Ciekawe

NIEZWYKŁE UMIEJĘTNOŚCI LUDZKIEGO UMYSŁU! JAK ZOBACZYĆ AURĘ?

jak zobaczyć aurę

Niezwykłe umiejętności ludzkiego umysłu. Jak zobaczyć aurę?

Jest to praktyczna umiejętność którą warto przetestować i wypracować. Cała ezoteryka jest zanieczyszczona ogromną ilością teorii, które są nie do potwierdzenia, nie do sprawdzenia i przede wszystkim, nie do wcielenia w życie.

Mnie interesuje przede wszystkim to, co można realnie wcielić w życie. Czyli to, dzięki czemu można pomóc sobie i innym. Owszem, rozważam rozmaite teorie i koncepcje, jednak zdaję sobie sprawę z tego że wiele z nich to tylko i wyłącznie rozważania których potwierdzić nie sposób.

Zdaje sobie też sprawę w jak koszmarnym kierunku poszły nauki ezoteryczne w Polsce. Zanieczyszczone są one ogromną ilością „lolcontentu„, czyli treści śmiesznych, tragicznych, przerażających i takich, co do których na pierwszy rzut oka widać, że są to płody ludzi niezbyt kumatych.

20818962_269925080160144_3046011625764263472_o

Zawsze piszę – owszem, łamcie różne schematy, zdobywajcie zakazaną wiedzę, ale nigdy nie bądźcie śmieszni, nie wystawiajcie się na pośmiewisko. Teorie o gwałtach reptilian czy nowym porządku świata wg mnie lepiej zostawić ziemskim dzieciom, do emocjonowania i ekscytowania się nimi.

Nie lubię ewangelizowania na siłę, krzyku, wrzasku i rozemocjonowanego tłumu, dlatego od wielu stron, grup i organizacji ezoterycznych trzymam się z daleka. I nie jest dla mnie ważne czy ten tłum rozmawia o przepisach kuchennych, wychowywaniu dzieci, Gangu Albanii czy ezoteryce. Ważna jest dla mnie sama zasada, która powtarza się wszędzie.

Poniższy artykuł dotyczy takiej wiedzy i umiejętności, które Ty sam możesz sprawdzić i doświadczyć. Szukajcie takich perełek w tym morzu teorii, domysłów, lolcontentu i innych opowieści z dupy wziętych. Pisałem także o tym, że wiele doktryn uznanych mistrzów new age tak naprawdę nie działa.

Skuteczność jest miarą prawdy„. Czyli to, co jest skuteczne i przynosi dobre owoce, jest prawdziwe. I nie jest ważne, czy za taką metodą stoi nauka, czy jakaś teoria bądź koncepcja.

ciekawostki

Pamiętaj też, że wszystko jest tworem lub stanem umysłu. Widząc astrale nie astrale, aury nie aury, doświadczając różnych mistycznych stanów – widzisz tak naprawdę samego siebie. Swój umysł lub swoją wyższą jaźń. Bywa, że dostajesz też podpowiedzi, np w zwykłym śnie, które sprawdzają się w realu, na jawie. Ale dalej, nie są to podpowiedzi ani przekazy od jakichś bogów, Jezusów, kosmitów. Ale są to przekazy od Twojej podświadomości czy wyższej jaźni.

Bardzo ważne w rozwoju jest to, by przestać mówić, że to coś „zewnętrznego” (np bogowie, kosmici, demony, anioły, klątwy, energie, byty, złe oko itp itd). A zacząć dostrzegać, że za swoją rzeczywistość kreujemy my sami. Świadomość tego jest praktycznie zerowa wśród rozwijających się duchowo, ale w ciągu 10, 20 lat ta perspektywa zrewolucjonizuje nurt New Age, zapoczątkowany dekady temu przez madame Bławatski. Póki co, miliony ezoteryków na świecie biją się z własnymi, nieuświadomionymi tworami umysłu. I wcale nie tak rzadko kończy się to chorobą psychiczną.

O tej zupełnie nowej perspektywie (perspektywie wewnętrznej) pisałem w poniższych artykułach:
Przebudzenie ludzkości: to początek trudnej drogi, od której zależy nasze przetrwanie!
Strefa tabu: który sposób myślenia wybierasz? Poddańczy czy samodzielny?
Kontrowersje duchowości: masz w sobie potężną siłę, która może zmienić świat!

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Cytuję: „Aura – to fizyczny przejaw ciała mentalnego i każdy z nas może ją zobaczyć.. Właściwie nie ma w tym nic nadprzyrodzonego – ot zwykła fizyka, normalny wzrok.. i trochę praktyki.. W rzeczywistości widzimy aura cały czas, tylko nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę.. Zobaczenie aury nie jest trudne, a po przeczytaniu tych wskazówek, można nauczyć się to zrobić w ciągu jednej minuty.

