Banki i tajna władza

Kto według Was rządzi tym światem?

Kto według Was rządzi tym światem?

kto rzadzi swiatemW tym artykule oddaję głos swoim Czytelnikom. Wkleję kilka komentarzy Waszego autorstwa na ten temat.

Czemu jest tak źle na świecie? Występują tutaj dwie koncepcje:

 1. ludzie są głupi, prymitywni, ignoranccy, grzeszni, więc mają takie elity polityczne, na jakie zasługują.To wina ludzi, że elity wykorzystują ich słabości;
 2. to elity polityczne trzymają ludzi w ciemnocie, niewiedzy i ignorancji. Przecież to elity ukrywają wiedzę, manipulują, ogłupiają, niewolą jak i trują ludzi na potęgę.

Która z powyższych koncepcji jest prawdą? A raczej: która z nich przeważa? A może obie są prawdziwe i zachodzi pomiędzy nimi wzajemna zależność / rezonans?

Z jednej strony, władza to wielkie zobowiązanie, wymaga kierowania się wyższymi wartościami. No, powinna, bo praktyka jest zupełnie inna – Ziemią rządzą od zarania dziejów psychopaci. Bezlitośnie wykorzystują oni słabostki i namiętności motłochu by dzielić, rządzić, okradać, niewolić i zabijać.

Jaka jest geneza tego problemu? Według mnie, jest nią konstrukcja i świata, i samego człowieka. Jesteśmy skonstruowani tak, że mamy w sobie trzy ośrodki decyzyjne, które są bardzo często w konflikcie:
-podświadomość (zwierzęca, reprezentuje programy i cele matki natury – posługuje się emocjami, popędami, żądzami, instynktami, czyli tym, co jest bardzo silne i ma wielki wpływ);
-świadomość (ludzki umysł logiczny, często jest w konflikcie z podświadomością i często chce czegoś zupełnie innego niż ona. Posługuje się logiką, racjonalnością, często także, choć nie u wszystkich, odpowiada za wyższe wartości, zwane człowieczeństwem. Jego wpływ jest dużo słabszy niż wpływ podświadomości);
-nadświadomość (nasza boska dusza, nasze „wyższe ja„. Ma do zrealizowania pewne cele, zaprogramowane jeszcze przed naszymi narodzinami. Działa u większości zupełnie autonomicznie, większość ludzi nie ma z nią kontaktu);

I teraz: bardzo ważne jest, jak ta neutralna przecież wiedza jest wykorzystywana. Elity tego świata i ich wykonawcy, używają tej wiedzy do czynienia ogromnego zła, do niszczenia Ziemi. Ty możesz, a nawet powinieneś zdobyć tę wiedzę.

____

Zaczynamy z cytatami:

Cytuję: „Jakie oświecenie?! Czy znasz przypadek innej cywilizacji, u schyłku której spłynęły jak w baśni pozytywne energie i oświeciły tłuków? No i nastąpił raj? Myślisz, że skurwiel w tym raju, jak za dotknięciem różdżki przestanie być skurwielem, albo człowiek przedstawiający sobą 80-cio kilogramowy kawałek mięsa, istniejący dla przetwarzania 20 ton żarcia przez swoje życie, nagle stanie się kanałem dla przepływu wyższej wibracyjnie energii?

Mnie się przynajmniej nie obił o uszy taki uzdrawiający cud cywilizacyjny. Upadają systemy, państwa. Dlaczego nie ma to dotyczyć cywilizacji? Każdy głupi zna z historii przynajmniej kilka takich upadków. Jakkolwiek zabrzmi to paradoksalnie, każda wojna przynosi oprócz cierpienia, powrót najzwyklejszych wartości ludzkich, w których najbardziej czczony jest cud ŻYCIA. Ludzie szanują się wzajemnie, spokój jaki wokół siebie tworzą dotykają wręcz palcami. Mija jakiś czas i znowu ludziom odpierdala.

NICZEGO, ale to NICZEGO NIE UCZĄ SIĘ OD MINIONYCH POKOLEŃ, CYWILIZACJI. Nie zastanawiają się nad przyczyną upadku, aby nie popełniać dosłownie tych samych błędów. Aby do ludzi ,,dotarło” jakieś oświecenie, muszą stać się przynajmniej kanałem. Że nie wspomnę o byciu generatorem. Jeżeli elektrownia nie jest zasilana wielką, silną rzeką, a raczej ściekiem – to jaka energia popłynie z generatorów?

A chociażby w Polsce. 80% ludzi bazuje na ściekach medialnych, nie mając pojęcia kogo wybierają. Przypomina mi to zamek okolony fosą, do której spływające ścieki powodują zamierzony ruch. A w zamku żyją sobie zgodnie i w najlepsze tzw. rządzący, którzy na zewnątrz udają skłóconych, by tłuk poczuł się co pewien czas ważny i wybierał między jedną a drugą chorobą. (partia-kościół lub jedno i drugie)

Ktoś mówi o nadziei. Nadzieja zawsze dotyczy jutra. To ,,jutro” wciskane jest na tyle często i silnie, że tłuk zaczyna żyć tylko nadzieją, zapominając, że podstawą jutra jest DZISIEJSZE DZIAŁANIE I MYŚLENIE!

Ktoś powie, z resztą dla usprawiedliwienia własnej głupoty, że nami rządzą psychopaci. Ej! Czy tylko aby oni zatracili ludzkie wartości i szacunek do utrzymującej nas i żywiącej NATURY? Ci psychopaci wydają tylko polecenia. To człowiek, ten z dołu, je wykonuje: wycina lasy, zatruwa rzeki i morza, zanieczyszcza powietrze i swoje środowisko, wyrzuca tysiące ton żarcia dla szczurów. Kto to robi? Psychopaci w garniturach, z mycką na głowie albo z pionowa źrenicą? Nie! To my wykonując swoje zawody, bezpośrednio przykładamy rękę do tworzenia syfu wokół nas!

Czym różni się psychopata wydający polecenia od tych, którzy je wykonują? Mało tego, wiedzą o bezsensie, destrukcji prowadzącej do zagłady, ale nadal to robią! Kto? My – tacy sami psychopaci! Wiem, wiem: bo środki do życia, bo muszę kupić następną komórkę, plazmę i paczkę pampersów, muszę kupić tyle żarcia, by zsyp nie stracił swojej roli. Jeśli każdy z nas nie pojmie, że jest narzędziem w rękach destruktorów, to..

..to życzę trwania w nadziei w lepsze jutro. Oświecenie też przyjdzie jutro..
Tyle, że liczenie na jutro trwa przez całe życie. Widzenie lepszego jutra zawsze osadza nas w gorszym dniu dzisiejszym. Po co mamy go naprawiać, przestać mu szkodzić, skoro jutro będzie lepiej.”
~Krysia

____

Cytuję: „To dlatego ci z góry, ci nadzorcy tak nami pogardzają i chcą depopulacji. Ponieważ widzą w nas swoje odbicie. Jesteśmy ich krzywym zwierciadłem. Mimo tych wielkich apanaży oraz wielkich bogactw i nieograniczonej niemalże władzy nienawidzą tak naprawdę siebie. Bo są tak naprawdę nami, a my jesteśmy nimi. Ta sama mentalność, to samo myślenie czyli jak tu się nachapać jak tu robić aby się nie narobić, jak tu zebrać jak najwięcej zasobów, jak tu wygrać wyścig szczurów. I jak najwięcej i coraz więcej nie patrząc na konsekwencje i skutki uboczne wokół.

Ludzkość jest niereformowalna. Nic się nie zmieniło od czasów kamienia łupanego. Ciągły podział pan / niewolnik, kapłan / owieczka. Albo prezes-dyrektor / pracownik-korpoludek. Nic a nic się nie zmieniło ciągle ta sama jaskinia, jaskinia Platona. Tylko nieliczne wybitne jednostki zmieniają świat swoją myślą i pracą i tylko one a cała reszta jest jako dodatek do utrzymywania / podtrzymywania systemu. Czyli beneficjenci a jednocześnie baterie systemu.”
~Roni7

____

Ja napisałem:

Dlaczego tylko niektóre jednostki są twórcami / kreatorami (25%), a cała reszta (75%) robi jako „tło”? Dlaczego kreatorzy muszą robić co robią, a całej reszcie wystarczy żywot z jednej strony beneficjentów, a z drugiej strony baterii systemu? Teoria o portalach organicznych, czyli o ludziach z bardzo słabo rozwiniętą duszą?
~Jarek Kefir

____

Cytuję: „Jeśli chodzi o portale organiczne to jak to zwykle bywa we wszechświecie to musi być zachowana równowaga, a mianowicie 50 / 50. Czyli tylko albo aż połowa ludzi na tym łez padole posiada duszę i jakąkolwiek zdolność do refleksji nad swoim życiem oraz możliwość rozwoju czy oświecenia a reszta robi jako firewall systemu. Oczywiście z tej połowy z duszą tylko jakaś garstka jest przebudzona i o to się toczy walka tak naprawdę.

Oczywiście jeśli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie tę teorię. Chociaż ja bym nad nią polemizował ponieważ ja mam inną teorię na ten temat. Mi się wydaje że rozwój duszy jest w ludzkości piramidalny. Co to oznacza? A mianowicie że są jednostki gdzie mają w niemalże 100% rozwinięte dusze są to tzw. dzieci indygo lub oświeceni są także tacy co mają rozwinięte dusze w 75% czy 50% albo w 25% a są także co nie mają duszy albo są na początku swojej drogi i ich rozwój jest na poziomie zerowym.

