Felietony i artykuły autorskie

BREXIT jest faktem. UE się rozpada


BREXIT jest faktem. UE się rozpada

brexitStało się. Są wyniki referendum w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej, Brexit jest faktem dokonanym.

Nie wiem czy rozpocznie się destabilizacja struktur systemowych, jestem raczej zdania, że system jakoś się obroni. Przynajmniej teraz, ale on jest już nie do uratowania. Jego egzystencja przypomina podtrzymywanie funkcji życiowych trupa – gdy odłączysz aparaturę to ostatnie funkcje życiowe pnia mózgu ustaną. Pamiętajmy, że zwykli ludzie stracą niewiele bo i mają niewiele. I odrobią swojej straty. Najbogatsi stracą w skali globu tryliony dolarów lub więcej. I wielu z nich tych strat nie odrobi.

Więcej luzu i dystansu, pomimo wszystko. Wszystko co istnieje na Ziemi jest w wielkim kryzysie, w stanie dezorganizacji i rozpadu. Nie dotyczy to tylko ekonomii i polityki. Wszelkie systemy stworzone przez ludzkość, które jako tako trzymały cywilizację w ryzach przez poprzednie eony, teraz są skrajnie niewydolne i w bólach zbliżają się do zapaści.

Im szybciej stary świat odejdzie, tym będzie lepiej. To stary porządek świata doprowadził do globalnego kryzysu, który dotyka wszystkich ludzi z osobna i wszystkie narody, i wszystkie sfery naszego życia. Jest to teza rewolucyjna ale tak w istocie jest. W zasadzie kryzys trwa od.. zarania dziejów. Wojny, walki, rzezie, tyranie, niewola, nieszczęście i cierpienie są udziałem naszej planety od zawsze. To jest właśnie stary porządek świata, którego wielu z Was broni.

Jest to szansa dla Polski i dla państw naszego regionu. Z punktu widzenia nauk gnostyckich, homeostat (wahadło) Unii Europejskiej rozpada się i wyhamowuje. Trzeba teraz dołożyć kolejną cegiełkę i nastąpi efekt domina. Pora na kraje naszego regionu. I znowu ta zasada: najwięcej stracą nie peryferia takie jak Polska, ale rdzeń UE, czyli Niemcy i Francja. Nie będą mieli peryferiów do eksploatacji jak i niewolniczej siły roboczej, którą staliśmy się po „reformach” w latach 90-tych.

Ja jestem spokojny i nie przejmuje się tym zbytnio. Ty też bądź spokojny pośród roztrzaskującego się świata i powiedz: „Jaki piękny kryzys! Dziękuję i za niego!

Zobacz też:
Wielki globalny kryzys: świat przeszłości już nie istnieje
Roman Nacht – Czasy w jakich żyjemy [VIDEO]

Autor: Jarek Kefir

Popierasz ideę mojej strony? Podobają Ci się moje artykuły, wklejane linki, informacje, filmy, obrazki? Dołącz do grona twórców i pomóż moim niezależnym kanałom informacji!:) Blog istnieje dzięki darowiznom, ten system zapewnia niezależność od różnych opcji ideologicznych i wszelkich „reklamodawców„.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

30 odpowiedzi »

 1. TO NAJPIĘKNIEJSZA WIADOMOŚĆ, JAKĄ USŁYSZAŁAM OD CZASU WEJŚCIA W OKUPACJĘ UNII NIEMIECKIEJ!
  Ty, Jarku, potrafisz ludzi uszczęśliwiać!

  Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo chłodu w ten upalny dzień!

  Polubienie

  • Krysiu dołączam się do Ciebie z radością, jest tak jak przewidziałam, czym bardzo naraziłam się mojej drugiej połowie i niektórym w rodzinie. Mam przechlapane, żeby tak oględnie to wyrazić. Jeżeli mamy już tkwić w jakichś europejskich układach, to tylko na równych zasadach i prawach. Nie będzie niemiec pluł mi w twarz i w garnki me zaglądał.

   Też serdecznie pozdrawiam i lekkiego wiaterku z lasu życzę.

