Smoleńsk 2010: dlaczego to się stało?! „Wytransferowali miliardy”

Smoleńsk 2010: dlaczego to się stało?! „Wytransferowali miliardy”

smolensk 2010Zupełnie nowe światło na katastrofę smoleńską rzuca teoria o wytransferowaniu z Polski miliardów euro za pomocą NBP. Po śmierci prezesa NBP, Skrzypka, nowy prezes tej instytucji od razu zgodził się na zaciągnięcie wielomiliardowego kredytu w MFW.

Jednak to nie koniec, bowiem także za pomocą NBP wytransferowano z Polski ogromne pieniądze. Rostowski, ówczesny minister finansów który jeździł na spotkania grupy Bilderberg, jak i Donald Tusk, chcieli ten kredyt zaciągnąć.

Zapraszam do przeczytania poniższej relacji z profilu „Historia jakiej nie poznasz w szkole” na facebooku. Sam fakt istnienia NBP i tego, że jest niezależny od polityki rządu, budzi ogromne kontrowersje. Jeden z polityków, bodaj sam Kukiz (nie pamiętam już) zadał pytanie, czy to prawda, że NBP tylko w jednym procencie należy do Polski. Do kogo więc należy NBP i kto nim steruje?

Bowiem niezależność NBP, Trybunału Konstytucyjnego jak i władzy sędziowskiej, to wielka bujda na resorach. NBP który jest zarządzany przez nie wiadomo kogo, kształtuje politykę państwa. Poprzez „kreatywne” mechanizmy ekonomiczne, specjalnie zaniża wartość złotówki w stosunku do dolara, euro i funta. Po to, by Polska była rajem dla zagranicznych korporacji i eksporterów. To jest prawdziwa przyczyna fenomenu cen z Zachodu, a zarobków jak ze wschodu. Gdyby nie manipulacje NBP, to 1 euro powinno kosztować 1,5 złotego.

Władza sędziowska to jedna wielka mafijna bolszewia, która ma na sumieniu potężną ilość zła. Niszczenie przedsiębiorców, rozbijanie rodzin, kuriozalnie niskie wyroki dla bandytów, wsadzanie ludzi do psychiatryków i więzień na podstawie sfabrykowanych zarzutów, chronienie mafii i lokalnych układów – a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Wszystko to opisuje portal Afery Prawa, jak i portal Afery i Bezprawie.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Smoleńska zmiana kursu NBP

Cytuję: „Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że katastrofa smoleńska – oprócz konsekwencji polityczno-społecznych – miała również bardzo poważne skutki finansowe. Śmierć ówczesnego prezesa NBP Sławomira Skrzypka spowodowała, że w ciągu kilku kolejnych lat wytransferowano z Polski na konta Międzynarodowego Funduszu Walutowego równowartość miliarda złotych.

Wczesną wiosną 2010 roku, ówczesny prezes NBP Sławomir Skrzypek uznał, że nasz kraj nie potrzebuje już potencjalnego wsparcia Międzynarodowego Funduszu Walutowego w postaci możliwości korzystania z elastycznej linii kredytowej. Tym bardziej, że za sam dostęp do tej linii Polska musiała płacić grube pieniądze i nigdy z niej nie korzystała. Odmiennego zdania byli premier Donald Tusk oraz minister finansów Jan Vincent Rostowski, ale to do prezesa NBP należała ostateczna decyzja. 10 kwietnia 2010 roku Skrzypek ginie w katastrofie pod Smoleńskiem. Platforma do spółki z pełniącym obowiązki prezydenta Komorowskim w pośpiechu powołują na stanowisko szefa NBP Marka Belkę. Jego pierwszą decyzją było… przedłużenie linii kredytowej w MFW.

MFW i jej Flexible Credit Line

Jednym z narzędzi finansowej stabilności według bankierów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) miała być tzw. elastyczna linia kredytowa (ang. Flexible Credit Line), która daje dostęp do tajemniczych jednostek rozliczeniowych o nazwie „SDR” (rzekomo wymienialnych na dolary). Co ciekawe – umowy o dostęp do tego typu linii podpisały jedynie trzy państwa na świecie. Były to Kolumbia, Meksyk, a od 2009 roku także i Polska. Problem w tym, że podpisanie takiej umowy wiązało się również z przelaniem na konta MFW realnych pieniędzy. Za roczny dostęp do linii (2009-2010) Polska musiała przelać na konta MFW równowartość ok. 182 mln zł.

Skrzypek nie chciał linii. Tusk z Rostowskim chcieli

W marcu 2010 roku, ówczesny prezes NBP Sławomir Skrzypek uznał, że sytuacja polskiej gospodarki i systemu finansowego jest na tyle dobra, że nasz kraj nie potrzebuje już potencjalnego wsparcia MFW w postaci możliwości korzystania z elastycznej linii kredytowej. Oficjalne dane NBP mówiły, że na koniec lutego 2010 stan polskich aktywów rezerwowych liczonych wyniósł ponad 62,6 mld euro. Z kolei w komunikacie opublikowanym 5 marca NBP potwierdził, że „Polska ma wysoki poziom rezerw walutowych. Rezerwy te są gwarantem bezpieczeństwa finansowego naszego kraju w relacjach zewnętrznych”.

Zupełnie odmiennego zdania byli premier Donald Tusk oraz minister finansów Jacek Rostowski, którzy bardzo mocno naciskali na to, aby Polska przedłużyła umowę z MFW dotyczącą linii kredytowej. Na początku kwietnia premier na jednej z konferencji powiedział:

„Podtrzymanie elastycznej linii kredytowej byłoby zabezpieczeniem dla Polski na wszelki wypadek. Rację mają ci, którzy mówią, że dziś nam już tego nie potrzeba, ale widząc, co się dzieje w niektórych państwach Unii Europejskiej, być może takie zabezpieczenie lepiej byłoby mieć.”

Smoleńsk

10 kwietnia 2010 Sławomir Skrzypek ginie w katastrofie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem. Pełniącym obowiązki prezesa NBP został jego dotychczasowy pierwszy wiceprezes – Piotr Wesołek. Mimo śmierci Skrzypka, zarówno Wesołek jak i cały zarząd NBP podtrzymują stanowisko zgodnie, z którym elastyczna linia kredytowa z MFW jest nam niepotrzebna. W oficjalnym komunikacie NBP możemy przeczytać, iż „nie jest zasadne ponowne ubieganie się przez Polskę o udostępnienie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy Elastycznej Linii Kredytowej”.

