Ciekawe

Czym jest okultyzm? Dlaczego się go boisz i dlaczego Twój lęk jest bezzasadny?

Czym jest okultyzm? Dlaczego się go boisz i dlaczego Twój lęk jest bezzasadny?

duchowośćWielu ludzi boi się tego tematu. Prym wiodą oczywiście katolicy i inne odłamy chrześcijaństwa, dla których wszystko co nie jest Jezusem przybitym do krzyża, jest okultyzmem i złem. Nieznajomość tematu jest powszechna. Nawet dla zadeklarowanych ateistów słowo okultyzm kojarzy się jednoznacznie źle. Czyli z jakimiś czarnymi mszami, paktami z diabłem podpisywanymi własną krwią, czy z heavy metalem.

Rzeczywistość jest jednak dużo bardziej prozaiczna i dużo mniej spektakularna. Słowo okultyzm jest jednym ze słów, którego znaczenie ekstremalnie wypaczono na przestrzeni dziejów. Z nauki o słowotwórstwie jak i ze studiowania tego jak zmieniono i wypaczono podstawowe pojęcia można wywnioskować bardzo dużo.. polecam. Każda elita polityczna dba o to by pojęcia i słowa były interpretowane tak jak jej pasuje. Obecne neoliberalne (lewicowo kapitalistyczne) elity doprowadziły te umiejętność do perfekcji.

Czym więc okultyzm jest?

-wiedza i umiejętność wykorzystania możliwości swojego umysłu, duszy, i innych, jakie oferuje świat, a które są ukryte przed ludźmi. Umiejętność integracji podświadomości, umysłu logicznego i duszy – czyli osiągnięcie jedności duszy i umysłu. To wtedy dzieją się cuda. Nie uczą o tym w szkołach, a dziennikarze, politycy i kapłani milczą na ten temat. Umiejętności te nazwano słowami takimi jak „magia„, nadano im aury tajemniczości, zaszczepiono przed ludźmi zabobonny lęk przed nimi. Gdyż systemowi nie są potrzebni ludzie znający swoje możliwości, ale ludzie niespełnieni i nieszczęśliwi. Gdyż są to niewolnicy idealni;

-wiedza o tym, że na świecie nie dzieje się dobrze. Że sytuacja na Ziemi jest opłakana, że wszystkie wartości są odwrócone o 180 stopni. Że wszystko jest tu nie tak jak trzeba. Znajomość teorii o tym, dlaczego jest tyle zła i cierpienia, i kto może za to odpowiadać;

-stan świadomości, który przychodzi z czasem – pogodzenie ze światem, brak chęci na ślepą i bezrefleksyjną realizację w systemie. Brak bezsensownej pogoni za tym, za czym najczęściej bezskutecznie goni cała ludzkość. Radykalne przedefiniowanie swoich reakcji i pojęć. Gdy inni kłócą się, udowadniają sobie rację, i na inne sposoby młócą rękoma po wodzie – Ty jesteś spokojny i patrzysz na to jak na dobrą komedię w kinie, w myślach prosząc o piwo i pop-corn. Gdy inni pragną, oczekują, żądają – Ty wiesz że to wręcz uniemożliwia osiągnięcie swoich celów;

-znajomość Twojego zadania tu na świecie, że każdy jakieś ma. I wcale nie jest to dobroduszne ratowanie świata rodem z dość naiwnych teorii new age. Uratować i zbawić możesz w pierwszej kolejności siebie. W drugiej kolejności – swoją główną bratnią duszę (Twin Flame). W trzeciej kolejności – inne Twoje bratnie dusze. Szersza działalność ma niewielki sens bo ludzie mają swoje lekcje i swoje tempo ewolucji. Tempo bardzo, bardzo wolne. Wyjebane na społeczeństwo i wyjebane na świat, to jest dobra postawa. A od samego „bólu dupy” że na świecie jest tak źle, nie tylko nic się nie zmieni, ale można wręcz osiwieć.

Od razu zaznaczam że jest to tylko moje postrzeganie. Okultyzm („to, co ukrywane„) czy ezoteryka (wspólne punkty różnych filozofii i religii) to w zasadzie worek bez dna. Każdy korzysta z innych dostępnych opcji, w inny sposób i każdy postrzega to po swojemu. Nie jest to doktryna usystematyzowana. Ale wręcz zakładająca olbrzymią dowolność i różnorodność jeśli chodzi o teorie, interpretacje i wybory.

Ja rozgraniczam tę wiedzę od doktryn które nazwałbym „twardym satanizmem„, choć można mi pewnie zarzucić że jest to podział naciągany i sztuczny. Ta wiedza jest narzędziem – tak jak narzędziem jest nóż, młotek czy karabin maszynowy. Od tego jak użyjesz tej wiedzy zależy, czy będzie to dobre lub złe. Nożem możesz przygotować posiłek dla umierającego z głodu, ale tym samym nożem możesz zabić człowieka. To zależy tylko od Ciebie. Czy boisz się noży, których masz zapewne kilkanaście w kuchni? Czy uważasz te noże za grzeszne i nieczyste, bo ktoś kiedyś podobnym nożem zabił człowieka?

A teraz przejdźmy do rzeczy. Podsumuję tutaj to, o czym pisałem wiele razy. Otóż na świecie nie dzieje się za dobrze. Dominuje tu zło i nieszczęście. Mamy społeczeństwo oparte na rywalizacji i przemocy, zamiast na współdziałaniu i empatii. Gdyby się dobrze przyjrzeć, to cała natura działa w ten sposób, a my tylko odtwarzamy barbarzyńskie programy i dyrektywy tej natury. Tylko w szerszym zakresie niż zwierzęta. Ludzkość od zarania dziejów zadawała sobie pytania, dlaczego tu na Ziemi jest tak źle i komu jest to potrzebne. Kto to stworzył.

I co oczywiste, żadna filozofia ani żadna religia nie daje na te pytania odpowiedzi. Wielcy i potężni filozofowie (dekadenci, pokolenie Kolumbów, myśliciele renesansu, czy kontestujący świat Nicolas Gomez Davila) umierali nie zaznawszy sensu tego wszystkiego i nie znalazłszy odpowiedzi. System nie udzieli odpowiedzi na te pytania, ale część tych zjawisk wyjaśnia właśnie wiedza ukrywana.

Świat rządzony jest przez istotę zwaną demiurgiem. Jest on szefem, bossem naszej planety. Różne religie nazywały demiurga najróżniejszymi imionami. Żydzi (semici) nazywali go imieniem jahwe i oddawali mu cześć. Inny odłam rasy semickiej, arabowie (tak, tak, to ta sama rasa o dziwo..) nazywali go allahem i też oddają mu część. Wcześni chrześcijanie (gnostyccy) utożsamiali demiurga z szatanem. Starożytni Babilończycy również go czcili. W katolicyzmie i mainstreamowym chrześcijaństwie również istnieje cześć dla demiurga, określanego tam nazwą „pan bóg” lub „bóg ojciec„. I co ciekawe, ludzie których nazwałbym twardymi satanistami, również składają część tej istocie.

