Felietony i artykuły autorskie

Bóg nas opuścił? A może umarł przed milionami lat?!


Bóg nas opuścił? A może umarł przed milionami lat?!

duchowość (3)Istnienie boga osobowego jest tak marginalnie nieprawdopodobne, że wręcz w ogóle nie powinno być brane pod uwagę. Doktryna new age twierdzi, że bóg jest bliżej nieokreśloną, efemeryczną energią. A co jeśli i to nie jest prawdą?

Jeśli jednak taki bóg osobowy istnieje (istniał?) to niemal pewne jest, że zapomniał o nas lub wręcz nas opuścił, i to bardzo dawno temu. Kto wie, być może nawet rozpadł się, umarł, anihilował. Jeśli jakimś cudem taki bóg istnieje dalej.. To wręcz należy go znieść, zanegować, choćby ustawą, podług tego co pisał Nietzsche. To co możemy zaobserwować tu i teraz, a z czego 99,9% ludzkości w ogóle nie korzysta, czyli prawa wszechświata, wydaje się być pozostałością, reliktem, artefaktem dawnego boga.

Prawa wszechświata – zatrzymajmy sie chwile nad tym. Bóg o ile istniał, dał nam pewien zbiór zasad, praw i możliwości do wykorzystania. Dał nam też prawo wolnej woli (stanowczo za dużo..), byśmy mogli czynić swoją wole wedle upodobania. Możesz korzystać z tych praw, zasad i możliwości, możesz też z nich nie korzystać i je np demonizować jako złe, bądź uznać, że nie istnieją, że to „oszołomstwo” niegodne XXI wieku.

Możesz z nich korzystać w sposób dobry bądź zły. Narzedzie jest do bólu neutralne – nie myśli, nie zastanawia sie, samo z siebie wrecz nie żyje. To Ty nadajesz mu (lub nie nadajesz) mocy sprawczej. I boga to kompletnie nie obchodzi. Ludzkość od niepamietnych czasów jest nauczona, by nie korzystać z wiekszości praw i opcji wszechświata. Dawniej za korzystanie z wielu z nich groził stos inkwizycyjny, wyklecie ze społeczności i inne sankcje.

Dziś przybiera to bardziej dyskretną postać. Oto bowiem kapłan religii katolickiej powie Ci, że to grzech, piekło i siarka, bo nie podoba to sie jakiemuś żydowskiemu bóstwu sprzed wielu tysiecy lat. Kapłan religii naukowej (racjonalizm / sceptycyzm / materializm) powie Ci, że to nie działa, że to nie jest udowodnione naukowo. Że to oszołomstwo, lolcontent, obciach. Kapłan katolicki (jak i islamski i żydowski) służy jahwe, zaś kapłan naukowy służy mamonie (korporacjom, poteżnym lobbies, rządom). Jednak im obu zależy na tym samym – byś był ciemny i byś nie korzystał z praw wszechświata. Na tym manifestuje sie dziś odwieczny sojusz tronu i ołtarza.

Swoją drogą to musi brzmieć nie tyle bluźnierczo, co wręcz strasznie np dla katolika. Nie ma dobrotliwego boga ojca, który patrzy jakie grzechy wyprawiasz z żoną w sypialni a potem łaskawie je odpuszcza podczas spowiedzi. Jest za to komputerowa, numeryczna super-symulacja o strukturze hologramu. Nie ma piekła i niby to dobrze, ale z drugiej strony nie ma też nieba. Nie ma dokąd pójść ani po kare, ani tym bardziej po nagrodę. Jest tu i teraz, a po śmierci kolejne tu i teraz w nowym ciele. Jest pustka (niepamieć, nicość) którą niektórzy nazywają Bogiem.

Tu doktryna new age też sie myli. Bo nadaje bogowi te same pojecia i atrybuty, tylko ubrane w nowoczesną, „energetyczną” forme. New age jest w zasadzie kupą łajna, ale nie potepiam go ani nie demonizuje. Chciałbym by w przyszłości ta doktryna była rdzeniem naszej euro-amerykańskiej cywilizacji. Bo dwa dotychczasowe (chrześcijański monoteizm i kartezjańsko-newtonowski racjonalizm) są już niewydolne i nie odpowiadają na odwieczne człowiecze dylematy. New age powinno być „dla ludu„, by go jakoś tam cywilizować i poskramiać. Bo chrześcijaństwo i inne religie nie dają już sobie z tym rady, ludzie je mają w dupie. Natomiast zawsze bedzie bardziej wartościowa wiedza, poza mainstreamem. To z niej korzystajmy.

Niestety, nie byłem na tyle mądry by uniknąć pułapki filozofii new age. Osho, który jak sie okazuje wcale nie był taki świety, Tolle, de Mello i inni widmowi nauczyciele iluzji. Guru, którzy dają czysty opis, ale nie dadzą Ci najważniejszego. Nie nauczą Ci jak korzystać z praw wszechświata, tu i teraz, w świecie realnym. Oczywiście – są ludzie którzy po przeczytaniu jednego rozdziału książki Tolle stają sie nagle super-oświeceni. I jeszcze zakrzykną z oburzeniem – kim jesteś, Kefir, by negować nauki mistrzów?

Cóż, jestem tym, który sprawdził i który wie, że to nie działa. Prawa wszechświata mają to do siebie, że korzystać z nich może właściwie każdy. I super-hiper ekstrawertyk, któremu wszystko sie w życiu udaje i który wszystko ma na pstrykniecie palcem. Ale może je również wykorzystać osoba w depresji, po traumie, po przejściu życiowego piekła, po życiowej porażce, po siegnieciu dna. Ja pisze z pozycji tych drugich, a jest nas wiekszość.

Skuteczność jest miarą prawdy„. Jeszcze raz napisze, że prawdą jest to, co działa tu i teraz. Jest nią to, co możesz wcielić w życie i w chwili radości, i w chwili totalnego załamania i depresji. Jakie rzeczywiste rezultaty przynosi wiedza, z którą obcujesz? Co konkretnie sie zmieniło w Twoim życiu? Na te pytania sobie odpowiedz siegając po kolejną książke czy zapisując sie na kolejny kurs. Mistrzowie duchowi, wielcy guru, mają na to swoją recepte: „oświecenie przyjdzie samo, musisz być gotowy, sam bedziesz wiedział kiedy„.

Myśląc w ten sposób, możesz stracić 3 lata tak jak i ja. Możesz też stracić 30 lat a nawet całe życie. Jakie jest wiec wyjście? ZMIEŃ TO MYŚLENIE i czyń swoją wole. Może to i prawda, może oni mają racje. Ale tu i teraz możesz korzystać z praw wszechświata, tu i teraz możesz odciąć sie od destrukcyjnych programów i wiezi społecznych, ideologicznych, religijnych. Czytaniem kolejnej już książki napisanej przez guru new age, w której jest w zasadzie jedno i to samo, nic nie zrobisz ponad to, co już masz.

