Felietony i artykuły autorskie

Sami stwarzamy swój własny wszechświat!

Sami stwarzamy swój własny wszechświat!

szczescie w zyciuZnam wielu ludzi, którzy psioczą i narzekają na portal społecznościowy Facebook. W ogóle nie mam tutaj na myśli takich rzeczy jak szpiegowanie i cenzura. Jest to bardzo poważny problem. Szpiegowanie przy użyciu sztucznej inteligencji jak i terror politycznie poprawnej cenzury, to coraz bardziej dające się we znaki zagrożenia wolności.

Chodzi mi o ludzi którzy narzekają na facebooka dla zasady, „bo tak„, bo są tam same gówniane treści, bo jest tam sam chłam.. Ale chwila chwila! Przecież na facebooku są MILIARDY ludzi, reprezentujący wszystkie ziemskie poglądy, ideologie, schematy myślenia i postrzegania świata.. Na facebooku jest po prostu wszystko. Tak samo internet. Jest tam zgromadzona wiedza całej planety, wszystkich epok, kultur, narodów. Od wędkarstwa i zasad matematyki wyższej, aż po nowoczesną psychologię i tajniki okultyzmu.

Równie dobrze można powiedzieć:
Nie będę wchodził więcej do internetu, bo co rusz spotykam tam głupawe filmiki z You Tube przedstawiające najebanych Januszy i ich Grażyny. Idę po siekierę i rozpierdolę kompa i tableta w drobny mak.

I jest to zdanie równie głupie jak to wypowiadane o facebooku. Gdyż facebook jest wręcz idealnym odwzorowaniem starej, ezoterycznej zasady brzmiącej:

To ja stwarzam swój własny (wszech)świat!

Na facebooku jest wszystko (jako agregat treści i czasami kompletne, pełne treści, choć rzadziej). Na facebooku możesz więc oglądać wszystko. Co tylko zechcesz i co tylko dusza zapragnie. Możesz z jednej strony słuchać dowolnej muzyki. Możesz dyskutować, plotkować, kłócić się i dzielić się informacjami na każdy możliwy ziemski temat, jaki tylko istnieje.

Możesz też oglądać mózgojebne filmiki przedstawiające narąbanych Bóg wie jakimi substancjami przedstawicieli naszego nieszczęsnego ludzkiego gatunku. Ja czasami takie treści oglądam, i bywa że mnie bawią. Lubię też chamskie dowcipy i obrazki. Dalej: możesz również oglądać treści jeszcze bardziej odmóżdżające. Np „przemyślenia” swoich koleżków-Januszy o sporcie, piwie, samochodach, kobietach. Jak i „przemyślenia” swoich koleżanek, Karyn i Grażyn o makijażu, łobuzach którzy kochają mocniej i imprezach. Cudzysłowu użyłem w powyższych zdaniach nie bez powodu.

Możesz też się wkurzać przy innych treściach – przy tysięcznym zdjęciu jednego i tego samego noworodka, przy setnym w tym tygodniu zdjęciu brzucha ciążowego, przy obserwowaniu plotek, kłótni i rozmów o dupie maryni swoich znajomych. Tak, rzeczywiście, gdybym i ja to robił, to też bym znienawidził facebooka, tak jak co po niektórzy z Was. Ale po co to robić?

facebook 2Przecież równe dobrze możesz za pośrednictwem facebooka poznawać fascynujących ludzi, zdobywać i poszukiwać cennej wiedzy. Możesz szukać tam perełek muzycznych z gatunku muzycznego, który uwielbiasz a którego nie ma w ogóle w mediach. Możesz szukać i publikować informacje, które są znienawidzone i wyklęte z oficjalnej, zakłamanej debaty publicznej. Możesz po prostu wszystko co tylko chcesz.

Czy już rozumiesz do czego zmierzam?

facebookTo od Ciebie zależy, jak wykorzystasz to narzędzie, tę teoretyczną białą kartę (Tabula Rasa), jaką jest facebook. To zależy od Ciebie i Twojej woli – jakich ludzi dodasz jako znajomych, do jakich wydarzeń dołączysz, jakie strony zalajkujesz (polubisz). To, co wybierzesz dzięki swojej wolnej woli, będziesz miał. Czyń więc swoją wolę i wybieraj świadomie. To my stwarzamy swój własny wszechświat. Jednym z elementów naszego wszechświata jest oczywiście facebook. Ale nie tylko o niego chodzi.

Te same zasady dotyczą naszego życia realnego, choć tu te zasady manifestują się w nieco inny sposób. Co jest oczywiste. Jakiego masz życiowego partnera? Jakimi ludźmi się otaczasz w chwilach wolnych? A jakimi w pracy? To są fundamentalne pytania, bo wielu z nas, jeśli nie większość, wciąż nie potrafi zerwać więzi z ludźmi, którzy są po prostu toksyczni. Tak jak w wypadku tego facebooka. Zamiast poszukać ludzi, z którymi łączy nas jakaś wspólnota, trzymamy w znajomych ludzi, których wpisy są zwyczajnie irytujące, głupie, bezsensowne. I się tym denerwujemy, dla zasady. Po co?

