Banki i tajna władza

Studium globalnego upadku systemowego: sukces cywilizacji jest naszą porażką


Studium globalnego upadku systemowego: sukces cywilizacji jest naszą porażką

upadek cywilizacjiWklejam krótkie video autorstwa Alana Wattsa o problemach naszej cywilizacji i kultury. O tym, że sukces naszej cywilizacji jest tak naprawdę wielką porażką. Cena jaką płacimy za wzrost jest bardzo wysoka. Ludzie chorują na depresje, nerwice, choroby autoimmunologiczne, zawały, udary, nałogi i inne choroby cywilizacyjne.

Planeta i jej biosfera są w trakcie kolejnego wielkiego wymierania. Jeśli w najbliższych czasach nie będzie jakichś rewolucyjnych zmian, to czeka nas chyba los Atlantydy. To my sami się załatwimy, nie bunt robotów ani asteroida. To my jesteśmy niszczącą asteroidą.

Ja proponuję jednak się tym, paradoksalnie, nie przejmować. Nieumiejętne obchodzenie się z tą wiedzą może skutecznie zatruć psychikę i umysł. W ogóle wiedza ma to do siebie, że jeśli nie masz do niej dystansu – to możesz po prostu zwariować. Polecam Wam wiedzieć i mieć świadomość, być może też działać, ale jednocześnie.. trochę olać tę wiedzę i po prostu żyć.

Korzystajmy być może z ostatnich lat / dekad globalnej pogody, jakie nam zostały. Dystans to życia, w tym dystans do nawet najbardziej prawdziwej wiedzy, to podstawa, to coś bezcennego. Wiadomym jest fakt, że na świecie jako pierwsze zauważa się to, co jest negatywne. Negatywizmy dominują dosłownie wszędzie, choćby w poniższym video które wklejam.

Ja proponuję jednak coś innego. Zaznajomić się z wiedzą – owszem. Ale starać się dostrzegać we wszystkim iskierkę dobra. Starać się choć raz wyolbrzymić to, co dobre i pozytywne zamiast tego co negatywne. A jak już raz Ci się uda – to rób to ponownie i ponownie.. Wtedy Twoje życie, Twój własny świat się zmieni. Dystans wobec negatywizmów, jak i docenienie, wdzięczność i nawet wyolbrzymianie pozytywności i radości – to uniwersalny klucz do szczęścia.

Najmądrzejsze zdanie z poniższego video to: „Jesteśmy zaangażowani w globalną wojnę o budulec naszego wszechświata: czas i przestrzeń„. Uważaj więc czym wypełniasz czas – by nie zachwiać równowagi pomiędzy pozytywizmami a negatywizmami. Ta równowaga u ogromnej większości ludzi jest patologicznie zachwiana na korzyść negatywizmów, więc cierpią oni bardzo.

Logiczne prawo wszechświata – to na czym skupiasz uwagę, manifestuje się w życiu realnym w takiej a nie innej formie. Uważaj też na to, czym wypełniasz swoją przestrzeń. Na żywność i substancje które przyjmujesz, na gadżety (czy wszystkie są potrzebne?), i na ludzi którzy w niej przebywają. Czas i przestrzeń to dwie wartości bezcenne, których nigdy nie odzyskasz.

Wstęp: Jarek Kefir

 

Alan Watts – Co jest nie tak z naszą kulturą:

Źródło nagrania video (tłumaczenia): https://www.youtube.com/user/SzamanPsychedeliczny

Reklamy

11 odpowiedzi »

 1. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/protesty-socjalistow-we-francji-sparalizowaly-caly-kraj

  „Multikulturowe, socjalistyczne społeczeństwa zachodniej Europy, znajdują się już chyba na skraju zupełnej zapaści. Grozi im nie tylko to, że islamiści przejmą ich kraje, ale też, że sami przyspieszą swój upadek poprzez umiłowanie do socjalizmu i strajków.

  We Francji trwają protesty na skutek zmian w prawie pracy zezwalających na uelastycznienie stosunku pracy i wydłużenie czasu jej świadczenia z 35 do nawet 48 godzin tygodniowo. Francuzom trudno jest się na to zgodzić dlatego kolejne centrale związkowe paraliżują kraj strajkami.

