Afery

Szokująca afera „Panama Papers”. Politycy świata prali miliardy dolarów

Szokująca afera „Panama Papers”. Politycy świata prali miliardy dolarów

panama papers aferaMam dla Was hot & shock news – afera roku 2016 o nazwie Panama Papers:
-Wielu polityków ma supertajne konta na których mają miliardy dolarów, a często dziesiątki / setki miliardów dolarów;
-Wygenerowanie choćby biliona dolarów pustych pieniędzy bez pokrycia, to bułka z masłem dla tych, którzy sterują systemem ekonomicznym planety. Całą ekonomia o której bajdurzą tacy demiurdzy jak Balcerowicz, Petru, Kołodko – jest jednym wielkim oszustwem, większym niż wszystko inne.

Dziennikarze śledczy z globalnej organizacji dziennikarzy śledczych ICIJ zdemaskowali 11 milionów dokumentów wykradzionych z panamskiej pralni brudnej gotówki o nazwie Mossack Fonseca. Dotychczas sprawa tajnych kont polityków na których są setki miliardów ukradzionych dolarów, jak i prania brudnych i często krwawych pieniędzy, była spiskową teorią dziejów. Teraz okazała się być prawdą.

To właśnie tam przepadają miliardy dolarów wyszarpane z krajowych budżetów jak i pochodzące z łapówek od koncernów itp. Od dawna osoby zajmujące się teoriami spiskowymi alarmują, że z narodowych budżetów po prostu „znikają” ogromne pieniądze. Są to kwoty wręcz niewyobrażalne, przy których 150 miliardów zł zrabowanych oficjalnie z OFE to pestka. Jak zawsze odpowiedzi było brak. Teraz śledztwo dziennikarzy z całego świata wydaje się uchylać rąbka tajemnicy.

Najlepsze jest to, rozjebało mnie:
Cytat: „Kancelaria zapewnia, że działała zgodnie z prawem i podkreśla, że w ciągu 40 lat jej działalności nikt nie postawił jej zarzutów kryminalnych.
No tak, zbrodnia w majestacie prawa, ludobójstwo w majestacie medycyny i korpo-żywności, niewolnictwo w majestacie kapitalizmu, czyli cały XXI wiek.

panama papersWiadomość ta dnia 3 kwietnia 2016 roku zelektryzowała media całego świata, w tym te polskie. Jest i polski akcent tej afery. W unikanie opodatkowania i pranie gotówki miały być zaangażowane osoby z Polski. Takie jak Paweł Piskorski, były prezydent Warszawy, obecny lider Stronnictwa Demokratycznego. Także jest mowa o akcjonariuszach niesławnej Grupy ITI Mariuszu Walterze i Bruno Valsangiacomo, no i Marku Profusie, wydawcy tygodnika „Piłka Nożna”.

Polecam dwa medialne materiały na temat afery Panama Paper:

Opis z portalu wPolityce:

Cytuję: „Szokujące dane publikują dziennikarze w Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Z ich danych wynika, że setki polityków, biznesmenów ukrywało swe pieniądze w rajach podatkowych. Na liście są również Polacy.”
DALEJ: http://wpolityce.pl/gospodarka/287415-szokujace-dane-dziennikarze-ujawniaja-jak-wyprowadzano-fortuny-do-rajow-podatkowych-sa-i-polskie-watki-zobacz-nazwiska

Rozmowa Piotra Ikonowicza i Przemysława Wiplera na temat afery Panama Paper w telewizji TVN 24. Obu polityków lubię:

Cytuję: „Władimir Putin, Petro Poroszenko i Lionel Messi – to najbardziej znane nazwiska otwierające długą listę osób, które korzystały z usług panamskiej kancelarii. Wśród jej klientów znaleźli się też Polacy, w tym były prezydent Warszawy Paweł Piskorski. Postępowanie w tej sprawie wszczęło już Ministerstwo Finansów. O unikaniu płacenia podatków dyskutowali goście programu „Tak jest” Przemysław Wipler i Piotr Ikonowicz.”
DALEJ – kliknij na link by obejrzeć video: http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/panama-paper-z-polskim-akcentem,632881.html

Jeszcze odnośnie tej afery.. Tłumaczy ona, dlaczego jest tak źle na świecie. Poniżej komentarz Czytelnika mojej strony odnośnie obecnej sytuacji na świecie. Ciekawe jaka tajna organizacja zezwoliła i stoi za tym przeciekiem? Narracja w mediach jak zwykle powala na kolana. Twierdzą, że tak jest, że to jest złe, ale nic z tym nie można zrobić. Owszem, można, tylko trzeba chcieć. Trzeba woli politycznej. Wiele problemów ekonomii i polityki jest tak zawiła, niezrozumiała i nie do rozwiązania, bo elitom zależy by tak było.