W miesiąc po katastrofie smoleńskiej, pełniący obowiązki prezydenta RP – Bronisław Komorowski obwieszcza, iż chciałby aby nowy prezes NBP został wybrany jeszcze przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na czerwiec (prezes NBP zgodnie z konstytucją jest powoływany bezwzględną większością głosów przez Sejm na wniosek prezydenta). Ówczesny marszałek Sejmu stwierdził, że „przeprowadzi konsultacje, by wyłonić odpowiednią kandydaturę na nowego prezesa NBP”. Kilka dni później p.o. prezydenta RP ogłosił, że jego kandydatem jest Marek Belka. Głosowanie nad jego kandydaturą miało miejsce 10 czerwca 2010. Głosami PO oraz SLD Marek Belka został wybrany na prezesa NBP jako kandydat marszałka Sejmu, który wówczas pełnił obowiązki głowy państwa.

Nowy prezes. Nowa linia. Nowe koszty

Wyraźny pośpiech w sprawie obsadzenia stanowiska prezesa NBP jeszcze przed wyborem nowego prezydenta RP wyjaśnił się kilka dni później. 15 czerwca 2010 roku (na 5 dni przed I turą wyborów prezydenckich) jedną z pierwszych decyzji Marka Belki było podpisanie wniosku o przedłużenie linii kredytowej w MFW. Już dzień później MFW oficjalnie przyjął wniosek Polski i jednocześnie zasygnalizował, że rozpatrzy go pozytywnie. Formalności stało się zadość 2 lipca 2010, kiedy to umowa o dostępie do elastycznej linii kredytowej została podpisana. Tym samym Tusk z Rostowskim (a może ktoś jeszcze) ostatecznie osiągnęli swój cel. Kilka miesięcy później – w styczniu 2011 r. – Polska złożyła wniosek o wydłużenie o dwa lata okresu obowiązywania elastycznej linii kredytowej. MFW wyraził na to zgodę i wziął za to równowartość ok. 340 mln zł (107 mln USD). To samo miało miejsce w 2012, kiedy umowa została przedłużona o kolejne 2 lata (w zamian na konta MFW poleciało 110 mln USD, czy ok. 350 mln zł). Nie tak dawno rządzący naszym krajem po raz kolejny zawnioskowali o dostęp do linii kredytowej MFW. Koszt do końca 2015 roku ma wynieść ok. 69 mln USD (czyli po dzisiejszym kursie równowartość ok. 255 mln zł). Dotychczasowe łączne koszty funkcjonowania dostępu do „Flexible Credit Line” za lata 2010 – 2015 to równowartość około miliarda zł!

Mimo tak wysokich kosztów nasz kraj nie skorzystał z elastycznej linii kredytowej ani razu. Powstaje zatem pytanie o zasadność podejmowanych w ciągu ostatnich 5 lat decyzji. Czy chodziło o bezpieczeństwo finansowe Polski czy też międzynarodowych bankierów z MFW?

Źródło: https://www.facebook.com/historiajakiejniepoznasz/posts/1534067640219295

80 myśli nt. „Smoleńsk 2010: dlaczego to się stało?! „Wytransferowali miliardy”

 1. http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-ciekawostki/item/18672-prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej
  „4 miliony Żydów zamieszkałych w Polsce jest członkami Światowej Federacji Żydów – według oświadczenia Szymona SZURMIEJ w Telewizji Warszawskiej.
  Udokumentowanych jest w zasobach archiwalnych MSW 2 miliony i 700 tysięcy, w czym olbrzymia liczba Żydów ukrywających swoje pochodzenie.
  Większość Żydów zajmuje kluczowe stanowiska w masmediach, kulturze, polityce i gospodarce.
  Żydzi twierdzili, ze w obozach zginęło 3 ml 400 tys. czyli 100% ludności żydowskiej z przedwojennej Polski! Ostatnie kalkulacje podają 110 tysięcy.
  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.
  Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze “zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości “pracowników” i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
  W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.
  Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.
  W 1989 przeprowadzono “holocaust” na narodzie polskim postanowieniem tajnego rzadu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj “prywatyzacja” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głownie przez Żydów Sachsa i Sorosa.
  Obecna elita polityczna to dzieci morderców, jak W. Cimoszewicz i M. Borowski. Ich rodowód polityczny to PKP, PPR, PZPR, UW i UP.
  Kiedy Natanyahu przyjedzie do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy Cimoszewicz, KWASNIEWSKI przyjechali to – tez, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
  Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie pozują na najlepszych Polaków.
  Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w “zydokomunie”, a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel).
  Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergow. Jej uzgodnienia tam SA trzymane w tajemnicy przed Polakami.
  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Wyniki wyborów ulęgły dystorsji przez zawile i pokrętne ordynacje.
  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postuluje, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, ze jest Polakiem wywodzącym się z conajmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polska. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.
  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Narod czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). “Gazeta Wyborcza” i “Nie” to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie.
  Unia Wolności jest partia żydowska. Inne partie są zinfiltratrowane przez manipulatorów żydowskich.
  2 tysiące agentów Mosadu spenetrowało gospodarkę i politykę.
  Plany Żydów:
  – wyniszczyć kraj finansowo;
  – pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  – zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało “za chlebem”;
  – “oczyścić” kraj z inteligencji patriotycznej;
  – wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników;
  – zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach.
  To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów.”

  Liked by 1 osoba

   • Nie do końca, były i są w tzw. kościele katolickim (niemieckim) siły patriotyczne.
    Uważaj z generalizacją.
    Dlatego ”pis” się miota bo MSW MON pro żydowskie czyli antypolskie
    a jest parcie od dołów.
    proponuję szersze spojrzenie.

    Lubię

    • Kosciol to jedna z sil rzadzacych zakulisowo do takich dzialan pokretnych ,zamachow i innych machinacji ,maja rzady niemieckie(nie mylic z obywatelami niemiec) ,pentagon , ktory jest totalnie obsadzony kawalerami maltanskimi jaki i Putina z cala zydowska oligarichia (i tez nie pchac do worka z bialymi sowianami nazywanymi Rosjanami).Sanktus bardzo ladnie to opisal ale nalezy napomknac o roli jaka kosciol odegral w udziale upadku komunizmu ,ktora jest niechwallebna. Mozna by rzec ,ze to wlasnie kosciol watykanski organizowal wiele rzeczy aby upadek komunizmu przypisac najpierw Matce Boskiej ,pozniej Papiezowi JP2 a na koncu Walesie z KOR-nikami.Mam nadzieje ze juz nikt nie wierzy w zbawcza role JP2 i Walesy ,bo ta operacja byla fundamentem budowania przyszlych szkodnikow Polski zwanych KOD,ktory z kolei jest spadkobierca PKWN i tych fanatykow typu oligarchie StolzmanowKwasniewskich,Bermanow-Borowskich,Michnikow-Szechterow,Cimoszewiczow,Geremkow,Kuroniow,Mazowieckich i innych polityczno medialnych ,smierdzacych KOD-em metow -gangsterow(mordercow Polakow,wlascicieli Polski).
     W zasadzie do 89 roku komunisci,sb,kor oraz episkopat mieli juz teren zwany Polska oczyszczony z Polakow,ktorzy mogli by stac na drodze do miekkiej transformacji w kierunku dobrobytu,nieograniczonosci dostepu do coca-coli,smaku zachodu lacznei z emigracja.Slowem o take Polske walczylismy…druga Japonia.