Czy widzicie jak bardzo jest to przewrotne? O ile twardzi sataniści korzystają z „opcji” które stworzył demiurg pełnymi garściami, o tyle wyznawcy innych religii korzystają z nich znacznie mniej, lub w ogóle. Inne religie redukują duchowość o 99%, zaś pogląd materialistyczny (racjonalizm, ateizm) idzie tylko maleńki krok dalej i ogranicza ducha o 100%.

W mainstreamowym chrześcijaństwie utożsamiono istotę Lucyfera z istotą demiurga, czyli szatana. Tych nazw używa się wymiennie, co jest oczywiście kolejnym zakłamaniem dokonanym przez system na pojęciach. Otóż Lucyfer to ten, który się zbuntował i pomagał ludziom, dając im światłość (symbol umiejętności, wiedzy i być może technologii). W Grecji nazywano go Prometeuszem (przyniósł ogień – czyli światłość). Słowianie określali go Perunem, zaś chrześcijanie gnostyccy utożsamiali go z sobą Chrystusa. Lucyfer, Prometeusz i Chrystus za pomaganie ludziom zostali ukarani – jest to element wspólny.

Pozostaje tylko zadać pytanie.. Czy demiurg (czyli jahwe, szatan) jest złowrogim najeźdźcą i okupantem, jak głoszą niektóre interpretacje? Wtedy walka z nim jest wręcz obowiązkiem każdego człowieka dobrej woli. Czy może jest on prawowitym władcą (opiekunem) Ziemi? Inna interpretacja mówi o tym, że demiurg zajmuje się wychowywaniem krnąbrnych ziemskich dusz za pomocą trudnych lekcji (cierpienia), i że ma na to zezwolenie od architekta całego wszechświata – czyli od prawdziwego Boga. Co wtedy? Mamy przejebane, i to bardzo? Czy może my także jesteśmy częścią jakiegoś wielkiego planu i mamy swoje miejsce w nim?

Pierwsza interpretacja mówi o tym, że demiurga zasilają złe energie – zła, cierpienia, niespełnienia. Że celowo skonfigurował ziemski system aby takich energii było jak najwięcej. W myśl tej teorii, jesteśmy dla niego pokarmem, jak w filmie Matrix. On nas pożera kawałek po kawałku, doprowadzając do szybkiej starości, wycieńczenia, także energetycznego, i śmierci. Bowiem w czasach Edenu (czyli przed inwazją i okupacją demiurga?) żyliśmy nawet 1000 lat. I mieliśmy czas dosłownie na wszystko. Na wyszalenie i wybawienie się, na zbieranie doświadczeń i wiedzy, na związki i płodzenie dzieci. Teraz żyjemy 60 – 120 lat i czasu nie ma praktycznie na nic. Całość ziemskiego doświadczenia musimy zacząć w wieku od 20 do 30 lat. Bo 40 czy 50 letni człowiek to często już wrak.

Vadim Zeland, autor książek z serii Transerfing Rzeczywistości, opisał system kradnących energię wahadeł. Wahadła to egregory (świadomości zbiorowe), które towarzyszą każdej grupie ludzi i które zasysają energię i przekazują ją dalej. Komu? Demiurgowi? Są wahadła bardzo złe (katastrof, ideologii, religii), złe i neutralne. Człowiek nie może nie zasilać swoją energią wahadeł. Cała gra toczy się o to, by zasilał on wahadła neutralne a nie te złe. Czyli takie, które uszczkną trochę energii, ale oferują coś w zamian – np hobby, pasję, wiedzę, dobre przeżycia.

Vadim Zeland pisał że pomimo wszystko, świat troszczy się także o ludzi dobrej woli. Pomimo tego że świat promuje i popiera psychopatów, kapitalistów, bankierów, złoczyńców – to jego mechanizmy troszczą się tak samo o nas. Przedstawia on wyjście z sytuacji – powinniśmy nauczyć się praw rządzących światem, wcielić je w życie, wtedy wahadła i siły korygujące stworzone przez demiurga zostawią nas w spokoju i nie będą nękać. Jest to zawarcie swego rodzaju pokoju ze światem, pogodzenie się z tym jaki jest. Najważniejsze w tym wszystkim jest nie zmienianie świata i ludzi na siłę, nie pomaganie na siłę. Zrobić to możesz tylko wtedy, jeśli masz przyzwolenie drugiego człowieka.

Jest też jeszcze inna interpretacja, która wcale nie wyklucza tych powyższych – ale je uzupełnia. Otóż bóg (bóg tej planety – demiurg, lub bóg wszechświata – architekt) doświadcza najróżniejszych form istnienia poprzez nas samych. I tego boga nie obchodzi czy doświadczenie / kreacja człowieka jest dobra czy zła. Dla niego ma ona taką samą wartość jako doświadczenie, doświadczenie mnogości.

I tak:
-dobro jest dla niego dużą wartością. Ale z drugiej strony, taką samą wartością jest dla niego zło;
-kwiat który dałeś ukochanej jest dla niego dużą wartością. Ale z drugiej strony, taką samą wartością jest dla niego gówno czy surowe mięso w ustach człowieka zdegenerowanego, w czasie orgii;
-to, że uratowałeś czy pomogłeś swojej bratniej duszy bądź jakiemukolwiek innemu człowiekowi – jest dla niego dużą wartością. Ale z drugiej strony, taką samą wartością dla niego jest bestialski mord Twojego wroga, np islamisty, w obronie własnej;
-to, że jako prezydent / dyktator pomogłeś milionom ludzi i uratowałeś swoje państwo – jest dla niego ogromną wartością. Ale z drugiej strony, taką samą wartością jest dla niego ludobójstwo 7 miliardów ludzi przez innego dyktatora.

Dlaczego i to i to jest wartością? Tłumaczyłem wyżej – jest to doświadczanie. Bóg potrzebuje odczuwać obu form doświadczania – i dobrej i złej. A że Ty czujesz się źle? Przeżywasz katusze? Że Ziemia być może podzieli los Atlantydy i 7 miliardów ludzi umrze? To dla niego nie ma znaczenia. Ty cierpisz? Nie szkodzi, bo odrabiasz cenne życiowe lekcje. 7 miliardów ludzi umrze w wyniku kataklizmu? Nie szkodzi, przetrwa garstka, i przez kolejne ciemne i barbarzyńskie, jaskiniowe i pierwotne tysiąclecia, jakoś odbuduje cywilizację.

To co napisałem może odbierać nadzieję.. Bo po co być dobrym i empatycznym w takich warunkach? Zaraz tutaj przychodzi na myśl wzięta z new age teoria (fałszywa), że dobro i zło nie istnieje. Powiem Wam tak.. Każdy bardziej doświadczony okultysta śmieje się w kułak z tej teorii, że dualizmy, a więc dobro i zło, nie istnieją. One istnieją, a walka między dobrem i złem jest realna aż do szpiku kości. Jest to paradoksalne i pozornie wykluczające się, ale gdy spojrzysz głębiej – logiczne. Tylko te dualizmy istnieją na zupełnie innych płaszczyznach niż głoszą to obłędne, systemowe filozofie, ideologie, religie.

