Banki i tajna władza

Zwolennikom Korwina i Petru. Destrukcyjne i nowotworowe fundamenty kapitalizmu

Zwolennikom Korwina i Petru. Destrukcyjne i nowotworowe fundamenty kapitalizmu

kapitalizm wady i krytykaArtykuł ten dedykuję zwolennikom dwóch polityków, którzy jeszcze bardziej chcą dokręcić nam kapitalistyczną śrubę. A mianowicie zwolennikom Ryszarda Petru i Janusza Korwina Mikke. Wiecie co myślę o sprawach obyczajowych i tematach zastępczych elektryzujących media. Otóż mam je gdzieś.

Zawsze staram się dotrzeć do samego rdzenia problemu. Prawda ma to do siebie, że ma strukturę cebuli – naszego warzywa narodowego. Ma wiele warstw. Na samym wierzchu mamy dwie warstwy skorupy cebuli – są one niejadalne i w zasadzie martwe. Obieramy z nich cebulę i wyrzucamy je. Mają one chronić wnętrze cebuli. W naszym rozumowaniu, te niejadalne i wyrzucane do kosza warstwy cebuli, to to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. A więc: polityczna poprawność, skurwiała i zakłamana do granic debata publiczna „gadających głów„, tematy zastępcze (in vitra, geje, feministki, gender, Madzia z Sosnowca).

Dalej czyli głębiej, jest medycyna, nauka, ekonomia i polityka, z ich zakłamaniem, korupcją, fałszowaniem rzeczywistości.. Lista jest długa. Dyskusję o ekonomii uważam chyba za najbardziej zakłamaną i zafałszowaną. A dlaczego? Bo dotyczy ona tego, co fundamentalne. Czyli nie tylko bytu jednostek, ale także bytów całych narodów.

Dzisiejszy kapitalistyczny wzrost gospodarczy może imponować, ale nikt nie mówi, że jest on de facto wzrostem nowotworowym. Wzrasta niczym nowotwór na zdrowej tkance. Wysysa i przetrawia jej zasoby. A na koniec następuje to co zawsze w takich sytuacjach – zgon organizmu. W tym przypadku możliwe jest to, że jeśli nie wyrwiemy Ziemi z rąk psychopatów, to zagłada ludzkości i całej biosfery jest niemal pewna.

Jeszcze odnośnie psychopatów. Na pewno znasz teorie o tym, jak żydzi, masoni czy illuminaci mają rządzić całą planetą. Są to teorie spiskowe, mniej lub bardziej potwierdzone. Mało kto jednak mówi o teorii spiskowej, która została potwierdzona badaniami naukowymi. Na tę teorię jest niemal całkowite embargo medialne. Otóż nie wiemy czy illuminaci rządzą światem, nie wiemy czy taka organizacja w ogóle istnieje. Ale wiemy o tym, kto naprawdę rządzi światem, i co ciekawe, nauka też to potwierdziła.

Otóż ŚWIATEM RZĄDZĄ PSYCHOPACI. Były przed laty robione badania nad menedżerami bardzo wysokiego szczebla i innymi finansistami z nowojorskiej Wall Street (giełda). Co się okazało? Wśród nich była bardzo duża nadreprezentacja psychopatów. Psychopatami była większość z nich. Filmy sensacyjne, kryminalne i horrory, pokazujące psychopatów z nożami, uśpiły czujność społeczeństwa. A tu okazuje się, że psychopaci nie tylko są szanowanymi i poważanymi członkami wszystkich społeczności. Okazało się, że rządzą oni Ziemią.

Temat ten był wiele razy poruszany na mojej stronie. Zaledwie kilka antysystemowych portali w Polsce porusza to zagadnienie, w tym właśnie mój. Dlaczego? Ponieważ największa i najbardziej ukrywana konspiracja świata, to konspiracja drapieżników (psychopatów, kapitalistów i innych) nad ich ofiarami. Ty zdecyduj czy wolisz czytać już tysięczny tekst o illuminatach i innych bajkach, czy treści bardziej wiarygodne i sprawdzone.