Ale to takie moje luźne przemyślenia. Więc Jarek nie pytaj mnie o to bo ja tego systemu nie tworzyłem. Te pytania to kieruj do Demiurga lub Kreacji / absolutu czy jak zwał tak zwał.. Aczkolwiek chyba się domyślam dlaczego tak jest. Chyba domyślam jaka może być odpowiedź na twoje pytania.”
~Roni7

____

Cytuję: „Teraz już chyba wiesz o co chodzi z depopulacją. Jest w tym jakaś metoda. Chodzi o selekcję. Chodzi o to aby pozostawić jak najlepszych, jak najsilniejszych i jak najinteligentniejszych ludzi. O jak najlepszym DNA. TE wszystkie akcje ze szczepionkami i chemtrails są tylko po to aby przetestować na ludzkości ich odporność. Muszą przecież wiedzieć kto ma silne DNA. A jeśli ktoś ma silne DNA niczym mutant to jemu żadna szczepionka nic nie zrobi bo i tak układ limfatyczny te syfy wywali. Dlatego wzmacniajmy układy limfatyczne.

Aha chodzi o erę kosmiczną czyli jeśli ktoś ma „mocne DNA” to wejdzie w skład kosmicznych armii. A cała reszta czyli jakieś 500 mln będzie musiała liczyć albo na znajomości wśród nadzorców albo na swój intelekt i mądrość. Te 500 milionów ludzi ma tworzyć system (programiści, projektanci, inżynierowie, artyści, naukowcy, lekarze itp.) Widzisz godne miana technokracji. A reszta z tak zwanego motłochu ta co przetrwa oczywiście mając silne DNA wejdzie w skład armii kosmicznych i będzie walczyć w kosmosie o złoża i planety. Czyli 500 milionów ludzi tworzących system to tak zwana planetarna ziemska klasa średnia czyli zawody kreatywne i artyści plus kilkaset milionów ok. 100-150 z tak zwanego motłochu do armii a reszta to nadzorcy i ich rodziny czyli kasa rasy panów to liczba około 300-1000 ludzi.”
~Roni7

____

Poniżej komentarz ze starszej dyskusji, ale wciąż aktualny:

Cytuję: „Teorie spiskowe fajnie się czyta i fajnie się nimi emocjonuje. Ale prawda jest taka, że człowiek to istota zaborcza i od zarania dziejów walczy o władzę, materialne dobra i zaspokajanie potrzeb. Czy sam nie jesteś taki? Czy jak masz szansę zapłacić 50 zł to wyjmujesz stówkę i dajesz? Dlaczego więc krytykujesz przedsiębiorców, że płacą najmniejsze stawki? Nikt nie zapłaci więcej niż musi. Tak mamy w genach, w mózgu i jajach.

Każdy kombinuje na poziomie na jakim jest. Pracownik targuje się o pensję, a na bazarze zbija dwa złote z ceny za którą baba sprzedaje mu ziemniaki. Biznesmen się nie targuje, on negocjuje, a ten co jest u władzy wydaje rozkazy. Dlaczego? Bo może. Nie ma innego powodu. Zastanów się: gdybyś nagle mógł mieć wpływ na amerykańską giełdę i ruszyć nią tak, żeby wygenerować kilka miliardów to nie zrobiłbyś tego? No powiedz, że nie, bo jesteś porządny, uczciwy, moralny, że wolisz uczciwie i moralnie targować się na bazarze o 2 złote.

A ci, co wysyłają bomby, rozprzestrzeniają trucizny na niebie i ziemi, modyfikują rośliny zwierzęta i ludzi, dlaczego to robią? Bo mogą. Pamiętaj: człowiek dopuści się rzeczy zarówno najlepszych jak i najgorszych dlatego tylko że może. A krytykowanie tego niczego nie zmieni. Co więc możesz z tym zrobić? Nic i za razem bardzo dużo. Możesz to zmienić. Jak? Zmontuj grupę, zwal stary rząd i stwórz nowy. Przecież każdy rząd to tylko kilku starych pryków pierdzących w stołki. Oczywiście mają na usługach policję i wojsko, ale ich też można przejąć, przekupić zmusić do przejścia na drugą stronę. Takich przykładów było wiele. Nie będę opisywał Ci technik, ale jak bardzo będziesz chciał to sam znajdziesz.

Ale czy to coś zmieni? Otóż powiem Ci, że nic. Bo niedługo sam zaczniesz robić to samo co teraz robią ci, których krytykujesz. A jeśli nawet nie Ty (bo jesteś święty) to ci, co będą po tobie.”
~Will

____

Cytuję: „Ciekawe, co by zrobiła „elita” (celowo w cudzysłowiu, bo elitą byli namaszczeni królowie w średniowieczu a nie to co teraz uważa się za elitę) gdyby odebrać jej te znaczone karty tj. banki, rozwalić tajne stowarzyszenia, przeciąć wzajemne powiązania itd, itd, itd? Jeśli jest tak jak mówisz, a pewnie po części jest, to „elita” wygrywa tylko dlatego, że gra znaczonymi kartami. Czy miałyby taką siłę pozbawione swoich zabawek ułatwiających jej grę?”
~Sławomir

____

Cytuję: „Elita sama sobie utworzyła sobie swoje zabawki, co prawda w sposób niemoralny czyli siłą i przekrętami, ale sama. Więc jeśli im zabierzesz zabawki to oni sobie zrobią nowe, a Ciebie przykładnie ukrzyżują za przeszkadzanie „elicie”. To tak jak z bogaczem, którego okradziono do zera – za chwilę znowu się wzbogaci, bo zna się na tym, a biedak może wygrać miliard na loterii a za chwilę znowu będzie biedny.

Według filozofii hinduistycznej ta „elita” to demony, które wcieliły się w ludzi, aby popsuć świat, i jedynym rozwiązaniem jest czekać na straszliwą tragedię bo tylko wtedy Bogowie ześlą Avatara czyli Mesjasza; lub samemu osiągnąć oświecenie czyli zjednoczenie ze Stwórcą bo tylko tak ma się dostęp do zasobów Wszechświata tak jak „elita” mimo ich przeszkód. Ta koncepcja jest wg mnie bardziej przyjazna ludziom. Bo gdyby rozpatrywać wizję Chrześcijańską to nie pozostaje nic innego jak tylko się poddać, zginąć albo cierpieć.”
~Jacek Rojek

Podsumował: Jarek Kefir

Reklamy

88 odpowiedzi »

 1. No jak to kto ?! Wygnani Słowianie psychopaci. Grupa A-bra/h/m i grupa Rusa. To jest ta tajna ‚elita’ która za wszelką cenę chce uwalić ludzi w szczególności Słowian. Kręcicie się w kółko szukając odpowiedzi ale nie możecie jej odnaleźć.

  Polubienie

 2. …wolny człowieku – jak takiś mądry i tak dobrze poinformowany, to faktycznie rozwiń temat i przekonaj nas skąd masz te rewelacje lub wklej link do nich…pozdrawiam i czekam…

  Polubienie

 3. Jarek! Do ciężkiej cholery! Czemu nic nie piszesz o tym co szykuje nam episkopat i środowiska pro-life, czyli o całkowitym zakazie aborcji w Polsce?! Już jest szykowana ustawa, a dzisiaj w kościołach całym kraju został odczytany list episkopatu w sprawie całkowitego zakazu usuwania ciąży w Polsce. Premier Beata Szydło zapowiedziała, iż będzie głosowała za zakazem aborcji! W całym kraju odbyły się dziś protesty kobiet przeciwko tej barbarzyńskiej ustawie! Jeśli ona przejdzie – a jest to bardzo możliwe, gdyż cały PiS jest za, większość Ruchu Kukiza także, a zresztą kurwa PiS ma większość – czy wiecie co to oznacza? W myśl tak zwanego kompromisu aborcyjnego z 1993 roku obecnie ciążę można w legalny sposób przerwać w Polsce z trzech powodów – gdy zagraża życiu matki, jeśli ciąża pochodzi z czynu karalnego, czyli gwałtu lub kazirodztwa, albo jeśli występuje trwałe uszkodzenie płodu. Jeżeli nowa ustawa zostanie przegłosowana, to wiecie co to będzie oznaczać?Jeśli jakiś zwyrodnialec zgwałci kobietę, a wynikiem tego będzie ciąża, ona będzie musiała urodzić to dziecko. Jak jest ze ściganiem gwałcicieli w Polsce to chyba każdy wie. A taka kobieta będzie podwójnie karana. Gwałt to ogromna trauma dla kobiecej, delikatnej psychiki, a dodatkowo przez 9 miesięcy będzie musiała ona nosić dziecko bydlaka i patrzeć codziennie na rosnący brzuch, który wciąż będzie przypominał jej o traumie. Jeżeli ciąża będzie zagrażała życiu kobiety, będzie musiała ona urodzić i umrzeć. Będzie narażona na śmierć, kosztem ratowania płodu. Wyobraźcie sobie panowie sytuację że macie żonę i dwójkę dzieci, żona zachodzi z trzecim w ciążę, a ciąża zagraża jej życiu. Nie można jej usunąć bo jest zakaz. Wasza ukochana umiera przy porodzie i zostajecie sami z trójką dzieci. Ponadto w myśl nowej ustawy KAŻDEJ kobiecie, która usunęła będzie grozić kara do 5 lat więzienia. Nawet jeśli zdarzy się sytuacja, że u kobiety wystąpi naturalne poronienie, każda taka sytuacja będzie sprawdzana przez policję i prokuraturę – będzie sprawdzane, czy kobieta czasem specjalnie nie wywołała poronienia, poprzez zażycie np. tabletek wczesnoporonnych. Tu się szykuje piekło kobiet i to w samym środku Europy, w XXI wieku! 😦 Jeśli mi nie wierzycie to sprawdźcie sobie proszę taki kraj jak Salwador. Tam właśnie jest całkowity zakaz przerywania ciąży. Każde poronienie jest tam sprawdzane przez policję i prokuraturę pod kątem popełnienia przestępstwa! Ludzie, nie pozwólmy na to! 😦 Każdy powinien mieć wybór! Polska to nie jest państwo wyznaniowe żeby kler rządził naszymi dupami! Niech się świętojebliwi biskupi odpierdolą od naszych macic! Kurwa no oni zaraz zakażą sprzedaży środków antykoncepcyjnych! Już są problemy bo niektórzy farmaceuci zasłaniają się tzw. klauzulą sumienia! Jarek, czemu o tym wszystkim nie napiszesz?? Stań proszę po stronie kobiet! Każdy z was, panów tutaj ma albo partnerkę, żonę, siostrę, matkę, kuzynkę, sąsiadkę, itd. Gwałt albo zagrożone życie podczas ciąży może spotkać każdą z nas!!!! Tylko 7 państw na całym świecie ma tak restrykcyjne prawo jeśli chodzi o usuwanie ciąży! Polska miałaby do nich dołączyć jako ósmy kraj! Czy tego chcecie? Żeby watykańska mafia właziła nam do łóżek, zaglądała do majtek i decydowała o życiu waszych kobiet???? Błagam, Jarek, wspomnij coś o tym!!!!