A więc tak:
-dobro: ewolucja wciąż do wyższych i wyższych form istnienia, zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, przerabianie życiowych lekcji, pomaganie innym w rozwoju. Nigdy nie mylcie tego z łzawym sentymentalizmem i emocjonalizmem znanym z new age czy z portali z obrazkami (memami). Celem jest ostateczne zjednoczenie z architektem wszechświata;
-zło: deewolucja (cofanie się w rozwoju), degeneracja, entropia. Celem jest cofnięcie się nie tylko wszystkich form żywych. Celem jest cofnięcie się wszechświata aż do momentu wielkiego wybuchu – czyli jego implozja, anihilacja.

Jeśli ktoś mówi że dualizmy (dobro i zło) nie istnieją, to albo nie wie co mówi, albo chce Was w jakiś sposób okłamać. Często takie teorie powtarzają panie zajmujące się new age. Ja nazwałem je „cukierkowymi ezoteryczkami„. Nie zaznały one w swoim życiu zbyt wielu cierpień – w tym czystego, bezinteresownego i bezwarunkowego zła. Więc sobie takie teorie głoszą. Ja wiem jedno… Istnieją dusze których odwiecznym zadaniem jest pomaganie innym w rozwoju i wzniesieniu. Ale to nie jest kompletny obraz, bo jest też drugi, negatywny biegun.

Istnieją także dusze-niszczyciele. Podróżują one od niezmierzonych eonów czasu przez wszelkie możliwe zakątki wszechświata. Wcielają się na takich trudnych i przełomowych planetach jak Ziemia. Ich celem jest tylko i wyłącznie sianie chaosu, zniszczenia, traum i śmierci. Nigdy nie miejcie wątpliwości co do istnienia takich dusz. Bzdurą jest pogląd wzięty z new age, że w każdym człowieku jest iskra dobra, że każdy jest wewnętrznie dobry. Oni są źli do szpiku kości, i przypuszczam że już od dziecka znają prawdziwe swoje przeznaczenie – tylko absolutnie z nikim o tym nie rozmawiają.

Istnieje czysta bezwarunkowa miłość – sam jej zaznałem. I istnieje też przeciwny biegun – czyste, bezwarunkowe zło, okrucieństwo. Nie ma ono żadnego większego celu – jest to zło dla samego zła, gnębienie dla czystej radości gnębienia. W naturze, tej uwielbianej przez new age naturze, też to istnieje – np lwica przez pół godziny żywcem pożerająca antylopę. Mogłaby jednym precyzyjnym ruchem ją zabić, ale woli inaczej.

Czemu boisz się okultyzmu? Trochę przerażające jest to, że w niebie nie czeka na nas żaden dobrotliwy bóg-ojczulek, który za dobre nagradza, a za złe karze. Przerażające jest dla wielu ludzi nawet to, że nie ma żadnego szatana w czeluściach piekielnych który czeka by nas ukarać. Nie ma gdzie iść po nagrodę, bo siły rządzące światem (owe siły korygujące, równoważące) wcale nie nagradzają za dobro. Ale z drugiej strony nie ma też gdzie iść po karę, bo szatan wcale nie siedzi w jakimś piekle i nie czeka na grzeszników z kotłem smoły.

No i prawo karmy, również nie istnieje. Zarówno prawo karmy, że karma zawsze wraca, jak i koncepcja boga ojca nagradzającego i każącego, są reliktami naiwnego, dziecięcego umysłu. Dla malutkiego i bezbronnego dziecka rodzic jest pierwszym, podświadomym bogiem. Rodzic z jednej strony leje pasem i kiwa groźnie paluszkiem, a z drugiej strony daje cukierka za posłuszeństwo. I potem dorośli ludzie rozwijają te podświadome dziecięce projekcje w postaci religii, w postaci boga ojca czy prawa karmy.

O ile większość z nas wie że osobowy bóg ojciec czy osobowy szatan to bujda, o tyle trudno pogodzić się ze świadomością, że nie ma prawa karmy znanego z new age. Jeśli dobrze przyjrzysz się twardej rzeczywistości na Ziemi, to stwierdzisz, że działa wręcz lustrzana odwrotność prawa karmy. Nie tylko nikt nawet nie myśli o karaniu złoczyńców. Ale psychopatom, bankierom, kapitalistom – towarzyszy najczęściej nie tylko zupełna bezkarność, ale też nieprzerwane pasmo sukcesów. to właśnie tacy ludzie od zarania dziejów rządzą Ziemią. Archetypową i przez to znienawidzoną postacią filmową pokazującą te prawa świata, jest Janusz Tracz, okrutny i bezkarny kapitalista z serialu Plebania.

Ludzie dobrzy i empatyczni są pogrążeni w wątpliwościach, wahaniach, poczuciu winy, wyrzutach sumienia. I przez to siły rządzące światem (siły korygujące) non stop ich atakują i robią im przykrości. I odwrotnie: złoczyńcy instynktownie znają i przestrzegają praw świata. Nie mają wyrzutów sumienia i poczucia winy – i dlatego siły rządzące światem umożliwiają im wszechstronny rozwój. Przyznacie, że są to realia planety piekła? Ludzie dobrzy są na wszelkie sposoby dołowani i ograniczani, zaś ludziom złym świat umożliwia wszechstronny rozwój.

Prawo karmy w hinduizmie jest zupełnie inne niż to znane Europejczykom i Amerykanom zafascynowanym obłędnym teoriom new age. Otóż prawo karmy jest tam związane ze stanem emocji i energii jakie tworzysz, jak i z poczuciem winy i wyrzutami sumienia. Nie ma ono nic wspólnego z uczynkami, z dobrem czy złem:
-jeśli tworzysz, generujesz negatywne emocje i energie (panicznych pragnień, niespełnienia, lęku, złości, nienawiści i inne) – to dopada Cię zła karma;
-jeśli dręczy Cie poczucie winy i wyrzuty sumienia – to dopadnie Cię zła karma. Jeśli jest poczucie winy, nawet bzdurne i nieuzasadnione – to podświadomość zawsze doprowadzi Cię do kary. Co zamawiasz, to dostajesz.

Co mogę poradzić na koniec felietonu? JESTEŚ WOLNY i nic nie musisz. Masz takie same prawo do szczęścia i do egoistycznego czerpania pełnymi garściami ze świata, jak każdy. Daj sobie prawo także do egoizmu i do złych emocji. Tylko przeżywaj je świadomie, nie pozwól by one rządziły Tobą. To Ty masz zarządzać nimi. Ktoś Cię lubi, to odpowiedz mu tym samym. Ktoś Cię nienawidzi i chce zniszczyć – odpowiedz mu tym samym, czyli bezwzględnym okrucieństwem, i nie miej wyrzutów sumienia, żadnych. Odważ się sięgnąć po tę wolność. Nie ma sensu tłuc głową w ścianę i przebijać w ten sposób muru celi. Nawet jeśli Ci się to jakoś uda – to co będziesz robił w sąsiedniej celi? Wystarczy wstać z kolan i wyjść przez drzwi – bo one są otwarte zawsze i to na oścież.

