Felietony i artykuły autorskie

Inwazja Rosji na Ukrainę lada chwila?!


Inwazja Rosji na Ukrainę lada chwila?!

Ukraina Rosja wojnaRetoryka wojenna zagościła w wypowiedziach głów państw Rosji i Ukrainy. Ponoć jak wypowiadają się oficjalnie prezydenci, to coś grubego jest na rzeczy.. W kierunku Krymu wysłano opancerzone wojska rosyjskie, a do zatoki sewastopolskiej wpłynął rosyjski krążownik.

Rosja oskarżyła Ukrainę o przygotowywanie ataków terroru i sabotażu na krytyczne obiekty infrastruktury na Krymie. Miało zginąć dwóch żołnierzy rosyjskich podczas walk. Prezydent Ukrainy zaprzeczył tym doniesieniom.

Jest to typowa retoryka poprzedzająca wojną. Wręcz książkowy przykład. Dziwne, wręcz nieco okultystyczne są analogie wobec tego co działo się 8 lat temu podczas inwazji na Gruzję:
-końca dobiegała kadencja prezydenta USA. Teraz wybory wygra popierający mniej imperialną politykę Donald Trump;
-trwają letnie igrzyska olimpijskie a Rosja atakuje podczas olimpiad;
-jest lato, sierpień;
-ćwiczenia: Kaukaz 2008 przed inwazją na Gruzję i Kaukaz 2016 teraz.

Wiadome jest że Ukraina bez turystycznego Krymu i bez przemysłowego Donbasu to ekonomiczny trup, to kraj bezkresnych stepów i co najwyżej żyznych czarnoziemów. Rosja zajmie co najwyżej przesmyk ziemi pomiędzy Donbasem, morzem azowskim a Krymem. Donbas i ten przesmyk lądowy do Krymu zostaną oficjalnie wcielone do Rosji.

A co z Ukrainą? Będzie dalej popadać w destabilizację i rozkład gospodarki. Aż w końcu możliwe że ludzie nie wytrzymają i doprowadzą do kolejnego Majdanu. Być może o to chodzi Rosji. Sytuacja geopolityczna jest taka, że nikt już Putinowi nie podskoczy po pojednaniu się z Turcją i Chinami. Turcja trzyma zachód Europy w szachu trzema milionami imigrantów.

Możemy nie lubić Ukrainy i Ukraińców, i nawet mamy za co.. Fakt. Ale druga po Ukrainie i trzecia po Gruzji jest Polska. Po prostu fajnie by było, gdyby między wschodnią granicą Polski a zachodnią granicą Rosji, były Ukraina, Białoruś, Mołdawia, Litwa, Łotwa, Estonia.

Jak to się skończy? Rosja uszczknie te dwa kawałki Ukrainy (Donbas i przesmyk do Krymu), będzie światowy sprzeciw, wyrazy oburzenia, marsze milczenia.. i nic więcej, zupełnie. Już po kilku miesiącach w USA będzie Trump, Wielka Brytania wyjdzie z pogrążającej się w wojnie domowej UE, a Polska? Nie mamy czym sprzeciwić się Rosji. Będzie po prostu to samo.

Ani rozpadająca się od islamu UE, ani nadwyrężone zamachem w Turcji NATO, ani mające swoje problemy USA, nie zrobią nic. Do tego dochodzi pełzający konflikt wokół Chin i ich roszczeń terytorialnych. Obecnie wśród góry światowych elit politycznych jest „bezkrólewie„. Projekt NWO nie wypalił. Teraz każdy ciągnie w swoją stronę i każdy dba tylko o własne interesy.

Dla Polski to jest niepowtarzalna okazja, by wybić się na niepodległość. I tego się trzymajmy – żadnych sojuszy i żadnych gwarancji, ale tego co sami możemy zrobić. To oczywiste jest to, że nikt nie będzie umierał za Ukrainę. My też nie musimy. W dobie upadku systemu i dezorganizacji cywilizacji, dbajmy o siebie – o swój kraj, miasto, rodziny.

Autor: Jarek Kefir

Witam!:) Moja strona funkcjonuje dzięki darowiznom. Ten system zapewnia niezależność od różnych opcji politycznych i wszelkich „reklamodawców.” Nie jestem zrzeszony z żadną partią, ideologią ani organizacją. O funkcjonowanie bloga i poszerzanie wiedzy dbam sam. Możesz wesprzeć moją, ale także i Twoją stronę, i tym samym czynnie uczestniczyć w jej rozwoju i w rozpowszechnianiu cennych informacji. Z pewnością da to dobre owoce. Dołącz więc do grona twórców!
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

28 odpowiedzi »

 1. ważne. tzw. elity nigdy nie dzialaly i nie dzialaja dla dobra poddanych ale przeciw nim eksploatując, morujac i klamiac. w tym konflikcie jak zwykle po ryju dostana zwykli niwni ludzie. na szachownicy jest i Monsanto, i exxon i psychopaci i pedofile i Putin i Mossad. proponuje nie dac się wkrecac w medialne banialuki. prawda jest – jak zawsze inna. no coz. inteligentni zyja z głupich a glupi zyja z pracy…

