Banki i tajna władza

Gdzie się podziała wolność?! „Cała Ziemia jest własnością korporacji”

Gdzie się podziała wolność?! „Cała Ziemia jest własnością korporacji”

new world orderWklejam nieco smutne i z początku pesymistyczne video o tym, czym jest system i jak destrukcyjnie na nas wszystkich wpływa.

Chcesz zerwać żywność z krzaka, z pola, łąki? W Polsce jeszcze CZASAMI uda sie to zrobić, ale gdybyś to zrobił na Zachodzie – zostałbyś aresztowany.
Chcesz pierdolnąć to wszystko i wyjechać w te przysłowiowe Bieszczady? Gdzie bedziesz mieszkał, skąd bedziesz czerpał wode? Każda pieść Ziemi jest podzielona, przyporządkowana jakiejś zwierzchności i kontrolowana. Nawet gdy pierdolniesz te prace w znienawidzonej korpo, wybudujesz szałas w Bieszczadach – predzej czy później znajdzie Cie leśnik, wezwie straż leśną czy graniczną, szałas zburzą a Ciebie postawią przed sądem.

Nie ma dokąd pójść, nie ma dokąd uciec. Ale zaraz, przecież nie trzeba tego robić. Zasoby Universum są tak naprawde za darmo i są nieograniczone. Ilość przyszłych linii czasowych jest niewyobrażalnie wielka. Są linie czasowe w których pracujesz z trudem i znojem. Są linie w których wytrwale walczysz ze światem. Z jego systemem, matrixem, z jego poteżnymi i niewzruszonymi ideologiami, religiami, doktrynami.

Są to linie, gdy walki, trudu i znoju masz coraz wiecej i wiecej. Illuminaci, archonci, astrale, okultyści, politycy – wróg zawsze sie znajdzie jeśli go tak bardzo chcesz znaleźć. Tak wybrałeś, to zamówiłeś, wiec zamówienie, niczym zamówiona przez telefon pizza, przyszło pod precyzyjnie wskazany adres.

Są też linie czasowe, w których akceptujesz świat takim jaki jest. W których próbujesz zmienić to, co zmienić można a nawet trzeba, a nie szamoczesz sie z życiem bezproduktywnie. W których nie walczysz z ziemskim matrixem, ale znasz jego prawa, wykorzystujesz je i naginasz dla dobra własnego i swoich bliskich.

Jednym z najwiekszych kłamstwa świata jest poniższe zdanie:

Jeśli czegoś naprawde pragniesz, to cały wszechświat Ci sprzyja„.

Tymczasem jest dokładnie na odwrót. Wszystko na Ziemi jest odwrócone o 180 stopni, to także. Otóż im bardziej sie starasz, spinasz, emocjonujesz, niepokoisz, tupiesz nóżką, im bardziej Ci na czymś zależy – tym wieksze jest prawdopodobieństwo, że tego czegoś nie dostaniesz. I odwrotnie: jeśli sie czegoś boisz, jeśli czegoś przesadnie nie lubisz, to to otrzymujesz.

Widziałem to po sobie, gdy pisząc artykuły o relacjach damsko-meskich i wkładając w nie negatywne emocje, właśnie z takimi kobietami miałem do czynienia. Ta wiedza dotyczy bardzo ogólnego stereotypu, dotyczy podstawy. Błedem meżczyzn jest to, że obcując z tą wiedzą, zapedzają sie w strach, niecheć i nienawiść. I tym samym, albo przyciągają kobiety o których jest mowa w takich artykułach, albo wzmacniają w już znanych kobietach te negatywne cechy „archetypy typowej Ewy„. Warto też dodać, że to działa też w drugą strone – tak wielu meżczyzn ma przewage negatywnego archetypu „pierwotnego Adama„.

Wstep: Jarek Kefir

Ale wróćmy do meritum. Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu o bardzo dobitnym przekazie. „Kłamstwo w którym żyjemy” PL:

Reklamy

77 odpowiedzi »

 1. a co bys czyms z krzaka się najadl ? bo ja nie, mieso chyba nie rosnie na krzakach ani warzywa ani ryz, jestem dzwieczny korporacjom nawet tym malym ze jebna swinke w leb wyprawia a ja tylko na patelke i już albo nawet bez patelki w bistro, chcialbys się sam ogrzewac ? jebac w kopalni, scinac drzewa ? ja w zyciu bym nie chciał, chcialbys wode zes strumienia pic qatpliwej jakości ? i ciahgle ruletka zdechnę od niej od razu czy tylko moze wymioty, ja nie narzekam, można kupować bioorgniczne warzywa nie musza być korpo, w stanach faktycznie jest zabronione spozywanie czegokolwiek z tylnego ogrodka rzadko za to scigaja co prawda, ale już za niespasteryzowane mleko rzuca na ziemie i zakuja w kajdany, u nich jest przesrane bo to model państwa morderczego dla swoich obywateli, nic nie mowia i się nie buntują bo maja 3200 dolarow na miesiąc i więcej, wiec dzioby maja zaplastrowane

  Polubienie

  • Gmo, powiedz mi dlaczego nikt nie odpowiedział na moje pytanie odnośnie pójścia, czy nie pójścia na wiece(marsze) w Warszawie?

   Czy na tym blogu ludzie tylko sobie spokojnie filozofują, a dom sprzątnie i herbatkę poda ktoś za nas?
   To jest właśnie tak: mam w dupie przetasowania polityczne, ale chcę mieć ogrzane, tani czynsz, niskie podatki i zdrową żywność. Tyle o KOD i Petru padło na tym blogu krytycznych zdań….
   Nie pytam o hieny i prawych ludzi.
   Pytam, czy mam iść na marsz rozkodowujący.

   Polubienie

   • Krystyno, nie wiem, dlaczego kierujesz pytanie tylko do Gmo, ale …tak na gorąco, bo zobaczyłam Twój wpis, chcę się podzielić krótką refleksją.

    Wydaje mi się, że TERAZ coraz wyraźniej trzeba ZAZNACZAĆ w świecie swoje poglądy, bo kiedy będziemy siedzieć cicho, staniemy się jeszcze bardziej nieważni, NIEISTOTNI

    Zobacz, niektórzy ludzie robią „z igły widły”, rozdmuchują swoje chimeryczne żądania, rozdzierają szaty (typowo żydowska zagrywka), robią „eventy”, powołują „do życia” swoje wątpliwe i podszyte fałszem żądania i oskarżenia, a Ci, którzy są po stronie „racji” i , jak myślę WIĘKSZOŚCI, (wybory DEMOKRATYCZNIE wygralo PIS) siedzą, jak mysz pod miotłą.

    Idź, jeśli czujesz taką potrzebę, bo inaczej będziesz żałować.
    Ja, na przykład, nie poszłam na marsz Niepodległości w listopadzie ubiegłego roku (chyba tylko z lenistwa), a kiedy niedawno oglądałam w internecie ten wielki i cudowny tłum zwykłych ludzi z biało-czerwonymi flagami, czułam żal do siebie o to, a jednocześnie wielką dumę ze swoich Rodaków.

    Pozdrawiam Cię

    Polubienie

    • O! Wreszcie ktoś wyraził swoje zdanie! Dzięki Beata.
     Za pierwszym razem zadałam pytanie DO WSZYSTKICH. Nikt nie odpowiedział, więc skierowałam je ponownie do Gmo i jak zauważyłaś już nieco pretensjonalnym tonem 😀 😀 .

     ,, Wydaje mi się, że TERAZ coraz wyraźniej trzeba ZAZNACZAĆ w świecie swoje poglądy, bo kiedy będziemy siedzieć cicho, staniemy się jeszcze bardziej nieważni, NIEISTOTNI ”

     To zdanie mówi wszystko.

     Gmo- mistrz oszczędnego słowa- ujął to bardzo trafnie.

     „chodzi o zbiorowa energie i intencje”

     Pozdrawiam.

     Polubienie

   • Uwaga Krycha !rozwijaj sie energetycznie i mentalnie i obserwuj ale pierd..l te protesty i w jedna i druga strone. Pochody na wzor 1-szo majowego nic niedadza a i guza mozna nabyc.Mysle ze Polska lub co swiatlejsi powinni zaczac od odkatoliczania spoleczenstwa a to uwolniloby nas od okupacji judo-religijnej .Mogloby rozwiazac wiele problemow. Te KODY i Antykody to jak PO przeciw PIS ,oni wszyscy jaja sobie robia z porzadnego obywatela a najzescije ci ktorzy maja dosyc uciekaja w modlitwy do swiatyni czyli znow z deszczu pod rynne.

    Poniższe cytaty pochodzą z książki dr Stanisława Szczepaniaka pt. „UPIORY ŚWIROLANDU Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje sie dogmatem”
    Str 25

    „Jak co roku podczas zimy, gdy pada śnieg, wyjeżdżam do ciepłych krajów. Tym razem pojechałem do kraju arabskiego. Zdziwienie moje nie miało granic, gdy wjeżdżając do Arabii, ubrany w strój arabski i specjalny czepek na głowie, zostałem rozpoznany jako Polak.
    Krzyknęli do mnie: Szalom mulanda! – pokazując ruchami paluszków pod brodą, co oznacza: jak się masz Żydku z Polski!.
    Tam jest mój znajomy, Mohamed Ibn Karnab, którego pojechałem odwiedzić. Okazuje się, że oni wiedzą więcej, co się dzieje w Polsce niż my.
    Mahomet powiedział mi: „Do was w ciągu 2 lat przyjechało ponad 80 tysięcy Żydów, pod przybranymi nazwiskami i ciągle jest u was to samo. Będą się upominali o swoje domy”. „Skąd ty to wiesz Mahomet?” – zapytałem.
    Życie w rejonie Morza Martwego już im obrzydło. W związku z tym, uciekną z tego miejsca. Wiele razy przyjeżdżają do Polski po cichu, tak, żeby nikt nie wiedział. Na waszym cmentarzu Żydowskim w Warszawie, nie ma takiego dnia, żeby nie było Żydów, którzy się modlą. Zobacz ile Żydów przyjeżdża na Kierkut w okolicach Cmentarza Bródnowskiego.
    Czy ty tam byłeś kiedykolwiek? Nie.
    To skąd wiesz, że istnieje jakikolwiek Cmentarz Bródnowski i jakiś Kierkut koło cmentarza?
    Ja ci nie będę mówił, skąd wiem, ale powiem ci, że wielu Żydów przyjeżdża do was. My patrzymy krytycznie na to, że wasze społeczeństwo ich toleruje. Przyczyną wszystkiego jest król Kazimierz.
    Skąd ty to wszystko wiesz, skąd masz taką olbrzymią wiedzę na temat Polski. Szokujesz mnie Mahomet do tego stopnia, ze nie wiem, co powiedzieć.
    Co ty możesz powiedzieć, skoro we własnym kraju siedzisz i nie wiesz, co tam się dzieje. Zobacz ilu Żydów jest w rządzie. Mam ci ich wymienić? To by zabrało trochę czasu, wiele czasu. Ponad 120 Żydów tańczy dookoła waszego Sejmu i robi z was durniów. Spotykają się zazwyczaj w Teatrze Żydowskim. Czy oni przychodzą na spektakle teatralne? Pomyśl, a na jakiej zasadzie figuruje wszędzie Gwiazda Dawida?
    Nie rozumiem cię. Może byś mi powiedział bardziej szczegółowo coś na ten temat.
    W Stanach Zjednoczonych istnieje organizacja żydowska. Spotykają się na specjalnych, tajnych masońskich naradach. W waszym kraju i w krajach ościennych podejmują decyzje, kto gdzie i co ma robić. To jest tajna organizacja, której nikt do tej pory nie rozpoznał, a ona decyduje o chwytach masońskich w poszczególnych krajach.
    A co ma wspólnego z tym Gwiazda Dawida – mówię?
    To jest wytyczna dla Żydów w tym kraju. 6 najważniejszych ośrodków w państwie powinno być obsadzonych przez Żydów. Jeżeli jest możliwe to: prezydent, Minister Skarbu, wszystkie najważniejsze organy państwowe, sądownictwo, podlegają nadzorowi żydowskiemu. Teraz to ty pojedziesz do Polski, a ja tu zastaje w Arabii. Tu oglądasz piękne rybki w jeziorze Dahab, a w kraju czekają na ciebie rekiny, barakudy, które rozszarpują na kawałki. Wiesz, że jesteś, ale nie istniejesz. Oni za ciebie podejmują decyzje, ile masz zjeść, ile masz wydać pieniędzy. Oni decydują o twoim istnieniu.
    Rany boskie , co ty wygadujesz Mahomet!
    Ty myślisz, że u nas jest inaczej? Zobacz jak religia odcisnęła piętno w umysłach naszych ludzi. Codziennie rano jak się budzisz, to jest 5 czy 6 zwariowanych idiotów, którzy drą się na szczytach; Allah akbar Bismillach Hamdu Lach! Śpiewają swoje pieśni i spać nie można. Cały dzień tak. Oni nic nie robią. Nie sieją, nie orzą, tylko handlują słowem Bożym. To nie jest Słowo Boże, to jest ich wymysł. Oni ogłupiają cały naród. Czy u ciebie jest inaczej?
    Nie jestem katolikiem więc się nie orientuję.
    Orientujesz się świetnie, tylko nie chcesz poruszać tego tematu. U mnie w kraju jest grupa ludzi zajmująca się konkordatem.
    Co to jest konkordat?
    Umowa między państwem a grupą księży. Więc widzisz, między państwem rządzonym przez Żydów a grupą księży. Czy Ty wiesz, ilu biskupów w Polsce jest pochodzenia żydowskiego? 63 osoby z episkopatu w Polsce to Żydzi.
    O rany Boskie!
    Dlaczego ty mówisz „o rany Boskie”? Czy ty jesteś zdrowy na umyśle? Czy wiesz że religia chrześcijańska i mahometańska pochodzą z tego samego pnia judaizmu?. Jesteśmy odszczepieni przez Mahometa jako sekta od judaizmu.
    Sekta?
    Tak, wyobraź sobie, że w Iraku niejaki Isu Ibm Marian stworzył sektę chrześcijańską, a potem Mahomet uczynił to samo parę lat później. Czy zdajesz sobie sprawę, że jest to jedna i ta sama religia, tylko inaczej nazwana. Czy nie święcą cię przymusowo wodą, robiąc z ciebie wariata już na początku twojego życia?
    Skąd ty to wiesz? Mówisz jakbyś siedział w Polsce całe życie!
    Wiele rzeczy wiem, o których wam się nie śniło! Wasz kraj będzie przechodził upadek. Będziecie pomiotem gospodarczym. O, to ja już wiem. Popatrz ilu Żydów jest w Niemczech, w Holandii, w Belgii, ilu w Instytucjach Unii Europejskiej!
    O rany Boskie, co ty mówisz!
    Znowu powtarzasz „rany boskie”, tym samym wspominając Żyda, który przeżył ukrzyżowanie. Nie ukrywaj, że nie wiesz, iż twój Żyd umarł w Kaszmirze.
    To taki odruch z tym, o rany Boskie!
    Jutro wybieramy się na wycieczkę do Beduinów. (…)
    Tylko nie poruszaj tematów religijnych, bo oni są tak samo tępi, jak twoi rodacy. Mają wyprane mózgi. Staraj sie skonsumować to co dostaniesz, ale nie zaczynaj poruszać tematów religijnych. Czy ty nie wiesz, ze wiek XVI-ty, to wiek emigracji Żydów do Polski? Przez 4 wieki Żydzi zrobili z Polski Ziemię Obiecaną. Zagospodarowali wasze umysły i kieszenie. Zrobili z was „osiłków” do tego stopnia, że nie wiedzieliście czy to są wasze ulice, kamienice. To jest stare powiedzenie Żydów „wasze ulice, nasze kamienice”. (…)
    Wędrując po plaży zastanawiałem się, skąd on ma takie informacje. Przecież w Warszawie nie wiemy tylu rzeczy, o których on mi opowiadał. Więc musi mieć jakieś źródła informacji. W Polsce muszą być jacyś mahometanie. To oni zbierają informacje i je przekazują. Zastanawiałem się jak nisko upadła nasza kultura, że my nic nie wiemy o tym, co się dzieje w naszym własnym kraju. (…)
    Wstydziłem się zapytać Mahameta o dalsze informacje, co dzieje się w Polsce. Nie zaczynałem tematu, dopóki nie nadarzyła się kolejna okazja. (…)
    Powiedz mi co czeka te kraje ościenne,jak Polska?
    To ty nie wiesz? – zapytał zdziwiony. Będziecie pomiotem gospodarczym – odpowiedział. To jest szajka Żydów międzynarodowych. Oni będą wami pomiatali. Nie będą rozwijali u was żadnego przemysłu, bo stanowiłoby to dla nich poważną konkurencję. Do tego stopnia, że mogą wykupywać całe fabryki i je zamykać, tak by swoje produkty przysyłać do Polski. W ten sposób następuje degradacja polskiej gospodarki. Sam widzisz. Polacy nie mają pracy, słabo zarabiają, a to powoduje stagnację gospodarczą. Stopa bezrobocia ciągle wzrasta, a tam gdzie jest wzrost bezrobocia, istnieje zagrożenie kryminalne. Ludzie imają się wszystkich możliwych sposobów, żeby zdobyć pieniądze. Telewizja informuje o jednej milionowej części, tego co dzieje się w Polsce. Opowiadają o historii, o tradycji, o zabytkach. Nie mówią oczywistej prawdy, że w waszym kraju znajdują się organy sądownicze najbardziej skorumpowane na całym świecie. Normalna sprawa sądowa toczy się niejednokrotnie 12- 14 lat. Czasami zdarza sie, że ludzie, którzy założyli sprawę, umierają, a sprawa nadal pozostaje nie załatwiona.
    Mówię ci Mahomet, ty masz dar, o którym nawet nie wiesz. Ty na odległość potrafisz rozpoznać nie tylko, co się dzieje w Polsce, ale także w każdym Polaku. Czy wiesz ile pieniędzy wyszło z Polski? Grube miliardy lokowane w różnych częściach świata, krajach ościennych i krajach daleko położonych. Izraelskie służby wywiadowcze dobrze wiedzą, gdzie Polacy rozprzestrzenili pieniądze. Mają świetnie zorganizowaną informację odnośnie przelewu tych pieniędzy. A wy patrzycie w telewizję i nic nie rozumiecie. Rabują was i oddziaływają na wasze umysły.
    A u was to tak się nie dzieje?
    U nas jest jeszcze gorzej! Zapytaj Muzułmanina, czy należy do grupy Szeitów czy Sunnitów.
    Gdy byliśmy na posiedzeniu u Beduinów jeden z nich mówił bardzo dobrze po angielsku więc go zapytałem: „ Czy twoje plemię należy do grupy Szeitów czy do Sunnitów?”.
    On zrobił wielkie oczy i powiedział: „…nie wiem o czy pan mówi!” Kręcił głową i nie wiedział co odpowiedzieć.
    A czy wiesz kto to była Fatima?
    Żona Mahometa.
    A kto to Mahomet?
    Nasz prorok.
    Więc jak nazywa się plemię, które wywodzi się od Mahometa.
    Cisza Parę sekund gapił się na mnie i nie umiał odpowiedzieć na podstawowe pytania. U nich mahometanizm tak wycisnął piętno na mózgach, jak u nas katolicyzm. Mahomet spojrzał na mnie porozumiewawczo i przyglądał się dalej. (…)
    Widzisz, u nas jest tak samo jak i u was. Religia stanowi nieodłączny ton społeczeństwa, które nie myśli. Przez tyle wieków wpajano im bzdury, które nie mają racji bytu. U was jest inaczej?
    Tak samo. Wasz Kościół robi to samo i stwarza takie same historie. (…)
    Wszyscy patrzą na to wszystko przez XXI wieków, a mózgi ich są w XVI wieku.
    Ty jesteś proroczy człowiek. Jeżeli wiesz tak wiele, to powiedz proszę co powinniśmy zrobić, żeby pozbyć się tego niechcianego, cuchnącego towaru.
    Tak łatwo się go nie pozbędziesz. Patrz, co się dzieje. Konkordat zabiera wam kupę pieniędzy do Watykanu. Zobacz, ilu u was jest księży w kraju i porównaj to z krajami ościennymi. Powiedz, co należałoby zrobić.
    Popatrzył na mnie skośnym okiem i powiedział: wy się tego tak szybko nie pozbędziecie! Czego?
    Po pierwsze: zażydzenia kraju – jest tak duże, że musicie mieć mocnego przywódcę. Hitlera?
    Hitler też był Żydem. Pozbycie się Żydów to bardzo trudne zadanie. W pierwszej kolejności powinniście zająć się klerem. Kler łatwiej opanować. Gdyby który z waszych przywódców dostał się do władzy powinien zawiesić Konstytucję, rządzić dekretami, odłączyć się od Unii Gospodarczej – to wam nic nie daje! Najpierw wpłacacie wiele pieniędzy, a potem oni decydują, co z nimi zrobić. To jest paranoja! Oni kontrolują, ile macie produkować, a w ten sposób nie zlikwidujecie bezrobocia.
    Polacy powinni handlować ze wszystkimi, gdzie się da i jak się da, tak jak to robi nasza Arabia, pozwolić na otwarcie nowych zakładów pracy. Między produktem wyprodukowany do sprzedaży a produktem gotowym dla klienta, jest duża grupa ludzi żerujących na tym. Należy zlikwidować to! U was to tak jest z węglem. Ile u was kosztuje węgiel? Według mojego rozeznania wydobycie kosztuje 90zł za tonę, a w sprzedaży 450-500zł. Gdzie te pozostałe złotówki? Za tym stoją pośrednicy – należałoby ich zlikwidować; wszystkich cwaniaków – dyrektorów, którzy zarabiają więcej niż przeciętny obywatel. W drugiej kolejności należałoby się zając klerem. Jak my obliczamy to 1/5 budżetu idzie do Watykanu. Kler jest waszą zarazą.
    A co byś zrobił?
    Bardzo prosto bym to zrobił. Jeżeli jest przedstawicielem Watykanu, to powinien mieć paszport watykańskie. Należy zamknąć wszystkie ich imprezy rozrywkowe w państwie. Niech Watykan taką armię wyżywi. Ale wówczas społeczeństwo się obrazi. Należy zrobić tak jak kraje zachodnie. Tamtejsi księża są na pensyjce. Muszą objechać parę świątyń i dać lekcję religii. Wszystkie ewentualne opłaty załatwia gmina.
    Tak, jak byś po mnie powtarzał!
    Tak, jak byśmy byli jednego pochodzenia, nasze umysły są jednakie! Jest tylko jedna rzecz inna: my myślimy i realizujemy, a wy tylko myślicie i gadacie, a nic nie robicie.
    W tym momencie masz rację. Trudno zrozumieć ludzi, którzy myślą jak w XVI w. Ci ludzie chodzą do Kościoła i słuchają tego wszystkiego, co ksiądz mówi z ambony. I pieniążki lecę do Kościoła. Kler za te pieniądze robi interesy w Polsce. Własny aparat propagandowy mają rozbudowany do tego stopnia, ze mają własną telewizję, własne radio oraz ośrodki szkoleniowe. Należy jak najszybciej odsunąć tych ludzi od żerowania na „polskim ciele”. Polacy są biedni, nie maja pieniędzy na leki, a mimo wszystko zanoszą ostatnie pieniądze do księdza, który pławi sie w dobrobycie i w zachciankach seksualnych.
    Następnego dnia miałem pojechać do Dahab. Mahomet dał mi duże pudło w prezencie. Pytam: co to jest?
    Otworzysz – zobaczysz.
    Patrzę, w środku jest długi miecz. Ładnie rzeźbiony, owinięty w piękny dywanik.
    Teraz masz oręż! – powiedział. Idź do swego kraju i wytnij te wszystkie wściekłe łby i złodziejskie świnie, które rządzą twoim krajem. Zarówno żydowskie jak i kościelne. Oczyść twój kraj z ludzi, którzy tworzą was pomiotem gospodarczym.
    Łzy zakręciły mi się w oczach. Może to jest dobra myśl – pomyślałem. Może powinienem tak zrobić
    Pojechałem łodzią do Dahab. Sprawdzono mi dokumenty – to już strona egipska. Był akurat autobus na Synaj, do katedry Św. Katarzyny. Pojechałem tam, zrobiłem wiele zdjęć. Widziałem ludzi, którzy żerują na głupocie katolików – mahometan stojących przy wejściu do świątyni, handlujących biuletynami i folderami na jej temat, mimo że są wyznawcami zupełnie innej wiary. W tym samym czasie Muazin wzywa kobiety i mężczyzn do zanoszenia modłów do Allacha. Jedno obok drugiego. Nie mieści mi się to w głowie.
    Akurat szła wycieczka z Polski. Posłuchałem, co przewodniczka wycieczki mówiła na temat krzaka ognistego, który tam się znajdował.
    Wtrąciłem więc: „Proszę pani, takich krzaków, jak tutaj, jest w Kenii parę miliardów. One wydzielają olejki eteryczne i sprawiają wrażenie, ze cała sawanna płonie wieczorami. To samo dzieje się z bożą manną. Tu są glony, które wytwarzają mannę, a tam manowce, które produkują ziarno, które może służyć jako manna.” (…)
    Ten rodzaj krzewów znajduje się nie tylko tu, ale także w wielu dziesiątkach innych krajów, szczególnie w okolicach równika. Państwo mogą przywieźć kawałek takiego krzaczka i posadzić sobie w domu. Wszyscy rozumieją zapewne, ze większość tych zagadnień jest związana z wiarą i poziomem intelektualnym tych ludzi. Ludzie na odpowiednim poziomie intelektualnym wiedzą, że są to bajki historyczne, …”