Autor: Jarek Kefir

Witam!:) Moja strona funkcjonuje dzięki darowiznom. Ten system zapewnia niezależność od różnych opcji politycznych i wszelkich „reklamodawców.” Nie jestem zrzeszony z żadną partią, ideologią ani organizacją. O funkcjonowanie bloga i poszerzanie wiedzy dbam sam. Możesz wesprzeć moją, ale także i Twoją stronę, i tym samym czynnie uczestniczyć w jej rozwoju i w rozpowszechnianiu cennych informacji. Z pewnością da to dobre owoce. Dołącz więc do grona twórców!
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

 

Reklamy

57 odpowiedzi »

  • Czy kiedykolwiek zastanawiasz się?
   Aby coś [cokolwiek] zrozumiec trzeba to najpierw poznać. Tobie jednak wystarcza to co nakazuje Ci religia. [Nie czytaj bo jest be] A moze jest na odwrót? Moze jak przeczytasz i co najlepsze zrozumiesz – to religia stanie sie be!
   Na podstawie tej i wielu innych Twoich wypowiedzi oświadczam ze jesteś głupcem. Wydajesz opinie o sprawach o jakich nie masz zielonego pojęcia tylko na podstawie nakazów swojej religii.
   KK wmawia wszystkim swoim wyznawcom, że on jest najlepszy i najwspanialszy, oraz ze on wskazuje jedyna prawdę. Gdyby tak faktycznie było nie miałby zadnych obaw przed tym by jego wyznawcy poznali inne doktryny i religie. [Wszak skoro jesteśmy najlepsi to nie ma sie czego obawiać bo i tak wrócą] Woli jednak postraszyc grzechem lub piekłem – bo po co duszyczki maja poznać cokolwiek innego?
   Powtarzasz to co zostało w Tobie zaprogramowane. Sam nie mówisz nic z siebie. To co przekazujesz to mowa niewolnika. Tym nie dotrzesz do mnie człowieka wolnego. Nie masz mi kompletnie nic do powiedzenia i zaoferowania.
   Nie masz jakiegokolwiek pojecia o Okultyźmie dlatego że jest to nauka ukryta przez religie przed wyznawcami, bo mogłaby je pozbawić dopływu duszyczek. Z drugiej strony w kościele odbywa sie wiele rytuałów okultystycznych – tylko Ty tego nie rozumiesz i nie widzisz – bo jesteś oszukiwany. Wy Katolicy uwielbiacie żyć w strachu wiec nigdy nie odważycie sie wyzwolić z głupoty i zrozumiec cokolwiek
   Żal mi Ciebie i współczuję Ci, ale skoro tak wybrałeś – to tak masz i nie mnie to zmieniać

   • Masz racje Magu, ale to irytujace gdy głupiec próbuje nauczać i stawia się w pozycji nieomylnej wyroczni
    Wiem ze powinienem odpuścić, ale jeszcze do końca nie potrafie i jeszcze się uczę – wszak jestem człowiekiem
    Pozdrawiam Cie

  • Ja mam lepszą propozycję , niech leszek siada blisko ołtarza ,ale w kadzidle to niech umieści ziele…. zwane przez niektórych…” Maryśką”

 1. Okultyzm to tylko wzorzec ENERGETYCZNY. Mozna stworzyc wlasny, droga samopoznania. Nie potrzebujemy zadnych ksiazek o pieknych wynioslych slowach, tak jak pisales Osho, Tolle..;) Sam jestes swoim guru! 😉 Chec posiadania racji, pochodzi z umyslu. Kazdy ma swoja. Nie wiem jak definiujesz „miec wyjebane”, ale pozbycie sie utozsamiania ze swiatem zewnetrznym to moim zdaniem definicja tego. Sam to stosuje i polecam kazdemu. 😉 Nie chodzi o biernosc wobec swiata, a raczej nie angazowanie sie w to, co nam nie sluzy. Wiesz dlaczego wiedza tajemna jest TAJEMNA? Bo bierze sie z CIEBIE. Tak bardzo probuja odwrocic nasza uwage od nas samych, po to zebysmy nie poznali tej wiedzy od samych siebie. 😉

  • Jarek już drugi mój komentarz w tym tygodniu zbanowałeś, tylko nie wiem dlaczego, nikomu nie ubliżyłam, wyraziłam tylko swoje zdanie na dyskutowany temat, dzisiejszy do Jasinowskiego był całkiem niewinny, więc dlaczego Jarku ?

    • Jarek i znowu przed chwilą mi zeżarło, tak jest odkąd zainstalowałam win 10,wchodząc na Twoją stronę najczęściej wyskakuje mi okienko „nie można uruchomić tej strony” nie wiem co o tym myśleć.

     • To szybko wracaj do Windowsa 7 lub 8. Zalecam szybką decyzje bo microsoft zmienił ostatnio okres po którym można przywrócić starą wersję systemu (było 30dni jest 10). Windows 10 to najgorszy system. Robi co chce często bez zgody użytkownika np instaluje aktualizacje które nie mało ważą podczas gdy mamy limitowany dostęp do internetu. Szpieguje wysyła hasła,historię przeglądania i inne na serwery microsoftu. Stwarza problemy których w starszych wersjach nie było.

  • Aleksandrze piszesz że od kilku lat rapujesz i że tworzysz skład hip hopowy. Czy więc można cię gdzieś usłyszeć? Jakimi twórcami się inspirujesz?

 2. https://www.youtube.com/watch?v=7B7u5nHQ2W0

  Czy widziałeś kamienie z nieba?
  Czy słyszałeś słowa, które są niewypowiedziane?
  Czy widziałeś wysychające rzeki?
  Czy czułeś, że równowaga została złamana?
  Nieustraszony gniew i brudne oszustwo
  odkupienie nieba potężnego
  Ci którzy są zwabieni złymi pogańskimi wiarami
  Zmierzcie się z łaską narodu bożego

  Teraz ukrywamy się w lasach i jaskiniach
  Jesteśmy bluźnierczymi dziećmi
  Nasze czary ratują dzień
  Czas przyjdzie, aby zakończyć klęczenie

  Nie będzie zmartwychwstania, żadnej woli Mesjasza
  Ten który wysławia innego jest dalej nieświęty
  Z świętym krzyżem niosą boże imię do twego domu
  Żadnego światka na ich okrutność, tylko kopuły katedry

  Okultystyczny

 3. https://www.youtube.com/watch?v=CivtuX6PNXQ

  Jak Bóg, diabeł w człowieku,
  Jestem przeciwieństwem,
  to jest mój głos wewnątrz twojej głowy,
  piekielny Belzebub pod twoim łóżkiem,
  Jestem jedynym bez religii,
  Piekło, nieznane,
  Jestem jedynym którego nazywają Antychrystem,
  pogański poganin nocy

  Witam Ciebie Lordzie Lucyferze,
  Śpiewam pochwały do Ciebie,
  I nie cierpię już dłużej,
  Witam Ciebie Bogu podziemi,
  Śpiewam pochwały do Ciebie,
  I nie cierpię już więcej,

  Nie cierpię nigdy więcej.

