Felietony i artykuły autorskie

Czy odważysz się wyjść poza system? Wierzę że tak!


Czy odważysz się wyjść poza system? Wierzę że tak!

duchowośćMamy trzy możliwości wyboru drogi w życiu.. Tak, tylko trzy. Wariantu pierwszego uczy nas przerażone i chore na zbiorową psychozę społeczeństwo. Jest to wariant osobników określanych jako omega lub beta. Wariantu drugiego uczy psychologia, coachowie, wirtuozi biznesu i kapitalizmu itp itd. Jest to wariant walki, w której najczęściej przegrywasz, nawet jeśli osiągnąłeś swój cel – bo gdy walczysz, to prawie zawsze przegrywasz. Jest to wariant osobników określanych jako alfa.

Musisz się sprawdzać, walczyć, rozpychać łokciami, być zajebisty.. Coraz bardziej i bardziej zajebisty, bo przecież konkurencja nie śpi, stale czyha, jest jak ten lew ryczący i patrzący kogo by tu pożreć.. Na tym etapie cały czas musisz pilnować by tego nie stracić. Stąd jest to też wariant podświadomego strachu. Wariant trzeci.. To zupełnie inna, nowa jakość – wyjście poza system. Wybierasz to, co Tobie odpowiada. Jeśli innym to pasuje, to ok. Jeśli nie (np osobie którą byłeś zainteresowany) to odchodzi, a Ty dziękujesz i idziesz w swoją stronę, czynić swoją wolę. Sam zobacz:

Cytuję: „Wyobraź sobie, że znajdujesz się na wyspie, na której spotykasz dzikie plemię.Teraz Twoje życie zależy od tego, jak się zachowasz.
1. Pierwszy wariant: jesteś ofiarą. Przepraszasz, przynosisz dary, usprawiedliwiasz się, przypochlebiasz. W tym wypadku twoim przeznaczeniem jest bycie zjedzonym.
2. Drugi wariant: jesteś zdobywcą. Przejawiasz agresję, atakujesz, próbujesz ich sobie podporządkowywać.Twój los – to zwyciężyć albo zginąć.
3. Trzeci wariant: podajesz się za pana i władcę. Wystarczy, że skiniesz palcem jako moc mający i podporządkowują Ci się. Jeśli sam nie masz wątpliwości co do własnej potęgi, inni także będą myśleć, że nie ma innego wyjścia. Emisja Twoich myśli nastrojona jest na linie życia, na których jesteś władcą.”
~Vadim Zeland, Transfering Rzeczywistości tom 2: Szelest porannych gwiazd

Poniżej też wklejam ciekawy cytat.. Co to jest wolność? To posiadanie przynajmniej jednej alternatywy. Pamiętaj że ZAWSZE masz przynajmniej jedno wyjście więcej, niż Ci się wydaje, a najczęściej masz ich o wiele, wiele więcej. Choć niezliczeni ludzie i ich grupy dwoją się i troją, używając nierzadko szantażu emocjonalnego, ostracyzmu i przemocy, by postawić się jako jedyne wyjście bez alternatyw. Wolność to możliwość wyboru, świadomość że masz wybór i nikt ani nic nie musi Ci nic dyktować.

Oczywiście swoimi świadomymi decyzjami rozszerzamy lub drastycznie zawężamy naszą wolność. Bierzesz ślub czy decydujesz się na dzieci – i zawężasz wolność. Nie demonizuję tego i nie potępiam – jeśli chcesz to robić, to rób to w pełni świadomie, będąc do tego przygotowanym i dojrzałym. Bierzesz hipoteczniaka i mówisz o tym szefowi, szczególnie w korpo –  też zawężasz wolność. Bo szef będzie wiedział, że nie możesz sobie pozwolić na luksus kilkumiesięcznego bezrobocia i zmiany pracy, bo kredyt trzeba spłacać.

Więc żegnaj podwyżko, witajcie mobbing i nowe obowiązki. Wtedy praca w takim korpo ma da Ciebie bardzo dużą wartość, jesteś od niej uzależniony, zależny. A zależność finansowa i zależność emocjonalna to dwie najstraszniejsze rzeczy na Ziemi, które generują nieskończenie wiele zła. Przecież można pracować nie będąc zależnym finansowo, i można kochać i być w związku nie będąc na emocjonalnej smyczy. Tylko ludzie tego po prostu nie znają.

