Kategoria domyślna

CHCESZ UŚWIADAMIAĆ LUDZI? POZIOM IGNORANCJI JEST KRYTYCZNIE WYSOKI!


Poziom ludzkiej ignorancji jest krytycznie wysoki

Poziom ludzkiej ignorancji jest zatrważający i dotyczy spraw naprawdę fundamentalnych. My tu omawiamy takie i owakie koncepcje polityczne, psychologiczne, duchowe i każde inne.. A tymczasem jaka jest realna rzeczywistość milionów Polaków?

Śmiem nawet twierdzić, że my w takich enklawach jak mój blog, jesteśmy trochę oderwani od zwykłego życia. Widziałem niedawno taką prześmiewczą grafikę, że największymi ofiarami masowej inwigilacji są jej programiści i operatorzy. Grafika była upstrzona ekranami komputerów na których zwykli szarzy Kowalscy wklejali zdjęcia śmiesznych kotów, jakieś z dupy wzięte skrawki zdań typu: „piątek, piąteczek, piątunio, wreszcie!” czy nagie zdjęcia swoich dzieci.

Jeśli masz konto na FB, to na pewno wśród znajomych na tym portalu masz dwie grupy ludzi. Pierwsza grupa to zwykli ludzie gdzieś z pracy, rodziny, koleżki od flaszki itp. Druga grupa to osoby z kręgu Twoich zainteresowań. Mam obie grupy w znajomych. Pierwsza grupa, a więc szarzy Kowalscy, albo pisze nic, albo niewiele. Słyszałem opinię, że „oni się po prostu wylogowali do życia„.

comment_o1txEXFDQ59BcRmGB8K1f13G22gO84sy

Co oni nazywają więc życiem? Ślub, dzieci, kredyt na „paska” w TDI i hipoteczniak na 40 lat, i praca minimum 12 godzin na dobę by na to zarobić? Bez chwili hobby, pasji, czasu wolnego, seksu? Bez chwili na to, by przeczytać jakąś ciekawą, niecodzienną książkę, i napisać o niej kilka słów na swoim profilu? Nie będę rozwijał tego wątku.

Pierwsza grupa ludzi zamieszcza treści bardzo specyficzne. Przede wszystkim do bólu poprawne politycznie i społecznie. Nie ma tam kontrowersji, hardcoru, ani wiedzy, ani ciekawych wniosków, w zasadzie są to treści puste. Ale to jest właśnie prawdziwe życie – życie realne w społeczeństwie. Do tego dochodzi sprawa ignorancji, która jest tematem tego wpisu.

Dotyczy ona spraw naprawdę fundamentalnych. Rozmaici intelektualiści od lat biją na alarm, że poziom czytelnictwa w Polsce jest krytycznie niski. ponoć około 70% Polaków w ogóle, od lat nie czyta książek. Miliony naszych rodaków ostatnią książkę czytało przed wieloma laty i była to typowa gównoksiążka typu „Pan Tadeusz„. Czyli książka o wartości śmieciowej.

ignoracnja

Są miliony ludzi którzy naprawdę nie wiedzą jaka jest różnica między PO a PiS. Którzy nie znają daty wybuchu II wojny światowej czy wybuchu Powstania warszawskiego.

Miliony ludzi nie wie, że kilkanaście lekarstw przeciwbólowych reklamowanych w telewizji, może zawierać tę samą substancję czynną, np paracetamol. Nie są w ogóle tego świadomi że istnieje coś takiego jak substancja czynna i że jest to coś innego niż nazwa handlowa leku. Kupują kilka na raz – Apap, Tylenol, Panadol i inne, przedawkowują substancję czynną i się trują. Bywa, że umierają od tego.

Milionom ludzi możesz pokazać mapę naścienną Polski – od biedy rozpoznają kształt. Ale nie będą potrafili wskazać na mapie, gdzie leży ich miasto, choćby mieszkali w mieście wojewódzkim. Już nie mówiąc o takiej abstrakcji jak wiedza o tym, gdzie leży Warszawa. Czaisz to? My tu zastanawiamy się nad takimi i owymi koncepcjami politycznymi, psychologicznymi, duchowymi, staramy się zrozumieć jak działa świat i chcemy to przekazać innym. Ale komu? Człowiekowi który nie wie, gdzie leży Warszawa?