Przeczytaj moje inne artykuły o duchowości:
Co by było, gdyby ludzie nadal żyli 1000 lat tak jak przed wiekami?
Poczucie winy jest najpotężniejszym mechanizmem manipulacji na Ziemi
Przypadek jest imieniem Boga
Granice wyborów i paradoksalność zniewolenia
Czy społecznie akceptowane recepty na życie prowadzą do wolności i szczęścia? Wręcz przeciwnie!
Przestańmy obawiać się globalnej tyranii, nie tędy droga..
Ziemia jest piekłem ale jest szansa na zmianę. To zależy też od Ciebie!
Dlaczego marzenia się nie spełniają? „Walka ze światem nic nie daje”

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

37 odpowiedzi »

 1. Kefirku, czytam twoje artykuły z zainteresowaniem, a także komentarze. Niektóre są naprawdę inspirujące i wartościowe. Jednak co obserwuję, to to że pomimo rozległej wiedzy motasz się jak każdy człowiek. Ja też się motam w nawale informacji i co rusz jakaś zakłóca mi mój tok myślenia. Jednak w moim widzeniu świata jest kilka takich punktów stałych, które nie ulegają inflacji. 1. Nasz świat i wszechświat jest skonstruowany i urządzony w jakimś celu 2. Dokładność z jaką zostało wszystko zbudowane jest wręcz porażająca. 3. Wszystko jest energią. Rozwinę może tą myśl. Otóż każdy inżynier konstruktor jeśli ma coś zbudować musi najpierw określić cel jaki ma pełnić jego konstrukcja. Jaki jest cel istnienia wszechświata możemy dywagować, przypuszczać i snuć rozmaite teorie. Jednak na cel powstania życia na ziemi pewne światło rzucił R. Monroe https://www.youtube.com/watch?v=TxEJzuyEhnI i to by się wpisywało doskonale w fakt iż na ziemi jest tyle cierpienia. Po prostu jesteśmy hodowlą, farmą działającą na skalę przemysłową. Czy trzeba udowadniać że niemożliwym jest to żebyśmy powstali ot tak sobie w wyniku ewolucji? Móżdżek muchy ma miliony razy większe moce obliczeniowe niż wszystkie komputery na ziemi, a jednak komputery nie powstały same. Teraz chciałbym zwrócić uwagę na badania Nassima Harameina https://www.youtube.com/watch?v=xw9r0o-12gA. Konkluzja może być taka: Bóg który stworzył wszechświat nie stworzył człowieka, a bóg który stworzył człowieka nie stworzył wszechświata. Nie jest to moja myśl, nie pamiętam kogo, ale moim zdaniem doskonale oddaje istotę rzeczy.

  Polubienie

  • O tym co piszesz traktuje coraz więcej filmów. Matrix już jest klasyką, ale powstał niedawno film pt. Jupiter: Intronizacja. Brałem to jako zwykłą fantastykę, bez żadnego przesłania, ale po tym co usłyszałem o luszu to mnie powaliło. Pod szczytnymi hasłami kryje się prozaiczny cel. Produkcja i zyski korporacji JHVH. Nasunęło mi się takie skojarzenie: w Europie gdzie jest prawie miliard ludzi bardzo spadła produkcja luszu, więc trzeba ją podnieść poprzez zasianie fermentu, może jakiejś wojny. Wzrośnie produkcja, a przy okazji przetrzebi się rybki w stawie. Nabiera to sensu i może byłoby to śmieszne, gdyby nie było tragiczne. Szok.

   Polubienie

  • Jest też druga strona bardziej pozytywna tej całej naszej historii tu na ziemi i wyjaśnia też pewne kwestie związane ze zniewoleniem i niszczeniem naszych dusz.
   Otóż ciekawą hipotezą na temat powodu zasiania naszego boskiego dna właśnie na ziemi, która leży w centrum naszej galaktyki jest kwestia polityczna i chodzi o to kto ma sterować tunelem czasoprzestrzennym PESHMETEN (gwiezdnymi wrotami ?) tzw. drogą dziewięciu u Hopich, co stało się też pewną bazą dla serialu Deep space nine.
   Skoro nasze dna ma możliwość zamieszkiwania czasu i ogólnego sterowania wszystkim dookoła :), oczywiście po śmierci fizycznego ciała i w sensie elektrycznym czy elektromagnetycznym nie wiem, nie jestem fizykiem to My możemy kiedyś decydować, jakie towary czy intencje mogę przejść przez Peshmeten zwyczajnie nim sterując. A jest to narzędzie, które rządzi naszą galaktyką. Temat jest dość szeroki a tutaj artykuł o samym peshmeten http://www.goldenmean.info/peshmehten/ (meritum tak od środka)
   Także nie jesteśmy do końca bezbronni i myślę, że ta anielska agenda jest znacznie bardziej dla nas korzystna niż matriksowe baterie.

   Polubienie

   • drobne sprostowanie, w ciałach fizycznych jak najbardziej możemy rozwijać swoje zdolności psychokinetyczne i to jak się prowadzimy przez życie zaważa o tym jaka dusza wyjdzie po naszej śmierci. Ciekawe jest również to co wspominacie poniżej o liczbie 9 jak 9 poziomów piekła u Dantego czy 9 poziomów świątynii w Palmyrze. Pozdrawiam

    Polubienie

 2. Ja bym jednak nie zniechęcała ludzi do czytania Tolle i Osho, a także greckich filozofów. Przeczytać każdy może, a czy na niego podziała, czy zrozumie właściwie, to już inna inszość. Musi być jakieś naprowadzenie rozumowe, zwłaszcza dla dzisiejszych intelektualistów którzy już zabrnęli za daleko w swej żądzy wiedzy i wywyższenia się intelektualnego nad innych. Prawdziwym mistrzem jest tylko ten kto jest szczęśliwy w 100 %, reszta też wykonuje jakąś tam pozytywną robotę, zmusza ludzi do myślenia, ale nie są to prawdziwi mistrzowie. Najpierw muszą byc jakieś podstawy rozumowe i to solidne, a dopiero potem trzeba szukać własnych indywidualnych sposobów aby zastosować te zasady w praktyce.

