Kobiety związki i seks

Duchowość: kobieto! Książę na białym koniu nie przyjedzie bo nie istnieje!


Duchowość: kobieto! Książę na białym koniu nie przyjedzie bo nie istnieje!

kobiecośćZapraszam na wywiad w formie nagrania video z panem Mirkiem Czarko-Wasiutyczem. Opowwiada on o wielu ważnych kwestiach z dziedziny relacji damsko-męskich. Męskie kobiety i kobiecy mężczyźni są znakiem naszych czasów.

Jednak to męskie kobiety są wręcz uwielbiane jako te wartościowe, które są stabilne emocjonalnie, z którymi można pogadać na wiele ciekawych tematów. Za to kobiecy mężczyźni są pogardzani i wyśmiewani na wszelkie możliwe sposoby. Jest to dowód na to, że żywioł patriarchalno-konserwatywny jest wciąż silny. Przykład pierwszy z brzegu. Ostra laska lubiąca whisky, politykę, nauki ścisłe, poważne dyskusje i dylematy, gry komputerowe, szaleństwa na motocyklu – jest uwielbiana i pożądana. W drugą stronę w ogóle to nie działa. Facet wciąż ma być twardym, wręcz jaskiniowym macho.

Nagranie video porusza temat szukania „księcia z bajki„. Tak są obecnie wychowywane dziewczynki a później kobiety. „Masz znaleźć sobie najlepiej lekarza, prawnika, szanuj się!„, „rzuć tego przegrywa życiowego, zasługujesz na kogoś lepszego” itp itd. Dziewczynkom od początku mówi się, że mają się szanować i cenić. To chłopiec ma non stop rywalizować, non stop sprawdzać się, non stop potwierdzać swoją męskość. To on ma być tym najlepszym z najlepszych, który przybywając na ognistym rumaku, pokona smoka i zdobędzie rękę królewny.

Polecam to nagranie video wszystkim.

Reklamy

150 odpowiedzi »

   • Jakie fakty??? Fakt kogos innego, nie musi byc wcale faktem dla mnie kropka. I nie uwazam ze kobieta, ktora piepr…. o polityce, pije i gra w gry komputerowa jest pociagajaca dla mezczyc, wrecz odwrotnie.

    Polubione przez 1 osoba

    • A co masz do polityki czy gier komputerowych. Żeby się wypowiadać o polityce to trzema mieć tą świadomość polityczną a co do gier to co w tym złego. Gry poprawiają refleks i jeśli nie pochłaniają większości czasu to czemu nie grać. Z resztą są gusta i guściki. Każdy ma inne upodobania. To ja bym wolał już pograć w grę komputerową z kobietą niż się z nią cały czas kłócić czy gadać o dupie marynie czy o plotkach.

     Polubienie

   • To nie ma znaczenia, bo to był żart, taki smaczek, dykteryjka, złudzenie………..a może żartuję, że to tylko żart………Tak czy tak, najważniejsze, by nie dać się nabrać. Ja mam tylko jedną pewną radę co do związku, nie wierzcie nigdy, że przeciwności się przyciągają. Jest wręcz odwrotnie. Należy szukać w tym samym środowisku, na tym samym poziomie intelektualnym. I jeżeli widzisz, że matka dziewczyny w żaden sposób nie pasowałaby do twojego ojca, to i dziewczyna do ciebie nie spasuje. Gdy zauroczenie minie, klapki spadną z oczu i to co inne będzie tylko drażnić, niepokoić, odpychać z coraz większą siłą.