Legendarna jest na przykład głupota Amerykanów, którzy częściej niż inne nacje robią sobie krzywdę. Na przykład wkładają smartfona do mikrofalówki, bo wyczytali w internecie we wpisie jakiegoś trolla internetowego, że tak można. Bateria litowa wybucha i jest pożar. Internet obiegła cała seria takich zdjęć. Dobry przykład to nagrody Darwina (Darwin Awards).

1510589853_ueclnp_600

Są one przyznawane dla największych światowych debili, którzy zrobili rzeczy kuriozalnie głupie i przez to niebezpieczne. Książkowym przykładem ukoronowanym przez kapitułę tego konkursu jest pewien Brazylijczyk. Otóż wsadził on sobie tubę kompresora czy innej tego typu apokaliptycznej maszyny w dupsko i nacisnął guzik inicjujący. Efekt? Nie było nawet czego zbierać, największy kawałek jego ciała jaki odnaleziono, miał wielkość jednego centymetra.

Kolejnym ciekawym przykładem jest ignorowanie swojego zdrowia. Przy czym wcale nie chodzi o typowy przykład piwo i colo-żłopa zajadającego się GMO i innymi świństwami. Ludzie potrafią miesiącami chodzić z jakąś naroślą np na gardle. Ona stale się rozrasta i rozrasta, aż w końcu trafiają do lekarza – np…. patologa. Który stwierdza że to był mięsak czy też inna forma raka, która doprowadziła do uduszenia się.

Piszę ten artykuł by pokazać z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Wielu z nas chce ratować świat, chce dyskutować, chce często na siłę narzucać innym swoje racje. Mniejsza czy są to racje prawdziwe czy nie, to nie ma w naszych obecnych rozważaniach znaczenia. Ważne jest by zachować umiar podług zasady z poniższego obrazka:

ignorancjaChcecie uświadamiać, przekazywać wiedzę, rozjaśniać, uwalniać, ujawniać prawdę.. Ale zastanówcie się – komu? I czy w ogóle ludzie będą chcieli cokolwiek przyjąć, co nie jest zgodne z powszechnie przyjętym, społecznym programem? Poziom snu na jawie u wielu ludzi jest bardzo głęboki. Nawet ja dopiero od niedawna umiem się z tego stanu wybudzać i przyłapuję się co rusz, gdy umysł logiczny próbuje mnie na niego przełączyć. Ludzkość śni swój zbiorowy, koszmarny sen na jawie, swoją zbiorową halucynację, którą nazywają „życiem realnym w społeczeństwie„.

 

Autor: Jarek Kefir

Podobał Ci się ten artykuł? 🙂 Moim celem jest zwiększanie poziomu świadomości u Ciebie i u innych Czytelników. Im większa świadomość, tym szybciej nastąpią krajowe jak i globalne przemiany, bo prawdziwa rewolucja to ta wychodząca od zwykłych ludzi. Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę zachować niezależność i pisać o tym, co ukrywane i zakazane przez władze.

Niezależne media nie mają milionowych dochodów z prenumerat. W  dobie dominacji globalnych gigantów manipulacji musimy radzić sobie sami. Koszt utrzymania mojej strony na serwerze WordPress to równo 199 dolarów rocznie, do tego dochodzą też inne koszta. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia. Polepszenie naszej mentalności i ewolucja ludzkości jest też w Twoich rękach. Link z informacją jak wesprzeć moje publikacje i demaskacje, tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

  

Reklamy

14 odpowiedzi »

 1. ??????????????:(((jakie ksiazki? kazda jedna jest taka sama:(pisana tym samym jezykiem, ta sama wiara ktora nie daje nic:(wiec o czym piszesz?:(prawdxiwa ksiazka ktora nsalezy nauczyc sie czytac jest natura!i zniej korzystac bo ona mowi prawde i daje zycie a nie pseudo zycie w iluzji!