     Ponizej zalaczam przemowe wielkiego elektryka-pierwszego klamce i pajaca ,agenta Wall Street Walesy,ktory w bezczelny sposob z usmiechem na twarzy i niezdrowym zartem sprzedawal koszernym ,Polakow pod patronatem Chrystusa(jego pierwsze slowa w przemowie).

     Lubię

 2. Sporadycznie w komentarzach piszę, ale wszystkim mówię, że zamach smoleński zorganizował zachód ( Niemcy) z rządem Tuska. Przy nie do końca jasnej dla mnie roli Rosji. Energetycznie bardzo dziwnie rola Rosji wygląda, tak jak by chciano ją wrobić. Całe zdarzenie zabicia pasażerów nastąpiło na zachodzie, a potem przetransportowano, czymś w rodzaju „tunelu” czaso-przetrzennego. W energiach wszystko jest zapisane, nic nie da się ukryć, zaciemnić tak 🙂 Wiem że to brzmi „wariatkowem” ale najwyższy czas mówić o tym 🙂

  Lubię

 3. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemcom-chodzi-o-reparacje-wojenne-slaba-polske
  „Straszna groteska ataków na Polskę, jakich Niemcy dokonują cudzymi rękami, przy tym w znacznej mierze korzystają ze swoich polskich wpływów, właśnie tak wygląda bo nie ma racjonalnych argumentów na zagrożenie demokracji w Polsce. Możliwe nawet, że zamieszanie z Trybunałem Konstytucyjnym, było zaplanowane jeszcze przed nielegalnym wyborem sędziów TK przez Platformę Obywatelską. Już widzieli swoją przegraną po wyniku wyborów prezydenckich, mając też wyłączny dostęp do prawdziwych wyników sondaży, więc przygotowali podstawę pod później planowany atak. Naturalnie aby nie było zdziwienia że UE bierze udział w sądzie nad Polską, tematem miał być sam szczyt demokracji – Trybunał Konstytucyjny. Temat wielce wygodny do ingerencji UE w polskie sprawy.
  Może tuż po wyborach prezydenckich Niemcy napisali scenariusz przywrócenia proniemieckiego rządu.
  Zacznijmy publiczną analizę, zarówno reparacji jako powodu niemieckiej próby zmiany rządu w Polsce, oraz ich kapitalnego znaczenia dla Polski jako zysku i Niemiec jako straty, a także przyczyn i sposobu zamiatania ich pod dywan przez z górą 25 lat. Konsekwentne nagłaśniania w kraju, oraz sygnalizowanie Niemcom i Europie tematu reparacji wojennych niejako automatycznie powiąże ich obecną nagonkę ze sprawą reparacji. Efektywne ujawnienie motywu tajnych działań wytrąca broń z ręki agresora, bo jest nią właśnie ukrywanie motywu wyraźnie wskazującego sprawcę. To pierwszy profit z reparacji, potem wysyłamy komornika.”

  Lubię

  • ta cala agentura niemiecka to znow tak znazwy jak rosyjska podobna,nalezy pamietac ze aglomerat niemcy zarzdzany jest przez syjonistow do 2099 roku wiec nie ma sie o dziwic ,ze kraj ten jest niszczony do konca tak samo jak Rosja przy pomocy Putina(rosja slowian).Celem szKOD-nikow jest wyprowadzenie Polakow na ulice I doprowadzenia do rewolucji przeciw nowemu rzadowi..Oni wszyscy zreszta to kryptosyjonisci ,ukrywajay sie pod polskobrzmiacymi nazwiskami ,udajcych biedakow I poszKODowawanych.To KOmitet od POstujudzenia a kazdy z nich ma wybite na czlole I na kregoslupie swoje chazarskie nazwisko.PO czynach ich poznacie a nierozgarniecie po szyderczych usmiechach w tlumie.Komintern Odgórnej Dywersji to zdalnie sterowany tłumek szkodników a nie Polaków.

   Faktycznie, w Europie terror dosłownie stoi za drzwiami. Ocenia się, że z braku zewnętrznych i wewnętrznych granicznych kontroli Schengen i UE skorzystało ponad 400 radykalnych dżihadystów. Wielu młodych „imigrantów” ma iPhony, karty bankowe, kilka paszportów i dużo gotówki, co nie jest czymś oczekiwanym po prawdziwych uciekinierach wojennych.

   Nie dość, że Europę południową zalali czarni Afrykanie podejmując ryzykowną podróż przez morze z północnej Afryki, a zwłaszcza z Libii, ale do serca Europy wali wodą i lądem fala uciekinierów syryjskich, powstała w dużej mierze w wyniku popierania przez Zachód opozycji syryjskiej, obalenia w Libii Kaddafiego, co miało wpływ na wojnę „domową” w Syrii.

   Soros, będący jedynie niewiele znaczącą figurką bogatszej bankierskiej rodziny Rothschildów zachodniej Europy, umożliwił najazd uciekinierów wojennych i ekonomicznych z Syrii, Iraku, północnej i subsaharyjskiej Afryki, Afganistanu, Pakistanu, Bangladeszu, Birmy, Srí Lanki i innych krajów trzeciego świata.

   W wyniku jego planu przemiany państw, Soros najpierw zniszczył Socjalistyczną Federalną Republikę Jugosławii przy aktywnej pomocy UE i NATO. Siedem niezawisłych republik tworzących wcześniej Jugosławię, teraz służy jako główny korytarz przepływu dla dziesiątki tysięcy obecnie a w przyszłości – setek tysięcy nieeuropejskich imigrantów. Grecji, która cierpi wskutek gospodarczego reizmu sępów z Europejskiego Banku Centralnego i prywatnych bankierów na czele z Sorosem i jego panami – Rothschildami, będzie ciężko poradzić sobie w masowym przepływem uciekinierów.