  Polubienie

  • „Prawdziwie duchowy nauczyciel nie ma cię czego uczyć w sensie
   klasycznym, nie ma nic, co mógłby ci dać, albo do ciebie dodać, jak np.
   nowe informacje, wierzenia, czy rytuały, Jedynym zadaniem takiego
   nauczyciela jest pomóc ci usunąć to, co odseparowuje cię od prawdy o
   tym, kim naprawdę jesteś i co w głębi swojej istoty zawsze wiedziałeś.
   Nauczyciel duchowy jest po to, zeby odsłonić przed tobą i objawić ci
   wymiar wewnętrznej głębi, która jest jednocześnie spokojem, Jezeli od duchowego nauczyciela, czy tej ksiązki, oczekujesz
   podniecających pomysłów, teorii, wierzeń, intelektualnych dyskusji, to
   będziesz zawiedziony. Innymi słowy, jeśli poszukujesz pokarmu dla
   swojego umysłu, nie znajdziesz go, w dodatku przegapisz samą istotę
   nauki…
   fagment ksiazki” Mowa Ciszy” Ekchart Tolle

   „Nie ma mnie, nie ma problemu”, powiedział mistrz buddyjski poproszony
   o wyjaśnienie głębszego znaczenia buddyzmu.
   Utozsamiles sie z halasem w swoim umysle
   i przyjales tozsamosc ego-ofiary, dokladnie tak jak to opisuja
   mistrzowie ktorych wymieniles.

   Polubienie

 3. a co jest złego w tarota? pozwalają nam przecież poznać z dość dużą precyzją najbardziej współmierne, prawdopodobne warianty w naszym życiorysie.
  również mam na myśli inne analogiczne źródła magiczne.
  pzdr

  Polubienie

 4. https://treborok.wordpress.com/przemyslenia/religie-to-nie-zbawienie-cz-1/

  RELIGIE TO HAMULEC W ROZWOJU LUDZKIEJ ŚWIADOMOŚCI INDYWIDUALNEJ !

  Proponuję dokonać przeglądu faktycznych dokonań różnych religii, ponoć zbawiennych dla ludzi, a głoszonych przez pośredników boskich .

  Warto zastanowić się: jak te „dokonania” mają się w stosunku do rozwoju Świadomości Ludzkiej ?

  Na czym ta zbawienność ma polegać ?

  Autorytety przekazują treści, często nie poparte żadnymi faktami, a fikcje stają się dogmatami i funkcjonują jako jedyne i słuszne PRAWDY !

  W wielu artykułach pisałem o różnicy pomiędzy WIARĄ a MYŚLENIEM.

  Wiara nie wymaga myślenia, nie wymaga wyciągania wniosków.

  Z myśleniem nie jest tak łatwo. Myślenie wymaga dużego wysiłku ! Chociaż ilu, uważających się za myślące osoby, zadawało sobie pytanie na temat np. pochodzenia człowieka? Ogólnie i w detalach ?

  Istnieją przecież stare księgi, legendy, przypowieści itp. w których zawarte są szczegółowe informacje o człowieku, jego rozwoju, kontaktach z innymi rasami z Kosmosu.

  Ale jakoś nie sięgamy po nie. Dlaczego nie jesteśmy ciekawi własnego początku, dlaczego nie chcemy znać przyczyn naszego pojawienia się na planecie Ziemia? Co jest tego przyczyną ?

  Pisałem kilkakrotnie o tym oraz o skutkach wynikających z takich postaw postępowania.

  Dla przypomnienia ,podaję tytuły artykułów :

  – „Bogowie przegrali z Człowiekiem!”,

  – „Zanik pola magnetycznego Słońca !”

  – „Człowiek to nasz przejaw”,

  – „Nauka i religia.”,

  – „Kim jestem – oto jest pytanie”,

  – „Myśl jest początkiem Wszystkiego”,

  – „Nastał Czas Armagedonu !”

  – „Dlaczego warto myśleć – Nowe !”

  – „Dlaczego warto myśleć – Manipulacja”,

  – „Rozwój duchowy – czy Świadomości ?”,

  – „Wierzysz ?– to dobrze, Myślisz ?– to jeszcze lepiej !

  – „Z prochu powstałeś ?”,

  – „Zablokowana moc człowieka”,

  – „Zagrożenia w rozwoju Ludzkiej Świadomości !”

  – „Przeszkody w korzystaniu z własnej Mocy !”.

  To tylko część poruszanych tematów, które umożliwiały zrozumienie,że wszystko jest Jednością i że wszystkie elementy są Całością i ze sobą ściśle powiązane.

  Warto zapoznać się z takimi tematami a wnioski zaczną się same pojawiać.

  Wierzący uruchamia w sobie jedynie treści zawarte w podświadomości. To tylko odczytywanie zapisów tam umieszczonych przez tradycje wyznania itp.

  Przecież podobną czynność wykonuje znany nam magnetofon. Możemy zapisać treści i ponownie odtwarzać. To nie myślenie a jedynie powielanie, odtwarzanie i przetwarzanie zakodowanych treści. Treści, często uważanych za naszą własność, nasz światopogląd, którego następnie bronimy zaciekle.

  Myślący szuka potwierdzeń, zbiera fakty – czyni więc trud doświadczeń, pomyłek i błędów, ale staje wobec indywidualnego wyboru przed rozwiązaniem zaistniałego problemu czy potwierdzenia danej teorii.

  Dla świadomych poczynań człowieka potrzebna jest wiedza , a nie wiara czy wolna wola !

  Szuka się więc i sprawdza teorie a uzyskane wnioski stosuje i praktykuje w życiu codziennym.

  Wiara daje gotowe schematy, zmusza więc do „stałego” realizowania programu, ścisłego postępowania i narzuca do wspólnego sposób reagowania….

  Podobny mechanizm dotyczy fizycznych, oprogramowanych „sztucznych” inteligencji, komputerów, maszyn i robotów.

  Podlegając narzuconym programom stajemy się niejako żywymi maszynami do dyspozycji naszych panów i stwórców! Istnieje więc też możliwość stworzenia biologicznego tworu na wzór maszyn – określamy go mianem biorobotów.

  Żywe formy biorobotów, produkowane poza naszą planetą, można dziś oglądać w internecie w relacjach z tzw. UFO, w kontaktach z innymi rasami.

  Bioroboty to formy biologiczne powstające w laboratoriach. Służą jako specjalistyczne, zaprogramowane maszyny do rozpoznawania różnych środowisk, nowych terenów, zjawisk czy badania innych planet itp. Biorobot jest ściśle „związany ze swoim stwórcą”, który obserwuje działalność swojego produktu. W razie usterek w pracy biorobota, zostaje uruchomiony proces samozniszczenia.

  Te żywe biologicznie twory zawsze są wysyłane na nieznane obszary, na które cywilizacje zamierzają przybywać, kolonizować, czy kontrolować różne obszary, w celu rozpoznawania nowych cywilizacji czy nowych zjawisk w Kosmosie. Dziś widzimy ich liczne watahy wokół naszego Słońca.

  Biologiczne cyborgi są tworzone głównie na innych planetach ale „bogowie” przenieśli już swoje wpływy i możliwości na formy żywe – na ciała człowieka na Ziemi.

