Nauka wszechświat i wojsko

Ziemia to planeta-więzienie? Baśnie, legendy, książki i filmy mówią o tym od dawna..

Ziemia to planeta-więzienie? Mity, baśnie, książki i filmy mówią o tym od dawna..

globalna swiadomoscDziś proponuję Wam seans filmowy „Dark City” (mroczne miasto), czyli film z 1998 roku. Stary film, ale jakże metaforyczny i znamienny.

Niezliczona ilość mitów, baśni, legend, podań, bajek, książek, wierszy, filmów, a nawet gier komputerowych – zawiera ukryty, głęboki przekaz. Jest on podawany językiem metafor, archetypów, symboli. Ten, kto zna klucz interpretacyjny, wie jak odczytywać to przesłanie.

U całej reszty ludzi nie znających klucza interpretacyjnego, tego typu przekazy mają działać na podświadomość. Nie mówię oczywiście o wpływie złym. Język symboli i archetypów jest tak stary jak ludzkość i w zasadzie niewiele się zmienił na przestrzeni dziejów. Trafia on do ludzi, czasami nawet ich przebudza.. Bo ten język jest kompatybilny z tym, co jest od dawna zakodowane w głębi naszego jestestwa.

Film „Dark City” jest o tyle dobry, że tam pozwolono sobie na nieco więcej. „Zarządcy” planety Ziemi, czyli filmowego miasta Dark City pogrążonego w wiecznych ciemnościach (metafora nieświadomego żywota na naszej planecie piekła) zostali pokazani jako istoty z duszą zbiorową, która się rozpada. Ich cywilizacja wyposażona w jedną, zbiorową duszę, umiera, razem z tą duszą.

Zostali oni przedstawieni trochę jako nasi ziemscy naukowcy-racjonaliści-sceptycy, z ich „mędrca szkiełkiem i okiem„. Nie rozumieli oni tego, że ludzie posiadają wiele dusz. I że odpowiedzi na ważne pytania nie należy szukać w umyśle logicznym, który zawsze jest zawodny, powolny, zakręcony.. Ale w tym, co ludzie nazywają Strefą Serca.

Filmowy raj utracony, sielskie i słoneczne miejsce z dzieciństwa wielu mieszkańców pogrążonego w wiecznym mroku miasta, to Shell Beach. Czyli bajkowa plaża nad słonecznym oceanem. Nikt jednak nie wie, jak tam trafić.. A odpowiedź na pytanie gdzie jest to miejsce, jest wręcz szokująca. Jednak po największej burzy i najciemniejszej nocy, możemy w końcu zobaczyć upragniony wschód słońca na niebie.

duchowośćI jeszcze jedno: filmy takie jak Truman Show, polska Seksmisja czy omawiany tu Dark City, zawierają element wspólny – symboliczną BARIERĘ odgradzającą świat iluzji od… Polecam więc obejrzeć film – trwa 1 godzinę i 36 minut:

Dark City (Mroczne Miasto) (1998) (Lektor PL) – aby odtworzyć film, kliknij na poniższy link:
http://www.cda.pl/video/12745428

Przeczytaj też inne wpisy z mojej strony o tej tematyce:
Życie jest sztuką umierania i pożegnań..
Ziemia jest planetą piekła a dusze na niej są więźniami. Jak się uwolnić?
Ziemia jest planetą piekła, a my jesteśmy więźniami. Czy jest nadzieja na zmianę?
Czy Bóg nas nienawidzi? Bierze on stronę zła
Czy chrześcijański „bóg” nas nienawidzi? Cytaty biblijne
„Ja jestem życiem i służę życiu”. Globalny kryzys to choroba, która ma uleczyć planetę

Autor tekstu: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

 

Reklamy

18 odpowiedzi »

 1. „W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje. Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem (Thewlis), tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks (Thierry) i czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat..”

  Polubienie

  • „Orwellowska wizja bezosobowego, wyjałowionego świata, w którym 42-letni Andreas przybywa do obcego miasta, nie wiedząc jak i dlaczego się tam znalazł. Jednak czeka tu na niego dom, praca, a nawet dziewczyna. Z czasem Andreas nabiera przekonania, że z tego miejsca nie ma ucieczki. Poznaje Hugona, który prowadzi go do piwnicy swego domu i pokazuje tajemną szczelinę w ścianie, przez którą Andreas słyszy cudowną muzykę, przywołującą na myśl wszystko to, czego brakuje w jego życiu. Być może szczelina jest braną do innego, lepszego świata. Andreas i Hugo planują ucieczkę.