Ale to nie zawsze jest dobra definicja. Wolność to też świadomość tego, że gdy skończy się COŚ (cokolwiek) to nie stanie się nic strasznego. To wydaje się dość głupie, a nawet bardzo głupie, ale ludzie tej świadomości zwyczajnie nie posiadają. Pożegnania, rozstania i umieranie kojarzą im się automatycznie z końcem świata, z końcem wszystkiego. Bo tak nas nauczono, walczyć do końca, także walczyć ze światem. A walczyć wcale nie trzeba, a wręcz jest to szkodliwe. Wolność polega na tym, że gdy coś się kończy i nie ma nadziei na kontynuację – dziękujesz i odchodzisz. Gdy ktoś chce od Ciebie czegoś, czego nie możesz dać / zrobić – to dziękujesz i odchodzisz. I nic strasznego się nie dzieje. Świat dalej trwa, Ty dalej trwasz, bawisz się, cieszysz życiem.

Wolność w związku polega też na tym, że nie musisz posiadać tej drugiej osoby na własność, że ta osoba może sobie odejść. Nie zazdrościsz, nie zamykasz w złotej klatce, nie ograniczasz. A praktyka pokazuje wręcz, że im większa zazdrość i ograniczanie drugiej osoby, tym szybciej związek się kończy. Owszem, przy rozstaniu pocierpisz trochę, jakiś tam mały szok przeżyjesz.. Ale szybko się ogarniesz, nie będziesz rozpaczał, nie wpadniesz w depresję, alkoholizm, nie popełnisz samobójstwa.

Zamiast upić się w sztok i rozpaczać, pójdziesz na dyskotekę na techno. Bo wiesz, że na świecie są miliony innych potencjalnych partnerów. Wiesz dobrze, że nie każdy Twój związek musi przetrwać. Że nie każda osoba z którą sypiasz bądź z którą dobrze Ci się przebywa i rozmawia, jest od razu Ci przeznaczona jako dusza bratnia.

Cytuję: „Wyobraź sobie, że żyjesz nie osądzając innych. Możesz z łatwością im wybaczyć i rozstać się z wszelkimi posiadanymi sądami. Nie masz potrzeby posiadania racji i nie potrzebujesz nikomu udowadniać błędu. Szanujesz siebie i wszystkich innych, a oni szanują Ciebie. Wyobraź sobie, że żyjesz bez strachu kochania i bycia kochanym. Już nie boisz się odrzucenia i nie masz potrzeby bycia zaakceptowanym. Możesz powiedzieć: „kocham Cię” bez wstydu czy uzasadniania. Możesz kroczyć przez świat z szeroko otwartym sercem i nie obawiać się zranienia.”
~Don Miguel Ruiz

Dyskusja na tematy zastępcze, a w tle – sejf po brzegi wypchany gotówką i konspiracja złodziejaszków – jak na obrazku poniżej. W życiu realnym gdy ktokolwiek szykuje dyskusję na temat zastępczy (polityka, ideologia, religia, in vitro, aborcja, feministki, gender, geje itp itd) to też wypatrujcie jakiegoś „sejfu” i jakichś tam „złodziejaszków„, cokolwiek by te słowa nie oznaczały. Angażując się w konflikty i walki między ideologiami, stajemy się bateriami systemu, i to dosłownie, bo takie konflikty kradną energię witalną.

duchowość (2)Ideologie, religie, doktryny, zrzeszenia ludzi, a nawet celebryci i drużyny sportowe – tworzą potężne świadomości zbiorowe mające siłę i moc wpływania na ludzi i świat. Walcząc z tymi świadomościami zbiorowymi (nazywanymi także egregorami lub wahadłami) lub wspierając je, pozbywasz się energii życiowej, stajesz się wyczerpany. Co ciekawe, częściej wtedy przydarzają Ci się jakieś dziwne, „krzywe” czy złe życiowe sytuacje. Egregory się w ten sposób bronią. Czy to oznacza, że mamy nie dyskutować na tematy polityczne, ekonomiczne itp?

Owszem, możemy. Ale bez generowania emocji negatywnych ani nawet pozytywnych względem tych egregorów. Bez kłócenia się z wyznawcami przeciwnych poglądów, bez udowadniania kto jest bardziej „true” (prawdziwy), bez udowadniania sobie racji. W ogóle – bez potrzeby posiadania jakiejkolwiek racji. Mam swoje poglądy i mam do nich pełne prawo. Moje poglądy są przedziwną mieszanką poglądów prawicowych, centrowych i lewicowych. Ale czy mam prawo do autorytatywnego posiadania racji w świecie, który zmienia się non stop, każdego dnia, czasami wręcz z godziny na godzinę? Wg mnie nie mam takiego prawa.

