Afery

Czemu zarabiamy 4 x mniej niż Niemcy przy identycznych cenach?! Odpowiedź jest zaskakująca!

ekonomia i gospodarka

Cztery razy niższe zarobki, przy często wyższych cenach.. O co tu chodzi?!

Mnóstwo ludzi w Polsce zastanawia się, dlaczego zarabiamy kilka razy mniej niż Niemcy czy mieszkańcy krajów cywilizowanych, przy identycznych cenach. Fraza „identyczne ceny” jest jednak fałszywa, dlaczego? Gdyż ceny mnóstwa dóbr w Polsce są wręcz wyższe, i to nieraz znacznie, niż na Zachodzie. Wiem to, bo u mnie gros ludzi ze Szczecina jeździ te kilkanaście kilometrów do Niemiec by tam zaopatrywać się w produkty.

Nie chodzi tylko o lepszej jakości niż w Polsce kawę i herbatę, którą kupisz czasami taniej, niż świństwo sprzedawane w Polsce. Ale ceny samochodów, alkoholi, elektroniki czy mieszkań często są wyższe niż ceny tych samych rzeczy na Zachodzie. Szczególnie jeśli chodzi o mieszkania – związana z nimi jest quasi-gangsterska bańka spekulacyjna. Została ona stworzona przez bankierów, kartel deweloperów (czyli mafię i ludzi WSI) jak i przez neoliberalnych polityków którzy celowo i z premedytacją zaniechali budownictwa społecznego. Zaniechali po to, by mafia deweloperów i bankierzy się obłowili.

Cytuję: „W Niemczech początkująca kasjerka w jednej z największych sieci handlowych (Lidl) zarobi równowartość ok. 8 tys. zł brutto. Początkująca kasjerka w największej sieci handlowej w Polsce (Biedronka) może liczyć na 2 250 zł brutto.
Skąd bierze się aż taka przepaść płacowa, skoro życie u naszych zachodnich sąsiadów z pewnością nie jest 3-4 razy droższe niż w naszym kraju? Odpowiedź jest prosta: To efekt trwającego w Polsce od wielu lat drenażu kapitału na masową skalę.”
Czytaj dalej: http://niewygodne.info.pl/artykul6/02905-Placowa-przepasc-miedzy-Polska-a-Niemcami.htm

Gdy zarabia deweloper i bank..

Polecam też komentarz mojej znajomej na temat sytuacji ekonomiczno-gospodarczej w Polsce:

Cytuję: „Zasada jest prosta. Masz kupić mieszkanie / dom. Spłacać przez 30 lat, przepłacić dwa i pół raza. Potem na starość wprowadzono instytucję odwróconej hipoteki, czyli jak już skończy się spłacać, to oddaje się mieszkanie / dom bankowi za to, że ten przez kilka latek dołoży do emerytury parę groszy. Szwindel perfekcyjny, jak na nieruchomości zarobić 3 razy i dostać je z powrotem. Do tego moja ulubiona bzdura powtarzana przez ludzi.. średnia wieku życia się wydłuża!

No większej bzdury nie słyszałam – średnia i owszem, bo kiedyś dziecko umierała w wieku np. 2 lat, a stary dożywał do 80, to średnia była 40, a teraz dzieci rzadko umierają, starzy dożywają do 65 latek, to średnia jest np. 50 lat. No pięknie, średnia się wydłuża ale my żyjemy krócej. Proste! I skąd ta euforia niektórych? Tak więc harujemy na 2 etaty, żeby spłacać raty przez 30 lat, 3 razy przepłacając za nieruchomość i tak 2 razy za drogą w stosunku do zarobków, żeby potem ją oddać za jałmużnę, bo emerytury starczą na waciki.”

Od siebie tylko dodam, że znając tajniki wiedzy (ezoteryka, prawa wszechświata) można nastroić się na takie linie czasowe, w których pieniędzy jest więcej lub zdobywane one są łatwiej. Nawet jeśli z przyczyn obiektywnych nie zarobisz zbyt wiele, to praca którą znajdziesz okaże się bardzo lekka a szef będzie w porządku. Tu wygrasz na loterii, tu zdobędziesz jakieś zlecenie, i pieniądze jakimiś tam drogami będą wpadać. Wszechświat zawsze znajdzie sposób nawet jeśli Ty do końca nie wiesz jak to miałoby się stać.

Potężna manipulacja ekonomiczna o której nie piszą nawet „niezależne” media..

Dobrze, ale większość ludzi tych praw nie zna i nigdy nie pozna. Rolą rządu i elit jest rządzić mądrze i z fundamentem etycznym. Rządzić może nie idealnie, bo to absolutnie niemożliwe nigdy i nigdzie. Ale rządzić tak, by nie rzucać ludziom kłód pod nogi i to celowo. Rządzić tak by nie sabotować z premedytacją losu obywateli i losu państwa. A właśnie to robiono, szczególnie przez ostatnie osiem lat polskiej wielkiej smuty (2007 – 2015, PO-PSL). Rządzili nami już nie tyle zwykłe skurwysyny, co wręcz międzynarodowa mafia, bezlitośnie drenująca nasz kraj.

Jakie manipulacje i celowe sabotaże miały tu miejsce? Nie chodzi tylko o gigantyczny rozmiar korupcji, zadłużanie kraju, służenie obcym interesom. To wszystko opisały media. Czego jednak media nie opisały? Czego nie przeczytasz nawet na portalach które chcą uchodzić za niezależne? Nie przeczytasz o manipulacji dokonywanej przez NBP (narodowy bank polski – de facto prywatny, korporacyjny bank). Manipulacja ta została zapoczątkowana przez nie kogo innego, jak przez Leszka Balcerowicza. Który odpowiada za zagładę gospodarczą naszego państwa, za nędzę milionów, za masową emigrację, za około 200.000 samobójstw z przyczyn ekonomicznych.

NBP poprzez „kreatywne” mechanizmy pseudo-ekonomiczne czterokrotnie zaniża wartość złotówki względem euro. Im słabszy pieniądz tym lepiej dla kapitalistów i eksporterów, a tym gorzej dla zwykłych ludzi, którzy za swoje pensje mogą kupić mało. Pomyśl – gdyby nie zaniżano sztucznie wartości polskiej złotówki, to pensja 2000 złotych starczyłaby na dość dużo. Nie mówiąc już o średniej krajowej. Jedno euro powinno kosztować 1,0 lub ostatecznie 1,5 złotego!

Narodowy Bank Polski, czy prywatny bank pożyczający rządowi złotówki?

Cytuję: „Dzisiaj każdy „myślący” człowiek powie, że kurs naszej waluty jest przecież płynny i ustala się w wyniku wolnej gry rynkowej, a NBP nie musi nawet interweniować w obronie wyznaczonego parytetu ( swoją drogą wyznaczonego metodą decyzji Prezesa, a nie rynku). To bezsprzecznie prawda, ale kurs nie został wyznaczony wczoraj, ani przedwczoraj, ale kształtował się od początku lat dziewięćdziesiątych – tyle że przez pierwszą dekadę nie miało to nic wspólnego z wolną grą rynkową. Początkowo bowiem, kurs wyznaczony był arbitralnie przez Leszka Balcerowicza na poziomie 9500 starych złotych za dolara (dzisiejsze 95 groszy), jako kurs sztywny, który później stopniowo uelastyczniano (przy jednoczesnej błyskawicznej deprecjacji spowodowanej inflacją, której przyczyną był nadmierny dodruk pieniądza).

Owa elastyczność nie miała jednak nic wspólnego wolnym rynkiem walutowym. Było to nadal ręczne sterowanie mające zapewnić finansową wydolność budżetu, atrakcyjność obligacji, spłatę zadłużenia zagranicznego i płynną wyprzedaż firm państwowych. Mimo, że wiele z tych celów miało swoje realne uzasadnienie – taka nierynkowa polityka kursowa prowadzona w niby rynkowej gospodarce spowodowała, że w ciągu dekady powstała sieć powiązań ekonomicznych, które utrwaliły psychologiczny kurs złotówki na dzisiejszym poziomie (osiągnęliśmy go już w roku 1995) i jego stopniowe uwalnianie od roku 1998 nie mogło już niczego zmienić, bez naruszenia interesów międzynarodowych instytucji walutowych.”

NBP właścicielAutor powyższego cytatu: prof. Andrzej Fidelis
Źródło: prawica.com
Czytaj całość: https://kefir2010.wordpress.com/2012/02/26/dlaczego-polska-jest-pariasem-europy-skala-niewolnictwa-w-polsce/

Coś podobnego, choć nie do końca, mówili przedstawiciele.. Deutsche Banku (!) cytowani przez telewizję TVN BiŚ:

Cytuję: „Polski złoty jest „ekstremalnie tani” – uważają ekonomiści Deutsche Banku i określają polską walutę mianem „najtańszej na świecie”. Podkreślają, że złoty jest bardzo niedowartościowany, biorąc pod uwagę solidne fundamenty gospodarcze Polski. Polskiego złotego pod lupę wziął zespół strategów rynkowych Global FX Research z Deutsche Banku pod przewodnictwem Alana Ruskina oraz George’a Saravelosa. Ich raport cytuje amerykański „Business Insider”.

W ocenie analityków, złoty jest „ekstremalnie tani” i niedowartościowany o ok. 10 proc. Za tym, że będzie w przyszłości zyskiwał ma – zdaniem analityków DB – przemawiać fakt, że gospodarcze perspektywa dla Polski są „solidne”.”
To tylko 1/3 artykułu, aby przeczytać całość kliknij na link poniżej:

http://tvn24bis.pl/wiadomosci-walutowe,77/polski-zloty-niedowartosciowany-o-10-proc,645921.html

Więc kto tak naprawdę jest właścicielem NBP i dlaczego nie jest to polski rząd?!