  Polubienie

  • Hmm, to tylko dyskusja pod publiczkę. PiS nie ruszy nawet na milimetr tej ustawy. Bicie piany bo kościół i oszołomy tego żądają. Ale projekt ustawy z pewnych powodów zostanie zarzucony. Nie pytaj skąd mam to info. Pozdrawiam 😀

   Polubienie

   • ,, Hmm, to tylko dyskusja pod publiczkę.”

    Dokładnie. Zauważacie pewną normę, cykliczność, a wręcz jawne otumanianie w zakulisowym, polskim burdelu? Przy pracy nawet już tylko ostatnich dwóch scalaków w mózgu można dostrzec, że temat aborcji (czyt. mówienie o dupie Maryni) pojawia się w Polsce co pewien czas. Zwróćcie uwagę kiedy. A no gdy chce się wprowadzić ustawy zagrażające racji stanu. Chociażby związane ze sprzedażą lub wykupem ziemi.
    Na czas legislacji ustawy, my- rząd, kiedy spokojnie będziemy ją forsować, wy- kler zapewnijcie nam ten spokój, wystrzelcie racę dymną, aby tłuki wylazły na ulice z paroma arkuszami brystolu i szmatek na kijkach.

    W ogóle zadziwia mnie fakt, że Kowalscy, żyjący niby w państwie konstytucji, prawa i niby w państwie świeckim, reagują na jakieś listy z dupy wzięte, których autorzy, jak się okazuje, dostają od ciemnego ludu pełne przyzwolenie rządzenia Polską!

    Jak dla mnie to jest kosmos!

    Właśnie wprowadzana jest ustawa o nieograniczonych możliwościach sprzedaży ziemi dla żydowsko- kościelnych tworów, więc niech Polaczki nie przeszkadzają i zajmą się bardzo wdzięcznym dla nich tematem z dupy wziętym. O przepraszam – kilka centymetrów od dupy.

    Prześledźcie ostatnie kilka lat. Wielokrotna wrzawa o aborcji zawsze odgrywała rolę kija służącego zamieszaniu szczurów w worku. By gryząc się wzajemnie nie wpadły na pomysł przegryzienia worka. By ten który ten worek niesie, szedł spokojnie w wiadomym dla siebie kierunku i interesie.

    Skoro mówi się o poronieniach!, policji!, prokuratorach!, odsiadkach! – zastanówcie się co chce przykryć ten gęsty dym!

    Jeśli kobiety chciały usuwać ciążę, to robiły to, robią i będą robić. Kwestią raczej jest przestrzeń między pojęciem ,,chce” czy ,,musi”. Problemem nie jest sam fakt.

    Oj, oczadzona Polsko! I tak Cię kocham!

    Polubienie

    • Spokojnie Krysiu już nie długo cierpliwości. Gdy objawi się ludziom dyktator , to wtedy będzie już za późno. Oj nie będzie zmiłuj. Tak da „Polaczkom” w pizdeczkę że popamiętają tą bolesną lekcję trzeźwienia do końca swojego marnego żywotu.

     Polubienie

    • ,, Spokojnie Krysiu już nie długo cierpliwości. Gdy objawi się ludziom dyktator , to wtedy będzie już za późno.”

     A gdyby objawił się taki dyktator, który stanąłby przed żrącym się o każde gówno, polskim narodem, pieprznął pięścią w stół i powiedział:

     CISZA!!!!!!!,
     a następnie nie mniej zdecydowanym głosem oznajmiłby:
     – kościół won z polityki
     – kościół won ze szkół do przykościelnych salek
     – utrzymanie kleru z datków dobrowolnych(w tym ,,nauczanie religijne”)
     – won wszystkie banki i instytucje handlowe powiększające swój zagraniczny kapitał(oprócz tych państw, które prowadzą uczciwe interesy)
     – won z rządu wszyscy powiązani z kapitałem zagranicznym
     – lustracja finansowa z teściowymi, synkami, wujkami, chujkami włącznie
     – odkłamanie historii Polski, wraz z jej starożytnymi dziejami,

     no to ja byłabym ZA!

     Tak szczerze mówiąc Polacy nie potrafią żyć w czasach pokoju pokojowo i zgodnie.
     Wiedzą czego chcą, albo w czasie wojny, albo pod rządami twardej ręki.
     Nie chcę nikogo urazić(w tym siebie), ale Polacy wiecznie szukają wroga.
     Dlaczego wiecznie szukają wroga? Bo przez wieki dostawali i dostają w dupę.
     Dlaczego dostawali i dostają w dupę? Bo nie potrafią żyć bez wroga.

     Zaczyna się od rodziny, sąsiedztwa, szkoły, zakładu pracy, a kończy na mentalności całego narodu.
     Dzień Polaka bez narzekania to dzień stracony.
     Przyciągamy energię do tego, na czym skupiamy uwagę.

     Z jakiej paki ma na nas spłynąć spokój i mądrość, jeśli nie o nim rozmawiamy, a centrujemy swoją uwagę na wszystkich i wszystkim co nam przeszkadza, jest złe?
     W klimaty destrukcji wkładamy całych siebie, więc dostajemy obfitość tego w czym czujemy się dobrze. Dostajemy więc coraz ciekawsze i większe powody do narzekań! Tak to działa. I czy się to podoba czy nie, człowiek nie zmieni odwiecznego prawa przyciągania.
     Czym innym jest zauważać zagrożenie i przeciwdziałać mu, a czym innym jest zajmowanie się samym zagrożeniem bez wizji wartości, których należy bronić.

     Na religijnie, politycznie, statusowo żrący się naród prędzej czy później musi j….nąć jakiś konkret. No dziwne?
     Samo niszczenie zagrożenia bez obrazu przyszłości stwarza pustkę, w którą mogą wejść jeszcze większe zagrożenia.
     Tak Natura, jak i każda inna przestrzeń nie znosi pustki. Przynajmniej w naszych ziemskich zagęszczonych energiach.
     Wszyscy niby o tym wiedzą.
     Ale też prawie wszyscy uważają, że wystarczy zajmować się tylko tym co złe, przeciwdziałać mu, a to już będzie oznaczać dobro. Wielkie nieporozumienie.

     To tak, jak by po zatrzymaniu rynsztoka oczekiwać, że popłynie w nim czysta, źródlana, zdrowa woda.

     Polubienie

    • ” kościół won z polityki
     – kościół won ze szkół do przykościelnych salek
     – utrzymanie kleru z datków dobrowolnych(w tym ,,nauczanie religijne”)” – Widzisz i tutaj się całkowicie różnimy Krysiu. Bo ja bym powiedział Kościół i kler WON Z POLSKI !!!! Raz na zawsze !!! A nie do jakiś salek.
     Ja powiem więcej gdybym to ja był tym dyktatorem to bym powiedział wprost do zdrajców wszelkiej maści szubrawców i hipokrytów oraz obcego kapitału włącznie z okupantem i zaborcą rzymsko-żydowskim ( KK) :

     Powiedziałbym tak – Macie trzy dni na dobrowolne opuszczenie tego kraju w przeciwnym razie ja i moi ludzie będą was likwidować jeden po drugim codziennie. NIE USTĄPIĘ !!! A jak trzeba będzie to w morzu krwi utopię kraj aby go tylko zjednoczyć i uspokoić. Zastosuję taką doktrynę szoku że wreszcie się opamiętacie.