Oczywiste jest to, że stwarzając swój własny (wszech)świat, napotkamy ograniczenia. Jest ich miliony milionów, i trzeba zdawać sobie z nich sprawę. Dzielą się one zazwyczaj na trzy kategorie:
-ograniczenia które narzucamy sobie sami na własną zgubę (iluzje podświadomości i umysłu logicznego);
-ograniczenia które narzuca na nas totalitarna w swej naturze struktura społeczna;
-ograniczenia wynikające z konstrukcji ziemskiego systemu (matrixa, hologramu, świata iluzji). A więc ograniczenia prawdziwe, realne.

Tylko pytanie, które są które? Bardzo często ograniczenia narzucane na nas przez totalitarne społeczeństwo, stają się naszymi ograniczeniami. Wpadają nam albo w umysł logiczny, albo jeszcze głębiej – w podświadomość. Psychologia opisała to bardzo destrukcyjne zjawisko wzdłuż i wszerz, w całej gamie książek, prac doktorskich, czy nawet naukowych eksperymentów. Gdyby ludzie czytali i znali tajniki zwykłej psychologii, to świat już byłby inny, lepszy. Socjotechnicy, ideologiczni szczekacze, agresywni marketingowcy i wszelcy inny czarni magowie ziemskiej iluzji mieliby znacznie trudniejsze zadanie.

Jednak ludzie zamiast psychologii, wiedzy, duchowości, prawdy – wolą oglądać tysięczny raz ten sam filmik, gdzie jakiś zawiany piwem z biedronki Janusz Cebulak krzyczy „Ale urwał„. Zgoda, ja też lubię czasami takie filmiki i grafiki oglądać, każdy lubi. Ale nie robię z takich treści głównego dania.

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

8 odpowiedzi »

 1. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/82463-donald-trump-slugus-chazarskiego-izraela

  „Trudno na tym etapie zrozumieć czy Donald Trump mówi odważnie/poważnie czy gada głupoty oślepiając pełnych nadziei Amerykanów.

  Kiedyś taką rolę pełnił Obama. Dzisiaj okazuje się, że kandyduje do roli jednego z największych sprzedawczyków narodu. Nic wartościowego nie zrobił dla USA. No może jedno. Nie rozpoczął III wojny światowej na miarę wojny globalnej. Poza tym uczynił wszystko co w jego mocy, aby Stanami rządziły korporacje, a międzynarodowa finansjera nie straciła swojego piedestału.

  Czy Donald Trump będzie inny?

  Może w pewnym stopniu, a równie dobrze skończy się na gadaniu.

  Jeżeli zostanie prezydentem, to nie wyobrażam sobie sytuacji, w której przeprowadziłby uczciwie śledztwo WTC i powiedział, że to robota wewnętrzna. Myślisz, że posadzi Busha do więzienia? A takie rzeczy obiecuje w kampanii.

  Albo krytykuje szczepionki. I co z tego?

  W jaki sposób chce wygrać z przemysłem medycznym?

  Tego już nie mówi.

  Przecież rynek medyczny przejął Rockefeller w latach 70-tych. Tylko tym uniwersytetom dał pieniądze, które zgodziły się przyjąć z góry narzucony program. To dlatego dzisiaj w USA i w Polsce rządzi medycyna korporacyjna, która więcej ma porażek, niż sukcesów. A porażki to śmierć milionów ludzi.

  Czy Trump to zmieni?

  Musiałby podkopać cały system. Ograć międzynarodową finansjerę.

  Dlaczego mam mieszane uczucia w stosunku do człowieka, który przynajmniej robi dużo szumu medialnego?

  21 marca 2016 roku pokazał jaką rolę pełni w wyścigu prezydenckim.

  W Waszyngtonie na konferencji AIPAC (American Israel Public Affairs Committee), organizacji uznawanej za największe w USA proizraelskie lobby powiedział:

  „Gdy ja będę prezydentem, to dni traktowania Izraela jako państwa drugiej kategorii skończą się z pierwszym dniem urzędowania. A jak ja coś mówię, to tak myślę”.Wyznał, że”kocha Izrael” powiedział na koniec, że jego córka Iwonka lada moment spodziewa się dziecka i „będzie to piękne żydowskie dziecko”.

  Nie bardzo rozumiem po co mówi takie rzeczy?

  Dlaczego kłania się do ziemi chazarskiemu Izraelowi?

  Skoro jego córka Iwonka urodzi żydowskie dziecko, to albo sam jest żydem, albo jego córka wyszła za żyda.

  Te słowa są również ciekawe:

  Obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, to natychmiast zaprosi do Białego domu „swego przyjaciela” premiera Izraela Benjamina Netanjahu oraz wirtualnie przeniesie izraelską stolicę z Tel Awiwu do Jerozolimy, uznając tę ostatnią.

  Co ciekawe, te słowa wcześniej wypowiedzieli wszyscy kandydaci na prezydenta…

  I niech ktoś powie, że malutki Izrael nie będzie kolejnym 8 mocarstwem. Już teraz wszyscy kandydaci kłaniają się Aszkenadom w pas. Pamiętam obraz, na którym aktorzyna i polityk Arnold Schwarzenegger skakał jak pajac z żydami w kółeczko.