  Polubienie

 2. Rozsadna Anno! cyt. „zdegenerowane masoństwo i reptylskie stwory którymi steruje księżycowy yahwe”

  Nie powtarzaj po gmo dziwnych teorii.
  Jehowa to wszechmocny Bog, Stworca wszystkiego. Imie prawdziwego Boga jest w Biblii.
  A swiatem rzadzi Szatan nazwany w Biblii „bogiem” tego systemu – a zatem to on sprawuje wladze nad „zdegenerowanym masonstwem” i cala ludzkoscia. Z wyjatkiem tych, ktorzy wierni sa Stworcy jedynemu prawdziwemu Bogu Jehowie.
  https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/b%C3%B3g-ma-dla-nas-dobr%C4%85-nowin%C4%99/kim-jest-b%C3%B3g/film-imi%C4%99-bo%C5%BCe/

  Polubienie

 3. ladny interes! jedyny prawdziwy bog. droga Agnieszko. cokolwiek by o Was mowic zawsze robily na mnie wrazenie kobiety SJ. Mieszkalem wiele lat w Monachium na Olympiapark a tam jest takie Wasze centrum konferencyjne, siedziba sekty, hgw?. czasem – jak braklo browca – szlo się na CPN. szacuneczek .-)

  Polubienie

 4. Radku wiesz co znaczy slowo sekta? Odlam od prawdziwego wielbienia (od prawdziwej religii) i tu nalezy sprawdzic, ktora religia nie trzyma sie scisle wskazowek Jezusa, nie przestrzega przykazan Bozych – takie religie sa sektami. Swiadkowie Jehowy sa nasladowcami Jezusa. Serdecznie pozdrawiam : )

  Polubienie

  • Jezus zapytał: Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa (J 8:43 – 44). Każdy, kto poszukuje prawdy, znajduje ją w nauczaniu Jezusa Chrystusa: Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie (J 13:34). Miłość wyklucza każdą krzywdę i nienawiść drugiego człowieka. Mądrość Boża jest związana z miłością. Ona udoskonala miłość. Poprzez dar mądrości, człowiek doświadcza tajemnicy Bożej miłości. W całej pełni Mądrość Boża objawiła się w Chrystusie. Dlatego też Jezus Chrystus jest centralną postacią tych ludzi, którzy poszukują trwałych wartości i sensu życia. Jezus Chrystus wezwał każdego człowieka do porzucenia złych przyzwyczajeń w zakresie żywienia, myślenia, mówienia i postępowania. Jezus Chrystus Zmartwychwstał po to, by każdy, kto słucha głosu Jego, mógł żyć na wielki. Jezus Chrystus pokonał śmierć i wybawi od niej każdego, kto idzie przez życie, wyznaczoną przez Zbawiciela drogą. Najskuteczniejszym sposobem na zwiedzenie tych, którzy nie mają potrzeby poznania Prawdy – jest mistyfikacja kreacji Jezusa Chrystusa (tu potrzebna jest mądrość). Odbywa się ona nieustannie i trwać będzie do ostatniego dnia, po to by zwieść tych, którzy stale się uczą, ale nigdy nie dochodzą do poznania prawdy (2 Tymoteusza 3:1-9). Rzetelny chrześcijanin, to chrzczony Duchem Świętym i ogniem (Mt 3:11). Dlatego wyjdźcie spośród nich (którzy udzielają chrztu inaczej) i odłączcie się, mówi Pan (2 Kor 6:17). Prawdziwe życie, to życie w jedności z Chrystusem. Śmierć własnych projektów, własnych koncepcji, własnych ambicji, własnego znaczenia, własnej dumy i aureoli – prowadzi do narodzin w jedności z Jezusem Chrystusem i stanowi jedyną gwarancję życia wiecznego. Jedyny ratunek – w Panu naszym, Jezusie Chrystusie. „Miej serce i patrz w serce”, tam dyskretnie przebywa, i czeka na zaproszenie, Chrystus. Poznanie prawdy o Jezusie Chrystusie, wymaga najpierw poznania prawdy o sobie samym.

   Polubienie

  • haha

   nieuctwo jest podstawą każdej religii …
   poczytaj naukowe opracowania o powstaniu tzw „biblii” i dowiesz się, że NIE wiemy co mówił JEZUS !

   Nie zachował się ŻADEN oryginał ŻADNEJ części tzw „biblii”
   Mamy tylko tysiące SPRZECZNYCH wersji różnych „biblii”.
   Pierwsi chrześcijanie mieli kompletnie inna „biblię” z pismami obecnie uznanymi za kompletne bajki np Jezus-dziecko przywracający ptaszki do życia teraz to są tzw apokryfy.