    Polubienie

 1. „CZEGO KOBIETA OCZEKUJE OD MEZCZYZNY
  Kobieta, jako istota boska, pragnie mężczyzny
  o duchowych tendencjach, w przeciwnym razie stanie sie on przyczyna jej cielesnej pustki, braku spelnienia.
  Kobieta, jako energia zmysłowa, pragnie mężczyzny pelnego
  namiętnosci, ale nie wulgarnego,gdyz stalby sie on przyczyna jej wyniszczenia.
  Kobieta, jako radośc życia, chce mezczyzny szczęśliwego i radosnego, ale nie błazna, który niczego nie bierze na poważnie.
  Mezczyzna musi być nastawiony pozytywnie,aby przeciwdzialac i ròwnowazyc kobiecy negatywizm, ktòry ona posiada i ktòry moze nia owladnac, kiedy najmniej się tego spodziewa- są to zmiany hormonalne, a takze życie, ktòre wola w niej zawsze o wyjasnienie sensu życia.
  Mezczyzna musi być silny, ale nie arogancki; ma pomóc jej w trudach zycia, z których codzienne życie jest przecież zlozone. Bez takiego zabezpieczenia żadna kobieta nie bedzie zadowolona ze swojego mezczyzny. Zabezpieczenie to ma być i fizyczne, i materialne, i uczuciowe. Jeśli zabraknie jednego z nich, inne beda konsekwentnie słabnąć.
  Mezczyzna ma być ròwniez towarzyski, powinien posiadac zdolnosc komunikowania się z kimkolwiek, a szczególnie z nią. Kobieta bez dialogu czuje sie pusta. Kobieta nie chce mezczyzny, który robi z domu hotel, ale takiego, który może również zebrać smieci z podłogi, ktòry kocha ròwniez poprzez współprace (przynajmniej minimalna) porzadek w domu, w ktòrym mieszka. Jest to demonstracja przywiazania i szacunku, rzeczy, które kobieta ceni w najwyzszym stopniu.
  Wreszcie, co najważniejsze, meżczyzna ma darzyc miloscia, pozadaniem, szacunkiem, ma ja wypełnic miłościa i
  czułościa oraz dac jej do zrozumienia, że ona jest niezbędna w jego życiu. Kobieta, która wie, że jest inspiracją i MUZĄ mezczyzny, odnajdzie swòj boski wymiar.”

  Polubienie

  • Zabrakło mi na koniec podsumowania „Kobieta w związku ma po prostu być. Bo jest równouprawnienie i jeśli wymagasz czegoś od kobiety to jesteś zacofanym szowinistą.” haha xD

   Polubienie

  • Oj Sanctus tylko przyklasnąć i szukać dalej,wiem,ze takie ideały
   tak męskie jak i żeńskie są,trzeba tylko mieć farta i na takiego trafić,a to czasem bywa jak z wygraną 6 w lotto.Taki ideał to
   marzenie,real bywa jednak różny.

   Polubienie

 2. „Akt seksualny między mężczyzną i kapłanką był środkiem do uzyskania gnozy, doświadczenia tego, co boskie(…), ponieważ seks jest źródłem energii posiadanej przez ciało, poprzez seks ciało dotyka granic ( zwanych orgazmami), limitòw transcendencji, doświadcza wyjścia poza siebie. Orgazm jest jak „mała śmierć”, jak „opróżnianie siebie”, jak dotknięcie palcem nieba, muśnięcie granicy między ciałem i duchem, właśnie poprzez połączenie z innym ciałem (tak jak wszyscy byliśmy połączeni w łonie matki z jej ciałem). Ciało kapłanki stawało się w sposòb nie do pomyślenia dla współczesnego zachodniego świata, dosłownie i w przenośni, sposobem na wejście w kontakkt z bóstwami, z boskim wymiarem. Dla pogan, w rzeczywistości, kobiety były w naturalny sposòb w kontakcie z tym, co boskie (to one tworzyły i prokreowały), podczas gdy mężczyzna, samodzielnie, nie mógł tego dokonać. ”
  Seks był więc świętym aktem, boskim zjednoczeniem, które miało miejsce w świątyniach przy udziale kapłanki, tak jak dzisiaj Msza odbywa się przy udziale księdza katolickiego. Ale wraz z pojawieniem się patriarchatu, jedynym pośrednikiem stał się mężczyzna, a kapłanki zostały wypchnięte ze świątyń na ulice i od tego czasu stały się prostytutkami pozbawionymi duchowej mocy. Pozostała im jedynie moc fizyczna i materialna oraz zwierzęcy i upokarzający seks, którego jesteśmy dzisiaj spadkobiercami.”