Ale do rzeczy: psychopaci są więc bankierami, finansistami, kapitalistami, biznesmenami, politykami, ekonomistami, naukowcami, ekspertami, prawnikami, urzędnikami, lekarzami, kapłanami różnych religii (tak, tak, odwieczny i nierozerwalny sojusz tronu i ołtarza) itp itd. Pozostaje wciąż otwartym pytanie, dlaczego tak się dzieje. Być może chodzi o sposób, w jaki jest skonfigurowana ta planeta i jej świadomość zbiorowa. Wydaje się ona nagradzać zło (czyli m.in. psychopatów) i karać ludzi dobrej woli. Wydaje mi się, że żyjemy na planecie piekła (czyśćca), planecie więziennej.

Ale wróćmy do samej istoty kapitalizmu

Źródło: niewygodne.info.pl

Źródło: niewygodne.info.pl

Otóż świat został tak podzielony, by banki narodowe były tzw „NIEZALEŻNE„, co jest totalną bzdurą, i by to one były zajęte generowaniem pieniądza do gospodarki. Jest to bzdurą, ponieważ nie ma mowy o żadnej niezależności FED, NBP i każdego innego banku narodowego. Bankami narodowymi wszystkich państw od dawien dawna rządzą ludzie z bankierskiego nadania. Realizują oni politykę kartelu bankowego, a więc politykę światowej elity, a nie politykę społeczeństw, narodów, państw.

Banki narodowe kontrolują więc emisję pieniądza (waluty). Czym jest pieniądz? Z tym ekonomicznym półświatkiem jest związana tak ogromna ilość manipulacji, że to temat na całą profesurę, i to niejedną. Wymienię kilka głównych.

 1. pieniądz jest PAPIEREM DŁUŻNYM. Zostało to tak skonstruowane przez inżynierów kreatywnej ekonomii, że w momencie gdy bank narodowy emituje 1 złotówkę, to jest ona obarczona już na starcie kilkunastoma, kilkudziesięcioma groszami DŁUGU. Ale to nie koniec manipulacji, a dopiero początek.
 2. za te pieniądze które już na starcie są obciążone długiem, generowane / zaciągane są kolejne i kolejne długi. Czym jest kredyt? Czy to hipoteczny, czy to mieszkaniowy, samochodowy, gotówkowy? Kredyt jest mechanizmem tworzenia pustego pieniądza. Bowiem bank pożycza Ci pieniądze, których tak naprawdę NIE MA i nigdy nie miał. Za to wymaga, byś Ty oddał mu gotówkę wypracowaną w realnej gospodarce. W skarbcu banku znajduje się np miliard dolarów żywej, prawdziwej gotówki, czy jej odpowiednika w złocie. Zaś bank corocznie udziela kredytów np na bilion dolarów lub więcej. Ta zasada dotyczy wszystkich banków. Oznacza to, że w ciągu roku taki bank generuje bilion dolarów pustego pieniądza, co oczywiście powoduje powstawanie inflacji.
 3. inflacja jest mechanizmem nowotworowym kapitalizmu. Cały system ekonomiczny świata został tak pomyślany, że bogactwo i zasoby są nieustannie zasysane od dołów (biedoty) ku samej górze światowej piramidy władzy. W efekcie biedni stają się coraz biedniejsi, a bogaci stają się coraz bogatsi. Tylko tyle i aż tyle. Wystarczy zrozumieć sens zdań które przed chwilą napisałem pogrubionymi, czarnymi literami, by zrozumieć po co tak naprawdę został stworzony kapitalizm. Inflacja jak i tworzone przez kapitalistycznych polityków podatki, są mechanizmami które umożliwiają nieustanny, globalny transfer kapitału ku górze.
 4. wygenerowanie choćby biliona dolarów bez żadnego pokrycia jest dla inżynierów kreatywnej ekonomii przysłowiową bułką z masłem. To tylko naciśnięcie kilku guzików. Tak robiono wiele razy, np podczas kryzysu gospodarczego z roku 2008. Rezerwa Federalna USA wygenerowała ogromną ilość pustej gotówki, zupełnie bez pokrycia. 700 miliardów dolarów wpompowano tylko w jeden bank. A tych banków które ratowano (co było przestępstwem, zbrodnią, bo one powinny upaść) było dużo więcej. Jednocześnie rząd USA i FED poddały te pieniądze „hibernacji„. Nie mogą one być ani wpompowane w realną gospodarkę ani w żaden sposób obracane, bowiem to spowodowałoby bardzo szybką, ekonomiczną katastrofę.
 5. generalnie im mocniejsza waluta tym lepiej dla zwykłych ludzi. To zrozumiałe – za mocny pieniądz możesz kupić więcej. Jednak im słabsza waluta, tym lepiej dla kapitalistów i biznesu. To dlatego narodowy bank polski od zawsze zaniża wartość polskiej złotówki. Gdy w Niemczech obowiązującą walutą była marka, to zaniżano wartość złotówki dwa razy względem marki. Teraz zaniża się wartość naszej waluty około cztery razy względem euro. To tłumaczy fenomen polskich głodowych pensji. Ceny mamy takie jak w Niemczech, zaś zarobki cztery razy mniejsze. A teraz zagadka, i trochę teoria spiskowa. Wiadomo, że w Wielkiej Brytanii jest bankowe centrum planety – tak zwane Corporation of London, odwieczna stolica ekonomii i konspiracji. I zgadnijcie – która waluta światowa jest najmocniejsza i dlaczego funt brytyjski?

