Ciekawe

Niezwykłe książki i opracowania pomagające zrozumieć trud naszej ziemskiej drogi

duchowość (9)Wszystkim od kilku miesięcy polecam dwa rewolucyjne systemy pracy ze świadomością, mentalnością i własną energetyką. Są to „Transerfing Rzeczywistości” Vadima Zelanda jak i „Deir” Dymitra Wereszczagina. Moim przesłaniem dla Was jest to, że w popularnych książkach mistrzów duchowych new age nie znajdziesz pełni prawdy. Nie ma tam klucza ani systemu porad, które pomogłyby powstać z kolan umęczonemu ziemskiemu podróżnikowi. A takich porad i ćwiczeń dostarcza i Transerfing Rzeczywistości i Deir.

Z innych systemów polecam na pewno nauki Franza Bardona, Joe Vitalae i Jonathana Blacka z książki Sekretna historia świata. Owszem, fajnie jest czytać i dowartościowywać ego cytatami popularnych mistrzów new age.. Ale u mnie nie ma ślepej gloryfikacji popularnych mistrzów, choć doceniam ich dorobek i wkład w skarbnicę wiedzy.

Moja przygoda z Transerfingiem i w małym stopniu z DEIR zaczęła się w marcu tego roku. Doprowadziła ona do ogromnej rewolucji w moim życiu i myśleniu. Przestałem postrzegać świat jako planetę piekła. Wątpliwości mam tylko co do nadzorcy naszej ukochanej planety (Demiurga vel Jahwe vel Szatana itp itd). Czy jest on władcą pełnoprawnym i sprawiedliwym czy innym. Ale to nie ma żadnego znaczenia i już rzadko nad tym rozmyślam.

W ogóle wszelkie rozmyślania nad wiedzą i nad tym jaki jest świat, zaczynają w pewnym momencie ograniczać, przeszkadzać i zatruwać. Owszem, miej tę wiedzę, ale niech ona będzie w „stanie stacjonarnym„. Nie karm tej wiedzy negatywnymi emocjami rozmyślając w kółko o niej, nie załamuj się nią. Ciesz się że masz wiedzę której nie posiada i nie rozumie 99% ludzkości. Powiedz mi, dlaczego, cholera, fakt posiadania tak cennej i elitarnej wiedzy ma zatruwać Twoje życie?

Nauczyłem się że trzeba dać prawo ludziom i światu być takimi, jacy chcą. Jeśli człowiek chce zmienić ludzi i świat na siłę, na swoją modłę, to ludzie i świat to wyczują i będą mu dopierdalać na różne sposoby. Bo chęć by wszyscy mieli taką samą wiedzę jak my i myśleli jak my, by zmienić świat – wynika z prymitywnych dążeń ego, a nie z potrzeby serca. Nigdy tak nie będzie że zainspirowani zostaną wszyscy, że wszyscy się przebudzą. Nie ma nic złego że nasza wiedza nazywana jest, często niesłusznie, wiedzą tajemną. I nie ma nic złego w tym, że wtajemniczani i przebudzani są tylko nieliczni.

Archetyp niosącego światłość dla ludzkości wbrew woli „bogów” jest popularny. Czy postępowali oni wbrew zasadom, jakie zawarł w swoich dziełach Vadim Zeland? Należeli do nich Hermes, Lucyfer i Prometeusz (wykradł ogień, symbol siły i wiedzy, i dał ludzkości). Także Jezus dając podwaliny pod nową epokę i ewolucję mentalności, był nazywany jutrzenką i światłem ludzkości. Niósł on nową wiedzę wbrew woli duchowieństwa (faryzeuszy) i wbrew władzy świeckiej (Rzymian).