   Polubienie

 2. Gratuluje obywatelom Wielkiej Brytanii podjętej decyji. W końcu do nich doszło na czym to wszystko stoi. Z tej okazji zachęcam do lektury niezwykle ineteresującej książki dostępnej za darmo: NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE” http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html
  „……Dla obywateli Zjednoczonego Królestwa, pokazanie historycznych korzeni brukselskiej UE jest szczególnym powodem do zdenerwowania. Dwukrotnie poprzednio – w l i II wojnie światowej – od-
  grywając krytyczną rolę w ratowaniu Europy przed przejęciem przez kartel i jego politycznych udziałowców, stają teraz przed możliwością tego, iż wielkie ludzkie poświęcenie ich rodaków poszło na marne. Poddanie się Traktatowi lizbońskiemu i brukselskiej U E będzie oznaczało, że życie sześćdziesięciu milionów Brytyjczyków żyjących obecnie i niezliczonej ilości tych jeszcze nienarodzonych znajdzie się w jarzmie absolutnie tych samych interesów, które próbowały podbić i podporządkować sobie Zjednoczone Królestwo dwa razy przedtem.
  Dlatego zachęcamy was, czytelników tej książki, do przekazywania tych ważnych informacji rodzinie, znajomym, kolegom w pracy i w waszej społeczności. Ponadto, zachęcamy was do przedstawiania informacji zawartych w tej książce waszym politycznym przedstawicielom – na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Robiąc to, musicie wywierać nacisk na tych polityków, żeby dokonali wyboru: albo pozostać ślepym na prawdę i, tym samym, nierozważnie popierać przejęcie Europy przez dyktaturę korporacyjnych interesów, albo działać na rzecz ochrony demokracji i zdrowia, i życiowych interesów milionów ludzi. Wybór, jakiego dokonają ci politycy w odniesieniu do ich stanowiska co do brukselskiej UE będzie najważniejszą decyzją w ich politycznej karierze.
  Po tym jak ostatnia próba kartelu kontrolowania Europy upadła w 1945 roku, jedną z najczęściej używanych przez jego politycznych udziałowców wymówek była ta, że oni „nie wiedzieli”. Po publikacji tej książki, jednak, żaden polityk dzisiaj nie może składać takiego oświadczenia w obronie swojego kontynuowanego poparcia dla „brukselskiej UE”.
  Z historycznej perspektywy, tym, co jest najpilniej potrzebne teraz jest ruch ludzi. Jest to szczególnie ważne, ponieważ politycy w wielu krajach Europy stali się podatni na korporacyjne interesy kartelu naftowo-farmaceutycznego i tym samym nie są już niezależnymi obrońcami interesów ludzi. Dlatego też ruch społeczeństwa będzie jedynym gwarantem wolności, demokracji i niezależności dla ludzi zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Europie.
  – ze wstępu do ksiązki

  Polubienie

 3. Czy to dobrze, czy źle okaże się w przyszłości. Unia bez Anglii jakoś będzie trwać dalej. A sama Anglia też sobie jakoś bez Unii poradzi. Doszło do tego, do czego dojść musiało. Dlaczego? Nie wiem. Wiem jednak, że nie była to zasługa głosujących. Całym tym światem steruje tak naprawdę Bóg, znany pod różnym imieniem. Cóż Go obchodzą ewentualne straty bogaczy? Migiem nadrobią oni stracone pieniądze. Oni potrafią zarabiać. Jak rzecze kupiec Suzin bohater ,,Lalki” Prusa, kto ma kopiejki, robi kopiejkowe interesy, kto ma miliony, te mnożą się jak świnie, a cóż dopiero rzec o miliardowych interesach? A może już zbliża się czas powtórnego powrotu Jezusa na Ziemię? Może astralne duchy mają już dość tego całego ziemskiego burdelu? Może nastąpi the game is over?
  Wszystko trafi szlag i gra zacznie się od nowa? Nasze Istnienia mogą już tego wszystkiego mieć po prostu dość. Rozwalą planszę i następnie zaprojektują jakąś inną, ich zdaniem ciekawszą grę? Tu trzeba uznać trafność wypowiedzi Krzysztofa Jackowskiego. Ja jednak mam taką cichą nadzieję, że te najgorsze, najokropniejsze scenariusze zostaną jednak zmienione.