  <3 …\m/^-^\m/… klimatycznie pogański, occult rock, dużo atmosferycznych, akustycznych motywów, miło się słucha 🙂

 4. https://www.youtube.com/watch?v=NhUhXJi-umk

  Children, this is what you become
  Servants crippled by Christ
  Must break through the walls of stupidity
  Free yourselves in the light of Lucifer
  Powerful is this dark light, like blood from the oak, blood from the oak

  Come and taste the elixir
  Tuning your soul in
  Virginity is a sin
  In this temple of dark gloom

  Children, embrace this blood from the beast
  This will set you free from Christ’s prophecy
  A prophecy that makes you weak, like lies from their lord, lies from their lord

  Come and taste the elixir
  Tuning your soul in
  Virginity is a sin
  In this temple of dark gloom

  Never again will you walk the thin lines of broken hopes
  All of you are sons and daughters of Lucifer

  Come and taste the elixir
  Tuning your soul in
  Virginity is a sin
  In this temple of darkness

  <3 666 …\m/… przepięknie liryczna ballada okultystyczna, i pod koniec ten wzniosły hymn ku chwale Lucyfera, aż dreszcze elektryzują skóre, epicko!

 5. https://www.youtube.com/watch?v=j9tvFkmZN3U&list=PLm4w-vb-emK0k-HAggyL34ZWxBnwcFFCD

  Clandestine roads to travel
  Trail of tears that leads to joy
  From nowhere I came
  From nowhere I left

  Sail on blessed black shadows
  Arcane shores lie ahead
  Come thunder with silver rain
  Divination, Morningstar

  Behind the smoking mirror
  A pathway of the gods
  Secret doors in between
  Concealed with mysteries

  Rise above this world of ash
  That suffocates your heart
  Sail on to the lands unseen
  Never to return again

  When you arrive, oh when you arrive
  Light the pyres of gold
  Eternal meadows in a trance
  Welcome home to where the shadows dance

  If the sun burns my wings
  I will cry a thousand tears
  Turn the wheels in the skies
  Save me from this life

  Come Crimson Death
  Let it be, let it be
  Come Crimson Death
  Lucifer, Morningstar

  Silence above, silence below
  Eternal waves carry me home
  Rainbow’s gold I leave behind
  As I welcome the death divine

  Come Crimson Death
  Let it be, oh let it be
  Come Crimson Death
  Morningstar, Lucifer

  … nostalgiczna ballada occult, z kobiecym wokalem … no i to jest piękne, że coraz więcej kobiet jest pod skrzydłami Lucyfera 🙂

 6. https://www.youtube.com/watch?v=Frz1vXkDqLQ

  Dark mother of the endless sea
  I bow down to kneel before Thee
  I shake and I tremble in Thy sight

  Companion to the Ancient Ones
  Your darkness is like a thousand suns
  Pain and doom in the light of the moon

  On the steps to the burning grounds
  I was lost but now I am found
  No more shall I hang my head in shame

  The ash and smoke take my breath away
  And as my blood starts to mix with the clay
  I tear these chains away

  Horror and laughter
  Cyanide and wine
  Dark possession
  My life is thine

  On the steps to the burning grounds
  I was lost but now I am found
  No more shall I hang my head in shame

  The ash and smoke take my breath away
  And as my blood starts to mix with the clay
  I tear these chains away

  <3 666 … utwór ma lucyferyczny czas 11:11 😀 … no i świetny zespół, z charyzmatycznym wokalem kobiecym …\m/…

  • https://www.youtube.com/watch?v=lH9h7SN2I-Y

   Odziany w czerń stoję przed nią
   Zapach krwi niczym ospałe morze
   Chorobliwie słodki odór śmierci
   Zatruwam powietrze ciężkim oddechem

   Tysiąc imion, tysiąc pieśni
   W środku nocy dzielimy się jej melodiami
   Miłość i śmierć, krew i ogień
   Przyjemność tego mrocznego pożądania

   Czy czujesz jej pełznącą ciemność?
   Czy słyszysz jej wołające głosy?
   Czy musisz śnić o świecie bez niej?
   Czy nie będziesz wygrzewać się w jej płomieniach?

   Czasy zmierzchu, godzina duchów
   Chwal jej potęgę, nadszedł czas
   Milion lat, na wieczność będę służył mojej królowej
   Milion lat, na wieczność będę służył mojej królowej

   Nie słyszę twoich słów upomnienia
   Bicie mego serca topi wszystkie głosy
   Nie widzę twojego przewodzącego światła
   Ogień mojej płonącej duszy przyćmiewa wszystkie gwiazdy

   Tysiąc imion, tysiąc pieśni
   W środku nocy dzielimy się jej melodiami
   Miłość i śmierć, krew i ogień
   Przyjemność tego mrocznego pożądania

   Czasy zmierzchu, godzina duchów
   Chwal jej potęgę, nadszedł czas
   Milion lat, na wieczność będę służył mojej królowej
   Milion lat, na wieczność będę służył mojej królowej

   <3 666 <3 … kocham ten song, occult hymn do Bogini – Czarnej Królowej hierogamicznej 🙂 … utwór jest bardzo energetyczny, ma dynamiczny rytm, można nawet rytualnie sobie potańczyć 😀

 7. https://youtu.be/V-nceP7Xmpk

  Jest tylko to miejsce i jestem ja, przejdę sam
  Przez ten świat, nocy cisza co tak pięknie gra
  Miejski blask, spacer powodem, że oddech łapię
  Choć zawsze poprze przyjaciel dziś sam mierzę się ze światem
  Z samym sobą, by w głębi znaleźć miłość, prawdę
  Piękne wnętrze bo powierzchnie są niczym żeliwo twarde
  Taki ten świat jest, że musisz bić pięścią
  W której zarazem trzymasz miłość, szczęście, bezpieczeństwo
  Sam idź, idź po ostatnią wody kroplę
  Kiedy przez ostatnie dni szedłeś po Saharze wspomnień
  To może być pomocne, bowiem spokój to sukces jest
  Kiedy twój świat się wali jak WTC, na smutek lek
  Nie w wódce więc skupże się i idź mężnie
  Dziś zejdziesz na bok by zająć swój własny Spitsbergen
  Tu każdy krzyk mięknie, więcej nic nie chcesz
  W tym tempie oddech gra synchronicznie z powietrzem
  Wiem, że świat daje nam niespodzianki
  Smutek matki, brak pracy, panny, bieda i fałsz tych
  Których miałeś za bliskich, dziś to nieważne świat milczy
  Czasem zahamuj, by ruszyć tak aż polecą iskry