   Macedonia, która dochodzi do siebie po próbie kolorowej rewolucji w stylu ukraińskim, zarządzonej przez neokonserwatystów z rządu Obamy jak Victoria Nuland – przedstawicielka ministra zagranicy ds. europejskich i euroazjatyckich, nie była zdolna przeciwstawić się masowej inwazji uciekinierów z Grecji. Wielu z nich, przekroczywszy praktycznie niestrzeżoną granicę grecko-macedońską, przeszło do Serbii, a stamtąd starali się znaleźć jakąkolwiek drogę do Austrii i Niemiec. W Budapeszcie zalali dworzec centralny wymuszając jego zamknięcie dla innych podróżujących.

   Muzułmanów przybyłych do Monachium irytował widok pijących piwo Niemców i obcokrajowców na ulicach w ramach obchodów „Oktoberfest“. Na tym tle kilkakrotnie doszło do ostrych spięć. Monachijscy radni orzekli, że mają możliwość przyjęcia tylko 1000 uciekinierów dziennie, podczas gdy przybywa tam 15 000 dziennie, a 90% z nich nie jest rejestrowana i znika nie wiadomo gdzie.

   W miastach Europy nowi przybysze śpią w parkach i na chodnikach zagrażając zdrowiu mieszkańcom a to dlatego, że ich kał i mocz zalega ulice a smród przenika ściany domów zanim wpadnie do kanałów.

   Sytuację zaostrza mylenie przez syryjskich uciekinierów grzybów trujących z jadalnymi, które rosną we wschodniej części Śródziemnomorza. Mimo, iż rozdawano im ulotki ostrzegające po arabsku i kurdyjsku, jedli oni grzyby trujące co kończyło się niekontrolowanymi wymiotami i biegunkami, a co stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego. Jest tylko kwestią czasu jak ludzkie odchody staną się przyczyną tryumfalnego powrotu do Europy epidemii cholery i tyfusu, nieznanych od ubiegłego stulecia.

   Niemiecka kanclerka Angela Merkel, przewodniczący Rady Europy – Donald Tusk przewodniczący Komisji Europejskiej – Jean-Claude Juncker, ponoszą wyłączną odpowiedzialność za napływ ponad miliona politycznych i ekonomicznych imigrantów. Merkel nawet nie ukrywała chęci przyłączenia ich do niemieckich gastarbeiterów. Tyle, że niemieccy gastarbeiterzy, którzy przybyli w ciągu minionych dziesięcioleci, nie uważają się tam za „gości” ale za obywateli. Poza tym Tusk i Juncker, pochodzący z małego Luksemburga, grozili karami państwom nie należącym do UE jak Szwajcaria, Liechtenstein, Islandia i Norwegia, jeżeli nie przyjmą, narzuconego im przez brukselskich eurokratów, limitu uciekinierów. O ile Tusk żądał, by kraje UE otworzyły przed imigrantami swoje granice i zasoby, jego rodzinna Polska wzbrania się przyjąć więcej niż kilkaset osób. Polskę poparły Czechy, Słowacja i Słowenia.

   Xavier Bettel, który zastąpił Junckera na stołku premiera Luksemburga, a który jest pierwszym przywódcą europejskim żyjącym w związku homosiowym, przywitał setki uciekinierów. Bettel nie wierzy w Europę z granicami i podobnie jak Merkel, Juncker i Tusk, jest bohaterem dla finansowanych przez Sorosa NGO mających uczynić z Europy królika doświadczalnego śmiertelnego eksperymenty inżynierii społecznej. Wielu Luksemburczyków szuka kogoś takiego jak Marine Le Pen we Francji, kto przeciwstawiłby się temu szaleństwu, zagrażającemu istnieniu Luksemburga.

   Państwa szkolące dżihadystów z Syrii i Iraku, tj. Arabia Saudyjska, Katar. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Kuwejt, nie uznały za stosowne przyjąć uciekinierów. Arabia Saudyjska miała czelność zaproponować Niemcom wybudowanie 200 meczetów, w których będzie głoszona wyłącznie wahabicka wersja islamu.

   Są też dowody, że Turcja zachęcała uciekinierów z Syrii na swój do masowego exodusu na małych statkach do Grecji, swojego wieloletniego wroga. Gambit ten doprowadził do śmierci wielu kobiet i dzieci, co posłużyło do grania na uczuciach zachodnich Europejczyków, który zaprosili tysiące imigrantów do swoich socjalnych rajów. Turcja także rozdawała podręczniki informujące dokąd iść po zasiłki socjalne i pomoc po przybyciu do Niemiec.

   Tak jak jak w przypadku udziału Sorosa i CIA w kolorowych rewolucjach w krajach arabskich i na Ukrainie, tak uciekinierzy dostawali informacje na Twitterze gdzie wzmocniono graniczne kontrole i jak je ominąć. Ten „zewnętrzny” kierunek prowadził imigrantów przez Grecję, Macedonię i Serbię do Chorwacji i Słowenii i dalej do Austrii i Niemiec unikając wrogich Węgrów i Serbów. Doszło nawet do starć granicznych między policją chorwacką doprowadzającą pociąg pełen imigrantów do granicy z Węgrami, a węgierską strażą graniczną.

   Bez względu na to, czy to polityka neokonserwatywna czy liberalna doprowadziła Europę do największego kryzysu imigracyjnego po II wojnie światowej, korzeniami działań politycznych sięga finansowanych przez Georga Sorosa grup CIA rozsianych po całej Europie i Stanach. Jest tylko kwestią czasu gdy ich rola zostanie ujawniona.

   A gdy Europejczycy się przebudzą, zobaczą, że Rosja na zarazę uchodźczą się uodporniła tym, że nie paktowała z UE i jej gierkami i rojeniami. Gdy nowi przybysze spowodują, że ulice Tallina, Rygi, Wilna, Helsinek i Sztokholmu zalewać będą fale odchodów, wymiocin i moczu, Rosja uniknąwszy tego kryzysu nie będzie postrzega już tak źle.

   Mój komentarz: do urojeń zaliczyć także należy tłumaczenia zwolenników imigracji jakoby nie zagrażała ona Polsce, bo oni, tj. imigranci, nie chcą tu być i dążą do krajów bogatszych od naszego. To oczywiście prawda, tyle że chwilowa. Gdy zniszczą te kraje, nie będą już bogate i wtedy szarańcza zwróci się tam, gdzie jeszcze cokolwiek będzie, a więc na wschód. Nie wykluczone, że i my będziemy uciekać w tym kierunku, ale – i to dobra wiadomość – jeszcze nie teraz.