Symbol podbierania światła czy ognia (wiedzy, siły) i przekazywania jej ludzkości jest jednym z najbardziej wzruszających. W dawnych wiekach poprzez panujące mroki i brak technologii, dostęp do wiedzy mieli naprawdę nieliczni, co wymuszało konspirację i tajemnicę. Dziś światłość jest przekazywana na skalę globalną, poprzez miliony autorów, na świadectwo wszystkim narodom. Jest to niepowtarzalna szansa bo od wiedzy całej planety dzieli Cię tylko kilka kliknięć myszką na ekranie komputera. Ale i tak skorzysta ten kto chce i ten kto jest gotów. Nikt nie przyspieszy prawa biegu rzeczy, także my tego nie możemy robić.

Można delikatnie próbować zmienić człowieka czy świat, system, zainspirować, podsunąć jakiś materiał – ale nic na siłę. Trzeba znać stan świadomości człowieka czy grupy osób, którą chcesz zainspirować, ograniczenia, tempo jego (ich) rozwoju. Teraz to wyczuwam dobrze. Nawet z koleżkami z pracy prowadziłem ciekawą rozmowę o fałszerstwach historii i biblii, o ziołach itp, i nikt nie uważał mnie za oszołoma, wręcz każdy dorzucał coś od siebie. Tak samo rozmawiam o tym ze swoją rodziną. Nie ma absolutnie żadnego narzucania i nawet podświadomej chęci zmiany innych na siłę. Ludzie to wyczuwają i zamiast uruchamiać mechanizmy obronne, słuchają. No i trzeba znać proporcje. Należy wyczuć, kiedy możesz zasiać tylko maleńkie ziarno wiedzy, a kiedy możesz przypierdolić z grubej rury.

Nauczyłem się że walka ze świadomościami zbiorowymi, czyli egregorami / wahadłami jest dużo gorsza niż ich popieranie, bo one się bronią i atakują. Najbardziej agresywne egregory to m.in. islam, katastrofy, media – a w tych tematach kiedyś siedziałem non stop. Ich ataki polegają na wysysaniu z człowieka siły życiowej, ale nie tylko. Bo mają one moc przenoszenia go na negatywne linie czasowe poprzez działanie w astralu (wymiar 4D – astral nazywam „maszyną do generowania horroru„).

Tak samo krytykowanie płci przeciwnej tak naprawdę uderza i niszczy nas samych, bo wszyscy mamy w sobie oba pierwiastki. Występowanie przeciwko kobietom to występowanie przeciwko matrycy witalności i życia. Występowanie przeciwko mężczyznom to występowanie przeciwko matrycy siły, stabilności i energii, w tym emocjonalnej i psychicznej.

Płeć przeciwna jest naszym idealnym LUSTREM. To co masz w sobie – to dostaniesz od ukochanej, w takiej czy innej formie. Jeśli masz nieprzepracowane złe, samcze wzorce i inne destrukcyjne „backdoory” w psychice, to takie kobiety przyciągniesz. Czyli kobiety mające takie same, samicze i destrukcyjne wzorce w sobie. Wiedza o psychice kobiet bije rekordy popularności i jest to wiedza „podziemna„, bo akademicka psychologia milczy na ten temat, by nie zaburzać równowagi systemu. Ta wiedza jest potrzebna, ale powinna ona być w „stanie stacjonarnym” w psychice. Jeśli rozpaczasz, załamujesz się, drzesz szaty że te kobiety są takie i owakie, to właśnie takie przyciągasz.

Stanisław Jerzy Lec, nasz człowiek, mówił, że prawda jest jak ogień – można się przy niej ogrzać, ale można się też nią poparzyć. Ta wiedza, jeśli nie jest odpowiednio przepracowana i nie ma wobec niej dystansu, może zatruć życie i doszczętnie zniszczyć relacje z ludźmi. Znam wiele takich smutnych przykładów. Ta wiedza nic nie da jeśli mężczyzna nie przepracuje swoich samczych, patriarchalnych „diabłów„, a jest ich naprawdę sporo. Pamiętajmy że wszyscy w takim samym stopniu jesteśmy ofiarami nierównowagi, jaką wygenerowały ziemskie systemy. I obie płcie są tak samo ofiarami nierównowagi wygenerowanymi przez męski eon (system MPP – monogamia, purytanizm, patriarchat). Nie ma tu za bardzo wygranych. Kieruj raczej empatię niż osądzanie i potępianie. Te nieświadome duszyczki postępują jak postępują, bo same są ofiarami. I Ty byłeś taki jak one a nawet niżej, bo takie są prawa ewolucji istot żywych przez wcielenia.