     A tak przy okazji to zgadzam się z tobą. Problem leży w odwiecznej walce i braku przystosowania się do pokojowej egzystencji między sobą. To problem w mentalności ech… W większości Polaków może nawet 90 % w podświadomości nadal tkwi wojna, okupacja i partyzantka. W większości głów Polaków nadal żyje wojna i oni tą wojną mentalną psychologiczną nadal żyją i będę jeszcze wiele lat żyć. No chyba że dostaną nieźle po dupie i wreszcie się uspokoją. Tak jak u arabów tak samo i u Polaków musi istnieć twarda ręka czy to monarcha czy to dyktator czy to jakaś inna dyktatura np. rządy technokratów lub jakiś bractw ponieważ inaczej to kamień na kamieniu nie zostanie na tej ziemi naszej ziemi. I tylko rządy twarde mare i sprawiedliwe nieskorumpowane i nie zgnuśniałe mogą jeszcze podźwignąć ten kraj a nie jakieś republiki czy demokracje. Dajmy sobie z tym spokój bo ani republika ani demokracja na pewno nie poprawi naszego losu. TYLKO RZĄDY TWARDEJ RĘKI.

     Pozdrawiam Krysiu.

     Polubienie

    • Roni krótko i na temat!

     Polecam ten materiał,
     paradne naprawdę, szkoda, że gość nie pisze gdzieś, analiza
     historyczna z charakterem, gość pyta, czy jest siła, która może podźwignąć ten
     kraj z ruiny..? – nie widzę :

     ==Polsce grozi wojna. Fałszywa flaga – Saudowie, USA, Rosja, Izrael==

     Największy wróg Polski – Angole! (z pejsami)

     Polubienie

    • Jak źle?

     Trafiłeś w punkt!

     ==Dajmy sobie z tym spokój bo ani republika ani demokracja na pewno nie poprawi naszego losu. TYLKO RZĄDY TWARDEJ RĘKI.==
     Likwidacja pasożyt(d)ów, identycznie jak ze zdrowiem organizmu.
     Ot to!..

     Co sądzisz o p. Aleksandrze J. ?

     pozdrawiam 🙂

     Polubienie

    • No tak ciekawa postać i w miarę ogarnięta. Wie co jest na rzeczy. Takich ludzi mniej już bardziej „anonimowych” jest więcej. Ale co z tego? Przecież a ni my ani ten Pan ani cała reszta nic nie może wpłynąć na działania rządu. Ech dobrze że nie mieszkam w Warszawie czy w Krakowie, TE miasta mogą lub już są na celowniku do False Flag .

     Polubienie

    • Dobrze pan Jablonowski powiada!Tylko organizacje podziemnne o charakterze nardowosciowym propolskie,proslowianskie moga nas jeszcze uratowac.Od czasow rozbiorow po upadku powstania konfederacji barskiej bylismy juz rozkladani na czesci pierwsze przy pomocy religji i flaszywych prorokow po owocach ktorych do dzis Polacy otrzasnac sie nie moga.Panstwa Polskiego nie ma od 1772 roku lub troche wczesniej a to co znamy z histori 20 wieku to tylko korporacja w rekach masoneri .Gra jest caly czas depopulacja slowian i planowana bratobojcza rzez Rosjan i Polakow ich wlasnymi rekama.Przy kazdym powstaniu przeciw okupantowi rozbiorowemu jaki i w czasie wojen mielismy dostarczana bron i podprogowo zachecani do walki przeciw sobie przez pejsata gawiedz .W czasie kiedy tej broni bylo potrzeba najbardziej, pejsaci wycofywali sie z dostaw broni,amunicji zywnosci(powstania -wszystkie+ pogromy i mordy rytualmne-wolyn,katyn), wystawiajac polakow na smierc ale tak wlasnie! to jest ich sposob na genetyczna eliminacje slowian malymi krokami. Smierc materialu genetycznego we wszelki mozliwy sposob przy jednoczesnym ublizaniu i profanowaniu pomordowanych ale i zywych .To taktyki czysto koszerne rodem OD NARODU PODOBNO WYBRANEGO i to nie wazne czy wschodu czy zachodu.Islam to tylko narzedzie ,bo kiedy nie bedziemy stosowali sie do zyczen masoneri (walki przeciw bialym Rosjanom)wtedy wyciagna asa z rekawa i napuszcza na nas rozbuchanych biorobotow islamskich oplacanych przez agentow cia i watykanu. Sami Saudowie to uzurpatorzy wladzy w arabi,ktora 100 lat temu wytrula podstepnie w czasie biesiady,prawowitych wladcow arabi.Saudowie to koszerny odlam braci izraelskiej celowo wmontowany w te rejony do przejecia roponosnych terenow i kontroli nad ludem arabskim po przez islam.Mamy jeszcze problem krypto pejsaczy z episkopatu,ktory po przez swoje posoborowe encykliki realizuja po cichu plan masoneri na swiadomosci i duchu Polakow .Polski katolicyzm ma wytworzyc ducha patriotyzmu gotowego wskoczyc w ogien rzadowych poganiaczy do koszernego uboju Polakow ,ktorzy zetra sie w konfrontacji z bracmi Rosjanami .To wojna rasowa przeciw slowianom ,ktorzy sa osaczeni pejsatymi rzadami podporzadkowanymi pod globalna brac szatana,majaca w reku religje ,rzady,banki slowem jedna wielka korporacje .Nie bylo jeszcze tak naprawde po 45 roku zadnego rzadu dla Polakow do dzisiaj a sama religja KK z episkopatem to kon trojanski w umysle Polakow ,wspierajacy globalistyczne zarzadzenia .Polacy musza sie z tego otrzasnac tworzac organizacje podziemne niczym w okresie 2 wojny ,bo niestety ona sie jeszcze dla Polakow nie skonczyla(komunizm okupacyjny+ dekapitalizacja wyrobinego trudem Polakow dobra narodowego+ eutanazyjne programy zdrowotne,prawa pracy,dostepu do ziemi oraz zawodow a na koniec implozja gospodarki z masdepopulacja).Pora sie obudzic.

     Polubienie

    • ta samo napuszczali bialych cesarstwo ateńskiego na białych w Atlantydzie ale się nasi kapli i zydoskosny yahwe musial zatopić atlantyde

     Polubienie

    • Na szczęście Pisdusie długo nie porządzą max. 2 lata. A gdy Franuś przyjedzie to na ŚDM. ogłosi powstanie ekumenicznej globalnej religii Jahvizmu/New Age i tak da do pieca że się nie pozbiera ani Pis ani kler.

     Polubienie

    • Oni sa na to przygotowani…. Spoko.
     Wmówią owieczkom strzyżonym, że szef zarządził
     i maszynka chrzciny-komunia-ślub-pogrzeb będzie się kręcić
     pasibrzuchom.

     Polubienie

   • Wysoce prawdopodobne nawet bez „przecieków”. Temat zastępczy i zasłona dymna.. Mnie i wielu ludziom ustawa do niczego nie jest potrzebna. Mam ukształtowane poczucie moralności i nie chciałabym, by jakiś „doktor” wyskrobał mnie z łona mamusi i dlatego nie zrobię tego innemu człowiekowi. Ktoś niemoralny zawsze znajdzie i wymówkę i usprawiedliwienie i sposób, by poza ustawą zrobić złą rzecz. Ustawy na człowieczeństwo nie działają. Działa (choć nie zawsze) dobry przykład i nauczanie. Nigdy nie zrozumiem jak matka może chcieć zgładzić nowe życie…jakie by nie było…. W tak samo pokrętny sposób tłumaczy się eutanazję, wojny czy szalbierstwa wszelkiego rodzaju. Naraziłam się Rudej, bo nie wierzę, że dałam jej do myślenia. Smutno mi i już. Pozdrawiam !

    Polubienie

    • O widzisz, a ja natomiast, jakby jakiś pasożyt się zalągł w moim brzuchu, to nie miałabym oporów przed aborcją. Bo wychodzę z tego założenia, że nie daję prawa żadnej duszy inkarnować się przeze mnie i każda, która by to zrobiła, zrobiłaby to wbrew mojej wolnej woli, zatem ja mam wolną wolę sobie ją usunąć.
     Tak btw, Ruda, ściskam 🙂

     Polubienie

  • Nie wprowadzą takiej ustawy bo wtedy większość kobiet wyjedzie za granicę czego można uniknąć jedynie stawiając wojsko na granicy ale to nie w tych czasach. Jak ty sobie wyobrażasz zachodzenie w ciąże w kraju gdzie roniąc grozi ci odsiadka? Logiczne że przynajmniej na czas ciąży wyjeżdżasz. Wiele takich osób zapewne już by nie wróciło zaznając życia zachodniego. Dlatego nie wprowadzą.

   Polubienie

   • Obyś miał rację w tym co mówisz, że nie wprowadzą. Wiesz, problemem jest tylko to że nie każdego stać na wyjazd…Kto ma pieniądze, ten wyjedzie, owszem.

    Polubienie

   • Ależ ONI CHCĄ by one wyjechały.

    By rodziły zwęglone, ciapate, kalekie …. Wszystko tylko nie BIAŁYCH ZDROWYCH POLAKÓW…. gotowych bronić Polski przed zakusami nazistowskich osadników jej przejęcia na własność..

    PO OWOCACH ICH POZNACIE….. antypolskie ZMIJOWE PLEMIE…..

    PIS właśnie pokazał iż „niedaleko leży od pełowskiej jabłoni”.

    Polubienie

    • Też tak uważam, w czerwcu będzie zalew od banderlandu…
     Gdzie zwolennicy pis-uuu?
     Macie teraz kacze opowieści..