DLACZEGO CZŁOWIEK POWINIEN WIDZIEĆ AURY

Aury różnią się kolorem.. kolor aury jest związany nie tylko z bezpośrednim stanem organizmu ale i z cechami charakteru.. ponadto, można nauczyć się zmieniać kolor swojej aury, zachowując tym samym dobre samopoczucie, zidentyfikować swoje choroby jeszcze przed pojawieniem się ich objawów, przyczynić się do wyleczenia ich.. Rozumiejąc sztukę widzenia aury, można również zdobyć zdolność rozpoznawania odcieni otoczenia w stosunku do nas ..

Kolory i nasycenie aury, szczególnie wokół i nad głową, mają szczególne znaczenie.. Biorąc pod uwagę czyjąś aurę realnie można zobaczyć odcień myśli innego człowieka zanim wypowie jakieś słowo.. Nikt nie będzie w stanie was okłamać.. Znaczy to, ze aura zdradza naszą prawdziwą naturę i wszystkie nasze zamiary..

Kiedy ludzie zrozumieją, że ich aura jest widoczna, i że każdy może ją zobaczyć, nauczą się obserwowania jej swoimi myślami, wtedy cały świat może stać się lepszy i mądrzejszy ..

ĆWICZENIA W CELU ZOBACZENIA AURY

Dwa z poniższych ćwiczeń pomogą nam nauczyć się widzenia swojej aury oraz u innych, korzystając z dziesięciu prostych rad.. Pierwszą eteryczną warstwę aury może zobaczyć każdy, gdyż jest blisko ciała i na ogół jest najbardziej jaskrawa. Druga, astralna powłoka aury umieszczona jest dalej od ciała, jest bardziej rozproszona.. Należy pamiętać, że warstwy mogą zmieniać kolory i mieszać się rzadko się od siebie oddzielając..

JAK ZOBACZYĆ AURĘ

Postawmy obiekt obserwacji w odległości 45-60 cm od białej ściany. Na początku unikajmy malowanych i ścian z deseniem.. Korzystajmy z naturalnego rozsianego dziennego światła.. Unikajmy lamp neonowych i prostych promieni słonecznych.. Obiekt obserwujmy z odległości nie mniejszej niż 2,5-3 metry..

Patrzymy na obiekt koncentrując wzrok obok niego na ścianie.. Starajmy się nie patrzeć na obiekt koncentrując się na strukturze tynku lub jego tła, które znajduje się za obiektem.. Na granicy obiektu i powietrza można zauważyć pasek rozproszonego światła, o szerokości około 1 cm. Jest to aura eteryczna….

Kontynuujemy patrzenie „za” obiekt, zobaczymy go jakby był oświetlony z tyłu, najczęściej jasnożółtym lub srebrzystym światłem.. Jedna strona może być jaśniejsza.. Aury rzadko bywają jednorodne..

Wkrótce blask, najprawdopodobniej zniknie.

Dzieje się tak z powodu naturalnej reakcji większości ludzi, którzy po raz pierwszy widząc aureolę mimo woli kierują spojrzenie na człowieka, a nie wpatrują się na ścianę. Jak tylko ponownie zogniskujemy spojrzenie na drugi plan, aureola znów się pojawi. Powinniśmy wytrenować swoje oczy tak, by nie powracać do normalnego ogniskowania, — w tym jest główna trudność. Po opanowaniu tej techniki zauważymy, że bez trudu możemy rozpoznawać kolory, formy, promienie a nawet kolejne pola aury.

Ludzie są różni.. U niektórych aura będzie słabiej widoczna niż u innych, i nie każdy obserwator za pierwszym razem zobaczy kolory.. Niejasna powłoka lub aureola wokół ciała staje się widoczna dość szybko, zazwyczaj po minucie lub nawet wcześniej..

Spróbujmy popracować z różnymi obiektami i poeksperymentować z oświetleniem i tłem.. Wkrótce zobaczymy drugi, bardziej szeroki pas światła rozchodzący się wokół ciała na szerokość 10-50 cm. Jest to aura astralna.. Zazwyczaj jest ciemniejsza i rozproszona.

JAK ZOBACZYĆ WŁASNĄ AURĘ

Stańmy przed lustrem, pół metra od niego lub odrobinę dalej, jeżeli jest taka możliwość.

Zróbmy tak, aby za nami w lustrze było widoczne białe lub neutralne tło..