Poniżej artykuł z portalu giełdowo-finansowego AmerBroker. Znamienne jest to, że to co jeszcze kiedyś było tylko teorią spiskową, jest dziś opisywane na fachowych portalach. Innym ciekawym portalem opisującym kulisy światowej ekonomii, jest Independent Trader.

Kto jest realnym właścicielem NBP? Wokół tego tematu narosło mnóstwo niejasności i kontrowersji. Według autora z AmerBroker, dużą część akcji NBP posiada koncern międzynarodowych finansistów i spekulantów – Rotschildów. Według wielu teorii spiskowych, rodzina Rotschildów wraz z innymi klanami ma rządzić Ziemią.
Czytaj cały artykuł: https://kefir2010.wordpress.com/2016/05/15/ten-kto-rzadzi-nbp-rzadzi-polska-zobacz-kto-to-a-zdziwisz-sie-bardzo/

I na koniec jeszcze jedna bardzo ważna rzecz.. Pamiętacie piramidę potrzeb Maslowa? Na pierwszych miejscach są potrzeby najbardziej „fizyczne” czy też „przyziemne„. W tym jest to potrzeba bezpieczeństwa finansowego i stabilizacji finansowej. Czyli zarobki, dach nad głową, by mieć co do gara włożyć, by w weekend pozwolić sobie w weekend pójść do kina, teatru, na koncert, wypić sobie piwo czy zajarać zioło.

I teraz: my, Polacy zostaliśmy praktycznie pozbawieni finansowego bezpieczeństwa. Kapitalizm w naszym kraju został tak skonfigurowany, by był drapieżny, nie liczący się z ludźmi, bez zasad. By zarobki były niskie, a ceny tak wysokie jak na Zachodzie. By nie było budownictwa socjalnego i pomocy socjalnej. By zasiłki, emerytury i renty były niskie. Jak myślicie, po co to zrobiono?

Eksploatacja naszego kraju powinna się zakończyć

Za tym kryje się dużo głębsza konspiracja, niż wielu z Was się wydaje. Gdy człowiek nie ma zaspokojonych potrzeb fizycznych, materialnych, to nie będą go interesować potrzeby wyższe. Logiczne: gdy nie ma gdzie mieszkać i co do gara włożyć, to człowieka nie interesuje kultura, sztuka, duchowość. Także z tego powodu, że nie ma na to pieniędzy. Do tego dochodzi lęk, mniej lub bardziej podświadomy. Sypie się zdrowie, z powodu śmieciarskiego żarcia pojawiają się niedobory a potem choroby.

Powinniśmy sobie uświadomić, że mamy do czynienia z celowym sabotażem naszego kraju. Mamy do czynienia z ludobójstwem ekonomicznym. Ale także medycznym. Zauważcie że to w krajach Europy Środkowej (plus USA) szczepienia są obowiązkowe i jest ich najwięcej. To w naszych krajach jest też najsłabsza diagnostyka medyczna, i najwięcej testów nowych farmaceutyków, także przeprowadzanych nielegalnie i ze złamaniem wszelkich zasad – bez wiedzy i zgody pacjenta.

To w naszych krajach najsilniejsze jest lobby farmaceutyczne i najbardziej fałszuje się żywność. To coś dużo, dużo więcej niż „tylko” gospodarcza eksploatacja przez Moskwę, Berlin i Waszyngton.

Co możesz zrobić Ty, jako jednostka? Nie zbawimy ani świata ani naszego kraju. Według teorii ezoterycznych, nasza wspólna świadomość zbiorowa, wspólny globalny umysł, uczy się i ewoluuje, ale w tempie tysiącleci. Ty masz aktualne życie tu i teraz, trwające ledwie mgnienie oka. I Ty możesz uczyć się praw wszechświata, zdobywać wiedzę, oczyszczać swój umysł..

O tym jak wykorzystywać prawa wszechświata na korzyść swoją i innych, pisałem w linku poniżej. Jest tam zbiór kilkunastu już artykułów – POLECAM:
https://kefir2010.wordpress.com/strony-linki/swiadomosc-nowe/

Autor: Jarek Kefir

Hej Kochani! 🙂 Każdy komu zależy na przekazywaniu dalej niezależnych i niecenzurowanych informacji, może dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp. Moja działalność zależy m.in. od Waszego wsparcia. Link z informacją tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

 

 

 

Reklamy

79 odpowiedzi »

 1. wszystko prawda ale przynajmniej teraz można juz wlaczyc tvp i mowia jak jest a nie ze bajka tylko tego nie widzimy… jak za PO, dzisiaj mówili ze nastawiają polski przemysl samochodowy na auta i busy elektryczne bo wiadomo nie mamy szans na dogolnienie technologi spalinowo-smierdzacej no i może dobrze, co by nie moglo mieć miejsca za POniemieckiej frakcji, ostatnie 8 lat to nie tylko ze sa stracone ale tak zamacily wszystko ze tylko odkrecic to zajmie polowe kadencji a już o odrestaurowaniu przemyslu żeglugi srodladowej budowy statkow hut itd. nie wspomnę, czuc zmiane wreszcie podtrzymujmy rząd mentalnie to dobrzy ludzie i nie nosza zegarkow za 20 000 zl…

  Polubienie

  • Tak GMO juz ci zrobia dobrze i jeszcze mentalnie to czujesz choc masz nadzieje …ale uwazaj bo moze harpa czestotliwosc zwiekszyli i lacza Cie z Mosadem tak dla optymizmu Twojego:)
   Kazdy z tych politykow nim doczolgal sie do koryta i unurzyl w nim ryj byl na specjalnych szkoleniach,dlugo i krotko terminowych za oceanem.Tego jednak zaden polityk z sejmu,senatu,radny ani premier czy minister nie chlapnie ozorem.Sprawa wtedy by sie ulala i narod dowiedzial jak to jest ustawione.Ktos z nich chcialby sie wycofac z obietnic danych w Washington?nie mysle,bo skonczyli by jak Lepper i inni. Jak sie raz dupy da to juz musza do konca tanczyc tango.

   „The International Visitor Leadership to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA, do programu nie można się zgłosić, tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.
   Uczestnicy szkolenia z Polski:

   – Mieczysław Rakowski szkolony w 1978 r., polski premier w latach 1988-1989.

   – Hanna Suchocka, szkolona w 1988 r.. W latach 1992–1993 premier Polski, w latach 1997–2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w latach 2001–2013 ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim, w latach 2015–2016 pierwsza wiceprzewodnicząca komisji weneckiej.

   – Aleksander Kwaśniewski szkolony w 1994 r., prezydent Polski w latach 1995-2005.

   – Donald Tusk szkolony w 1995 r., premier Polski w latach 2007–2014, od grudnia 2014 przewodniczący Rady Europejskiej.

   – Kazimierz Marcinkiewicz szkolony w 2000 r., premier Polski od 31.10.2005 r. do 14.07.2006 r., w 2006 r. pełniący obowiązki prezydenta miasta stołecznego Warszawy, dyrektor w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie (2007–2008).

   – Bronisław Komorowski szkolony w 2006 r., prezydent Polski w latach 2010-2015.

   – Beata Szydło szkolona w 2004 r., polska premier aktualnie urzędująca (2016 r.).

   A Polacy śledzą kolejne „starcia” między PiS a PO. Brak słów.”

   http://wolnemedia.net/szydlo-tusk-kwasniewski-po-tej-samej-stronie/

   Niektorzy mieli okazje jeszcze za komuny przechodzic specjalne treningi zmian osobowsoci i charakteru Moskiwe ,choc podejrzewam ze wiekszosc ze wzgledu na pochodzenie kryptotamuldyczne nie musza pracowac nad charakterem i przekonaniami wobec Polakow.Robia to z czystej antymilosci do Polakow slowian jaki i terenu miedzy Odra a Bugiem. Pozniej kiedy zmienil sie wiatr po 89 w modzie nastaly szkolenia w USA ,wiadomo ..wielki swiat.Trockisci ,wszelkiej masci agitatorzy,miekie faje i zboczency genderyczni to dzieci bankierow z Wall Street ,wyciagajacych energie z ludow Europy za pomoca wojen i zmian systemowych.Maja to we krwi z pochodzenia od pokolen.

   Polubienie

    • GMO to bedziesz musial w krotce zaczac mowic w innym jezyku ,ktorym posluguje sie wiekszosc wyznawcow Habadu.Poczytaj troche o tej organizacji to dowiesz sie dlaczego Duda byl na zjezdzie Knesetu w Krakowie. Kazdy jeden z nich po szkoleniach ma za zadanie zubozania narodu Polskiego ,ktory nie jest godzien zycia na tej ziemi wedlug ich mniemania. Dlaczego Donald Tusk mogl podnosic ustawicznie podatki dla Polakow,ustawic OFE i wypych aktywow emerytow i przyszlych beneficjentow w przeciagu roku poza kraj a na koncu po aferze Amber Gold nawiac na stanowisko w UE? Jego kontroler byly Minister Finansow niejaki Jacek Rostowski nadzorowal takie operacje jak Amber Gold czyli wywozke zlota w sztabach z Polski na koszt Polakow i podatnikow RP.Niekorzystny budzet nadzorowany przez masona Rostowskiego byl takze ustawiony na wysys i to ustawiony pod grozba wojny domowej lub blizej nieokreslonej agresji kogos lub czegos.Nie rzadza nami Polacy a jesli takowi sa to marionetki ,ktore daly sie poprostu skurwic.Czy to wina Polakow ze tego nie widza?Wierzymy w demokratyczne wybory do rzadu ?Zycze szczescia.Nie bede w to wnikal ,niech kazdy sobie na to odpowie. Iluminati ,Masoni,Jezuici ,KK itp to tylko nadbudowki Habadu ,ktory kontroluje US,UE,Islam i wiele innych sekt. Jesli chodzi o Twoj optymizm szkoleniowy kontrolerow RP to niepodzielam ale dziwie sie Tobie ,bo generalnie po PO ,to wlasnie nastepna PIS jest partia nastawiona na wysys energi z Polakow i wypych z kraju.Ten koszmar wybijania Polakow w roznoraki sposob po 45 roku nie skonczyl sie po 89 r.Sztafeta pokolen mordercow i okupantow Polakow trwa i nie dajcie sie zwiesc pierdolami PO-Pisu ze bedzie dobrze.