  Polubienie

  • „Ale wraz z pojawieniem się patriarchatu, jedynym pośrednikiem stał się mężczyzna, a kapłanki zostały wypchnięte ze świątyń na ulice i od tego czasu stały się prostytutkami pozbawionymi duchowej mocy. Pozostała im jedynie moc fizyczna i materialna oraz zwierzęcy i upokarzający seks, którego jesteśmy dzisiaj spadkobiercami.” – a to ciekawe co mówisz. Niestety brak równowagi pomiędzy kobietą a mężczyzną doprowadził do takich właśnie sytuacji

   Polubienie

 3. „Mężczyzna zdobywa całkowitą indywidualność swej energii tylko pod wpływem kobiety. Kobieta stworzyła jego ciało, inna kobieta tworzy jego duszę; chyba że – gdy poświęci się duszy – to ona go zregeneruje i doprowadzi go do ponownych narodzin, ponieważ wymiar duchowy znajduje się w psychice kobiecej, trascendnetalej i boskiej.”

  Polubienie

 4. „DLACZEGO wewnętrzny duch JEST żeński?
  Kto daje życie? Kobieta. Kto nosi w swym łonie stworzenia? Kobieta. W ten sam sposób, z psychologicznego i duchowego punktu widzenia, w każdym z nas (u mężczyzn i u kobiet) istnieje czysto kobieca jakość : psychologiczna kobiecość. Nie chodzi tu o charakterystykę właściwą jedynie kobietom, ale o jakość dotyczącą ludzkiego ducha. Jest to tolerancja, zdolność do czułości, ciekawość nowego, akceptacja tego, co inne, nowe, nieznane, słabe i obce. Jest to energia, która napędza i kieruje światem. Jest to uczucie świeże i słodkie, silne i ospałe, erotyczne i płomienne, które szepcze do ucha każdej istoty tajemnice życia. Jest to Księżyc, Artemida, Persefona, Isis, Isztar, Matka, ktòra obserwuje, szuka, myśli, kocha i nie osądza. Jest to nasza zdolność do zrozumienia i pojmowania, pozbawiona uprzedzeń i animozji. Jest to energia promieniująca, która unosi się życzliwie nad wszelkim stworzeniem. Jest to możliwość świata wolnego od konfliktów i nienawiści. Jest to spokój umysłu i ciała. Jest to szaleństwo, świadomość. Jest to zarówno światło i ciemność, dzień i noc. Jest to możliwość zmiany i transformacji. Bowiem kobiecość to najlepsza część naszego wnętrza, ktòrą stłumiła historia przemocy patriarchalnej, żądna krwi i walki przedkładanej nad ekstazę promiennej intuicji.”

  Polubienie

 5. „Biegnąca z wilkami „… UWAGA!!!
  Jest to tytuł CUDOWNEJ książki, ktòra moze okazac sie jednak ròwniez NIEBEZPIECZNA!Jest to bowiem książka posiadająca język złożony z terminów technicznych, ktòre nalezy WLASCIWIE ZROZUMIEC …Gdy Clarissa Pinkola Estès mówi o psychice kobiecej, ma na myśli jakośc psychiki, ktòrą posiadają zarówno mężczyźni,jak i kobiety (chodzi wiec o półkule mózgowa). Często jednak książka ta wpada w ręce kobiet, które nie rozumieją tej psychologicznej terminologii-tym gorzej, jesli kobiety te są zranione i zmęczone zyciem w świecie zdominowanym przez mężczyzn.Kobiety o delikatnym i przewrazliwionym na punkcie męskim umyśle beda mialy, niestety , tendencje do zwiększenia-pod wplywem niewlasciwej interpretacji lektury- roli kobiecości i nie zostana oświecone; wrecz odwrotnie-ryzykuja przeobrazenie się w skrajne feministki (feminizm powstaly z nienawisci jest skrajnoscia bardzo niebezpieczna) .Po niewlasciwej interpretacji lektury kobiety znienawidzą wilki, nie bedą potrafily zlaczyc sie z nimi w biegu, ani tym bardziej pomòc im w biegu. Książka ta może prowadzić kobiete do nienawisci wzgledem mężczyzn i nierealnego wywyższenia kobiet .Podczas gdy w rzeczywistosci jest swietna lektura dla obojga plci!!! Książka ta jest napisana przede wszystkim z mysla o mezczyznach, najbardziej zranionych i zagubionych jezeli chodzi o psychologie kobiet. Trzeba wiec zawsze pamietac o konfrontacji pomiedzy swiatem meskim i zenskim, inaczej stworzymy świat, który nie istnieje: nasz jedyny, nalezacy do tylko jednej plci; i nie uczynimy nic poza ponownym otwarciem ran w sposòb subiektywny,czyli zamknięty na plec przeciwna. Jezeli nie bedziemy w stanie podejsc do tej lektury w sposòw obiektywny,a wiec z mysla o kobiecej sferze psychiki ludzkiej wlasciwej obydwu plciom, książka Estès moze stac sie bronia w rękach kobiety-dziecka,kobiety niedojrzalej. Polecam tę książkę wszystkim kobietom. Należy przeczytać ja wielokrotnie, przedyskutowac..jest ona mala , basniowa Biblia , ktòra ma dopomòc w odnalezieniu pierwotnej madrosci i swietosci drzemiacej w kazdej kobiecie i w kazdym MEZCZYZNIE. Kobiety, wejdzcie na ścieżkę przebudzenia poprzez lekture, muzyke, filmy, ale nie zamykajcie sie w waszym swiecie,badzcie otwarte na dialog .W przeciwnym razie skrzywdzicie same siebie – zbyt wiele światła oslepia.”