  Jest tylko to miejsce i jestem ja
  W latarni świetle odkryłem głębie barw gdzie szczęście i żal
  Jak kalejdoskop, by zniknąć w nocnej ciszy
  Dostrzec czystość w brudnej i gorzkiej kliszy wspomnień
  Takie momenty dały mi pewność
  Że póki żyję mam prawo widzieć piękno i czuć się częścią
  Tego miasta, nawet gdy miłość wygasła
  Miłość to nie tylko panna i mariaż to wiatr co pchał nas
  Przez asfalt, by dać nam świadomość bogactwa
  Nawet na krańcach rozdarcia każdy krok to szansa
  Spokoju zaznać rano nie być jak w Guantanamo
  Ofiarą, zalaną przez etanol
  Dziś będę wiarą, pójdę w nieznane jak ona
  Po drodze pamięć pokonam, urywki zdarzeń w obrazie
  Jak kolaż, by pójść dalej w marzeń ramiona
  Nad ranem złoża tej nocy przełożyć na słowa i podać
  Je tym, w których szczęście wiecznie tkwi
  Nawet gdy jest tylko szeptem dni, musisz przez nie pewnie iść
  I widzieć dobro

 8. https://youtu.be/qxHxbTY58Es

  Mam 22 lata, życie przede mną, od dzieciaka
  Czułem głód świata i nadal się nie nażarło dziecko
  Ten świat zabija pewność, zabiera resztki wiary
  Ale silni idą tam gdzie słabi nie mają odwagi
  I mówią to czego słabi się wstydzą
  Pokaże ci moje słabości by wynieść je na poligon
  I zrobić (huk) przy okazji zamknąć usta ignorantom
  Zresztą dawno już odciąłem na nich ucho jak Van Gogh
  Spójrz ile talentów co dzień mijasz w mieście
  Ile z nich nigdy nie wyjdzie na światło dzienne
  Sekret ludzi niezauważonych, nie bądź głupi
  Otwórz szuflady, niech wyrzuci wszystko aż po sufit
  Nie wiem co wolisz, ja wolę pobiec na Olimp
  Do woli potencjał gonić, co boli pożegnać bo nim
  Przeminę nie mogę pozwolić na złożenie broni
  Ej, trzeba jakoś odrobić ciągłe trwonienie godzin
  To się nie godzi, więc wziąłem te kartki w ręce
  Możesz mnie skarcić, ale najpierw spójrz na siebie
  I zamknij gębę, muszę zrobić więcej, rap to tylko cząstka
  Zmieniam życie na lepsze zaczynając od środka

  Po raz kolejny robię pierwszy krok
  Potem następny i następny
  Jeśli jak ja chcesz tu zmienić coś
  Powiedz, że wierzysz w to, że wierzysz w to

  Świat stał się inny i dziś z tym nie czuje się dobrze
  Ale to nie znaczy nic, muszę dotrzeć gdzie on jest
  Ponownie rzucę słowa na wiatr, a gdy nas pogania czas
  Nie ma wyboru, musisz stawiać na
  Przyszłość i ogarniać naraz wszystko
  A gdy ogarnia marazm, padasz jak z przegrzania Windows
  Tu wstawaj z rana szybko, patrz na syf co przesłania Ci wzrok
  Trwaj w tym gównie giń, albo poskładaj szybko
  Się, i nie ma co się nawzajem głaskać po głowie
  Tu nie będzie dobrze jeśli nie znajdziesz oparcia w sobie
  Sam, swoją drogę mam i przejdę ją choć spadam na dno
  Ale mam coś w sobie co pozwala mi się zmagać z prawdą
  Dotyk śmierci, który każe robić ci coś jeśli
  Nie chcesz spieprzyć kwestii w sztuce egzystencji
  Skreślić łatwo wszystko, nie skreślam tego co mi łatwo przyszło
  Dzięki temu flow płynie jak prąd z tą samą iskrą
  W tej grze codziennej znajduje dla siebie miejsce
  I jeśli nie przejdzie przeze mnie więcej niż odrobina wielkiej
  Satysfakcji, to wystarczy, te kawałki
  Muszę dać ci smak ich, nie być jak rapu syn marnotrawny

 9. Jarku, rewelacyjny artykuł. Chyba najlepszy jaki tu czytałam. Od niedawna weszłam na swój frail i obecnie wszystkie moje marzenia i cele realizują się bardzo szybko. Teorie Zelanda miałam od dawna w głowie, a dopiero teraz zaczęłam kontrolować swój Matrix. Niezła frajda!

  • Hej Noris 😉 Ja teorie Zelanda mam w głowie od marca, ale póki co udało mi się wcielić tylko trochę. Jestem w stanie zawieszenia, próżni. Myślę że przejście na usługę komercyjną wordpress i zarabianie na reklamach da mi dobre doładowanie 😉 To zadanie stawiam teraz przed sobą. Masz facebooka? 😉

  • Niezależnie od oczywistych dowodów, niemal każdy człowiek odczuwa już, że czas szybciej płynie. Czyli warto studiować Ewangelię ze zrozumieniem:„… Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi … Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz ze względu na wybranych ów czas zostanie skrócony” (Mt 24: 7-22).

      • Jarku
       W takim razie wywal mój wpis do Agnieszki bo stracił racje bytu
       Lubie swiniobicie i chetnie się wproszę

      • Bodzio Twoja anielska cierpliwość wobec leszka dokonała dziś żywotu:) , chyba trzeba Ci podziękować , bo miałam już dosyć tego biblijnego kółka….
       Oczywiście pozdrawiam

      • No to zamknąłem to kółko, przynajmniej na jakiś czas 😀 Ale dziwne trochę. Ja np nie przesiaduję na grupach katolickich i nie zamieszczam nachalnie i na chama treści Occult. Bo i po co? To rozpaczliwie bez sensu. A oni postępują w ten sposób. Ale co kto lubi.

      • Dzięki bardzo, wszyscy tu zyskamy trochę przestrzeni. Jest jakiś tam nakaz w biblii, aby nauczać ewangielii w miejscach, do których jeszcze nie dotarlo słowo boże ,najwidoczniej leszek uznał ten blog za takowe 🙂
       Nachalność w głoszeniu poglądow ,uważam za gwałt na psychice,
       wobec czego leszek stał się jakby no….nie napiszę bo jeszcze się obrazi i więcej tu nie zajrzy 😉

      • ,,Bodzio Twoja anielska cierpliwość wobec leszka dokonała dziś żywotu:) , chyba trzeba Ci podziękować”
       Droga mimi – ja się uczę cierpliwości i wiele mi jeszcze brakuje. Nie zrobiłem nic – to szanowny barman – jemu dziękuj
       Pozdrawiam

      • Oj Bodzio, dołożyłeś do tego cegiełkę swoją irytacją 🙂 No i już adminowi dzięki składałam,
       pozdrawiam również

 10. Moi kochani. Do całej tej parapsychologii należy jak wszędzie podchodzić z przymrużeniem oka. Nie ma żadnej absolutnej prawdy. Może nawet prawa tego Wszechświata wciąż się zmieniają. Okultyzm i spirytyzm ma starą historię. Spirytystą był Artur Conan Doyle. Był znany Julian Ochorowicz i najbardziej znany przed II wojną Stefan Ossowiecki. Dobrze się stało, że poruszasz Jarek takie tematy. Nadal jest wielka potrzeba ludzi mogących wskazać nam, jak mamy żyć? Jak postępować? Jak ułożyć sobie rozbite na kawałki i mocno pogmatwane życie.

