Nauka wszechświat i wojsko

RELIGIE, IDEOLOGIE I MATERIALISTYCZNA NAUKA SĄ SKORUMPOWANE I NIEWYDOLNE W REALIACH XXI WIEKU

Religie, ideologie i materialistyczna nauka są skorumpowane i niewydolne

Ciekawy fragment autorstwa Petera J. Carrola o tym, jaki będzie następny etap ewolucji ludzkości. Mówi on o tym, że nowy etap ewolucji ludzkości będzie polegał na eksplorowaniu krain duchowych.

I to się już dzieje. Z tym, że nowy prąd ewolucyjny czeka zderzenie ze starymi, skostniałymi strukturami. Pierwsza z nich to trzy inwazyjne religie monoteistyczne (chrześcijaństwo, judaizm, islam). Są to religie założone przez semitów, czyli żydów i arabów.

Religie zostały stworzone w celu kontroli ludzkości (hinduizm i buddyzm także), w celu ograniczania naszego potencjału. Robią to poprzez wpajanie grzeszności i poczucia winy, poprzez nazywanie normalnych ludzkich zachowań (seks) grzechem, jak i poprzez zakazywanie tego co przynosi radość i rozwój (medytacja itp).

duchowosc (2)

Sojusz tronu, ołtarza i szkiełka i oka

Druga skostniała struktura także została stworzona w tym celu. Jest to materialistyczna (ateistyczna) nauka. Również jej celem jest trzymanie ludzi w ryzach i ograniczanie ich potencjału. Wszystko to co daje rozwój i szczęście czy zdrowie, jest tam nazywane pseudonauką czy teorią spiskową. No i nauka również narzuca ludziom poglądy poboczne, takie jak neoliberalizm, kapitalizm, wolny rynek czy lewacką wizję świata. W nauce ten kto zapłaci więcej (rząd, korporacja, lobby) dyktuje prawdę.

Pod wieloma względami ateistyczna nauka i religie są do siebie podobne. Ideologie typowo polityczne pełnią rolę poboczną. Ja nie hołduję żadnej z nich i prawie w ogóle nie patrzę na świat przez pryzmat konfliktu prawica kontra lewica. Tego typu widzenie świata jest już zdezaktualizowane i opóźnione przynajmniej o kilkadziesiąt lat. Zupełnie niepojęte jest dla mnie zdanie wielu ludzi, że jeśli ja zgadzam się z jakimś poglądem (np liberalnym) to automatycznie muszę wyznawać całość doktryny liberalizmu. Analogicznie jest z poglądami prawicowymi z którymi się zgadzam.

nauka

Wielkomiejski nowy purytanizm

Szczególnie jaskrawym zjawiskiem jest wielkomiejski „nowy purytanizm” charakterystyczny dla 30-letnich lemingów. Choć głosują oni na Nowoczesną czy PO, są zatwardziałymi konserwatystami. Znam fanatycznych, zadeklarowanych wyznawców lewactwa, którzy tak naprawdę w głębi duszy są takimi samymi konserwatystami jak Ci z Ruchu Narodowego.

Tak samo znam kilku katolików, którzy swoją łagodnością i otwartością przeczą negatywnemu stereotypowi, i to z nimi mogę pogadać na więcej tematów, niż z wyszczekanymi liberałami ubóstwiającymi Petru. Patrzę na zupełnie inne rzeczy niż na iluzje i paranoje umysłu logicznego. Patrzę na to co jest w duszy, co jest niedostrzegalne na pierwszy rzut oka, i wszystkim Wam to polecam.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

____________________________________________________________

Cytuję: „Stare chińskie przekleństwo powiada: „Obyś żył w ciekawych czasach”. A nie sposób oprzeć się wrażeniu, że żyjemy w najciekawszej epoce od chwili upadku Cesarstwa Rzymskiego. Zawsze, gdy w historię wdziera się chaos, a przeznaczenie ulega gwałtownym zmianom, do głosu dochodzą przeróżni mesjasze i magowie. Nic więc dziwnego, że od chwili, gdy nasza własna cywilizacja wkroczyła w epokę permanentnego zamętu i kryzysu, nawiedza nas plaga czarowników. Mają do spełnienia konkretną misję dziejową, bowiem w społeczeństwie przechodzącym gruntowne zmiany niemałą rolę odgrywają rozmaite nowe koncepcje duchowe. To właśnie z nich nowa kultura kształtuje swój światopogląd.