     Jeszcze niejedna niespodzianka wyskoczy…

     Polubienie

    • Nie strasz bo ja mieszkam w Hrubieszowie 10 km. od Buga. I widzę ciągłe manewry i ćwiczenia wojskowe. I nie wiem czy banderowcy ich tak sobie wpuszczą jak zaczną macać i gwałcić ukrainki.

     Polubienie

    • Przecież isis się tam szkoli oficjalnie, to bracia przecież!
     Jarosz odwiedzał się z brodatymi..!
     Dostaną paszporty ukropskie, oficjalnie..

     Jakie manewry?!
     Pierwsze słyszę, ja mieszkam niedaleko makreli, tu policja
     niemiecka Polakom mandaty lepi!

     Polubienie

    • A u nas non stop są manewry wojsk. Non stop strzelania na poligonie i non stop latają helikoptery czy to wojskowe czy to straży granicznej. Ech czyli tak mają wejść do Polski poprzez paszporty ukraińskie. Ech to wszystko jest popierdolone. Kiedy tu się kurwa cos zmieni na lepsze.

     Polubienie

    • U nas był taki szał z ćwiczeniami w połowie zeszłego roku.
     Jeżdzili, latali bez przerwy..
     Teraz spokój, to u Was się zaczęło..
     Co te kurwy kombinują?
     Dobrze mówi Aleksander, że już w 2014 próbowali ruskich zaatakować.
     Ale Polacy nie maja interesu (Wołyń), żeby ginać za nich.
     Zostaje im rozpierducha inna, Putin pokazał w Syrii co ma, lekko się posrali..
     To spróbują inaczej.
     Jeszcze śmierdząca makrela zapłaciła turasom 6 mld. za to!

     ==UKRAINIE GROZI GŁÓD – ALARMUJE ONZ

     Nawet 300 tysięcy ludzi na Ukrainie zmaga się z problemem braku pożywienia i wymaga pilnej pomocy humanitarnej. 1,5 miliona do tej pory zetknęło się z problemem głodu. To wstrząsające wyniki raportu Światowego Programu Żywnościowego ONZ, największej organizacji humanitarnej….

     Dalej–>> http://strajk.eu/ukrainie-grozi-glod-alarmuje-onz/ ==

     Tam wystarczy iskra i się wszystko rozpieprzy..

     ==OPZZ BĘDZIE WSPIERAĆ UKRAIŃSKICH PRACOWNIKÓW

     25 marca w Kijowie Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Stowarzyszenie „Ukraina-Polska” podpisały protokół dotyczący współpracy. Uroczystość podpisania protokołu przez przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jana Guza i Prezesa Stowarzyszenia „Ukraina-Polska” Jurija Kariagina odbyła się w kijowskim Instytucie Demografii i Studiów Społecznych im. M. W. Ptuchi. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele OPZZ, Federacji Związków Zawodowych Ukrainy i Ambasady RP w Kijowie….

     [..]Szacunkowe dane wskazują, że w Polsce może przebywać nawet 800 tysięcy pracowników[..]

     http://rownosc.info.pl/news/opzz-bedzie-wspierac-ukrainskich-pracownikow/ ==

     U kolegi w firmie tyra koło 30 ukropków, chwala ich sobie, wiele nie chca, zdyscyplinowani.
     Normalna 5 kolumna..

     Polubienie

    • No wiesz piąta nie piąta ale nie należy wrzucać wszystkich ukraińców do banderowskiego kotła. U nas taka mas bo uciekają przed poborem i zesłaniem na front Donbaski. TO dlatego taka masa ukraińskich pracowników czy studentów. To dlatego można powiedzieć armia ukraińska praktycznie rzecz biorąc nie istnieje tylko samozwańcze bataliony AZOW i jeszcze jakiś walczą z Ruską armią. Te bataliony to banderowcy ale nie tylko. Wiesz u mnie to dopiero cała mas albo w Lublinie to samo. Wystarczy przyjechać do Lubelskiego czy Podkarpackiego województwa i czujesz się jak byś był w innym kraju, Wszędzie ta masa chachłytów z tym parszywym językiem brrrrrrr. Nie cierpię ukraińskiego języka. Przy nim język rosyjski to poezja.

     Polubienie

    • Może nie, rozróżnisz?
     Naszych już nie ma z 6 mln…
     Takie stworzyli warunki, ”firma w okienku w jeden dzień”, tylko
     na zus nie starcza!

     Tak się wyludnia narody..

     No to macie wesoło………….

     Polubienie

    • Rozróżnię bo mam z nimi doczynienia od wielu lat wynika to z faktu mojej przygranicznej miejscowości. Więc doskonale wyczuję kto jest z Kaukazu a kto z Lwowa.

     Polubienie

    • Jasne, rozumiem, ale większosć prawego sektora i innych sektorów jest w
     zachodniej ukropii, a i w necie mnóstwo ich się udziela.
     Spacyfikowali neon24 np.

     Polubienie

    • TO w takim razie będę musiał kupić broń na czarnym rynku. Między innymi pistolet Vist oraz AKs. Kałach kosztuje około 3000 zł. z amunicją na czarnym rynku.

     Polubienie

    • Kupić można, sam za wiele nie pokozaczysz.

     Zastanawiam się co mamy w magazynach.
     Co prawda kartę zdałem, kazali, ale do 60-tki jeszcze trochę brakuje.
     Sa plotki, że ”włatcy much” posprzedawali masę broni Arabom.

     Polubienie

    • Sam może i nie ale do obrony miru domowego i własnego gospodarstwa na jakiś czas wystarczy. A w mojej miesjcowości ( a zresztą mieszkam od niej jakieś niecały kilometr) jest jednostka wojskowa bliskiego i dalekiego rozpoznania. Elita wśród regularnych wojsk nie licząc wojsk specjalnych. TO 2 pułk rozpoznawczy im. Mjr. Hubala i kiedyś jak byłem za dzieciaka ze szkoły na strzelaniu to pokazywali nam magazyny broni oraz składy i jest tego trochę. Więc do obrony miasta powinno wystarczy. Drony mamy, hummery oraz honkery bojowe też a także helikoptery bojowe ze Świdnika. A przy okazji jako wsparcie straży granicznej też się przyda. A straż graniczna non stop lata od wielu lat ludzie przemycają chińczyków i wietnamczyków przez Bug nocą. Nie ma nocy aby jakiś helikopter nie latał.

     Polubienie

    • araby i azjaty to prawdziwa piata kolumna, coraz więcej tego gowna w wawce co krok to toksyczny kebab czy chinczyk a gluptale polskie kupuja to na potege co 5 minut a nie dojda ze jeżeli zaraz po zjedzeniu człowiek glodny to wlasnie się najadł soji z chlebem i chemikaliami a nie miesa…

     Polubienie

    • Na pierwszy rzut pójdzie na pewno Bundeswera, która wjedzie do Polski od strony Zgorzelca oraz na wysokości Poznania. I tylko tyle widzę zagrożeń militarnych. Cała reszta to wojny hybrydowy i podjazdowe np. zielone ludziki w postaci banderowców na lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. U nas W Hrubieszowie czy w takim Chełmie jest dobrze chroniona granica. Strażnicy są wprawieniu w boju i doświadczeni. Natomiast w Zamościu jest zmechanizowana brygada. To Bieszczady mają problem bo tam nie ma rzeki a tylko czysty teren dla ciapatych i innych najeźdzców.

     Polubienie

    • Pooddawali koszary ciapatym, ich armia to jakiś koszmar.
     W razie alarmu oczywiscie mogą się sprężyć, stare czołgi-złom odsprzedali nam.
     Niekompletne do działania, kabaret…

     Systemami komputerowymi F-16 sterują w Usa..
     Kur..a jak swoje traktują, gdzieś było o tym.
     Jak tu będzie kilkanaście tysięcy uzbrojonych nato-wców to ta
     mizerna armia nasza nawet nie kwiknie.
     Przy założeniu, że ktos przejrzy na oczy, bo na razie to też ”przyjaciele”.

     Polubienie

    • No nie lekceważyłbym tak Bundeswery. Tylko czekać aż zasadzą kopa Anielci Makrelci i posadzą na „tron” kanclerski jakiegoś oszołoma naśladującego Hitlera. I kwestia kilkunastu miesięcy i masz odbudowane Niemcy. Nie lekceważ tak Niemiec bo to poważny kraj a nie to co Polska. Tam się nikt nie pierdoli jak ma być ordung to będzie ordung.

     Polubienie

    • No tak te żydostwo to ta sama barbarzyńska bliskowschodnia mentalność co arabusy. A co z Polską co nas nie oczerniają bo pewnie się szykują na drugie Polin. Ani Polska ani Palestyna to nie są ich ojczyzny. Tylko księżyc jest ich ojczyzną i dlatego od niemal niepamiętnych czasów od zawsze nie mają swojej ojczyzny czy państwa tylko pasożydują na krajach europejskich czy anglosaskich.

     Polubienie

    • a dokładnie ksiezyc levan jest ich ojczyzna nie na darmo kazde jajkowe swieto jest wyznaczane przez polozenie księżyca i nigdy nie mamy stalej daty

     Polubienie

    • ,, No tak te żydostwo to ta sama barbarzyńska bliskowschodnia mentalność co arabusy. A co z Polską co nas nie oczerniają bo pewnie się szykują na drugie Polin.”