Kluczem jest luz, dystans, nie nadawanie zbytniego priorytetu niczemu i nikomu, a także świadomość, że jesteś tu tylko obserwatorem i gościem, a nie imperatorem mogącym zmieniać świat wg własnego widzimisię. To samo dotyczy portali z newsami i wiadomościami. Co Cię obchodzi wypadek dwóch autobusów w Birmie, zamach w Jemenie czy trzęsienie ziemi w Ekwadorze? Portale i programy informacyjne mają wspólną cechę – skupiają się niemal wyłącznie na negatywnych newsach, by generować złe emocje.

One potem odbijają się na Tobie i Twoim środowisku. Są trucizną, którą dostarczasz do swojej psychiki. Jednak nie można tak do końca się odciąć, bo to by wręcz oznaczało ignorancję. Staraj się nie czytać i nie oglądać wyjątkowo stresogennych mediów (TVP, TVN, Polsat, onet, interia, wp.pl, wyborcza, rzeczpospolita, fakt, super express, newsweek, polityka, i wiele wiele innych) i czytać te media, na których nagłówki i treści są spokojne i wyważone. Do przykładu takich mediów należą niezalezna.pl i strajk.eu.

Przeczytaj też moje pozostałe wpisy o duchowości, ezoteryce, świadomości:

Autor: Jarek Kefir

Popierasz ideę mojej strony? Podobają Ci się moje artykuły, wklejane linki, informacje, filmy, obrazki? Dołącz do grona twórców i pomóż moim niezależnym kanałom informacji!:) –Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

28 odpowiedzi »

  • Bardzo dobry artykuł. Pełna zgoda co do nieoglądania ścieku informacyjnego czy to na internecie czy w prasie czy w radiu czy w telewizji. Same informacje o negatywnym potencjale energetycznym. Szkoda zdrowia i życia. Już od jakiegoś czasu staram się unikać tego wszystkiego bo w przeciwnym razie bym się zaciukał już dawno. Im mniej ścieku informacyjnego tym lepiej dla psychiki człowieka.
   Pozdrawiam i nie dajmy się zniżyć wibracyjnie do poziomu mainstreamu.

   Polubienie

 1. Jarek, dobrego masz promotora 😉 :
  „O terapii Hellingera pisał też mój ziomeczek, Jarek Kefir, to se poszukajcie. Bardzo fajny chłopak, słuchajcie, świetne pióro, lepsze ode mnie. Nawet jeśli to jest możliwe. Namawiam go zawsze, żeby napisał książkę. No ale opiera się. Powinien napisać książkę. Z takim piórem po prostu się marnuje z pisaniem bloga.”

  Polubienie

 2. Dzień za dniem pada deszcz
  Słońce śpi, nie ma cię
  Jest mi bardzo, bardzo źle
  Zimny kraj, zimny maj
  Koty śpią, miasto śpi
  Czarodziejskie śnią się sny

  W moim śnie, cudownym śnie
  Tylko kocham, kocham, kocham
  Bawię się, la-laj, la-laj

  W moim śnie, cudnym śnie
  Przez zieloność wolno płyniesz
  I do brzegu zbliżasz się
  Cudny kraj, cudny maj
  Słońce mruży twoje oczy
  Gdy całujesz, pieścisz mnie

  ******
  … proponuję taki klasyczny szlagier na dziś, z zachętą do kochania, duchowego, fizycznego, i namiętnie zmysłowego, organoleptycznego 😀

  Polubienie

 3. Kiedy się pojawiłaś zaparło mi dech w piersiach,
  A każdy cień wypełniła niepewność.
  Nie mam pojęcia za kogo się uważasz,
  Lecz zanim noc się skończy,
  Chcę robić z Tobą złe rzeczy.

  Jestem z tych, którzy zamykają się w swoim pokoju –
  ze złamanym sercem, i oczami przepełnionymi smutkiem.
  Nie wiem co mi zrobiłaś,
  Ale wiem co jest prawdą:
  Chce robić z Tobą złe rzeczy.

  Kiedy się pojawiłaś zaparło mi dech w piersiach,
  a wszystkie obecne tu cienie wypełniła niepewność.
  Nie mam pojęcia za kogo się uważasz,
  Lecz zanim noc się skończy,
  Chcę robić z Tobą złe rzeczy.
  Chcę robić z Tobą naprawdę złe rzeczy.

  Nie wiem co mi zrobiłaś,
  Ale wiem co jest prawdą:
  Chcę robić z Tobą złe rzeczy.
  Chcę robić z Tobą naprawdę złe rzeczy.