    Polubienie

    • i jeszcze cos wkleje;
     ” „Nasze państwo jest zwariowane. Mówię panu – piszę książkę „Upiory Świrolandu”, więc niech mi pan podpowie, może coś wpiszę do książki.
     Niech pan sobie wyobrazi, że Bogu jest potrzebne 162000 hektarów na potrzeby Kościoła. Niemożliwe. A czy panu przyszło do głowy, że nasz budżet wydaje 560 milionów złotych na religię? Ponad miliard kosztuje dofinansowanie wszystkich obiektów sakralnych w Polsce.
     Skąd pan to wie?
     Posiadam te wiadomości z zagranicy. W innych krajach wiedzą więcej, co dzieje się w Polsce. Czy pan wie, że księża uzyskują ponad 7 miliardów złotych z działalności handlowej i nie płacą od tego żadnego podatku.
     Ależ to niemożliwe, mówię.
     Możliwe – wówczas pokazuje mi karteczkę z jakiegoś pisma z Anglii, czy ze Stanów Zjednoczonych.
     Jak to jest możliwe, że my w Polsce tak mało wiemy, a na zachodzie wszystko wiedzą. Jak to jest, w Wolnej Europie. Wolna Europa wiedziała, co dzieje się w Polsce, a myśmy nic nie wiedzieli. Nie chciało mi się w to wierzyć, ale gdy zobaczyłem ten artykuł po angielsku, pomyślałem: gdzie ja żyję? To nie jest Polska, to jest kraj wielkiego świra. (…)
     Czy pani wie ile rząd wydaje na Kościół? Pieniądze, które zarabia Kościół w ciągu roku stanowią 1/5 budżetu państwa. Są to pieniądze bez podatku. Większość z nich pochodzi z kieszeni starszych babinek. (…)
     Chodzicie do księdza, całujecie go po rękach, dajecie mu pieniądze i traktujecie go jak Boga. Tak rodzice robili, więc i ja tak robię. A Pani nie przyszło do głowy, żeby tego nie robić? Czy chce Pani nadal znosić te szczury w Polsce?
     Jakie szczury?
     Wszędzie tam gdzie jest kupa szczurów i w rządzie i pośród kleru są puste spichlerze. Czy Pani dali ostatnio podwyżkę?
     Tak dostałam 4 zł.
     A czy wie Pani, że oni wzięli 7 miliardów złotych? Gdyby te pieniądze przeznaczyć dla emerytów i rencistów nie byłaby Pani zadowolona?
     No tak, ale to kler.
     Więc czy im wszystko wolno?
     Zapadła cisza. Kobieta zaczęła sie zastanawiać
     Może i pan ma rację, ale wyraża pan to tak drastycznie.
     A czy oni zachowują się nie drastycznie? – zapytał.
     Ale u nas jest tak tradycja. Tradycja dziesięciny?
     Jakiej dziesięciny?
     Czy Pani nie wie, że w poprzednich wiekach płaciło się na rzecz Kościoła dziesięcinę? Chłop był głodny, nie miał za co wyżywić rodziny, ale musiał co dziesiąty snopek oddać księdzu.
     Tak? (…)
     Inna z pacjentek mówi: „Będziemy mieli Panią prezydentową. Ona tyle fundacji założyła”. A skąd ona miała pieniądze na założenie tych fundacji? Czy pani się coś nie pomyliło?
     Nie, dlaczego, przecież ona rozdaje różne rzeczy potrzebującym.
     Czy ona rozdaje z własnej kieszeni? Ona pełni tylko rolę przekaźnika. Ona z własnej kieszeni złamanego grosza nie dała, a zbiera pochwały i ja wynoszą na szczyty. Biedni ludzie przekazują pieniądze na domy sierot i domy starców. Czy pani wie, że 60% tych pieniędzy idzie do kieszeni wszystkich fundacji, a tylko 40% idzie na rzecz dzieci. Widzę, że pani nie wie, jakie były afery z fundacjami i co tak naprawdę się dzieje. Każdy kto zbiera na fundację, czerpie z tego zyski. Połowa zebranych środków idzie do jego kieszeni, a połowa dla fundacji. To jest świetny interes. Nikt tego nie kontroluje. A powinno sie kontrolować? Owszem, powinno. (…)
     Jeden z pacjentów powiedział: „Słyszałem w telewizji, że na posiedzeniach księży
     i prałatów poważnie zastanawiają sie jak wpływać na ludzkie umysły i jakie techniki stosować aby ogłupić wszystkich ludzi do tego stopnia, żeby im służyli”. Wówczas wywiązała się dyskusja na temat technik wpływania na psychikę ludzka osób prymitywnych, biednych, którzy nie chcą, bądź też nie umieją czytać. Zastanawiano się, jak manipulować tymi ludźmi. Te techniki nie zdają już egzaminu. Ludzie zaczynają odchodzić od Kościoła. Zaczynają zastanawiać się, czy jest sens dawania czegoś na rzecz Kościoła, który w ich oczach jest drapieżny i chciwy. Poszukują nowych technik wpływania na psychikę …(…)
     Jedna z pań zapytała: „Jakby rozwiązałby pan tę kwestię?”.
     Gdybym dostał się na szczyt władzy, błyskawicznie bym rozwiązał ten problem. Ci ludzie podlegają Watykanowi, a więc nic prostszego jak nakazać im zrzeczenia się obywatelstwa polskiego i staliby się obywatelami Watykanu. Każdy z nich powinien mieć paszport watykański. Każdym najmniejszym wykroczeniem z ich strony powinien zajmować się Watykan. (…)
     Dlaczego my wszyscy mamy płacić na Kościoły?
     Jest trudno to zmienić, bo oni są wszędzie. W sądownictwie, w Sejmie i w Senacie. Upadają wszystkie kliniki i szpitale, a czy kler jest tam potrzebny? Czy kapelani są niezbędni w armii? To są dodatkowe wydatki, to wszystko kosztuje. Czy modląc się do Boga Jahwe coś zyskujemy? Codziennie wielu niewinnych i bezdomnych ludzi ginie, a on nawet nie kiwnie palcem. (…)
     A za tą własną głupotę musicie ciężko płacić!
     Owszem, płacimy, ale to jest pewien element tradycji polskiej.
     Niech pani się uwolni od tradycji, a będzie pani normalnym człowiekiem. Korzystacie z internetu, macie samochody prowadzicie interesy a wasze mózgi sa w XVI wieku. Kler oddziałuje na wasze mózgi i wyciska ostatnie soki. Jestem wrogiem Kościoła ze względu na to, że on ogłupia ludzi!
     Ludzie kiwają głowami i mówią: „… to nasz kraj, to kraj naszych dziadów i naszych rodziców. Do czego to doszło. Patrzymy na to wszystko i nic nie robimy”.
     Przyglądam się tym ludziom, którzy się biją w piersi i wiem, że nikt inny nie spowodował tego wszystkiego, tylko oni sami. Ich głupota, ich niechęć do interwencji, ich brak zaufania do innych. To doprowadziło do upadku naszego kraju. To jest piąty rozbiór Polski. Wykupują nasze ziemie, robią, co chcą z naszym krajem. Holendrom i Niemcom wszystko się opłaca, a Polakom na niczym nie zależy. To tylko nasza wina! Nikogo więcej.”
     Dodam jeszcze od siebie: moim zdaniem ci, których w powyższym tekście nazywa się Żydami wcale nimi nie są – są oni po prostu przebierańcami opętanymi na przestrzeni dziejów przez zło (są ucieleśnieniem zła) – i tak należy ich traktować.
     Ich rodakami nie są ani Żydzi, ani Polacy, ani Niemcy czy Brytyjczycy… – oni po prostu nie mają ani rodaków ani swojej Ojczyzny. W razie takiej potrzeby są zdolni sprzedać ojca i matkę i nie ma dla nich żadnych świętości – co udowadnia wielokrotnie historia.

     Polubienie

    • ,, Jest tylko jedna rzecz inna: my myślimy i realizujemy, a wy tylko myślicie i gadacie, a nic nie robicie.”

     To zdanie wyrażone przez twojego rozmówcę, to chyba największa prawda o Polakach.
     I to prawda, na którą się oburzają !

     No to co robimy, aby kler, żydów i zgniły zachód odsunąć od panoszenia się w Polsce?

     Siedzimy w domkach, popijamy kawkę, czy wychodzimy na ulice?
     Co z tego, że nie pójdę do kościoła, jeżeli i tak z moich podatków ta instytucja jest utrzymywana i ma się bardzo dobrze.
     Co z tego, że bedę wyzywać ludzi wiernych tej instytucji, jeżeli nie robię nic, aby zamienić państwo wyznaniowe na świeckie, które powinno szanować poglądy innych, ale nie trzymać kukułki w swoim gnieździe?

     Polubienie

  • ,, Jednym z najwiekszych kłamstwa świata jest poniższe zdanie:

   „Jeśli czegoś naprawde pragniesz, to cały wszechświat Ci sprzyja„.”

   Nie zgadzam się, z tym, że to kłamstwo.

   Zobacz co napisałeś pod słowem ,,pragniesz”:

   ,, im bardziej sie starasz, spinasz, emocjonujesz, niepokoisz, tupiesz nóżką, im bardziej Ci na czymś zależy …”

   To nie jest wymiar pragnienia, które zmaterializuje się na planie fizycznym.
   Kluczem jest uczucie, w konsekwencji wibracja serca i myśli.

   Co czujesz po pięknie spędzonej środzie?
   Poczuj to tak samo długo w poniedziałek, myśląc o wtorku. Będzie tak samo piękny, jak tamta środa …
   Przy staraniach, spinaniach, emocjach, niepokojach jest projektowanych zbyt wiele energii wkładanych w obrazy przeciwne zamierzeniom. Nie ma innej opcji, jak tylko ta, że ,,wygrywa” energia większościowa.
   Pragnienie spełnia się, gdy jest wzmacniane wibracją serca i myśli.
   Wszechświat odpowiada na nie tym samym. Wibracje-energia- ENERGIA- materializacja.

   Spełnienie pragnienia leży w jego mądrości i gotowości człowieka na przyjęcie realizacji tego pragnienia.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

   • nieszczęścia chodza parami dlatego ze ujowa wibracja sciaga wszystko ujowe w zasiegu reki, na tej samej zasadzie ladni maja kase i jezdza mercami

    Polubienie

    • ,, nieszczęścia chodza parami dlatego ze ujowa wibracja sciaga wszystko ujowe w zasiegu reki, na tej samej zasadzie ladni maja kase i jezdza mercami”

     … bo oni nigdy nie wciskają sobie braku kasy.
     A reszta świata?
     ,,Jak ja bym chciał mieć dużo kasy …” Co za tym stoi? Odczucie braku.
     Mam brak kasy, mam brak kasy, mam brak …
     NO TO WRESZCIE MASZ SWÓJ BRAK! – modlitwa została wysłuchana …

     No przecież Bozia nie jest be. Daje to co wyrażamy.
     ,, Proście, a będzie wam dane” – największy kamuflaż świata!
     Powinno być: ,,Dane wam będzie to, co odczuwacie” Łot co!

     Polubienie

    • „dane wam będzie to co odczuwacie” piękne -_- zapamiętam to sobie, jakby tak powiedział dzizus to by było cos

     Polubienie

    • ,, „dane wam będzie to co odczuwacie” piękne -_- zapamiętam to sobie, jakby tak powiedział dzizus to by było cos”

     On tak mówił, ale w pozostałych trzydziestu, zakazanych przez cwaniaków ewangeliach.
     A w tych ,,jawnych i prawdziwych” słowa ,,wejdź do swojego cichego serca” (odczucia) zamieniono na ,,wejdź do swojej cichej izdebki”. Odczucia serca zamieniono na słowa w ustach – a tymi chce się popisać mózg, nie serce.
     No to odmawiają (?) ludzie w swoich domach paciorki zgodnie z instruktarzem.
     Odmawiają czyli oddalają mowę serca(odczucia, wibracje). Szczęście przychodzi losowo – jak wygrana na loterii. Gdzieś tam przez małą dziurkę przesączy się na krótko.
     Stąd mawiamy ,,szczęście nie trwa długo” – i serwujemy sobie życie w czarno białą kratkę.

     Polubienie

    • Krysiu zdradzę Ci moją codzienną mantrę szczęśliwości,bo tak to też co poniektórzy zwą,a którą ja codziennie nucę parokrotnie,
     cokolwiek bym nie robiła,śpiewam sobie tak : „Jestem szczęśliwa,bo jestem młoda,jestem szczęśliwa,bo jestem zdrowa,jestem szczęśliwa,bo jestem bogata,jestem szczęśliwa bo Ciebie Boże Ojcze za przyjaciela mam.
     I takie włąśnie jest moje wewnętrzne nastawienie i życie,czego również życzę Tobie i innym z całego serca.A to,że mój mąż jest chory,to już jest jego nastawienie , ja życzę mu powrotu do zdrowia ,ale aby tak było to on musi zmienić swoje nastawienie
     do życia i nie opowiadać każdemu jaki on jest chory,bo takie podejście tylko utwierdza chorobę,jakie myśli i słowa takie czyny
     i takie życie.

     Serdecznie pozdrawiam

     Polubienie

    • Piękne, Aniu. Zapisałam sobie w folderze wielkimi czcionkami. Dzięki.
     Wymyślę sobie melodię.