  ………………..
  polecam książkę i stronę o tej książce i tematyce
  https://biegnaczwilkami.wordpress.com/

  Polubienie

 6. *-* <3.. a na sen polecam wszystkim ten boski utwór … dla mnie to kojąca nasennie mantra, jak słyszę jej głos w tej pieśni, to czuję że się rozpływam w onirycznym błogostanie …

  Polubione przez 1 osoba

 7. Komplikacje we współżyciu pomiędzy mężczyzną a kobietą wskazują, że partnerzy nie osiągnęli wewnętrznej harmonii, ale zaznaczmy, że nie ma tu mowy o winie. Tematyka seksualności sięga w odległą przeszłość ewolucji i dotyczy duszy przyczynowej. Prawie każdy z nas – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – doświadczył traumatycznego wyobcowania i skutków klasztornego celibatu. U mężczyzn objawia się to dzisiaj nadpobudliwością, u kobiet brakiem akceptacji dla własnej płci i cielesności. Męska nadaktywność wynika z podświadomego poszukiwania Energii Kundalini, którą mężczyzna może znaleźć tylko dzięki kobiecie, to kobiety sa nieświadomymi opiekunkami Energii i tylko od nich zależy, kiedy zostanie otwarty dopływ rajskiego potencjału, są kluczem otwierającym “rajskie wrota”. Z tego względu my, mężczyźni, od zawsze podświadomie uganialiśmy się za kobietami, wcale nie wiedząc, czym one mogą nas obdarować. Bogactwo to skupia się w ich genach. [siła Kundalini – kosmiczna energia tworzenia; żeńska forma wyrazu Najwyższego Źródła].Ten stan jest przyczyną wielu poważnych frustracji zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To one decydują, kiedy uaktywnić tę siłę. Dopiero wtedy, kiedy zaistnieje równowaga (akt miłosnego zjednoczenia), uaktywni się Siła Kundalini, obdarowując kochanków swoim ogromnym potencjałem energetycznym.
  Ten energetyczny generator może zostać uruchomiony podczas stosunku seksualnego, ale pod warunkiem, że towarzyszy mu BEZWARUNKOWA MIŁOŚĆ oraz ŚWIADOMOŚĆ CAŁKOWITEJ CZYSTOŚCI I NIEWINNOŚCI SEKSU. Oznacza to, że dopóki będziemy wiązać sferę seksu z grzechem – a dzieje się tak w większości wypadków – dopóty uruchomienie generatora Kundalini będzie absolutnie niemożliwe.

  Polubienie

  • Ta pani jest gwiazdą internetu. U Marka Kotońskiego została „rozłożona na czynniki pierwsze”. Taki ideał a co w zamian. Seks to za mało na tyle cech.