     No tak, kochany Roni, już prawie wszystko wiemy co nas osacza, co nam zagraża.
     Co mamy robić, jak przeciwdziałać konkretnie, namacalnie, aby się bronić?
     W imię czego się bronić? Bo to ważne. Co ma nam przyświecać, aby być zdeterminowanym? Co Kowalskiego, z własnej woli, obudzi w środku nocy, zanim ktoś walnie mu w łeb podczas snu?

     Bez odpowiedzi na te pytania będziemy tylko filozofować. Możemy przespać nasze możliwości, potencjał, który w nas drzemie i liczyć ,,nadziejnie”, że jutro będzie lepiej, podczas gdy ci na świecie, którym dzieje się dobrze, jutro wypracowują teraz!
     Więc jak Roni? Konkret, bo wszyscy tylko potrafimy rozpoznawać i diagnozować. A gdzie recepta, strategia, leczenie, rokowania?

     Czy któryś lekarz leczyłby skutecznie, widząc w swych zamierzeniach trupa?
     Nosz, do cholery nie!

     Jakie działania – realne – musimy podjąć?
     Polska nie jest jeszcze trupem, choć wiele hien czeka cierpliwie z oddalenia na ten stan.
     Myślę, że wszystko wskazuje na takie zagęszczenie wydarzeń w Europie i na świecie, że rozkminianie o nich czas najwyższy zamienić na działanie …
     Czy dobrze myślę?

     Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta mądrość, odnośnie sytuacji w Europie, nie ma już zastosowania. W grę wchodzi powstrzymanie choroby i być może, że zabiegiem przy użyciu skalpela.

     Polubienie

    • jabłonowski dobrze czuje ze zydogeba putin podobnie jak stalin chce slowian napuszczać na siebie a także na arabow żeby się wykrwawiali w niekończących się ogniskach zapalnych, teraz Donbas, jutro nasze granice wschodnie, dobrze ze hamery-ke sciagamy bo by putin i jego generałowie już w wawie sztuczne flagi robili, tyle Rosjan zginelo w Donbasie ze juz pala zwloki w przewoźnych krematoriach w stanach przynajmniej wracają w trumnach do kraju

     Polubienie

    • wole ukrainca niż azjate turasa czy araba, Ukrainki sa do rany przyloz pracują itd. zyczylbym sobie żeby takie polki byly

     Polubienie

   • A Ty jako standardowy przedstawiciel płci mędrców i zdobywców składasz się z przenikliwego umysłu, niezłomnego charakteru i duszy czystej jak kryształ.. no i twardego jak głaz pyrtka na którym wieczorem nosisz ręczniki do kąpieli xD Weź wróć do browca i meczyku którego zasad pewnie i tak nie ogarniasz ale udajesz żeby kumple się nie rechotali zamiast podpinać się pod sukcesy Tesli, Newtona i innych tylko dlatego że masz siusiaka jak oni. A tak wgl to wszystkie kobiety kurwy oprócz matki babki i siostry ;>

    Polubienie

  • ja bym z ta delikatnoscia nie przesadzal -_-, każdy facet jakby zaszedł w ciaze to by miał ataki paniki co 50 minut, tylko mocna psychika kobieca potrafi to wytrzymać -_- , gwałt wynika z roznicy w atrakcyjności, np barbarzynca ma program rozprzestrzeniania swoich genow i to wlasnie robi a ze zadna nie chcą jego wielbłądziej geby to musi na sile, kiedyś jak wszyscy byli w normie i w jednej rasie atrakcyjności nie bylo z tym problemu, nie było chorob wenerycznych, sekta koscielna nie istniała, seks nie był napiętnowany, każdy mogl i chciał bez moralnego kaca z każdym, no a dzisiaj jest jak jest. Kazde biale madre i ladne dziecko jest na wage zlota, jedyna nasza bronia jest rozmnazanie, nawet w Hollywood przegrywamy walke z barbarzyncami spotkac czysta biala blondynke w filmie graniczy prawie z cudem, nawet gwiezdne wojny zmurzynialy juz, czasem mozna jeszcze takie biale wioski spotkać na bialrusi i ukrainie gdzie wszyscy sa ladni i nie ma seks stresu, nauki kościelne kaza dbac o swoja rodzine a reszta niech se idzie jebac dlatego jest tak ciężko wychować dziecko w katolicyzmie, a w bezbożnym prlu gdzie dzieci jadly u sąsiada sąsiadki ciotki nikt z tym nie miał problemu a dzisiaj dziecko jest ograniczane do 20 letniej meczarni z rodzicami którzy rzadko sa kompatybilni i dzieciak sie meczy a tak moglo by sobie np mieszkac z ciotka czy babcia która bardziej lubialo, czy uganiać się z rówieśnikami a nie ciagle te stare geby ogladac live czy w tv co się nie lubieja bawic usmiechac i wszystkiego zabraniają, PRL był najbliżej slowianskiego idealu społecznego, lecz go zydomongoly nwkd i ub szybko dość wykonczyly zabiedzily zdemonizowaly itd nadawaly nam „wolna” europe multi kurwi i w końcu dopieli swego, cos większego jak np francja czy polska nie da się efektywnie zarzadzac, dlatego widzimy zamordyzm w molochach typu chiny czy stany czy rosja czy (nie)nasza EU, im mniejszy kraj im mniej ras w nim tym się lepiej zyje i jest więcej przewidywalności wolności i prawie zero przestępstw, w multi kurwi stanach 1 procent ludności siedzi w wiezieniu tj 3 miliony, to tak jakby u nas siedziało w kiciu 400 tysięcy ludzi i tym kraje molochy się koncza już nie mowiac o karze śmierci w krajach molocha, gdzie może jest to juz konieczność, po mojemu jakby przeobrazić wsie w miasta przestepczosc by znikla/spadla a tak mendy się chowają po lasach i lepiankach i robia swoje rodzinom i sąsiadom, na wsi nie ma tygodnia żeby koles nie zajebal kogos tasakiem czy nozem, w tym aspekcie wsie arabskie i polskie niczym się nie roznia, wysoka fanatyczna religijność agresywność i przestepczosc, w bezreligijnej albo malo przynajmniej wawie nie slyszalem o takim czyms jeszcze, koscioly sa puste w zasadzie no może poza swietami które powinny być zabronione, powinnismy mieć swieta astronomiczne przyrodnicze itd. a nie tam te z dzizusem sw maria czy jan, co to za jakas mania przytaczania biblii przy każdej sposobności jakbyśmy nie mieli egharta tolla younga czy innych, będziemy się rozsmakowywać w pustynnych dziełach to w koncu dostaniemy ta pustynie obiecana, nie zabijaj nie kradnij nie trzeba do tego przykazan kseizycowych bozkow ET żeby wiedzieć ze to zle ale sa oczywiście wyjątki w casach wojny i głodu itd. a ustepow w przykazaniach próżno by szukac, kazdy ma moralność w sobie pewnych rzeczy trzeba się nauczyć a spoleczenstwo samo pięknie wychowuje nieopierzonych wiec po co ten caly cyrk z religiami
   namaste duszyczki

   Polubienie

 4. nie byłbym taki pewny tego -„nie wprowadzą”…rozumiem panikę rudej i wcale jej się „nie dziwuję”…jakoś tak nikt z Was nie kojarzy, że dziwnym zbiegiem okoliczności temat pojawia się w przededniu kolejnej masówki ciapatych na Jewropę i to jak niektórzy sądzą ma przebiegać przez nasz kraj od strony Ukrainy…czy muszę dalej pisać , czym to śmierdzi????
  …obym się mylił, nie chcę bardziej rudej straszyć…miłych snów zatem – ruda…

  Polubienie

 5. Nie czytałem artykułu ale na sam tytuł jestem w stanie odpowiedzieć że żaden z nas ani żadne ze zwierząt nie jest w stanie rządzić czymkolwiek na tej planecie, ani prawdopodobnie, w tym wszechświecie. Jesteśmy marionetkami natury. Zaakceptuj to albo kłóć się z naturą i ją niszcz. Albo to albo tamto. Nie ma innej opcji. Zawsze fascynowała mnie myśl że sądzimy że jakieś tam plemie wybranych żydów, rotszyldów czy innych rokefelernych jest „inne” w swojej strukturze od natury ludzkiej. Powiedz Ty mi Polaku Drogi co byś zrobił jakbyś był dyktatorem i miałbyś we swym władaniu cały ten naród? Być może narobiłbyś dużo „dobra” ale właśnie ta natura ludzka , której się wyzbywamy ciągle(być może przez tych co nam nadali te sztuczne gierki w bierki) zmusza nas do podejmowania pewnych ważnych decyzji dotyczących naszego przetrwania. Teraz powiedzi mi o co dbasz? O przetrwanie? Swoje? Swoich dzieci? Gatunku ludzkiego? Moze zostalismy stworzeni po to by doić te planete do końca a potem zmykamy w otchłań? A może…. Jakie to ma znaczenie powiedzi mi? Co chcesz uratować? Ludzkość? Ludzkość odkąd osiągnęła samoświadomość i jest w stanie myśleć o wszystkim i o niczym tylko niszczy i wynaturza się coraz dalej i głębiej w otchłań chuj wie czego. A Ty nadal tkwisz w tym gównie. I marzysz że będzie lepiej. Po chuj? Na chuj ci przyszłość gatunku ludzkiego – powiedz mi? Na chuj ci przyszłość twych dzieci? Wszyscy umrzemy – to być może lepiej dla tej planety a nawet jeśli nie, to może sama owa planeta się z detronizuje do najmniejszych cząsteczek we wszechświecie jeśli będzie taka potrzeba. Moje GŁÓWNE PYTANIE BRZMI: Dlaczego się przejmujesz takim bzdetami? Żyjesz(może tak, może nie), prawda? Masz ciało i tylko tyle wiesz. Reszta to przypuszczenia.