   Lubię

   • ==Są też dowody, że Turcja zachęcała uciekinierów z Syrii na swój do masowego exodusu na małych statkach do Grecji==

    Turcja = banderland= usa = izrael= isis .

    ==Nie wykluczone, że i my będziemy uciekać w tym kierunku, ale – i to dobra wiadomość – jeszcze nie teraz.==

    Szacowny Devingo nie posiewaj defetyzmu!!

    No pasaran ! 🙂

    Lubię

    • ,, ==Nie wykluczone, że i my będziemy uciekać w tym kierunku, ale – i to dobra wiadomość – jeszcze nie teraz.==

     Szacowny Devingo nie posiewaj defetyzmu!!

     No pasaran ! :)”

     Nic nie wiecie o Rosji, o jej mieszkańcach Znacie tylko zagrywki Kremla.
     A z kim na tej Ziemi chcecie bronić kultury słowiańskiej? Z Ameryką, z Niemieckim Cesarstwem Rzymskim, czy może z ludem wybranym?
     Są jeszcze w Rosji Wedy i ludzie nie mający nic wspólnego z Watykanem, a kobiety haftują na serwetach słowiańska swastykę.

     Dobrze wam radzę, przypomnijcie sobie, albo uczcie się ruskiego! 😀
     Oj! Przyjść mogą czasy, że Polacy sami iść będą pod zabór i jednoczyć siły z duszą słowiańską i prosić o wymiecenie z Polski czarnej szarańczy, co na tradycję ziemi naszej rekę podniosła. 🙂

     Pozdrawiam.

     Lubię

     • Pisalem wzesniej droga Krystyno o Rosji I Putinie zaznaczaja ze oddzielibym tu wyraznie Rosjan slowian zarzadzanych przez oligacrhow syjonistyznych za pomoa marionetki Putina,ktorego sie wymienia srednio raz na 3 lata.Prosze przejrzec ilu syjonistycznych wyznawcow w ostatnim czasie przyjal Putin nadajac im obywatelstwa. To gangi zarzadzane przez pewne elity ale wytyczne ida z jednego zrodla do kilku antagoniznych scierajacych sie ze soba nurtow kontroli ludzkosci w celu posiania zaklopotania I oglupienia.

      Lubię

      • Ja rozumiem Devingo. Mówię o ludziach za Bugiem takich jak my. Może to właśnie Polacy uświadomią zwykłym Rosjanom ich słowiańskie pochodzenie, wszak jest to naród, którego wiary nic nie zmoże. Nie mają watykańskiego skażenia. O takich ludziach, z dusza słowiańską mówię. A wtedy Słowian byłaby siła!

       Pozdrawiam.

       Lubię

     • trzeba odroznic narod rosyjski od jego żydowskiej władzy podobnie jak było u nas, problem ze jak zydowski rząd rosji powie na polaka to nie beda mieli wyjscia

      Lubię

      • wielu rosjan jest ciagle jeszcze oglupiona propaganda anytpolska I mitem rosyjskiej potegi.Sam doznalem kiedys na ziemi indian pewnego stwierdzenia faktu ze strony brata rosjanina,(biorobota po afganistanie) ,ktory ze zgryzody swego niepowodzenia rzucil do mnie na glos iz „nas Lachow bylo wiecej zabijac jak byla okazja”. Coz mialem odpowiedziec majac siedmiu obywateli rosyjskiego kolchozu wokol siebie ,jednak krew gotowala mi sie na maksa.
       Ze zrozumieniem powiazan braci slowianskiej oraz rozwiklanem antogonizmow pomiedzy nami slowianami bedzie trudna sprawa.Jedno moge stwierdzic ,ze syjonisci I pospolici mordercy ukrywajacy sie pod nazwiskami rosyjskimi I polskim wykonali dobra robote dla siebie…koszerna.

       Lubię

       • b podoba mi się ta migracja slowian ze wschodu do nas b fajni ludzie w wawie jest ich pelno i nie ma zadnych animozji tylko w ich rodzimych krajach bacznie faszerowanych zydomongolska propaganda

        Lubię

       • Z propagandą w Polsce jest to samo. W rządzie tez są żydy i robią wszystko, żeby skłócić narody. Albo reżim, albo antagonizmy. Widzisz inne wyjście dla rasy białej, w tym słowiańskiej? Zobacz jaki odsetek stanowią biali na świecie. Rasa ginąca.

        Lubię

        • Bo przy wladzy wbrew pozorom mamy ciagle NKWD ukrywajacy sie pod nazwa KOD. Wyglada na to ze maja wdrukowane (podazajac za okresleniem GMO) w DNA i na czolo ,ze lubia siedziec na skorze slowian i kasac.Propagande maja przekazana w genach jak niejaki Weglarczyk potomek Swiatla -Izaak Fleischfarb LIs-Lisenki i wielu innych asow..Najgorsze ze oni sie nie ukrywaja ale tez nie afiszuja ze swoich genetycznych osiagniec tak jakby sumienia nie posiadali.

         http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-dlugo-beda-nami-rzadzic-dzieci-bieruta-wnuki-stalina-2013-11

         Lubię

         • ,, … lubia siedziec na skorze slowian i kasac.Propagande maja przekazana w genach jak niejaki Weglarczyk potomek Swiatla -Izaak Fleischfarb LIs-Lisenki i wielu innych asow..Najgorsze ze oni sie nie ukrywaja ale tez nie afiszuja ze swoich genetycznych osiagniec tak jakby sumienia nie posiadali. …”

          Kto więc, jak nie naród, powinien mieć sumienie? Skończyły się albo kończą czasy Stalina, Breżniewa, Bieruta i Gomółki. Ludzie coraz więcej rozumieją, wychodzą z zapiecka iluzji wolności.
          Kiedyś Putin, widząc Polaków liżących dupę Berlinowi, nazwał nas zdrajcami Słowiańszczyzny – w tej kwestii zgadzam się z nim całkowicie. Z resztą przekonaliśmy się w ostatnich dniach jak kocha nas rząd Niemiec.
          W końcu o co nam chodzi? O Polskę multi kulti czy o jedność słowiańskich narodów? Sami w świecie niewiele znaczymy. Tylko dureń uwierzy, że spokojne oko cyklonu, w którym znajduje się teraz Polska, nie zmieni swego miejsca.