   Sarkastyczny i przyciemniony obraz życia w dobrobycie w krajach skandynawskich, w społeczeństwie, którego wszelkie problemy są rozwiązane. Współczucie jest zbyteczne – jego miejsce zajęła pusta życzliwość. Urządzanie kuchni zastąpiło miłość, a towarzyskie rytuały – przyjaźń. Normalność w całej swej groteskowości.”

   Polubienie

 2. http://www.polskatimes.pl/fakty/a/belgia-zamach-bombowy-na-lotnisku-w-brukseli-jest-wielu-rannych-zdjeciavideo,9772222/

  „Eksplozje miały miejsce w hali odlotów, jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchów. Miejscowe media przypominają, iż do zdarzenia doszło cztery dni po aresztowaniu w stolicy Belgii Salaha Abdeslama, głównego podejrzanego o dokonanie zamachów w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku, w których zginęło 130 osób. Jak opisywali świadkowie eksplozji wśród pasażerów powstała panika, zarządzono natychmiastową ewakuację budynku, na podłodze było potłuczone szkło oraz elementy metalowe. Jedno ze źródeł mówiło, iż do jednego z wybuchów doszło w pobliżu odprawy samolotów linii American Airlines. Dziennikarz Sky News Alex Rossi był w tym czasie na lotnisku: – Robiłem zakupy w sklepie wolnocłowym na lotnisku Zaventem, kiedy doszło do eksplozji. Były to dwa wybuchy. Czułem się tak jakby budynek się dosłownie poruszył. Było pełno kurzu i dymu. Widziałem ludzi, którzy byli pobrudzeni, niektórzy byli ranni. Pierwsze co przyszło mi na myśl, to to, że mieliśmy do czynienia z zamachem terrorystycznym, dodawał wspomniany dziennikarz. Informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone. Nie wiadomo też, jak wiele osób zostało rannych po tych wybuchach na lotnisku położonym od Brukseli około 12 kilometrów. Władze zdecydowały o zawieszeniu ruchu pociągów na lotnisko.

  Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/fakty/a/belgia-zamach-bombowy-na-lotnisku-w-brukseli-jest-wielu-rannych-zdjeciavideo,9772222/

  Polubienie

  • Mnie z kolei szokuje że gina zwykli spokojni ludzie zamiast Martina Schulza, Angeli Merkel i Donalda Tuska którzy faktycznie sa odpowiedzialni za zaistniałą sytuację

   Polubienie

   • no tak to jest minus ale nie ma innego wyjscia, jak troche zginie to uratuja wszystkich innych i zachod sie opamieta przed sprowadzaniem robactwa ludzkiego

    Polubienie

    • Nie wierze w to co napisałeś.
     Jesli miało by tak być – to po Paryżu już by wrzało, a po Kolonii wywozili by ich w bydlecych wagonach.
     Ludzie sa głupi!
     Wybrali swoich przedstawicieli do zarzadzania państwami i unią, a teraz ci [przedstawiciele] chca narzucac jakieś swoje chore pomysły i sterować ludźmi. Powinni byc natychmiast wyhuśtani na masztach unii dla przykładu razem z wieloma nauczycielami Koranu
     Nie pamietam dokładnie, ale po Kraku był król Lechii panujacy przez 4 godz. Wyciagnieto go z uczty koronacyjnej i rozerwano końmi po tym jak dowiedziano sie ze oszukał w trakcie ubiegania sie o korone. Można! – można!
     Mamy piekne przykłady tylko nie potrafimy z nich korzystać

     Polubienie

    • nie potrafimy zabijac w tym tkwi problem, jakie konie ? w pysk 99 procent boi sie walnac, widziales co te ruskie chojraki robili przed zarzneciem zamiast odgryzc kolesiowi aorte np to zakrywali oczy rekami albo biernie czekali, to wlasnie 1000 lat religi zrobilo z lehitami

     Polubienie

 3. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-gospodarka-swiatowa/item/81814-niemcy-sciagaja-zloto-zza-granicy-w-przyspieszonym-tempie

  „Niemiecki Bank Federalny w przyspieszonym tempie ściąga zapasy złota Niemiec z zagranicznych magazynów, powiedział w niedzielę prezydent Bundesbanku Jens Weidman.