  Polubienie

 4. Ludzie naprawdę wierzycie że to plebs decyduje w takich wyborach ? Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak takie referendum łatwo sfałszować.Za kulisowi zdecydowali wyrzucić Wlk Brytanie z unii więc tak się stało widocznie mieli jakiś powód. 😀

  Polubienie

 5. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-gospodarka-swiatowa/item/88514-brexit-powoduje-petrufikacje-mozgu

  „Już myślałem że Brexit wyczerpuje zapas idiotyzmów w zakodowanych łepetynach. Pomyłka.

  Dowiaduję się że sierota po Sorosu i Balcerku żąda aby Polska podkuliła ogon i poddała się reżimowi w Brukseli. Taki przypadek chyba nie nadaje się nawet do Brukseli ani do leczenia.

  Przecież to jest tak jakby ktoś komu pitbull pogryzł siostrę dla uspokojenia nerwów bestii podrzucał jej własne dziecko. Czy ktoś jest w stanie powstrzymać tego przygłupa a przynajmniej nie prowadzić z nim, ani z jego niezrównoważonymi asystentkami, wywiadów?

  A w TVN widzę jak dziennikarzyna wysącza opinie dwóch nieudaczników politycznych którzy nawet w Polskich warunkach sobie nie radzą. Tan polityczny plankton którego nawet szczeżuje nie chcą wziąć do pyska wymądrza się o tym jak ratować Polskę i Europę. Na szczęście Polska tym panom już dawno podziękowała.

  Najwięcej przytomności wykazał w tej sytuacji Kukiz mówiąc:

  Wcześniej czy później musiało nastąpić tąpnięcie w tym „eurokołchozie”. Z taką biurokracją mieliśmy do czynienia przez 8 lat w Polsce, a jej główny przedstawiciel jest teraz naszym reprezentantem w Unii. Ja bardzo bym się ucieszył, gdyby Donald Tusk podał się do dymisji, wrócił do Polski i poniósł odpowiedzialność za to, co wcześniej wyczyniał. To, co wykończyło Polskę, teraz wykańcza Unię Europejską – powiedział Paweł Kukiz.

  A na Facebooku napisał:

  „Patrzcie i uczcie się. Uczcie się od Brytyjczyków zaangażowania w sprawy własnej Ojczyzny. Zwróćcie uwagę jak duży procent Obywateli wziął udział w referendum!
  A u nas? U nas zawsze każda władza w mniejszym lub większym stopniu będzie łupić Obywateli. Aż do momentu, kiedy nie zmieni się nasza mentalność chłopa pańszczyźnianego”

  Niestety mentalność chłopa pańszczyźnianego wykazują nie tyko totalnie opozycyjni do zdrowego rozsądku gamonie z PO i PSL ale też i przedstawiciele miłościwie nam panującej dobrej zmiany.

  Kukiz powiedział na briefingu prasowym, że „w obecnej sytuacji cała wierchuszka pasożytniczej kasty UE powinna podać się do dymisji: pan Juncker, pan Tusk, pan Martin Schulz”.

  „Co wyjście Wielkiej Brytanii oznacza dla Polski? Niestety nic dobrego. Brytyjczycy stanowili przeciwwagę dla centralistycznych zapędów Berlina, które po Brexicie się nasiliły” – powiedział Kukiz.

  Według niego Polska powinna w tej sytuacji nasilić współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja) oraz rozważyć jej rozszerzenie o Rumunię i Chorwację. W przeciwnym razie – mówił – zrealizuje się „wizja kontrolowanej przez Niemcy Mitteleuropy”.

  Podkreślał, że dla UE Brexit „to ostatni dzwonek by przeprowadzić proces odnowy – albo Unia zrestrukturyzuje się w oparciu o wolny rynek i suwerenność europejskich narodów, albo proces rozpadu będzie postępował”.

  Całe szczęście że Kukiz jeszcze jako polityk pozostaje w stanie postdziewiczego zdziwienia. Dzięki czemu jest możliwość aby w mediach zaistniał głos rozsądku.

  PS. Premier Szydło mówi że Polska będzie podszeptywać Unii jak się zreformować, zapewnia że zadba o dobre warunki dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję ze się troszkę przesłyszałem bo wydawało mi się Premier polskiego rządu powie że Polska zapewni wszystkim Polakom chcącym wrócić do kraju warunki do kontynuowania ich przedsiębiorczych zdolności oraz ambicji. Tu w Polsce a nie na angielskim zmywaku.”