     Pozdrawiam.

     Polubienie

 2. Jarek, ale walisz z książki Transerfing rzeczywistości… Przebrnąć te wahadła… Będąc w dobrych stosunkach z samym sobą i otoczeniem, wysyłasz w świat harmoninjnych wibracji… Pozytywne nastawienie zawsze prowadzi do sukcesu i zbudowania…

  Polubienie

 3. „Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze” (Mt 7:15-20). Bóg napomina: ludowi podobają się fałszywe zapewnienia (2 Kr 18:9-15). Fałszywi prorocy nie mówią o potrzebie nawrócenia, godziwym życiu i kroczenia drogą prawdy, dobra oraz sprawiedliwości. Fałszywi prorocy nie głoszą zbawienia w krzyżu, ponieważ wymagało by to od nich potrzeby ukrzyżowania własnej pychy, żądz i występnych, krzywdzących drugiego człowieka, pragnień. Ważniejsze jest to, aby krzyż komponował się z tłem budynku, sali czy ściany, na których zawisł – niż to, czy jest potrzebą realizowania w życiu Boskiej prawdy i sprawiedliwości. Syn Boży Jezus Chrystus jasno i dobitnie określił granice oraz linię podziału między dobrem a złem, pomiędzy życiem w prawdzie a w kłamstwie. Fałszywi prorocy dążą do zatarcia tych granic, nawołują (na różnego rodzaju wiecach i manifestacjach) do zawierania kompromisów ze złem, by nikogo nie dotknąć i nie narazić się, z obawy na odrzucenie oraz związane z nim cierpienie – w opozycji do Pana Jezusa Chrystusa.

  Polubienie

  • Leszku, a ci fałszywi prorocy to według ciebie kto? PO z Nowoczesną, PIS, żydzi w rządowych instytucjach czy kler przysięgajacy wierność Watykanowi?

   Tylko mi nie pisz, że ,,wszystko jedno jesteśmy”, bo to jest jedną z najbardziej przemyślnych ucieczek od odpowiedzi.
   Na każde niewygodne pytanie można tak odpowiedzieć, co niniejszym zrobiłeś wobec Devingo.

   Patrz. Podam przykład(fikcyjny)

   Załóżmy, że pytam Devingo: ,, W którym marszu mam wziąć udział – KOD-u, PIS-u, Narodowców czy kółka różańcowego?”
   A Devingo odpowiada: ,,Zaprawdę powiadam ci, wszyscy jedno jesteście!”

   No przecież koń ześmiałby się na suchy wiór!

   Nie myl jedności duchowej wszystkich istot z tym co się dzieje w realu.
   Jedność w realu trzeba sobie WYPRACOWAĆ.

   Jeżeli wszystko jedno jesteśmy, to dlaczego Jezus(według biblii) wkurzył się na maksa, wziął kija, porozpieprzał stoły handlarzy i wygonił kupców ze świątyni? Czy w chwili, gdy robił rozpierduchę, uważał się z nimi za jedno? No, wolne żarty.

   Takim zachowaniem chłop pokazał, że na Ziemi, życie bez jaj nie ma nic wspólnego z dążeniem do jedności.

   No to które to ,,fałszywe proroki”?

   Polubienie

   • lesiu nie widział nic poza elblagiem dlatego taki maly mozdzek, kto mieszkal wśród ras ten wien ze to niespojne ludy z marsa i dalej, czasowo przebywające razem na ziemi

    Polubienie

 4. LEszek czy Ty piszesz csaly czas o syny bozym slowain czy zydow?.Caly czas mnie nurtuje tez w czym upatrujesz owego Boga swego?W naturze,kosmosie,wszechswiecie czy tez caly czas nawiazujesz do pustynno arabskich biblijnych bajdurzen pijanych pejsaczy we wersji 2.0 przeznaczonych dla narody wybranego czyli slowian.

  Polubienie

  • Dziękuję za to pytanie? Oto odpowiedź: Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie (Gal 3:28).

   Polubienie

   • lesiu to stracone pokolenie nie chwyca za bron żeby zabijac najezcow araba czy azjate i pozwole gwalcic nasze dziewczyny bo dzizus zabronil zabijac czy tam tato dzizusa, mam taka gre zabijam zombie srednio jednego co pare sukund, lesia i innych zombie kk widzialbym na moim celowniku

    Polubienie

  • Właściwą jest harmonijna współpraca obydwu półkul mózgowych. Nadmierne pielęgnowanie rozumu (lewa półkula), kosztem rozwoju świadomości (prawa półkula), wpływa na nabieranie pewności, że osoba ludzka, zdolna jest wszystko opanować i podporządkować sobie. Łatwo jest takiej osobie uwikłać się w zło. Pojawiają się wówczas cechy towarzyszące materialnemu rozumowi: dominacja, chęć zysku, egoizm, despotyzm, arogancja, agresja, itp. Są one przyczyną wielu innych jeszcze cech, usposabiających do czynienia wszelkiego zła. Nadmiernie pobudzony rozum, nie poddany kontroli ze strony prawej półkuli mózgowej, która praktycznie zanikła – doprowadził do opanowania świata przez wszechogarniające i niepojęte, kierujące się już własnym życiem, zło. W każdym takim przypadku, trudniej osobie ludzkiej poznawać Stwórcę i jego prawa. Każdy, kto dąży, w procesie wzrastania, do przemiany upadłego, zwierzęcego, zbrodniczego rozumu, z czasem, zaprzyjaźnia się z Jezusem Chrystusem, składając Synowi Bożemu, na wzór Abla, ofiarę ze swojej zwierzęcej natury. ECCE HOMO (J 19:5).Nadmierne pielęgnowanie rozumu, kosztem rozwoju świadomości, wpływa na kształtowanie płata mózgowego, odpowiedzialnego za rozum. Osoba taka nabiera pewności, że zdolna jest wszystko opanować.
   Nadmierne pielęgnowanie rozumu powoduje jego dobrowolne związanie się z czasem i przestrzenią, czyli kategoriami materii. Skutkiem tego jest pojawienie się wszystkich cech towarzyszących materialnemu rozumowi: chęć zysku i dominacji na całej Ziemi i w Kosmosie, egoizm, despotyzm, arogancja, agresja, itp. Są one przyczyną wielu innych cech, a w rzeczywistości właściwie wszelkiego zła.
   Proces ten u ludzi podlegających w swoim rozwoju wyłącznie rozumowi, w coraz większym stopniu wpływa na kształtowanie ciała subtelno-materialnego. Przedni płat mózgowy, odpowiedzialny za rozum, z upływem czasu stawał się, pod wpływem ciągłego obciążenia, jednostronnie coraz większy. Stało się oczywiste, że kolejne pokolenia posiadają coraz bardziej rozwinięty i mocniejszym przedni płat mózgowy. W tym tkwiły i jeszcze tkwią, szczególne predyspozycje do rozwinięcia siły rozumu, która zdolna jest wszystko opanować. Owa siła ukrywa w sobie zagrożenie polegające na tym, że w momencie jej pełnego przebudzenia nie tylko zwiąże właściciela mózgu z przestrzenią i czasem, ale i ze wszystkim problemami życia gęsto-materialnymi. Człowiek taki wplącze się we wszelkie zło, które towarzyszy nieodłącznie nadmiernemu panowaniu rozumu. Dziedzicznie więc przynoszone są owe predyspozycje mózgu, w którym kryje się niebezpieczeństwo absolutnej dominacji rozumu wraz z wszelkimi nieodwracalnymi złymi zjawiskami i tendencjami temu towarzyszącymi! Mówiąc innymi słowy, jest to dziedziczenie organu cielesnego, noszącego nazwę wielki mózg z racji swych rozmiarów, które osiągnął na drodze przyśpieszonej ewolucji. W ten sposób już w trakcie narodzin człowiek niesie w sobie potencjalne zagrożenie polegające na tym, że bardzo łatwo może zaplątać się w wszelakie zło. W każdym wypadku jednak będzie w wyniku owego defektu trudniej poznawał Stwórcę i jego prawa. To jednak nie pozbawia człowieka odpowiedzialności. Ona pozostaje, ponieważ człowiek dziedziczy tylko zagrożenie, a nie samo zło. Zgoda na dominację rozumu i podporządkowanie się jego wpływom absolutnie nie jest przecież konieczne. Wręcz odwrotnie, może wykorzystać wielką siłę swego rozumu i jak mieczem torować sobie nią drogę w ziemskim życiu. Rozum można wykorzystać do odkrycia drogi, którą wskazuje rozumowi uczucie, – głosu wewnętrznego.
   Jeżeli jednak w wyniku niewłaściwego wychowania i szkolenia, rozum w znacznym stopniu zapanuje nad młodym człowiekiem, to nie spada na niego całkowita wina. Część winy, lub, dokładniej to opisując, powrotny skutek wywołany przez prawo działania zwrotnego, obciąży rodzica, wychowawcę lub nauczyciela, który na niego miał wpływ. Od tego momentu coś go z uczniem wiąże, dopóki młody człowiek nie wyzwoli się z owych mylnych poglądów oraz ich skutków, a to może trwać nawet setki czy tysiące lat.

   To wszakże, co w taki sposób wychowany człowiek uczyni potem, to znaczy wtedy, gdy nadarzy jemu się możliwość wolnej decyzji i wyboru dalszej drogi, obciąży w zwrotnym działaniu już tylko i wyłącznie jego samego. Okazje do zmiany swoich zapatrywań nadarzają się podczas różnych, ciekawych rozmów, czytania książek, lub przeżywania ciężkich życiowych sytuacji, które zmuszają do głębokiego namysłu. Te nadejdą na pewno!

   Polubienie

   • ta cala sekta kk/dzizu to wszystko sa pedofile, sekta pokrewna lekarska np teraz wywołuj autyzm nagalaza w szczepionkach żeby moc latwiej molestować nieświadome nieczego autystyki

    Polubienie

 5. UWAGA ! Wszelkie lichwiarskie kredyty bankowe powstały na podstawie niedozwolonych klauzul i dlatego ludzie, którzy są nimi obciążeni mogą, a nawet powinni zaprzestać ich spłacania.

  Również ci, którzy poprzez banksterskie sztuczki pisarskie stracili swoje nieruchomości i grunty na podstawie przekrętów lichwiarskich banków współpracujących z „sądami” mogą odzyskać swoje wszystkie bezprawnie wyłudzone dobra z powrotem !!!

  Wszystkie te ofiary, które wpadły w sidła kredytowe nie wiedziały, że to ich podpis utworzył „dług” w postaci „kredytu”, a z drugiej strony nie został im nigdy przedstawiony podpisany dokument przez „kredytodawcę” i to już po pierwsze unieważnia całą tą piramidę kłamstw z nieistniejącymi długami i lichwę !

  Po drugie „bank” nie kładzie na „ławę” ( niem.bank ) widocznej gotówki w całej sumie przewidzianej na jego kredyt i co jest zabronionym geszeftem według PRAWA HANDLOWEGO czyli prawnie nieważnym i dlatego podlegającym anulacji z pełnym zwrotem całego kredytu wraz z uprzednio wpłaconymi ratami i odsetkami !!!

  „1142;

  ” Uruchomienie kredytu nastąpi po podpisaniu niniejszej Umowy, …oraz założenie rachunku w jednostce Banku [Banku PKO BP – dop. red.], w której Kredytobiorca składał wniosek o kredyt.” !!!!!!!!!!!!!!!

  Klauzule, które pozostawiają bankowi pole do stosowania własnej, niekontrolowanej i nieobiektywnej oceny (taki efekt osiąga się w umowach przez zastrzeganie czegoś “w szczególności”, zwłaszcza bez wskazania co się odnosi do ogółu). To są też klauzule, które nie precyzują jasno praw banku w stosunku do konsumenta, a jedynie posługują się ogólnym ujęciem, by móc interpretować prawa banku wynikające z umowy możliwie szeroko i dopasować do sytuacji:”

  http://www.kredytjakwbanku.pl/index.php/kredyty/umowa-kredytu/niedozwolone-klauzule-umowy-kredytowe/

  Przekazują wiedzę o tych parszywych kredytach bankowych, żeby ludzie w końcu zrozumieli, że nikt im z „faryzeuszy” czyli „polityków” nie zapewni świetlanej przyszłości w zdrowiu i w dobrobycie, bo to właśnie oni są hersztami tej ponadnarodowej bandyckiej mafii i w dodatku ściągającymi BEZPRAWNIE wszelkie podatki wraz z obciążeniami socjalnymi za które prowadzone są wojny przez jahwistyczny militaryzm !!!

  Zamiast więc pisać petycje, protestować i biadolić trzeba wstać z kolan, przejrzeć na oczy, bojkotować wszelkie haracze i włączyć logikę z przekazywaniem tej do tej pory głęboko ukrywanej wiedzy o kredytach i hipotekach, bo tylko dzięki temu można przestać się czuć „winnym” i odzyskać stracone pozycje bez terroru mafijnych zbrodniarzy „władz”,”kościołów”,”banków” i „sądów” !!!

  Polubienie

 6. A teraz o stworzeniu świata i naszej historii trochę inaczej…, pozabiblijnie, ale w klimacie biblijnym.
  Czy ma się to jakoś do tematu wiodącego powyżej? Oceńcie sami.
  Jak dla mnie, to kolejny kamyczek do koszyczka, że osobowe zło, to nie jest tylko moja (nasza) imaginacja. To zło realnie ISTNIEJE, działa, knuje, spiskuje, zawsze gotowe, zawsze na posterunku, nigdy się nie gubi, jest wszędzie, niezależnie od kultury i wyznawanej religii od ………(tysięcy? lat na ziemi, a nie tylko od 1700, jak to niektórzy z uporem podkreślają)

  Poniżej cytowany tekst to apokryf Nowego Testamentu w przekładzie ks. M.
  Starowieyskiego, tzw. “Zapytania Jana”. Jak czytamy we wstępie, tekst ten zwany był katechizmem bogomiłów i był rozpowszechniony na terenie Bułgarii w X-XI wieku.
  Napisałam kiedyś artykuł “do szuflady” na ten temat. Przytaczam wam teraz tekst z moimi ówczesnymi przemyśleniami

  Oto fragmenty “Zapytania Jana Apostoła i Ewangelisty na uczcie tajemniczej Królestwa niebiańskiego o porządku tego świata i o Adamie (Apokryfy NT. Listy I Apokalipsy Chrześcijańskie, WAM, 2001, 2003, str. 314-318)

  1. OKOLICZNOŚCI OBJAWIEŃ. UPADEK SZATANA

  Ja, Jan, uczestnik w ucisku i Królestwie Boga /obym również mógł się stać uczestnikiem/, który na wieczerzy, spoczywając na piersi Jezusa Chrystusa, Pana naszego powiedziałem: “Panie, kto Cię wyda? A Pan rzekł do mnie: “Kto zamoczy rękę swoją w tej misie, i wejdzie w niego Szatan, ten mnie wyda”.

  I rzekłem: “Panie, nim Szatan upadł, jaką miał chwałę u Ojca?”
  I rzekł: “pomiędzy mocami niebios i na tronie Ojca niewidzialnego był on tym, który utrzymywał ład. Ja zaś siedziałem koło Ojca mojego. On zaś był tym, który utrzymywał porządek wśród mocy niebios i wśród tych, którzy naśladowali Ojca. i zstępował z niebios aż do piekieł, i wstępował aż do tronu Boga, Ojca niewidzialnego, i strzegł owych chwał, które były ponad wszystkimi niebiosami. On jednak postanowił postawić tron swój ponad chmurami i być podobnym do Najwyższego.
  A gdy on zstępował w powietrze, znalazł anioła rządzącego powietrzem I rzekł doń: “Otwórz mi bramy powietrza. I on mu je otworzył. I zstępując znalazł anioła, który podtrzymywał wody, I rzekł do niego:”Otwórz mi bramy wód” A on mu je otworzył. I zstępując znalazł całą ziemię pokrytą wodami. I idąc po niej znalazł dwie ryby leżące na wodach, a były one jakby ze sobą połączone, podtrzymywały na sobie całą ziemię na rozkaz Ojca niewidzialnego. I zstępując niżej znalazł wielkie chmury podtrzymujące przestrzenie morskie. I zstąpił jeszcze niżej i znalazł SWOJE piekło – TO JEST GEHENNĘ OGNIA (podkr. moje). Następnie nie mógł już zstąpić niżej z powodu płomieni ognia rozpalonego.

  2. BUNT ANIOŁÓW

  Wtedy powrócił Szatan napełniony złością. I wstąpił do Anioła, który był nad powietrzem, I do tego, który był nad wodami, I rzekł do nich: “Wszystko należy do mnie. JeŚli mnie posłuchacie, postawię tron mój na chmurach i stanę się podobny do Najwyższego. I PODNIOSĘ WODY PONAD TEN FIRMAMENT, A RESZTĘ WÓD UMIESZCZĘ W MIEJSCACH MORSKICH, A POTEM NIE BĘDZIE WODY NA OBLICZU CAŁEJ ZIEMI. Będę nad wami rządził na wieki wieków.
  To rzekł aniołom i wstępował do owych niebios, aż do trzeciego nieba, podburzając aniołów Ojca niewidzialnego, mówiąc do każdego z nich “Ile jesteś winien Panu swemu?” A pierwszy odpowiedział: “Sto dzbanów oleju” I rzekł do niego: “Weź twój zapis, siądź I napisz pięćdziesiąt. A innemu rzekł: “Ty zaź, ile jesteś winien Panu swemu?”. Ów rzekł: “Sto miar pszenicy”. I rzekł do niego: “Weź twój zapis I szybko napisz osiemdziesiąt”. I tak wstępował do innych nieb, I tak mówiąc doszedł aż do piątego nieba, zwodząc aniołów Ojca niewidzialnego.
  I wyszedł głos z tronu Ojca mówiący: “Co robisz, przeklęty, podburzając moich aniołów? Sprawco grzechu, uczyń szybko to, co zamierzyłeś”.
  Wtedy Ojciec nakazał swoim aniołom, którzy go słuchali: ”Zabierzcie szaty i trony i wieńce aniołom, którzy go słuchali”. I aniołowie zabrali szaty, wieńce i trony wszyStkim aniołom, którzy go posłuchali.

  I znowu ja, Jan, zapytałem Pana mÓwiąc: “Gdy Szatan upadł, gdzie zamieszkał?” I odpowiadając rzekł do mnie: “Ojciec mój wydał rozkaz i przemienił się on z powodu swego wynoszenia się, i zabrał mu światło jego chwały. Oblicze jego stało się jak żelazo rozpalone ogniem, a cały wygląd jego oblicza stał się jak człowieka, a miał on siedem ogonów, którymi zagarnął trzecią część aniołów Bożych. I został on zrzucony z tronu Bożego i z włodarstwa niebiańskiego.
  A Szatan zstępując z nieba na firmament, nie mógł tam znaleŹć żadnego odpoczynku, ani ci, którzy z nim byli. Błagał więc Ojca, mówiąc: “Zgrzeszyłem, miej cierpliwość względem mnie, a wszytko ci oddam”. I Ojciec zmiłował się nad nim, I dał mu odpoczynek, aby mógł czynić, co zechce, aż do siódmego dnia.