gospodarka i ekonomiaCzym się różnią dwa wolnorynkowe ugrupowania w Polsce – partia KORWiN Janusza Korwina Mikke, i partia Nowoczesna Ryszarda Petru? Przede wszystkim mentalnością. Tyle i tylko tyle. Nowoczesna jest lewicowa, KORWiN jest prawicowy, i obie partię popierają agresywny, wręcz brutalny kapitalizm. A więc jeden i ten sam system, różnią się jedynie etykietkami.

Nowoczesną popierają cyniczne i wyrachowane lemingi (właśnie omawiani tu psychopaci). Mają oni już dużo pieniędzy, są zachłanni, nie liczą się z nikim (np z biedującymi Kowalskimi) i chcą mieć jeszcze więcej. Dlatego głosują na bankiera (a właściwie: bankstera) Petru, który obiecuje dokręcić śrubę biedującym Kowalskim jeszcze bardziej, i wziąć za mordę kraj. Po to, by był dalej drenowany przez zagraniczne korporacje i kartele, i by jego lemingi miały jeszcze więcej pieniędzy.

Przecież sam Petru porównywał Platformę Obywatelską do starej Nokii, zaś swoje ugrupowanie polityczne do najnowszego modelu iPhone’a. Więc sami wiecie, jaka to jest mentalność. Co do Korwina i jego owianych legendą zwolenników, aktywnych szczególnie agresywnie w internecie.. Są to w ogromnej większości ludzie przed ukończeniem studiów. Większość z nich w ogóle nie pracowała u typowego Janusza Cebulaka, polskiego kapitalisty. Który płaci max 2000 zł, każe pracować 12 godzin dziennie, nie liczy się z pracownikami, ma gdzieś prawa pracownicze, drze się na pracowników, mobbinguje, molestuje seksualnie. Nierzadko bije czy zastrasza za pomocą „ludzi z miasta„.