  Warto się zastanowić, jak wiedza bogów była i jest wykorzystywana na Ziemi .

  Pierwszym celem, jaki mieli zrealizować było stałe pobudzanie do licznego rozmnażania ciał dla danej idei (religii)- bogowie nazywają takie ciała FORMAMI BIOLOGICZNYMI !!

  Zastanówmy się zatem jakie istoty zwane Człowiekiem istniały pierwotnie a jakie istoty przez wieki opanowały w większości (ok.99,9 %) nasze ziemskie ciała ?

  Wg różnych wersji naukowych, a przede wszystkim religijnych – Ziemię zamieszkują obecnie dwie równolegle funkcjonujące formy ludzkie w ziemskich powłokach cielesnych. Obie „rasy” były odmiennie „stworzone !”.

  Różnice w ich zachowaniach, w przejawach obserwujemy w życiu codziennym.

  Historia naszej planety jest tego żywym dowodem i potwierdzeniem „działalności” naszych bogów.

  Przez całe wieki działali w poszczególnych grupach ludzi, rasach : gdzie można zauważyć już typowe reakcje , zachowania, tradycje i oraz stale zwiększające się agresje u fanatyków (głęboko wierzących !).

  Pierwszy człowiek „zbudowany został”przecież na wzór i podobieństwo boga, a więc jest „złożony” z 3 elementów i stanowi całość z ciałem (osobowością) – to czwarty element jako suma przejawu.

  Zgodnie zatem ze „wzorcem” i podobieństwem – jest Wolny i Wieczny !

  Stale doświadcza i zmienia swoje poglądy poprzez doświadczenia i wnioski. Widzi stale zmieniającą się rzeczywistość.

  Drugi akt „stworzenia” człowieka dotyczy teorii, dogmatów zawartych w „prawdach” religijnych. To budowa dualistyczna: ciało i „wciśnięta”w niego dusza. Całość tego „eksperymentu” pozostaje więc w rękach jego stwórcy i jemu całkowicie podlega . Stworzony został nie tylko dla kaprysów boskich, ale do prywatnego i absolutnego użytku – t.j. do JEDNORAZOWEGO ŻYCIA zresztą !!

  Takie ciało tylko z dwoma elementami – jest więc porównywalne z komputerem czy telefonem komórkowym.

  Stwórca „stworzył” jedynie oprogramowanie dla „wybranego” ziemskiego ciała, biologicznie „samoświadomego”i teoretycznie z programem wolnej woli.

  Wolny – zniewolony wolą boska !

  Wszelkie „prawdy” nie dają żadnych rozwiązań ale dają duże możliwości tworzenia tysięcy teorii, czy poglądów.

  Zadawajmy sami sobie pytanie – czy mam ciało i czy ono jest moją własnością ? A może boską ?

  Kim jestem i po co się dziś też tak meczę, podobnie jak przez całe wieki ?

  Czy istnieje taka możliwość, aby w spokoju „rozgryzać” te problemy ?

  Nie tylko jest to możliwe, ale znajdują się zawsze w zasięgu naszej „reki i głowy”.

  Każdego dnia obserwujemy przecież zachowanie naszego ciała ( ale czy obserwujemy ?), obserwujemy też i zachowania innych ciał, ich reakcje, stosunki pomiędzy sobą, itp.

  Proponuję zatem zapoznawanie się z treściami zawartymi w artykułach wymienionych powyżej , zastosowanie syntezy , zbieranie, sortowanie i układanie pod kontrolą swoich myśli w czasie codziennego działania.

  Łatwo zauważymy, że wszystko jest podporządkowane prostym „mechanizmom” i zasadom zawartym w KLUCZU !!

  Odbieganie od tych zasad zawsze stwarza nam kłopoty, które określamy przypadkami, złym losem, zemstą, złośliwością Natury itp.

  Nie pasuje to do naszego światopoglądu i teorii o pochodzeniu człowieka.

  Z braku wiedzy, informacji o Istocie Ludzkiej – szukamy po staremu porady „autorytetów”, wskazówek od „naszych”pasterzy, o definicje, pewniki , prawdy…

  Oczekujemy na „zlecenie”, rozkaz , prawo – jak musimy postępować !

  Nie liczy się człowiek jako Całość Przejawu a jedynie jego forma !

  Nie liczą się ludzkie doświadczenia, liczą się jedynie stale powstające prawa i nakazy i widać jak na dłoni – to całkowicie już sparaliżowało indywidualny wybór czy decyzje. Wolna wola to mit i ślepa uliczka…. Ale nadal jeszcze działa !

  Intelekt stał się jedynym instrumentem, który automatycznie uruchamia treści zapisów i zmusza do automatycznych reakcji. Dziś pojęcie INTELEKT – stał się synonimem mądrości i wiedzy książkowej wydawanej i zatwierdzanej przez autorytety!

  Intelekt, który jest zaledwie jednym z instrumentów, środkiem pomocniczym do naszej dyspozycji – a nie Nami !

  Wielu ludzi utożsamia się z intelektem, uważając to za wyróżnik wskazujący ich pozycję w hierarchii społecznej. Aby nieustannie utrwalać potęgę intelektu wprowadzono podział wg ustalonych stopni ilorazu inteligencji. Zapominamy,że te „stopnie” ustalają autorytety i koło zamyka się ponownie.

  Intelektualista staje się sam dla siebie autorytetem.

  Istoty świadome siebie , widzą konieczność uzyskania samodzielności !

  Samodzielnego myślenia , samodzielnych wniosków w poruszaniu się w gąszczu teorii i różnych dogmatów.

  Dla świadomych wszelkie informacje nie są żadnymi „dowodami” , mogą stanowić jedynie bodziec do samodzielnych „badań” , poszukiwań i wniosków.

  I o co w tym wszystkim chodzi ?

  Często słyszę – wszystko mi się pomieszało !

  I to jest początek samodzielnego „układania ” sobie wszelkich informacji.

  Sokrates mawiał:

  „ ZANIM ZACZNIESZ NAUCZANIE – DOBRZE WE ŁBIE MU WYMIESZAJ A POTEM PYTAJ GO O ZDANIE !!”

  W tym ogólnym zamieszaniu, zacznijmy spokojnie układać ( Synteza) informacje , nie bójmy się pomyłek czy błędów.

  Błędy zawsze można sprostować, poprawiać….

  ZAUFAĆ NALEŻY SOBIE !!

  Bez względu na znane już teorie czy dogmaty. Ile osób zdobędzie się na ten wielki trud ? Życie pokaże !

  Większość ludzi już dawno jednak zrezygnowała z szukania odpowiedzi na te „proste” pytania, zaufali swoim autorytetom i nadal żyją w stagnacji , niczym biologiczne rośliny a nie rozumni i wieczni ludzie…!”