  Polubienie

 6. Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule. Rządzą oczywiście elity to chyba oczywiste natomiast bardziej obstaję za opcją nr.1. Człowieka naprawdę światłego poznaje się m.in. po tym że nie złamie go gównopropaganda, ogłupiająca popkultura. Bo co to za inteligent skoro nie potrafi krytycznie analizować rzeczywistości? Na tym polega inteligencja, otwarty umysł. Załóżmy że tworzymy coś na kształt kibucu, enklawa oddzielona od lewackiego przekazu. Edukacja nastawiona na jednostkę i wydobywanie jej naturalnych talentów, nauka na podwórku itp. Jeśli wśród takich dzieci trafi się typowe łatwoformowalne (które obecnie np. brzydzi się czytelnictwem bo dawali w szkole nudne lektury) to nawet mając indywidualny tok nauczania pod kątem elity będzie po prostu znać na pamieć więcej informacji, wzorów. Plastyczność (w sensie jak chorągiewka na wietrze) wyklucza bycie odkrywcą i łamanie schematów bo skoro nie potrafisz wyłamać się ze schematu popkultury i śmieciowej edukacji to jak możesz odkryć koło lub nowy pierwiastek? 😀 Zresztą dowodem na to są kołtuńscy doktorzy i buraczani profesorowie, daleko nie trzeba szukać. Są przykładem wiedzy umieszczonej w ciasnym móżdżku – niby tam jest ale nic z tego nie wynika. Uważam że nie ma co się przejmować ogłupianiem. Prawdziwy talent i tak przetrwa. Jeżeli ktoś ma zadatki na literata to nie zniechęcimy go do tego zadając nudne lektury do czytania.

  Polubienie

  • Mądrze napisane. Choć zawsze zastanawia mnie, jakie szanse samorozwoju i dojścia do prawdziwej wiedzy i świadomości ma dziecko wychowywane w kołtuńskiej rodzinie, na kołtuńskiej telewizji i w bylejakiej szkole…… Przerażają mnie te nierówne szanse. Ja miałam trochę szczęścia i genialnie prawego dziadziusia, miałam wiele wartościowych „rzeczy” podanych na tacy… nie wszyscy mieli. Choć wcale ich to nie powinno usprawiedliwiać. A jednak im dużo trudniej……… A co do tego „kto rządzi światem” – banalne pytanie dla ludzi rzeczywiście znających Biblię i jej przekaz – światem rządzi Szatan ! Ot i cała prawda. 1 Jana 5:19 „Cały świat leży w mocy niegodziwca” – oczywiście do czasu. Niestety wielu ludzi podąża jego śladami i idą jak bezmyślne istoty na zagładę…….Ach……

   Polubienie

   • niegodziwiec z centralnym biurem w ksiezycu zarzadza tylko 4ma wewnetrznymi planetami, w tym nasza, może się to wydawac z naszego punktu albo jana ze to caly swiat, ale to tylko mala czastka, pozostala czescia zarzadzaja
    god-ziwcy z andomedy, wielblady z islmu wiedza ze allach mieszka w ksiezycu

    Polubienie

 7. Nie ma kobiet, nie ma narodu i jest WOLNA ZIEMIA do zasiedlenia przez nazistów od tory.

  I to jest, w połączeniu z „umożliwieniem tylko gminom zydowskim zakupu ziemi w polin”, pisdzielczy wkład w budowanie judeopolonii z polin.

  Po co jest taka ciagota na PRZYŁĄCZENIE UKRAIŃSKIEGO BANKRUTA do DOJNEJ KROWY zwanej polin, ciagota za jaką najbardziej gardłują nazistowskie środowiska od ideologii nazizmu, Ziemi Obiecanej czy Rasy Panów.

  Po co takie

  „10001001001 pisze:
  4 Kwiecień 2016 o 06:45 (powyżej)”

  ROZPOWSZECHNIAJĄ BREDNIE o jakowych związkach nazistów od tory ze Słowianami jakoby to „byli bracia”.

  iSSrael płonie i się szarańcza przymierza do najazdu na polin ale wcześniej trza się pozbyć Polaków. Penalizacja ciąż ROZWIĄŻĘ PROBLEM Z ICH RODZENIEM bo się PRZESTANĄ RODZIĆ……

  I to jest wkład pisdzielców w niszczenie Polskiego Narodu…..
  .
  Taki rzeczywisty….. kryjący się za ich bogoojczyźnianą narracją….. o budowaniu „”sytej polski”….. dla żydów i innych banderowskich szumowin….. już się śliniących na myśl o zagarnięciu jej wszystkich bogact.

  Polubienie

  • Smutna ale prawda.

   ==„Znowu robią z nas głupków medialnych w ramach programu 500+

   Rządzący zabiorą wszystkim po 700 PLN żeby dać niektórym 500 PLN.
   Urośnie armia urzędników do tego rozdawnictwa.
   Przemilcza się gorliwie fakt nierewaloryzowanej od 10 lat KWOTY WOLNEJ OD PODATKU dla k a ż d e g o podatnika która powinna wynosić 13.492 PLN na głowę a tera wynosi 3.091 PLN ! W Anglii kwota wolna jest 20 RAZY większa niż w Polsce !! polskabieda.com
   DO PRZEMYŚLENIA DLA WSZYSTKICH :
   1.Kwota wolna od podatku powinna być gwarantowanym minimum socjalnym umożliwiająca godne przeżycie (czyli musi wystarczyć na jedzenie ubranie i opłatę mieszkania).

   Wszelkie daniny dla Państwa dopiero powyżej tej kwoty.

   2.W normalnym kraju kwota wolna od podatku jest po to żeby obywatel miał minimum socjalne.
   W krajach europejskich dominują progresywne stawki podatku, przekraczające nawet 50 proc. (Szwecja 57 proc., Portugalia 56,5 proc., Holandia 52 proc.).

   3.W wielu krajach wysokie stawki podatkowe połączone są z dużymi kwotami wolnymi od podatku. W tym zestawieniu na pierwszym miejscu znajduje się Cypr z kwotą 19,5 tys. euro, w drugiej na tej liście Finlandii kwota wolna od podatku wynosi 16,1 tys. euro, a w Wielkiej Brytanii ok. 13,5 tys. euro.
   W Polsce kwota wolna od podatku wynosi zaledwie ok. 750 euro.

   Polacy mają w UE najniższą kwotę wolną od podatków 3.091 zł !!

   4. Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii 10600 funtów (około 60 tys. zł).
   W Hiszpanii kwota ta jest 25 razy wyższa niż w Polsce (około 75 000 zł – 17707 Euro), na Cyprze prawie 30 razy (19 500 Euro), Finlandia – 16 100 Euro – około 67 400zł. Nawet w bankrutującej Grecji – 21 000 zł!

   5.Ale nie dość, że na podwyżkę kwoty wolnej nie mamy co liczyć, to jeszcze z roku na rok jest ona niższa. W ustawie podatkowej nie ma mechanizmu jej waloryzacji. W Polsce się łupi i straszy najbiedniejszych!

   6. Kto jest najmądrzejszym narodem na świecie? Żydzi? W Izraelu kwota wolna od podatku wynosi 62 400 szekli (53 760 zł) rocznie, czyli ta izraelska jest ponad 17 razy wyższa! Skala podatku od dochodów osobistych w Izraelu jest skrajnie progresywna. Od 10 procent do 48 procent. Nowy 50-procentowy próg wprowadzono w 2013 roku od dochodów powyżej 811 572 szekli (prawie 700 tysięczy zł) rocznie.

   7. Nawet kraje tzw. III Świata nie okradają tak swoich obywateli jak Polska !!

   Oto przykłady kwoty wolnej od podatku przeliczonej na złotówki: Kolumbia 47 512 zł , Ekwador 31 752 zł, Botswana 12 938 zł, Namibia 12.166zł, Maroko 11.171zł, Indie 10.015 zł, POLSKA – jedynie 3.091zł !!!!!

   8.Dlaczego Kambodża – najbiedniejszy kraj świata ma tę kwotę 3 razy wyższą niż Polska? Premier Kambodży podniósł kwotę wolną od podatku do 800 tys. rieli miesięcznie, co rocznie po przewalutowaniu wynosi ok. 8640 zł.

   W Polsce ta suma jest prawie trzy razy mniejsza.

   9.Polski sejm pod wodzą PO i PSL odrzucił projekt ustawy, która podwyższałaby próg dochodu wolnego od podatku. Parę dni temu PiS odrzucił w głosowaniu podwyższenie kwoty wolnej w Sejmie. W tej chwili nie trzeba płacić podatku dochodowego, jeśli w ciągu CAŁEGO roku nie zarobiliśmy więcej niż 3.091 zł. Zarabiając choćby złotówkę więcej, taki podatek trzeba już zapłacić.