   Polubienie

 5. Piekny komentaarz Leszku!
  Nie wiem jakiej religii bronisz (pisales z zachwytem o papiezu wiec moze kk?)

  Koniecznie zapoznaj sie z histora jego powstania bo to jest bardzo wazne a takze niechlubna historia mordowania w imie „Jezusa”, nawracajac niewiernych!
  Jedynym mieczem, ktorym Jezus kazal „walczyc” to Biblia!
  Reprezentujac jakas religie nosimy jej brzemiona. To przed nimi ostrzegal Jezus!

  Objawienie 18:4 „I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag. 5 Bo grzechy jej narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki. 6 Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. 7 W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ‚Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości’. 8 Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził”

  Tak Leszku na religie, ktore jedynie posluguja sie imieniem Jezusa ale ich czyny przynosza mu hanbe przyjdzie calkowity kres. I to juz wkrotce!

  Polubienie

  • Dziękuję Agnieszko W. O każdym, kto głosi nauki Jezusa Chrystusa, zawsz mówię z zachwytem, zdając sobie z tego sprawę, że może to być jednak tylko mistyfikacja kreacji Syna Bożego, by zwieść tych, którzy nie mają potrzeby poznania Prawdy (nie po słowach, lecz po czynach ich poznacie). Nieustanny zachwyt nad Miłością, Mądrością i Potęgą Stwórcy, wyrażoną w Jego Dziełach oraz Prawach (w morzu, na ziemi, w powietrzu i Kosmosie) – stanowiących jeden wielki, prawdziwy cud – to moja religia.

   Polubienie

   • https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1452018_629098007151538_1672200013_n.jpg?oh=6939df863ce4dc04af9b06cef676da76&oe=585B1751

    JEZUS BYŁ SATANISTĄ!!! tu są żywe dowody prosto z biblii 🙂 No i jego kochanką mistyczną była, a jakże dziwka, Maria Magdalena 😀 … także, nawet Jezus wiedział, że dobre ruchanko, to podstawa harmonii ciała i ducha u kobiety i mężczyzny 🙂 … no i są domniemania, że by był trochę bisexualny, co by świadczyło, że głownie z samymi chłopakami latał w sandałach, po tych judejskich stepach 😉

    Polubienie

    • @Sanctus Diavol. Każdy może i powinien wieść żyje w zgodzie z misteryjnym Boskim Porządkiem Natury – odkrywanym, poznawanym, przeżywanym i doświadczanym w codziennym wysiłku poznawczym. Tego nauczał, także poprzez własny przykład, Jezus Chrystus.
     P.s.
     Dlatego przypasawszy biodra waszego umysłu [bądźcie] trzeźwi, miejcie doskonałą nadzieję na łaskę, która wam przypadnie przy objawieniu Jezusa Chrystusa (1 P 1:13).

     Polubienie

    • Leszku kiedy nastąpi objawienie/zbawienie jezusa? Wiesz czekam na niego tak jak na Zeusa który ma przyjechać/przylecieć wraz ze swoim orszakiem.

     Polubienie

    • W związku z tym, że odpowiedź na tak zadane pytanie byłaby zbyt obszerna, nie wiem czy na łamach tego bloga, w tym poście, mogę ją zamieścić? W przypadku uzyskania, przez potwierdzenie, zgody administratora, uczynię to. W innym przypadku uprzejmie proszę o podanie adresu kontaktowego, by taką odpowiedź móc przesłać. Powszechny u wyznawców niektórych religii, brak wiedzy, zainteresowania i zrozumienia znaczenia w życiu każdej osoby ludzkiej obecności Syna Bożego, Jezusa Chrystusa – wynika przede wszystkim ze starań tych, których ziemską władzę skutecznie ograniczyła nauka Zbawiciela. Po to by zwieść i podporządkować sobie ludzi żyjących w ignorancji – od starożytności ziemska władza, nie mając szans na bezpośrednią konfrontacje z Żywym Słowem Bożym, podstępnie zastosowała mistyfikację kreacji nauki Jezusa Chrystusa. Ci którzy nie mają potrzeby poznania Prawdy, zadawalają się podrobioną, nie posiadającą mocy przemiany, treścią, która nie jest rzetelną nauką Syna Bożego. Jezus Chrystus ma moc przemiany ludzkich umysłów i serc, trzeba jednak tego pragnąć, zamiast zadawalać się białą magią, uprawianą przez niektóre religie, do czego ludziom potrzebny jest też i biały mag. Magia słowa, słowa i słowa, jednak „nie w słowie, lecz w mocy przejawia się królestwo Boże” (1 Kor 4:20).

     Polubienie

 6. powtórzę za Marią Czubaszek:ta pani urodę ma nie nachalną ;))
  Jakoś nie przejawiam ochoty by mnie inspirowały akty seksualne w jej filmach 😉
  Dzikie pożądanie pod prysznicem przestaje być dzikie jak się woda na głowę leje ;D Sorry Sanctus,nie moglam się powstrzymać od komentarza 🙂

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s