  Polubienie

 2. Przeczytałem uwaznie ten przykry artykuł i z pokorą uznaję za prawidłowo opisujacy swiat dookoła. Jest właśnie tak jak Kefir opisał. Dodam swoje
  Dlaczego zagladamy do knajpki Kefira? – bo sa tutaj tacy sami jak ja z którymi idzie porozmawiać. Ludzie posiadajacy jakąś określona wiedzę i świadomość jej. Co z tego ze czasami inaczej interpretujemy pewne sprawy? Tutaj potrafimy rozmawiać ze sobą i wymieniać poglady.
  Kiedyś [czując że jestem inny] nie umiałem rozmawiać z wieloma ludźmi. Rodzina nie jest wcale wyjatkiem! Poznałem jednak przez przypadek dziewczynę [mogła by być moją córką] z którą nie mogliśmy się nagadać. Tak od słowa do słowa poprowadziła mnie droga rozwoju duchowego. Na początku powiedziała zdanie które wstrząsneło mną i miło polechtało. ,,Przeciętniakami się nie zajmuję” To dało mi do myslenia. Później wskazała mi sposoby obserwacji [innych] i robienia sobie z tego niezłej zabawy. Po pół roku znajomości zrobiliśmy sobie wzajemnie spis cech charakteru z podziałem na złe i dobre. To był dla mnie prawdziwy szok – oceniałem się sam na poziomie zahukanego idioty, a ona jako osobę inteligentna ciekawą swiata. Tu mielismy kilka lekcji uświadamiania mnie. Podrzuciła mi jakieś strony o samorozwoju i powoli [rosłem] Jednym z ważniejszych zdań tej nauki było to że [osoby podobne do Ciebie same zaczną się pojawiać obok] Nie rozumiałem tego ale tak się faktycznie stało
  Kiedy doszedłem do [celu] w drodze poznania nie mogłem uwierzyć że to się stało. Miałem wtedy pogadanke na temat tego ze mam byc dumny z wyniku.

  Po tym wszystkim jest tak – jestem ja i obok jest grupa ludzi [wy też sie do niej zaliczacie] z którymi chetnie przebywam i dobrze się rozumiem. Nastepnie jest ogromna ilość ludzi którzy nawet nie podejrzewaja o naszym istnieniu. Przykro mi ale musze do tego zaliczyc synów choć młodszy budzi sie [moze kiedyś się obudzą] Ludzie ci zajęci swoimi sprawami zyja w jakimś letargu i prawdziwym matrixie. Jest mi smutno ze tacy są, ale nie daję im łatki gorszych, lub głuich. Dostrzegam ich obecność ale nie ingeruję w ich sprawy. Jestem gotowy w kazdej chwili podać im ręke do pomocy, ale nie wyskakuję z nią. Muszą sami [dojrzeć] i poprosić o nią
  Obecnie sam prowadzę uczennicę i mam z tego ogromną satysfakcję, choć idziemy zupełnie innymi drogami niż ja szedłem [wszak każdy jest inną istotą]

  Pozdrawiam Bywalców i Barmana

  Polubienie

 3. Wszyscy, bez wyjątku jesteśmy ignorantami. Różnimy się tylko poziomem durnoty. Jeden wierzy, że w czasie Powstania Warszawskiego „wojowaliśmy szabelkami”, inny, że WTC zawaliło się ze strachu, a w Smoleńsku doszło do katastrofy.

  Polubienie

 4. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy-pomysl-walki-z-gotowka-nizszy-vat-przy-transakcjach-z-rfid?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

  „Ministerstwo Cyfryzacji planuje w Polsce dalszą walkę z gotówką, którą zapowiedział publicznie wicepremier Mateusz Morawiecki. Aby tego dokonać planowany jest szereg regulacji prawnych, które mają skłonić Polaków do rezygnacji z gotówki.

  Zapowiedziano między innymi dowody osobiste z chipem RFID, takim samym jak te znajdujące się w naszych kartach płatniczych. Dodatkowo planuje się wprowadzenie płatności bezgotówkowych w urzędach, bo do tej pory nie było to możliwe.

  Oprócz tego planuje się ustawowo zobowiązać wszystkie punkty usługowe i handlowe, do wprowadzenia obowiązkowej opcji płatności bezgotówkowych. Będzie to dramat dla małych sklepów, które robią co mogą i unikają takich transakcji, żeby nie płacić bankowych prowizji.