     Polubienie

    • Morawiecki fajnie kombinuje nie widze w tym diabla, trzymam za pis kciuki to nasza ostatnia szansa, po poziomie szkalowania pisu widac ze sa na dobrej drodze dla nas oczywiscie

     Polubienie

    • Ja ci się naprawdę dziwię, gmo. Ty naprawdę uważasz, że PiS jest wspaniały, och i ach? Radziwiłł załatwił, że nie kupię sobie pigułki po bez recepty. Jak się bzyknę i nie zadziała zabezpieczenie, to będę się musiała tułać po ginekologach po receptę. Myślisz, że mi wydadzą? Państwowo będę czekać jakieś 2 tygodnie na wizytę. A tabletka działa tylko do 72 godzin po stosunku. Prywatnie pewnie mnie ktoś przyjmie, ale zabulę 100 zł za wizytę plus 150 zł kosztuje ta jedna tabletka. Oczywiście, prywatnie również lekarz może mi jej nie wydać, bo powie, że obowiązuje go pisiorska klauzula sumienia. Co wtedy? Muszę szukać dalej, a czas ucieka. Naprawdę, zajebiście. Zajebiste państwo, w którym można samemu decydować o sobie. Morawiecki? Hahahahah. Dobrze ci radzę, gmo, poczytaj sobie najpierw trochę o nim. Przecież to właśnie on podpisał umowę TTIP. Poczytaj sobie to wszystko w necie, jeśli nie wierzysz. To, że PiS jest przeciw PO, to nie oznacza, że jest z nami. Koleżanka Jagoda dobrze prawi. Niestety, być może się tutaj narażę wielu osobom, no trudno, taki już mój los. Ale wybór pomiędzy pisiorami a pełowcami to jak wybór między dżumą a cholerą. Jedni to oszołomy, sterowane przez episkopat (celowo z małej litery), a drudzy to przytułek dla byłych esbeków i innych dziwaków, a przede wszystkim rozpierdalaczy kraju. Nie ma tutaj dobrej partii, zresztą najlepiej byłoby zlikwidować partie w pizdu. Dlaczego w tym kraju są albo jacyś kurwa zjebani kodowcy czy inni „nowocześni”, albo kółka różańcowe z Radia Maryja i jedni napierdalają w drugich? Koduchy, czyli stare ubeki oderwane od koryta kwiczą z bólu dupy jaki w związku z powyższym przeżywają, a mohery wrzeszczą o zakazie aborcji i dostępu do antykoncepcji? Dlaczego nie ma normalnych ludzi, zajmujących się tym, co w państwie najważniejsze, przede wszystkim gospodarką? Tak na koniec mego wywodu, piszę to do wszystkich osobników płci męskiej, popierających PiS – zobaczymy, co powiecie, gdy będziecie sobie chcieli poruchać bez konsekwencji, a tu dupa, bo wasza kobieta nie będzie nawet mogła kupić środków antykoncepcyjnych. Wtedy zostanie wam do wyboru – albo żyć w celibacie, albo utrzymywać niechcianego dzieciaka. Ewentualnie można strzelić sobie w łeb, odkręcić gaz, albo iść się powiesić. Sajonara! 🙂

     Polubienie

    • Ruda, dobrze że powróciłaś, bo takich mądrych kobiet nigdy dość, a wręcz deficyt w tym ukrzyżowanym katolandzie :). PIS to kaganat usraelski, także jak pejsate zagrają, tak oni zatańczą, a że Vatican to żydoski okupant, więc ucisk zapowiada się eskalować. Idzie pomór judejski na całego, przygotowują owieczki do roli mesjasza, a ten jak skończył to wiadomo, a to dobra nowina, od dobre zmiany:
     „http://www.wykop.pl/link/3186271/religia-na-maturze-mozliwa-w-2021-r/

     Polubienie

    • Masz rację, Sanctus. Niech z Polski wypierdalają wszyscy, którym się Ona nie podoba.
     Niech jadą sobie, jak to powiedziała Ruda, w pizdu, tam, gdzie będą mieli lepszy rząd, lepsze klimaty, zero religii, zero polityki, lepszych sąsiadów, szefów i ładniejsze niebo.

     Nikt tu nikogo nie trzyma na siłę. I masz rację, że najmniej tych, którzy całe życie narzekają na ludzi i miejsce, w którym żyją! Robią tylko smród. Są przysłowiowym, szkodliwym piątym kołem u wozu.
     Droga wolna! Jeszcze im kanapki na drogę zrobimy z polskiego chleba …

     No to żeś mnie Sanctus zainspirował swoją wypowiedzią, za co dziękuję.

     Komu nie podoba się ten kraj, niech sobie jedzie w pizdu. Niech szuka sobie szczęścia nad Renem, Tamizą, Sekwaną, a Wisłę zostawi dla tych, dla których ta rzeka płynie przez ich ojczyznę. A słowo OJCZYZNA dla nich coś znaczy, nawet, gdyby byli w najdalszym zakątku tego świata.

     Polubienie

    • zagranica to jest taki narkotyk pensje 4 razy większe ale zycie z murzynami i arabami i ich fanaberiami, tam jest tylko praca i puby po pracy, ale siedza bo kasa robi swoje plus można kombinować z zasiłkami szkołami i tak zycie schodzi na wiecznej tułaczce i kombinowaniu

     Polubienie

    • ,, Krysiu! łyzka dziekciu!
     Tobie tez sie pewne sprawy nie podobają”

     Owszem. Szczególnie ci, którzy ciągle narzekają na mój kraj, na wszystkich i wszystko w nim istniejące. Gdyby ,,elity” (czyt. zdrajcy, manipulatorzy, sprzedawczyki, złodzieje i donosiciele) mieli chociaż iskierkę uczucia do Polski nie rozpierdoliliby i nie zniszczyli mojego kraju.
     Czym się od takich ,,elit” różnią ludzie, którzy Polskę mają za nic, a dzień bez narzekania na Polskę i Rodaków uważają za dzień stracony? Niczym. To cicha współpraca z destruktorami.
     Jeśli nienawidzisz sąsiada, to gdy jego firma zbankrutuje, będziesz płakał zasmucony?
     No, chyba wolne żarty!
     Ale jeśli będziesz kochał, szanował i rozumiał sąsiada, nie pozwolisz powiedzieć na niego złego słowa i nie dasz go ograbiać przez nieuczciwych.
     Podobnie jest z ojczyzną.
     Ciągła wrogość, narzekanie, złorzeczenie sprzyja destruktorom i dewastatorom naszego pięknego Kraju.

     Jak może nad nami zaświecić słońce, jeżeli bez przerwy ściągamy czarne, ciężkie, burzowe chmury?
     Dlaczego tak łatwo znajdujemy powody do narzekań, a tak trudno, albo wcale nie przechodzi nam przez gardło zauważenie pozytywów, docenienie kogoś, wyrażenie sympatii do drugiego człowieka, bez względu na jego ideologie i widzenie świata?

     Miliony Polaków, którzy wyjechali za granicę za chlebem, tęsknią za Ojczyzną. A w Polsce? Wśród tych, którzy pozostali jest wielu, którym nic nie odpowiada. Niech zatem wyjadą, zrobią miejsce dla tych, którzy chcieliby żyć i mieszkać w Ojczyźnie.

     Owszem. Jest moment, do którego narzekanie i widzenie problemu jest potrzebne i konstruktywne, ale jeśli nic nie robi się by coś zmienić i dalej tylko narzeka, to taki stan rzeczy czyni człowieka zgnuśniałym, ciągle zestresowanym, złośliwym, apatycznym, zapadającym się i ciągnącym za sobą innych.

     Piwniczne myślenie prędzej czy później umiejscowi człowieka w piwnicy.

     O! A gdzie podziało się mentalne słońce? Gdzie spokój błękitnego nieba? Nie ma!

     No to ponarzekajmy na ich brak. …

     Przyciągam to, co odczuwam.

     Pierwsze Naturalne prawo Przyciągania, głoszone m.in. przez Marka Passio, którego wykłady ,,studiowałam” już kiedyś. To pewnie między innymi dzięki nim nazywasz mnie MĄDRĄ BABĄ 😀 😀 😀

     Serdecznie pozdrawiam.

     Polubienie

    • Masz podobne do mnie podejście.
     Mnie też to boli i sam zarabiam za granicą. Mam pare lat i te jazdy mnie już meczą. Masz rację Krysiu, ale małego psztyczka mozna dać z Miłoscią. Zresztą prawidłowo odebrałaś
     Pozdrowienia

     Polubienie

    • Co wy macie z tym patriotyzmem ?Wkurzające jest to że przez takie właśnie myślenie tysiące owiec biegnie bronić swojego „kraju” w wojnach wywołanych przez elity.Zamiast jednoczyć się coraz bardziej pogrążamy się w narodowościowym bagnie.Powstanie Warszawskie też tak czcicie ?

