu. Nawet jeśli komuś się to nie podoba.
Masz prawo mieć odmienne zdanie.
Masz prawo i obowiązek dbać o siebie i chronić się przed fizycznym, psychicznym i emocjonalnym zagrożeniem, wykorzystaniem, nadużyciem.
Masz prawo tworzyć własne, szczęśliwe i zdrowe życie, nawet jeśli wygląda zupełnie inaczej niż życie innych ludzi.

NIKT nie ma prawa Cię obrażać, lżyć, czy krzywdzić, tylko dlatego, że się z Tobą nie zgadza.
NIKT nie ma prawa narzucać Ci własnego punktu widzenia.
NIKT nie może żądać, abyś mu poświęcił całe swoje życie.
NIKT nie ma prawa manipulować twoimi emocjami i wykorzystywać Cię do własnych celów.
NIKT nie ma prawa niszczyć twojego poczucia własnej wartości, ani ciągnąć Cię w dół, tylko dlatego, że nie ma tam innego towarzystwa.

Co z tym zrobisz?

Ze strony: http://manufaktura-radosci.blogspot.co.uk/2015/03/5-typow-toksycznych-ludzi-na-ktorych.html?m=1

Reklamy

3 odpowiedzi »

 1. Poznałem Kobietę na portalu randkowym! Wszystko wydawało się z początku super. Ja miałem trudny okres w swoim życiu, po rozwodzie po wypadku samochodowym do tego wszystkiego po prostu piłem! Przychodziła do mnie i była miła kochliwa ale dziwna! Czułem że coś tu nie tak!! Nie umiałem określić o co chodzi! Po jakimś czasie zamieszkalismy razem u mnie! I to był czas bardzo trudny dla mnie! Szybko zobaczyłem że przy Niej bardzo źle się czuję! Uwielbiałem moment kiedy wychodziła do pracy albo jechała do swojej mamusi. Nie wiem jak to ująć ale jak była obok to czułem że ona coś ode mnie chce drażniła mnie w środku czułem się przy Niej zmęczony rozdrażniony i oczywiście więcej piłem! Okazało się wszystko jak zaszła w ciąże! czego do dziś żałuję niestety bo mam alimenty a dziecko chore autystyczne!!! Kiedy wreszcie odeszła ode mnie za moją przyczyną, poczułem ogromną ulgę i pamiętam jak powiedziałem sobie no teraz mogę przestać pić!!! Od tego czasu jestem trzeźwy 7 lat!! Teraz jestem singlem ale jestem szczęsliwy bo żyje zgodnie z samym sobą! Na własnej skórze poczułem wampira energetycznego który dostał to co chciał – dziecko po czym sobie bez słowa odszedł ja mam alimenty ale wolę to niż minutę z Nią!!! Niech to będzie przestroga dla Wszystkich którzy naiwnie sądzą że takich rzeczy nie ma. Dziękuję za ten artykuł po wyżej i podkreślam z całą mocą by słuchać swojej intuicji zwracac uwagę jak się czuję przy Niej Nim i obserwować i reagować bo gdybym to wcześniej zrobił to nie miałbym dziś problemów!!!!(!

  Lubię to

 2. Piszesz nam Jarek o wampirach. I dobrze czynisz. Nie chodzi tu o krwiopijców, bo od kilku wieków krew z ludzi piją fabrykanci rozmaitych maści. I nie tylko oni.

  Jeśli chodzi o wampiry w ludzkiej skórze to z ubolewaniem przyznaję, że one jednak istnieją. Mogą naukowcy akademiccy pisać sobie co chcą, ale z doświadczenia każdy z nas zauważa, że przebywając z jednym człowiekiem czujemy się dobrze, a z kolei towarzystwo innej osoby źle na nas wpływa. Zadałeś sobie nawet trud aby podać nam podstawową klasyfikację owych wampirów.