  ******
  … wczoraj to wyczaiłem, fajny kawałek, sądząc po macankach w klipie, to do ruchanka jak znalazł 😀

  Polubienie

 4. Przeczytałem z uwaga ten madry potrzebny artykół
  Wyłapałem w nim coś co mnie dotyczy. Chodzi o ta umiejętność odcięcia się i nabrania dystansu do tego co dzieje sie dookoła. To wazna i potrzebna umiejetność z którą sobie nie zawsze radzę. Pracuję nad tym. Robię postepy wiem, ale zaraz włancza mi sie druga niezbyt dobra cecha – niecierpliwość. Opanuje jednak to kiedyś, a teraz – do roboty nad sobą chłopie
  Pozdrawiam

  Polubienie

 5. Ruda”90

  Zainteresuj się „Totalną biologią”.Na jej temat znajdziesz wiele artykułów w internecie. .Z niej dowiesz się, co i kto odpowiada za nasz stan ducha i nasze choroby.oraz w jaki sposób mozna dekodować programy chorób.

  Polubienie

 6. https://ciemnanoc.pl/2013/09/13/poziomy-stworzenia-ducha-i-materii/

  „W tradycjach ezoterycznych uznaje się, że poziomy rzeczywistości zostały stworzone w kierunku Duch – Materia. Postaram się to przedstawić w uproszczony sposób, uzupełniając o informacje z moich wglądów, wizji i doświadczeń duchowych. Szczegółowego opisu wykresu : „Budowa Jaźni zbiorowej i indywidualnej„, dokonam kiedy indziej, gdy będę wyjaśniać w jaki sposób powstaje Świadomość i Ciało człowieka. Teraz opowiem o tym ogólnie.

  Wszelkie istnienie wyszło od Boga, czyli czystej Świadomości Absolutu (Duch), następnie wyłonił się pierwiastek żeński czyli poziom (Pra)Materii (Nieświadomość, Ciało Absolutu). Poziom Mentalny (na wykresie środkowy) powstał jako efekt wejście Ducha – Świadomości w Materię i bycia w niej „uwięzionym”. Czyli oderwanym od Absolutu, dlatego wymiar fizyczny generuje to, co nazywamy cierpieniem. Bo tak patrzy na swoje więzienie Duch – świadomość całego stworzenia, gdy został oderwany od Absolutu. Dokonuje się to na poziomie zbiorowym i indywidualnym co wykazuję w cyklu artykułów Mandala Cienia. Efektem zejścia człowieka na ziemię jest właśnie powstanie konstruktu zwanego Ego (Średnia Jaźń). To ograniczona Świadomość „uwięziona” w Ciele czyli Nieświadomości, dlatego patrzy na świat przez pryzmat iluzji i zniekształceń. Cała Jaźń człowieka jest spoiwem łączącym wszystkie stworzone poziomy rzeczywistości, a istoty duchowe (przejawy uniwersalnego Ducha – Świadomości Boga), stworzone przed nim, są jednocześnie samodzielnymi i świadomymi aspektami jego umysłu na poziomach niefizycznych. Innymi słowy, umysł zbiorowy człowieka ( Jaźń zbiorowa wszystkich ludzi) zawiera w sobie wszystko, co zostało stworzone. Na najwyższym poziomie, wszystko jest jednością, w łączności z Bogiem.

  Powrót do Źródła odbywa się odwrotnie, z dołu do góry czyli z poziomu fizycznego, świadomość człowieka poprzez rozbijanie iluzji i projekcji nieświadomości, uwalniania z niej swojego Ducha, wznosi się i poszerza do poziomu doświadczenia Absolutu poprzez jego męską (Logos, Duch, zbiorowa Świadomość) i żeńską emanację (Przestrzeń, Pustka, Bogini). Nie wiem czy ktoś przede mną mówił o tym w taki sposób, ale warto zaznaczyć, że tradycje wschodnie koncentrują się na żeńskim przejawie Absolutu czyli wchodzeniu Świadomości w Pustkę (Pustka to oczyszczona z projekcji i cieni Nieświadomość – Ciało każdego człowieka, w szerszej perspektywie – Materia), natomiast tradycje zachodnie – na Logosie – czyli żywym, inteligentnym kontakcie ze zbiorową Świadomością (od Chrystusa, Ducha Świętego, Aniołów itd). Dlatego nie ma jednej uniwersalnej ścieżki duchowości, tylko dwie, jedna to żeńska a druga męska. Nie powinno to dziwić, bo cała rzeczywistość, w jakimkolwiek przekroju jest zbudowana na dualizmie. Absolut podzielił się na dwie podstawowe emanacje (Ducha i Materię) dając tym samym potencjał RELACJI MIŁOŚCI I POŻĄDANIA między męską (Bóg) i żeńską (Bogini) siłą stworzenia. Więcej o tym opisuję w artykule: O pierwotnym pożądaniu Ducha i jego seksualności w relacji z człowiekiem jak również w artykule: Rozwój Świadomości: Wieczny taniec Ducha i Formy.