Polecam rozebrać (sic!) ten system MPP na części pierwsze. Gdy poznasz genezę cywilizacyjnych traum, lęków, kompleksów i tabu, to nie dasz się zwieść apologetom purytanizmu (konserwatyzmu obyczajowego) i jego paranoicznych podsystemów. Genezą tego wszystkiego jest to, że drzewiej elita po prostu musiała trzymać w ryzach ludzką seksualność, bo nie znano antykoncepcji. Dzieci muszą się rodzić w rodzinach, musi być przyrost naturalny, nie może być wolnej amerykanki i bezhołowia.

Wiem że jest to skrajna sprzeczność, ale to jest wbrew pozorom do pogodzenia. To co jest dobre dla trwania systemu (MPP, tabu itp) niekoniecznie musi być dobre dla jednostki, czyli dla mnie, dla Ciebie. Bądź wdzięczny za to, że ten system trwa, że jest jako taka, choć krucha równowaga, że idąc do kiosku po gazetę nie musisz zabierać kałasza i bazooki w celu samoobrony przed bezhołowiem. Ale miej świadomość tego, że Ty sam możesz dla siebie wybrać inną drogę i jednocześnie wcale nie musisz zakłócać równowagi tego systemu i walczyć z nim.

Popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy jakie wymienia Vadim Zeland. Doprowadziło mnie to do upadku na dno dna (choroba hashimoto, depresja, niemal całkowite wyczerpanie). Apogeum dna życiowego nastąpiło od listopada 2015 do marca 2016 roku, gdy moje życie nagle się odmieniło. Wszak noc jest najciemniejsza tuż przed świtem. Co się zmieniło? Niemal z tygodnia na tydzień dawne wampirki z pracy czy z rodziny przestały mnie nie tylko nękać, jak to się działo od czasu do czasu. Ale przestały mnie wręcz zauważać, jakbym był w innym, równoległym i nie pokrywającym się wszechświecie. To było tak znamienne i namacalne, że do dziś jestem w lekkim szoku, że to działa. Pojawiło się więcej energii i mocy. Gdy jestem w dobrej formie, mogę wygenerować dzięki technikom Deir i Transerfingu ogromną ilość energii i wtedy oddaję część innym, bliskim, z radością.

Polecam Wam wszystkim te systemy wiedzy, które tu wymieniłem. Ważne w nich jest to, że podają konkretne recepty jak zacząć właściwie od zera. Coachingi, new age i jego mistrzowie działają wtedy, jeśli już jakąś pozycję masz wyrobioną. Ale u introwertyków, nieśmiałych, osób o niskiej energii taka autosugestia (tak, nie bójmy się tego słowa) nie zadziała. Tu trzeba konkretnych metod i ćwiczeń by energetykę wzmocnić.

Lista nowych wpisów z kategorii:Świadomość, wiedza ukrywana, tajniki psychologii, relacje i emocje oraz rozwój osobisty i duchowy„. Są to najnowsze wpisy, opisuję w nich prawa wszechświata i moją przygodę z ich poznawaniem i stosowaniem:
https://jarek-kefir.org/strony-linki/swiadomosc-nowe/

Wiele książek które polecam możesz kupić w poniższej księgarni, jeśli cenisz czytanie książki w formie papierowej:

Baner

Autor: Jarek Kefir

Witam!:) Moja strona funkcjonuje dzięki darowiznom. Ten system zapewnia niezależność od różnych opcji politycznych i wszelkich „reklamodawców.” Nie jestem zrzeszony z żadną partią, ideologią ani organizacją. O funkcjonowanie bloga i poszerzanie wiedzy dbam sam. Możesz wesprzeć moją, ale także i Twoją stronę, i tym samym czynnie uczestniczyć w jej rozwoju i w rozpowszechnianiu cennych informacji. Z pewnością da to dobre owoce. Dołącz więc do grona twórców!
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