Zrelaksujmy się, oddychając głęboko delikatnie kołyszemy się z boku na bok..

Skoncentrujmy wzrok na fakturze powierzchni znajdującej się za nami ściany.

Patrząc obok zarysów głowy i ramion, zobaczymy świetlną powłokę wokół swojego ciała, która będzie poruszać się razem z nami w czasie kołysania..

Nie zapomnijmy aby śledzić oddech, jesteście teraz obserwatorem i obiektem jednocześnie..

Oświetlenie powinno być stonowane, nie za jasne i nie za ciemne.. Poeksperymentujmy.. Aury nie można dostrzec w pełnej ciemności a jaskrawe światło rozmywa nawet najbardziej opalizującą aurę..

Kiedy nauczymy się rozróżniać kolor swojej aury będziemy mogli stwierdzić, że nie harmonizuje się ona z określonymi przedmiotami w waszej szafie, tym niemniej ubranie nie wpływa na prawdziwy kolor waszej aury ..

Zróbmy parę doświadczenie z wyświetlaniem koloru.. Wybierzmy kwiat i postarajmy się go zwizualizować.. Za pomocą tego ćwiczenia można tymczasowo zmienić kolor podstawowy aury, zmiana ta będzie wyraźna..

Przy wydechu aura będzie rosnąć.. W uwolnieniu energii pomocne będzie liczenie od jednego do trzydziestu.. Po każdych dwóch liczbach róbmy wdech. Po dwudziestu wstrzymajmy oddech zwiększając szybkość liczenia, zobaczymy wtedy jak się zmienia rozmiar i wibracja waszej aury.. Kiedy przywróci spokojny oddech aura wróci do dawnych rozmiarów, jedynie może być jaśniejsza..

ZNACZENIE I LOKALIZACJA KOLORÓW

Kolory mają pewne cechy emocjonalne, znane w wielu kulturach na świecie od tysiącleci.. Wyjaśnienie takie może być wykorzystane jako podstawa do analizy związku wzajemnych emocji i kolorów, a również daje informacje o najważniejszych organach ciała, na które te kolory mają wpływ..

LISTA PODSTAWOWYCH KOLORÓW

FIOLETOWY

Osiągnięcia w sferze duchowej, związek z boskością, mistyczne połączenie, kosmiczna świadomość. Znajduje się w obszarze przysadki mózgowej.

CIEMNONIEBIESKI (SINY)

Natchnienie lub głęboka mądrość. Może wskazywać na duchowość lub pobożność natury. Artyzm i harmonia z naturą. Panowanie nad sobą. Położony jest w okolicy szyszynki.. w mózgu.

BŁĘKITNY (gołuboj)

Potężna psychika, intelekt, logiczne myślenie. Czysty kolor niebieski manifestuje zdolność do intuicji. Ciemne odcienie wskazują na podejrzliwą, skłonną do nadmiernego rozmyślania osobowość lub na marzycielskość. Skupiony w obszarze tarczycy i szyi.

ZIELONY

Zrównoważenie, harmonia, zdolność do uzdrawiania, przynoszenie spokoju. Czysty kolor zielony wskazuje na zdolności adaptacyjne, wszechstronność. Ciemne odcienie oznaczają obłudę, zazdrość. Położony w okolicy serca..

ŻÓŁTY

Miłość i dobroć, współczucie, optymizm, „oddech życia”. Ciemne, martwe odcienie żółtego manifestują podejrzliwość, zazdrość lub chciwość. Koncentruje się w obszarze splotu słonecznego.

POMARAŃCZOWY

Energia i zdrowie, fizyczna wytrzymałość, aktywność. Energia i zdrowie, kondycja fizyczna, aktywność. Nadmiarze pomarańczowego w aurze wskazuje dumę. Ciemny lub mętny odcień wskazuje na niski intelekt. Położony jest w okolicy żołądka i śledziony.

CZERWONY

Fizyczna witalność, energia, ambicja, seksualna moc. Ciemny lub mętny czerwony wykazuje skłonność do pasji lub złości, gniewu. Koncentruje się w okolicy narządów płciowych.

INNE KOLORY

RÓŻOWY – szczera miłość, delikatność, skromność.

BRĄZOWY – chciwość, egoizm.

ZŁOTY – wyższe „Ja”, dobrej jakości, harmonia.

SREBRNY – wszechstronność, wysoka energia, ciągłe zmiany.

SZARY – depresja, niska energia, strach.

CZARNY – złe myśli, złość, złe intencje.