  1. FORMA, MATERIA I CIAŁO – POZIOM ASTRALNO-EMOCJONALNY-FIZYCZNY. NIEŚWIADOMOŚĆ I JEJ PROJEKCJE (Niższa Jaźń, Żeński pierwiastek kosmiczny)

  To to ten poziom, w którym tworzą się i funkcjonują wszelkie wyobrażenia, myślokształty, emocje, obrazy, formy i ciała. W warstwie „najgęstszej” to po prostu realny świat. To żeński pierwiastek Absolutu, Jego Ciało, które się wydzieliło z Niego – czyli z Świadomości. Dlatego Materia – Bogini, jest Nieświadoma, ale za to, jako przeciwieństwo dla Świadomości (Ducha) tworzy formy i ucieleśnia, ożywia Ducha czego przykładem są organizmy żyjące. Dlatego Bogini uosabia życie biologiczne i mając zdolność do tworzenia form dla Ducha, jest podobnie jak on, nieskończona. Dlatego ewolucja jest wyrażeniem się uwięzionego Ducha w Materii, dążącym do wytworzenia takich fizycznych form, które pozwolą mu się w pełni wyrazić i uwolnić – do poziomu łączności z Absolutem. Tak powstał człowiek – wedle wielu mistycznych tradycji – ukoronowanie stworzenia. Duch, jak wspomniałam dąży do wypełnienia sobą całą nieświadomą Materię. W ten sposób czyni ją swoją partnerką, Mądrością Bożą. Widzimy to nie tylko w ewolucji stworzenia, gdzie Świadomość Ducha wędrowała od najprostszych form po umysł człowieka, gdzie wreszcie mogła się obudzić, ale także w ewolucji kultury – gdzie mężczyźni – archetypowo reprezentujący Ducha, dojrzewali do uczynienia kobiet (reprezentujących Ciało – Boginię) równymi sobie partnerkami dając im dostęp do edukacji i niezależności. Wreszcie na poziomie indywidualnym, mamy ten sam proces w wewnętrznej relacji swojego Ducha i Ciała. Początkowo świadomość traktuje Ciało, czyli swój pierwiastek żeński jako niedoskonałe, buntując się przeciwko nieobliczalności życia, chorobom itd, czyli tego wszystkiego czego ego nie może kontrolować co powoduje jego cierpienie. W wyniku praktyki duchowej, stosunek do Ciała ulega zmianie, zostaje uświęcone w Jaźni, następuje harmonia Ducha i Ciała. I to jest właśnie stan Duszy – gdy Duch wypełnia sobą całą oczyszczoną z cieni nieświadomość, w efekcie człowiek poznaje wszystkie przyczyny cierpienia, tym samym może dzięki wiedzy poszerzyć perspektywę i wznieść się na poziom Miłości i relacji z Absolutem. Istnienie w tym stanie jest błogością i rozkoszą, czystym doświadczeniem Ducha w Formie, miłosno-seksualną ekstazą.

  Świat astralny jest „najniższym poziomem” świata niefizycznego, tak zwaną Niższą Jaźnią. Jest reaktywną projekcją podświadomości (Ciała), a więc subiektywne elementy przeważają nad obiektywnymi. Technika wchodzenia w świat niefizyczny – oobe, często zaczyna się od tego wymiaru najbliższego fizycznemu, o czym świadczy fakt, że obenauci rozglądając się, widzą dokładnie swoje otoczenie domowe, jednakże szczegóły się nie zgadzają, począwszy od odbicia lustrzanego i zmiany kierunków, skończywszy na przedmiotach, które wykreował umysł a które fizycznie nie istnieją.

  Na tym poziomie, przy nieprzepracowanej i niedojrzałej podświadomości, funkcjonują oczywiście istoty demoniczne i toksyczne, czyli tzw cień – są to istoty duchowe (podzielony Duch), uwięzione w formach, jakie nałożyła na nie reaktywna nieświadomość. Ich cechą charakterystyczną na tym poziomie jest to, że potrafią być niezwykle realistyczne w odbiorze. Cień , czyli uwięziony w nieświadomości Duch, będzie się jawić dziecięcej nieświadomości jako demony, szatan, diabeł, źli kosmici i tak dalej. Najgłębsza nieświadomość to tak zwane archetypowe jądro ziemi – Pustka, w której uwięziony jest Duch, to stan śmierci duchowej, po którym jest przebudzenie i nowe życie.