     Polubienie

    • Chyba się zapedziłeś kolego
     To nie mam prawa bronic swego leża? Nie moge bronic sie przeciw jednemu z wystąpień przeciw Prawu Naturalnemu? Zapewne pomyliłes pewne sprawy obronę z agresją. Bronisz sie na swojej ziemi i swoich bliskich. To co dzieje sie w Afganistanie czy Iraku to agresja czystej wody. To Amerykanie dodaja do tego fałszywa ideologię. Tu się z Toba zgodzę i mam podobne zdanie. Powstanie Warszawskie było dla mnie rzezia ludnosci cywilnej – i tyle. Jestem z Poznania i bardzo mnie boli ze wygrane Wielkopolskie nawet w połowie nie liczy sie tak jak warszawskie. Tak dziwnie zagrałes ze nie wiem czy masz cos przeciw narodom. Rozwiń temat

     Polubienie

    • Po prostu uważam że nie potrzebnie bawimy się w czczenie kraju w którym żyjemy.Jakoś nigdy nie umiałem pojąć patriotyzmu 😀
     Czy to nie przez to że zostaliśmy podzieleni na narody/kraje tak się nie na widzimy ?Afryka ?Kolonizacje zniszczyły ten kontynent stworzono sztuczne granice podzielono ludność wpojono im barbarzyńską mentalność.

     Polubienie

    • Tylko że oni mieli barbarzyńską mentalność od zawsze i nadal mają. Są setki lat do tyłu.
     Gdyby wprowadzić to całe multi-kulti, i przyjąć tu 100 milionów (a może miliard?!) saracenów, to miałbyś nie duchowość i jogę, ale krwawicę na ulicach.
     Globalna świadomość i idea „jednej ludzkiej rasy” jest piękna, ale zupełnie nierealna i wręcz bardzo niebezpieczna.
     „Chcesz pokoju to szykuj się do wojny”. Ja godzę bycie rasistą z byciem uduchowionym. Dwie skrajności, ale trzeba je godzić.

     Polubienie

    • Kto tu mówi żeby ich zapraszać ?Według mnie właśnie przez patriotyzm/nacjonalizm miliony amerykanów dały się nabrać elitom i poszły „naprawiać” i tak już zepsuty wschód.Co z tego wynikło chyba każdy wie.

     Polubienie

    • no katola się z czasem z nich wypleni -_- , morawiecki mowil wlasnie o tym ttp ze sa dwie czesci jedna dobra druga zla, wlacz tv można się nareszcie dużo dowiedzieć faktycznych rzeczy a nie tylko ze jest swietnie, znaczy im jest swietnie -_- (a w zasadzie było) jak przez ostatnie 8 lat, chcą dzietność zwiekszyc na sile ale nie tedy droga żeby karac i zabraniać, dzisiaj wlasnie podpisałem pikietę przy metrze o dostep do aborcji, ty tez pisz do ministrów, zawsz trzeba naciskac jak cos robia nie tak

     Polubienie

    • ,, Po prostu uważam że nie potrzebnie bawimy się w czczenie kraju w którym żyjemy. Jakoś nigdy nie umiałem pojąć patriotyzmu😀”

     Wybacz, że tak trochę ,,zadziornie” skomentuję:
     Chcesz mieć punkt zaczepienia na tej Ziemi, od którego oddalasz się, ale zawsze wiesz, ze możesz powrócić do niego, jak do domu Matki i Ojca?
     Masz klucz przy sobie i zawsze wiesz jak przekręcić zamek, by poczuć zapach własnego domu.
     Jeśli tych klimatów nie jarzysz, pochodź jeszcze trochę po Ziemi. To tylko kwestia czasu
     Kochasz swoją Rodzinę, sąsiedztwo, okolicę, w której przebywasz – jak to nazwiesz?
     Kochasz i szanujesz dalej – wszystkich i wszystko w obrębie narodu, który tworzysz – jak to nazwiesz? Ktoś nazwał to patriotyzmem.
     Jeśli w Rodzinie nauczono cię bycia jej członkiem – szanowanym i szanującym – jeśli nauczono cię szacunku wobec innych rodzin(nawet tych, które będziesz poznawał w życiu), to nie trudno będzie ci pojąć patriotyzm – uczucie identyczne jak w domu rodzinnym – tyle, że nieco większym, ściany tego domu stoją na granicach kraju.

     I nikt tu nie mówi o propagandzie sprzyjającej wojnie.

     Przebywając ze swoją rodziną wcale nie myślisz o wojnie.
     Ale niech tylko ktoś spróbuje ruszyć twoją Rodzinę ….

     Polubienie

    • czasem się zastanawiam czy te nasze sentymenty to czasem nie zkatoliczenie a nie slowianskosc, po amerykanach – slowianach nie widać tej pizdowatosci, wszędzie się dobrze czuja chodz narzekają na amerykańskie tropiki nie wiedzac ze ich dom europa srodkowa ma normalne temperatury i wilgotność, np. slyszalem jak jedna amerykanka mowila ze jak czuje skunksa to jej się przypomina mlodosc i jej ex chłopak a normalni ludzie dostają kuku na ten smrod z piekla rodem, w stanach wynaleźli jeszcze jedna metode pozbywania się ludzi a mianowicie rozpylają wieczorem z ciezarowki pestycydy niby na komary… , tam się już nic nie da zrobić chyba, sprawy zaszly tam za daleko, ludzie sa obaszachowani za bardzo

     Polubienie

    • Ruda, tak Cię szukałem w niedziele w Bełchatowie, żeby Cię pocieszyć, ale tylko takie bure przybłędy wszędzie się rozgościły. Nawet na waszkowiźnie, Nie świruj, tylko bądź sobą!

     Polubienie

    • ,, Morawiecki fajnie kombinuje nie widze w tym diabla, trzymam za pis kciuki to nasza ostatnia szansa, po poziomie szkalowania pisu widac ze sa na dobrej drodze dla nas oczywiscie”

     W całej rozciągłości zgadzam się z tobą Gmosiu. ,,Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim Polakom dogodził” 🙂
     Należy patrzeć perspektywicznie. Życie człowieka to lata, życie narodu to pokolenia.
     Obecne pokolenie często nie myśli jaką przyszłość serwuje swoim dzieciom i wnukom.
     System wychowuje chwilowych egoistów. Służyć to ma zatraceniu korzeni, więzi, tradycji, narodu.
     Ale kto dziś tak myśli, jak myśleli nasi Ojcowie, Dziadowie?
     Nie jeden z nich, gdyby wiedział, że ginie za metr ziemi, na której dziś stoi człowiek bez idei narodu, a tylko z interesem własnego czubka nosa, nie wyszedłby na pole walki …
     Bo niby dla jakich Polaków miałby ginąć? Dla ludzi, którzy nigdy z dumą nie nazwali siebie Polakiem? Którzy nie wierzą, że warto mieć swój kraj, warto mieć Polskę?

     Warto mieć swoją ziemię i gwiazdy nad nią, pod którymi się człowiek urodził. To nigdy nie znikający identyfikator istoty ludzkiej między Kosmosem a Gają. To najpewniejszy, niezniszczalny dokument tożsamości człowieka, który, bez względu na koleje losu, zawsze będzie miał ten dowód tożsamości zapisany gdzieś głęboko w sercu.

     Polubienie

    • pewnie się będę powtarzal ale mierzymorze eyropejske to parcela z najlepszym klimatem bez dramatow pogodowch trzesien ziemi tsunami wigoci 40-50 celsjuszy w dzień i nocy itd. ludzie nie doceniają ze tego nie mamy w polsce bo nie wiedza jak pogoda może zniszczyć zycie i zdrowie, w stanach np. pojechanie „nad wode” w lecie nic nie daje, jest tak samo hujowo woda 25 stopni oddechu nie można zaczerpnąć bo wlgoc i gorąc, czyli pozostaje siedzieć w domu w lodówkowej klimie, nic nie można zaplanować na dworze bo nie wiadomo czy będzie przejebane czy nie a te nasze 30 stopni max to sielanka w porównaniu do stanow, w Polsce jedynie ludzie sa okropni agresywni nieufni podejrzlwi smutno-kościelni, laski się tak obcych facetow boja ze często uciekają przed nimi jak male dziewczynki

     Polubienie

    • I tu, Gmosiu, sprawdza się stare porzekadło ,,Cudze chwalicie, a swojego nie znacie”

     Może teraz powiem coś strasznego, ale gdyby tak dwa razy w tygodniu przez Polskę przelatywało potężne tornado, jak to ma miejsce w niektórych stanach USA, to może Polacy zaczęliby patrzeć na siebie z życzliwością, współodczuwaniem i współistniejącą jednością.
     Paradoksalne jest to, że mamy sprzyjający klimat, więc tworzymy mentalne tornada rozpieprzające kraj.
     Śnimy o dobrobycie, spokoju, ale gdy tylko otworzymy oczy, rozglądamy się za czymś złym, co można by rozkminiać i karmić siebie niskimi wibracjami.
     A przecież to całkowite zaprzeczenie ŻYCIA!

     Ba, nawet przyjęło się człowieka uśmiechniętego, radosnego, cieszącego się z drobiazgów nazywać chorym, chorym optymistą.
     A ,,zdrową normalnością” jest smutek, pesymizm i szklanka TYLKO z połową wody?
     ,,Zdrową normalnością” jest złorzeczenie drugiemu człowiekowi tylko dlatego, że myśli inaczej niż my?

     Agresywna reakcja na drugiego człowieka to nie rozbieżność poglądów. To lęk przed samym sobą. To okazja do wyrzucania z siebie wewnętrznego strachu przed byciem atakowanym.
     Człowiek znający swoją wartość i wewnętrzną siłę spokoju nie czuje się atakowany. Nie tworzy ze swojej przestrzeni pola walki. Nie nazywa innego człowieka przeciwnikiem.