Cytuję: „Powiem tylko tyle że w tej całej globalnej kosmicznej grze chodzi o wielkie zwiedzenie i manipulację. Całej ludzkości nie tylko całego tego bydła ziemskiego ale przede wszystkim tych najlepiej się zapowiadających czyli przebudzonych i oświeconych którzy powoli zaczęli wychodzić z paszczy lwa. A potem pewnie znowu się cofniemy do kamienia łupanego i zaczniemy wszystko od nowa. Albo po wielkiej globalnej wojnie przeciwko NWO ludzkość odniesie pyrrusowe zwycięstwo i zdoła wypędzić z planety oraz z orbity resztę paso(żydów). Czasy do 2150 [początek pełnej ery wodnika, przyp. J.K.] będą arcyciekawe i kluczowe.

Aha i jeszcze coś loża loży nie równa. Tajne stowarzyszenia tajnym stowarzyszeniom nie równe. Jedne są nam przychylne a inne nie. Tam też są tarcia i konflikty i też jest walka o rząd dusz. I też są krety i trojany w samym centrum decyzyjnym systemu. I też są przecieki i dlatego tak nadzorcy się wkurwiają ponieważ im nie wychodzi. I dlatego przyspieszono plany inwazji zniszczenia rasy białej w europie ponieważ ten plan był datowany na jakieś lata 30-te na około 2032 czyli o wiele lat przyspieszyli to już jest ich plan B jeśli nie C albo D. Tak tak wszystko powoli leci w pizdu.”
~Roni7

O tym pisałem w linkach poniżej:
Kto według Was rządzi tym światem?
Kto według Was rządzi tym światem? [2] [VIDEO]

I komentarz Jacka Rojka o aferze Panama Papers:

Cytuję: „Abstrahując od globalnego porządku świata i przenosząc się na płaszczyznę regionalną, demokracja to jest taki system, w którym ludzie zasiadający na stanowiskach władzy myślą tylko o tym jak najbardziej wykorzystać swoją pozycję do własnych celów, jak najwięcej kasy wydoić, bo są świadomi, że w następnej kadencji ich miejsce zajmie ktoś inny, więc w dupie mają rozwój kraju i dobro ludzi. Wobec tego najlepszym systemem byłaby monarchia absolutna dziedziczna, bo król sprawujący władzę dożywotnio nie musi kraść, a raczej będzie się troszczył o dobrobyt kraju, aby przekazać potomkowi sowite dziedzictwo.

W takim systemie jednak istnieje ryzyko tyranii, podobnie jak ma to miejsce np. w Korei (choć oficjalnie nie jest monarchią). Tyle teoria, w praktyce jednak to by nie wypaliło, bo chcąc nie chcąc elita rządząca światem jednak istnieje i w jej interesie nie jest dobro ludzkości ale totalna kontrola nad ludzkością, wobec czego, każdy władca troszcząc się o dobro swojego narodu a co za tym idzie ograniczając wpływy tajnych organizacji i podległych jej systemów (jak np. produkcja waluty) zostałby wyeliminowany tak jak zrobiono z Kennedym, Kadafim, Husajnem, i po części z Janukowyczem i Kaczyńskim.

Wobec czego najlepiej powodzi się państwom, w których władza absolutna jest w rękach Iluminatów (USA, Wielka Brytania) – kosztem wolności obywatele otrzymali lepszy poziom życia niż w innych krajach. Co ciekawe cały ten system nie dotyczy całego świata – np. nie obowiązuje w Azji gdzie panuje hinduizm, buddyzm i religie pochodne, a co za tym idzie ludzie pilnują aby nie pogarszać swojej karmy ale ją oczyszczać, a co za tym idzie wrogie siły mają ograniczony dostęp do takich narodów. Narody te ochraniają się, bo wiedza ezoteryczna i rozwój duchowy są częścią hinduizmu. Również filozofia hinduistyczna doskonale wyjaśnia nierówności społeczne i pokazuje sposób wyjścia z tych ograniczeń.”
Autor j.w.

Podsumował: Jarek Kefir
Ars Moriendi, Roni7, Jacek Rojek – dzięki za materiały!