  3. STWORZENIE ŚWIATA
  I zasiadł na firmamencie, I nakazał aniołowi, który był nad niebem, I temu, który był nad wodami, I podnieśli dwie części wód ponad powietrze, a z trzeciej części uczynili morza. I nastał podział wód na rozkaz Ojca niewidzialnego. I nakazał znów aniołowi, który był ponad wodami: “Stań na dwóch rybach”, I podniósł ziemię ze swojej głowy, I ukazała się sucha ziemia.
  A gdy otrzymał wieniec od anioła, który był nad powietrzem, z połowy uczynił swój tron, a z drugiej połowy światło słońca. I wziął wieniec od anioła, który był ponad wodami, i z jednej połowy zrobił światło księżyca, a z drugiej połowy światło dnia. Z kamieni uczynił ogień, a z ognia stworzył wszelkie wojsko i gwiazdy, a z nich uczynił aniołów, wiatry, swoje sługi wedle kształtu najwyższego zarządzającego. I uczynił grzmoty, I deszcze, I grad, I śnieg, I posłał sługi swoje, aniołów, aby mieli nad tym czuwanie.
  I nakazał ziemi, aby wydała wszelką istotę żywą: zwierzęta, drzewa, zioła, a morzu nakazał, aby wydało ryby i wszelakie ptaki

  4. STWORZENIE CZŁOWIEKA
  I powziął plan, aby uczynić człowieka swoim sługą. I wziął muł z ziemi, I uczynił człowieka do siebie podobnego. I nakazał aniołowi z drugiego nieba, aby wszedł w ciało z mułu. I wziął z niego {część}. I uczynił inne ciało, o kształtach kobiety i nakazał aniołom pierwszego nieba, by w nie weszli. Aniołowie zaś gorzko zapłakali, widząc ponad sobą, kształt śmiertelny noszący boskie kształty. Nakazał im więc uczynić dzieła cielesne w ciałach z mułu, a oni nie wiedzieli, że popełniają grzechy. Zaś ten, co był powodem grzechu, uczynił taki podstęp, zasadził raj, posłał doń ludzi, i rozkazał im, aby oni z niego nie jedli.

  cdn

  Zatrzymajmy się tu na chwilę, zanim przejdę do II części “O Adamie”
  Kilka słów podsumowania i parę moich uwag.

  Ten tekst dokładnie wyjaśnia, skąd się bierze w biblii rozbieżność opisów stworzenia świata. Mamy tutaj wprost nazwany byt anielski, który zaczyna przebudowywać świat stworzony już przez Boga oraz mamy określoną jego wysoką pozycję w hierarchii . Nazywany jest tutaj wprost Szatanem. Ale jak wiemy z naszej Biblii te dzieła czynił właśnie Jahwe!!! (a w samej biblii mamy dokładnie zaznaczony moment kiedy wkroczył do akcji!!: “a tylko mgła wydobywała się z ziemi i zwilżała całą powierzchnię gleby”). Szatan w swoim dziele stworzenia odsłania ziemię jako suchy ląd, stwarza słońce, księżyc, światło dnia, gwiazdy, tworzy żywioły ziemi, świat roślin i zwierząt, a na końcu człowieka do swoich usług.

  Sprawdźmy, jak to jest zapisane w biblii w drugim opisie stworzenia – I Mojż,2,4: “Takie były dzieje nieba i ziemi podczas ich stworzenia. W dniu, kiedy PAN Bóg (JHWE) uczynił ziemię i niebo. A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo PAN Bóg nie spuścił deszczu na ziemię, I nie było człowieka, który by uprawiał rolę. A tylko mgła wydobywała się z ziemi i zwilżała całą powierzchnię gleby”.

  Przypominam, że PAN Bóg (Jahwe) (ang. Lord lub Lord God) występuje w tekście biblijnym równolegle z innym słowem w odniesieniu do Boga (Elohim, God).
  W pierwszym biblijnym opisie stworzenia (I Mojż rozdz.1) mamy tylko God(Elohim), w drugim rozdziale mamy już JHWE (Lord God), a w opisie Edenu i tego, co się tam zdarzyło, występuje zarówno Jahwe i Elohim
  W Biblii Bóg (Elohim, God) stwarza świat w ciągu siedmiu dni. W którymś momencie “wchodzi” ten drugi i za zgodą Prawdziwego Boga zaczyna współtworzyć swój (po części wspólny )świat.

  Wniosek wypływający dla nas jest bardzo prosty na podstawie tekstu apokryfu: Szatan = JHWE, Elohim odpowiada Najwyższemu Bogu Ojcu.
  To bardzo doniosły wniosek i szokujący.

  Kolejny wniosek: Bóg stworzył trochę inny świat niż Szatan (Jahwe). Nie było tam m.in. słońca (ale UWAGA było natomiast światło zwane Dniem oraz ciemność zwana Nocą stworzone przez Elohim pierwszego dnia!!!!!).
  Szatan, tak jak powiedziałam, zaczął za zgodą Boga (a nawet z Nim) współtworzyć świat, ale używał do tego nie swojej mocy, ale “mocy ducha”. Utworzył z połowy anielskiego wieńca słońce, a z drugiej połowy uczynił swój tron. To dlatego SŁOŃCE stało się atrybutem i przedmiotem czci właśnie “Tego Drugiego” fałszywego boga.
  Również on jest także autorem gwiazd, księżyca, deszczu, pozostałych żywiołów oraz człowieka stworzonego jako sługę do pracy..
  Chociaż nie jest to wprost wyrażone, człowiek MUSIAŁ już wcześniej zaistnieć (być stworzony przez Boga), ponieważ jest napisane, że oblicze szatana, po jego odstępstwie, “stało się jak żelazo rozpalone ogniem, a cały wygląd jego oblicza stał się jak człowieka” (a więc, nie tego człowieka, którego on sam dopiero później stworzył). Równiez zdanie: “I powziął plan, “aby uczynić człowieka swoim sługą” sugeruje, ze człowiek już istniał na ziemi, a on tworzył już tylko jakiś duplikat..
  Kolejne zdanie: ”aniołowie zaś gorzko zapłakali, widząc ponad sobą, kształt śmiertelny (muł z ziemi) noszący boskie kształty” (boskiego człowieka) sugeruje to samo.

  Następny wniosek: Bóg pozwolił Szatanowi na to całe jego dzieło stworzenia!!: “I Ojciec zmiłował się nad nim, i dał mu odpoczynek, aby mógł czynić, co zechce, aż do siódmego dnia”. A …. nawet więcej, Bóg sam w tym uczestniczył: “I podnieśli dwie części wód ponad powietrze, a z trzeciej części uczynili morza. I nastał podział wód na rozkaz Ojca niewidzialnego”.

  I kolejny wniosek z tekstu: upadek aniołów nastapił wcżeśniej niż to jest opisane w Biblii (mam na myśli ten upadek, kiedy aniołowie “łączyli się z kobietami a one rodziły im olbrzymy”):
  “I wziął muł z ziemi, I uczynił człowieka do siebie podobnego. I nakazał aniołowi z drugiego nieba, aby wszedł w ciało z mułu. I wziął z niego {część}. I uczynił inne ciało, o kształtach kobiety i nakazał aniołom pierwszego nieba, by w nie weszli.(…). Nakazał im więc uczynić dzieła cielesne w ciałach z mułu, a oni nie wiedzieli, że popełniają grzechy”.

  I dwie luźne uwagi na koniec. Intrygująca jest wzmianka o tym, że Szatan był napełniony złością, kiedy powrócił ze swojej lustracyjnej wędrówki z nieba na ziemię (jako, że był w Królestwie Boga panem porządku i odbywał takie wędrówki cyklicznie). Interesujące jest pytanie, co go tak zdenerwowało? Może to, że zobaczył “swoje piekło” (tak, jakby było już przygotowane dla niego ?): (” i znalazł swoje piekło – to jest gehennę ognia”)?

  I ostatnia drobna konkluzja: na uwagę zasługuje fakt, że Szatan użył wieńców anielskich do zbudowania swojego tronu (tronu chwały), a także stworzenia słońca, księżyca i światła dnia. Wiemy, że Bóg odebrał aniołom, którzy usłuchali Szatana; szaty, trony i właśnie te wieńce (złotą aureolę, znak chwały), a jak wynika z tego tekstu, było to także narzędzie tworzenia.

  cdn

  Polubienie

 7. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mozliwa-prowokacja-podczas-marszu-kod-7-maja-w-warszawie

  „Już jutro w Warszawie odbędzie się kolejny marsz opozycji, która chce zamanifestować swoje przywiązanie do Unii Europejskiej i sprzeciw względem rzekomo autorytarnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Marsz 7 maja będzie organizowany przez Komitet Obrony Demokracji oraz partie opozycyjne. Okazuje się, że władze Warszawy tak to zaplanowały, że trasa marszu KOD pokrywa się z trasą marszu Narodowców i Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Bardzo możliwe, że celem tej imprezy jest prowokacja.

  Hasło marszu KOD brzmi – „Jesteśmy i będziemy w Europie”. Jest to intrygujące poparcie dla Unii Europejskiej w kilka dni po ogłoszeniu rozbójniczych pomysłów Komisji Europejskiej, która pod karą wielomiliardowej grzywny, zamierza wpływać na skład narodowościowy krajów członkowskich decydując odgórnie kto ilu ma przyjąć na utrzymanie nielegalnych islamskich imigrantów. Jest ono też zabawne, ponieważ demonizowany przez KODziarzy Jarosław Kaczyński, powiedział wyraźnie, że wszyscy, którzy nawołują do wyjścia Polski z Unii Europejskiej to szaleńcy i ekstremiści i on takie coś potępia. Wcześniej opozycja domagała się deklaracji Kaczyńskiego, że nie wyprowadzi Polski z UE i ona właśnie w tej formie padła, ale najwyraźniej KODziarze nadal zamierzają protestować.

  Być może chodzi o oprotestowanie pomysłu jednego ze współorganizatorów tego kuriozalnego marszu, przewodniczącego PO, Grzegorza Schetyny. Kilka dni temu w wywiadzie zaproponował on referendum w sprawie pozostania w Unii Europejskiej. Zapewne powiedział to będąc przeświadczonym, że stopień indoktrynacji polskiego społeczeństwa jest tak znaczny, że obecnie nie byłoby potrzeba dwudniowego „skręconego” referendum, aby większość chciała mitycznej UE.

  Zwolennicy KOD chcą Unii Europejskiej, przynależność do tej organizacji , mimo bycia płatnikiem netto, koi ich prowincjonalne polskie kompleksy. Jeśli ktoś rozumuje w ten sposób, albo po prostu nienawidzi PiS, może sobie manifestować i to jest właśnie wolność słowa. Nikt nie pałował uczestników poprzednich marszy KODu, a zdarzało się to gdy popierani przez nich politycy byli u władzy i gdy organizowano prowokacje w trakcie Marszu Niepodległości, z podpaleniem budki strażniczej pod rosyjską ambasadą włącznie. To istotna informacja wskazująca, że protestująca strona stosuje takie metody zatem można się spodziewać, że nadszedł czas na rozlew krwi. Może do tego dojść już jutro w Warszawie. Władze Ratusza postarały się o to, aby powstało odpowiednie zagrożenie incydentami.

  Krzyżujące się marsze Narodowców i KOD to przepis na zadymę. Tylko tego jeszcze brakuje, aby Komisja Europejska przyznała sobie prawo do przygotowania obcej interwencji w naszym kraju. W radio ToKFM redaktor Jacek Żakowski, stwierdził, że KOD jest jak Hamas, czyli palestyńska organizacja terrorystyczna. Kto wie czy to tylko wybujałe porównanie lewackiego „myśliciela”, czy też jakieś skojarzenie oparte na dodatkowych poszlakach, których jednak nie zwerbalizował.”

  Polubienie

  • To nie Polacy,to zdrajcy prawdopodobnie z domieszka pejsatego DNA ,ktore przylazlo po 45 z bolszewia i rozeszli sie jak karaluchy aby niszczyc polakow.Te osoby nalezy pozbawic obywatelstwa a powinni przyjac swoje wlasciwe wzglednie watykanskie. KOD brzmi jak KOR co nieco i to chyba z tradycji tamuldycznych lubia i maja zamilowania do naduzywania nazewnictwa komitet obrony czegos tam ;jak nie robotnikow to demokracji .Tak moga transformowac w nazewnictwach obronnych w nieskonczonosc az na komitecie obrony koziej dupy i tez sie wyznawcy znajda. Szkoda tylko ,ze wogole jakiekolwiek media komentuja takie protesty bo to tylko utrwalacze podprogowe w nieswiadomosci obywateli i wstyd ze takie cos po ulicach sie rozlazi ,plujac na Polske i Polakow.

   Polubienie

  • ,, Być może chodzi o oprotestowanie pomysłu jednego ze współorganizatorów tego kuriozalnego marszu, przewodniczącego PO, Grzegorza Schetyny. Kilka dni temu w wywiadzie zaproponował on referendum w sprawie pozostania w Unii Europejskiej.”

   I to dla Polaków taka wielka tragedia? Cameron co roku ,,wychodzi” z unii i ugrywa na tym niezłe interesy dla Anglii.
   A my tworzymy podziały między sobą, nie widząc dobra całego narodu.

   Polubienie

 8. http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/85009-3-maja-czar-dobrej-zmiany-prysl-ulecial-orlem-bialym

  „Jak tak dalej pójdzie będę musiał przyznać rację zakodowanym. Okazało się że znowu mamy republikę kolesi tyle tylko że w innym wymiarze. Czy najwyższe polskie odznaczenie wykorzystano do regulowania swoich rachunków? Usiłowano kupić przychylność koterii?

  Jak tak dalej pójdzie będę musiał przyznać rację zakodowanym. Okazało się że znowu mamy republikę kolesi tyle tylko że w innym wymiarze. Czy najwyższe polskie odznaczenie wykorzystano do załatwienia swoich rachunków.

  „Trudno sobie wyobrazić większą nagrodę. Ale jednocześnie nagrodę tę traktujemy jako zobowiązanie” – mówił oddelegowany w imieniu odznaczonych, który wyglądał jakby traktował to wyróżnienie jak dopust Boży.

  „Przypadł mi w udziale podwójny zaszczyt. Nie tylko zostałem odznaczony orderem Orła Białego, ale też mam możliwość wygłosić podziękowanie w imieniu wszystkich odznaczonych Pan prezydent już powiedział jak różnymi osobowościami, postaciami są dzisiejsi odznaczeni. Jest coś co łączy tak rożnie nasze działania. Jest to świadomość, perspektywa, ze nasze indywidualne poczynania odnajdują się w horyzoncie czegoś co nazywamy dobrem wspólnym i dzięki temu uzyskują dodatkowy sens i znaczenie. Jako ludzie jesteśmy członkami wspólnot. W tym największej do jakiej należymy, z którą utrzymujemy tożsamość – to narodowa wspólnota polska, wspólnota losu, która pozwala nam przekroczyć naszą doraźną, indywidualną tożsamość. Skoro ta wspólnota odznacza nas swoim najważniejszym odznaczeniem, to trudno sobie wyobrazić większą nagrodę. Ale jednocześnie nagrodę tę traktujemy jako zobowiązanie. Nasze doświadczenie podsuwa nam dość oczywistą prawdę, że nie ma momentu w życiu człowieka, w którym jest zabezpieczony przed zła decyzją. Ale świadomość, że działamy dla dobra szerszej zbiorowości i ograniczenia swojej roli pozwala te zagrożenia zminimalizować”.

  Powiało PRL-em i to w jego szczytowym wzlocie. „Jednostka niczym, jednostka zerem” tak wołało echo ostatniego zdania które raz jeszcze przypomnę: ” … świadomość, że działamy dla dobra szerszej zbiorowości i ograniczenia swojej roli pozwala te zagrożenia zminimalizować”.

  Wygląda na to że ta szersza zbiorowość to partia dzięki której zleciały się „orły białe”.

  Ten rozdział też już przerabialiśmy:

  Partia i Lenin – bliźnięta-bracia –
  kogo bardziej matka-historia ceni?
  Mówimy – Lenin, a w domyśle -partia,
  mówimy – partia, a w domyśle – Lenin.

  Teraz znowu: „mówimy partia, a w domyśle Prezes”.

  Prof. Półtawska: „Wreszcie mam poczucie, że jestem w Polsce, wśród ludzi, którzy rozumieją, co to słowo znaczy”

  Do 3 Maja też miałem takie wrażenie ale gdy popatrzyłem na to „orle gniazdo”to przyszło mi na myśl powiedzenie: „jedna jaskółka nie czyni wiosny”. Dla mnie pani Półtawska była w tym gronie jedynym polskim Orłem Białym.

  „za działalność niezłomną przez tak wiele lat, przez dziesięciolecia, od czasów młodości – służby harcerskiej, konspiracji”.

  „Długo czekaliśmy na to. Miałam serię frustracyjnych reakcji, jak z Ravensbrück wróciłam w gruncie rzeczy do następnej niewoli. I dopiero dzięki temu, co tu, teraz mam poczucie, że jednak dożyłam tego, o co chodziło w całym moim życiu i życiu mojego pokolenia ” – mówiła pani profesor.

  Te słowa, cała wypowiedź były jak balsam na schorowany polski organizm.Dzięki tej wypowiedzi pozostała jeszcze iskierka nadziei że Polska jeszcze może być Polska.

  Gdyby nie obecność w tym gronie pani Wandy Półtawskiej, moje skojarzenia tej uroczystości byłyby takie:

  Być może moje wrażenia byłyby inne gdybym dzień wcześniej nie słyszał tego:
  „Przynależność do UE traktujemy jako trwałą. Być w Europie to być w UE. Polacy są Europejczykami dlatego, że są Polakami, ale realna przynależność do Europy to przynależność do Unii. Ci, którzy mówią inaczej są szkodnikami, są politycznymi awanturnikami – podkreślił prezes PiS. Kaczyński przypomniał w tym kontekście, że jego pierwsza partia, PC, postawiła wstąpienie do EWG jako jeden ze swoich celów politycznych”.

  Panie Prezesie (Naczelniku). Otóż ja w żadnej mierze nie czuję się jakimś europejczykiem czyli mieszańcem ” multi -kulti” .

  Ja nawet nie czuję się Polakiem – ja JESTEM POLAKIEM!

  Wróciłem do Polski po 25 latach emigracji bo myślałem tak jak pani Prof. Półtawska: „Wreszcie miałem poczucie, że jestem w Polsce, wśród ludzi, którzy rozumieją, co to słowo znaczy”.
  Teraz się zastanawiam czy się znowu nie pomyliłem. Czy niektórym znowu nie dałem zbyt pochopnie kredytu zaufania.

  Czy to faktycznie wszystko na co stać było Naród Polski przez ostatnie 25 lat?

  Orderem Orła Białego uhonorowano „w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne osiągnięcia w pracy publicznej i państwowej”.

  Jestem pewien że nie tylko ja z przyjemnością poznałbym te osiągnięcia, których nie wstydzą się ani odznaczeni, ani wnioskodawcy.
  Bo z braku kompletnej informacji zastanawia się czy sytuacja w której ktoś ma uprzywilejowany dostęp do dokumentacji, która powinna być w dyspozycji wszystkich bez wyjątku Polaków i opublikowanie wybranych informacji mając świadomość że się jest „untachable” to wystarczający heroizm?

  Poczuciu dumy narodowej doprawia się gębę „nacjonalizmu” i potem już leci. Zgadnijcie kto tak pisał:
  „Nacjonalizm jako ideologia o skłonnościach totalitarnych jest doprowadzeniem do samozaprzeczenia uzasadnionej i moralnie pięknej idei patriotyzmu. Jest także niszcząca dla polityki jako roztropnego działania dla dobra wspólnego, które zastępuje urazami i prostackimi wyjaśnieniami. W obecnej sytuacji Polski niezbędne jest porozumienie się z narodami Europy Środkowo-Wschodniej i poszukiwanie sojuszy z krajami Zachodu. Wsobny nacjonalizm to droga do samobójstwa i chociaż nie osiągnie on większości do przejęcia władzy w Polsce, to może skutecznie zepsuć próbę odbudowy naszego państwa”.