   10.Oznacza to, że osoby na progu skrajnego ubóstwa, którzy miesięcznie zarabiają powyżej 257 zł, muszą część tej kwoty zwrócić państwu. Tymczasem w Kambodży, jednym z najbiedniejszych państw świata, kwotę wolną od podatku podniesiono. W tym azjatyckim państwie dochód narodowy na jednego mieszkańca w 2013 roku wyniósł ok.1 tys. dol. .W Polsce PKB jest 14 razy większe (dokładnie to 13.648/dol. na osobę)

   11.Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że diety polskich posłów są wolne od podatku dochodowego do wysokości 27 360 zł w skali roku!!! DLACZEGO???? Reszta polskiego społeczeństwa musi się zadowolić kwotą wolną od podatku, która jest blisko 9-razy niższa i wynosi zaledwie 3.091 zł.

   BRAWO POSŁOWIE !!!!! Co na to RZECZNIK PRAW i TRYBUNAL ?!?!!==

   Niewolnicy!

   Polubienie

 8. historie ziemi dzielimy na przed księżycową i po księżycową, od 13500 lat mamy po księżycową ze wszystkimi jej „mankamentami” glownie z mordowaniem ras białych czy ich powolnym mordowaniem to jest usilnym miksowaniem z rasami ciemnych barbarzyncow z afryki i arabi , u arkadianow tak zawsze określano historię cos jak my dzisiaj przed krystusem i po krystusie, co jest zupełnie bez sensu rownie jak stopnie faradaja czyli jak zimno jest 20 jak goraco to 90, ciężko się wyznac na tym, poki księżyc nie odleci bediem mieli jak mamy czyli ustwiczne zmniejszanie populacji czystych białych, podpalani nie sa w stanie stworzyć zadnej cywilizacji podobnie jak ich kuzyni genetyczni murzyni i mieszanie się nimi wlasnie tym grozi

  Polubienie

   • my nie, ale księżycowi do rozbicia nas na proszek ixi jak najbardziej, 3 nasze planety księżycowi starli juz na proszek, no ok na tzw pasy asteroidów wiec tak maja takie możliwości, może jakby księżycowi pozwolili nam ponawiercać otwory i zainstalować w nich caly nasz arsenal jadrowy to może by go ruszylo w osi o jakies 2 cm… -_- , problem w tym ze nie ma zadnego szaleńca który by np odwazyl by się bezpiecznie przewieźć z ziemi materialy jadrowe, co 5ty autobus nasa nie dojezdza do celu albo jak dojedzie nie wraca albo nie odpowiada np pare lat -_-

    Polubienie

 9. Witam, cały powyższy artykuł jak i niektóre Wasze wypowiedzi mocno przywodzi mi na myśl książkę METRO2035 (Dmitry Glukhovsky). Ostrzegam, że po opisie moja wypowiedź będzie zawierała streszczenie, krótką analizę i moje osobiste wnioski tego dzieła, czyli jeden wielki SPOILER. 😉 Polecam tą literaturę jak i 2 wcześniejsze części, Glukhovsky’ego bardzo przyjemnie się czyta, widać, że chłop ma łeb na karku, sprawnie łączy to wszystko, co już tak naprawdę wiemy od zawsze, a przy okazji gość wysuwa osobiste ciekawe wnioski z tego wszystkiego.

  OPIS KSIĄŻKI
  ,,Miejsce człowieka nie jest pod ziemią. Żyjecie w tunelach jak robaki! Tu nie ma dla was jutra. Metro to cmentarz. Nie będziemy tu ludźmi. Nie stworzymy niczego nowego. Nie rozwiniemy się. Chorujemy tu. Wyradzamy się. Nie ma powietrza. Nie ma miejsca. Jest ciasno.

  Trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała. Całe miasta obróciły się w proch i pył. Przestał istnieć transport, zamarła komunikacja. Radio milczy na wszystkich częstotliwościach. W Moskwie przeżyli tylko ci, którzy przy wtórze syren alarmowych zdążyli dobiec do bram metra. Tam, na głębokości dziesiątek metrów, na stacjach i w tunelach, ludzie próbują przeczekać koniec cywilizacji. W miejsce utraconego ogromnego świata stworzyli swój własny ułomny światek. Czepiają się życia i ani myślą się poddać. Pewnie marzą o powrocie na powierzchnie – kiedyś, kiedy obniży się poziom radiacji. I nie tracą nadziei na odnalezienie innych ocalałych…”

  >>>SPOILER<<<
  Głównym bohaterem tutaj jest znany z pierwszej części Artem. Zupełnie inny Artem. Dwa lata wcześniej popełnił błąd (według niego oczywiście, wszyscy mają go za superhero) – pomógł w eliminacji ,,czarnych" – mutantów, którzy pojawili się na powierzchni w wyniku skutków radiacji po wojnie nuklearnej. Coś na wzór bardziej rozwiniętego człowieka, posiadali m.in zdolności telepatii i pewnie masę innych, czego oczywiście typowy Janusz nie zrozumie i przez to się obawia. Najlepiej zniszczyć w pieron. Artem dostał przebłysku, ale niestety było już za późno. Poczucie winy nakreśliło mu nowy cel życia w metrze – chce znaleźć innych pozostałych. Z biegiem książki natrafia na co nowe poszlaki, w końcu dowiaduje się, że tak reszta świata też przeżyła, tylko wszystko to jest utajnione, nie może wyjść na światło dzienne. Ociera się wiele razy o śmierć składając wszystkie elementy w jedną całość, po czym wiecie do czego dochodzi?? Do samego szczytu władzy metra, ociekających tłuszczem wieprzy żyjących sobie wygodnie i na bogato w osobnym bunkrze (co by się z plebsem i smrodem nie mieszać). Jeden z tych rządzących zdecydował się wprowadzić go w ten świat, wtajemniczyć w jak to wszystko wygląda. Robi to zaskakująco chętnie. Dlaczego?? Bo dobrze wie, że a. nikt mu nie uwierzy b. uznają go za świra c. nawet jeśli garstka łyknie to i tak mają 1000000+ do przewagi. Cieszy go również fakt, że na biednego Artema spada to brzemię prawdy, po czym wypuszcza go z powrotem wolno w świat. Co robi Artem?? Nie poddaje się. Zbiera grupę ludzi ze stacji na której żył, tych zaufanych i po prostu zwykłych znajomych, przekazuje im to wszystko. Proponuje – jedźmy, tam dalej na powierzchni jest normalne życie, nie gnijmy pod tą ziemią! Jesteście oszukiwani, manipulowani, po to by inni mieli z tego frajdę! By garstce żyło się lepiej waszym kosztem! Reakcja ludzi – tyś jest świr, psychiczny, jak to tak można gadać, jedź sobie sam w pieron i hen, niech cię zeżrą zmutowane kałamarnice co tam łażą po powierzchni, precz odejdź od nas, siejesz jakieś herezje akysz! Kto stanął po stronie Artema?? 3 osoby. Jego ojczym – zażądca stacji – oczywiście mu wierzył, ale pozostał bierny, skoro taka jest wola ludu, on ich nie może też zostawić samych, żeby wyruszyć z nim w podróż. Jego żona, która nie do końca dowierzała w to wszystko, czuła lekkie zwątpienie, ale jako jedyna wybrała się z nim w podróż. Oraz mały chłopczyk, który bardzo to chciał z nim się zabrać, wyrywał się matce z płaczem mamo ale ja chcem, nie nigdzie nie jedziesz, nie słuchaj tego oszołoma, mamo ale ja chce, nie on gada głupoty, mamo proszę nie i koniec marsz do spania….. No i Artem wyruszył wraz ze swoją ukochaną w nieznane, w poszukiwaniu lepszego świata….
  Według mnie książka pełna jest symboliki, metafor, alegorii, powiązań ze światem religii, wierzeń, historii, praw rządzących na tym świecie, wszystko oczywiście zgrabnie przekazane. Artem dążył do poznania prawdy, miał wyrzuty sumienia, uważał, że tak jest w stanie pomóc ludziom metra – pokazanie im jej i wyciągnięcie na powierzchnię. Doszedł do niej, do tych rządzących – no i co z tego?? Cóż mu to dało oprócz samego faktu wiedzy w tym temacie?? Czy ważnym jest w naszym życiu to jakie są mechanizmy władzy, sami rządzący?? Dobrze wiedzieć, ale nie ma co się na to zamykać i się tym kierować. Tutaj odnośnie tematu artykułu – kto nami rządzi?? Spoko, gdybajmy sobie ten tamten sramten to ugrupowanie może jeszcze w koalicji z tamtą sektą, no ale co z tego?? Nie ma co się zagłębiać, równie dobrze nie musisz wiedzieć nic w tym temacie. Albo już wiesz, przekazujesz tą wiedzę innym, wsiadasz w samochód tak jak Artem i jedziesz dalej. W poszukiwaniu nowej wiedzy?? Czy czegoś innego?? Lepszego świata?? Masz już jeden przecież – swój. Dziwi mnie czasem to zainteresowanie życiem innych, przepraszam za wyrażenie, zjebów – celebrytów, rządzących czy całej masy ludzi, którzy oprócz, znowu przepraszam za wyrażenie, chujni nic wartościowego nie mają do przekazania. Trochę strata czasu.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

 10. Dżihadzisci to identycznie to samo co żydzi obaj niszczą inną kulture i plują innym w twarz uważają się za naród wyższy. Czyżby żydzi spostrzegli konkurenta do okupacji Europy którą sami tak bardzo chcą zająć a w Polsce utworzyć swoją ziemie obiecaną.

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s