Czarownicy owi pomagają określić, jaką postać ma przyjąć nowa duchowość. Większość z nich jest niestety fałszywymi prorokami. Niektórzy skończą na stosie. Tym niemniej są wśród nich tacy śmiałkowie, którzy sprawią ludzkości większy dar, aniżeli sami się tego spodziewają. Ortodoksyjne, hierarchiczne religie monoteistyczne są w stanie duchowego i intelektualnego wyczerpania. Nie zmienia to jednak faktu, że zdążą jeszcze przelać sporo krwi, zanim runą z łoskotem. Nauka wyposażyła nas w moc i pomysły, ale nie w mądrość i odpowiedzialność niezbędne do ich wdrożenia. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że kolejny etap w rozwoju ludzkości zaznaczy się eksploracją krain parapsychicznych.

Wiele dowodów wskazuje na to, że już tak się dzieje. Dzięki tym nowym poszukiwaniom ludzkość ponownie odkryje znane już w archaicznym szamanizmie magiczne moce. Oczywiście, pojawią się one w całkiem nowej postaci i w znacznej mierze przyczynią się do rozwoju naszej wiedzy. Współczesne praktyki magiczne powinny wyróżniać się dwoma cechami. Po pierwsze, podejście eksperymentalne do konkretnych technik winno przezwyciężyć przywiązanie do dawnej symboliki magicznej i przestarzałych metod, niezmiennych od wieków. Najwyższy czas, aby przyjrzeć im się uważnie i nadać im większej skuteczności. Po drugie, należy wypracować nową formułę duchową.

Magia musi wypracować swój własny smak, światopogląd, swoją własną filozofię, czyli coś, co sprawi, że stanie się godną spadkobierczynią starodawnej sztuki. Wiedziały o tym pradawne kultury szamańskie, uznając się za dziedziców zaledwie cząstki tej wielkiej wiedzy i mocy, które należały do ich wcześniejszych tradycji. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że w zamierzchłych czasach rzeczywistość była bardziej chaotyczna i podatna na wpływy magiczne. Nawet w astrofizyce i biologii znajdziemy potwierdzenie światopoglądu mitycznego. Wystarczy zresztą przyjrzeć się najdalszym obiektom w kosmosie, żeby dowiedzieć się czegoś o najstarszych zdarzeniach, zachodzących w tym wszechświecie, o kataklizmach i zjawiskach pełnych dziwactw i przemocy.

Potwierdza je materiał biologiczny zebrany przez archeologów w najstarszych warstwach geologicznych z najbardziej zamierzchłych epok naszej planety. Dzięki niemu wiemy, że w dalekiej przeszłości żyły na Ziemi niesamowite, gigantyczne smoki. Wiele wskazuje na to, że dopiero, kiedy materia naszego świata nabrała porządku i sensu, zniknęła z niego magia. Tak przynajmniej jawią się relacje między magią a materią. Siła materii zyskuje w konfrontacji ze światem magii, za wyjątkiem sporadycznych przypadków wyginania metalowych łyżeczek czy festyniarskich popisów chodzenia po ogniu. Jest to jednak nie do końca prawdą. Z drugiej strony bowiem w ostatnich czasach nasz świat przeżył gruntowne zmiany, w wyniku których siła magiczna zaczęła wykazywać rosnącą moc, podbijając krainę psychiki.