  Teraz sytuacja się pogarsza. Mówi się o bezterminowym strajku kolei francuskich i paryskiego metra. Do tego dochodzi oczywiście strajk kontrolerów lotów i obsługi naziemnej lotnisk. Zablokowano też rafinerie i w rezultacie na stacjach paliwowych brakuje benzyny i oleju napędowego. W rezultacie na 11 dni przed rozpoczęciem największej piłkarskiej imprezy na świecie, kraj jest sparaliżowany.

  Nie widać szansy na szybkie rozwiązanie impasu, ponieważ władze Francji są zdeterminowane, aby przeforsować zmiany prawa pracy. Oznacza to, że o ile władza ostatecznie się nie ugną chaos będzie trwał również podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej a nawet dłużej.”

  Polubienie

 2. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/glowa-kosciola-protestanckiego-w-niemczech-chce-aby-wszystkie-szkoly-w-kraju-nauczaly

  „Chrześcijaństwo w Europie najwyraźniej samo dąży do autodestrukcji. Głowa niemieckiego Kościoła Protestanckiego uważa, że w ramach tolerancji oraz wolności religijnej i wolności sumienia wszystkie szkoły powinny dogłębnie nauczać islamu. Wezwanie to spotkało się z akceptacją wśród przedstawicieli Kościoła Katolickiego.

  Zgodnie z wypowiedzią biskupa Heinricha Bedford-Strohma, nauka islamu miałaby wręcz pozytywny wpływ na młodych muzułmanów którzy mogliby nabrać bardziej krytycznego nastawienia wobec swojej religii. Co więcej, obowiązkowy islam miałby także zapobiec radykalizacji. Jest to dość zaskakująca wypowiedź i już na pierwszy rzut oka wydaje się, że osiągnięte efekty byłyby odwrotne od zamierzonych.

  Trudno powiedzieć dlaczego chrześcijaństwo wyraża zgodę na naukę islamu i samo zagraża swojej obecności w Europie. Warto zwrócić uwagę, że właśnie nie tylko agresywność i ekspansja wyznawców islamu jest tu problemem – chodzi tu również o wypowiedzi takich osób jak wspomniany wyżej niemiecki biskup. Należy przypomnieć, że to właśnie w Niemczech zaproponowano stworzenie tzw. europejskiego umiarkowanego islamu, lecz pomysł ten należy raczej traktować jako pewną formę obrony która jak widać i tak się nie sprawdza.

  W Europie Zachodniej nauka islamu staje się coraz bardziej powszechna. W Niemczech, religia ta w pewnej formie nauczana jest łącznie w sześciu krajach związkowych. Wszystko wskazuje na to, że Europa przekształci się kiedyś w Eurabię gdzie biali ludzie będą stanowić jedynie mniejszość etniczną.”

  Polubienie

 3. Wszyscy powstać i cisza na sali
  Wolność słowa obita na mordę się wali

  To twój nowy wspaniały świat
  Nowy wspaniały świat

  Kodeks karny – synonim prawa
  I tak dalej i dalej to niezła zabawa
  W zamian dajemy im wszystko, co trzeba
  Państwo opiekuńcze przychyli wam nieba

  Wszyscy powstać i cisza na sali
  Oto nadszedł i musicie go chwalić

  Polubienie

 4. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/86772-podczas-euro-2016-sluzby-spodziewaja-sie-zamachu-islamistow-bedzie-to-najsilniej-strzezona-impreza-sportowa-w-historii

  „Nadchodzące wydarzenie sportowe może na stałe zapisać się w głowach wielu fanów piłki nożnej – nie chodzi o drużynę która odniesie zwycięstwo, ale zagrożenie atakiem terrorystycznym które pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Służby ostrzegają, że islamiści prawdopodobnie będą próbowali dokonać zamachu przy zastosowaniu wszelkich możliwych środków.

  Policja podobno wkroczyła do jednej z kryjówek Salaha Abdeslama, terrorysty który organizował ostatnie ataki w Paryżu i Brukseli. W jego laptopie znaleziono szczegółowe plany kolejnego zamachu na imprezę Euro 2016. Informacje wskazują że islamiści mogą przeprowadzić ataki samobójcze, z wykorzystaniem broni palnej i ładunków wybuchowych, a także broni chemicznej przenoszonej przez bezzałogowce.

  Celem potencjalnego ataku terrorystów mają być kibice a najbardziej zagrożoną lokalizacją jest Stary Port w Marsylii. Jest to zresztą miasto określane jako najbardziej niebezpieczne w całej Europie, gdzie 40% mieszkańców to muzułmanie. Kluczową datą jest 11 czerwca, kiedy to ma odbyć się mecz Anglii i Rosji – państw zaangażowanych w wojnę z ISIS na Bliskim Wschodzie.