  To wszystko jest tak jawne, oczywiste, podane na tacy, że nie potrzeba wygłaszać wniosków. Wystarczy przypomnieć sobie wystąpienie Benjamina Netanjahu w amerykańskim Kongresie. Witali go jak lidera. Mało tego, pojawił się tam po całkowitym poniżeniu Obamy – „Czy Netanjahu zeszmacił prezydenta USA?”.

  Kim będzie kolejny prezydent?

  Nie twierdzę, że Trump będzie kompletnym sprzedawczykiem. Andrzej Duda ma żonę żydówkę, kłania się Chazarom, a wygrywa na wielu polach. Jak do tej pory jest najlepszym prezydentem Polski po 1990 roku.

  Dlatego z dwójki złego, czyli Clinton i Trump, wolę Trumpa, bo przynajmniej wiele rzeczowych sloganów wygłasza. Clintonowa jest za bardzo skorumpowana z systemem międzynarodowej finansjery. Trump będzie miał możliwość czegoś dokonać. W końcu Izrael jest wrogiem międzynarodowej finansjery. Być może na tym dużym poletku coś wygra.

  Jedno jest pewne.

  USA zmierza do III wojny światowej. Zarówno Trump, jak i Clintonowa obiecali żydom Palestynę i Iran.

  A to już pachnie wojną.”

  Polubienie

 2. co do motyli, ginie od pestycydow najpiękniejszy motyl swiata monarch po naszemu paz królowej czy cos, jest petycja antymonsantowa żeby zabronić roundup, co do kandydatow do tronu, trump to clown, niby przełomowy ale clown, clinton to zmijoczarownica zdolna do wszystkiego

  Polubienie

  • Drogi gmo – cos pomyliłeś! Monarch to motyl żyjacy w Ameryce płn latajacy do Kanady i zimujacy w lesie w Meksyku. Jest jednym z największych na swiecie motyli. Moze faktycznie zagraża mu coś – wiec strata byłaby niepowetowana. Paź Królowej ozdabia nasze łąki.
   Trump – to faktycznie clown, ale mam nadzieje że pokona tą żmiję

   Polubienie

 3. Myslę ze tu bedzie dobre miejsce by wpisać swoją uwagę
  Czy ktokolwiek z was odważyłbysie napić wody z pobliskiej rzeki?
  Mysle ze nikt nie byłby na tyle [odważny] by zaryzykować chorobe. Jednak kiedys ludzie własnie tak pijali wode bez obawy i nie chorowali. W Afryce gdzieniegdzie i w Ameryce południowej dalej tak jest. Jak strasznie zdewastowaliśmy naszą żywicielkę! Czy kiedykolwiek zostanie to powstrzymane? Obawiam się że nie!
  Zaczynało sie niedostrzegalnie od garbiarni i farbiarni. Łaznie publiczne to był pikuś bo natura umiała sobie poradzić z glinka i mydlnicą. Jednak gdy przyszła saletra i ługi zaczęło się i tak trwa do dzisiaj. Jedno co sie zmienia to wzrastajaca agresywność ścieków w rzekach i ilość spływajacych nawozów. Brzęczą nam o ekologii, ale jak nie ma zysku wszystko odchodzi na bok! Na dodatek brzęczą o tym nam, ale decydenci [którzy faktycznie mogliby wiele zmienic] mają to w dupie
  Jak chętnie napiłbym sie wody ze strumyka

  Polubienie

  • Bogdanie polecam wodę ze źródła Michaliny i Stefana w Krościenku:)Woda pyszna ,nic nigdy mi tak w życiu nie smakowało jak woda z tego źródła i miejsce samo w sobie jest magiczne,przynajmniej ja tak czuję:)
   Dowiedziałam się niedawno,że wokół mojego miasta są źródła skąd można czerpać zdrową wodę.Rozejrzyj się więc Bogdanie wokół swojego miejsca zamieszkania i może też coś odkryjesz?Pozdrawiam:))

   Polubienie

  • @Bogdan – to jest właśnie pseudo-ekologia. Ekolodzy za pieniądze, gdy tylko dostaną kasę od korporacji, to spieprzają z miejsca protestu. Lewaccy ekolodzy zdradzili i zgwałcili matkę naturę, tak jak lewackie feministki zdradziły i zgwałciły kobiety wchodząc w sojusz z islamem.

   Polubienie

  • to już pod auspicjami Zeusowych raczej z ta woda -_- , sami nie jesteśmy w stanie zlikwidować przemyslu, chamskiej lichwy, niewolniczej pracy po 8-12 godzin niestety, teraz mi przyszlo do glowy ze ch i rz dodano nam zeby zmienić znaczenie niewygodnych slow np hamski był od wielkiego hana i było wiadomo ze mongol to barbarzynca a tak cham prez ch i w sumie nie wiadomo o co chodzi, to samo rz, ob-żyd-liwy i wiadomo o kogo chodzi a jak dodali r w ob-rzyd-liwym to już nie jest takie oczywiste… czy rzygac kiedyś było przez ż ? -_-

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s