  Według słów bankiera, trwają prace zgodne z przyjętą przez Niemcy nową koncepcją przechowywania złota, m.in. do 2020 roku do Frankfurtu powinna zostać przewieziona około połowa całego zapasu złota Niemiec.

  „Od czasu, kiedy przyjęta została nowa koncepcja magazynów, do Frankfurtu zostało dostarczonych 366 ton złota o łącznej wartości około 11,5 miliardów euro. W ten sposób przechowywanych jest obecnie około 1400 ton albo 41,5% naszych zapasów złota. Trzymamy się harmonogramu” — cytuje oświadczenie Weidmana kompania Deutsche Welle. Według słów ekonomisty, pozostała część zapasów będzie przechowywana w Nowym Jorku i Londynie, a umowa o przechowywaniu niemieckiego złota w magazynach francuskiego Banku Centralnego w Paryżu zostanie rozwiązana.

  Weidman odnotował, że złoty zapas, de facto, jest dla Niemiec dodatkową rezerwą walutową. Zgodnie z danymi Bundesbanku, złote rezerwy Niemiec wynoszą około 3400 ton i są drugą rezerwą na świecie pod względem wartości po rezerwach Stanów Zjednoczonych.

  Wcześniej informowano, że Waszyngton zrezygnował z wydania od razu znacznej części niemieckich zapasów, ograniczając się do 10%.

  Złote zapasy stanowią nie tylko gwarancję dla niemieckiego przemysłu, ale i w określonym stopniu stabilizują wspólną Europę, zapewniając w niej wiodącą rolę Niemiec. Władze zaczęły formowanie złotej rezerwy w 1951 roku po boomie ekonomicznym w Niemczech.”

  ………….
  wojna idzie, aszkenazi IV rzesza dostałą cynk od zwierzchnika USraela, więc kurwy germańskie szybko zbierają zasoby złota, które w większości jest POLSKI, bo te kurwy nam ukradły, zbliża się kolaps monetarnego systemu i wojna w Europie …

  Polubienie

 4. jak nie bedzie zarcia to sie tym zlotem nie najedza a ludy tez tym nie nakarmia. Swoja droga ,ze przy tkaich srodkach ostroznosci na lotniskach,zabezpieczeniach i masz..niespodzianka -bomba.Cale 2 tygodnie ganiali szefow tych niby jakis terorystow po Brukseli i mialo byc spokojnie a tu klops. Na moje oko nie wylapali tych terorystow co nalezy w parlamencie UE i ich szefa Tuska-klamczucha,a mogli tez zwinac towarzyszke Merkel i jej kolege Sorosa.

  Polubienie

 5. „Belgia, kolejny atak na wolność, czyli święto Ishtar.

  Jak to wszystko ładnie się układa, w Belgi odnaleziono fałszywego przywódcę ( Osoba Salah Abdeslam – nie istnieje, ale miło, że tworzycie nowe postacie w dramacie wymyślonego życia. ) zamachów fałszywej flagi we Francji, i natychmiast w ekspresowym tępie, jak na zamówienie telewizji i rządu, następuje fałszywy atak bombowy.

  Kolejny sposób ma odebranie swobód obywatelskich i wytworzenie międzynarodowego, europejskiego państwa policyjnego. Widzicie policjantów z obcych krajów, obce armie i otwierające się biura CIA, FBI, Mossadu, FSB …, lepiej dobrze popatrzcie …

  https://ligaswiatanews.wordpress.com/2016/03/21/421/

  http://swiatowaliga.blogspot.com/…/przerazajaca-armia-new-w…

  http://ligaswiata.blogspot.com/…/fema-100-miast-ktore-zosta…

  Strach na święta, ustawy antyterrorystyczne do koszyczka, co ten chory rząd, dla was robi, chwytając was w pułapkę manipulacji. ?!

  https://manipulanci.wordpress.com/…/14/historia-manipulacji/

  https://manipulanci.wordpress.com/2016/03/14/58/

  Zwiększona ilość obcych wojsk i funkcjonariuszy w Polsce, właśnie o tym rozmawia się na zamkniętej konferencji sztabu kryzysowego.