Świadczą o tym coraz liczniejsze przejawy kreatywności, pojawiające się w tak ogromnym tempie, że całkowita pula ludzkich idei wydaje się podwajać z upływem każdej kolejnej dekady. A przyczyną tego nie jest nauka: stanowi ona tylko jeden ze skutków ubocznych tego procesu, podobnie jak eksplozja twórczości w sztuce, muzyce i innych dziedzinach ludzkiej aktywności. Przyglądając się tym przemianom z punktu widzenia rozwoju sił magicznych, należy przyjąć za fakt coraz większą dostępność parapsychicznych mocy. O ile bowiem w dawnych czasach takie moce jak telepatia, jasnowidzenie i podróże astralne, były dostępne tylko nielicznym wybrańcom, którzy nierzadko zdobywali je wielkim kosztem, o tyle obecnie są one dostępne każdej osobie, posiadającej choć odrobinę zapału.

Narodzinom nowej świadomości parapsychicznej towarzyszy zdecydowanie rewolucyjna aura. Magia staje do walki ze wszystkimi siłami opresji. Dotyczy to różnych dziedzin ludzkiego życia. Współczesna magia przeciwstawia się psychiatrii i medycynie, a więc dyscyplinom próbującym dostosować lekko nadpsuty automat ludzki do starych wzorców społecznej represji. Zachęca ludzi do rozwijania własnych technik obronnych, a także do sięgania po lżejsze środki wspomagające umysł i ciało (jak choćby zioła) wypierając tradycyjne techniki, stanowiące część starego systemu. Magia odrzuca politykę j a ko pole batalii o dominację. Wyżej od gromadzenia kapitału stawia podejmowanie prób emancypacji i oświecenia, ponieważ tylko one są
gwarantem wolności.

Magia sprzeciwia się jakiejkolwiek ideologii, ponieważ ich głównym efektem są śmiertelne ofiary. Jej największym przeciwnikiem jest religia, bo chociaż religia w swej schyłkowej postaci sprawia wrażenie dobroczynnej i miłosiernej, to właśnie ona jest odpowiedzialna za sporą dawkę ludzkiego szaleństwa i zorganizowanych aktów przemocy. Co stwierdziwszy, magia sprzeciwia się także materialistycznemu zabobonowi, który postrzega świat wyłącznie przez pryzmat materii, nie dostrzegając związków między
naszymi zachowaniami a sferą psychiczną człowieka.

Aby przeciwstawić się represyjnym porządkom społecznym, które czasem sami sobie narzucamy przy pomocy złowieszczych środków, magia odwołuje się do wizji chaotycznego dobra. Przywiązanie magii do dobra potwierdza jej troska o wolność jednostek i ich zwiększoną świadomość, a także jej zainteresowanie innymi formami życia na Ziemi. Na wyższym poziomie wyraża się to poprzez odczuwanie nie dających się określić „wibracji”, generowanych przez ludzkie myśli i czyny. Chaotycznym aspektem magii nowego eonu jest psychologiczna anarchia. To operacja „obciągania umysłu” przeprowadzana na nas samych, a także na naszym świecie. Jej zadaniem jest sprowadzenie oświecenia i natchnienia za sprawą rozbicia zastanych struktur światopoglądowych. Magia nowego eonu wykorzystuje w tym celu poczucie humoru, praktykę zmiennych wierzeń, kontrinformację i dezinformację.”
~Peter J. Carrol

Reklamy

10 odpowiedzi »

 1. W rzeczy samej, tak na prawdę, to chodzi tylko oto, czy dana osoba ludzka, zdolna jest do czynienia dobra, mówienia prawdy i sprawiedliwego postępowania.

 2. https://www.youtube.com/watch?v=HislA9bJ1xg

  Nie pamiętam domu
  Nie pamiętam miłości
  Nie pamiętam głosu mojej matki
  Głosu mojej matki…

  Pamiętam tylko krzyki przerażonych ludzi
  Oni widzieli tylko ogień i ból, i nic poza tym
  I urodziłem się ponownie, tak zimny
  Tak nieludzki
  Tak cichy
  Tak spokojny

  Teraz, ludzie spotykający mnie odwracają wzrok
  To jest połączenie przerażenia i pogardy…

  Uważasz, że jestem inny?
  Pewnie, że jestem
  Lecz jedynym co widzisz jest moja skóra
  Nie znasz moich uczuć

  Czas, by powiedzieć prawdę!