          Historia jest ważna, ale wiecznie wyciągane z niej animozje zatruwają jutro.
          Myślę, że te narody [ zwykli, wspaniali ludzie] powinny się jednoczyć, którym w duszy gra ta sama muzyka, współbrzmiąc z głosem sumienia.

          Serdecznie pozdrawiam.

          Lubię

          • Krysiu BD wiesz,ze w tej sprawie jestem po Twojej stronie.My Słowianie winniśmy trzymać ze Słowianami ze wschodu.To ,że w Rosji nie rządzą Rosjanie tak jak w Polsce nie rządzą Polacy,to nie świadczy o tym,że tak ma być dalej.To usarelowi zależy na skłócaniu nas z Rosją.czy Putin buduje bazy wojskowe wokół usa,nie.To amerykanie zacieśniają pierścień baz wojskowych wokół
           Rosji,ostatni przykład ukraina i Polska.A nasze władze jak ciemne
           barany myślą,że w razie „biedy ktoś nam pomoże,wystarczy sięgnąć wstecz naszej historii i widać tą przyjazną pomoc.To jeszcze nasze wojska broniły tych zachodnich hien.Kocham nas Polaków za tą naszą przysłowiową dobroć,ale do jasnej cholery nie
           dajmy się rżnąć jak te „ciemne barany” A tak poza tematem to bardzo mi się spodobał transparent naszych kibiców na meczu z Niemcami ,o którym zrobiło się miło głośno w europie z hasłem
           „Brońcie swoich kobiet a nie naszej demokracji”.Zaznaczam,że tych
           których nie poważam piszę z małej litery.

           Pozdrawia serdecznie BD/bratnia dusza/

           Lubię

      • Na razie żydzi maja mały problem – uchodziaszczyje na zachodzie wyczuwają ich na odległość i jakoś nie darzą szczególną sympatią. Dobre w złym. Może to wykorzystać?

       Lubię

     • i małymi literkami arabskimi oczywiscie ze proszę się nie przejmowac nieznacznymi skutkami ubocznymi jak zaburzenia widzenia zawroty glowy wymioty uczucia pieczenia i ucisku w klatce piersiowej bo to jest normalne i nie zagraza zyciu i ze np najlepiej spożywać te afrodyzjaki w duzej grupie gdzies w ciszy i spokoju daleko od szpitali domostw

      Lubię

      • To jest metoda skuteczna na głoda ! 😉
       ale oni dostaja takie zasiłki że Polacy w pracy nie udźwigną skorzytać..
       także grzybkami ich nie zdziesiątkujemy…

       Lubię

      • Zgadza się, duza grupa i gdzies daleko -np. w lesie, w koncu najlepszy zaraz po zerwaniu. Im beda dalej tym miejsze prawdopodobienstwo, ze ze wzwodem w spodniach (mozliwe jakis placebo) zdążą dostać się do naszych pięknych, białych Słowianek.

       Lubię

       • ostatnio mi jedna slowianka powiedziała ze ona nie rozumie jak można dotykać takiego ze ona się brzydzi nawet siadac w autobusie po nich

        Lubię

     • ==Świńska grypa znów w Europie. Prof. Maria Dorota Majewska

      Szereg doniesień z mediów zagranicznych informuje o epidemii świńskiej grypy (H1N1), która wybuchła niedawno na Ukrainie, w Gruzji, Armenii, Rosji, i innych krajach postradzieckich. Śmiertelność tej choroby jest duża. Pojawiły się też spekulacje, że wirus tej grypy mógł być wyprodukowany jako broń biologiczna w amerykańskich tajnych laboratoriach na Ukrainie i w Gruzji.

      Nie wiadomo na pewno, jakie są pierwotne źródła tej choroby, ale ważne, żeby się przed nią chronić. Jak pamiętamy z lat 2009/2010, zachodnie korporacyjne szczepionki na tę grypę były silnie toksyczne i powodowały wiele tragicznych powikłań (narkolepsja, zgony), a kanadyjskie badanie wykazało, że one raczej zwiększały ryzyko zachorowania na grypę.

      Wg „Sputnika”, rosyjska państwowa firma „Micro Gen” posiada skuteczną szczepionkę przeciw grypie H1N1 (Grippol) i żadna z zaszczepionych nią osób nie zachorowała. Rosjanie tradycyjnie mieli dobre i skuteczne szczepionki. Myślę, że bardziej można ufać produktom medycznym wyprodukowanym dla potrzeb społeczeństwa przez państwową firmę, niż przez globalne korporacje, które produkują je wyłącznie dla zysków.

      W sytuacji tego zagrożenia Polska powinna szybko zakupić w Rosji licencję na tę szczepionkę i zacząć ją produkować w krajowej wytwórni szczepionek (np. Biomed); oczywiście pod warunkiem, że Rosja zechce nam ją sprzedać. Bezsensowne antagonizowanie Rosji przez polskich polityków może nasz naród wiele kosztować, a nieustające antyrządowe demonstracje uliczne głównie starszych ludzi mogą stać się ogniskami tej grypy w Polsce.

      http://sputniknews.com/russia/20160122/1033527252/swine-flu-russia.html
      http://www.infowars.com/why-does-pentagon-need-laboratories-in-ukraine/
      http://www.euronews.com/2016/01/21/eighteen-people-die-in-armenia-three-in-georgia-from-h1n1-swine-flu/
      Prof. Maria Dorota Majewska
      ======================

      Woda utleniona i MMS, warto pamiętać.

      Lubię

      • szczepionki dzialaja tylko na filmach w rzeczywistości pozostaje nam nasz niezawodny układ immunologoczny który jednak kuleje jak zyjemy w strachu i na cukrowo chlebowej diecie, jest duza sztuka w zyciu żeby samego siebie nie straszyc i nie wpadac w panike, zawsze należy walczyc do końca nigdy się nie poddawac wbrew propagandzie

       Lubię

     • Proponowal bym granice z Ukraina jak I przy branie morawskiej oraz na Odrze obstawic w pierwszym rzedzie kordonem swinskiej trzody chlewnej.Ow kordon powinien byc szerokosci 500 metrow najmniej.W pozostalych rzedach wyznawcy KODU.