     Uczymy się tego przez całe życie, przyglądając się tym, których drogi są prostsze i spokojniejsze. Drogi, na których ci ludzie wyzbyli się wielu ograniczeń, w jakich my jeszcze tkwimy.

     Bardzo serdecznie pozdrawiam cię, Gmo i życzę miłego dnia.

     Polubienie

    • agresja to brak kasy, jak w portfelu i na koncie spoko ona znika, nie trzeba tornada w polsce wystarczy amerykanskie 45 celsjuszy i 90 wilgoci, u nas nawiet nie wiedza co to wilgoc w lecie a powyżej 70 już zaczyna się ciężko niemalże na sile oddychać, w zeszłe lato mieisny 80 proc wilg dwa dni i ludzie zdychali a nikt nie miał pojęcia czemu… strasznie polacy sa niedoedukowani poza pierdolami książkowymi, nie mamy realnej potrzebnej wiedzy tylko wiedze nikomu do niczego nie potrzebna jak kultura sztuka teatr itd. , w kolko te same perdolniete sztuki ferdyddurka sluby panieńskie na huj to komu, swiat ucieka a my w kolko te same bezużyteczne pierdoly

     Polubienie

    • Ej,GMO,przesadzasz trochę:)Czytanie książek nie daje mi kasy,jest w zasadzie bezproduktywne ale daje mi mnóstwo przyjemności:)
     Jeśli chodzi o nasz kraj to ja uwielbiam nasz klimat,nasze pejzaże,nasz Bałtyk,uwielbiam moje okolice i chcę tu być:)
     Wiele osób narzeka na atmosferę w pracy i zawsze im wtedy mówię:ty też tą atmosferę współtworzysz ,pamiętaj o tym.
     W Polsce żyje się ciężko w porównaniu do tzw.zachodu i dlatego tłumaczę ludziom,że właśnie w takim kraju jak nasz powinniśmy się do siebie odnosić z życzliwością i szacunkiem.Tylko tyle,tak mało a jednak dużo:)

     Polubienie

    • Problem jest taki, że stare książki nie straciły na aktualności. Bo jak pisał Kochanowski: „Teraz Polak sobie nową śpiewke kupi, że zarówno przed szkodą jak i po szkodzie głupi”.

     Polubione przez 1 osoba

    • dzisiaj pewnie bardziej fraszka pasuje do francozow i niemcow, glupi przed przyjęciem murzynow i arabow i glupi po przyjęciu, my na szczescie dobrze pis wybraliśmy który widać raczej pozostawia frajde wznogacaczy kultury makreli wiec fraszka nieaktualna, stare astronomiczne książki z lat 70tych sa tylko spoko bo zdjęcia były nieretuszowane szczególnie widać na nich budowle księżycowe pusta ziemie spodki itd

     Polubienie

    • Dlatego popieram PiSuar jak tylko mogę (101% PiSobolszewik) i ze źrudeł 99,9% Top Sikret wiem, że po tej poniższej akcji będzie AKCJA DELEGALIZACJA antify, anarchistów, KOD, wszystkich fundacji Sorosa itp itd 🙂 Będzie się działo, będzie zabawa! 🙂

     Cytat: ” Jak ustalił portal Niezalezna.pl, niektórzy z zatrzymanych w Warszawie niedoszłych zamachowców, mieli powiązania z lewackimi bojówkarzami z Niemiec. Tymi samymi, którzy w 2011 roku zaatakowali Marsz Niepodległości.

     Stołeczni policjanci udaremnili zamach na komisariat Warszawa-Włochy. W ich ręce trafiło trzech mężczyzn w wieku 17, 31 i 35 lat. Funkcjonariusze zatrzymali ich chwilę po tym, jak podłożyli ładunki zapalające pod radiowozy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora okręgowego i aresztował ich na okres trzech miesięcy.”
     DALEJ: http://niezalezna.pl/80996-ujawniamy-co-laczy-lewackich-zamachowcow-i-bojowkarzy-z-niemiec

     „Zlikwidować Krytykę Polityczną. To oni zorganizowali napad bojówek niemieckich na polską młodzież. To jest V kolumna w Polsce. Natychmiast zdelegalizować!”
     KP też zdelegalizujemy 🙂

     Polubienie

    • wogole cale to PO jest powiazane jakos z seryjnm samobojca, przez wsi/sb najprawdopodobniej, skonczylo się PO i seryjny morderca przycichł, chyba się ne myle, albo morduje mniej może tylko, https://www.youtube.com/watch?v=-JsEO5xN_kQ , po smolensku tez nie było widać ze PO chcą cos wyjasniac, raczej wszystko tuszowali i rozsylali smsy do swoich ze zwalamy na piltow, tak się zachowują ci co przynajmniej wiedzieli ze cos zostało zaplanowane, normalni ludzie mieliby lzy w oczach, ach szkoda gadac no ale w końcu to frakcja niemiecka a wiec w polowie mordercze geny mongolskie, bavaria to gniazdo wylegu polmongolow zwanych Niemcami, 4 zewnętrzne planety zarzadzane przez naszych andromedanow pewnie popieraly by pis -_-

     Polubienie

    • Gmo-wiekszosc Pelowcow bylo na sznurku pentaganu.Gro seryjnych mordercow to wychankowie sluzb specjalnych us po specjalnych kursach.PIS jest zwiazany z nomenklatura us ale niejako po przez watykan.Seryjni tez dzialaja ale sa na uslugach watykanu.Teraz w ciezkich czasach zwatpienia ,musza odsiewac ziarno od plewu a kakaowcy maja najlepszych specjalistow od takiej roboty.

     Polubienie

   • bALCEROWICZ nas położył ,miałem wtedy prywatkę… Swoimi reformami rozwalił wszystko, co mogło Polsce pomagać udusił nasza gospodarkę w momencie kiedy do 2010roku byśmy się śmiali z biedy obecnej , a PiOjoki w 8 lat położyli nas na łopatki…

    Polubienie

  • niestety aż tak idealistycznie nie jest, ludzie władzy zaczynają żyć we własnym świecie niezależnie od opcji politycznej na co dowodem są gremialnie poparte przez prawicę podwyżki…dla siebie (a dobrą regułą byłoby, gdyby zmiany dot. pensji wchodziły w życie dopiero w następnej kadencji i uchwalane do połowy biegu czasu bieżącej), które zostały powstrzymane dopiero po społecznym oburzeniu i decyzji prezesa, że nie wspomnę obnoszenia się drogimi rzeczami po cichu aktualnie wspieranego byłego rzecznika…sorki ale to nie ma koloru partyjnego czy ideowego…

   Polubienie

    • nieswiadomie gorzej to byl pomysl o wyplacaniu apanazy zonom prezydentow.Malo ,wyplacenie zaleglych wyplat bylym prezydentowym.Juz sobie wyobrazam jak to taka Komoruska sie napracowala i napocila albo taka Jolka,Kwasniewska,ktora moczyla dupsko w nowo wyremontowanej laziece na koszt podatnika w palacu prezydenckim.No i oczywiscie za moczenie tego dupska ma placic podatnik wstecz jak i wszystkie inne jej przekrety zwiazane z nierozliczeniem sie z domow zakupionych na rzecz ich fundacji.. No to przepraszam PIS wymyslili czy kosmiciim podsuneli te pomyslu chyba ze reptylianie podsuneli im ta mysl.?Tamuldyczne geny sa takie same a o ile sie nie myle przywilej rzadzenia poograglowemu tamuldowi daje szczegolne wzgledy nad Polakami po przez lupienie tych drugich.Pytanie kiedy sie to kurwa skonczy.?

     Polubienie

    • http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/jowisz-ma-juz-oficjalnie-66-ksiezycow tu się konczy wszystko
     to wszystko nasi, akumulują sily żeby to yahwistyczne pterodaktyle wykurzyć to samo robia w astralu koncentrując o wiele więcej bojowych ksiezycow, w rejonie jowisza saturna jest ponad 100 naszych ksiezycow tj planet bojowo-transportowych i ponad 300 tej samej wielkości w astralu, wiec pozostaje zaciskac kciuki i czekac az gowno spadnie na wiatrak

     Polubienie

  • Gmozabija, ty jesteś chyba idiotą, żyjemy chyba w innych krajach. TVP mówi prawdę? Śnisz na jawie, a obudzisz się z ręką w gownie

   Polubienie

 2. Skoro mamy teraz ten kochany,sprawiedliwy i mądry pis,dlaczego jest gorzej,coraz gorzej? Dlaczego ceny tak wywindowane przez po/psl rosną a nie spadaja¿ Dlaczego jest coraz gorzej a nie lepiej?