  I co, panowie politycy, wasze handlowe państwo jest fikcją …

  Wszystko widzimy, słyszymy i dopisujemy do listy waszych zbrodni przeciw narodowi polskiemu.

  Atak „żołnierzy”, zwerbowanych przez CIA i Mossad, wiąże się nieodłącznie z okultyzmem – prawem elit do zarządzania tłumem niewolników.

  Atak nastąpił 22.03, 7 to liczba perfekcji, w czasie równonocy wiosennej – pomniejszego sabatu, wymagającego ofiar z ludzi (21-22 marca) – (21-22) czerwca.

  21-22 marca – święto Isztar. Babilońskie święto płodności. Odpowiedniki Isztar w innych kulturach:

  1. Babilon – Ishtar (Easter) Bogini Księżyca

  2. Katolicyzm – Dziewica Maryja (Królowa Niebios)

  3. Chiny – Shingmoo

  4. Druidzi – Virgo Paritura

  5. Egipt – Isis

  6. Efezjanie – Dianna

  7. Etruskowie – Nutria

  8. Pogańscy Germanowie – Hertha

  9. Grecy – Afrodyta/Ceres

  10. Indie – Isi/Indrani

  11. Starożytni Izraelici cel grupa A-Bra/h/m – Ashtaroth (Królowa Niebios)

  12. Krishna – Devaki

  13. Rzym – Venus/Fortuna

  14. Skandynawowie – Disa

  15. Sumeryjczycy – Nana

  Za dwa dni 24.03, dojdzie do różnych dziwnych morderstw (w tym : zginą osoby uznane dziś za zmarłe, niekiedy przypominać to będzie samobójstwa), szczególnie jeśli na tą okazje kogoś porwano, uprowadzono, czy zniewolono.”

  Polubienie

 6. oczywiscie ,ze beda to robic zakulisowcy,wiedza ze ich czas juz dobiega konca a ludzie maja zwiekszona swiadomosc manipulacji na nich .Dewianci -szatanisci spod znaku sierpa i mlota beda robic wszystko aby dalej utrzymac sie przy wladzy a lud w strachu .Falszywe flagi i stany wyjatkowe lub wojny to ich element gry w utrzymywaniu poziomu pozornego zagrozenia i swiadomosci obywateli o tym ze rzady uchronia ludzkosc.To przeciez staly element gry ;straszyc fala uchodzcow,bombami albo objawieniami religijnymi to dla nich normalne stan rzeczy .

  Polubienie

 7. z proszenia jeszcze nikt nic nie otrzymal a dziennie prosi miliardy… bo proszenie blaganie to wzmacnianie tego czego nie chcemy, trzeba sobie wizualizowac, pograj w strzelanki albo obejrzyj gwiezdne wojny i zapamietaj jak pociski wybuchaja i pozniej zapamietaj morde jakiegos cepa albo sobie otworz na kompie i wyobrazaj ze pociski wybuchaja mu przy glowie klacie czy jajach, mozna ? mozna -_- minuta wizualizacji starczy, ja tak robie z sasiadka i coraz chorsza a na starym mieszkaniu wredna paniusia zeszla na raka, przypadek ? nie sadze -_-

  Polubienie

  • Nie wiedziałem gmo że jestes taka paskudna persona. Muszę popróbowac tej metody – moze Markela zejdzie?, albo inna swołocz
   Dzieki za natchnienie!
   Mnie w tej chwili chodzi po głowie sprawa Brukseli Znowu mordy pomaluja sobie na faceboku na czarno czerwono żółto i beda dumni jak pawie, bo zamanifestowali wsparcie. Jak dla mnie juz teraz trzeba podjechać tam pod meczet w 10 buldozerów i dać immamowi godzine czasu na wskazanie sprawców. Potem uruchomić silniki i start. Kozojebcy inaczej nie rozumieja – albo dadzą w morde, albo dostana. W ogóle to dłuższy temat do rozmowy i całkiem ciekawy

   Polubienie

   • oni do czynow a nam kaza do modlow…, mysle ze musimy sie sami bronic bo skonczymy jak ci ruscy zolnierze bez szyi, samoobrona miala b przyszlosciowa nazwe parti, czy oni cos przeczuwali ? lepper by wyszedl z siebie jakby sie zobaczylze kopaczowa kozojebcow chciala wpuszczac

    Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s