  Odbiór istot duchowych na poziomie astralno-emocjonalnym, jest zawsze projekcją podświadomości człowieka, zakodowanych w niej mechanizmów, wzorców, programów. To one tworzą „ubranie” istoty duchowej. Byty same w sobie są reprezentacją różnych aspektów Świadomości a wiec z natury nie mają wyglądu. Te nieuświadomione przez ego i nieakceptowane jawią się toksycznie i czekają na przetransformowanie formy przez świadomość. Dlatego im bardziej człowiek pracuje ze swoim cieniem, toksycznymi wzorcami podświadomości itd, tym poprzez ich rozpuszczenie (demaskowanie iluzji i projekcji) ma szansę przebić się „wyżej” i ujrzeć te istoty w postaci czystej – boskiej. Jak to jest możliwe? Proces ten opisuję w artykule: Alchemia Cienia – z upadłego Anioł.

  Tak więc poziom astralny jest przebogaty i podobnie jak świat fizyczny zawiera odbicie wszystkiego co jest w ludzkich umysłach i jaźniach.

  Na najwyższych poziomach świata astralnego zaczyna się odbiór zbiorowej nieświadomości (zbiorowego Ciała – czyli Bogini) i przejście do świata mentalnego, który umożliwia czystszy odbiór archetypów (form) przez jakich odbieramy Ducha.

  2. ŚWIAT MENTALNY (świadomość na poziomie Psyche – ego – hybryda, Średnia Jaźń)

  Jest to poziom nieco subtelniejszy od astralnego. Tutaj odnajdziemy przyczyny wszystkich projekcji umysłu ludzkiego i zbiorowego. To ekumena myśli, idei, inspiracji, impulsów, koncepcji. Coś bardziej pierwotnego niż obraz tworzony przez Ciało (podświadomość), powiedzmy – jego przyczyna, wymiary, szkic, plan, koncepcja. Ten poziom grupuje wszystko, co człowiek wie o sobie, świecie materialnym oraz duchowym.

  Poziom mentalny człowieka związany jest z wolą i samoświadomością ego, która jest po prostu Średnią Jaźnią. Średnia Jaźń jako hybryda męskiego i żeńskiego pierwiastka, czyli łącznik góry z dołem, ma za zadanie wniknąć w niższą Jaźń – czyli nieświadomość, na czym polega każda praktyka duchowa, jak wspomniałam wcześniej. Cała kultura, język, słowa są formami poziomu mentalnego – wyrażeniem się zbiorowego Ducha ludzi. Świat mentalny nie jest tak bogaty jak świat emocjonalny. Tak naprawdę jest ograniczony w przeciwieństwie do nieskończonej nieświadomości – Materii – żeńskiej emanacji Absolutu oraz nieskończonej świadomości – Ducha – męskiej emanacji Absolutu. Ten poziom, jako wiedza ludzi, grupuje zawartość poziomu astralnego w symbole, archetypy, symbole, słowa, wzory, idee i wspólne „przyczyny” – na tym polega kultura i nauka. Na przykład – na poziomie najniższym świata emocjonalnego, archetyp Cienia (uwiezionego w nieświadomości Ducha) objawić się może w nieskończenie wielu postaciach – od „negatywnych” zwierząt, demonów, po kosmitów -gadów i Szatana. Natomiast w świecie mentalnym, będziemy mieć ograniczoną ilość wyrażeń określających ciemną stronę. To poziom archetypów, symboli, abstrakcji i paradoksów, które stoją za naturą rzeczywistości i które człowiek ZASYMILOWAŁ w swojej kulturze i świadomości.