  Polubienie

 6. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-gospodarka-swiatowa/item/88369-dobry-uklad-z-chinami-jest-obecnie-wiecej-warty-niz-szpica-nato-tarcza-antyrakietowa-i-wszystkie-obiecanki-obamy-razem-wziete

  „Może się to komuś podobać lub nie, ale właśnie wchodzimy w epokę nowego rozdania w systemie gospodarczym świata, gdzie Chiny będą odgrywać pierwsze skrzypce. Położenie geograficzne oraz rola naszego kraju w Europie może sprawić, że staniemy się dla Chin partnerem handlowym o znaczeniu strategicznym.

  Jeśli do tego doliczyć ewentualne zbliżenie na gruncie militarnym, to okaże się, że układ z Chinami będzie dla nas więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!

  Dlaczego zbliżenie z Chinami może być dla nas bardzo korzystne? Są co najmniej dwie przyczyny, mocno ze sobą powiązane.

  Po pierwsze – Chiny traktują nasz kraj jako naturalnego lidera i największego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej. A to może nieść ze sobą konkretne benefity. Wykorzystując nasze położenie geograficzne i rolę jaką odgrywamy w regionie Chińczycy mogą dążyć do zwiększenia swoich obrotów handlowych z całą Europą.

  W takich okolicznościach możemy się stać – jakkolwiek to brzmi – „chińskim hubem towarowym” na Starym Kontynencie, gospodarczym łącznikiem między Dalekim Wschodem i całą Unią Europejską. Wchodzimy w epokę nowego rozdania w systemie gospodarczym świata, gdzie Chiny będą odgrywać pierwsze skrzypce. Warto o tym pamiętać, szczególnie że sukces Chin może być także i naszym.

  Drugi powód, dla którego warto się trzymać z Chińczykami to… Rosja. A dokładnie szachowanie przez Pekin naszych braci ze wschodu. Jeśli Wołodia zacznie Chinom psuć interesy w Europie (np. poprzez robienie „dymu” wokół naszego kraju rozumianego jako „chiński hub towarowy” na UE), to będzie im zależało na szybkim jego zdyscyplinowaniu.

  Warto przypomnieć, że ekipa Putina przez kilka lat próbowała przekonać Chińczyków do kupowania rosyjskiego gazu. Kiedy w końcu udało się im podpisać z Państwem Środka kontrakt na dostawy (2015 r.), to Kreml odtrąbił sukces na miarę zdobycia Berlina. Gazprom ma bowiem ogromne ciśnienie na dywersyfikację rynków zbytu.

  Kwestia w tym, że Chiny – póki co – kupują tego gazu niewiele i za psie pieniądze, a Wołodii bardzo zależy na zwiększeniu dostaw. Gdyby mu się pogorszyło na linii kontaktów z Warszawą i zacząłby robić „dym” wokół Polski, rozumianej jako kluczowe państwo dla chińskiego obrotu z Europą, to w interesie Pekinu byłoby szybkie przywrócenie spokoju.

  Gdyby Putin nadal robił chryję, to w wariancie totalnym musiałby się liczyć z tym, że pewnego dnia na Syberii pojawia się milion uzbrojonych żółtych ludzików, których można kupić w każdym sklepie z żółtymi ludzikami…

  Innymi słowy – dobry układ Polski z Chinami jest obecnie więcej warty niż szpica NATO, tarcza antyrakietowa i wszystkie obiecanki Obamy razem wzięte!”

  Polubienie

 7. System wróci do praźródła ale oczyszczenie może boleć co po niektórych. Nowy porządek będzie dużo bardziej zgodny z głębią naszej istoty. Jak i z samą planetą która jest teraz chora. Pojawił się u mnie komentarz:

  Cytat: „Wiesz, jaki jest problem? Bunt dla buntu bez wizji. Chcesz się buntować? Okej, ale najpierw wykreuj koncept nowej, lepszej społecznej organizacji. Chcesz wyburzyć ruderę, aby postawić na jej miejscu wieżowiec? Dobry koncept. Chcesz wyburzyć ruderę i usiąść na kupie gruzu? Koncept zły.”