  Kiedyś okultyzm cieszył się uznaniem tylko elity społecznej. Okultystami byli adwokaci, sędziowie, lekarze, profesorowie, jednym słowem najbardziej wykształcona część społeczeństwa — ówczesna elita społeczna. Wrogiem okultyzmu był oczywiście KRK i inne jego klony. Powody były dwa. Pierwszy i zasadniczy powód trzymania ludu w ciemnocie jest nam wszystkim znany. Owce można strzyc tylko w tedy, gdy będą potulne, czyli praktycznie nieświadome rzeczywistego celu istnienia KRK. Drugi powód to lęk Centrali, aby część kleru i co bardziej świadomi z wiernych nie zrobili postępów w duchowości i nie wzięli sprawy w swoje ręce. Mogliby wówczas stworzyć konkurencję dla KRK. Nie o doktrynę tu idzie. Idzie tu o kasę. Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli. Mądremu dość.

  Dzisiaj wszystko zmiata się do jednego koszyka o nazwie — parapsychologia. Co ciekawe to fakt, że wiele książek Yogi Rama Charaki znalazłem na wskroś katolickiej uczelni. Słowo parapsychologia określa dziś dosłownie wszystko.

  Czy istnieje Demiurg rządzący tą planetą? I tak i nie. Tak, jeśli ktoś weń uwierzy. Nie, gdy nie wierzysz w jego istnienie. Gdy w nic absolutnie nie wierzysz. Musisz uwierzyć w siebie. I tylko w siebie. Jesteś wówczas panem siebie. Jesteś wówczas wolnym człowiekiem. Wolnym i całkowicie niezależnym. Nikomu nie musisz się kłaniać. Nigdy i nikomu. Lepiej umrzeć stojąc, niż skonać na kolanach.

  Czy istnieje diabeł? Tak. Diabeł istnieje dla tych, którzy w owego diabła wierzą. Nie. Nie istnieje żaden szatan dla tych wszystkich, którzy w szatana nie wierzą.

  Czy istnieją demony? Tak. Istnieją dla tych wszystkich, którzy w owe demony, czy też byty, złe duchy wierzą i sami je sobie stwarzają. Tak. To nie żaden bóg, ale sam człowiek jest stwórcą swoich diabłów, szatanów, demonów, złych duchów, czy wreszcie bytów rozmaitej maści.

  Czym zatem są te wszystkie wymienione przeze mnie istoty? Są to programy, które są podobne do programów komputerowych. A zatem samo wyrzucenie owych programów z człowieka nic na dłuższą metę nam nie da. Owe programy należy po prostu zwyczajnie skasować.

  Może się zdarzyć, że człowiek po takim skasowaniu w nim owego szkodliwego programu będzie źle się czuł. Zacznie tęsknić za swoim programem i tylko czekać, aż wyprodukuje sobie nowy Byt, czyli następny program. Tyle tylko, że ten następny program będzie już o wiele bardziej inteligentny i może się zdarzyć, że ten Byt II uśmierci takiego człowieka.

  • Każdy dochodzi do Prawdy swoja drogą!

   Napisałeś właściwie to co i ja bym mógł napisać. Byłyby jakieś drobne różnice, ale to nieistotne szczególiki – nie majace wpływu na cały obraz.
   Powiem moze kilka zdań do tematu oszukiwania ludzi
   Zgadzam się z tym ze jest taki trend – od początków istnienia. Każdy kapłan [obojetne szaman czy ksiądz] to zakłamana, pazerna i jednocześnie leniwa istota. Umiejetność manipulacji i oszustwa opanowali do perfekcji.
   Kiedys sadziłem że oni też są zmanipulowani [przez Sorata], ale zmieniłem zdanie. To mamona ich tak zwodzi i wiedzie do klamstw. Dla pieniedzy zrobią każdą podłość. Przypominam wszystkim że w czasie Bitwy pod Grunwaldem 1410r mieliśmy trzech papieży. Tak dążyli do władzy i pieniedzy. Przypominam też do około 1000roku papieża wybierał lud Rzymu, a dopiero później powierzono to Kardynałom
   Bardzo bym chciał żeby ci ciemni ludzie zmienili postrzeganie księdza. Żeby widzieli zamiast boga – faceta wykonujacego zawód. Ten zawod jest taki sam jak piekarz krawiec lub mechanik – tylko nie brudzący rąk. Jeśli ludzie zaakceptuja takie postrzeganie – bedzie to koniec KK. Żadne kłamstwo wtedy im nie pomoże

   • Bodzio, ja obracam się wśród katolików, starsi z nich uważają klechów za nadludzi, ale uwierz mi , że już ludzie w moim przedziale wiekowym i ich dzieci mają do tego zupełnie inne podejście. Mówią o tym otwarcie choć do kościoła chodzą, bo tak wypada . Klecha = zawód, kościól=instytucja i tyle . Poza tym w kościele można się pokazać w nowym ciuchu i nowej fryzurze ,co niewątpliwie przyciąga tam panie , ĸtóre na codzień nie mają się gdzie w nowych fatałaszkach pokazać.

    • Droga Mimi!
     Nie znam Twojego [przedziału wiekowego] ale wiem jedno – to zależy tylko i wyłacznie od tego co masz w głowie. Sam bede miał we wrzesniu okragłe 60 – czyli dla wielu stary pryk, ale mam młode serce i radość życia. Również mysle i żaden fanatyk Katolicki nie ma ze mną szans
     Ostatnio zacytowałem fragment Pieśni nad piesniami takiemu głabowi. Powiedział ze jego religia nie propaguje pornografii – więc ćmokowi pokazałem gdzie to jest w Biblii. Bys Ty widziała tą zaskoczona głupią gębę z brakiem argumentów. Jednak takich jest wielu i do tego wielu [pustaków]
     Myslenie wymaga niestety troszeczkę wysiłku, a lepiej wymalować się, ubrać i iść zabawić, a potem są niechciane dzieci i masa innych problemów
     O tej fryzurze i nowym ciuchu jest niezłe ha ha ha!

     Pozdrawiam

     • Bodzio ,znowu muszę przyznać ,że masz rację ,gdyż właśnie przypomniała mi się moja babcia , która dobiegając 80-tki miała w nosie kościół i jego czarnych pasterzy.
      Jednak ostatnimi czasy liczba osób w ten sposób myślących wzrasta . Znam kilka rodzin ,ĸtóre wypięły się na tę instytucję i o dziwo nie są z tego powodu przez katolików piętnowane. Powiem więcej ,że są one w jakimś stopniu podziwiane , bo miały odwagę , przeciwstawić się „czarnym terrorystom” 😉
      PS mój przedział wiekowy to 30 – 40

 11. Dawno nie mówiono mi Bodzio, ale masz Oficjalne Pozwoleństwo od Naczalstwa!
  Jeśli Babcia żyje to pozdrów i złóż wyrazy uszanowania

  • Dziękuję i dziękuję, niestety babci jedynie znicz na nagorbku mogę” zaserwować” , a że kobitka miała poczucie humoru to na napisane tu słowo zas….wać, by się napewno nie obraziła.
   Pozdrowionka 🙂

 12. Pominąwszy inne teorie – twierdzę ze kazda osoba żyje tak długo dopuki istnieje o niej pamięć potomnych. Więc skoro o niej rozmawiamy – kobitka żyje nadal
  Pozdrawiaj więc ją!