  Kto decyduje o przyznaniu orderu?

  Skład kapituły orderu orła białego / Źródło: Prezydent.pl

  Czy w tej sytuacji kandydatów nie powinien zaopiniować Sejm? Publicznie!

  To że 3 maja świętujemy osiągnięcie masonerii mogę mogę przeboleć.

  Konstytucja majowa była zamachem stanu – zaplanowanym, przygotowanym i przeprowadzonym przez masonerię.

  — „Wolnomularzem był król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, marszałek Sejmu Czteroletniego – Stanisław Małachowski, marszałek Konfederacji Litewskiej – Kazimierz Nestor Sapieha, a nawet sam Prymas – Michał Poniatowski”.

  — oraz najważniejszy Iluminat — Hugo Kołłątaj — autor tekstu konstytucji.

  Konstytucja nie wnosiła niczego istotnego do naprawy państwa.Tak jak mniemam nowa konstytucja o której się nagle wspomina także niczego nie wniesie. Tym bardziej że PiS wyskoczył z tą ofertą jak Filip z konopi – bo dotychczas unikał rozmów o takich zmianach jak diabeł święconej wody.

  Zresztą jeśli zmiany w konstytucji będą tak głębokie jak zmiany w systemie przyznawania orderu Orła Białego to ja czarno to widzę.

  PS. W czasach Augusta III minister Henryk Brüh, masowo go (Order Orła) sprzedawał.”

  Polubienie

 9. Kolejna II-ga część Apokryfu “Zapytania Jana”- o Adamie

  Wróćmy zatem do kolejnego fragmentu tego tekstu:

  4. STWORZENIE CZŁOWIEKA
  (…) Zaś ten, co był powodem grzechu, uczynił taki podstęp: zasadził raj (*), posłał doń ludzi i nakazał im, aby oni z niego nie jedli.
  Diabeł wszedł do raju i zasadził trzcinę pośrodku raju i ze śliny swojej uczynił węża, i nakazał mu pozostać w trzcinie, i tak diabeł ukrywał mądrość swego oszustwa, aby inni nie ujrzeli, że zostali zwiedzeni. I przyszedł do nich, i powiedział: “Jedzcie z wszelkiego owocu, który jest w raju, nie jedzcie tylko z owocu niegodziwości.
  Następnie złośliwy diabeł, wszedłszy w złego węża, uwiódł anioła, który miał kształty kobiety, i wylał na jego głowę pożądanie grzechu – stało się pożądanie Ewy jakoby rozrzażone ognisko. Natychmiast diabeł wyszedł z trzciny w kształcie węża (**) i wypełnił swoją pożądliwość z Ewą przy pomocy ogona. I dlatego nie są nazwani synami Boga, ale synami diabła. A synowie węża, spełniając wolę Ojca, wypełniają czyny diabelskie, aż do spełnienia się świata.
  Następnie diabeł wylał swoje pożądanie na głowę anioła, który był w Adamie, i obydwoje ogarnęło nieczyste pożądanie i rodzili podobnie synów diabła i węża az do końca świata”.

  A potem ja, Jan, zapytałem Pana, mowiąc: “Dlaczego ludzie mówią: “Adam i Ewa zostali ukształtowani przez Boga i zostali umieszczeni w raju, aby tam przestrzegać Jego nakazów, a oni, z powodu przestąpienia przykazania Ojca, zostali wydani na śmierć”. A Pan powiedział do mnie: “Słuchaj, Janie najukochańszy, tak mówią głupi ludzie, ponieważ w przestępstwie Bóg (chyba slowo “Bog” powinno byc napisane tutaj z malej litery, chodzi o Szatana – przypis moj) stworzył ciała z mułu, ale mocą Ducha Świętego uczynił wszystkie moce niebios. Ale oni z powodu przestąpienia [prawa] i z powodu swego upadku znaleźli się w ciele uczynionym z mułu i zostali wydani śmierci”

  I znowu ja, Jan, zapytałem Pana, mówiąc: “Panie, jak zaczyna się człowiek z ducha w ciele cielesnym?” Rzekł do mnie Pan: “Upadłe duchy niebieskie wchodzą w ciała kobiece stworzone z mułu i przyjmują ciało z pożądliwości ciała, i rodzi się duch z ducha, a ciało z ciała, i tak wypelnia się królestwo szatana na tym świecie”.
  I zapytałem Pana, mówiąc: “Jak długo będzie panował Szatan na tym świecie nad losem ludzi?” Rzekł do mnie Pan: “Ojciec mój pozwolił mu rządzić siedem dni, które są siedmioma wiekami”.

  5. RZĄDY SZATANA I ODKUPIENIE

  I znowu Jan zapytał Pana, mówiąc: ‚Jaki będzie ten wiek?” I rzekł do mnie: “Odkąd diabeł odpadł od chwały Ojca i zapragnął swojej woli, zasiadł ponad chmurami i postawił swoje sługi jak ogień palący na ziemi, dla ludzi od Adama aż do Henocha.
  I Szatan poslał swego sługę, i wziął go na firmament, i okazał mu swoje bóstwo, i nakazał, by mu dano trzcinę i atrament, i napisał siedemdziesiąt sześć ksiąg. i nakazał mu przynieść je na ziemię. Przyniósł więc Henoch księgi i przekazał synom, i nauczył ich, jak i gdzie mają składać ofiary. I uczynili je, i zamknęli królestwo Boże przed ludźmi. i mówił do nich: “Patrzcie, ja jestem bogiem i nie ma innego boga poza mną”.
  I dlatego posłał Mnie mój Ojciec na ten świat, abym objawił imię swoje ludziom, aby oni poznali go i złośliwego diabła (…).

  A tutaj zamieszczam bardzo interesujące dwie glossy:

  * “I zasadził sad z dwudziestu drzewami, to jest orzechy, jabłka, granaty i pigwy, oraz inne owoce i krzew winny. A wszystko to otoczył ogniem rajskim. I tam umieścił Adama i Ewę. Ten zaś [ogród] dotąd trwa dla zwiedzenia ludzi, którzy wierzą, że jest to dobre miejsce, chociaż ono jest złe. Zakazany krzew sam nie był śmiercią, ale diabeł w ukryciu włożył swój zapach w krzew winny, aby on mógł go oszukiwać. Człowiek zaś nie byłby wyzwolony od śmierci, jeliby go nawet nie spożył. Ale diabeł uczynił to, aby ich oszukać”

  **wąż byl nie jak wąż, ale jak czlowiek.
  Uczynił siebie pięknym młodzieńcem i wprowadził do raju przykazania diabelskie poprzez trzcinę i zwiódł kobietę, i cudzołożył z nią przy pomocy ogona

  I kilka moich komentarzy do cz. II apokryfu “Zapytania Jana”- o Adamie.
  Tym razem rozbijam oryginalny tekst na krótkie cytaty i zamieszczam pod nim mój komentarz

  cytat 1. “Zaś ten, co był powodem grzechu, uczynił taki podstęp: zasadził raj, posłał doń ludzi i nakazał im, aby oni z niego nie jedli”

  A więc stwórcą rajskiego ogrodu (Edenu) był Szatan (w/g biblii Pan Bóg=Jahwe).
  Prawdopodobnie jest on tajemniczym Metatronem w żydowskiej kabalistyce.
  W Biblii figuruje jako JHWE, PAN Bóg lub Pan (nie mylić z Chrystusem).

  Dodatkowym odstępstwem Szatana, ale już w czasach nowożytnych (uczynił to rękami masoretów), było celowe działanie, aby wycofać z Pisma Świętego imię “Jahwe“ i zastąpić go słowem “Pan”. Skutek jest taki, że nie wiadomo dzisiaj, jakie jest prawdziwe źródło przekazu. Kiedy czytamy w Biblii jakieś słowa czy opis zdarzenia, czasami naprawdę nie wiemy, czy dana treść pochodzi od PANA-Jahwe czy Boga-Ojca, czy samego Chrystusa Pana (chociaż oczywiście dla większości Bóg to Bóg). I tak mamy na przykład taki przekaz Dawidowy: “I rzekł Pan Panu memu, uczynię świat podnóżkiem twych stóp”, a my musimy się teraz mocno zastanawiać [przynajmniej niektórzy z nas mocno się zastanawiają:)], kto powiedział te słowa do Chrystusa, czy Bóg Ojciec, czy Ten Drugi. Albo inny przykład, gdy Jakub walczył z Aniołem Pańskim, to czy walczył z aniołem posłanym przez Boga-Ojca, czy z aniołem Tego Drugiego czyli, de facto z demonem?
  I wiele, wiele innych tego typu niejasności. Później wystarczyło tylko, aby kopista lub tłumacz Biblii na inne języki, dodał lub zabrał słówko PAN do słowa Bóg, a nieświadomy proces “omyłek” tylko się pogłębiał.

  Cytat 2.“Diabeł wszedł do raju i zasadził trzcinę pośrodku raju”

  Diabeł i Szatan prawdopodobnie nie są ta samą “figurą”, bo dlaczego nagle w narracji nie występuje dalej konsekwentnie jako Szatan? Poza tym, jak się wydaje, diabeł przebywa i działa na ziemi, Szatan pozostaje w niebie.
  Diabeł jest wysłannikiem Szatana, być może jest to Lucyfer (cherub, anioł niższego porządku, strącony już wczesniej na ziemię), który został posłany do wypełnienia tego zadania. Podobnie w tekście apokalipsy, analogicznie, też mamy smoka- Szatana (węża starodawnego) i bestię. Smok jest tym, który udziela mocy bestii, czyli całkiem prawdopodobne, że chodzi o tego typu hierarchię Jahwe-Lucyfer.

  Cytat 3. “I przyszedł do nich, i powiedział: “Jedzcie z wszelkiego owocu, który jest w raju, nie jedzcie tylko z owocu niegodziwości”.

  A więc prawodawcą i panem tego zakazu był Szatan/diabeł, a nie Bóg-Ojciec!!!

  cytat 4 “Następnie złośliwy diabeł, wszedłszy w złego węża, uwiódł anioła, który miał kształty kobiety, i wylał na jego głowę pożądanie grzechu – stało się pożądanie Ewy jakoby rozrzażone ognisko”

  Pożądanie jest więc także grzechem aniołów!!!!! Jak widzimy, to w świecie aniołów ten grzech wystąpił najpierw i dopiero później spłynąl na człowieka. A wydawać by się mogło, że pożądanie rodzi się przede wszystkim z ciała!

  5. “Natychmiast diabeł wyszedł z trzciny w kształcie węża i wypełnił swoją pożądliwość z Ewą przy pomocy ogona”

  I mój komentarz, troszeczkę z “innej beczki”; dzisiejsze materialne pomniki tego wydarzenia to charakterystyczne formy w architekturze – obeliski; symbol fallusa, znak panowania i “zwycięstwa” diabła nad ludzkością, który poprzez właśnie akt penetracji zasiał i pomnożył swoje dziedzictwo w świecie

  6.“I dlatego nie są nazwani synami Boga, ale synami diabła”

  Mamy tutaj nasz “pierworodny grzech – syna Ewy i diabła(/smoka/Pana/Jahwe) czyli Kaina” oraz wszystkich jego potomków. Czy pamiętamy, co powiedziała Ewa, kiedy urodziła Kaina?: “wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana (Jahwe)”.

  7. “A synowie węża, spełniając wolę ojca, wypełniają czyny diabelskie, aż do spełnienia się świata”

  I tak całe Kainowe potomstwo, to dzieci szatana – przewijający się przez wszystkie pokolenia: zwyrodnialcy, zboczeńcy, gwałciciele, mordercy, psychopaci i sadyści. Sprawcy niekończących się wojen, śmierci, zniszczenia, popełniający niekiedy takie zbrodnie w świecie, do opisania których, z powodu ich grozy i wynaturzenia, brakuje słów.

  Ale, uwaga, synami diabła są także strażnicy tej wiedzy – wciąż jeszcze wiedzy ukrytej – że Szatan jest w dalszym ciągu nominalnym władcą tego świata, czczonym przez nieświadomą tego ludzkość jako Bóg pod przydomkiem PAN (LORD God, JAHWE)!!!

  Ale w końcu nic dziwnego; PAN Bóg (Szatan) jest przecież współtwórcą świata i panem człowieka (tego stworzonego z mułu). Jego “jedynym”:) odstępstwem jest to, że sam siebie nazywa jedynym bogiem. I niestety, aż do dzisiaj, zasiada na tronie na firmanencie jako Pan Bóg i prawodawca!!! [chociaż ostatmie wydarzenia na świecie pokazują, że całkiem możliwe jest, że Szatan został już strącony na ziemię, a więc czas jest bliski!]
  Zwróćmy uwagę na fakt, że wszyscy kapłani Pana (boga Jahwe vel Satana), w tym żydowscy faryzeusze, którzy właśnie byli strażnikami tej wiedzy, tak wlasnie zostali nazwani przez Chrystusa – wężami, synami diabła, fałszywymi nauczycielami, tymi “co sami nie wchodzą do Królestwa Niebieskiego i innym nie pozwalają”, plemieniem żmijowym i rodem, na którego spadnie sprawiedliwa kara ognia piekielnego począwszy od przelania krwi sprawiedliwego Abla”. To chyba nie były jakieś puste słowa czy “ot, takie sobie gadanie”

  9. “Następnie diabeł wylał swoje pożądanie na głowę anioła, który był w Adamie, i obydwoje ogarnęło nieczyste pożądanie i rodzili podobnie synów diabła i węża az do końca świata”

  To niestety niedobra wiadomość dla nas! Bo ileż to dzieci jest poczętych w drodze takiego nieczystego pożądania! Przecież nawet w “uświęconych związkach” rodzą się dzieci z pożądliwości ciała, kiedy to, jak mówi tekst apokryfu “upadłe duchy niebieskie wchodzą w ciała kobiece stworzone z mułu i przyjmują ciało z pożądliwości ciała, i rodzi się duch z ducha, a ciało z ciała, i tak wypelnia się królestwo szatana na tym świecie”.
  .
  Czytałam w różnych mądrych książkach (m.in. w książce W. Megre “Dzwoniące cedry Rosji” o pustelnicy Anastazji) dokładnie to samo przesłanie i postulat, że jeśli chcemy powołać na świat dziecko, powinniśmy zrobić to w drodze świadomego i wspólnie zaplanowanego aktu stworzenia; ze stwórczego pragnienia w nas powołania nowego życia bez niepotrzebnej pożądliwości względem siebie. A tymczasem w świecie dzieje się zazwyczaj odwrotnie – dzieci “stają się” niejako efektem ubocznym naszego pożądania.
  Czy ktoś nas kiedyś tego uczył?

  I kolejny cytat na ten temat: “słuchaj, Janie najukochańszy (…) w przestępstwie Bóg (Szatan) stworzył ciała z mułu”

  Mamy więc powiedziane explicite – stworzenie człowieka z mułu (z prochu czy z ziemi, wszystko jedno, patrz drugi opis stworzenia) nastąpiło w drodze “przestąpienia prawa”, było odstępstwem. Temu Drugiemu chodziło zapewne o zepsucie dzieła Boga – Ojca, a także o stworzenie rasy ludzi – niewolników, podlegającej jemu samemu i potrzebnej do pracy. Symbolicznie rzecz ujmująć, było to “zasianiem kąkolu”, zainfekowaniem prawdziwej rasy ludzkiej i wymieszaniem jej ze sztucznymi “tworami” lub dziećmi diabła.

  Pytanie tylko, gdzie się podziali ci pierwsi boscy ludzie? Bo, że zostali oni (zostaliśmy) stworzeni przez Boga-Ojca, to jest pewne. A więc, co się wydarzyło “tam”, “kiedyś”, na początku naszego istnienia? Jak się rozwijała i rozwinęła ta “zaginiona i rozproszona rasa dzieci Bożych”, którą Chrystus przyszedł na ziemię odkupić i wybawić od śmierci?
  Czy wywodziła się ona spośród tych potomków Adama i Ewy ( tych stworzonych przez Pana (JAHWE), którzy “mimo wszystko” słyszeli głos Najwyższego Boga w sobie i “chodzili z Bogiem”, tak jak Noe? (w końcu mieli ducha aniołow pierwszego i drugiego nieba w sobie) Czy była to jeszcze jakaś inna grupa ludzi? A może jedno i drugie?

  I drugie pytanie: jeśli Prawdziwy Bóg Ojciec stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę jednocześnie (wzajemnie sobie równych), to GDZIE SIĘ PODZIAŁA PIERWSZA DAMA?, która nazywała się Lilith? Wspomniana Anastazja twierdzi, że Lilith urodziła niepełnosprawne dziecko, które porzuciła; dziewczynkę, która dała początek Wedrusom. (a więc mielibyśmy słowiańską linię po matce boskich dzieci !!!!).Może to jest ta umiłowana biblijna córka?

  I jeszcze jeden cytat, w szerszym kontekscie tego zagadnienia: “A potem ja, Jan, zapytałem Pana, mowiąc: “Dlaczego ludzie mówią: “Adam i Ewa zostali ukształtowani przez Boga i zostali umieszczeni w raju, aby tam przestrzegać Jego nakazów, a oni, z powodu przestąpienia przykazania Ojca, zostali wydani na śmierć”. A Pan powiedział do mnie: Słuchaj Janie Najukochańszy, tak mówią głupi ludzie, ponieważ w przestępstwie Bóg stworzył ciala z mułu, ale mocą Ducha Świętego uczynił wszystkie moce niebios. Ale oni z powodu przestąpienia [prawa] i z powodu swego upadku znaleźli się w ciele uczynionym z mułu i zostali wydani śmierci”

  Szatan–Trickster. Fortel Szatana, aby obwinić ludzkość o popełnienie grzechu pierworodnego – grzechu nieposłuszeństwa – i przez to skazać nas, jakoby na wieczny gniew Boga i na nasze nieustanne poczucie grzeszności i winy, znakomicie mu się powiódł!!!! Ten zaplanowany upadek człowieka, był jednocześnie dla Szatana dogodną wymówką, aby nas przekląć, ziemię obrzucić klątwą i…. dla samego siebie ustanowić pole walki pomiędzy nim (i jego potomstwem) a człowiekiem.
  Czy wiemy, że jesteśmy nieustannie w STANIE WOJNY? Nasz Przeciwnik i jego słudzy mają błogosławieństwo swego Pana, aby nas niszczyć dzień i noc. Na szczęście wynik tej wojny został 2000 lat temu przesądzony. SZATAN JUŻ PRZEGRAŁ (gdyby ktoś nie wiedział), a wszystko co teraz czyni to tylko JEDEN WIELKI BLEF.

  I na koniec, bardzo ciekawy fragment na temat Henocha i misji Chrystusa:

  I Szatan poslał swego sługę, i wziął go na firmament, i okazał mu swoje bóstwo, i nakazał, by mu dano trzcinę i atrament, i napisał siedemdziesiąt sześć ksiąg. i nakazał mu przynieść je na ziemię. Przyniósł więc Henoch księgi i przekazał synom, i nauczył ich, jak i gdzie mają składać ofiary. I uczynili je, i zamknęli królestwo Boże przed ludźmi. i mówił do nich: “Patrzcie, ja jestem bogiem i nie ma innego boga poza mną”.
  I dlatego posłał Mnie mój Ojciec na ten świat, abym objawił imię swoje ludziom, aby oni poznali go i złośliwego diabła (…).