  Niby reforma systemu jest absolutnie niemożliwa bo jak wiemy uszkodzony jest sam rdzeń, a więc wszystkie jego pochodne. Nie da się naprawić owych „pochodnych” np za pomocą rewolucji politycznej, bo zaraz nowa elita będzie robić to samo i system powróci do stanu homeostazy. Bo każdy koncept będzie zły, każdy koncept i każde wyjście stanie się dystopią, piekłem. Wiele razy w historii tak bywało. Rewolucja zmieniała wszystko, ale tak naprawdę nie zmieniała NIC. Ale z drugiej strony, Konstruktor i tak wyburzy do fundamentu, Brexit to skromny początek.

  Polubienie

 8. Wiecie moi kochani ze czasami lubię sobie [pofilozofować] – wiec zabieram się za Brefix czy jak to zwią
  Widzę dwie strony tego zdarzenia – moze z czasem ukarze sie i nastepna
  Dobra – dla Anglików – Zła dla nas — Uzasadniam
  Anglicy brytyjczycy czy jak chcecie – powiedzieli nie Unii. Dokładniej czemu? – marchewce i rakowi. Marchewka pomimo swej marchewkowatości stała się owocem. Rak pomomo ze chodzi do tyłu został rybą. To spowodowało ze Anglicy nie ździerżyli i powiedzieli – NIE. Dlaczego stało się tak ze marchewka stała się owocem? Bo wszystko musi byc spisane i usystematyzowane. Biurokracja w Unii pogubila się i zaczeła sie zajmować zupelnie innymi sprawami niż te do których została stworzona. Zamiast zająć się sprawa [Emigrantów] zajmowali sie krzywizna banana. Jeszcze chcieli miec za to dobrze płacone. Brytyjczycy powiedzieli nie tej schizofrenii zakłamania i arogancji.
  Teraz druga strona – Brytyjczycy powiedzieli nie i zostawili nas i Wegrów na froncie walki z tym gównem. Merkela naważyła piwa – i zadnej odpowiedzialności! Sorosch Wykańcza wiele krajów a wielu ma go za boga. Tratwu robi wszystko by wejść w dupę bankom ale chce zeby naród mu płacił. No i Tusk z Brukseli grzmi jak mamy sie zachowywać. Teraz zostaliśmy razem z Wegrami na przeciw tego wszystkiego.
  Co bedzie dalej?
  Po pierwszym szoku polityczne szczury zaczną nawoływać że nic sie nie stało i niedługo Brytyjczycy zaczną załować. Beda tak gadać by zagadać swój strach przed odpowiedzialnością i swoje błedy. Wielu znowu im uwierzy i bedziemy dalej zanosic danine do Brukseli, a biurokraci zaczna debatować nad kształtem liści na drzewach
  Pozdrawiam z odrobina goryczy

  Polubienie

 9. Zakon Iluminatów – nazwę ma od łacińskiego illuminatus – oświecony, w liczbie mnogiej illuminati – termin niejednoznaczny organizacyjnie, gdyż w ciągu dziejów istniało kilka struktur używających tej nazwy (…) Nazwy „Zakon Iluminatów” używały jako jednej z nazw duchowo-mistyczne i ezoteryczne obrządki w rodzaju Bractwa Orfików czy Bractwa Pitagorasa. Kojarzymy zatem każdy prawdziwy Zakon Iluminatów jako organizację mistyczno-hermetyczną, jako szkołę gnozy i tradycji misteryjnych służących oświeceniowej edukacji, promowaniu nauki, szczególnie nauk mistycznych i tajemnych, dążeniom ku oświeceniu.

  http://illuminati-oswieceni.blogspot.com/2016/06/zakon-iluminatow-na-zachodzie.html

  Polubienie

 10. Kiedy mowilem w 2012 roku na zakonczeniu gimnazjum ze Unia w 2020 bedzie w oplakanym stanie o ile bedzie jeszcze istniec to patrzyli na mnie jak na szalenca, ciekawe jak by bylo teraz spotkac sie z tymi ignorantami

  Polubienie

 11. Sancti, ja też się Cieszę!!! Ciekawe, czy Roni7 powróci… Ale moja radość nie doznała spełnienia w pracy… Hihihi… Ooo, napierdalają petardy za oknem… Polacy się cieszą, czy świętują noc w Stonhenge???