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

13 odpowiedzi »

 1. O ile zupełnie rozumiem oskarżenia odnośnie prania pieniędzy i innych szemranych interesów, to nie rozumiem co w tym złego, że ktoś unika opodatkowania ? Jak państwo kradnie ponad połowę pensji, to ja się nie dziwię, że ludzie próbują uciekać gdzie indziej. Jakby podatki wszędzie były na rozsądnym poziomie 10-20% (łącznie!), nie byłoby żadnego problemu z tymi „rajami” podatkowymi. Strasznie mnie wkurza ta nagonka na ludzi unikających podatków, tak jakby ich płacenie (w obecnych realiach) miało jakiś sens.

  Polubienie

  • Woland mowimy o nienormalnych ludziach a moze nie powinnismy okreslac ich ludzmi. Najczesciej owi osobnicy o ktorych mowa sa marionetkami zakulisowej wladzy i maja przyzwolenia na przekrety lub oplacani sa za przekrety stosowane na obywatelach w imie wladzy globalnej lub mafijnej choc to jeden diabel. Owe persony ustawiaja prawo tak aby loic obywatela i gnoic a sami aby unikac tego prawa ukrywaja nielegalne dochody.To sie nazywa korupcja Woland i nalezy korupcje gnoic w zarodku,szczegolnie jesli jest tworzona na garbie obywatela .Taki Walesa pierwszy swoj milion dostal od mafi KK(ktory ukrwal w banku watykanskim na 15% a nie mogl wytlumaczyc sie kolega ze solidarnosci z nowego malucha). Pozniej ukradl nastepny ze skladek solidarnosci sponsorowanej 2ma mld przez mafie a jeszcze pozniej dostawal dalej miliony do kazdej kieszeni mozliwej .Problem tylko tak,i ze pewnych pieniedzy nie mogl ukazac wiec pral w bankach watykanskich i innych .Mogl natomiast ukazac legalny przekaz wdziecznosci masoneri za bycie pajacem i trzymanie mordy w kubel czyli nagrode nobla (dla pejsatych klamcow)oraz pozniej wygranej w totolotka(ze niby taki szczesciarz) wygrywl tez w krzyzowki (legalne drobniejsze przekazy),otrzymywa te przekazy wdziecznosci z wykladow(za bycie doktorem z papierami elektryka-terorysty). Ludzie z afery Panama Paper to nie jakies pikusie ,ktore ukrywaja jakies pieniadze z miesiecznego zarobku i to 1500 zl.Mowimy o skorumpowanych do szpiku bydlakach udajacych biznesmenow z jednej mafinej druzyny wzajemnej adoracji,ktorzy zarabiaja legalnie po kilkanascie tys dolcow a darowizny za bycie aktorem-agentem muszac ukrywac fundusze po kontach aby to nie wylazlo.Chca wprowadzac rownosc,demokracje tyle ze na koszt obywatela i jego silami i energia przyklad;Amber Gold,OFFE,Swiatowy Dzien Mlodziezy,budowa autostrad,stadionow i wiele, wiele innych odsysaczy energi materialnej z porzadnych obywateli polako-katolikow i nie tylko.

   Polubienie

 2. wykradzionych z panamskiej pralni brudnej gotówki o nazwie Mossack Fonseca.
  ====

  Mossack – Mossad, jakoś tak ta ściema ewidentnie podobna jest..

  ==Dziennikarze śledczy z globalnej organizacji dziennikarzy śledczych ICIJ zdemaskowali 11 milionów dokumentów wykradzionych z panamskiej pralni brudnej gotówki (….)

  Bohaterskie globalne dzienni-kurwy opublikowały….
  Z pralni brudnej gotówki….
  Śmierdzi manipulacją na kilometr.

  Polubienie

  • Masz rację, śmierdzi gównem na kilometr. Ci co mają pieniądze to trzymają je nie z zbutwiałych bankach na panamie tylko we własnych. A ci najbogatsi pieniędzy nie mają. Oni mają maszynki do robienia pieniędzy, więc nie muszą się przejmować gdzie je trzymać.

   Polubienie

 3. ogranicze sie do komentarzy tylko, po to zrobili pieniadz komputerowy zeby mogli go latwo krasc, jakby musieli zloto w sakiewce wywozic to juz nie bylo by takie proste, rozwój duchowy w Azji ? tam jedza noworodki ludzkie… psy i koty… no tusk zaplacil za mieszkanie corki w gdansku gotowka 1.5 miliona złotych i to z pensji 13000 zl miesięcznie ? paso-zydow jedna literka i tyle zmienia -_- nie ma dobrych lozy dla slowian, jeden koles ma rzadzic 40ma milionami ludzi ? I don think so, republika jest zawsze najblizej idealu tylko trwa krotko, jak nasz gierkowski PRL