  Poznaj mnie! Spójrz mi w twarz!
  Myślisz, że możesz żyć jak ja?
  Stój! Nie ruszaj się!
  Nie podążaj za mną!
  Masz swoje życie, pozwól mi mieć swoje!
  Duch, duch, tylko duch mnie zna!
  I nikt mnie nie pozna, i nikt mnie nie zatrzyma!
  Spróbuj odczuwać tak samo, spróbuj zrozumieć!
  Nikt tak nie czuje, nikt nie rozumie…
  Widzisz krew? Kiedykolwiek widziałeś?
  Widziałeś zbrodnię? Mogę mówić dalej!
  Powiedz, jeśli chcesz,
  Powiedz, jeśli możesz.
  Nigdy już nie będziesz taki sam!
  Tak jak ja nie jestem!

  Wiedźminie, wiedźminie, uważaj…
  Wiedźminie, wiedźminie, uważaj…

 3. https://youtu.be/iAnz60_LzdI

  [Steve Jobs]
  You have to trust in something
  Your gut, destiny, life, karma, whatever
  Because believing that the dots will connect down the road
  Will give you the confidence to follow your heart
  Even when it leads you off the well worn path
  And that will make all the difference

  Nadal mam w pamięci dom
  Piłkę na asfaltowym szkolnym boisku
  Moi ludzie też są stąd
  Kilku zostało do dziś tu
  Pamiętam skąd przyszedłem
  Życie za którym biegnę
  Oddala mnie od startu wydając się zbyt odległe
  Nie widzę linii mety
  Żadna z innych rzeczy
  Nie dała mi takich możliwości
  W parę linii zeszyt
  Znajdując sens pośród stron niezapisanych
  Wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami

  Stare kamienice, osiedla – ich kłamstwa
  Dzicy lokatorzy, skute bloki, peryferia miast
  Na co stać nas?
  Trzyma mnie tutaj tylko grawitacja
  Życie nauczyło mnie, że nie ma większych granic jak ta
  Nie handluję płytami
  Bóg chciał, że mam platynę
  Fryderyk? Daj spokój, do dziś stoi nad kiblem
  Złote płyty? Zgubiłem, nie chcę żyć wśród wygranych
  Wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami

  O.K
  Spełnia się największy sen jaki miałem
  Miniony rok w trasie
  Biłem pięść z całym krajem (Tyle zdjęć…)
  Wiele wspomnień (Jeden cel…)
  Walczyć dalej
  Dla tych, których wkurwia fakt, że mi się udaje
  Środkowy palec w górze
  Z Bogiem nie rozmawiam
  Jedyną wiarę jaką znam zostawiam na kablach
  Tak jest od dawna
  Wiem, że wytrwamy
  Wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami

  [Steve Jobs]
  You’ve got to find what you love
  If you haven’t found it yet
  Keep looking – don’t settle
  And the only way to do great work
  Is to love what you do
  And the only way to be truly satisfied
  Is to do what you believe is great work

  Zrozumiem ich
  Jeden mądry a nie milion głupców
  Dwa tysiące koncertów, Rolling Stones tylko trueschool
  Wyrwałem się z projektów patologii przedmieść
  Choć blizny, wybite zęby zdradzają skąd jestem
  Idę pod prąd, nie ulegam emocjom
  Czerwone oczy – kolor nieba nad Moskwą
  Ziemia zmienia się non stop, przestrzeń bez granic
  Wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami

  Celebruję życie
  Żyję snem, nie chcę się obudzić
  Serce tłoczy wrzącą krew, nic jej nie ostudzi
  Wola walki niesie mnie gdzieś wysoko
  Między światem pierwszych skrzypiec, a tym w którym gram głęboko w tle
  Nie prosząc się o uznanie ani szacunek
  Nie interesuje mnie jak interpretujesz naturę moich słów
  Ich ogień za wcześnie się nie wypali
  Wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami

  Nie chcę mi się prosić byś znał na pamięć ten track
  Wybacz nie czekam na propsy, gdy każdy kłamie w twarz
  Nie szukam stale braw, ludzie
  Na salę patrz
  Nie błagałem, by przyszli, choć to oddaje hype
  Portret zostaje w nas – też spróbuj to uwiecznić
  Koncert, przesłanie, vibe – trzyma mnie na powierzchni
  Nie od dziś patrzę w niebo, choć piekło pod nogami
  Wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami

  [Steve Jobs]
  Right now the new is you
  But someday not too long from now
  You will gradually become the old and be cleared away
  Your time is limited, So don’t waste it living someone else’s life
  And most important, have the courage to follow your heart and intuition
  They somehow already know what you truly want to become
  Everything else is secondary

 4. https://youtu.be/8zLP4OU10uo Ten refren XD

  [Refren]
  Wokół mnie tylu ludzi – chciałbym widzieć lepszy świat
  Chciałbym zabrać ich do góry, powiedz
  Jak wiele mogę im dać?
  Tylu ludzi, chciałbym widzieć lepszy świat
  Ze spokojem w nim się budzić, mieć więcej zysków niż strat

  Ile mogę dać tym typom? Pamiętam ich z piaskownicy
  Teraz jak mnie widzą, to chcą tylko hajs pożyczyć
  Odbita piłka, pytam: gdzie podziała się ambicja?
  Patrzą na mnie, jakbym gadał do nich szyfrem jak enigma
  Jestem stąd, ulice mlekiem i miodem nie płyną
  Stąd wielu myśli: „nie może być lepiej” – płyną
  Prąd porwał ich etanol i gniew
  Ale dlaczego to ja mam oddzielać ziarno od plew?

  Ile dać tym fanom? Niektórzy chcą mnie na własność
  Kocham ludzi, ale przez to kurczy się prywatność
  Imponuje im, że w radiu płytę grają dziś
  Chciałem wyjść incognito, a tu all eyes on me
  Ludzie potrafią być natarczywi w tych klubach
  Marzy im się rap kariera, ja drabina Jakuba!?
  Nie będę szczeblem nawet jak nie odprawię z kwitkiem
  To don’t you ever take my kindness for weakness

  Więcej zysków niż strat
  Brat, muszę to nawinąć tak, muszę to nawinąć tak

  Co mogę teraz dać tym, którzy byli ze mną od lat
  Tym od reformacji, tym od zysków i strat
  Brat, mam nadzieję, że nie zniknie w szybkim tempie
  Chociaż to inni my, nie ten czas, nie to miejsce
  Nie odszedłem po diamenty i warszawski śnieg
  Spakowałem manatki, ruszyłem po własny sen
  I gdzieś czeka ten szczyt – czymkolwiek on jest
  Masz gwarancję, że tam kiedyś spotkamy się

 5. Korupcja, a może nazwiemy tę rzecz po imieniu — łapownictwo jest rzeczą tak starą, jak ten świat. Brali i biorą prawie wszyscy bez wyjątku ludzie. Łapówki biorą nawet i bogowie. Mam tu na myśli pochwały i ofiary. Nie zawsze zatem są to pieniądze. Mogą za przedmiot łapówek służyć określone dobra materialne, urzędy i usługi.

  O skorumpowaniu dzisiejszej nauki można wiele znaleźć tu na tym blogu Jarka. I nie tylko tu. Naukowcy potrafią głosić wprost idiotyczne teorie. Nawet dziś są i tacy, którzy kwestionują teorię Kopernika. Podobnie kwestionują ewolucję. A wystarczy wziąć do ręki zwykły szkolny podręcznik zoologii. I jak na dłoni widać na przykład jak coraz bardziej ewoluowało serce. Od ryb do płazów, od płazów do gadów i do ssaków ten narząd staje się coraz bardziej skomplikowany. Czy była to ewolucja kierowana przez jakiegoś boga, lub kogoś w tym stylu? Czy samoczynna? O to już nie chcę się z nikim spierać. Nie byłem przy tym. Nie widziałem. Mało wam? No to poznajcie rozwój płodu ludzkiego. Przegroda międzykomorowa serca człowieka zarasta najczęściej tuż po urodzeniu. A jak nie zarośnie? Dziś łatają tę dziurę chirurdzy sercowi.