  Polubienie

  • Bo centrala zarzadzania kolchozem zwanym Polska moze jest w Brukseli,moze w Washington a moze w Izraelu.Jaki rzad w Polsce po 45 byl polskim dla Polakow?…ktos moze powie?
   Poki co Duda podpisal ustawe szczepionkowa,ratyfikowana ustawa o bratniej pomocy przez obce wojsko na terenie Polski przeciw Polakom, ustawa o GMO pracuje w pelnej parze-obowiazujacy wiek emerytalny nie zostal zmieniony.Kto zatem rzadzi i dlaczego Polacy sa jednym z najgorzej zarabiajacych obywateli UE przy jednczesnie najwyzszych podatkach w UE? O co chodzi z panstwem wyznaniowym zatem przy jednoczesnym wzmacnianiu kleru u wladzy promowanym przez PIS z krypto-tamuldycznym rzadem.(malzonka prezydenta ma tatusia rabina) .Nie zebym krytykowal PIS ,bo wielu ma nadzieje i ja tez takie mialem ale powoli przecieram oczy i sam pukam sie w glowe z niedowierzaniem. PO – wiadomo zrobilo wiecej szkod przez 8 lat niz okupacja hitlerowska przez 5 lat wojny razem z ukrainskobanderowskim oddzialem pod patronatem SS w ciagu 2 miesiecy mordow na Polakach w czasie powstania w Warszawie. Skutki rzadu PO sa oplakane ale PIS niejako sam oddal wladze wczesniej tym kutasom w lapy . Taki polityczny koszerny wymyk aby zlikwidowac Samoobrone a europosly z PO mogly ratyfikowac traktat lizbonski.Dzis jestesmy w ciemnej dupie a kto by chcial miec wiecej nadzieji powinien wybrac sie na sume w niedziele ,bo podobno to czyni bardziej optymistycznym,choc ja sam sie tam nie wybiore gdzyz wole pozostac realista. Jedynie wypowiedzenie posluszenstwa owemu rzadowi moze jeszcze Polakow uratowac ,choc kto wie czy po desancie amerykanskich komandosow z czolgami nad Toruniem w czerwcu nie bedzie juz ryzykowne a my sami mozemy byc traktowanie jako zagrozeniem dla demokracji i swiatowego pokoju.
   „Skoro mamy teraz ten kochany,sprawiedliwy i mądry pis,dlaczego jest gorzej,coraz gorzej?”bo droga Jagudko robimy jako narod NIC.Mamy tylko nadzieje ze kolejny rzad i partia nas nie oszuka.Sluchajcie tego Jablonowskiego ,bo otwiera oczy i pomoga zrozumiec ze mamy reke w nocniku zanurzana w cieplym moczu.

   Polubienie

   • ,, Bo centrala zarzadzania kolchozem zwanym Polska moze jest w Brukseli,moze w Washington a moze w Izraelu.Jaki rzad w Polsce po 45 byl polskim dla Polakow?…ktos moze powie?

    Czy Rosjanie, Francuzi, Anglicy, Niemcy, Czesi, Belgowie, Rumuni , Węgrzy etc. są winni temu, że Polacy nie mają polskiego rządu????
    Kto Polakom wybiera rządy?
    Wina leży w rządach, czy w narodzie, który WYSTAWIA TAKĄ REPREZENTACJĘ, JAKĄ SAM JEST?
    Pieprzenie dla samego pieprzenia.
    Jak to możliwe, że taki mądry, uczciwy, zorientowany w polityce i patriotyczny naród wybiera na swoich reprezentantów złodziei i kombinatorów? Hmm … jest to możliwe?
    Wszyscy i wszystko jest wiecznie winne, ale nie sam Polak – najmądrzejszy człowiek – no po prostu pępek świata!

    No, chyba to jest proste jak szczanie, że mądry nie wybierze na swojego przedstawiciela debila, tylko wybierze kogoś godnego siebie i bacznie będzie patrzył mu na ręce i jego decyzje.

    W Polsce panuje powszechne przekonanie, że wybiera się władzę, a nie swoich PRZEDSTAWICIELI.
    Mało tego, Polacy ożywiają się, a w zasadzie budzą na dwa miesiące przed wyborami, a dzień po wyborach już napierdalają na nowy rząd. Już dzień po wyborach, gdzie efekty pracy mogą być widoczne dopiero po roku, dwóch!

    Spokojna praca rządu na wszystkich szczeblach przy wsparciu narodu i pod jego czujnym okiem – to ma sens i może przynosić owoce dobrostanu.
    Tylko ignorant powie, że w naszym kochanym kraju tak jest.

    No, może ktoś mi powie że Polacy wspierają rząd, nie utrzymują po wyborach podziałów między sobą i nie żrą się politycznie i wyznaniowo?
    Wszechobecne narzekanie przy stole biesiadnym, przy kawce, piwku czy grilku, przy własnej bezczynności w stylu: ,,WYBRAŁEM, WIĘC TERAZ NIECH ZA MNIE I DLA MNIE DZIAŁAJĄ”

    Podzielony naród, który narzeka, że wszystko jest do dupy jest narodem nieszkodliwym, pozwalającym sobą manipulować.
    Ludzie, którzy ciągle oglądają się za siebie w poszukiwaniu przyczajonego wroga nie zrobią ani jednego kroku do przodu. To między innymi, a może przede wszystkim leży w pakiecie zniewalającego systemu. Mieszane szczury w worku nie będą gryźć niosącego ten worek.

    Masz widzieć czarno, możesz narzekać, uznając to błędnie za przejaw swobody – to ci wolno.

    ,,Jest źle, jest źle, jest coraz gorzej…” – a jak może być lepiej, jeśli wysyłamy w eter niskie wibracje złego samopoczucia?

    ZAWSZE DOSTAJESZ OBFITOŚĆ TEGO, CO ODCZUWASZ.

    Jarek napisał, że szczęśliwa jednostka jest zagrożeniem dla systemu, bo wyrywa się z jego okowów. Przestaje reagować na wpajany strach, obawy, szczucie jednych na drugich.

    Zanim zaczniemy szukać przeszkód zewnętrznych, pozbądźmy się własnych.
    Zacznijmy od siebie. Bądźmy życzliwi dla ludzi i otaczającego nas świata, wyciszmy w sobie złość, oburzenie. Życzmy sobie, swojemu krajowi, Polkom i Polakom w nim mieszkającym jak najlepiej. Czujmy się odpowiedzialni za NASZ DOM, w którym atmosfera zależy od każdego z nas. Przecież naród to Ty, ja i ci żyjący obok nas.

    Serdecznie pozdrawiam.

    Polubienie

    • Krysiu! wiesz że mam Cie za MĄDRĄ BABĘ i rozumiem Twój niepokój o Ojczyzne wyrażony pod koniec wpisu. Rozumiem to i szanuję
     Proszę Cię jednak wysłuchaj ze spokojem ten wykład Marka Passio. To bardzo ważna i potrzebna wiedza o Prawach naturalnych. Ta wiedza daje zupełnie inne spojrzenie na całość. Przyczyny niepowodzeń trzeba szukać gdzie indziej. Mało tego – to co Ty tu robisz razem z nami jest iskierką nadzieji. Właśnie tedy droga – przyjaciółko! Nie miej do siebie o nic pretensji i daj czas czasowi. Masz ludzkie siły i możesz wykonać tylko ludzka pracę, a nie tytaniczną. Nie badź dla siebie zbyt wymagajaca
     Pozdrawiam szczególnie Ciebie

     Polubienie

    • Chcialem cos nsapisac Krystyno odnoszac sie do Twego komentarza na temat mozliwosci Polakow w swoim kraju ale jakos mi sie odechcialo i to juz kilka dni temu. Powiem jednak krotko ,ze Polska stracila calkowita niezaleznosc po podpisanio trkatatu lisbonskiego a pozniej ratyfikowanego raz jeszcze po dojsciu PO i odsuniecu Samoborony dzieki PIS. Zyczyc to mozemy sobie dobrze ale optymizm nic jednak nie zalatwi.Realizm tylko ,ktory niestety pokazuje okrutna prawde i nie zebym narzekal ale ludy europejskich slowian sa w dupie ,nie tylko Polska.Teraz Krystyno zycze juz tylko dobrych snow i poboznych zyczen,oczywiscie optymistycznych jeszcze,zeby nie bylo ze narzekam, ze sobie rzad wybralem lub nie.TY tez sobie owego nie wybralas jaki i zadnego poprzedniego,choc moze wiekszosci sie tak wydawac.Tyle w materi zyczen.Pozdrawiam.

     Polubienie

    • Krysia, i to jest sedno naszych problemów, ale nie liczylbym na zmianę, ten naród jest ciemny i daje sobą manipulować, tak, jak to robi teraz kaczor, a barany łykają wszystko co on mówi.

     Polubienie

  • ,, W Polsce żyje się ciężko w porównaniu do tzw.zachodu…”

   A może właśnie to ,,ciężko” hartuje nas, abyśmy nie zniewieścieli, jak zachód, abyśmy wzorem odsieczy wiedeńskiej, nie dali uśrednić naszej cywilizacji do poziomu znowu spokojnej kontroli i ograniczeń.
   ,,Uśrednianie” społeczeństw poprzez celowe zderzenia nie pasujących czasowo, lub wzajemnie wykluczających się kultur – to znany od tysięcy lat sposób na podtrzymywanie władzy nad człowiekiem.