  3. POZIOM DUCHA – LOGOS – ŚWIADOMOŚCI BOGA (Wyższa Jaźń, Męski pierwiastek kosmiczny)

  Najtrudniejszy do opisania. To wymiar nieskończoności, pierwotnie męskiej emanacji Absolutu, która wydzieliła z siebie Materię – żeński pierwiastek. Na poziomie najniższym to po prostu Czas – Pamięć i Świadomość Przestrzeni, gdzie Świadomość jest Logosem, a Przestrzeń – Boginią, Pra materią. Dlatego właśnie wymiar Ducha jako czas, powoduje zjawisko starzenia się i śmierci biologicznej. Na wyższym poziomie Duch to oczywiście życie wieczne. To ekumena boskich emanacji – Boga i Bogini w najczystszej formie, w relacji hierogamicznej. Wymiar Ducha poszerza się nieustannie o swoje uwolnione z nieświadomości aspekty, które wcześniej zeszły „w dół” i zostały w Materii uwięzione. Dlatego świadomość człowieka może wznieść się na ten poziom łączności z Absolutem gdy jego Podświadomość jest już oczyszczona z projekcji – z cieni a następnie wypełniona scalonym o swoją ciemną stronę Duchem. W buddyzmie to będzie oczywiscie wypełniona Świadomością Pustka. Archetypy Ducha i Ciała są odbierane w swojej najwyższej i najczystszej postaci. Wszystko co stworzone ma swoje pierwotne źródło właśnie tutaj. Stąd pochodzą dusze ludzi (będące komunią Ducha w Ciele na podobieństwo Absolutu). Dominuje uczucie pełni , jedności wszystkiego co stworzone, Miłości i harmonii . To stan edeniczny, w którym przepracowaliśmy swoje cienie (rozpuściliśmy projekcje i iluzje fałszujące odbiór Ducha i Materii), zintegrowaliśmy swój umysł, Ducha i Ciało i odzyskaliśmy nieskończoną łączność z Absolutem wchodząc na poziom Boga (w przypadku mężczyzn) albo Bogini (w przypadku kobiet). Tym samym przestajemy już być hybrydą męskich i żeńskich cech jaką byliśmy na poziomie średniej jaźni, poprzez uwolnienie swojego najgłębszego cienia i dopełnienia w jaźni. Kobiety uwalniają z siebie Ducha, a mężczyźni Bogini, tym samym Jaźń na poziomie świadomości Duszy nie jest już troista, tylko dwoista – DUCH + CIAŁO = DUSZA, czyli 1+1 = jedność dwojga, na podobieństwo Absolutu, gdzie Duchem jest Bóg, a Ciałem – Bogini (Pra) Materia.

  Sny, wizje, wglądy z tego poziomu przepełnione są nieopisanym uczuciem przepełniającej miłości, łaski i najczystszego uczucia istnienia. Świat Ducha – najwyższy, odpowiada paradoksalnie najgłębszej warstwie naszej jaźni – centrum istnienia. Jest to odpowiednik umysłu w stanie buddystycznej pustki, który nie musi już tworzyć projekcji ani iluzji tylko odbiera rzeczywistość taką, jaką jest dla Duszy.

  Jeśli ktoś ma wrażenie, że znalazł się bardzo wysoko, ale widzi piekło, albo Szatana, albo ma do czynienia z systemem udającym duchowy poziom, w którym jest zarysowana konieczność walki ze złem, to oznacza, że tak naprawdę znajduje się cały czas w niższych planach astralnych. Tak więc nie można dać się nabrać.

  Poziom Ducha jest WYJŚCIEM Z DUALIZMU DOBRA I ZŁA, ŚWIATŁA I CIEMNOŚCI itp. Na tym poziomie, ten tzw Szatan, zbiorowy Cień, zło, itd jest już połączony z Źródłem i jest częścią całego stworzenia, przepełnionego miłością Boga.

  Ponad Światem Ducha, znajduje się ekumena Źródła. Wg kabalistów i mistyków innych tradycji, jest ona największą Tajemnicą, niezgłębioną przez człowieka.

  PO CO TO WSZYSTKO?:)

  Na podstawie moich doświadczeń z Duchem uważam, że celem stworzenia jest to, żeby męski pierwiastek kosmiczny – Duch – Świadomość Absolutu wypełnił sobą wszystko, co oderwane od Niego, a tym właśnie jest wymiar fizyczny – nieświadomą Materią, w której uwięzione są jego aspekty w tak zwanym upadku czy też wyparciu. Są to wszelkie demony, mary, maleficzne formy bogów i bogiń, szatany, cienie będące efektem zejścia w wymiar fizyczny i uwięzienia w nieświadomości, swoim pierwiastku żeńskim, która ich traktuje jak agresorów z powodu niedojrzałości i niewiedzy. Podzielenie Ducha uczyniło świadomość człowieka okrojoną, ograniczoną, oderwaną od Absolutu, co generuje cierpienie. Więcej o tym opisuję w artykule: Zejście Duszy w wymiar fizyczny – oddzielenie Ducha i Ciała. Ciało, Forma, Materia, przestrzeń dla Świadomości- zawsze jest pierwiastkiem żeńskim czyli Boginią, żeńską emanacją Absolutu. Duch kierowany pożądaniem do swojego przeciwieństwa, dąży do wejścia w Materię (która jest jego Świątynią, przestrzenią wyrażenia się) by połączyć się z tą częścią siebie, która została uwięziona, ale przede wszystkim po to, by Materię uczynić równą sobie partnerką, ŚWIADOMĄ. To stąd praktyki duchowe polegają na wchodzenie wgłąb umysłu, uwalnianiu aspektów Świadomości z iluzji podświadomości, co scala Ducha a następnie powoduje jego wejście w Ciało. Akt wchodzenia Ducha w Ciało wyrażone jest w tradycjach wschodnich i zachodnich – od Świadomości wchodzącej w Pustkę (oczyszczone Ciało, czyli oczyszczona podświadomość), po zstąpienie Ducha Świętego w Ciało, aż wreszcie mistyczną tantrę, kundalini (wchodzenie Ducha w Ciało) czy ekstazę, która jest seksualnym doświadczeniem Boga wypełniającego Ciało. Dzieje się to na poziomie indywidualnej Jaźni (Duch wypełniający Ciało człowieka) , zbiorowej (Duch wypełniający Materię) i globalnym – Duch wypełniający przestrzeń, będąc Czasem – czyli Świadomością i Pamięcią całej Przestrzeni.