Reklamy

11 odpowiedzi »

 1. Moje życie dokładnie tak jak Twoje, Jarku, zmieniło się po przeczytaniu książek Vadima Zelanda. Przeczytałam w sumie 8 części. Dwie ostatnie (9-tą i 10-tą część) zostawiłam, bo zmiany zaszły już przy 5-tej części. Napisałam sobie nawet na kartce listę życzeń. Było ich 17. Zostały jeszcze 2! (Widocznie za mocno mi zależy, bo reszta poszła jak z płatka w momencie w którym w ogóle się nie spodziewałam ani nie wyczekiwałam) 🙂 Minęły dwa lata od przeczytania pierwszej książki Transerfingu. Polecam Wszystkim!

 2. Ja chciałbym jeszcze dodać wartościową książkę amerykańskiej autorki Evelyn Monahan pt. ,, The Miracle of Mataphysical Healing” , która jest dość dobrze opracowana po polsku jako wyciąg z oryginału amerykańskiego pt. ,,Samoleczenie psychiczne, czyli cud metafizycznego uzdrawiania według Evelyn M. Monahan”.

  Książka ta jest dobra nawet dla początkujących laików w dziedzinie duchowości. Mało tego. To streszczenie pokazuje nam, że jeśli kilka osób wspólnie robi owe medytacje koncentrując się na jednym zagadnieniu, to siła takiego zbiorowego działania jest o wiele skuteczniejsza, a nade wszystko działa o wiele szybciej i transparentniej.

  Drugą książką którą chciałbym Wam tu polecić jest książka Leszka Henryka pt. ,, Ku Wyzwoleniu z Ducha”.

  Obie te książki można pobrać w internecie. Obie są tam dostępne.
  Dla tych z Was, którzy zechcą je szukać podaję namiary:
  1/ Evelyn Monahan po polsku pdf
  2/ hipnozaswiadomosciwolnosc.pl

  Nie zamierzam tu opisywać owych książek. Pierwsza z nich dotyczy wykorzystania metody metapsychicznej do życia codziennego. Druga z kolei uczy jak można skutecznie zacząć się doskonalić. A jeśli nawet ktoś kto tę książkę przeczyta i rzuci ją w kąt, to i tak rozszerzy mu ona horyzonty myślenia.

  Jeśli ktoś ma dostęp do innych źródeł z internetu, to może je nam tu udostępnić.

 3. http://www.okultura.pl/wydawnictwo/

  „Wydawnictwo Okultura od 2001 r. zajmuje się ukrytym wymiarem kultury. Naszym celem jest dostarczenie czytelnikom jak największej ilości idei transgresyjnych wobec dominującego porządku kulturowego oraz tego, co w naszej kulturze uznaje się za oczywiste.W prezentowanych przez nas książkach ujawniamy to, co najlepsze z dziedzictwa kontrkultury i okultyzmu.

  Wydobywamy perły myśli podejrzliwej, tropimy historie alternatywne, przybliżamy świat magii ludzkiego umysłu i nieznane obszary antropologii.Przygotowywane przez nas pozycje ukazują się w kilku seriach wydawniczych.

  Seria Transgresje obejmuje dzieła mające na celu przezwyciężanie wyuczonych wzorców percepcji. Seria Ezoterra przedstawia świat kultur alternatywnych, utopijne wizje przyszłości i nieznane kroniki przeszłości. W serii Corpus hermeticum prezentujemy najwybitniejsze owoce zachodniej tradycji ezoterycznej. Bibliotheca Crowleyana stanowi unikatową próbę edycji dzieł Aleistera Crowleya. Niedawno ruszyliśmy z nowymi seriami wydawniczymi – Transwizje, przedstawiające alternatywne nurty psychologii transpersonalnej oraz Scientia psychedelica poruszająca kwestie historii środków psychoaktywnych i ich roli w społeczeństwie.