  Mimo tych wszystkich faktów nadal kwestionuje się ewolucję. Podobnie dzieje się w innych dziedzinach. Czyż nie reklamuje się leków? I to takich, które po pierwsze są całkowicie zbędne, a po wtóre często są bardzo szkodliwe. To samo dotyczy szczepionek. Ja na tym akurat się nie znam. Moja kuzynka naukowiec bez przerwy wciska mi kit, że jednak te szczepionki pomagają. Boi się prawdy, czy też wyprano jej gruntownie mózg? Szczepionki Jej zdaniem są nieszkodliwe.

  Podobnie rzecz się ma w innych dziedzinach wiedzy, a właściwie to nauki akademickiej. Dotyczy to wszystkich grup naukowców. Jak tak dalej pójdzie to dwa plus dwa będzie równało się pięć.

  Jeśli chodzi o rozmaite religie, to jak wiemy z historii bywało tak, że czyja była władza, tego była religia. Same religie również dążą do zdobycia jak największej władzy nie tylko nad duszami wiernych, ale również nad ich kasą. W końcu wszędzie rzecz idzie o ową kasę.

  Co dalej będzie? To się jeszcze okaże. Jeśli ludzie będą mądrzy, to poradzą sobie i z klerem i z politykami i z okupującymi cały świat korporacjami. Na żadnych czarowników bym nie liczył. Magię znają zapewne też nasi okupanci. Potężna korporacja może i potrafi znaleźć zawsze chętnych do ogłupiania ludzi. Do prania im mózgów. Tu nie trzeba żadnych cudownych broni. Wystarczy dzień po dniu ogłupiać ludzi programami telewizyjnymi, a młodzież grami komputerowymi. I innymi podobnymi durnotami. Do tego dochodzą narkotyki, alkohol i inne używki. Synergiczne działanie korporacji religijnych, państwowych i prywatnych potrafi zniewolić praktycznie każdego człowieka. A najbardziej zniewala siebie sam człowiek.

  Zamiast liczyć na innych licz wyłącznie na siebie. Uwolnij się od wszelakich używek. Zlikwiduj w domu telewizornię, radio i gazety. Czytanie niemieckich gazet na pewno ci nie pomoże. One są dobre, ale dla Niemców. Zamiast tego zmień swoją dietę. Nikogo nie namawiam do gruntownej zmiany ad hoc. Nie będąc lekarzem medycyny nawet nie wiem, czy nagłe zostanie jaroszem nie jest szkodliwe? Na pewno nie zaszkodzi ci codzienna dwudziestominutowa medytacja odbywana co najmniej dwa razy dziennie. I prowadź koniecznie zdrowy tryb życia.

  Przestań zadręczać się pogodą i polityką. Przestań zajmować się sportem tak naprawdę zawodowym. Zamiast tkwić przed ekranem idź lepiej na spacer. Jak możesz weź ze sobą psa. Jeśli zdrowie ci nie przeszkadza próbuj pobiegać. Ale powoli, stopniowo, nic na siłę. Przed tym możesz skonsultować się z twoim lekarzem domowym. O tak na wszelki wypadek.

  Możesz wchodzić na stronę Jarka Kefira i na podobne strony. Poszukaj w sieci bezpłatnej literatury. Pewne książki możesz sobie zamówić lub je po prostu skserować. A nade wszystko odłączajmy się od źródeł informacji, które ciągle chcą nam prać nasze umysły i wykańczać nas nerwowo. Bądźmy zawsze sobą. Weźmy kartkę papieru, pisak, usiądźmy sobie spokojnie i zastanówmy się nad tym, co w tym momencie, w tym obecnym życiu możemy zmienić już od zaraz, od dziś. Zapiszmy to sobie na papierze, a nawet możemy sporządzić sobie mapę drogową naszej dalszej drogi życia.

 6. Z tym, ze terrorysci islamistyczni w Europie poszukuja teraz osob ze schorzeniami psychiatrycznymi do swych celow!

  • No wiadomo że osoby chore psychicznie są bardziej podatne na pranie mózgu. Wystarczy takiego umiejętnie zmanipulować i już leci się wysadzić.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.