      Lubię

      • a na końcu kosynierów, no kosy chyba nie zakazane… jak ktoś z was kiedyś kosil to wie jak latwo komus czy nawet sobie cos odciąć to bylaby niezla bron

       Lubię

     • rozprzestrzeniają grypy roznej masci tylko u białych, ktoś slyszal o grypie u arabow chinoli czy Izraelu ? od 7000 lat nas podstepnie truja

      Lubię

 4. „Jeśli w Smoleńsku był zamach, to stał za nim Waszyngton

  Ofiarom katastrofy Tu-154M nic już nie przywróci życia. Pewnie nie ma dla nich znaczenia, czy my, którzy przeżyliśmy ich już o 5 lat, będziemy sądzili, że zabiła ich zła pogoda i tragiczny zbieg okoliczności, niekompetencja lotników, głupota ich zwierzchników, wybuch bomby na pokładzie, brzoza, kamień, czy ptak. My możemy tylko o nich pamiętać i wspominać dokonania, ale też błędy i niedociągnięcia. Chocholi taniec ekspertów od wypadków lotniczych, w jakich przekształcili się polscy politycy, nie sprawi, że duszom zmarłych stanie się lżej. Pewnie, jeśli patrzą na nas gdzieś z daleka, szczerze życzą Antoniemu Macierewiczowi trafienia do dobrego psychiatry i porządnej terapii. Innym, zdrowszym od niego życzyć mogą tylko tego, by nad ich trumnami było ciszej.
  Nie jestem ekspertem. Nie wiem, jaka była przyczyna katastrofy. Pewnie można ją całkiem racjonalnie wskazać i zidentyfikować, gdyby tylko nie jazgot bazarowych przekupek w polskim Sejmie i mediach. Gdy unosimy się jednak w obszary spiskologii i konspirologii, warto zwolennikom ich teorii o krwiożerczym Wladmirze Putinie i jego wszechmocnych służbach zadać elementarne pytanie: kto skorzystał na smoleńskiej tragedii politycznie, długofalowo i w sposób oczywisty? Lech Kaczyński miał 10 kwietnia 2010 roku wygłosić w Katyniu przemówienie.
  „Katyń stał się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruł relacje między Polakami i Rosjanami. Sprawmy, by katyńska rana mogła się wreszcie w pełni zagoić i zabliźnić. Jesteśmy już na tej drodze. My, Polacy, doceniamy działania Rosjan z ostatnich lat. Tą drogą, która zbliża nasze narody, powinniśmy iść dalej, nie zatrzymując się na niej ani nie cofając” – miał powiedzieć prezydent. Biorąc pod uwagę jego wcześniejsze opinie na temat największego z naszych sąsiadów, to słowa wyjątkowo przyjazne i pojednawcze. Może Lech Kaczyński zrozumiał, że z Moskwą skłócić nas chce po raz kolejny Zachód, tym razem na czele z USA i chciał to jakoś zmienić? Już go o to nie zapytamy. Jeśli byłbym zwolennikiem teorii spiskowych, wskazałbym na najbardziej prawdopodobnego autora zamachu smoleńskiego – Waszyngton. To on sieje chaos i jątrzy konflikty pomiędzy narodami Eurazji. To jemu potrzeba jest ciągła nieufność między Warszawą i Moskwą. To jemu potrzebna jest Polska w roli ujadającego na Kreml kundla. Panowie śledczy i eksperci, do dzieła zatem! Zbadajcie rolę w wydarzeniach smoleńskich państwa najbardziej doświadczonego w organizowaniu przewrotów i zamachów w ostatnich latach. Kolegów z CIA już pewnie macie. Poproście ich o szczerą rozmowę. „

  Lubię

  • głupio to oddzielasz fsb/cia/mossad to jedno ciało, obama rzadko wie co chłopcy z cia robia najwyżej po fakcie albo wie i kaza mu siedzieć cicho i ma nakazane co ma mowic i robic

   Lubię

 5. „Kolejną sprawą, znowu Z PIS-em w roli głównej, była sprawa tzw. katastrofy Smoleńskiej.

  1. Pomimo, że sprawa była centralnie przygotowywana, żadna dokumentacja fotograficzna katastrofy nie istnieje.

  2. Zdjęcia pokazywane w dniu katastrofy całkowicie przeczą jakiemukolwiek wypadkowi lotniczemu.

  3. Całkowity brak wraku na filmie prezentowanym do południa przez program pierwszy państwowej jak najbardziej telewizji.

  4. Brak jakichkolwiek walizek i zwłok na pierwszych zdjęciach.

  5. Słowa operatora, pusty samolot, żadnych ludzi, żadnych walizek.

  6. Tajemnicze zgony ludzi, którzy mieli brać udział w ekshumacji, na przykład archeologa, Biskupa

  7. Kłamstwa p. E. Kopacz z trybuny sejmowej na temat rzekomej katastrofy, na przykład o kopaniu na metr wgłąb.

  8. Różnice pomiędzy opisem zwłok w kostnicy, a tym, co potem znajdowano w trumnach. U p. A. Walentynowicz dwu świadków zeznało, że w kostnicy wyglądała tak, jakby spała [zawał serca], a w czasie otwarcia trumny po ekshumacji w Bydgoszczy w trumnie były kawałki jakiegoś mięsa.

  9. Cudowny ten prokurator, skoro już następnego dnia podał, że te kawałki mięsa to na pewno p. A. Walentynowicz, na podstawie badania DNA. Badanie DNA trwa minimum 21 dni.

  10. Żadna z wykonanych w Polsce sekcji nie potwierdziła protokołu przysłanego rzekomo z Rosji.

  11. Śledztwo w Rosji prowadzone było przez służby specjalne, gen. KGB Anodinę.

  12. Sprytne manipulowanie danymi tak, aby w społeczeństwie utrwaliło się przekonanie, że na pewno katastrofa była, a oni się tylko kłócą o szczegóły. Powtarzam jeszcze raz, nie ma żadnego dowodu materialnego, że katastrofa miała miejsce.

  13. W nauce medycyny sądowej istnieje pewnik, że liczą się tylko fakty zebrane w okresie pierwszych 2 dni. Potem zaczyna sie manipulacja i dorabianie filozofii. W tym przypadku widzieliśmy to dokładnie, dostawiano kolejne części samolotu, na przykład koła.

  14. W katastrofie rzekomo zginęła p. Szymanek – Deresz ale jej mąż pracujący w gazecie firmowanej przez Informację Wojskową, wyjechał w kwietniu na Krym i bawił tam ponad 6 miesięcy. Potem awansował na zastępcę naczelnego. Zresztą ma bardzo ciekawy życiorys. http://niezalezna.pl/40093-tylko-u-nas-deresz-w-aktach-ipn-szczegolowa-biografia

  15. Te powyżej wymienione fakty są dodatkiem. Najważniejszy fakt to całkowity brak dokumentów filmowych, czy fotograficznych katastrofy.