   Polubienie

   • Krystyno nie daj sie zwiesc ,glodowe zarobki ,szarpanina z cenami,oplatami za zycie to nic innego jak wykanczalnie Polskich -slowian wg niektorych eugenikow ,to najniebezpiezniejszy element ..sprostuje ale dla nich.Oni wychodza z zalozenia albo oni nas wyknocza albo my przejmiemy wladze ,ktoregos dnia.Dlatego otaczaja nas taka opieka I miloscia ,ze musza nam wydzielac na chleb,oplaty za mieszkania I kredyty oraz ustalac kolejki na operacje. Na zachodzie bialych -slowian traktuje sie juz rowno(jak gowno) I w ramach depopulacji preferuje sie na lepszych stanowiskach kolorowych I cale multikulti a bialy drapie sie po glowie nie mogac zrozumiec co sie dzieje z jego zyciem oraz ,ze jego dzieci nie maja przyszlosci..no powiedzmy ,beda szczesciarzami jak nie popadna w uzaleznienie od narkotykow I seksu przed 18 rokiem zycia.Pozniej juz nie nadaja sie do niczego,nawet do zalozenia rodziny nie mowiac o utrzymaniu potomstwa.Taka sobie przyszlosc w porownaniu do rozprzestrzeniajacego sie islamizmu preferowanego przez rzady UE za nasze podatki.W USA sprawy maja sie nie lepiej a wszystkie niemile rzeczy w zyciu bialych ida w tm samym kierunku jak w UE.I nie zebym byl rasista w sensie ze nie lubie tych czy tamtych ale jak moglismy pozwolic rzada eugenikow na depopulacyjna polityke bialych ludzi. Jesli chodzi o Polske to widac ze bestie umilowaly nas sobie szzegolnie .Bezecenstwem ze strony rzadu tuskolandu bylo wyprowadzenie pieniedzy z OFE I to w krotkim czasie bo po 2 latach juz nie zostalo na emerytury a tym co bylo zajmowalo sie 200 agentur obcego wywiadu w ramah funduszy inwestycyjnych.Za pomoca gieldy wyprowadzili wszystko co mogli ,niestety na niekorzysc spiacych przyszlych I terazniejszych emerytow RP.DOnald juz moze tylko zaspiewac nam”w srod nocnej ciszy” tak jak dawniej spiewal w szansie na sukces.Za wyprodukowanie takie ciacha w postaci OFE ,Donek musial dostac dobra posade. Sprawy w USA wygladaja podobnie tylko ciagle jest wiecej do grabienia ale wiadomo wiecej podatnikow.Za pomoca gieldy I 401K odciaganego od wyplaty pracownikom ,tak jak w Polse kiedys dziala na terenie US setki obcych agentow z rzadowym pozwoleniem na wyprowadzanie przez gielde funduszy emerytalnych..ups przepraszam nie wyprowadzania tylko pomnazania a ze straty sa to juz pikus.Wmawia sie biedaka przez tube z tv ,reklamy aby sie nie martwili bo ich 401K sie odbije. A tu bagno do kwadratu bo odbije sie go..no.

    „Polskie bieda-pensje: Ponad 70 proc. pracowników zarabia mniej niż średnia krajowa. Na zachodzie wyższe są nawet zasiłki socjalne!
    wpis z dnia 17/05/2016
    Okazuje się, że średnia krajowa GUS ma niewiele wspólnego z rzeczywistymi zarobkami statystycznych Polaków. Ponad 70 proc. z nas może tylko pomarzyć o wynagrodzeniu na poziomie 4,2 tys. zł brutto. Realne zarobki dla większości osób pracujących na etacie są dużo niższe i wciąż mocno odbiegają od wynagrodzeń jakie można osiągnąć na zachodzie Europy, gdzie nawet zasiłki socjalne potrafią być znacznie wyższe…GUS raz na 2 lata ujawnia szczegółowy raport na temat wypłacanych w Polsce wynagrodzeń. Istotnie różni się on od publikowanego co miesiąc raportu na temat średniego wynagrodzenia, bowiem medianę i dominantę wynagrodzenia. Mediana to statystyczna wartość, która dzieli zbiór badanych rezultatów – w tym przypadku wynagrodzeń – dokładnie na pół. 50% wyników jest od tej wartości niższa, a drugie 50% – wyższa. Dominanta to z kolei najczęściej występująca w danym zbiorze wartość, czyli w tym przypadku – najczęściej wypłacane wynagrodzenie. Okazuje się, że według ostatniego szczegółowego raportu GUS (opublikowanego w grudniu ub.r.) mediana wynagrodzenia w naszym kraju wynosiła 2359 zł netto miesięcznie. To oznacza, że aż 50% zatrudnionych ludzi zarabiało mniej niż wspomniana kwota, stanowiąca obecnie równowartość zaledwie ok. 540 euro. Z kolei najczęściej wypłacanym wynagrodzeniem (dominantą) w była kwota 1786 zł netto (ok. 405 euro). Jakby tego było mało aż 1,36 mln zatrudnionych osób, które pracowały na niepełne części etatu, otrzymywało wynagrodzenie nie wyższe od minimalnego, czyli 1237 zł netto miesięcznie (tj. mniej niż ok. 280 euro)! Analizując powyższe dane (znacznie bardziej miarodajne i bliższe rzeczywistości niż comiesięczne raporty o „średniej krajowej”) można dojść do bardzo smutnego wniosku – po 27 latach od upadku PRL i 12 latach spędzonych w UE, pensje w naszym kraju są nadal bardzo niskie. Niestety, w sporej grupie państw należących do tzw. „starej UE” wyższe są nawet zasiłki socjalne!”

    Źródło: Struktura wynagrodzeń według zawodów (stat.gov.pl)

    Polubienie

    • głodowe pensje, ubecka policja i sady karajaca za kazde pierdoly, możemy tylko czekac na andromedan niestety

     Polubienie

   • hartowanie hartowaniem ale pensje już powinnismy mieć zachodnie i zaprotestować w koncu przeciwko 12 godzinnym smieciowkom i trzecim zmianom

    Polubienie

    • No to dała Becia 500, 1000 albo 1500 do pensji. Cokolwiek za to będzie kupione spowoduje to obrót pieniądza i w jakimś stopniu w płynie na koło zamachowe podaży i popytu.
     25 lat syfu nie sprząta się w dwa lub trzy miesiące. A w wielu obszarach nie ma co sprzątać, bo po prostu zostało skradzione, zdefraudowane – trzeba zaczynać od zera.

     Wśród Polaków panuje takie przekonanie, że z chwilą ,,wejścia” nowego rządu, już jutro z nieba będzie lecieć manna. A jak nie leci, to napieprzamy na rząd, nie dając mu szansy.
     Słyszeliśmy raport o stanie państwa i gospodarki po sitwach Tuska i Kopacz.
     Włóż ręce w gówno i wyjmij złoto – wielu Polaków uważa, że to się da.

     Czy bronię ten rząd? Oczywiście, daje mu szansę- tym samym sobie.
     No pewnie, że najlepiej jest usiąść bezczynnie i całą energię pożytkować na trzaskanie dziobem, jaki to rząd jest po….bany, jakie zło rozciąga nad krajem.
     Może nie całą energię – trochę trzeba zostawić na trawienie grilowej kiełby …

     Ktoś powie, ze już tyle było rządów i szans …
     Ale ten ktoś niech odpowie również na pytanie ,,Co sam w tym czasie robił?”

     Serce, umysł i DZIAŁANIE , jak mówi Mark Passio, tylko te trzy współistniejące komponenty tworzą całość i mogą zmieniać rzeczywistość.

     ,,IM GORSZE CZŁOWIEK MA ZDANIE O SWOIM KRAJU, TYM GORSZY KRAJ TEN DLA NIEGO SIĘ STAJE.”

     Bunt mentalny nie zamieniony w konstruktywne działanie( i pozytywne myśli sprawcze), daje jedynie powody do dalszych buntów -mentalnych, przy czym plan fizyczny nie zamanifestuje niczego nowego.
     Bo z czego i po co, skoro zależy nam na samym buntowaniu się.
     Czy malarz, biadoląc nad wcześniejszym obrazem namaluje lepszy? Nie.
     Dla lepszego obrazu musi stworzyć WIZJĘ, po czym wziąć farby i pędzel do ręki.
     Który malarz mówi o swoim, jeszcze nie namalowanym obrazie, że będzie do dupy?

     Chyba tylko fatalista …

     Pozdrowionka.

     Polubienie

    • tak z lini frontu tj wawy, menel prosi o pieniądze a dajacy bawidamek mowi dam ci ale jak mi powiesz na kogo glosowales a on ze nie glosuje ale jakby co to na kaczusia nigdy, tylko Schetru czyli podwojny przyfutca, czyzby twin souls ?, no i dajacy tez ze on by nigdy na pis i cale szczęście ze wszyscy tak mysla…
     przykład dwa: policjant do policjanta przed swietem kota (kodu) ze tylko PO i KOD i ze oni ida wszyscy masowo protestować ze ich znajomi ze ich rodiny i ze wogule cala polska przeciw pis, wiec wnioski takie skurwysyny sa za PO wszyscy inni za PIS, tak Krysiu wszystko się zgadza, np. każdy amerikan mowi ze stany sa great nie slyszalem żeby amerykan kiedyś powiedział ze sa do dupy, i się im manifestuje dużo pieniędzy dużo seksu dużo dzieci dużo wycieczek mogli by se zamanifestować tylko k jakiś umiarkowany bardziej klimat bo maja faktycznie tropiki jak w dupie, często 36 a i 46 jak w goraczce, to psioczenie na zapas niby polskie bazuje na religi to samo maja zydzi araby i katoly tj wszyscy fysnafcy yahwe, nasi amerykańscy slowianie nie maja cienia narzekania to jest bezcenne powinnismy się tego od nich uczyc