  Wydarzenie Euro 2016 będzie pilnie strzeżone. Snajperzy, którzy zostaną rozmieszczeni na dachach budynków, oraz około tysiąca francuskich policjantów będzie mogło natychmiast oddać strzał do osoby która będzie próbowała dokonać zamachu. W razie konieczności na miejscu natychmiast pojawią się siły specjalne. Służby otrzymają nawet ręczne wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze Mistral na wypadek ataku z powietrza. Media wskazują, że będzie to najsilniej strzeżone wydarzenie sportowe w historii.”

  Polubienie

 5. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wlochy-doswiadczaja-kolejnej-fali-islamistow-wkrotce-moze-dojsc-do-destabilizacji-kraju

  „Unia Europejska wciąż pozostaje bierna wobec masowej migracji do Europy przez Morze Śródziemne. Tzw. uchodźcy z Afryki wybierają drogę morską aby dotrzeć do Włoch, które w zasadzie niczym już nie różnią się od Grecji. Potrzebne jest natychmiastowe działanie, ponieważ na morzu ginie rekordowa liczba ludzi a Włochy wkrótce mogą zostać odizolowane od reszty kontynentu.

  Podczas gdy Unia Europejska skupia się obecnie na Grecji i Turcji, uchodźcy masowo przybywają niewielkimi łódkami z Afryki. W tym roku już ponad 200 tysięcy ludzi pokonało Morze Śródziemne i jest to ponad dwa razy większa liczba niż w pierwszym półroczu 2015 roku. Włochy przyjęły do siebie jak dotąd ponad 46 tysięcy migrantów – takie statystyki podaje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.

  Islamiści ryzykują życiem aby dotrzeć do Europy. W ciągu ostatniego tygodnia co najmniej tysiąc osób utonęło lub zostało uznanych za zaginionych. W pierwszym półroczu bieżącego roku zginęło już ponad 2500 ludzi. To bardzo dużo gdy weźmiemy pod uwagę, że w tym samym okresie w 2015 roku życie straciło około 1855 osób, a w 2014 roku tylko 57.

  Wkrótce sytuacja może wyjść spod kontroli. Sąsiadująca w Włochami Austria jest bardzo niezadowolona z obecnej sytuacji i zapowiedziała że może zamknąć główne przejście graniczne. Oświadczenie to natychmiast skomentowały władze Szwajcarii i stwierdziły, że nie pozostaną bierne i również odizolują się od Włoch a na granicy rozmieszczą czołgi. Unia Europejska zdecydowanie powinna zainteresować się sytuacją na południu ponieważ liczba uchodźców stale rośnie i wkrótce mogą pokazać swoje prawdziwe oblicze, gdy trasa do Niemiec zostanie dla nich zamknięta.”

  Polubienie

 6. Dobry filmik Kefirku – taki do przemyslenia
  Sanctus – jedna z Twoich wypowiedzi zrodziła we mnie refleksję
  Chodzi o ten wpis gdzie wspomniane jest o kontroli internetu by nie siać mowy nienawiści. Wiem ze to tylko przeniesienie i nie Twój tekst, ale mnie cholera bierze. Wychodzi na to – że Ty, ja, Kefir i Krysia – jestesmy zwykłymi przygłupami. Że nie potrafimy samodzielnie mysleć. Że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem i wyciagać wniosków. I najwazniejsze – Że musi być ktoś kto musi nam mówic – CO JEST DLA NAS DOBRE
  Jesli tak jest to pytam – kto to jest? Skad wie co jest dobre dla mnie, Krysi, Ciebie – skoro nawet nas o to nie zapytał? Dlaczego uważa ze może za nas decydować skoro wcale nas nie zna?
  Teraz nawiąże do Praw Hermetycznych. Wiemy wszyscy ze sa one stałe i niezmienne. Pytanko – jakie działanie stanowi wystepek przeciwko nim? Jest ich 5, ale mozna je sprowadzić do jednego – to KRADZIEŻ. W tym wypadku chodzi o kradzież osobistej WOLNOŚCI. Jeśli tak jest – to powinniśmy zaprotestować zdecydowanie przeciw temu. Jak? Robiąc dalej swoje i nie przejmujac sie kłamcami i złodziejami

  Polubienie

 7. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/86817-czy-fale-uchodzcow-mialy-na-celu-wprowadzenie-terrorystow-do-europy

  „Departament Stanu USA ostrzega przed możliwymi, tego lata, atakami terrorystycznymi w Europie. Rząd amerykański mówi swoim obywatelom wybierającym się do krajów Unii o możliwym ryzyku. Liczne alarmy i ćwiczenia służb specjalnych w Polsce zdają się te obawy potwierdzać.

