Kategoria domyślna

USA: „Przygotujcie się do nadzwyczajnych sytuacji”. Niemcy: „Róbcie zapasy żywności i wody”

upadek-systemuWklejam dziś dwa wezwania z dwóch krajów świata, które mają w założeniu ostrzegać obywateli przed jakimś niezidentyfikowanym zagrożeniem. Dotyczą one Niemiec (z sierpnia tego roku) i Stanów Zjednoczonych (ostatnie, z września).

W Niemczech rząd nakazał obywatelom gromadzenie zapasów żywności, wody i innych potrzebnych rzeczy tak, aby wytrzymać minimum 10 dni jakiegoś „kryzysu”. O jaki kryzys chodzi – oczywiście nie poinformowano. Także w Niemczech przywrócono powszechny pobór do armii. Oto te informacje:

Cytuję: „Rząd federalny planuje wdrożenie odpowiednich przepisów związanych z koncepcją obrony cywilnej. Program ma zostać przyjęty już w najbliższą środę. Dokument zakłada możliwość zamknięcia poszczególnych ulic i wprowadzenia znacznych restrykcji i ograniczenia w ruchu drogowym, gdyby konieczny był transport wojska wraz ze sprzętem.

Ponadto władze Niemiec po raz pierwszy od zakończenia zimnej wojny mówią o konieczności gromadzenia żywności i robienia zapasów składających się przede wszystkim z produktów o długim terminie przydatności do spożycia i wody, na wypadek ewentualnego zagrożenia oraz dużego kryzysu.”
Źródło medialne:
http://niezalezna.pl/85092-byly-apele-o-gromadzenie-zywnosci-teraz-niemcy-chca-przywrocic-pobor

Stwierdzono także, że: „Atak na terytorium Niemiec, który wymaga obrony konwencjonalnej, jest mało prawdopodobny”. Jak i: „nie można wykluczyć powstania poważnych zagrożeń w przyszłości”. Podobny, choć bardziej dramatyczny apel wystosowała niedawno administracja USA z Barackiem Obamą na czele. Poniżej wklejam ten apel:

Cytuję: „Chociaż moja administracja nadal dokłada wszelkich starań, aby naród amerykański był bezpieczny i ponosimy odpowiedzialność za każdego obywatela, to trzeba w jak najlepszy możliwy sposób przygotować się do sytuacji nadzwyczajnych. Czy to w postaci klęsk żywiołowych, takich jak huragany i trzęsienia ziemi, lub niewyobrażalnych aktów zła, jak terroryzm, zagrożenie może wystąpić w nieoczekiwanej chwili i w nieoczekiwanym miejscu.”

„Na szczęście, jest wiele rzeczy, które jednostki, rodziny i wspólnoty mogą zrobić, aby poprawić swoją gotowość. Wzywam wszystkich Amerykanów do podjęcia aktywnych działań w celu przygotowania się do każdej sytuacji, która może się pojawić, w tym napisanie dla miejscowej ludności ostrzeżeń, sprawdzenia zakresu ubezpieczeń, dokumentowania majątku, wartości, stworzenia planu natychmiastowej łączności i ewakuacji oraz posiadania w pełni skompletowanego zestawu awaryjnego pod ręką.”

„I wzywam tych ze środowiska biznesowego, aby przygotowali swoich pracowników, opracowali plan ciągłości działania biznesowego, a także uczestniczyli w procesie planowania na poziomie wspólnot, aby zapewnić, że nasze wspólnoty i sektor prywatny pozostaną silne w obliczu nadzwyczajnej sytuacji”.

„W warunkach nieprzewidywalnych zagrożeń i niebezpieczeństw, dążymy do poprawy dostępu do informacji i podniesienia świadomości na temat znaczenia środków ostrożności. Liderzy w całym naszym kraju powinni poświęcić czas na zapoznanie się z narodową gotowością i znaleźć sposoby na rozwiązanie problemu słabych stron. Wszyscy Amerykanie mogą odegrać określoną rolę w realizacji naszej narodowej gotowości w drodze usunięcia ryzyka, które ich dotyczy i uczestniczyć w działalności, dotyczącej zapewnienia gotowości przez cały nasz naród.”

„Nadal będziemy współpracować z partnerami państwowymi i lokalnymi, a także z tymi, którzy są w sektorze państwowym i prywatnym w celu zapewnienia tego, aby wspólnoty w warunkach kryzysu nie musiały stawić czoła tym zagrożeniom w pojedynkę. W uzupełnieniu do koordynacji wysiłków na rzecz pomocy i zapewnienia szybkiego reagowania, powinniśmy się skupić się na wspieraniu potrzeb tych, co ucierpieli, poprzez inwestowanie w dotknięte katastrofami obszary, a także pomagając im w odbudowie swoich społeczności, aby były lepsze, silniejsze i bardziej stabilne.”

„Agencje federalne również pracują, aby wspólnie wykorzystywać środki publiczne, promować narzędzia i technologię, które mogą pomóc w czasie klęsk żywiołowych, a także zaproponować strategię przygotowania się (szkolenie). Uruchomiliśmy „America’s PrepareAthon!”, aby łączyć wspólnoty i pomagać im w planowaniu na wypadek sytuacji nadzwyczajnych, a dzień 30 września wzywamy do uznania jako Narodowego Dnia działań, mających na celu pobudzanie wysiłków, dotyczących zapewnienia gotowości od wybrzeża do wybrzeża.”