     Polubienie

    • GMO amerykanie nie narzekaja jak maja ekonomie dobra,jak cos idzie nie tak nie beda dalej mendolic ale w ruch ida uzywki ;alkochol,marycha i tam inne. Dopoki rzad z banksterami wpycha w dupy amerykanom drukowane dolary przez FED (niestety we formie digital w przelwie lub liniach kredytowych czy tez w formie pomocy socjalnej ) to jest im great! Niestety wszystko ma swoj koniec a czlowiek bestia ,ktora w niby raju przywyczila sie do laskotania po jajach ,chlanie wina butelkami po pracy ,wakacji 3 razy na rok i samochodow nowych w leasingi co 3 lata i kiedy w trybach oglupiania cos zazgrzyta to i w lepetynach zaczyna cos kolatac.Amerykaniec,Polak czy Niemiec ,kazdy jest istota ludzka ,ktora dopiero w obliczu silnego stresu zaczyna cos jarzyc i ukladac wszystko logicznie,choc przyznam ,ze owe uzywki i nadmiar kredytu sprawia w niektorych narodach nieodwracalne uszczerbki na duszy i umysle i ni jak nie poradza sobie w obliczu katastroy lub ucisku.Wtedy zostaja antydepresanty lub 2 metry sznura.Z moich obserwacji wynika ze skala narzekania wynika z niewygody i to jest normalne ,ze czlowiek rozumny najpierw glowkoje ,dlaczego jest biedny ,pozniej narzeka a na koncu sa czyny. Jak taki yankes moze narzekac drogi GMO skoro mial dostepna linie kredytowa a nawet po upadku w 2008 nie siegnleli do dna ,dlatego ze zalatwili to kosztem Azji i Europy. Te usmiechy amerykanskie znamy z propagandy telewizyjnej z ktora sie obeznajmilismy jeszcze za komuny. Niestety lub stety ,zachodnie narody nie staly w kolejkach za miechem,maslem,odzieza,paliwem itd bo ich juz nie musieli zapobiegliwi banksterzy eugeniczni mobilizowac ,brakiem zarcia do posluchu .Mieli odpowiednio zformatowana psychike ,lykali usmiech propagandowy z tuby telwizyjnej ,dlatego nie mieli komunizmu,wiekszych holokaustow i mogli sie smiac jak uzyteczni idioci…w odroznieniu od nas slowian.Nam zostaly narzucone inne formy tresury w postaci glodu dobr materialnych az w skrajnosc do przesady aby po 89 wejsc w okres zafascynowania zachodnim gownem z importu w kazdej postaci co bylo w podtrzymaniu nierozerwalnie utrzymywane z religia i zamordyzmem politycznym w czasie wszyskich tragedi Polakow.I jak tu sie smiac?Logicznie nikt nie bedzie sie smial jak blizej nieokreslone typy robia komus powolny holokaust rozlozony na pokolenia w celu wyniszczenia slowianskiego DNA.

     Polubienie

   • ,, Jagoda, ta jakaś tam.. Wypierdalaj, tylko nie zaryj o glebe…”

    Areckir, … Kochany Wiem, że jesteś Mistrzem oszczędnego słowa ( czasem ci tego zazdroszczę 🙂 ), ale nie rozumiem, dlaczego Jagoda ma wypierdalać …

    Może już ślepnę, ale poza jej krótkim wpisem, w którym wyraża doła wobec postrzeganej przez siebie rzeczywistości, nie znalazłam nic więcej …
    To tylko wpis – nie człowiek.
    Może czegoś nie wiem …

    Pozdrawiam w piękny, bo z upragnionym deszczem, poranek i miłego dnia.

    Polubione przez 1 osoba

 3. Madre. Tylko co z tym zrobic. Na lepsze linie cxasowe i zdarzeniowe nie udalo mi sie poki co nastawić. Wiem ze mozna ale nie do konca wiem jak. Widze to wszystko od lat. Wszyscy moi przyjaciele ciagle w pracy. I nic sie nie zmienia…

  Polubienie

 4. http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/86278-szydlo-tusk-i-kwasniewski-po-tej-samej-stronie

  „The International Visitor Leadership to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA, do programu nie można się zgłosić, tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.

  Uczestnicy szkolenia z Polski:

  – Mieczysław Rakowski szkolony w 1978 r., polski premier w latach 1988-1989.

  – Hanna Suchocka, szkolona w 1988 r.. W latach 1992–1993 premier Polski, w latach 1997–2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w latach 2001–2013 ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim, w latach 2015–2016 pierwsza wiceprzewodnicząca komisji weneckiej.

  – Aleksander Kwaśniewski szkolony w 1994 r., prezydent Polski w latach 1995-2005.

  – Donald Tusk szkolony w 1995 r., premier Polski w latach 2007–2014, od grudnia 2014 przewodniczący Rady Europejskiej.

  – Kazimierz Marcinkiewicz szkolony w 2000 r., premier Polski od 31.10.2005 r. do 14.07.2006 r., w 2006 r. pełniący obowiązki prezydenta miasta stołecznego Warszawy, dyrektor w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie (2007–2008).

  – Bronisław Komorowski szkolony w 2006 r., prezydent Polski w latach 2010-2015.

  – Beata Szydło szkolona w 2004 r., polska premier aktualnie urzędująca (2016 r.).

  A Polacy śledzą kolejne „starcia” między PiS a PO. Brak słów.”

  Polubienie

 5. http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/86284-kukiz15-interpeluje-ws-antypolskiego-protestu-zydow-w-usa

  „Kilka dni temu Friedman zorganizował przed polskim konsulatem na Manhattanie protest. Młodzi Żydzi mieli ze sobą transparenty o treści „Wasz kraj jest przesiąknięty krwią”.

  Rabin wykrzykiwał przez megafon, że w czasie II wojny światowej Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy.

  Jesteście odpowiedzialni za Holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci – stwierdził.

  Interwencji po incydencie z udziałem niedouczonej tłuszczy domaga się amerykańska Polonia, do czego jednak polskim władzom niespieszno. W związku z tym posłowie Kukiz’15 skierowali do ministra Waszczykowskiego interpelację.

  Polonia amerykańska alarmuje, że do tej pory brak jakiejkolwiek reakcji MSZ ani polskiej dyplomacji w USA. Czy Pański resort zareagował na tą skandaliczną sprawę? Jeżeli tak, to proszę o informację, w jaki sposób. Jeżeli zaś nie, prosimy o pilne podjęcie odpowiednich i stanowczych kroków – brzmi fragment interpelacji.

  Pod dokumentem podpisali się Piotr Marzec, Andrzej Kobylarz, Norbert Kaczmarczyk, Jarosław Porwich, Maciej Masłowski.”

  Polubienie

 6. Korupcja korupcją… Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prozaicznie prosta; kraje Europy Zachodniej bogaciły się po IIWŚ, produkowały rzeczy, które sprzedawano na całym świecie, a obywatele tych krajów bogacili się z roku na rok. Kiedy Polska po 89 roku zaczynała stawać na własnych nogach gospodarka była w opłakanym stanie i oprócz kilku gałęzi przemysłu przynosiła same straty. Dewaluacja złotówki to tylko próba (udana) by dogonić ekonomię zachodu i by pieniądz był wymienialny. Polska wciąż jest zbyt biednym krajem (i zbyt zaludnionym) by ludzie mogli żyć na takim samym poziomie jak w innych częściach świata. Produkcją cynkowych wiader dla IKEA napędza się ekonomię, ale nie tak jak sprzedażą mebli na całym świecie. Polska NIE MA (oprócz wódki i jedzenia) niczego na czym zarabia się pieniądze. A (!) te firmy, które rzeczywiście mogły napędzać polską gospodarkę zostały puszczone z torbami i rozkradzione. I NIE MÓWCIE MI TUTAJ O JAKICHŚ MAGICZNYCH WYTWORACH Z POLSKI. To zbyt mało by Polacy mogli bogacić się jak… dajmy na to Chińczycy. Jest szansa, że dogonimy świat, ale to zajmie jeszcze dużo czasu i TYLKO pod warunkiem, że nasi sojusznicy znowu nie wywiną nam numeru jak 70 lat temu.

  Polubienie

 7. To wynika przede wszystkim z tego, że Polska nie dogoniła jeszcze Zachodu. Dla pocieszenia powiem Wam tyle, że w krajach typu Portugalia czy Grecja ludzie zarabiają podobnie mało co w Polsce.

  I nie można porównywać cen na zasadzie; tam mają więcej i mniej wydają bo tak nie jest. Dla przykładu ja w Szwecji za mieszkanie płacę ponad 4000 zł na miesiąc – i zwyczajnie nie mam innego wyjścia. 🙂 To znaczy mógłbym płacić jeszcze więcej… Podobnie ceny produktów i usług są na ogół kilka razy wyższe niż w Polsce. Summa Summarum; zarabiasz więcej, ale wydajesz (o wiele) więcej i na koniec pieniędzy w kieszeni zostaje równie mało co w innych krajach, łącznie z USA gdzie klasa średnia ma bardzo ciężkie życie w porównaniu z tym co było kiedyś.

  Polubienie

 8. W USA Dodge Challenger Hellcat z 2017 roku kosztuje 26 000 USD (104 000 zł – tak wynika z przeliczenia waluty). Natomiast jak chcemy taki samochód sprowadzić z USA do nas to trzeba wyłożyć 400 000 zł. Amerykanin odkłada powiedzmy 2000 USD co miesiąc, Polak odkłada (czysto teoretycznie, bo wiadomo, że nikt tyle nie odłoży) 2000 zł co miesiąc. Amerykanin pracuje na Challengera 13 miesięcy, czyli ROK i miesiąc. A Polak 200 miesięcy czyli 16 LAT.
  Ale weźmy pod uwagę, że przecież odkłada sie mniej. Czyli samochód będzie można kupić po około 30 latach pracy. Ale wtedy to już będzie pieprzony złom. Ku*wa! W Anglii kupiłem sobie komputer z najlepszą kartą graficzną na Ziemi, i z ekstra innymi częściami za miesiąc i 2 tygodnie pracy. W Polsce pół roku odkładania na samą kartę, a gdzie do tego jeszcze procesor, pamięć i wszystko inne. To jest żałosne. Smutne i żałosne.

  Polubienie

 9. Fałszuje się żywność? I teraz pytanie jak fałszuje że np nie pisze się wszystkich składników ? Też się akurat ostatnio zastanawiałem że przecież taka cola ma napisane co w niej jest ale gdybys sam to wymieszał nigdy by ci nie wyszła taka sama w smaku. To jak to rozumieć jak ktoś ma na coś patent to nie musisz podawać tego wyjątkowego „czegoś” co się dodaje ? I tak np tym czymś jest kolejne 30skaładników?

  Polubienie

  • do koli dodaja ziola przyzwyczajające nas do jej picia, zabrakło nawet tych ziol i daja nowe rownie swietnie nas narkotyzujące do jej picia pogoogluj

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s