Popracujcie drodzy korwiniści w takich warunkach choć rok, i potem wypowiadajcie się na poważne tematy. Poważne tematy powinny być zarezerwowane dla ludzi dorosłych i dojrzałych do tych tematów. Korwin łączy drapieżny, agresywny kapitalizm z treściami antysystemowymi i wolnościowymi. Jest to wg mnie połączenie tak skrajnie absurdalne, że nie wiem już czy śmiać się czy płakać. Przecież to system ekonomiczny planety (a więc dziki kapitalizm) jest jednym z filarów podpierających sam rdzeń ziemskiego matrixa.

Korwin i Petru obiecują więc utopię kapitalistyczną. Korwin w wersji antysystemowej, prawicowej. Kłopot w tym, że nie ma ani jednego kraju na świecie, gdzie utopie Korwina by funkcjonowała. Ani jednego. I nigdy nie będzie. Psychologiczne i systemowe fundamenty utopii były u mnie wiele razy poruszane. Nie czas na to. Dobrze, a co z kapitalistyczną utopią w stylu Petru, czyli kapitalistyczną gospodarczo i lewacką obyczajowo? Ona niby funkcjonuje. Jednak gdyby się bliżej przyjrzeć, to można stwierdzić, że ten system nie tylko jest niewydolny.

On jest w fazie zapaści i ciągnie za sobą całą planetę i jej biosferę. Przez ten lewacki, neoliberalny system, mamy multi-kulti, islamską inwazję i z milion innych problemów. Które prowadzą całą cywilizację ku katastrofie. Na zakończenie wkleję jeszcze dwie ważne treści.

Najpierw wpis Witolda Gadowskiego:

Cytuję: „Za dwadzieścia lat Polskę urządzą moi dzisiejsi studenci. Zachowa się w niej nieco zawadiackości uczestników pochodów ku czci Żołnierzy Niezłomnych i stadionowych opraw, ale będzie to skansen. Będzie to Polska jak biały ryż, jak przecedzona kaszka. Polska pozbawiona swoich właściwości, także tych mocno irytujących.

Ostatnio zapytałem moich studentów, czym dla nich jest ojczyzna. Odpowiedzieli, że jest dla nich językiem. Za język, za możliwość rozmowy w rodzinnym narzeczu są jeszcze skłonni walczyć. Język ich łączy i… niewiele poza nim. Nie mają wspólnych fascynacji, wspólnych lektur, wspólnych idoli. Nie bardzo chce się im buntować, bo niby przeciwko czemu? To pierwsze jako tako najedzone i bezpieczne pokolenie we współczesnej Polsce. Nie jest wojownicze, nie stara się niczego podważać ani burzyć.

Za co są skłonni walczyć? Za internet. Właściwie tylko odcięcie dostępu do internetu może wywołać u nich spontaniczny odruch zbiorowego buntu. Internet jest ich wolnością, jest jednak również pułapką, w którą wpadają jak pozbawione radaru pszczoły. Internet ich łączy, ale jednocześnie atomizuje w realności.

Być może piszę tak, bo całkiem już zdziadziałem, bo wszedłem w okres starczego skrzeczenia. Być może. Ale przekonajcie mnie, że dzisiejsze dwudziestolatki są jeszcze w stanie chuliganić w imię wolności. Ba, że wolność jest dla nich w ogóle jakąś istotną wartością. Widzę przed sobą pokolenie pokornych przeżuwaczy, parzystokopytnych, leniwie pogodzonych ze zgotowanym im losem.”
Autor: Witold Gadowski

A potem komentarz blogera przerobiony trochę przeze mnie:

Cytuje: „27 lat na to ciężko pracowaliście! Bez dnia wytchnienia i bez opamiętania! A teraz jak polski system i globalna cywilizacja się sypie, to wasze grzechy i błędy zrzucacie na tych młodych? Których wyzyskujecie i okradacie w majestacie kapitalizmu i tak zwanego prawa! I oni mają to naprawiać, budować cywilizację, „by żyło się lepiej” – ale ELITOM czyli wam?! Bez żartów! Pierdolcie się! Ostatni zgasi światło, kręcicie sznur sami na siebie.