  Polubienie

 5. https://treborok.wordpress.com/przemyslenia/bog-czlowiekowi-taki-los-zgotowal-stare-dzieje/

  „Wszelka władza od boga pochodzi – slogan zręcznie wpajany wyznawcom chrześcijaństwa zapewnił katolicyzmowi kilkanaście stuleci panowania nad wszystkimi systemami władzy. Taka władza rodzi się ze sprzeczności, niszczenia uniwersalnego porządku rzeczy – toteż warunkiem jej utrzymania jest konflikt. Dwutysiącletnie dzieje chrześcijaństwa były wypełnione konfliktem.

  To historia walk o nowe przestrzenie wpływów, to rejestr wewnętrznego konfliktu w łonie wiary. Definicja istoty boskości (tj. trójcy św.) została tak skonstruowana, by mogła być zarzewiem sprzeczności, by mogły powstawać: schizmy, herezje, ruchy opozycyjne, sekty. Przeciwnik, zwłaszcza niezbyt silny, dodaje władzy blasku, podnosi autorytet, budzi zazdrość. Czyni władanie cenniejszym. Sprawia, że władza i walka stają się największą wartością. Paradoksalne: dwie siły niszczące człowieka i egzystencję stanowią treść życia.

  Wiara w boga unicestwia człowieka. Wszystko, co żyje, przymusza do walki. Zmaganie ze sobą, niszczenie drugiego – stały się najpierwszymi przykazaniami ludzkości. Sprawiły, że żyjący bez wiary też bez walki nie umieją egzystować. Kod walki wszczepiony przed wiekami, jako podstawowy warunek bytu człowieka, miał zapewnić trwanie religii i niezniszczalność wiary do ostatniego tchnienia istoty ludzkiej na planecie. Szatański to pomysł, by z takim zapamiętaniem prowadzić do zagłady ludzkości i planety.

  Diabelskie zaiste jest żniwo tej wiary. Po dwu tysiącach lat panowania chrześcijaństwa próżno by szukać pełnych miłosierdzia wyznawców. Przeciwnie: coraz więcej wokół nas jadu i mściwości. Coraz więcej postaw pełnych fanatycznej nienawiści. Żadnej litości dla myślącego inaczej, ale i żadnej łaskawości dla współbrata z Kościoła czy partii, jeśli ten zagraża w wyścigu do władzy. Zdziczały i zaślepiony wiarą naród zapomnienia szuka jedynie w mnożeniu potomstwa. A planeta jest, jaka jest. Wraz z powiększaniem przestrzeni wiary i liczby wyznawców nie rosną ani jej wymiary, ani zdolność wyżywienia coraz większej ilości ludzi.

  Ginie więc Ziemia pod naporem ludzkiej głupoty, miażdżona szaleństwem wiary.

  Cóż to za bóg, który swe dzieci do zagłady tak przebiegle wiedzie? Nawet dla swych pośredników wyjątku nie czyni. Ci, zaślepieni wiekową grą o boską chwałę, nie spostrzegają, że mistyfikacja pętlą na ich własnej szyi się zaciska. Epoka pozoru, fałszywych wartości dobiega końca. Ostoi się tylko ten, kto potrafi sięgnąć do własnej myśli. Wnioski z realnych faktów wyciągać.

  Dzieje Polski z konkretów się składały. Nigdy w nich miłosierdzia nie było. Wielość trudu i krwi przelanej dawniej łatwiejsze czyni dzisiejszym Polakom wyciąganie wniosków. Tej sprawiedliwej szansy myślący nie mogą przegapić. Z krwawych wniosków przeszłości – przyszłość przychodzi wznosić.

  Edward

  „STARE DZIEJE !

  I tak jak feniks – z popiołów powstanie na zgliszczach świata, co sam się do rozpadu doprowadził. Ze zgliszcz wyłoni się nowe. Wydobyte i wytopione zostanie ze starych form, co choć są już zmurszałe, zatrzymują w sobie drobiny do całości dzieła niezwykle potrzebne. A każdy różne nowego niesie ilości .

  W momencie powołania do zaistnienia, który już był i jest, i będzie, zostanie pewien blask z Ziemi – co znaczy: „gotowość”.

  Rozpocznie się wszystkiego niewyobrażalna wprost wrzawa. A uczynią to ludzie. I nadejdzie sąd. A każdy sam sobie sędzią i katem będzie. Wszystkie rachunki wyrównane zostaną i nic w tym strasznego nie ma. Takie bowiem jest prawo, choć te dni dniami strachu coraz większego będą.

  Rzecz cała od rodu słowiańskiego zacząć się powinna. Są bowiem – bo być muszą – ludzie, którzy przygotowani będą. Oni w sobie słowo niosą, które rozpoczyna wszystko na nowo. Zabrzmi ono, gdy wszelkie elementy scalą się w jedno. Dlatego też szarpać będzie ludzi okrutnie – to, co w nich jak perły, ciągnąć ich ku nowemu zacznie. Stare, choć coraz słabsze, w drugą stronę zaś wieść będzie. Ci, co nie zechcą ku całości dążyć, samoczynnie się oderwą. A dziury w ich ciałach tak ogromne powstaną, że schodzić będą.

  Z Polski rzecz cała musi wypłynąć, a praca czeka ogromna tych, których do niej przeznaczono. Są oni dla ludzi kierunkiem i drogowskazem. Do nich lgnąć będą choćby i na moment. Przez nich jak przez bramę docierać będą do całości, gdy wszyscy skierują się ku jedności. Dla wielu niewidzialne będzie to zjawisko, bo Całość bez bogactw materialnych będzie się tworzyła. Gromadzić z ludzi to, co czyste jest, żadną skazą ni kłamstwem nie naruszone.

  Tak jak ognie wśród ciemności, światło spójnych praw jasne i czyste widocznym stawać się będzie i zawezwie prawych. Nic, co potrzebne, nie może zostać zapomniane ani poniechane. Wszystko zmierza teraz do jedności, która jest niepodzielna. Ogarnia wszystko. Niewidoczna czas jakiś, przenikała wszystko i była zawsze obecna – teraz zaś budzi się jako nowa siła. Zawiera ona dorobek wszystkich istot, a ostatni jej ziemski aspekt właśnie dołącza do Całości.

  Wiekami odciągano myśl człowieka od człowieka, kierując ją na boga. Istota ludzka miała zapomnieć, że tylko w porozumieniu z drugą istotą ludzką dochodzi do całościowego rozwoju człowieka. Ale nie masz w całym Wszechświecie nikogo, kto mógłby być pierwszy przed człowiekiem. I nie masz nic ważniejszego dla człowieka niż drugi człowiek, który wskazówką, książką życia jest.