  Polubienie

 12. Witaj Magu – lubię sie posmiać więc zadam dziwne pytanie
  Skad wiesz ze to bedzie eon chaosu? Moze z mojego punktu widzenia zacznie następować ład?
  Gdybym był złosliwy to mógłbym uznać że pisząc w ten sposób reprezentujesz siły które chcą nas pozbawić wszelkich dóbr i zniewolić. Mógłbym uznać Cię za przeciwnika – tylko po co?
  Lepiej by zabrzmiało gdybyś napisał – Rozpocząć eon zmiany już czas!!!
  To ma zupełnie inny wydźwięk i kazdy odbierze po swojemu
  Pozdrawiam

  Polubienie

  • Drogi Magu!
   Masz dokładnie tak jak znana mi wiekszość ludzi. Nic dziwnego!
   Nie mam Cię za głupka więc dziwię się że tak reagujesz. Wiesz że tak jest to po co te nerwy?
   Nauczaj innych! siej ziarenko niepewności! a wszystko z czasem się zmieni. Moze nie za mojego i Twojego życia – ale na pewno. Prawa Naturalne [hermetyczne] o tym mówią. Proszę Cię – uzbrój się w cierpliwość i przygladaj się temu co nastepuje

   Pozdrawiam

   Polubienie

  • Witaj Mag Chaosu
   Myślę, że to potęga fraktalnej i żywej natury wszechświata wyprowadza go z chaosu. Ma to odzwierciedlenie zarówno w mikro jak i makro kosmosie.
   Siła ta wyprowadza wszystko z chaosu jeżeli tylko jej fale zaczynają się organizować w sposób tworzący życie czy materię. Zobacz grę w chaos i trójkąt Sierpińskiego.
   Pozdrawiam

   Polubienie

   • Mag Chaosu, rozumiem o czym piszesz natomiast nie było mi dane doświadczyć OBE także bardziej jest to sucha wiedza. Chociaż czasem mam w pewnym stopniu świadome sny tzn pamiętam je, gdzie byłem, co robiłem itd ale przypuszczam, że właściwym świadomym snem jest właśnie OBE, które pewnie w głównej mierze uniemożliwia mi metalowy dach nad głową.
    Kreacja rzeczywistości jest możliwa też w stanie głębokiego relaksu, gdy mózg pracuje na falach alfa, theta (metoda Silvy). Odczuwasz wtedy błogość i fale te splatają się w złotym podziale a ładunek naszej duszy, nasze KA, (jak pisałeś KIA) jest kompresowane.
    Istotna jest wtedy zdolność nawigowania tą energią (co pewnie umożliwia eksterioryzację), szczególnie po śmierci fizycznego ciała. A czy Ty doświadczasz OBE ? ,
    Pozdrawiam

    Polubienie

    • Dzięki , właśnie potrzebowałem owej definicji świadomego snu, bo choć to takie oczywiste jest to jak nie doświadczasz to trudno sobie też wyobrazić. Masz jakieś rady jak można świadomie śnić lub co Ty robisz, może miejsce gdzie śnisz jest jakoś zaprojektowane według feng shui czy coś. A z tymi dłońmi o co chodzi, czy to nie jest bardziej charakterystyczne dla OBE ?
     Pozdrawiam

     Polubienie

 13. Sanctus
  Ja sie tam nie znam na ekonomii i uznaje ją za jedna wielką machlojkę
  Kiedyś czytałem ze Chińczycy wykupili większość długów Amerykańskich. Inaczej – moga w kazdej chwili zarzadać jakiejś [niewyobrażalnej dla mnie] kwoty. Jesli nie to zajmują wiele fabryk i byc moze ziemi. Dlatego Amerykańcy nie szczekają na nich.
  Inna sprawa jest to ze jesli jakiś kraj jest zadłuzony – to u kogo? Czy mieszkaniec teoretycznie może miec wiecej pieniedzy niz jego kraj?
  Wszystko jest pomieszane – tylko i wyłącznie po to by zagmatwać prawdę

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s