  Wydajemy też dwa kwartalniki: pismo psychoaktywne Trans/wizje oraz Hermaion, naukowy magazyn poświęcony badaniom zachodnich tradycji ezoterycznych świata.

  Zapraszamy do zwiedzania naszej strony, na której możecie zapoznać się z publikacjami naszego wydawnictwa oraz internetowymi archiwami polskiego ezoterroryzmu. Od 2006 roku prowadzimy serwis, informujący o nieoczywistych wydarzeniach ze świata kultury, sztuki i nauki.”

 4. http://www.okultura.pl/wydawnictwo/

  „Wydawnictwo Okultura od 2001 r. zajmuje się ukrytym wymiarem kultury. Naszym celem jest dostarczenie czytelnikom jak największej ilości idei transgresyjnych wobec dominującego porządku kulturowego oraz tego, co w naszej kulturze uznaje się za oczywiste.W prezentowanych przez nas książkach ujawniamy to, co najlepsze z dziedzictwa kontrkultury i okultyzmu.”

 5. https://www.youtube.com/watch?v=fetxe1ZoAKQ

  HAIL LUCIFER!
  Mroczny „Niosący światło”.
  HAIL LUCIFER!
  Dawco nieśmiertelnego celu.

  Przynoszący wiedzę-Wzywamy Twoje imię.
  Obdarzyłeś Nas swoimi piekielnymi błogosławieństwami
  wewnętrznego, boskiego ognia.

  Otwórz Nasze oczy Potężny Ojcze.
  Po to abyśmy mogli przejrzeć.
  Przewodniku Naszych kroków na Płonącej Ścieżce
  oswobodzenia i ekstazy.

  Tytaniczny Prometeusz! -Bóg zakazanego światła.
  Niesiemy w sobie Twój czarny płomień, jako dziedzictwo Twej siły.

  Ojcze iluminacji- Boże niezaćmionego światła.
  Czarne Słońce ciemnej arkany – Przywróci smoczy wzrok.

  Potężny Boże ciemności.
  Wszelkie pozdrowienia dla Ciebie!
  Twój dar wiedzy i buntu
  uwolni Nasze dusze.

  Lylusay Tateros Volt Sids Lucifer!
  Lylusay Tateros Volt Sids Lucifer!

  Otwórz Nasze oczy Potężny Ojcze,
  po to abyśmy mogli przejrzeć.
  Przewodniku Naszych kroków na Płonącej Ścieżce
  oswobodzenia i ekstazy.

  Potężny Boże ciemności
  Wszelkie pozdrowienia dla Ciebie!
  Wznieć ukryte w Nas płomienie.
  Wyzwól Nas w Chaosie.

 6. „Prawo rezonansu” – Pierre Franckh – ta książka świetnie koresponduje z transerfingiem, może być swojego rodzaju jego uzupełnieniem.
  Jest jeszcze „Siła zamiaru” Walerija Sinielnikowa – tytuł sam mówi za siebie – dobra rosyjska szkoła ezoteryczna 🙂

 7. Dzięki Panie Jarku za polecenie twórczości Vadima Zelanda. Kiedy już mialem ogromny chaos w głowie od przesytu informacji, to trafił się ten cudowny człowiek który pomógł to wszystko poukładać. Jak teraz patrze na swoje życie to widzę jak byłem sterowany przez sami wiecie co 😀
  Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam!

 8. Transerfing działa, dziś po raz kolejny się o tym przekonałam 🙂
  zadziwiające jak w czasie kiedyś czekałam na coś długo, nawet 2 lata,
  a teraz dzieje sie na dniach. czasem przyłapuje się na myśli, żeby nie fantazjować za bardzo, bez odlotów, tylko to co jest dla mnie dobre i zgodne z moim rozwojem.
  po zmianie numerologii również poczułam pozytywnego kopa 🙂
  I FEEL GOOD – i wszystkim tego życzę 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.