„Kataklizmy stają się coraz częstsze i poważniejsze, następują też zmiany klimatyczne; zarówno obszary miejskie jak i wiejskie już odczuwają ich niszczące skutki, w tym silne susze i podniesienie się poziomu mórz, intensywne sztormy i pożary lasów, a także coraz potężniejsze huragany i fale upałów.”

„Zmiana klimatu stwarza bezpośrednie i trwałe zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego i jest to bardzo ważne, że inwestujemy w naszą infrastrukturę i zintegrujemy wysiłki, dotyczące zabezpieczenia gotowości naszych wspólnot, aby poprawić naszą zdolność do reagowania i naprawić szkody po skutkach zmian klimatu i ekstremalnych zjawisk pogodowych.”

„Uznajmy więc, że każdy z nas może wieść swój wkład w przygotowanie się do sytuacji nadzwyczajnych, okazania pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, a także zagwarantować, aby wszyscy nasi ludzie posiadali niezbędne zasoby i wiedzę, jak ochronić siebie. Wspólnie będziemy nadal silni i pogodni, bez względu na to, co się stanie z nami.”

„Ja, Barack Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, na mocy uprawnień nadanych mi przez Konstytucję i prawa Stanów Zjednoczonych, niniejszym ogłaszam wrzesień 2016 jako miesiąc gotowości narodowej. Wzywam wszystkich Amerykanów do uznania znaczenia zapewnienia gotowości i pracy razem, aby poprawić naszą stabilność i gotowość.

I jak czujecie się po przeczytaniu tych informacji? Na pewno strach i obawy są najgorszą możliwą opcją. Strach jest jedną z najbardziej destrukcyjnych sił i po to takie newsy i treści są tworzone i powielane w mediach. To nie nienawiść jest głównym ludzkim wrogiem, jak głoszą teorie new age, ale strach. Bo nienawiść i wszystko inne co złe, wynika ze strachu, w tym strachu przed stabilizacją finansową (lęk przetrwania).

Zanim weźmiesz się za czytanie rozmaitych newsów i teorii, w tym tych z mojej strony, przeczytaj koniecznie poniższe artykuły. Tam wyjaśnione jest wiele o tym, jak reagować na takie treści i jak złapać do nich dystans:
Boisz się podczas czytania teorii spiskowych? Komu zależy na tym strachu?
Uwolnij się od destrukcyjnych mediów i newsów!
Czy odważysz się wyjść poza system? Wierzę że tak!
Człowiek odcięty od systemu jest niemożliwy do eksploatowania i manipulowania!

Autor: Jarek Kefir

Witam!:) Moja strona funkcjonuje dzięki darowiznom. Ten system zapewnia niezależność od różnych opcji politycznych i wszelkich „reklamodawców.” Nie jestem zrzeszony z żadną partią, ideologią ani organizacją. O funkcjonowanie bloga i poszerzanie wiedzy dbam sam. Możesz wesprzeć moją, ale także i Twoją stronę, i tym samym czynnie uczestniczyć w jej rozwoju i w rozpowszechnianiu cennych informacji. Z pewnością da to dobre owoce. Dołącz więc do grona twórców!
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

Reklamy

11 odpowiedzi »

  1. Proszę podać konkretnie żródło że to wyszło z białego domu , internet jest już tak dzisiaj przepełniony bzdetami że 80% to bzdury których zadaniem jest nabijanie oglądalności , to już któraś wersja z kolei , jak mogę złapać kontakt z autorem artykułu ? Mam zamiar zwrócić się z tym do Departamentu USA , mam tam pewne dojścia i można tą sprawę bardzo szybko wyjaśnić, autorze artykułu jak mogę więc się z tobą skontaktować ?Aha proszę napisac do mnie na maila .

  2. Strachy nie na Lachy. My Polacy niczego się nie boimy. Całe szczęście że rząd RP składa się z rozsądnych ludzi i nikt u nas w /RP/ Polsce takiej paniki nie sieje. My się zimy nie boimy. Przeżyliśmy najazd szwedzki, i niemiecki i radziecki, przeżyjemy tę panikę, w dupie mamy politykę. Panika do domu.

  3. Każdy z nas ludzi , który potrafi odrzucić strach i lęk, a ja mówię, że da się to zrobić, czuje się wolny, silny, lekki, odważny, współczujący, pomagający jednym słowem człowiekiem tarzanem ze wspaniałym sercem dziecka. Człowiek który się boi i lęka jest słabym, jest pożywką dla rządzących nami potworów. Uczucie człowieka ,który pozbył się lęku i strachu jest niebiańskie,chociaż nikt tego nie udowadniał, ale tak jest. Aby to osiągnąć, warto przeprowadzić wewnętrzną walkę samego z sobą ,tylko tyle i aż tyle. Wygraną jest wspaniałe uczucie i siła którą trudno opisać, człowiek, który pokona swoje słabości min strach jest tarzanem życia, żyje tu i teraz i to jest piękne i wspaniałe, czego życzę wszystkim. Warto spróbować. Jesteśmy przecież nieśmiertelni z Ducha, a ciało to tylko skafander na podróż po ziemskiej naszej drodze.

  4. czy nie jest to kolejny manewr socjotechniczny rządów zmierzający do wystraszenia społeczeństw jakimś z dupy wziętym zagrożeniem.
    Cel: kolejne działania aby odebrać prawa obywatelskie i nadać sobie większe uprawnienia.

  5. Dobry sposób na wyczyszczenie półek w dyskontach niemieckich i tym samym wzrost PKB.
    Ja tam zawsze mam zapas karmy dla kotów nie tylko na 10 dni, ale nawet na miesiąc. 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.