SPOJRZENIE ZA AUREOLĘ

Jeżeli nosimy okulary lepiej je zdjąć, chociaż niektórzy wolą tego nie robić. Ważnym czynnikiem jest oświetlenie. Najbardziej nadaje się światło fluorescencyjne; naturalne rozproszone oświetlenie będzie idealne. Bezpośrednie promienie słoneczne są zbyt intensywne, tłumią i rozmywają aurę. Dobrze nadaje się światło świecy, ale należy uważać, aby świeca nie rzucała cienia na tło, na którym koncentrujemy spojrzenie.

Starajmy się pracować z różnymi ludźmi .. Powinni zrobić głęboki wdech i pełny wydech. Jedna rada: poprosicie aby powoli wymieniali litery alfabetu robiąc wdech przy każdej drugiej literze. Po literze „m” trzeba zwiększyć szybkość wyliczania liter i jeśli to możliwie, skończyć alfabet na jednym wydechu..

Możemy zauważyć jak zamienia się aura przy zmianie sposobu oddechu.. U niektórych ludzi przy przyśpieszeniu aura rozszerza się.. Jeśli oddech jest nieprawidłowy, czyli płytki, kurczy się. Głęboki oddech pełną piersią – jedyne i najpotężniejsze energetyczne ćwiczenie jakie można wymyślić.. Kiedy człowiek wdycha powietrze, aura zaczyna nieco maleć, a przy wydechu – rosnąć.. Kiedy rytm oddechu u obiektu zmienia się na częstszy, aura może być bardzo słaba i blisko ciała..

Jeszcze jedna cenna rada: dobrze jak obiekt odrobinę się kołysze z boku na bok. Zauważymy, że aura będzie poruszać się razem z nim. Czasami porusza się synchronicznie z obiektem, w innych przypadkach – porusza się z opóźnieniem. Możemy czasem zaobserwować kolorową kulę nad jednym z ramion lub wyraźną, jaskrawą linię światła wzdłuż ręki. Mogą one pulsować a następnie zniknąć.

KOLOROWE WIBRACJE

Aura nie może być prawidłowa lub nieprawidłowa, a jeden kolor nie może być lepszy od drugiego. Niektóre odcienie kolorów mogą mówić o nie do końca pożądanych aspektach a jasność i przejrzystość aury wskazuje na stopień życzliwości, spokoju i szczęścia. Jasna i jaskrawa aura jest zawsze lepsza od mętnej i matowej..

Chociaż ciało otoczone jest aurą w całości, najłatwiej ją zobaczyć w okolicach głowy i ramion. Najczęściej aury posiadają jeden podstawowy kolor, który przylega blisko ciała i oddala się od głowy i ramion nie więcej niż 3 – 10 cm. Ten kolor może się mieszać z innym, zwykle będącym obok w widmie..

Żółta podstawa, na przykład, będzie mieszała się z zielonym lub pomarańczowym i może na chwilę stać się „chartreuse”, następnie w miarę obserwacji powrócić do żółtego, potem przeobrazić się w pomarańczowo-różowy i zacząć się stabilizować znów do koloru żółtego..

Ludzka aura jest niestabilna ze swojej natury, zmienia się w zależności od wewnętrznych i zewnętrznych bodźców.. Wszystko co robimy, mówimy czy myślimy, wywiera wpływ na nasze pole energetyczne. Na emitowany przez nas kolor wpływa nasze fizyczne otoczenie, jak również ludzie, z którymi się komunikujemy oraz pola energii, które oni emitują. Do tego wszystkiego dochodzi również to co jemy i pijemy, i to o czym myślimy.. Aurę zmienia nawet rytm oddechu, jak zauważyliśmy w poprzednim ćwiczeniu.

Wszyscy mówią o wibracji lub chemicznej zgodności ludzi .. Pierwsze wrażenie powstaje pod wpływem chwili. W dużej mierze zależy od zewnętrznych oznak: ogólnego uroku, mimiki, ubioru, postawy i gestów. W pierwszych sekundach znajomości jesteśmy na poziomie świadomości analizując i oceniając ludzi – pozytywnie lub negatywnie. Podświadomie robimy to samo: wibracje lub chemia mogą być nie zauważone, współdziałanie energetycznych pól daje nam instynktownie wyczuć, że oprócz komunikacji mowy może istnieć również subtelniejszy, wyższy poziom wzajemnej zgodności..

Dlatego np. nie podobają się nam niektórzy ludzie, do których ciągną inni, lub odwrotnie, od pierwszego wejrzenia przypada nam ktoś do serca, ktoś kto na zewnątrz jest mało pociągający. W innym przypadku po prostu jest coś co przyciąga lub odpycha nas, coś czego nie umiemy wyjaśnić..