  Czas teraz taki, że nie pomogą kapłańskie zapory. Jeśliś kiedykolwiek pracował dla zgody z prawami, masz tę prawdę w sobie. Sama wypłynie z ciebie i rozumienie faktów trudnych do rozpoznania przyniesie. Bo czas rozliczenia pozoru i fałszu, uprawianego przez wieki na Ziemi, już przyszedł, a żadna jednostka przed nim nie umknie.

  Przez tych, co zdolni są, by owego ducha wszechrzeczy przejawiać – będzie się moc wielka pokazywać, nigdy nie znana wcześniej. Przyjście Nowego zapowiedziane było wielokrotnie, ale słowom prostym zawiły sens nadano i obrócono zapowiedź w groźbę, by fakty mogły być przeinaczane. Wszystkie stare słowa jednak są martwe wobec słowa nowego, a zabrzmi ono, gdy wszystkie elementy stare zdatne do nowego przez bramę przepłyną i stopią się w całość. Nowe słowo wtedy wybrzmi i nie z ust ono padnie, a właśnie zabrzmi mocą przeogromną. Dźwięk jego jak fala się rozejdzie, by poruszyć nowe tryby życia.

  Jakbyś kamień w wodę rzucił, który kręgi tworzy i rozprzestrzenia, tak też nowy duch ogarniać pocznie wszystko. A słowa i ludzie, co częściami tego ducha wypełnieni będą, sobą Nowe poniosą. Bo oni są słowa przejawem. Słowem zaś żywym tylko takie, które w sobie ma moc zdolną pustkę wypełnić. Zadanie to Słowianom jest przeznaczone, między nimi światła najwięcej. Tam też w pierwszym momencie wszystko się zacznie. Stamtąd rozprzestrzeni się na świat cały przyzwanie dla wszystkich, co jak w śnie lunatycznym zamknięci są, by otworzyli oczy.

  A tego ci, co władzę sprawują, boją się najbardziej i myślą w naiwności i próżności swej głupi, że bieg i porządek rzeczy uda im się odwrócić. Nikt jednak władzy nie ma, aby zmienić to, co już jest dawno rozpoczęte.

  Żadna istota takiej siły nie ma. Ani jej nawet sobie wyobrazić nie umie. Nigdy wcześniej rzecz taka nie miała miejsca. Dla tych, którzy się prawdy boją, będzie strachem. Dla tych, co poszukują – drogowskazem.

  Wielu nie zdoła znieść widoku siebie. Lustrem staną się oczy drugiego człowieka. Nikt śmierci nieść nie będzie ani też pożogi. Bez katów i mścicieli rzecz się rozliczy. Prawa, co tak stare, że najstarsze, przypominane będą. I tylko ci, co wedle nich żyć potrafią, zostaną. Wszelkie istnienie kiedyś z jednego wywiedzione spójną całością zacznie się czynić.

  I wzrastać zacznie nowy świat, w którym nic, co w poprzednim było, nie może zaistnieć. Między ludźmi granic żadnych nie będzie, a każdy na swoją miarę wszystko otrzyma. By jednak zaistnieć w czasie i miejscu tym – wpierw trzeba sen przerwać i ułudę, i kłamstwo, co mocno okowami świat cały spowija. Odsłonić to, co zasłonięte przed oczyma i uszami.”

  Polubienie

  • to jest halas mysli przelany z umyslu na ekran, co daja nauki mistrzow takich jak de mello,
   Eckhart czy Osho? przebudzenie swiadomosci, cisze oraz wewnetrzny spokoj, no i wolnosc od idetyfikowania sie z ego, ktore to jest powodem calego cierpienia.
   „Umysł szuka bezustannie pozywienia nie tylko dla myśli; poszukuje takze
   pozywienia dla swojej tozsamości, poczucia Ja”. Tak właśnie powstaje
   ego i podtrzymuje swoją ciągłość.” – Eckhart Tolle.

   Polubienie

   • Dobrze, ALE JAK odciąć się od blablaniny umysłu? CO KONKRETNIE należy zrobić, wykonać?
    Co człowiekowi po czystym opisie, skoro nie ma tam porady co i jak należy zrobić?
    Taki opis bez podanych wskazówek wręcz może wpędzić w jeszcze większą depresję – stąd zasadne jest inne pytanie. Czy ci mistrzowie to aby nie z premedytacją działający agenci systemu? 😀

    Polubienie

    • […] Co zrobił Tolle ? Rzucił prace i siedział dwa lata na ławce w parku. KONKRETNE działanie. Teraz robi się ładna pogoda, sama wybieram się nad staw. Jak to mówią : ” praca nie zając, nie ucieknie” ha ha ha ha ha ha Cóż, do osób szczególnie robotnych nigdy nie należałam, dlatego łatwo mi było przyjąć przekaz mistrzów. He he he he he

     Polubienie

    • Mam tak samo jak Ty Karola, z tym że ja bardziej Osho zainspirowany, bo to był istny mistrz lucyferyczny, głosił dążenie do indywidualnego rozwoju duchowego, kwestionowania wszelkich autorytetów … No i skończył jak każdy buntownik, zaciukali go miłosierni i pobożni chrześcijanie, otruwając talem … Pozdrawiam ;0

     Polubienie

    • @Karola – perm ban za sabotowanie mojego bloga. Negatywne opinie są natychmiast wychwytywane przez mechanizmy google i sprawiają, że blog spada w wyszukiwarkach i mniej ludzi na niego wchodzi. To jest celowy sabotaż mojego pisania, do którego nie będę dopuszczał. Żegnam na zawsze.
     Regulamin dyskusji – przypominam, że wciąż obowiązuje pomimo mojej wysokiej tolerancji i bardzo liberalnego podejścia do dyskusji i komentatorów:

     1. Zabronione jest podważanie dobrej woli właściciela, lub działania których efektem będzie nadszarpnięcie dobrego imienia i wizerunku właściciela witryny https://kefir2010.wordpress.com/ we wszelkiej możliwej formie. Takie osoby będą trwale wyrzucane z bloga.

     2. Na blogu Kefir 2010 dopuszczalna jest krytyka admina, jednak niedopuszczalne jest krytykanctwo. Krytyka to wyłącznie przedstawienie opinii, a krytykanctwo to przekonywanie drugiej strony ze ona jest zła. Komentarze zawierające krytykanctwo nie będą publikowane i oznaczają automatyczny i trwały ban.