  Polubienie

  • ” nie ma dobrych lozy dla slowian, ” – mylisz się GMO. Oczywiście że takie loże istnieją. Podam przykład gdyby nie , niektóre bractwa i loże to dzisiaj nawet byś nie wiedział że jest coś takiego jak Słowiańszczyzna. W wyniku działań jezuitów oraz kontrreformacji całkowicie zniszczono i dobito resztki po Słowianach oraz ich wiedzy. I dlatego potrzebny był ROMANTYZM na czele z takimi braćmi wolnomularzami jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki na czele a także wielu innych aby odtworzyć lub zachować całkowicie zniszczoną ideę słowiańską oraz „wszczepić” ją w podświadomość Polaków jako nakładkę narodową poprzez wszelkiej maści dzieła literackie. I wiesz co skoro tak ci się podoba Pisdusiowy rząd który dąży do stworzenia państwowej hybrydy klechistanu z judeopolonią na czele to droga wolna i powodzenia. To ja już wolę zainteresować się Słowiańszczyzną która w głównej mierze dzięki tym znienawidzonym lożom masońskim potrafiła do dzisiejszych czasów przetrwać. Powiem tylko tyle że niektóre odłamy Wielkiej Loży Narodowej Polski, niektórzy masoni z rytu Memphis Misraim są po naszej stronie. Ale rób jak uważasz. I wiesz co wolę szukać jakiś punktów zaczepienia i jakiś dróg wyjścia z tego impasu aniżeli ciągle gadać o księżycowych szarakach czy mogołach. Nie mam zamiaru tej jahvistycznej ideologii materializować.
   Pozdrawiam

   Polubienie

   • ja patrze na rzeczy planetarnie ty bardziej ziemiarnie, i nic w tym zlego ani ja ani ty na żadna loze nie mamy szans pozostaje tylko nauczyć się utudniac zycie arabom już tu koczującym a z czasem jak zaczna pokazywać pazurki mordobicia i lincze, bo na sady ktore sa u nas multi kurwi bym nie liczyl

    Polubienie

  • „republika jest zawsze najblizej idealu tylko trwa krotko, jak nasz gierkowski PRL” – Człowieku jaka republika o czym ty gadasz. Wiesz wkleję tutaj poprzedni mój dzisiejszy wpis kierowany do Krysi nt. mentalności narodów w tym przypadku mentalności Polaków. Powinieneś wiedzieć że mentalność Polaków nie pozwoli na rozwój kraju w demokracji a także w republice. BO niby kto ma stanowić prawo? – ta głupia i dzika większość(demokracja). A kto ma niby pisać te prawo (republika) niby ci zgnuśniałe i zepsute pseudoelity. Nie rozmieszaj mnie.

   Oto mój wpis z poprzedniego innego wątku : „Problem leży w odwiecznej walce i braku przystosowania się do pokojowej egzystencji między sobą. To problem w mentalności ech… W większości Polaków może nawet 90 % w podświadomości nadal tkwi wojna, okupacja i partyzantka. W większości głów Polaków nadal żyje wojna i oni tą wojną mentalną psychologiczną nadal żyją i będę jeszcze wiele lat żyć. No chyba że dostaną nieźle po dupie i wreszcie się uspokoją. Tak jak u arabów tak samo i u Polaków musi istnieć twarda ręka czy to monarcha czy to dyktator czy to jakaś inna dyktatura np. rządy technokratów lub jakiś bractw ponieważ inaczej to kamień na kamieniu nie zostanie na tej ziemi naszej ziemi. I tylko rządy twarde mare i sprawiedliwe nieskorumpowane i nie zgnuśniałe mogą jeszcze podźwignąć ten kraj a nie jakieś republiki czy demokracje. Dajmy sobie z tym spokój bo ani republika ani demokracja na pewno nie poprawi naszego losu. TYLKO RZĄDY TWARDEJ RĘKI.”

   Polubienie

 4. Niestety światem rządzą bydlaki, sk….syny które chcą tylko jak najwięcej ukraść, my zwykli ludzie musimy pracować cały miesiąc za parę groszy a oni w godzinę generują tysiące czy setki tysięcy dolarów albo i lepiej, ale i tak zdechną wszyscy pieniądze g..wno im dadzą w obliczu śmierci. Możliwe że „Panama Papers” to może być zasłona dymna przed jakimś większym przetasowaniem, głowni sprawcy zła tego świata coś kombinują i rzucili ochłap mediom żeby podniecali się jaka to wielka afera. Najpierw trzeba by dojść do tych dokumentów i je dokładnie zweryfikować

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s