Dziwicie się?! A kto im taki syf ekonomiczny stworzył?! Wy! Wasze pokolenie dzisiejszych 40, 50 i 60 i 70 latków! To uciekają jak mogą! Polska krajem starych ludzi! Bez dzieci i nadziei! Trzeba było myśleć o przyszłości w 1989 roku a nie godzić się na jakieś czarne grube kreski Mazowieckich, Wałęsów, Balcerowiczów i innych skurwysynów.

Setki tysięcy jeśli nie miliony tych, którzy w 1989 roku miało 20 lat, i uwierzyło kapitalistom i komuchom, dziś nie są nawet właścicielami rowerów.. Całe szczęście, że miliony ludzi morzonych głodem po prostu uciekło, czym zabezpieczyło byt narodu. Na obczyźnie, ale zabezpieczyło – transfery miliardów funtów, dolarów i euro do Polski robią swoje, w zasadzie ratują gospodarkę. Ci, co zostali, są marginesem społecznym pomimo tego że byli uczciwi!”
Autor: MiziaForum

Autor artykułu: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

13 odpowiedzi »

 1. ale tu rzadko (taki eufemizm od w sumie nigdy) bywaja fanatycy pacholkow FEDu wiec tytul lekko nie ten teges. na pudelku byłoby latwej. ale merytorycznie swietne. ogolnie pozytywna alternatywa ma pewien problem. walcuje się w swoim sosie i ma wrazenie, ze jest nas od metra ale bywam czasem w pewnej korporacji z uwagi na temat meskodamski i tam jest setka debili jak nie lepiej. kochają petru. daje im wrazenie bycia w awantgardzie. sa cool, obsluguja pisuary na fotokomorke bez mrugniecia okiem. czek in i czek autuja się na lotniskach jakby się tam urodzili, „fizykalnie sa w korpo”, znaja skrotu jak OFYE, maja mundury z ZARA MEN… takie partie dizajnuje się w zakompleksionych kraikach jak Polska, Slowacja, Meksyk. w Szwajcarii nigdy by nie powstala. tak mi się to spontanicznie przypomniało:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubu_Kr%C3%B3l_czyli_Polacy

  Polubienie

 2. tak spontanicznie dorzucę jeszcze Jarku, ze system finansowy (nie bedacy systemem ekonomicznym a systemem władzy) działa jak totolotek. wielu się sklada a jeden laduje na jachcie z lalami na silikonach i kolumbijska maczka. ten system napedza pycha. czasem widziałem jak pyszny głupek chwalil mi się, ze dostal z lokaty kilka procent odsetek. nie wiedział jednak, ze kredyty udzielane całym narodom, jedostka i przemyslowi drenują go na 40 do 50% w cenach produktów (VATu, akcyzy itp. nie licze). gdybyśmy mieli system nieonkologiczny ceny spadlyby o polowe albo pracowalibyśmy tylko do srody. latwo zauwazyc ile osob musi się zlozyc bezcennymi udezeniami serca na rezydencje, jachty, samoloty i temu podobny badziew (no dobra samoloty sa cool .-) i to dla jednego psychola. ile w ramch piramidy osb zginelo w wypadkach, ile małżonki wykonaly kanapek do pracy, ile samobojst, zdrad, lez. piramida – ot co!

  Polubienie

  • Chinom jeszcze trochę brakuje do wizji Korwina, przede wszystkim dlatego, że jest tam mnóstwo państwowych firm, ziemię trzeba dzierżawić od państwa, własności prywatnej jest tyle co kot napłakał.