  A więc księgi Henocha powstały na zamówienie Tego Drugiego. To wyjaśnia zagadnienie, dlaczego ludzkość zaczęła składać Bogu krwawe ofiary ze zwierząt, skoro w świecie ustanowionym przez Prawdziwego Boga nie było zabijania? Ten akurat fragment byłby doskonałym tego wyjaśnieniem!!!

  Polubienie

 10. Beatko – dziecko kochane opanuj się!
  Nie mozesz wyjśc z religijności – ok dobra! ale po cholere atakujesz tego który zrobił tak wiele dobrego dla niej? jesli nie byłoby Szatana kościółkowi wymyslili by Bukę lub sojuzę by straszyć nim durniów. Wymyslili by cokolwiek by zaganiać tempe owieczki do światyni. Mieli się na kim wyżywać i zwalać na niego swoje podłości i świństwa. Mieli pod ręką [winnego] za wszelkie zło swiata
  Nie widzisz tego bo dalej siedzisz w tym gównie i do wyjścia masz daleko daleko

  Polubienie

  • Po dzwonku na lekcję idzie sobie spokojnie po korytarzu stary nauczyciel.
   W jednej ręce trzyma dziennik, a w drugiej malutkie etui z niebieskim i czerwonym długopisem.
   Dogania go młody nauczyciel wyglądający na objuczonego osła. Na ramieniu torba z segregatorami, pod jedną pachą cztery opasłe książki, pod drugą sprawdziany, kartkówki i inne papierzyska, które młody nauczyciel z trudem utrzymuje w kupie.

   – ,,Dzień dobry panie Adamie!” – wykrzykuje młody nauczyciel ciężko dysząc. – ,, Pan, panie Adamie, to ma dobrze. Ja tu taki obładowany książkami, papierami. I jeszcze jeżdżę na różne kursy dokształcające, jeszcze tyle wiedzy muszę zdobyć, a pan …, a pan, panie Adamie, ma już to wszystko w głowie…

   – ,, Nie, młody przyjacielu” – odpowiada ze stoickim spokojem stary nauczyciel. – ,, Mam to wszystko w dupie”

   Polubienie

  • Bogusiu, Dziecko Kochane, nie zgadzam się z Tobą, tzn, z Twoim zdaniem, że nie mogę wyjść z religijności.

   Czy dasz wiarę, że ja opuściłam tę przestrzeń już jakiś czas temu – przestrzeń, w której autorytetem BEZWZGLĘDNYM (niezależnie od okoliczności) miałby być dla mnie ksiądz, papież czy pastor jak również, cokolwiek co z ich ust wychodzi, a budzi moją wątpliwość czy niezgodę. To znaczy, że sama wypracowałam sobie wolność „w temacie”. To również oznacza, że nie przyjmuję bezkrytycznie i bezrefleksyjnie wszystkiego, co zostało zapisane, ale wszystko staram się badać. A nawet część rzeczy „śmiem” odrzucić bądź inaczej zinterpretować!!!
   Czy Twoim zdaniem są to cechy zaprogramowanego umysłu?

   A teraz moje pytanie do Ciebie, zgodnie z sugestią wyrażoną przez Ciebie ” Być moze zadaniem dla nas jest zadawanie pytań. Pytań które beda niosły watpliwości”.
   Moje pytanie brzmi:

   – Czy rdzenni Indianie lub aborygeni zostali „zaprogramowani ekologicznie”?

   Uszczegółowię:
   – Czy WIARA w jakiś system wartości jest tym samym co RELIGIA, która tymi wartościami się posługuje czy nimi „obraca”. Pójdę jeszcze dalej:
   – Czy ludzie z otoczenia Jezusa 2000 lat temu byli zaprogramowani religijnie czy po prostu wierzyli? I ostatnie pytanie:
   – Czy TEORETYCZNIE jest możliwe, żeby człowiek, który nigdy nie spotkał się twarzą w twarz z Chrystusem, wierzył w ten sam system wartości oraz w słowa i czyny, które to potwierdzały? Czy wierzysz w to, że „teoretycznie” jakiś człowiek może dobrowolnie WYBRAĆ ten system wartości nie będąc jednocześnie ofiarą ideologicznego zaprogramowania?

   Odpowiedz proszę

   Polubienie

   • Wiara to najniższy stopień pewności
    Czyli – zrozum zamiast wierzyć w to co ci ktos pierdzieli. Żeby zrozumieć należy zebrać odpowiednia ilość wiedzy i technik pokazujacych jak z niej korzystać. Jeszcze jej nie posiadłaś. Siedzisz sobie dalej w tym bagnie religijnym i nawet nie dostrzegasz ze dalej siedzisz. Twoje pytania sa z jednego kopyta wiec nawet nie mam ochoty na nie odpowiadać. Dla mnie sa one typu [czy woda jest mokra] – nic nie wnoszace.
    Wbrew pozorom całe życie jesteśmy programowani. Ty bidulo ciagle masz w sobie ten program
    wgrany. Moze i czujesz że Cię dręczy – ale nie umiesz sie go pozbyć. Poczytaj inne teksty – Hermetyków, Gnostyków, lub coś innego, poczytaj różne filozofie. Zbierz sobie broń do walki z tym swiństwem bo nieuzbrojona nie dasz rady

    Polubienie

    • Cyt. „Twoje pytania sa z jednego kopyta wiec nawet nie mam ochoty na nie odpowiadać. Dla mnie sa one typu [czy woda jest mokra] – nic nie wnoszace”

     Zazwyczaj pytamy, żeby otrzymać coś wnoszącą odpowiedź, albo skłonić kogoś do zastanowienia się.
     Widzę, że obydwa cele chybione. Przepraszam, że Ci w ogóle zawracałam głowę,… Bogusiu

     Polubienie

 11. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zwyciestwo-islamisty-w-wyborach-na-burmistrza-londynu

  „Stało się. Nowym włodarzem największego brytyjskiego miasta, Londynu, został muzułmanin pakistańskiego pochodzenia, Sadiq Khan, który zdecydowanie pokonał Zaca Goldsmitha z Partii Konserwatystów. Warto podkreślić, że Khan zebrał aż 1,3 miliona głosów, co jest brytyjskim rekordem ilości głosów oddanych na pojedynczego polityka.

  Zwycięstwo islamisty z Pakistanu jest bez wątpienia symboliczne, ponieważ wskazuje na to jaka przyszłość czeka Wielką Brytanię. Postępująca islamizacja jest tam już chyba nie do zatrzymania i z czasem rdzenni mieszkańcy wysp brytyjskich staną się pomijaną mniejszością niczym Indianie w Stanach Zjednoczonych.

  Ekspansja islamu w UK nie zatrzyma się nawet jeśli kraj ten opuści Eurokołchoz zwany Unią Europejską. Po prostu trwa kolonizacja Anglii przez mieszkańców dawnych brytyjskich kolonii. Teraz przyszedł czas na pierwsze znaczące zwycięstwa polityczne. Zapewne prędzej czy później doczekamy się też islamisty premiera. Zanim jednak do tego dojdzie można się spodziewać licznych ustępstw tresowanych w poprawności politycznej Brytyjczyków, aż do osiągnięcia rzez muzułmanów ostatecznego celu – islamizacji Wielkiej Brytanii i ustanowienia tam swoich koranicznych praw.”

  Polubienie

 12. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/papiez-franciszek-napomnial-przywodcow-unii-europejskiej-ze-za-wolno-przyjmuja-islamistow

  „Wczoraj w Watykanie, papież Franciszek odebrał nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną przez miasto Akwizgran osobom lub instytucjom zasłużonym dla budowy jedności europejskiej. To precedens, aby głowa kościoła katolickiego przyjmowała polityczną nagrodę.

  Trudno wyobrazić sobie gorszego następcę Świętego Piotra w Watykanie niż Papież Franciszek zwany przez niektórych antypapieżem (wszak żyje jeszcze papież Benedykt XVI). Po wycałowaniu po rękach żydów i po nogach muzułmanek, nadszedł dzień gdy przyjął medal od uniomasonów. W ten sposób Bergoglio złamał niepisaną zasadę, wedle której papież nie przyjmuje świeckich odznaczeń. Można też powiedzieć, że antypapież Franciszek zrównał się w majestacie z Donaldem Tuskiem, również laureatem tej niemieckiej nagrody.

  Przy okazji uroczystego wręczenia tego masońskiego wyróżnienia dla zasłużonych we wdrażaniu NWO, papież spotkał się na prywatnych audiencjach najpierw z Angelą Merkel, a potem z przewodnictwem UE w dwóch osobach, czyli w postaci Junckera z KE i Tuska z RE. Rzekomy papież, potępił UE za zbyt słabą walkę z bezrobociem i opory przy wpuszczaniu islamistów.”

  Polubienie

 13. http://pl.blastingnews.com/europa/2016/05/papiez-franciszek-wezwal-europe-do-odrodzenia-sie-w-islamie-wideo-00909955.html

  ” Papież Franciszek otrzymał nagrodę im. Karola Wielkiego, co wykorzystał do … zapowiedzi połączenia chrześcijaństwa z islamem.
  Koronacja króla Franków Karola na cesarza rzymskiego
  2
  Koronacja króla Franków Karola na cesarza rzymskiego

  Nagroda ma stanowić wyraz uznania dla tych, którzy swoją działalnością przyczynili się do wzmocnienia i utrwalenia wspólnoty europejskiej. Ta skądinąd nadzwyczaj słuszna i pożyteczna idea została niestety zawłaszczona przez biurokratyczno-autorytarne superpaństwo. W tym świetle należy widzieć jej przyznanie dla głowy KRK, pchanego z całej siły na lewo. Dokonało się to przy wielkiej pompie, jedną z głównych postaci której był inny laureat tej nagrody, znany nam dobrze Martin Schulz:

  Co powiedział papież

  Dziękując za przyznanie tej nagrody Franciszek wygłosił mowę na temat wyzwań przed jakimi jego zdaniem stoi Europa. Co już w jego przypadku znamienne, nawet się nie zająknął na temat hebrajsko-chrześcijańskich korzeni cywilizacji zachodniej. Błędnie przedstawiwszy istotę idei państwowej starożytnego Rzymu jako budowanie zgody i współpracy za cenę utraty własnej tożsamości, przeszedł do współczesności. Dał do zrozumienia, że państwa narodowe to przeżytek, a odzyskanie suwerenności i budowanie na zasadzie: Polska najpierw dla Polaków, Szwecja dla Szwedów itd. byłoby „okrutnym narzuceniem jednakowości.” Jak oznajmił „duch Europy, który powstał dzięki zazębianiu się różnych ludów i cywilizacji” zachęca do budowy „modelu nowej syntezy”. Zapowiedział przy tym „koalicje religijne” na rzecz „kultury dialogu i odkrywania świata”. Kluczową rolę odegra w tym „cudzoziemiec, imigrant i ludzie z innych kręgów kulturowych”. Wypowiedział się też szeroko na rzecz budowy w Europie czegoś w rodzaju „arabskiego odrodzenia socjalistycznego” (Naser, Kadafi) w gospodarce.

  (Conferral of the Charlemagne Prize. Adress of His Holiness Pope Francis, w2.vatican.va)

  Zostało to natychmiast wykorzystane przez Donalda Tuska. Przy tym jego słowa: „byliśmy i pozostaniemy Europejczykami” należy rozumieć jako zawężenie europejskości do dalszego forsowania multi kulti musli”

  Polubienie

 14. Unia Watykanska w galopujacym stadium.Ta banda dewiantow ciagle musi kogos kontrolowac aby im zylo sie lepiej a nam zdrowiej.Nalezy wyjsc z tej uni ,jednoczesnie odkatoliczyc kraj i pogonic judo-chrzescijanskich administratorow.

  Polubienie

  • O niczym innym nie marzę!, ale jak to zrobić? Całe społeczeństwo jest tak zmanipulowane że nie ma o czym gadać
   Krzysztof Pieczyński [aktor] założył blog [Polska Laicka] i ostro jedzie po czarnych. Nawołuje do rozwiązania konkordatu i opodatkowania ich. Niestety jest to tylko [wołanie na puszczy] i sadzę ze niewiele można zrobić.
   Możemy chyba tylko jedno – uczyć siebie i innych. Gdy będzie nas więcej powinno pójść łatwiej
   Pozdrawiam

   Polubienie

   • ,, O niczym innym nie marzę!, ale jak to zrobić?”

    Podnosić wartość każdego, napotkanego człowieka tak, aby uwierzył w siebie, stawał sie zdolny do decydowania o sobie, wyzbył się wszechtworzonego, iluzorycznego lęku, który nie pozwala mu spojrzeć na świat inaczej, jak tylko przez kraty.

    Znamy uczucie bycia docenionym. Przenośmy je każdego dnia, w każdej nadarzającej się chwili na drugiego człowieka, który dopiero wówczas, gdy poczuje się ważny, jest w stanie sprzeciwić się czemukolwiek.
    Mówmy ludziom, że są ważni, wyjątkowi, niezbędni. To prawda. Można znaleźć sto powodów, dla jakich chce się powiedzieć do drugiego człowieka miłe dla niego słowa, podnoszące jego niepowtarzalną wartość.
    Przy okazji zauważmy z jaką wielką uwagą, zaciekawieniem, wręcz zdziwieniem słuchają naszych pozytywnych opinii. Bardzo ich potrzebują. Wiemy to po sobie.

    Nic tak nie uskrzydla jak poczucie własnej, wyjątkowej wartości.

    Pozdrawiam.

    Polubienie

    • Jak często podkreślam – jesteś Madrą Babą i strasznie to cenię. Masz taki [kobiecy punkt widzenia] i to spojrzenie powoduje uzupełnienie mojego obrazu
     Masz wiele racji Krysiu. Ostatnio przebywałem z gościem który bał się nawet tego ze może przestać się bać. Właściwie to rozumiem go bo był w tym słynnym pochodzie w Gdyni gdzie niesli nieboszczyka na drzwiach. Swoje przeżył – ale kierujacy nim strach – chyba i trochę przeszedł na mnie. Dlatego nie widziałem możliwości wyjścia. Ty mi wskazałaś – wiec strasznie dziękuję.
     Teraz wracając do strachu. Jak wielu jest takich biednych skulonych ludzi żyjacych we własnych lekach? Jak ciężko bedzie nam do nich dotrzeć i wydobyć z tego syfu. Myslę o nich ze współczuciem i z troską. Być moze nigdy z tego nie wyjdą!
     Dziękuję Krysiu!

     Polubienie

    • ,, Dlatego nie widziałem możliwości wyjścia. Ty mi wskazałaś – wiec strasznie dziękuję.”

     ,,STRASZNIE dziękuję” ? – mam się bać tych podziękowań?
     Daleko mi do wiedzy naszego pana prof. Miodka, ale jak słyszę w telewizorni tych posranych celebrytów, mówiących ,,strasznie kocham”, ,,strasznie uwielbiam”, ,,strasznie dziękuje”, to mnie po prostu skręca.

     ,, Jak wielu jest takich biednych skulonych ludzi żyjacych we własnych lekach? Jak ciężko bedzie nam do nich dotrzeć i wydobyć z tego syfu.”

     Tak trudno zauważyć, że ktoś pięknie wygląda, trzyma się, że świetnie mu w tym stroju?(czasem trzeba dopasować się do poziomu, zejść na czyjeś podwórko)
     Przy następnym spotkaniu, już z oddali będziesz widział uśmiech wkoło głowy, zachęcający do twoich dalszych, pozytywnych opinii.
     Czasem, według nas, drobnostka daje innym bardzo wiele.

     Polubienie

    • Przyjmuję z pokorą klapsa – za – strasznie dziekuję
     Postaram się pilnować i proszę się nie bać

     Polubienie

 15. Nie dasz rady Krystyno wciskac ludzia wiedzy alternatywnej jak to inni(nieoswieceni)nazywaja. Wiekszosc ludzi bazuje codziennie na nasaczaniu mozgu i budowani swiadomosci z mediow glownegoscieku (czyli klamstwo-sciek) i jest to dla nich jedyna prawda objawiona. Nie wyobrazam sobie sprzedawania epitetow pochlebnych,nawijania makaranow na uszy i wciskania czyli przekonywania.Poprostu to nie dziala i wiem z autopsji ,ze taka rozmowa moze zakonczyc sie roznie a juz szczegolnie z oswieconymi religijnymi zombi. Co dla nich najwazniejsze jest zawsze to fakt potwierdzenia wiadomosci z telewizorni ,gazety,strony internetowej glownego nurtu a wszystko co inne jest odrzucane w smietnik swiadomosci z ironicznym usmieszkiem.Czasami w obliczu zagrozenia ,nie mogac sobie poradzic ze sytuacja, leming sprawdza na wszystkie sposoby ze szambowiadomosciami glownymi i jest jeszcze bardziej zdenerwowany bo nic sie nie zgadza. Mowia snieg pada a tu prosze nie pada,mowia ze podatki obniza a emeryture podwyzsza a tu nic,mowia i nastepuje jakies powolne glowkowanie gdzie zwoje myslowe w mozgu sie grzeja na maksa ale rozgrzac widac sie nie moga ,bo juz z drugiej strony ped wiadomosci kryptokoszernych zabija moment mozliwego oswiecenia. Mam takiego znajomego w Dani ,jest tam kupe lat,lubie jego bardzo ale wiem ,ze jest poprostu lemingiem. Denerwuja mnie tematy na ,ktore lapie mnie na skypie a sa one typu;”kupilismy z Marzenka nowe volvo ma 175 KM” ,”bylismy w Grecji ,bylo fajnie,nawet mam zdjecia jedzenia na talerzu ,ktore zamwialismy” lub ” zakupilem camere cyfrowa Sony 18 megapixeli,a TY zmieniales juz swoja?”albo „no tak gielda idzie w dol ale korona Dunska jest mocna,ja swoje pieniadze mam na wysoki procent w dobrym banku”- juz mysle sobie czasem;k..wa ,rece opadaja!
  Jak ja moge takiemu lemingowi ,prawic komplementy i uswiadamiac ,ze w tej Dani zaraz czarni i arabi pozra jego z rodzina zywcem,a caly ich socjal diabli wezma i beda zarcia szukac na smietniku ?On tego nie lyka,przynajmniej nie lykal.Oto co odpisal mi na temat inwazji uchodzcow w sierpniu ,gdy w miare pielgrzymki byly jeszcze daleko. od Dani;

  ” …. trudno mi podchodzić poważnie do tekstów ze strony mediow alternatywncyh, jeżeli nie mogę tam znaleźć kto za tym stoi. Ot adres, e-mail jakiś telefon? Co to partyzanci? Ukrywają się? Mogę się naczytać różności aż do usrania. Ale to jest właśnie robienie papki z własnego mózgu! Ładowanie się niepotwierdzonymi niezweryfikowanymi informacjami. Fajnie, że istnieje Prawda alternatywna, ale fajnie by było zeby glosiciele nie bali sie podpisac sie pod tym co piszą. Może to z tamtej strony Atlantyku wyglada zupelnie inaczej, ale ja tu w EU zupelnie nie rozumiem. Czego mam się w sumie bać. Byla już salmonella, wściekłe krowy, świnie, grypy, aids, iss, muslimy, imigranci, a teraz jeszcze do kurwy nędzy mam się bać żydów, Korei Północnej, ruskich… W pewnym momenci czlowiek zaczyna to wszystko po prostu pierdolić. Nie jestem w stanie cały czas się czegoś bać! Myślę, że to media, jakieś jadowite , niepodpisane strony www, trzepią kasę na ludzkim strachu. I napiszą wszystko, zeby jeszcze bardziej namieszać. , radzę Ci są pewne rzeczy, których nie zmienisz i dla spokoju duszy i rodziny – olej to. Nie mozesz przejmowac sie spokojem calego swiata. Co mozesz, chcesz zrobić, zmienić? Tak konkretnie? !

  odpisalem delikatnie ale wiedzialem ,ze ryzykuje zerwaniem wiezi kolezenskiej ale trudno albo sie obudzi albo wpadnie w lemingoze do konca a pozniej kiedys zesra ze strachu w obliczu biedy ale przynajmniej nie bedzie ze nie probowalem.