  DWA RODZAJE PUSTKI

  Wg moich wglądów w relację Ducha i Materii, Boga i Bogini, to z jednej strony wymiar duchowy jest przeszłością, bo to z niego wyłoniły się wszystkie poniższe „gęstsze” wymiary, i w stanie tego oddzielenia jest tym, co nazywamy Pustką – Świadomością bez Formy. To stan cierpienia ponieważ Duch nie ma jak się wyrazić, dlatego schodzi w dół. Odpowiada mu Pustka w najgłębszym wymiarze Materii, która z kolei jest Formą bez Świadomości. To także jest stan cierpienia, ale od strony Bogini. Gdy jest reaktywna, emocjonalna, nie umie wyjść z danych powtarzalnych zachowań, ponieważ nie ma Świadomości. Te dwa rodzaje pustki występują oczywiście u każdego człowieka. Dlatego jego Duch dąży do wypełnienia całego Ciała.

  Gdy już przejdziemy przez wszystkie zniekształcające rzeczywistość projekcje i iluzje, wtedy wymiar duchowy staje się przyszłością -wspomnianą powyżej udaną komunią Ducha i Ciała, hierogamią męskiej i żeńskiej emanacji, które dojrzały do wiecznie rozwijającej się relacji w miłości i harmonii. Wtedy to „oddzielenie od siebie” staje się „powrotem do siebie”, a pustka staje się pełnią – doskonałą Świadomością w doskonałej Formie. Celem wszystkiego, jest więc dojrzewanie i wieczny rozwój miłosno-seksualnej RELACJI Boga i Bogini, ponieważ zarówno Duch jak i Materia, są nieskończone. Więcej o tym piszę w artykule: Rozwój Świadomości: Wieczny taniec Ducha i Formy jak również w „Ewolucja Świadomości„”

  Polubienie

  • Sanctus – Niektóre Twoje teksty kopiuje – ten tez!
   Skad bierzesz to chłopie? Masz swoja bazę danych? Czasami czytam z rozdziawiona gebą. Jestem pod wrażeniem
   Pozdrawiam

   Polubienie

   • Bogdan chłopie, czasami to mnie rozbawiasz sowicie, masz oczy a nie widzisz 😛 … zalecam Tobie to samo co areckiemu, przeczytaj od deski do deski ten blog https://ciemnanoc.pl/ … ale dosłownie wszystkie artykuły, tam po prawo w kolumnach masz archiwum … no i gęba będzie rozdziwiona jak kopara do ziemie jeszcze nie raz 😉

    Ja po prostu przyciągam pewną wiedzę, której nie byłem samoświadomy, i to się dzieje tak jakoś spontanicznie, że często o czymś myślę, i w myślach mówię: „Lucyfer to i to mnie ciekawi”, a tu pyk albo tego samego dnia albo następnego nagle od niechcenia wchodze w neta, i nie wiem jak trafiam na przekazy różnorakie, i sobie tak poszerzam świadomość na różnych poziomach samopoznania. Często łącze skrajności, jakbym dokonywał gnostycznych „zaślubin nieba i piekła” w swoim umyśle. Dlatego ja w Lucyferze nie widzę symbolu zła, bo go zintegrowałem jako ego oświecające moje cienie w podświadomości. Lucyfer=ego zbuntowanego indywidualizmu, szlachetnego romantycznego i niepokornego, dlatego mnie fascynują „mroczne” klimaty muzyczne bo mi to daje zajebistego kopa energetycznego, a jako że mam melancholijne usposobienie, to jak słucham podobnej muzyki, to działa jak homeopatia duchowa, w myśl zasady – podobne leczyć podobnym. Muzyka to moja największa pasja, gdyby nie ona to już dawno bym się zajebał.

    Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s