   Polubienie

    • tyle ze Polacy juz powinni znac te wszystkie programy religijno-systemowe.Mielismy komunizm pozniej kapitalizm i wszystkim rzadzily te same klany.Tak na przemian dziadziusiowie propagowali bloszewizm i stosowali to w uboju rytualno-masowym ,broniacych sie Polakow,betonujac ich pod stadionami ,w budynkach UB i pod przyszlymi autostradami(stadion x-lecia w 55 wybudowany zostal na cmentarzysku polakow zolnierzy wykletych ,zakopywanych tam po cichu a budujac stadion narodowy bylo prosciej zalac betonowa plyte na ponad 1 metra !zelbetonu !aby te trupy nie powylazily przy kopaniu,a gawiedzi sie wmowilo ze trawa ma solidne podloze,tyle ze zapomnieli o odwodnieniu,bo niby jakie na betonie) .Pozniej ich dzieci dokanczaly to co rodzice zaczeli, czyli demontowac komune i przejmowac majatek tych co nie dobili a wszystko pod szyldem ,caly czas korporacji PKWN juz dzielonej miedzy chazarami niemieckimi i rosyjskimi oczywsicie dal nas Polakow aby zylo nam sie lepiej.

     Dzis widzimy ryje na ekranie scierwoscieku szklanego jak z Déjà vu (weglarczyk-swiatlo ,borowski-bergman,stolzman-kwasniewski i tony innych),mamy klony medialne tych pierwszych zalozycieli PKWN-u ,bo dzis juz ich wnuczeta sa liderami medialno-rzadowymi czyli elity,ktore wioda nas ku lepszej przyszlosci technokratycznego-korporacjonizmu .Aby durni Polacy mysleli ,ze wszysko jest fajnie i dobrze nalezy nam montowac kwartalnie w mozgu pewne oprogramowania stosowane za pomoca ich mediow technologicznych ,abysmy sami chcieli dorownywac kroku temu co nam ukazuja czyli technologi oglupiajacej a prowadzacej do zidiocenia. Oczywsice te chazarskie typy maja swiadomosc iz nie moga utracic tego co ich dziadowie tak ciezko budowali ,bo przeciez nie nadarmo tyle krwi upuszczali(wsiakala w ziemie) z nas niewdziecznych Polakow (jaka nieoszczednosc i marnotrastwo bo w dzisiejszych czasach podstawia sie busy na rynek do odsysu slowianskiej krwi z mlodziezy a imprezy nazywane sa vampiriadami-szkoda z Polacy daja sie temu uwiesc za paczke kawy ,paczka i dzien wolnego) ,dlatego potrzeba takiego szKOD-u musi miec slusznosc .

     Polacy mieli juz wszystko i powinni juz sie zorientowac ,ze nie mozna tak dlugo sie dac rabowac i oglupiac ,bo jesli za dlugo to potrwa to skonczymy z gwiazda firmowa Rotchildow na fladze narodowej tak jak Chiny a wczesniej Rosja i na ich wzor bedziemy totalnymi niewolnikami z przerwa na rozrywke czyli oddawanie organow na czesci zamienne dla zamoznych chazarow. Tym razem nie bedzie juz ani komunizmu ani kapitalizmu,bedzie morda w kubel i bratnia pomoc i kto wie moze i z samych Chin,tak bynajmniej pamietam z opowiadan mego pradziada ,ktory wyczytal to w przepowiedniach iz chnczyk dojdzie do Wisly(ciul wie kiedy) . I pamietajmy szKODnik rzadi,szKODnik radzi,szKODnik nigdy was nie zdradzi!(nawet w czasie wizyty w kongresie USA ,kabluja na Polakow o ich zacietosci i upartosci ). Zreszta naczelny dowudca UE niejaki Tusk(w jezyku aborygenow tusk to klamca) tez tam pojechal na dywanik pewnie jak to powiedzil kiedys syn sb-eka niejaki Radek Sikor-ka”zrobic laske”