  ”[9/20/15, 12:51:30 PM] s- zee: Marku drogi a czy ty wiesz kto stoi za wiadomosciami CNN?lub agencji Routers albo z TVN lub Dunskiej czy BBC stacji????? Ludzie przyjmuja to co media mainstreemowe mowiac,jak powiedza z lipcu ze na Times Squer padal snieg to caly swiat w to uwierzy.I to jest robienie papki z mozgu,zwodzenie swiadomosci ,ktora ludzie maja wykreowana przez media.Oni ci mowia co jesc,kiedy brac szczepionki,co jest dla ciebie bezpieczne,gdzie pojechac na wakaje, bo to jest cool w tym roku,ktora wojna jest sluszna ,czy nalezy lubic komoseksualistow czy nie i kiedy swoje dzieci i dlaczego poslac na wojne, bo politycy zarobia pieniadze na tym.Najwazniejsze ,ze to wszystko sie zazebia,staccje tv,media,adwokaci,koscioly i releigie i to sie nazywa mysl polityczna poprawnie.A bac nie masz sie czegokolwiek ,tylko masz miec swiadomosc ,co jest dobre dla Ciebie .Myslec oczywiscie nad nieprzewidywalna przyszloscia i robic tak aby dla Ciebie bylo dobre ale nie kosztem innych.Takie jest moje zdanie.I nic nie zmieniam…rozmawiamy ,wymieniamy informaje ale jesli mowisz, ze nic nie zmienisz to znaczy ,ze sie bioisz,kiedy sie boisz ,bo mowisz daj swiety spokoj to jests juz ich produktem konsumenckim,gotowym do przyjecia innej religi,gmo jedzenia,do szczepienia , bo system mowi ze to dobre itd.Marek ja ci nic nie wmuszam,nic nie oferuje i nic nie radze .Obudz sie zanim zostaniesz na ulicy bez emerytury,bez srodkow do zyccia ,pomiedzy banda islamskich radykalistow ,bo nawet nie bedziesz wiedzial dlaczego i kto zrobi to Tobie. No i pewnie nie mamy wplywu na wiekszosc rzeczy ale ja nie musze myslec tak jak ktos chce i nie narzucam tego i tez z drugiej strony nie chce ,aby ktos mi cos narzucal.
  [9/20/15, 12:57:15 PM] s- zee: mozna zawsze Marku spac snem blogim perfekt konsumenta ,najedzonego,wypoczetego i nie myslaccego.Mozna sie bac ale mozna tez troche swiadomiej myslec )

  odpowiedz nadeszla ;

  „Nie no raczej sie nie obraze 🙂 Juz sie pare lat znamy. Ale te tematy faktycznie dzialaja na mnie negatywnie. Bo mieszaja w mózgu. Jacys pseudo naukowcy i mysliciele w ilosciach nie do zliczenia wychodza z odkrywczymi tezami (nie do sprawdzenia) i ukrywaja sie pewnie pod pseudonimami! Nie jestem w stanie brać tego wszystkiego na poważnie.”

  NO i masz! jak gadac jak to przypadek beznadziejny.Rozmowa moze byc owszem ale tylko o pikselach,koniach mechanicznych pod maska,wakacjach i innych hujach mujach ,ktore mnie osobiscie mdla na sama mysl a pewnie 90% ludzi rajcuje.Nie widze juz potrzby reanimacji tak beznadziejnych przypadkow dla ktorych wszystko co inne niz glownego scieku lacznie z religja,obyczajami i cala kultura judo chrzescijanska jest niewidzalne i niedostrzegalne. Jednak jakie bylo moje zdziwienie ,kiedy juz w lutym tego roku dostalem wiadomosc z Dani od kolegi i oto co pisze;

  „Ruszamy do Polski w marcu na swieta,zastanawiamy sie ,ktorymi drogami z Dani. Za tydzień będziemy jechać przez Niemcy. Jedziemy w nocy, żeby nie ryzykować….” i dalej ”
  Podobno mają czujki wystawione przy autostradach i pchają się do samochodow… :O”

  no prosze mysle ,jednak zaczynaja sie jakies obawy i zagrozenia a media nie powiedzialy co robic w obliczu owych wydarzen. Dobrze jednak ,ze zderzenie z realiami ,ukrywanymi przez wlasnie tamuldyczne media pobudzaja do myslenia i analizowania co z czego wynika i jak sie moze skonczyc.Zaczyna sie logiczne myslenia,moze nie odrazu o reinkarnacji,obcych cywilizacjach,spiskach bankierow ,politykow i watykanu z cia lub o krzyku pejsatych na Polakow, ze winni sa holokaustu ale od prostego zadania myslowego typu ,ktora droge wybrac i czy ruszyc na noc czy za dnia co by das migranten w bagaznik nie wlezli lub zgwalcili.Jednak cos sie zaczyna dziac w leminowym umysle.Ucieszylem sie ..oho..beda zmiany w swiadomsci na korzysc u niego,pomyslalem. JEdnak zmiany to lata i tego nie da sie przeskoczyc ,budujac naowa swiadomosc a zderzenie z realiami ,odkrywaniem przyczyn ,koncza sie niekiedy depresja leminga ,wiec to jest proces.Cudow nie ma a oswiecenie nie przyjdzie nagle.
  Calkiem kilka dni temu zagladam na maila i widze wiadomosc z Dani i czytam;


  > Zawsze coś było frapującego w Simpsonach. No i przewidzieli jeszcze dalej niż wybory Trump`a. Przewidzieli jeszcze po wyborach pusty budzet!!! Piękne.
  > Ja bym pakował manatki, spieniężył co się da i do…. chyba Polski, bo w Danii jest syf z czarnymi. Żeby duński żołnierz nie mógł chodzić dumnie
  > po mieście, bo irytuje czarnych, bo walczy na Bliskim Wschodzie???
  >
  > Pozdrawiamy :)”

  Z powyzszego wynika ,ze nawracanie Lemingow jest procesem i nie skonczy sie nigdy natychmiastowym sukcesem.W wielu przypadkach mozna napytac sobie biedy,wrogow i klopotow w wyniku uswiadamiania ludzi myslacych poprawnie politycznie.Nawracanie to misja ,ktora z regoly konczy sie porazka .W wiekszosci szkoda czasu i zachodu ,gdyz kazdy czlowiek musi sam niestety dojsc do sedna sprawy i wnioskow.Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Devingo dzięki za Twój jak zwykle trafiony komentarz,który jest w 100% zgodny z moim rozumowaniem w sprawie którą opisałeś.My możemy tylko ” świecić przykładem” tak bym to nazwała,nie mamy żadnego wpływu na innych.
   Oświecenia,poznania prawdy czy jak to nazwiemy,napewno nie nauczymy się w szkole,tylko” szkoła życia” może dać nam prawidłowy punkt widzenia otaczającego nas świata i nas samych.
   Bo cóż to jest oświecenie,to nic innego jak tylko dokładne wewnętrzne poznanie samego siebie,a drogi do tego poznania
   są różne dla każdego.Twój znajomy prędzej czy póżniej sam
   do tego dojdzie,on po prostu ma swoją drogę,może trochę dłuższą.
   Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam

   Polubienie

  • ,, ,”bylismy w Grecji ,bylo fajnie,nawet mam zdjecia jedzenia na talerzu ,ktore zamwialismy”

   A ja bym mu odpisała, że rozkoszą dla moich oczu byłoby zdjęcie gówienka po tym jedzeniu. Tak, że podczas nastepnej wycieczki … 😀 😀

   A teraz poważniej.
   Rozmawiałam z ludźmi z Niemiec. Ten sam szok. Oni nie mają bladego pojęcia o jakimś zagrożeniu.
   Od razu przypomniała mi się staruszka Niemka, która przeżyła wojnę. Nic nie wiedziała wówczas o hitlerowskich obozach.

   Pamiętasz ,,Niemców” Leona Kruczkowskiego?

   Dziś odgrywa się te same klimaty.

   Polubienie

   • Co do tych dan restauracyjnych na talerzu to chyba taka moda ,po co?nie wiem.Chyba na facebooku wiele osob tez wystawia sygnal zanjomym i nieznajomym ,gdzie byli co jedli.Teraz nie mma facebook, wiec nie wiem ,ale ludzie lubia sie pokazac w materi.

    W Niemczech i Skandynawi jest zamordyzm i slowa nie mozna powiedziec na wychodzcow,ktorzy za nic maja morale i tradycje bialych ludzi.To wojna niestety rasowa ,przeciw bialemu slowianskiemu DNA. W USA dzieje sie to samo,czarny moze zamordowac bialego i nikt nie wspomni slowa w mediach.Kiedy sytuacja bedzie odwrotna ,na ulicy bedzie zamet i tysiace czarnych upominaja sie o swoje prawa,ktorych maja wiecej niz biali.Inne rasy musza a wrecz moga wyrazic swoja ekspresje ,gwalcac,demolujac i kradnac innych pod ochrona lewackich rzadow .Okradajac bialych,potomkow slowian.Niemcy i Skandynawskie kraje juz sa trupem,to kwestia czasu aby oni to zrozumieli. Poki co jest nacisk na Polske i oscienne krainy ,broniace sie przed wychodzcami lub nachodzcami jak kto woli.W celu tym nachodzi wykreowana nagonka na Polakow aby ich ukarac .Wmowi nam sie ze jestesmy antysemitami i potomkami faszystow odpowiedzialnych za holokaust.Wazne to aby kazdy zrozumial skad idzie zagrozenie i mogl zdefiniowac niebezpieczenstwo dla nas jako polskich slowian. Prosze posluchac ponizej. i sobie to przeanalizowac i pamietac ,ze w mediach glownego nurtu (szczegolnie poslkich )nie bylo nic na ten temat,zadnego slowa krytyki co do demonstracji lub obrony Polski i Polakow.

    http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/polacy-jestescie-odpowiedzialni-za-holokaust

    Polubienie

    • Devingo Jeszcze chwila a w zachodnich mendmediach napiszą,że hitler był Polakiem ,taką mają uciechę z nagonki na nasz kraj,do czego w znacznej mierze przyczynili się mieniący się polakami petru,schetyna i inne gady.
     O tych dla których nie mam za grosz szacunku,specjalnie piszę z małęj litery.

     Polubienie

    • reklamy wieprza Schetyny dzisiaj po całej wawie porozstawiali, cos ze polska zwycięży, czy zwyciężymy, okropnośc, mysle ze kupie konfetti w spraju i zakleje gebala

     Polubienie

 16. Fajna wypowiedź Devingo!
  Być moze zadaniem dla nas jest zadawanie pytań. Pytań które beda niosły watpliwości. Miejmy nadzieję ze jest w nich [lemingach] jeszcze tyle rozumu że w końcu dostrzegą paradoksy i zaczną analizować. To moze dać nadzieję na przyszłość
  Pozdrawiam

  Polubienie

 17. http://www.eioba.pl/a/543e/polacy-dojeni-przez-kler

  „Polacy – Dojeni przez kler (nieroby w kieckach), za pośrednictwem państwa polskiego ( pseudo-polityków-aparatczyków-tumanów ), nieświadomi, oraz świadomi, lecz nie mogący zrobić nic, w obliczy oceanu powszechnej ciemnoty i ogólnego przyzwolenia betonowej masy, otumanionej oparami kadzidła i indoktrynacji. Ludzi pozbawionych pokoleniowo zdolności logicznego myślenia.

  Dokładnie tyle płaci ( 363 zł/ kwartał) proboszcz dobrodziej, jako podatek od swoich dochodów. Ostatnio pewien uroczy wikary po cywilnemu tak mi zaimponował przy ruletce, że postanowiłem włożyć w to trochę wysiłku i dowiedzieć się jakie są źródła finansowania luksusowej konsumpcji części kleru. Pałacyki, wille, „siostrzenice”, „siostrzeńcy”, nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniędzmi. Niemożliwe, żeby źródłem finansowania była tylko taca od zubożałego społeczeństwa. No to skąd na to biorą ??? Trudny temat, ale na czasie, bo nie zauważyłem, żeby ktokolwiek porwał się na poważną próbę odpowiedzi na to pytanie. Powtarzają się tylko wpisy „opodatkować Kościół”. Spróbujmy zatem na spokojnie zmierzyć się z tym tematem.

  – 1 –
  Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom.

  – 2 –
  Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaje numer konta przez radio. Zastosowany pretekst nie ma znaczenia, bo i tak wszystko trafia do rąk proboszcza i tylko on wie, co się z tymi pieniędzmi dalej dzieje.

  – 3 –
  Zyski z wynajmowania nieruchomości. Po wejściu kleru do szkół państwowych zostało na przykład około 23 000 tak zwanych punktów katechetycznych. Dobrodzieje robią z tym co chcą. Mogą na przykład swoim lokalnym cywilnym kolaborantom z władz terenowych kazać organizować różnego rodzaju konferencje, szkolenia i tak zwane sesje wyjazdowe właśnie w tych lokalach. Cenę dyktuje dobrodziej i nikt nie śmie się targować. Wiele razy brałem udział w takich przymusowych spędach, więc wiem o czym mówię. Inni dobrodzieje nie krępują się zakładać w tych obiektach prywatnych hurtowni zarejestrowanych tak, żeby nie płacić podatków.

  – 4 –
  Zyski z inwestycji budowlanych typu Roma Office Center w Warszawie. W tym przykładzie inwestorem jest archidiecezja warszawska, która włożyła w to 24 miliony dolarów amerykańskich. W kościelnym wieżowcu mieszczą się również bary, restauracje, sklepy, punkty usługowe itp. Ogółem około 12 000 metrów kwadratowych świętej powierzchni. Działkę w centrum Warszawy kazali sobie dać praktycznie za darmo.

  – 5 –
  Zyski z działalności przemysłowej. Szczególnie przemysł poligraficzny. Poczytajcie o przewałach „Stella Maris”. Masowy wyrób dewocjonaliów, świec, win ( niby, że mszalne ) itp. Doskonałe przebicie jest również na opłatkach.

  – 6 –
  Zyski z działalności handlowej. Na przykład własne księgarnie, sklepy z dewocjonaliami, wydawnictwa kościelne, kwieciarnie przy cmentarzach itp.

  – 7 –
  Zyski z działalności rolniczej. Wielu wiejskich proboszczów do dzisiaj posiada tak zwane prebendy i obrabia je wiejskimi parobkami, jak przed wojną. Trzeba przyznać, że od działalności rolniczej księża płacą podatek rolny.Ale za to otrzymuja milionowe dotacje z UE.

  – 8 –
  Zyski/straty z ogólnopolskich businessów Episkopatu lub biskupów. Przykład – fundusz emerytalny Arca Invesco. W tym przypadku czarni się przeliczyli. Powoływanie się w telewizyjnych reklamówkach na autorytet Episkopatu okazało się niewypałem i fundusz nie wytrzymał konkurencji.

  – 9 –
  Zyski z działalności nazwijmy to umownie „obszarniczej” . Przykład gospodarstwo Carol. Kościelny Caritas kazał sobie dać 1 300 hektarów państwowej ziemi razem z bezrobotnym miejscowym chłopstwem z Mierzyna i Wrzosowa. Ci biedni ludzie ( dawni pracownicy PGR-ów ) w praktyce są teraz całkowicie zależni od nowego pana, bo innej roboty nie ma.

  – 10 –
  Zyski z przedsiębiorstw wielobranżowych. Na przykład business turystyczny. Sam byłem kilka razy na tak zwanych pielgrzymkach autokarowych po Europie. Faktycznie były to normalne komercyjne trasy turystyczne ( częściowo fundował zakład pracy, więc się jeździło ). Dobrodzieje wskazywali cywilnym kolaborantom, do wycieczek których biur podróży powinien ze społecznych pieniędzy dopłacać katolicki urzędnik. Dla wyższych szarż były lepsze „pielgrzymki”. Najlepsi w businessie turystycznym są ojcowie Pallotyni. Jak macie odpowiednio gruby portfel, możecie z nimi pielgrzymować na przykład po Amazonii.

  – 11 –
  Zyski z businessu oświatowego. Wiara nie jest nauką. Czarni natomiast kształcą swoje przyszłe kadry na koszt Ministerstwa Nauki ( czy jak tak ono się teraz oficjalnie nazywa ). W 2001 roku tylko KUL i PAT pociągnęły od Polski dokładnie 57 878 200 złotych, ciągną dalej i co raz więcej. Jest również trzecia pompa ssąca. Kiedyś nazywało się to Akademia Teologii Katolickiej. Zmieniono nazwę na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i już można doić, bo oficjalnie szkoła ma status uczelni państwowej. Podejmowane są liczne próby zakładania wydziałów teologicznych na różnych uczelniach państwowych.

  – 12 –
  Zyski z businessu cmentarnego. To dobry temat na specjalny wątek. Jeżeli ktoś ma czas i potrafi to zrobić, niech spróbuje oszacować dochodowość z jednego hektara cmentarza, tak jak to się robi w rolnictwie. Produkt jest inny, ale z ekonomicznego punktu widzenia zasada podobna. Gołym okiem widać jednak, że trudno sobie wyobrazić lepszy i pewniejszy interes. Ceny narzucane przez pasterzy i ich techniki marketingowe znacie, albo poznacie.

  – 13 –
  Zyski z prawdziwych darowizn. Kościół od otrzymanych darowizn nie płaci podatków. Prawdziwe darowizny ( w odróżnieniu od fikcyjnych ) najlepiej wychodzą wtedy, gdy mają formę dotacji i rozdaje się nie swoje pieniądze, ale spółek skarbu państwa. Spółka skarbu państwa to jest takie coś, że jeszcze tego nie sprywatyzowali, ale już przygotowali do dojenia, bo nadali postać spółki akcyjnej. Stanowiska prezesów i członków rad nadzorczych obsadza się zwykle z nadań politycznych a potem należy się odwdzięczyć. Przykład KGHM Polska Miedź S.A. Polityczni mianowańcy – w tym przypadku jeszcze z rozdania solidarnościowego – odwdzięczyli się w następujący sposób: Fundacja Świętego Antoniego z okazji festynu „Unieś mnie do góry” 300 000 zł. Parafia w Głogowie 450 000 zł. Jankowski ze Świętej Brygidy 450 000 zł. 3 razy po 50 000 zł dla diecezji legnickiej, zielonogórskiej, wrocławskiej, katowickiej. Katolickie Radio Plus z Legnicy i Katolickie Radio Głogów odpowiednio 8 100 i 5 000 zł miesięcznie. Kuria we Wrocławiu – samochód Audi A 8 za 196 000 zł bez VAT. Seminarium Duchowe we Wrocławiu 7 000 zł. Salezjańska Organizacja Sportowa 150 000 zł. KGHM to tylko jeden przykład działalności cywilnych kolaborantów. Ile czarni wyciągnęli tą metodą w skali całej Polski prze 25 lat naszego pontyfikatu ? Ile ciągną obecnie ?

