Nauka wszechświat i wojsko

Trucizny codzienne: lakier do paznokci zaburza pracę całego organizmu!

Trucizny codzienne: lakier do paznokci zaburza pracę całego organizmu!

lakier do paznokciCiekawy wpis z profesjonalnej strony monitorującej rynek farmacji, medycyny i korporacji: „Real Farmacy” pod kątem zdrowia naturalnego.

Mowa we wpisie o truciznach jakie znajdują się w lakierach do paznokci. Mają one rozregulowywać gospodarkę hormonalną. Czym jest rozregulowana gospodarka hormonalne ja wiem ze względu na chorobę Hashimoto (tarczyca, nadnercza). Rozregulowanie hormonów to jedna z gorszych opcji.

Mamy około 300 hormonów. Kilka z nich związanych jest z tarczycą. Około 50 z nadnerczami. Inne są związane z mózgiem, trzustką, jajnikami, jądrami i innymi układami i organami ciała. Jak zaburzysz pracę jednego hormonu (np tabletką antykoncepcyjną) to zaraz siada cała gospodarka hormonalna i cały organizm. Stąd antykoncepcja hormonalna jest tak skrajnie niebezpieczna. Lepiej wybrać spiralę dla kobiety, wazektomię dla mężczyzny bądź sterylizację.

Ale do meritum. We wszystkim mamy jakieś tam trucizny. Gdyby na serio traktować te zagadnienia medycyny naturalnej, to.. aż strach myśleć. Nie jest możliwe usunięcie wszystkich toksyn. Jak sobie wyobrażasz wyprawę w góry czy na łono natury bez wody mineralnej w plastikowej butelce? Nie mówię o sokach które nie są sokami czy o toksycznej coli, ale o zdrowej wodzie źródlanej.

Otóż w plastikach jest kseno-estrogen. Rozregulowuje on gospodarkę hormonalną obu płci. U mężczyzn zaniża poziom testosteronu, u kobiet – zawyża poziom estrogenów. I tutaj korporacje chemiczne, farmaceutyczne i żywieniowe wygrały. Jedyne co możemy robić to kalkulować ryzyko i usunąć tyle trucizn, ile możemy.

Na szczęście są lakiery do paznokci pozbawione szkodliwych substancji. Można? Owszem, można. Pytanie tylko, po co te świństwa są w większości tych produktów. Tylko kapitalizm i chęć produkowania jak najmniejszym kosztem? Czy może coś więcej – np tajny plan depopulacji świata? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

____________________________________________________________

Co się dzieje z ciałem po pomalowaniu paznokci?

Cytuję: „Często nawet kobiety prowadzące zdrowy tryb życia nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ na ich ciało ma lakier do paznokci. Jednak wyniki badań naukowych nie pozostawiają złudzeń, że najpopularniejsze marki tego kosmetyku są bardziej niebezpieczne, niż mogłoby się wydawać.

W jednym z ostatnich eksperymentów naukowcy przebadali 24 ochotniczki pod kątem toksycznych substancji. W ciele każdej z nich znaleziono ich śladowe ilości. A co było źródłem tych toksyn? Lakier do paznokci! Przykładowo: po zaledwie 10 godzinach od pomalowania paznokci u wszystkich uczestniczek badania wykryto trifenylofosforan (toksynę, której szkodliwe działanie opisano poniżej).

W kolejnej analizie ci sami naukowcy sprawdzili 10 różnych lakierów do paznokci właśnie pod kątem trifenylofsforanu. Wykryli go w 8 z nich, przy czym 2 z nich nie informowały o tym fakcie na opakowaniu! A to może oznaczać, że aż 20% lakierów będących w sprzedaży zawiera tą niebezpieczną substancję jednocześnie nie wykazując jej w spisie składników!

Trifenylofosforan (TPHP) znany jest ze swojego szkodliwego działania na układ hormonalny. Według badaczki Heather Stapleton: „Istnieje coraz więcej dowodów na to, że TPHP rozregulowuje system hormonalny i metabolizm, a także wpływa na rozwój i zdolność do rozmnażania się.”

Ta informacja jest szczególnie ważna w przypadku młodych dziewcząt regularnie malujących paznokcie, u których rozwój hormonalny jest główną siłą napędową wzrostu. Ale TPHP jest niebezpieczne także dla innych osób wystawionych na jego działanie. Wiadomo, że poza hormonami trifenylofosforan działa toksycznie na układ nerwowy oraz powoduje podrażnienia skóry i alergie.

Inne składniki lakieru do paznokci nie są dużo lepsze:

– Formaldehyd ma działanie rakotwórcze. Dobrze rozpuszcza się w wodzie i w powietrzu (wystarczy sobie przypomnieć ten charakterystyczny zapach lakieru do paznokci). Nadmierna ekspozycja na tą substancje może powodować ból gardła, astmę i trudności z oddychaniem. U osób cierpiących na choroby przewlekłe formaldehyd może wywołać nawet zatrucie.

– Toluen – substancja zakłócająca rozwój dzieci, którą naukowcy wykrywają nawet w kobiecym mleku!. Może także podrażniać skórę.

– Fratlan dibutylu – używany zamiast TPHP, co nie oznacza, że jest on bezpieczniejszy. W rzeczy samej jest to taka sama toksyna dla układu hormonalnego i rozrodczego jak trifenylofosforan. Na szczęście, także na naszym (polskim) rynku, istnieją lakiery, które nie zawierają toksycznych lub kancerogennych substancji. I właśnie po takie należy sięgać przed wyjściem na miasto.”

Tłumaczenie: Xebola
Źródło oryginalne: RealFarmacy.com
Źródła polskie: Xebola.wordpress.com, WolneMedia.net

Reklamy

4 odpowiedzi »

   • Wykryli go w 8 z nich, przy czym 2 z nich nie informowały o tym fakcie na opakowaniu! A to może oznaczać, że aż 20% lakierów będących w sprzedaży zawiera tą niebezpieczną substancję jednocześnie nie wykazując jej w spisie składników!

    A jaką masz pewność?

    Polubienie

 1. „Fratlan dibutylu” – chyba FTALAN dibutylu. Mimo że jestem chemikiem o „fratlanie” nigdy nie słyszałem ani też przez 20 lat pracy przy garach w labie z nim się nie zetknąłem 🙂

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s