  Niestety to Polska może się stać podobnym teatrem wydarzeń, do jakich doszło w Paryżu i Brukseli.

  State Department Issues New Travel Alert for Europe:
  „Duża liczba turystów odwiedzających Europę w miesiącach letnich będzie stanowić większe cele dla terrorystów, którzy planują ataki w miejscach publicznych, zwłaszcza na dużych imprezach” – głosi Departament Stanu USA w swoim poradniku podróży dla obywateli.

  Tak ćwiczą Francuzi w pobliżu jednego ze stadionów na których rozegrane będzie Euro 2016.
  Ataki na stadiony wcześniej ćwiczyli terroryści islamscy.

  Amerykanie wskazują w szczególności na dwa wydarzenia – Światowy Dzień Młodzieży Kościoła Katolickiego pod koniec lipca w Polsce i na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbędą się we Francji od 10 czerwca do 10 lipca. Właśnie te imprezy uważa się za potencjalne cele ataku. We Francji nadal po śmiercionośnych atakach terrorystycznych w całym Paryżu w listopadzie 2015, kiedy to poległo 130 osób, obowiązuje stan wyjątkowy.

  Nie należy też zapominać o szczycie NATO w Polsce, który jest smakołykiem politycznym dla terrorystów.

  Francja otoczyła swój największy stadion piłkarski ponad dwumetrowym ogrodzeniem, zatrudnia 1700 pracowników ochrony w nadziei zapobieżenia powtórzeniu się listopadowych zamachów bombowych ISIS – ale nie wszystko idzie zgodnie z planem.

  Nowe zasady bezpieczeństwa i wielokrotne kontrole denerwują kibiców, którzy w tłumie odpalają race i fajerwerki.

  Czym to się jednak może skończyć?
  Jeden z kibiców krzyczał: „To jest bałagan. Jeśli tak będzie podczas EURO 2016, to będzie to straszne”. Słabe oznakowanie „spowodowało zablokowanie 40.000 fanów wokół stadionu” informuje włoska gazeta. Należy dodać, że niektórzy kibice zostali „wmanewrowani do wąskich tuneli”, gdy starali się dotrzeć do jednego z zaledwie czterech przejść – stref bezpieczeństwa.

  Antoine Mordacq, menedżer bezpieczeństwa na Euro 2016, powiedział NBC News, że jest „spokojny”, po przetestowaniu nowych środków bezpieczeństwa przed finałami Pucharu Francji. „Jesteśmy przygotowani, jesteśmy gotowi do turnieju” – powiedział.

  Tak samo uważają kibice, którzy pomimo samozadowolenia pana Mordacq potrafili zademonstrować swoje przygotowanie i umiejętności:

  Swojej gotowości nie demonstrowali ostatnio islamscy radykaliści z ISIS – ale czy są gorsi od kibiców?

  Nasi polscy spece od zadań specjalnych są tak pewni swego jak ich francuski kolega.

  Szef wywiadu francuskiego powiedział prawodawcom tego kraju, że jego agenci są świadomi iż ISIS planuje kolejne ataki – „… a Francja jest wyraźnie ich celem”.

  Tymczasem mimo że szef bezpieczeństwa na mistrzostwa piłki nożnej potwierdza że jest „niemożliwe”, aby jakakolwiek impreza była w 100 procentach bezpieczna od ataków, to urzędnicy nie chcą ani odroczyć, ani przenieść turnieju do innego kraju.

  Departament Stanu zauważa, że władze europejskie „w dalszym ciągu podejmują kroki” w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz starają się utrudnić ataki terrorystów, dodając że jest w ścisłej współpracy z sojusznikami w celu „identyfikacji i przeciwdziałania” możliwym zagrożeniom.

  Czy coś z tego dla nas wynika?

  Czy czekają nas piramidalne problemy?

  Alarm Departamentu Stanu USA obowiązuje do 31 sierpnia 2016 roku.”

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s