  – 14 –
  Zyski z fundowania dobrodziejom na koszt podatników 80 % składki emerytalnej, a misjonarzom na misjach, zakonnicom i zakonnikom klauzulowym i tak zwanym kontemplacyjnym 100 %. Też bym tak chciał. Niech inni co miesiąc składają się na moją przyszłą emeryturę, a ja będę siedział i kontemplował… Te pozostałe 20 % składki emerytalnej i wypadkowej, którą płacą wielebni i tak jest potrącana z osławionego dochodowego podatku ryczałtowego. Dochodowy podatek ryczałtowy to sztandar, którym wymach!%ą księża, gdy ktoś im mówi, że wtrącają się do polityki a nie płacą podatków. Jeszcze do tego wrócimy.

  – 15 –
  Zyski z państwowych dotacji na kościelne zakłady opieki społecznej ( art. 22 ust.1 Konkordatu ) i zyski z państwowych dotacji na przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowo – wychowawcze kościoła.

  – 16 –
  Zyski z urzędolenia. Najprostszej czynności służbowej kapłan katolicki nie wykona bez „karteczki”, najlepiej w trzech kopiach i żeby na każdej były po dwie piecząteczki. Na każdym kroku płać i płać. Kolega opowiadał mi jak poszedł na „nauki przedmałżeńskie”…

  DRUGA GRUPA – OFICJALNE DOCHODY KSIĘŻY

  17. Śluby.
  18. Pogrzeby.
  19. Chrzty.
  20. Kolędy.
  21. Intencje mszalne.

  22. Wypominki 1 i 2 listopada ( podobno 1/10 oficjalnych rocznych dochodów indywidualnych pochodzi z tego źródła ). Czarni dobrze wiedzieli po co wymyślili ludziom tak zwany czyściec, mimo że takiego słowa nie ma w Biblii.

  23. Pensje dla kapelanów wojskowych, policyjnych, szpitalnych, więziennych, strażackich itp. wypłacanych przez Polskę. Kapelanów wojskowych jest obecnie w przybliżeniu 200. W 1999 roku ujawniony oficjalnie budżet ordynariatu polowego wynosił 13,1 miliona złotych. MON płaci również za kaplice. Naszych granic broni eskadra 250 zakonnic na etatach sierżantów… W 2000 roku każda z nich ciągnęła z budżetu 1200 złotych. Ile ich jest obecnie i ile teraz ciągną nie wiem, bo gdzie to sprawdzić ? Posługuję się takimi danymi, jakie udało mi się gdzieś znaleźć. Prawdziwych żołnierzy do szału doprowadza tak zwany numer na kapelana, związany ze służbowymi mieszkaniami dla oficerów, ale to już inna historia.

  24. Drugi cyc nadstawia dobrodziejom Ministerstwo Zdrowia. Trudno powiedzieć ilu kapelanów u nich się pasie, bo liczba rośnie jak na drożdżach. Prawdopodobnie jest to około 2000 księży. W 1999 roku Rzeczypospolita podawała liczbę 1500 kapelanów szpitalnych, z tego około 1000 na etatach. Mniejsze cyce spontanicznie nadstawiają tacy krezusi jak policjanci, strażacy, funkcjonariusze więziennictwa itd. Powszechnie wiadomo, że pracownicy budżetówki są przepłacani, więc mogą sobie trochę poszastać…

  25. Pensje dla katechetów ( czarnych i cywilnych ). Najpierw mieli uczyć religii w państwowych szkołach bezpłatnie, wszak mają powołanie i celem ich posługi jest zbawienie duszy nieśmiertelnej Jasia i Małgosi. Teraz im już przeszło. Nie mam aktualnych danych, ale w 1999 roku pociągnęli od Polski około 600 milionów złotych łącznie ze składkami na ZUS !!! Instytut Statystyki Kk ujawnił, że w 1998 roku pensje katechetek i katechetów pobierało 36 000 fachowców z tego 17 757 „profi” i 18 381 amatorów.

  TRZECIA GRUPA – ZYSKI Z OKRADANIA OJCZYZNY

  26. Zyski z fikcyjnych darowizn: Do klasyki tego gatunku należy tak zwany „numer na księdza”, który w pewnych kręgach stał się wręcz normą. Żeby się nie mądrzyć powiem o co chodzi w najprostszych słowach. Jesteś dobrodziejem, lub jego cywilnym kolaborantem. Chcecie dorobić. Dobrodziej wystawia kolaborantowi zaświadczenie, że oto został obdarowany kwotą na przykład 100 000 złotych. Fiskus nie pobiera od dobrodzieja żadnego podatku, bo to ksiądz ( bo w teorii darowizna była na cele kultu religijnego ). Kolaborant odpisuje sobie od podstawy opodatkowania 100 000 zł, ale obecnie nie więcej niż 10 % rocznego dochodu, bo to szlachetny darczyńca. Za wystawienie fałszywego świadectwa dobrodziej wziął na przykład 10 000 zł. Całą zabawę finansuje Polska, która później nie ma na pielęgniarki i posiłki w szpitalach. Urzędnicy państwowi nie są głupi i oczywiście wiedzą o co chodzi. Właśnie dlatego, że nie są głupi siedzą cicho. Kto przy 18 % bezrobociu, mając dobrą państwową posadę zadrze z miejscowym dobrodziejem ? Skala okradania Polski przez duchownych z zastosowaniem tej techniki jest trudna do przeszacowania. Tygodnik Newsweek jakiś czas temu dopuścił się na księżach prowokacji dziennikarskiej i następnie wszystko opisał. Między innymi napisali, cytuję „Żaden duchowny nie odmówił nam współpracy w oszustwie”. Wszyscy dobrodzieje chcieli wystawić poświadczenia, że otrzymali fikcyjne darowizny. Bóg w dekalogu coś wspominał, że nie będziesz dawał fałszywego świadectwa, czy jakoś tak, ale na pewno nie mówił tego poważnie…

  27. Zyski z nadużywania zwolnień od ceł i akcyz od przedmiotów importowanych na cele kultu religijnego. Proceder przybrał tak gigantyczną skalę, że zrobiło się zbyt głośno i oficjalnie już im to trochę ukrócili. Najbardziej znane przykłady: Szajka z Rzeszowa w składzie ośmiu miejscowych proboszczów tylko przez jeden rok sprowadziła na cele kultu religijnego 92 luksusowe limuzyny i wpadła. Trio dobrodziei z Lublina stuknęło Polskę na 400 000 złotych. Trzeba trafu. To akurat tyle, ile wynosi odszkodowanie zasądzone za dożywotnie kalectwo tej dziewczynki przygniecionej na cmentarzu parafialnym pewnego proboszcza. Kościół bezlitośnie procesuje się z kalekim dzieckiem. Przegrał już we wszystkich instancjach i dalej nie płaci. Ale ogólnie, gdyby się ktoś pytał ECCE HOMO. Alleluja i do przodu. Wszak nie na darmo Chrystus nauczał „sprzedaj wszystko co masz, pieniądze oddaj biednym i idź za mną”. Gdybyście dobrodzieje faktycznie szli za Chrystusem, jak Was o to prosił, doszlibyście do łóżeczka tej dziewczynki, siedzieli na jego brzegu i czytali dziecku bajki Andersena. Jak można idąc za Chrystusem dojść do willi proboszczów i pałaców biskupów, patrzeć sobie przez okno na ludzkie dramaty i liczyć pieniądze.

  Na koniec sprawa najważniejsza: Koronnym argumentem kapłanów jest, że my to wszystko nie dla siebie…, my prowadzimy działalność charytatywną i to dlatego mamy takie przywileje. A otóż wielkie g… prawda !Na działalność charytatywną też dostajecie pieniądze z naszych podatków za pośrednictwem budżetu państwa !!! Na podstawie artykułu 14 ustęp 4 Konkordatu Polska musi kościelne zakłady opieki społecznej dotować dokładnie tak samo, jak państwowe. To samo dotyczy również szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo – wychowawczych Kościoła. Co najmniej 52 kościelne zakłady opiekuńczo lecznicze funkcjonują na państwowych pieniądzach z budżetu centralnego. Z budżetów wojewódzkich finansowane jest około 100 domów opieki społecznej, o których okoliczna ludność myśli, że to finansują księża. Za te pieniądze państwo mogłoby zatrudnić normalne pielęgniarki i bez łaski. Poczciwi ludzie w Polsce są przekonani, że księża i zakonnice od ust sobie odejmują i pomagają potrzebującym.

  Drugim wielkim mitem jest dość powszechne przekonanie, że księża płacą normalne podatki. Gdybyśmy płacili Polsce takie podatki, jak oni, Polski już by nie było. Sprawę ich podatków reguluje ustawa z 20 listopada 1998 roku o zryczałtowanym podatku dochodowym (…) W największym skrócie wymiar tego podatku zależy od stanowiska ( proboszcz, wikary ), wielkości parafii i regionu Polski. Zamiast się z tym męczyć najlepiej po prostu zadzwonić do swojego Urzędu Skarbowego i zapytać. Moja parafia ma około 2000 mieszkańców. Proboszcz kwartalnie płaci dokładnie 363 złote, a wikary 307 złotych !!! Policzmy w prosty sposób: Mieszkam w wieżowcu – 12 kondygnacji po 4 mieszkania na jednym piętrze, razem 48 mieszkań. Przyszedł dobrodziej „po kolędzie”. Wpuszczono go do 40 mieszkań. Średnio zgarną po 50 złotych. 40 x 50 = 2000 złotych, a on rocznie płaci Polsce 4 x 363 złote = 1452 złote tak zwanego dochodowego podatku ryczałtowego ! Ten podatek istnieje tylko po to, żeby mydlić oczy naiwnym ( do niedawna również mnie, bo nie miałem pojęcia, że tak to wygląda, dopóki nie napisałem tego postu ). Parafianka, która przed kościołem sprzedaje precle płaci Polsce więcej niż proboszcz dobrodziej. Za chwilę wyjdzie dobrodziej i ją opieprzy, że wybrała MIEĆ, a nie BYĆ, bo Kowalska dała na nowe ławki 150 a ona tylko 100.

  Niektóre dane pochodzą sprzed ok.5 lat, ale chodziło o pokazanie skali, więc w roku 2016 czarny judo-zbór
  ma się tylko lepiej i to niezależnie czy tym smutnym krajem rządził zdrajca Tłu(s)k ,czy szczwana kreatura
  wzrostu srającego psa.

  Na poprawę humoru, na koniec ( choć z tym ciężko, ze świadomością pogłębiającego się w swej piramidalnej głupocie judo-betonu )

  Paradoks (kurewstwo) – religijny:
  Był sobie kościół i był sobie bar po drugiej stronie ulicy. Proboszcz od dawna zabiegał o to, by bar zamknąć, lecz właścicielowi wciąż udawało się jakoś swój interes bez szkody dla zysku prowadzić. Ksiądz groził karą boską, wyklinał, przeklinał i wzywał wiernych do modlitwy, aby niewygodnego przedsiębiorcę z pomocą bożą usunąć. Bez efektu. Aż kiedyś przydarzyła się burza, pioruny waliły gdzie popadnie, a jeden rzeczywiście trafił w knajpkę, która niewiele myśląc wzięła się i spaliła do cna. Właściciel także się nie zastanawiał, tylko wziął i z miejsca podał proboszcza do sądu, za to, iż to z jego przyczyny szkodę on sam jako człowiek interesu poniósł. Proboszcz oczywiście zaprzeczył: „To jakiś absurd!”, a po jego stronie opowiedziała się większość wiernych z parafii. Rzecz jasna wkrótce spotkali się wszyscy w sądzie.
  Na rozprawie sędzia rozłożył przed sobą akta, przewertował, potoczył wzrokiem po sali i powiedział:
  – Nie wiem, co się tu kurde dzieje, ale z tego, co widzę w tych papierach, to mamy tu jednego szynkarza, który wierzy w potęgę sił boskich i setkę parafian wraz z księdzem, którzy temu stanowczo zaprzeczają..”

  Polubienie

 18. Kiedys Jarek Kefir mnie naprostowal w kwesti uswiadamiania ,no i ma racje.Nie uszczesliwisz i nie oswiecisz na sile.Zrobisz z siebie idiote. To tez z naszej strony pewna praca nad soba aby oswiecac ale delikatnie,nic na sile jesli nie to mozesz sie tylko przygladac.Zasieje sie ziarno watpliwosci w mozgu leminga raz ,a pozniej niech pracuje,niech ora swa swiadomosc.
  Dodam tylk,ze wczoraj jadac rowerem,spotkalem sasiada ,ktory ma zone polke a on sam rodzony we Wloszech.Rozmawiamy chwile i nagle pada pytanie(przy niedzieli oczywiscie)
  -na ktora byles w kosciele?bo byles?
  -odpowiedzialem;-bylem ,chodze codziennie

  juz widze ze marszczy sie czolo i cos tam w tej glowie jemu nie pasuje,nagle pyta;
  -chodzisz codziennie?
  -odpowiadam- tak czasem ,ze 3 razy wstepuje do kosciola jak jade z pracy i do pracy ,no i czasem pomiedzy.

  wiecej pytan juz nie bylo ,tylko stwierdzil
  -klamiesz!
  -oczywiscie ze zartuje – rozesmialismy sie.

  Z ludzmi oprogramowanymu w rozny sposob nie moge rozmawiac juz na sile ,wciskajac moja teorie,przyznaje ,ze kiedys tak probowalem.Facet musi chodzic do kosciola,bo matka jego z ojcem tak przykazala,dziadowiee matce a prababka baci.Oprogramowanie utrwalane na mszy co niedziele,kadzidelko itp.Sasiad pilnuje sasiada-ORMO czuwa!,musisz tam lazic i spozywac hostie,sluchac szamana.

  Polubienie

 19. Bogdan to nawet w miescie i nie w Polsce a blisko NYC czy w Dani lub Berlinie.Widuje to na codzien,spotykam,Polakow,Amerykanow,Rosjan,Anglikow itd….kazdy z nich ma swiadomosc zryta jak okopy pod Lenino.To oglupienie ludzi jest wszedzie.Kazdy ma kilka programow albo jeszcze wiecej.Ludzie sa tacy sami a globalne religie i korporacje srutuja ludzkosci swiadomosc tak samo i wszedzie bez wyjatku.Oczywsicie naszych wioskowych programow-mentalnosci nikt nie pobije.

  Polubienie

  • „Musisz tam łazić i spożywać hostię ,słuchać szamana”.Żeby to jeszcze był prawdziwy szaman i zamiast hostii rozdawał jakieś halucynogeny to dałoby może radę;)) Nikogo nie uświadamiam bo męczą mnie jałowe dyskusje(takie np.na temat Biblii,choć i w Biblii mam swoje ulubione miejsca,np.księgę Koheleta ,fragmentarycznie Księgę Przysłów czy Mądrość Syracha,też fragmentami).Mam koleżankę,z którą chodziłyśmy na spotkania w grupie buddystów i trochę się tam nauczyłam ale poszłam dalej swoją drogą natomiast owa koleżanka została na powrót chrześcijanką,chodzi i nawija o Jezusie . .Powiedziałam jej wczoraj,że się cofnęła w rozwoju duchowym.Dobrze,że na msze nie zaczęła biegać.
   Inne moje koleżanki na spotkaniach zawsze mnie proszą,bym im opowiedziała im,co tam ciekawego ostatnio przeczytałam ,czego się dowiedziałam bo lubią,jak je oświecam,tak mówią;)Ale potem z powrotem latają do kościoła;).Moja rodzina olewa,co mam do powiedzenia,w większości to ateiści tylko z bratem sobie czasem pogadamy:)
   W każdym razie zgadzam się z Devingo,że jak już „oświecać”to delikatnie i stopniowo:)

   Polubienie

   • Droga Jolu
    Przeczytałem sobie spokojnie Twój wpis i powiem tak
    Ciesz się ze masz takiego brata – szanuj go i Kochaj – i rozmawiajcie rozmawiajcie – bo my czesto gęsto nie mamy takiej bratniej duszy do pogadania.
    Kolezanki – chca słuchac – opowiadaj, ale opowieść zakończ pytaniem i w domach niech myslą. Tym zasiejesz im ziarenko prawdy i oswiecenia. Co z tym zrobia – to zrobią – Ty nie masz na to wpływu. Nie przejmuj się zdaniem innych bo oni nie siedza w Twoich myslach i nie wiedza co w nich jest
    Pozdrawiam

    Polubienie

    • Heh, ja już dawno zrezygnowałem z uświadamiana tych „normalnych” 😀 Nie ma sensu.
     „Nie ucz świni śpiewu, bo poniesiesz klęskę, a i świnie zdenerwujesz”.

     Polubienie

    • Często trafiam na problem [normalności] wiec wtedy proszę o definicje i zaczyna się konsternacja – a dla mnie okazja do posmiania się w duchu
     Tekst o świni – genialny

     Polubienie

 20. …nie wiem jak Wy, ale ja mam wytypowanych kilku znajomych i od czasu do czasu podsyłam im mailem co ciekawsze teksty…co z tego „wyniosą”, ile zrozumieją mnie nie obchodzi; ważniejsze jest dla mnie to, że jak dotąd żaden z nich nie odpisał mi: „nie życzę sobie”. Wniosek wyciągam taki, że jednak dla nich to coś nowego, ba – całkiem innego – nie zapodawanego w mediach głównego nurtu…Wydaje mi się również, że wbrew pozorom -ogólny wzrost częstotliwości Schumanna robi jednak swoje! Jolu – mam podobnie, ale się nie przejmuję; czasami jak wyniknie jakiś zgrzyt w rozmowie – delikatnie próbuję pokazać drugą stronę medalu i nierzadko udaje mi się przekonać, że może być inaczej. I tak trzymać „wojownicy światła”! Faktem jest niezbitym, że każdy ma swoją drogę do przebycia, przeżycia i raczej tego nie „przeskoczymy”. Pozdrawiam wszystkich komentujących i Jarka

  Polubienie

  • Oj chyba jest coś na rzeczy. No jaja niemożebne!
   Wczoraj siedziałam sobie przed chatą (jak babie przystało :D) i przyglądałam się obłokom. Wybierałam co cieńsze – jestem ,,początkujaca praktykującą” – i powodowałam, że znikały!
   Ja pierdzielę! Czy odkryłam Amerykę? Swoją na pewno!

   Polubienie

   • No to rzeczywiście jaja!;DD Krysiu,mam znajomą,która stosuje metodę dwupunktu,wchodzi w pole serca i też mi coś podobnego opowiadała,że poszła na spacer i przepędziła deszcz!;))Pozdrawiam wszystkich:))

    Polubienie

   • Krysiu Ameryki na pewno nie,ale w poznaniu samej siebie doszłaś do rzadko spotykanej siły Twojej Wolnej Woli,ja to przetestowałąm w drugą stronę,kosząc trawnik w ogrodzie w pełnym słońcu,mocno zapragnęłam chociażby małej chmurki,która by przysłoniła słońce do czasu,aż skoszę,no i stało się,i też się tak cieszyłam jak Ty.Jak to dobrze,że potrafimy się cieszyć jak małe dzieciaczki.Tak trzymać!!!!!!!!!!!!(*_*)
    Pozdrowionka z huśtawki,bo mam dziś LENIA.

    Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s