  Aby zachęcić do tego konsumentów, planuje się wprowadzenie specjalnej premii w postaci obniżanego o 1 punkt procentowy VAT, czyli towary kupowane za pomocą chipa RFID będą tańsze. Oczywiście dostosowanie systemów informatycznych aby były w stanie sprostać takiemu nowatorskiemu opodatkowaniu, będzie kosztem firm.

  Na walce z gotówką zyska rząd, który zwiększy kontrolę nad obrotem gospodarczym w celu zwiększenia stopnia grabieży społeczeństwa zwanej podatkami. Pieniądze te są potrzebne socjalistycznemu polskiemu rządowi w realizacji rozdawnictwa ukradzionych w ten sposób pieniędzy.

  Jeszcze większym wygranym walki z gotówką będą banki oraz powiązane z nimi korporacje Visa i Mastercard, których obroty znacząco wzrosną. Trudno uwierzyć, że zapędy rządu PiS nie są w jakiś sposób wspomagane przez bankowych lobbystów. Zresztą wspomniany przeciwnik gotówki, wicepremier Morawiecki, sam pochodzi z sektora bankowego, więc może to być najważniejszy lobbysta wspierający niekorzystne dla wolności Polaków zmiany.”

  Polubienie

 5. „Biblia i chrześcijaństwo oparte jest na tym samym, to produkt, narzędzie i broń obcych okupantów naszej planety.” -> także ten, Leszek vel betonowy kloc, to jebany kret demiurgiczny i faszysta yahwistyczny, usiłuje maniakalnie wryć się tutaj co poniektórym ze swoim virusem umysłu, spaczonego biblijnymi dyrektywami od Yaldaboatha, czyli jego Boga 😀 … dziwię się, że typ nie został zbanowany, bo nachalnie forsuje swoją patogeniczną herezję tożsamą krucjatom średniowiecznym, kiedy to Vatican exterminował Pogan …

  Polubienie

  • Śmieszne troche to o tym mietusie – ale coś w tym jest
   Jesli chodzi o Leszka
   Nie bede używał takich słów jak Ty, ale podobnie to widzę. Próba rozmowy z nim to rzucanie grochem o ścianę. Wszystkich ma gdzieś [nawet Krysię] ale wymaga dla siebie szacunku. Gdzieś ktos napisał że wywyższa się. Chyba coś w tym jest! Ja cały czas miałem go za niedorozwoja, a tu masz – hyc i wyskoczył chytrusek.
   Kiedyś proponowałeś – by go ignorować, ale widzę że nie wytrzymujesz tej nachalności. Nie jestem zwolennikiem takich rozwiazań, ale moze Kefir dałby mu żółta kartkę przed Banem? Moze coś go to nauczy – choś wątpię

   Polubienie

 6. Nie wiem dlaczego tak się dzieje? Wiem jedno. a mianowicie to, że gdy będziemy myśleli negatywnie o Polakach to istniejący stan rzeczy na pewno się nie poprawi. Wielu ludzi zachowuje się, jak typowi psychole. Idą na maksymalną łatwiznę po linii najmniejszego oporu. Są często niestali i niekonsekwentni w dążeniu do upatrzonego celu. Jeśli Jarku nie uznasz tego za kryptoreklamę, to zapraszam wszystkich chętnych na znalezioną właśnie u Ciebie stronę hipnozaswiadomosciwolnosc.pl i pobrania z niej książki o doskonaleniu się. Jest dostępna gratis dla każdego, kto tylko zechce ją z tamtąd pobrać, Niebieski link po prawej stronie strony domowej. Ja już ją czytałem i namawiam innych do jej pobrania. Można ją również niekomercyjnie rozpowszechniać wszystkim chętnym. Z poważaniem abo.

  Polubienie

 7. Fajne komentarze… 😉 Jarek o rybie – a oni o akwarium.

  Obrazek mówi o „nasionku”. Może jednak warto je zasiać? Trzeba cierpliwości. Nie wiem czy zdąży coś z tego wyrosnąć, ale nie ma innego wyjścia jak tylko próbować.

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s