     Polubienie

    • chiny od zawsze na nas napadaly i nas mordowaly, caly czas gotuja technologie i zwiekszaja liczebność swojej już przeszlo 200 milionowej armi, eropa ma 300 milonow ludzi licząc wszystkich podpalanych a oni maja już prawie taka armie

     Polubienie

 3. fajna muza -_- , swiatem rzadza lunarni i ich dosc wezowo wygladajace ziemskie hybrydy zydoazjaci, wszystkie te illuminati sruminati nwo mozna se wsadzić, to tylko zaslona dymna przed hybrydami zydoazjatyckimi i ich bezpośrednimi przelozonymi szarakami sterującymi wszystkim z tylniego fotela, wszystko na ziemi od 13500 lat jest podporzadkowane lunarnym reptoidom typu yahwe=allah=biblijny bog, cale zloto i srebro swiata jest roznymi sposobami wysylane do księżyca bowiem każdy harcerz ktory czytal biblie wie ze „zloto i srebro naleza do pana”…, przeważnie wysylane jest z chin bo to cichociemny zbrodniczy kraj lunarnycg hybryd i z podziemnych szwajcarskich volt w gorze synaj, tak tak synaj, skad my to znamy ?… -_- , wogule niedziwne ze szwajcari zadne wojny sie nie imaja jakby pan w niebie ochranial… wiele opisow miejscowych tyczy się tej gory i niezidentyfikowanych swiatel ciagle odlatujących i przylatujacych z „nieba” od pana, jak ktos chce zwiedzić księżyc w srodku wystarczy zaczekać na takie swiatelko, odchodza mniejwiecej jak nasz pks, wiec nie wiadomo w sumie kiedy ale ja się poczeka na pewno cos złapiemy, także transporty do lunarnych sa z diego garsija island i z poludniowych stanow wg podobnego rozkładu jazdy -_-, 13000 lat już nas lunarni robia w chuj ograbiając ziemie ze wszystkiego cennego także naszej slowianskiej najczystszej genetyki – az dziw ze ten księżyc nie pojdzie na dno od takiego ciężaru.. lunarni raz udają dzi zu sa raz zlota swinie ze zlotym ryjem a to budde czy innego zlotego cieplodupnego tluscioszka, cos podobnie robi unia pracy przepraszam aws o przepraszam PartiaOszustow o przepraszam staroczesna… no bo wyborcom-owieczkom trzeba dawac nowa alternatywę…

  Polubienie

 4. A z drugiej strony wiele postulatów Korwina to postulaty strickte lewicowe, np. to, żeby nie być chytrym i wydawać pieniądze, żeby był szybszy przepływ gotówki, co zwiększyłoby dostęp do dóbr. Każdy kij ma dwa końce, jak już zostało gdzieś powiedziane.

  Polubienie

 5. Skoro typowy kapitalista jest psychopatą co patrzy tylko na zysk to jak nazwać lewicowca o gołębim sercu co twierdzi że w duchu solidarności wszystko powinno być wspólne ale sam wozi się maybachem i mieszka w pałacu tłumacząc to „słusznym wynagrodzeniem za trud włożony w budowę socjalizmu”? Proszę o przykłady 🙂

  Polubienie

 6. https://cyklista.wordpress.com/2016/03/31/nowa-ustawa-o-bratniej-pomocy-obcych-wojsk-wyposazonych-w-status-wojska-polskiego/

  „Rząd zaproponował wprowadzenie zmian w ustawie o pobycie wojsk obcych na terytorium RP, które zakładają m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii. Decyzje o tym miałby podejmować prezydent na wniosek szefa MON, bez konsultacji z Sejmem.

  Ustawa o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium wprowadza znaczące zmiany. Przede wszystkim, że: „zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium RP w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów”. W zgodzie prezydenta ma zostać określony cel pobytu oraz zakres uprawnień polskich sił zbrojnych przyznanych obcym wojskom na terytorium Polski.