     Całość: https://kefir2010.wordpress.com/regulamin-bloga-jarka-kefira/

     Polubienie

    • Masz rację sucha wiedza nie wiele daje i ważna jest również praktyka.
     Otóż co należy zrobić to trzeba więcej czasu spędzać w naturze, w lesie a fizyka takich miejsc zrobi swoje. Dobrze jest usiąść sobie pod starym wielkim drzewem (dębem, bukiem czy jesionem, takim żeby miał zwartą strukturę, najlepiej znależć takie drzewa ustawione w pięciokąt)) i posiedzieć w ciszy. Można skupić się na oddechu żeby na początku uciszyć myśli, które po pewnym czasie się uporządkują a nasz głos wewnętrzny stanie się wyraźniejszy.
     Do tego dieta (świeża, surowa, niedogotowana), joga (ogónie rozciąganie swojego ciała), codzienne kąpiele w dobrej jakości wodzie, ponieważ komórki tego potrzebują. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że trzebaby mieć staw obok domu zeby się nie kąpać w chlorze :), ale moze ktoś ma możliwość.
     System nie chce żebyś to wiedział, to jak rozpalać siebie od środka, bo przykładowo Ty hodując rybki w akwarium i grzebiąc w ich DNA nie chciałbyś żeby stały się potężniejsze od Ciebie a raczej chciałbyś mieć z nich korzyść, kosić żniwa itd.
     Z zasady uduchowienie siebie jest to dość proste, ale wymaga pewnego zaangażowania, poświęcenia np. jak przeprowadzka z miasta na wieś czy wielu wyżeczeń jak odstawienie używek, których tak naprawdę po pewnym czasie nie będziesz potrzebował. Dla mnie rzucenie kawy było trochę trudne, ale odstawiłem. Z akoholem poszło w parę weekendów, bo zamiast pić popalałem trawę, którą paliłem odkąd pamiętam, często gęsto mieszając z alkoholem. Jednak teraz też jej nie potrzebuję, nie ciągnie mnie po prostu, wolę czysty umysł, jest to bardziej komfortowe szczerze mówiąc.
     Dopełnieniem dzieła jest to co już masz czyli pasja, która napędza Cię do tworzenia tego bloga, tym samym poszerzania świadomości innych , dzielenia się zdobytą wiedzą itd.

     Polubienie

    • ,, Dobrze, ALE JAK odciąć się od blablaniny umysłu?”

     Właśnie pytałam cię o to ostatnio, co zrobić z natłokiem teorii ,,proroków”, łącznie z tymi, rozpisującymi się na naszym blogu. Nie dostałam odpowiedzi, bo widzę, że sam masz taki dylemat.
     Jeśli każdy z osobna ma rację, a więc wszyscy ją mają – to oznacza – że nikt tej racji nie ma.
     Wydaje mi się, że blablanina umysłu to bałagan w magazynie tysięcy rzeczy, do którego, jak do zsypu wrzucamy następne i następne, nie zastanawiając się nad tym, czy w ogóle są nam potrzebne.
     To trochę jak z mediami: oglądasz i słuchasz gównianej sieczki – po pewnym czasie utożsamiasz się z nią i stajesz się taką sama anteną nadawczą – gówna i sieczki. Słuchasz wartościowych rzeczy – wzrastasz w nich.

     Za szybko przeskakujemy z jednej racji w drugą.
     Próbując pojąć ten świat coś zaczyna człowiekowi w głowie świtać. Chce to zweryfikować – uznać za właściwe lub odrzucić.
     W tym celu słucha i czyta ,,racje” innych. I co? I tu zaczyna się burdel, bo zamiast trzymać się swojej ,,świtającej” myśli i ją badać, człowiek przejmuje racje innych i następnych i następnych( w zależności od tego, kto jest bardziej wiarygodny, kto lepiej umie się sprzedać).
     We łbie robi się galimatias, bo w końcu już nie wiadomo, o co na początku chodziło.
     I moim zdaniem blablanina umysłu jest tego przejawem.

     Co zrobić? Sprzątnąć ten bajzel.
     Zsyp zamienić na porządny magazyn z tabliczką na drzwiach ,,O CO MI WŁAŚCIWIE CHODZI?”
     Posegregować: śmieci wyrzucić do mentalnego kosza, pozostałe myśli, koncepcje i rozkminy poukładać na półkach i brać ,,do obróbki” po kilka, nie wszystko na raz, bo można dostać w łeb. Uznać coś za priorytet i tym się spokojnie zajmować aż się ugruntuje lub powoli wypali.

     No taki kucharz, wiedząc co ma przyrządzić i podać, nie bierze z magazynu wszystkich składników lub co popadnie. Wybiera odpowiednie produkty, aby to, co poda było STRAWNE I PRZYSWAJALNE – DAWAŁO POŻYTEK.
     Przykład z tym kucharzem jest bardzo uproszczony, ale to w końcu my jesteśmy ,,szefami własnych kuchni” i my decydujemy co się w nich dzieje.

     Zaczęłam robić takie wiosenne porządki we łbie. Zadziwia mnie ileż w nim jest niepotrzebnych śmieci! Moich śmieci, ponieważ dla innych ludzi mogą okazać się całkiem wartościowe.
     Czy to działa? Tak. Myśli z piątego biegu przerzucają się na trzeci. Trochę opornie, ale powoli pojawia się swoboda myśli, jasne widzenie.

     Taki mentalny kosz na śmieci to dobry wynalazek.
     Umysł wycisza się, zaczyna tu i teraz być. TU BYĆ.

     To mój sposób. Czy innym pomoże? Tego nie wiem.

     Serdecznie pozdrawiam.

     Polubienie

    • a kto Ci powiedzial ze mistrzowie to agenci systemu? halas ktory udaje Ciebie? kim jest ten ktory to powiedzal?- to ego stworzone przez umysl, natomiast swiadomosc ktora slyszy i „widzi” halasliwe ego to prawdziwy TY. Samoobserwacja to klucz do przebudzenia i wolnosci.

     Polubienie

 6. Na mądrość duchową nie ma recepty. Gdyby to było takie łatwe, to każdy mógły mieć spokój umysłu, a mają go tylko niektórzy.

  Po prostu jedni rozumieją o co chodzi, a inni nie. Trochę jak z predyspozycjami do danej czynności.

  Jedni czytając wiedzę duchową nadal będą się frustrować bo im nie „zaskoczy”, a inni od razu uzyskują to, co mieli dostać.

  Porównywanie tego do ziemskich czynności, które idzie wyćwiczyć jest błędne, bo to nie nawyk, który jest w ciele. Możesz trenować długi i tak nic z tego. To wynika z ducha i działa inaczej.

  Jak wierzysz, że znajdziesz metodę, która pomaga wielu to życzę powodzenia, ale w to nie wierzę.

  To nie ma wytłumaczenia, może Bóg wybiera, może zależy od pokory i umiejętności obserwacji. Ale na pewno nie ma na to metody.