 13. rozkminiam co by tu napisac i jedyne co mi przychodzi do glowy, ze Jarek jest mega inteligentnym gościem. czemu nie jestem prostakiem…?

 14. Rozejrzyj się po świecie:
  cała przyroda walczy o byt kosztem innych
  człowiek po prostu robi to samo
  robi to tym bardziej wyrafinowanie, im bardziej sam jest wyrafinowany
  Zatem mit o „nadludzkich” bytach NIE ma realnej postawy.
  KAŻDA religia to forma manipulacji ta New Age także.
  Dążenie do „rozwoju”, „wyzwolenia” i „oświecenia” itp to kolejna bajka, ludzie NIE są „oświeceni” i raczej nie będą za naszego życia !

 15. Ciekawie to Jarek rozważyleś wszystko. Karma jak napisał gdzieś Winter zawsze wykorzystuje symetrię, czyli odbicie lustrzane naszych myśli i emocji. Jakie są takę karmę mamy. Oczywiście istnieją te dualizmy dobro i zło jak napisałeś. Entropia i negatywna entropia, czyli negentropia. Przyczyną negentropii jest złoty podział, dlatego fale, emocje są uporządkowane i powodują radość i szczęście. Fraktalność świata, przyrody czy naszego dna jest przyczyną negentropii, bioelektrycznego życia, grawitacji. Jest pompującą,skoniugowaną fazowo falą, która z jednej strony powoduje czarne dziury a z drugiej jest odbiciem lustrzanym tego co czarna dziura wciąga. Sytuacja ta ma miejsce oczywiście w torusie, dlatego przypuszczam, że w czarnych dziurach istnieją równoległe wszechświaty będące lustrzanym odbiciem światów których centrum jest dana czarna dziura, gdzie najpierw energia ujemna żeńska wciąga i porządkuje wszystko do środka w złotym podziale a później energia męska, dodatnia wypluwa to wszystko na zewnątrz, ale fala czy spirala złotego podziału wraca do swojej poprzedniej fazy, czyli znowu tworzy wir, który wciąga. Są różne animacje w necie jak ta droga jest pokazana w torusie. Jest to idealna harmonia, dzięki której nasze myśl, emocje czy kondycja planety byłaby zupełnie inna niż to co teraz widzimy.
  Jeśli chodzi o przywrócenie harmonii w ciele to ostatnio odkryłem takiego fitoterapeutę Łukasza Lubickiego, który mówi w wykładach o wyleczeniu wszelkich raków, chorób chronicznych czy tarczycy jak Hashimoto, stosując różne zioła i wszelkie oczyszczanie organizmu. Do tego plyn Lugola, woda utleniona, które trzeba samemu przygotować oczywiście a nie te z apteki . Jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch a jak zdrowy duch to emocje właściwie uporządkowane. Komórki ciała zaczynają oddychać i świecić niebieskim światłem, aura się poszerza itd. Na przykład gdy fale mózgowe układają się z w złotym podziale to powstaje ogień zimnej fuzji, prawdziwy płomień w umyśle.
  Z kolei jeżeli fale, emocje nie są uporządkowane i chaotyczne to kompresja powoduje grzanie czego w efekcie na końcu życia będzie ogień piekielny a nie chrześcijańskie niebo, bo heaven oznacza latający ładunek elektromagnetyczny, które jest toroidalny. Fotony światła też podróżują jako torusy. Nie tylko nasz finish ale także doczesne życie może zatem być piekłem albo niebem. Albo hardstyleland albo harmonia 🙂
  Pozdrawiam

 16. Bardzo mnie zainteresowal ten artykul o okolutyzmie. Mam pytanie, jak zglebic wiedze na temat okultyzmu ?? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.

 17. Ja uważam, ze ważne jest wyjście ponad dualizm… nie dlatego, że Twoje cierpienie ma taką samą wartość jak szczeście… Masz prawo wybrać, czego chcesz doświadczać !
  Ale dlatego, że ocenianie w ramach dobro/zło jest subiektywne i często „przedstawiciele światła” potrafią bardzo krzywdzić innych. Np. ktoś sobie umyśli, że on jest dobry a jakaś inna osoba jest złą czarownicą i trzeba ją spalić na stosie.
  Poza tym gdy oceniamy coś jako „zło” to ta rzecz staje się coraz bardziej groźna, zła.
  Jak nie chcesz doświadczać kataklizmów i cierpienia to nie poświęcaj im uwagi, nie zasilaj ich…
  A Vadim Zeland zaproponował nam piękną ścieżkę, w której możemy kreować rzeczywistość a nie tylko uratować się przed złem. Owszem, nie możemy zmieniać ludzi na siłę – bo większość ludzi robi to w ten sposób „jesteś zła i masz się zmienić” – i jak tłumaczy transerfing – nie ma to żadnego sensu. Projektujemy złych ludzi, którzy muszą się zmienić. A wcale nie mają ochoty. Nic dziwnego, każdy się zbuntuje jak takie coś usłyszy.
  Natomiast gdy będziemy pracować nad sobą i swoimi przekonaniami, uczuciami, jak znajdziemy w sobie nasze szczęście – to otoczenie nam się za to odwdzięczy.

  • ,,Ja uważam, ze ważne jest wyjście ponad dualizm… nie dlatego, że Twoje cierpienie ma taką samą wartość jak szczeście… Masz prawo wybrać, czego chcesz doświadczać !”

   Wyglada że nic, nie rozumiesz

   Dualizm jest próbą opisania swiata przez zagubioną ogłupiałą duszę oderwaną od Jedności. Jest w obcym nieznanym świecie i próbuje jakoś się w nim odnależć – to jej metoda
   Nie ma ani dobra ani zła – to tylko ogólne kierunki w których możemy się poruszać [dusze]
   Bardzo podoba mi się – masz prawo wybrać czego chcesz doświadczać – kiedy wybrać?
   Twoje życie [a właściwie POBYT TU] planowane jest przed urodzeniem. Robisz to sama świadome – tylko rodząc się zapominasz. Wszystkie obecna próby zmaiany swego życia nie udadzą się. Jeśli cokolwiek zmienisz – to i tak w kolejnym wejściu bedziesz musiała to przerobić.
   ,,Twoje cierpienie ma taka samą wartość jak szczęście” – dokładnie tak – bo obydwa są informacjami i przekazuja opis określonego stanu
   Tak wiec to co naucza wielu wielu – Obserwuj! jest naprawdę madrym właściwym podejściem. Rzucanie się na prawo i lewo – to nerwowe odruchy dziecięcej duszy, które trzeba ignorować

   Tak na zakończenie – jesteś Jednością która wysłała TU cząstkę siebie celem doswiadczania. Kiedy wszystko założone doświadczysz – wrócisz do siebie

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.