  Zgodnie z uzasadnieniem, nowa ustawa ma szczególnie dotyczyć wojsk krajów NATO i UE. Miałyby one wzmacniać polskie siły zbrojne w czasie pokoju. A co więcej, posiadać takie uprawnienia, które przysługują siłom polskim. „Przyjęto, że obce wojska będą mogły mieć przyznane takie uprawnienia, jakie mają Siły Zbrojne RP” – czytamy na stronach Prezesa Rady Ministrów.

  Według tłumaczenia zawartego w uzasadnieniu, nowe regulacje są niezbędne dla możliwości szybkiego udzielenia Polsce wsparcia przez takie formacje, jak natowskie siły wysokiej gotowości. Dotyczy to zarówno działań o charakterze odstraszającym, jak i wymagającego użycia siły wojskowej na polskim terytorium lub w przestrzeni powietrznej naszego kraju.

  Jako argument przedstawiana jest również konieczność posiadania możliwości odpowiedzi na zagrożenia bezpieczeństwa, polegające na wywoływaniu konfliktów „pozornie wskazujących na ich wewnętrzny charakter”, a następnie prowadzących do stopniowego, gospodarczo-militarnego wyniszczania kraju „zaatakowanego”. Nowe regulacje miałyby pokazać potencjalnemu przeciwnikowi, że w czasie pokoju „nie ma żadnych ograniczeń prawnych” w użyciu wojsk państw członkowskich NATO i UE.

  „Może to znacznie utrudnić potencjalnemu przeciwnikowi podjęcie decyzji o rozpoczęciu aktywności na terytorium RP lub przechodzenie do kolejnych etapów działań militarnych (…), a co najmniej zniechęcić do podejmowania poważniejszych działań o charakterze zbrojnym, skoro w każdej chwili będzie mogła nastąpić reakcja militarna społeczności międzynarodowej” – czytamy w uzasadnieniu.

  Ponadto, projekt ma być niezbędny do skutecznego wdrożenia w życie „Planu działań na rzecz gotowości” (Readiness Action Plan), opracowanego przez NATO i mającego poprawić zdolności obronne Sojuszu.

  „Zmieniająca się sytuacja geopolityczna może wymusić działania wymagające zapewnienia praktycznie natychmiastowego wsparcia Sił Zbrojnych RP przez wojska obce (NATO) w sytuacji, gdy nie byłoby jeszcze podstaw do uruchomienia działań w trybie art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego (kolektywnej samoobrony)” – czytamy w uzasadnieniu.

  Zasadnicza rola w całym recesie decyzyjnym ma zostać powierzona Prezydentowi RP, który podejmuje decyzję na wniosek ministra obrony narodowej po uprzedniej zgodzie premiera. Tym samym nie jest tu wymagana zgoda Sejmu.

  Projekt ustawy został zaakceptowany przez Sejm w pierwszym czytaniu i skierowany do komisji sejmowych. Komisja Obrony Narodowej rekomenduje Sejmowi przyjęcie projektu zmiany ustawy.

  Bardzo krytycznie projekt ustawy ocenia poseł Robert Winnicki z Kukiz’15. „Uważam , że jest to PiSowska wersja ustawy 1066, o bratniej pomocy” – mówi poseł. „Posiadanie własnych sił zbrojnych i służb mających wyłączne kompetencje do wykonywania zadań na terytorium Polski jest atrybutem suwerennego państwa”. Zdaniem Winnickiego, tego rodzaju przepisy stwarzają niebezpieczny precedens, który mogą wykorzystać również przyszłe rządy. Podkreśla, że tego rodzaju przepisy to faktycznie wyraz słabości polskiego państwa, „które sygnalizuje, że nie jest w stanie samo zapewnić bezpieczeństwa na swoim terytorium”.

  …………………………………
  ten judeopolinowy PIS coraz bardziej staje się antypolski i prożydoski, na pewno pro usraelski … pierdoli im się w głowach coraz mocniej …

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s