  16. W dezinformacji brał udział Nasz Dziennik i ks. Rydzyk, organizując tzw. miesięcznice i cyrk z krzyżami przed Pałacem Namiestnikowskim. Jedną z osób biorących udział w tym cyrku, najgłośniejszą, był znany prowokator z czasów I Solidarności. Prowokator ten został rozpoznany przez stoczniowców w czasie transmisji dziennika wieczornego kilkakrotnie, ponieważ był wyjątkowo eksponowany przez TV.

  Nasz Dziennik publikował takie głupoty, jakoby jakiś ksiądz z Gdyni znalazł żebra i szczęki w piasku lotniska, co jest całkowitym absurdem, oddzielenie mięsa od kości mogłoby nastąpić po wielu latach.
  Nie ma żadnej wątpliwości, że w przygotowaniu inscenizacji brały udział służby specjalne dwu państw pod nadzorem.

  18. Działalność wszystkich mediów polskojęzycznych miała jeden cel: każde kłamstwo powtarzane 1000 razy utrwali się jako prawda. Nikt nie będzie po latach dociekał, czy jemu kradli, czy on kradł, ale miał coś wspólnego z kradzieżą. Tutaj chodziło o tworzenie legendy. Zła Rosja, dobra……..”

  Lubię

 6. „Jak co roku w okolicy 10 kwietnia następuje wzmożenie propagandowe w temacie Smoleńska i zaczynają się pojawiać rozmaici eksperci i kontr-eksperci. Można odnieść wrażenie, że celem nie jest wyjaśnienie sprawy, tylko wykorzystanie jej politycznie. Nie sposób też nie zauważyć, że partia rządząca boi się tego tematu jak ognia. Świadczy o tym wycofanie z planowane rezolucji Parlamentu Europejskiego wezwania o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy, które nastąpiło właśnie po interwencji europosłów Platformy Obywatelskiej.

  Nie wiadomo dlaczego polskie władze nie poprosiły o pomoc swoich rzekomych sojuszników z zachodu. Wiadomo, że Amerykanie dysponują nagraniem feralnego lotu Tu154M od białoruskiej granicy aż do momentu katastrofy. Podobno strona polska dysponuje tym zapisem, ale znalazł się w utajnionej części śledztwa. Jest to zresztą zdumiewające, że Polacy nie poprosili o wsparcie sojuszników z NATO, tak jakby polska racja stanu była taka, aby nie wyjaśniać tej katastrofy.

  Jednocześnie oddziaływania propagandowego wskazujący, że ludzie dążący do poznania tego co stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku to wariaci. Wcześniej podobnie wyrażano się o wszystkich, którzy dali wiarę opowieściom nieżyjącego już Andrzeja Leppera, który opowiadał o Talibach w Klewkach na Mazurach. Jak wiemy wszystko się potwierdziło. Jak czują się ci wszyscy naiwniacy, którzy rechotali bezmyślnie wyśmiewając pomysł, że w Polsce mogłyby być jakieś więzienia dla terrorystów.

  Jeśli w Smoleńsku doszło do zamachu większość Polaków z pewnością uzna domyślnie, że zrobili to Rosjanie, ale nie wiadomo czy nie stoją za tym na przykład nasze służby, zwłaszcza te rozwiązane przez nieżyjącego Prezydenta Kaczyńskiego. Tak się składa, że środowisko polityków i generałów związanych z dawnymi Wojskowymi Służbami Informacyjnymi bardzo mocno po 10 kwietnia zdecydowanie zyskało na znaczeniu więc w myśl zasady ‚qui bono’ …

  W obecnej sytuacji międzynarodowej katastrofa smoleńska może stać się nawet pretekstem do wciągnięcia Polski do lokalnej wojny. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy mocarstwa światowe uznają, że jest to dla nich korzystne. Czy zapowiadana na 8 kwietnia książka rzeczywiście wskaże na Jeśli któregoś dnia pojawią się niezbite dowody wskazujące na to, że katastrofa polskiego rządowego samolotu była dziełem celowego działania, to konsekwencje tego mogą być nawet katastrofalne. W przeszłości wojny wybuchały przecież z powodu znacznie mniej błahych incydentów.”

  Lubię

 7. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/57351-niemiecka-prokuratura-bada-katastrofe-smolenska

  „Wiadome było, że propagandystom udało się dokonać w naszym kraju stałego podziału. Są ci, którzy wiedzą, że zamachu nie było i w ogóle po co nam wrak, skoro Rosjanie to nasi „druzja”, a Kaczyński sam pchał się na jakieś groby to odnalazł swój i na pewno nakłaniał do lądowania pilota, najlepiej po pijaku. Z drugiej strony słyszymy opowieści o śladach materiałów wybuchowych na wraku i pojawiają się kolejne ekspertyzy wskazujące, że stopień dekompozycji kadłuba rządowego Tupolewa jest po prostu zbyt duży, aby był to zwykły wypadek.

  I jedni i drudzy pozostają na swoich pozycjach nieprzekonani na argumenty strony przeciwnej. Właśnie w taki polsko-polski spór wszedł swoją książką niemiecki dziennikarz, Jurgen Roth. Jej wymowa w zdecydowany sposób wzmacnia wersję zamachową. Głównym dowodem jest rzekomy raport Niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej BND z którego wynika, że zleceniodawcą zamachu miał być ówczesny członek polskiego rządu, a wykonawcą rosyjski generał FSB Jurij D.

  Roth nie podaje jednak szczegółów gdyż, jak sam mówi „nie jest samobójcą”. Stwierdza jednak, że pomysł zamachu pojawił się długo przed katastrofą i nie był bezpośrednio związany z kwestią spacyfikowania polskiego gazu łupkowego lub podpisania skrajnie niekorzystnej umowy gazowej powodującej, że kupujemy gaz od Rosji dużo drożej niż kraje z zachodniej Europy.

  Niemiecki autor dodał, że Amerykanie od dawna wiedzą co stało się w Smoleńsku, jednak traktują te informacje jako element gry politycznej, swoistą kartę przetargową. Prawda wraz z dowodami pojawi się wtedy, kiedy Stany Zjednoczone uznają to za konieczne. Teraz jeszcze karta smoleńska pozostaje do wykorzystania i Polska nie ma na to najmniejszego wpływu kiedy zostanie ona wyciągnięta.

  Skutki tego mogą być tragiczne. Wspomniany Jurgen Roth, powołujący się na tajny raport BND stwierdza wprost, że druga taka katastrofa, przy obecnym poziomie napięcia międzynarodowego spowodowałaby wojnę między Polską i Rosją, kto wie czy nie nuklearną.”

  Lubię

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s