  A zatem najpierw odniosę się do owych manipulatorów. Ludzie ci zawsze ustawicznie czegoś od nas chcą. I ich potrzebom nigdy nie ma końca. Jak dziś dostaną to, to zaraz jutro chcą tamtego, a już pojutrze jeszcze czegoś nowego. Oni uważają, że my mamy u nich jakiś zapewne przez nich wyimaginowany wieczny dług. Jak raz zrobią nam cokolwiek dobrego /zazwyczaj robią to tylko wtedy, gdy ich to nic, albo niewiele kosztuje/, to pragną abyśmy przez całe nasze doczesne życie spłacali im nasz dług. I rachunek taki nigdy nie zostanie zamknięty.
  Dlatego też sparzywszy się na takim manipulatorze nie miejmy z nim więcej żadnego interesu. Zerwijmy z taką osobą wszelkie stosunki towarzyskie. I unikajmy jej jak diabła..

  Jeśli chodzi o osoby wiecznie ze wszystkiego niezadowolone, to oczywiście najlepiej skorzystać z rady Jarka i uciekać przed nimi jak najszybciej i jak najdalej. Bo takim malkontenctwem mogą one i nas samych zarazić. A gdy wgrają nam programy negatywnego myślenia, to i my sami z czasem możemy stać się podobni do takich osób. A negatywne myślenie to pierwszy krok ku smutnemu, złemu życiu. Nie twierdzę wcale, że ten świat jest idealny. Że ten kraj jest idealny. Że ten rząd jest taki cacy. Ale ponieważ żyjemy tu gdzie żyjemy to musimy jakoś tam przystosować się do naszych obecnych warunków życia. A następnie możemy próbować je stopniowo zmieniać. Ten cały obecny realny świat, to tylko projekcja naszego Umysłu. Jak nasze projekcje myśli będą pozytywne, to z czasem będziemy mieć wspaniałe cudowne warunki życia. Zawsze zatem musimy myśleć tylko pozytywnie.

  Od fanatyków lepiej trzymać się z daleka. Tu masz Jarek całkowitą rację. Są to bowiem ludzie całkowicie nieobliczalni. Są oni gotowi na wszystko dla swojej religii, czy dla obłędnej ideologii.

  O kontestatorach lepiej już nie wspominać. Jeśli chcesz dla nich zrobić coś dobrego, to oni od razu zastanawiają się nad tym, jaki Ty masz w tym interes. Gdy czasami do kogoś na chwilę zadzwonię, to taka osoba od razu mnie pyta, czy czegoś od niej nie potrzebuję? A ja ot tak sobie z dobrego serca, z życzliwości dzwonię.

  Przeszłością żyją zawsze starsze osoby. Siedzą sobie w swoim gronie i wspominają stare dobre czasy PRL – u. Ja to było dobrze. Jak trzeba było godzinami wystawać w kolejkach. Jak nie mogli zwykli ludzie wypić dobrego piwa znanych w PRL i obecnie markach. Jednym słowem ludzie zawsze wspominają z rozrzewnieniem stare dobre czasy. Gorzej jest, gdy takie wspominki zdarzają się ludziom w moim wieku. To już wtedy jest istna tragedia. Spotkałem się na umówionym spotkaniu z pewną trzydziestolatką. Usiedliśmy sobie w kącie pustej jeszcze kawiarenki, a potem ta wspaniała kobieta zaczęła wspominać, jakich to miała cudownych facetów. Jestem normalnym mężczyzną hetero, a nie gejem i dlatego ci jej wspaniali faceci guzik mnie obchodzą. Truła tak około godziny z hakiem. Poszedłem na zaplecze lokalu. Uregulowałem dyskretnie rachunek. I zapłaciłem za następną kawę i cisto dla trucicielki. Uśmiechnąłem się miło do kelnerki i ta wyprowadziła mnie dyskretnie zapleczem z lokalu.
  I to by było na tyle.

  Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s