  Polubienie

  • Jesteś blisko!
   Jednak to nie chodzi o predyspozycje [tak sądzę] lecz o ilość przyswojonej wiedzy. Zaskoczyłem w momencie gdy mistrzyni Uznała ze i tym razem nie załapię.
   Oczywiście masz rację twierdząc ze nie ma uniwersalnego sposobu [dla wszystkich]. Wszyscy jesteśmy [inni] i każdemu potrzeba cos innego do [zaskoczenia]. Tak – tego nie idzie wyćwiczyć, ale mozemy to pojąć czerpiąc informacje z zewsząd. Moim zdaniem jest to sprawa zrozumienia. Jeśli to sie stanie – stajesz się Bogiem wsród wielu innych Tobie podobnych
   Zgłebiaj wiec wiedzę przyjacielu bo to co dostaniesz oszałamia. Nie frustruj się – bo nie wiesz za którym zakrętem jest właśnie TO!
   Pozdrawiam Bogdan

   Polubienie

 7. „tak tego nie idzie wyćwiczyć,ale możemy to pojąć czerpiąc informacje z zewsząd.Moim zdaniem jest to sprawa zrozumienia”

  A moim skromnym zdaniem Boguś szczyt Boskiego zrozumienia
  /Oświecenia/ możemy osiągnąć tylko wtedy gdy nasze EGO
  wyślemy do kąta,a nasz umysł połączymy z cnotami serca :
  przebaczenie sobie i innym,wdzięczność,docenianie,skromność,
  współodzczuwanie,zrozumienie,dzielność,odwaga i miłość.

  Jeżeli w swoim sercu współgrającym z naszym umysłem przeanalizujemy każdą z powyższych cnót i zastosujemy z intencją miłości, w codziennym naszym życiu,zaczną się dziać
  cuda i to jest właśnie nasze zespolenie z najwyższą Wszechświadomością zwaną też BOGIEM.

  Wszystko i wszyscy jesteśmy ENERGIĄ,dobrą lub złą ,ale energią,w zależności której w danej chwili jest więcej,tak odczuwamy świat i sytuacje.
  To my jednostki tworzymy Wszechświadomość ,czy będzie ona dobra czy zła to już zależy tylko i wyłącznie od każdego z nas
  mającego w swoim ziemskim wyposażeniu Rozum , Wolną Wolę i dziewięć w/w cnót serca ,czyli narzędzia władzy.

  Na co więc jeszcze czekamy?… na porządnego kopa ?

  Pozdrawiam Ciebie i Wszystkich z Miłością Anna.

  Polubienie

  • Pięknie, Aniu! Nic dodać, nic ująć!
   Na każdą nadchodzącą chwilę spojrzeć przez pryzmat tych dziewięciu słów.
   Tylko tyle, a jednocześnie AŻ TYLE!

   Serdecznie pozdrawiam

   Polubienie

  • Nie wykłucam się bo to forum dyskusyjne i nie taki jest cel mojej wypowiedzi
   Aniu – Coś osiagnąłem i było to w momencie gdy watpiłem w powodzenie. Gdy to nastapiło wszystko – dosłownie wszystkie poznane prze ze mnie zagadnienia zaczęły łączyc się w jedną całość. Wszystko się składało w jedność jak puzle samoczynnie. Nie wiem czy to było Oświecenie Nirwana, Bóg Absolut – to nieistotne bo to tylko słowa.
   ,, Wszystko i wszyscy jesteśmy ENERGIĄ,dobrą lub złą ,ale energią,w zależności której w danej chwili jest więcej,tak odczuwamy świat i sytuacje.” Energia jest energią – nie może być ani dobra ani zła – juz raczej dobra. Co prawda tworzymy wszechświadomość, ale to nie ona jest Bogiem [słowo] tylko raczej polem morfogenetycznym zbierajacy wszelkie informacje wszechswiata. To my właśnie jesteśmy Bogami! [słowo] To my przekształcamy energie mysli i uczucia w Materię i tworzymy wszechswiat dookoła nas.
   Nie twierdzę i nigdy tego nie powiem ze osiagnałem szczyt zrozumienia. To zapewne nigdy nie nastapi. Osiagnałem jednak pewien punkt gdzie nastapiło kolosalne zrozumienie. Wszystko [lub prawie wszystko] przekształciło sie z obrazu dwoistego w jednolita ciagłość. Nie wystepuja podziały typu [dobro zło] jest wartość liniowa. Nie ma też prawdy tylko ogólny jej kierunek.
   Religie – smieję się z tych manipulantów. Co jest? Jestem Ja – nie mylić z moim ego. Kim jestem? Odpowiem wam bo to grono przyjaciół – istnieje na to tylko jedna odpowiedź – Jestem!
   Na dodatek odbieram fałszywa nutę w zadanym pytaniu.
   Pozdrawiam

   Polubienie

   • Gdzieś tam dalej doczytałem o narzędziach władzy.
    Nie rozumiem tego – bo człowieka który dąży do osiagnięcia władzy nad innymi uwazam za slabego i pelnego kompleksów. Nie potrafi sam sobie z nimi poradzić więc stara się wszystkim dookoła tak utrudnić życie by nie zdołali ich u niego zauważyć!
    To forma słabości jego, ale poprzez oddziaływanie też naszych

    Polubienie

 8. No Kefir powiadasz 3 lata ci to zajęło. Moje trzy lata kończy się dzisiaj.Po długiej drodze myślę tak jak Ty.Dzieki za te teksty.Trzy lata paplania się w swoim bagnie by zrozumieć ze mam wyjebane.Chociaz ciesze się ze to tylko 3 lata które oczywiście były potrzebne.A tak z ciekawości to 3 lata temu dostałem koszulke od kumpla zgadnij z jakim napisem? Cóż za ironia! Pozdrawiam

  Polubienie

 9. Wszechświatem rządzi Bóg. Wiele rzeczy wokół potwierdza Jego istnienie. Reszta jest dla mnie ciasnotą umysłową. Po tym jak ogromnie zbliżyłam się do Pana Boga zaczęłam szukać większej świadomości i prawdy. Będę wierzyć w Niego zawsze. Bóg pochwala współżycie małżeństwie i każe mieć je we czci ! Wlał we mnie pragnienie prawdziwej wolności i jasnego świadomego, samodzielnego, krytycznego myślenia. Nic lepszego od Niego nie mogło mnie w życiu spotkać. On zawsze jest ze mną , nawet gdyby wszyscy mnie odrzucili. Dzięki Niemu bardziej szanuję swoją i cudzą wolność – chcesz sobie w zielone jednorożce wierzyć, proszę bardzo. Ja wolę świadomość, otwarty umysł i konkret. On daje mi siłę i moc do życia , do walki. Jest moim punktem odniesienia. Dzięki Niemu wreszcie uwierzyłam w swoją wartość i wartość innych ludzi – każdy ma wolną wolę i wybór. Boga często trudno dostrzec, bo On szanuje ludzką wolę i nikomu nie chce siebie narzucać.

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s