Kolor, który widzimy, zależy od częstotliwości drgań fal świetlnych. Kolor czerwony, którego podstawą są widma tęczy, charakteryzuje się długimi i powolnymi falami. W miarę przechodzenia do pomarańczowego, a następnie żółtego i zielonego koloru, fale stają się coraz krótsze, szybsze i łatwiejsze do uchwycenia.. Siny i fioletowy wyróżniają się największą częstotliwością wibracji; trudno je zobaczyć, ponieważ zazwyczaj odnoszą się do manifestacji zewnętrznej (astralnej) aury, której nie należy mylić z bardziej kolorową wewnętrzną (eteryczną) aurą – właśnie tej uczymy się postrzegania w pierwszej kolejności.. U niektórych ludzi w aurze wewnętrznej przeważa kolor fioletowy, który wskazuje ich wysoki rozwój duchowy. Jego obecność w zewnętrznej aurze świadczy o dużych potencjalnych możliwościach dla duchowego wzrostu. Przejawem wysokiego rozwoju jest również kolor złocisty – manifestuje on dużą wewnętrzną siłę. Może on pojawiać się w postaci energetycznej grudki nad głową lub nad jednym z ramion..

TRENING POSTRZEGANIA

Tak więc znamy już główne podstawy, dzięki którym możemy zobaczyć aurę! Pozostaje więc trening aby rozwinąć i umocnić siłę zdobytej zdolności.. Spróbujmy potrenować z różnymi ludźmi w różnym otoczeniu, nie zapominając podstawowych założeń: białe lub neutralne tło, rozproszone oświetlenie i odległość od obiektu do ściany – pół metra, do nas – trzy metry. Najważniejsze to ogniskowanie spojrzenia na ścianę a nie na obiekt.

Nie zniechęcajmy się, jeśli nie uda nam się za pierwszym razem odróżnić koloru.. Odpocznijmy i ponownie zacznijmy próbę.. Kiedy wreszcie uda nam się zobaczyć kolor, wtedy ze zdumienia otworzymy usta lub krzykniemy, dlatego że te kolory chociaż słabo odróżniane na początku w rzeczywistości są dość intensywnie nasycone.. Wraz z praktyką zaczniemy dostrzegać aurę w różnych sytuacjach, przy różnym oświetleniu, również na dalekim od optymalnego tle..

AURY ZDROWIA

Jaką energię wydzielamy, taką samą przyciągamy. Jeżeli wypromieniujemy pozytywną wibrację, wtedy będziemy przyciągać do siebie ludzi podobnie myślących i o pozytywnych wibracjach..

A gdybyśmy wiedzieli jak kontrolować swoje zdrowie nieustannie, dzień w dzień, opierając się nie tylko na samopoczuciu, ale również widząc je na własne oczy? Nie tylko jak fizyczne odbicie w lustrze, a jak siebie odczuwamy? Co, jeżeli wykorzystamy swój stan całkiem w nowy sposób? Do tej chwili nie zwracaliśmy uwagi na jeden z najistotniejszych aspektów naszym stanie fizycznym – na kolor i blask naszej aury.

Patrząc na swoją aurę w lustrze, możemy zobaczyć co do nas czują inni. Inni ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy co czują, ale na tym akurat polegają tak zwane dobre lub złe wibracje. A ponieważ teraz już znamy tą małą tajemnicę, w naszej władzy jest zmiana wyglądu swojej aury za pomocą dobrych myśli, pozytywnych emocji i medytacji..

Ci ludzie, którzy mają naturalną zdolność do dobierania kombinacji kolorów i otaczających materiałów tak, aby pasowały do koloru ich energetycznego pola, często są jednymi z najbardziej szczęśliwych, twórczo płodnych i harmonijnych osobowości, które znamy.. Trudno przecenić wagę codziennych obserwacji swojej aury!”

Źródło oryginalne

Tłumaczenie polskie: https://treborok.wordpress.com/jak-zobaczyc-aure/?preview=true

Reklamy

6 odpowiedzi »

  1. Dzięki Jarek próbowałem kilka razy tak około pół metra od lustra przy normalnym świetle dziennym w pokoju jasnymi kremowymi ścianami i w okolicach uszu najlepiej jest ta aura widoczna, za każdym razem widziałem jasnoniebieski kolor 😉 będę sobie to sprawdzał co jakiś czas 🙂 nigdy wcześniej tego nie sprawdzałem a tu ooooo 🙂

  2. Jeśli rzeczywiście to co zobaczyłam było moją aurą, to kolor miało ciepło żółty, przechodzący w pomarańczowy… ciekawe 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.