   Polubienie

 8. Albo az sex, miażdżąca większość mężczyzn w Polsce, nie ma najmniejszych szans z nią być. Części z nas by się zapewne nie spodobała, ale świadomość że się dla niej nie istnieje, że byłoby się odrzuconym jako nieudacznik i frajer jest bolesna. Panie od milionów lat lecą dokładnie na to, co Pani Dorota wymieniła w swoim filmie – inaczej byśmy jako ludzkość nie przetrwali. Wrażliwi, nieudaczni i słabi psychicznie faceci są super w komediach romantycznych, ale przez miliony lat brutalnej egzystencji bez antybiotyków, pojazdów mechanicznych, lodówek i technologii, po prostu wymierali i ciągnęli za sobą w otchłań swoją kobietę z dziećmi. Pani Dorota zrywa więc zasłonę kobiecych kłamstw, czego Panie jej darować nie mogą – no i jest przy okazji zadbana, więc jest dodatkowy powód do wylewania pomyj. Kobiety wiecznie ze sobą konkurują wyglądem, bo wygląd daje zamożniejszego samca, a ten przyjemniejsze życie i większe szanse dla potomstwa. Jeśli Pani Dorota wygląda lepiej od innych Pań, większość instynktownie obrzuca ją błotem, by zepsuć jej wizerunek w oczach potencjalnych samców. Tylko nieliczne i cwańsze chcą z nią przyjaźni, by w jej blasku samej wyładnieć, skorzystać na jej pozycji w znacznie zamożniejszym środowisku, gdzie łatwiej o zamożniejszego samca.

  Polubienie

  • aha, i może frytki do tego?
   Jak mnie wkurzaja takie niewiasty, nieskończona spirala wygórowanych oczekiwań.
   Hm, no ciekawe co ona może od siebie dać w zamian, bo przecież to musi się równoważyć między partnerami. Nie będę zbytnią optymistką w stwierdzeniu, że takowego kiedyś znajdzie. A jeżeli już pewien facet wpasuje się w jej wyidealizowaną wizję to nevem czy ten związek oparty bedzie o prawdziwe uczucie i pewne zbieżne czynniki, które są fundamentami w bezgranicznym zrozumieniu dogadaniu, miłości, duchowej synchronizacji… i takich tam 😉

   Polubienie

 9. Fragment z 7 części „Diagnostyki Karmy: Przezwyciężenie zmysłowego szczęścia” Siergieja Łazariewa (oryginał z 2001 roku):
  „Pewnego razu w męskim gronie podczas rozmowy wypłynął kobiety temat.
  – Powiedz mi, czy powinna być równość pomiędzy mężczyzną a kobietą? – zostałem zapytany.
  – Oczywiście, że powinna. Właśnie dlatego jest niemożliwa – odpowiedziałem.
  Przyjaciele już przyzwyczaili się do moich wypowiedzi, dlatego odpowiedź ich nie zdziwiła.
  – Wyjaśnij proszę, o co chodzi – zażądał jeden z nich.
  – Gdy mówimy o całkowitej równości pomiędzy mężczyzną a kobietą, zakładamy równość na wszystkim poziomach. Logiczne? Logiczne. Na subtelnym poziomie energetyczno-informacyjnym kobieta wpływa na mężczyznę w 60-70%, a mężczyzna na nią w 30-40%, czyli, mówiąc prostym językiem, zależność mężczyzny od kobiety jest dwukrotnie większa. Dlatego gdy kobieta żąda całkowitej równości to nierówność. Gwałtownie wrazsta znaczenie pierwiastka kobiecego, koncentracja na życiu, jego kontynuacji i pragnieniach. Ta tendencja jest wyraźnie widoczna w zachodnim społeczeństwie. A dalej następuje utrata pragień i życia, czyli homoseksualizm, rozpad rodzin, bezpłodność itp.”

  Polubienie

 10. „eśli chcesz zmienić świat… pokochaj mężczyznę – naprawdę go pokochaj.
  Wybierz tego, którego dusza przyciąga twoją jasno i wyraźnie,
  który cię widzi, który jest dość odważny, by się bać.
  Przyjmij jego dłoń i prowadź go łagodnie do krwi swojego serca,
  gdzie poczuć może ciepło, które mu dajesz i odpocząć tam,
  i spalić swój ciężki ładunek w twoich ogniach.
  Spójrz w jego oczy, zajrzyj głęboko i zobacz co leży tam uśpione,
  lub przebudzone, lub nieśmiałe, lub oczekujące.
  Spójrz w jego oczy i zobacz tam jego ojców i dziadków
  i wszystkie wojny i szaleństwa,
  w których ich duchy walczyły w jakimś dalekim kraju, w jakimś odległym czasie.
  Spójrz na ich ból i zmagania, udręki i winę; bez osądzania,
  i pozwól temu wszystkiemu odejść.
  Wczuj się w ten ciężar przodków
  i wiedz, że to czego szuka, to bezpieczne schronienie w tobie.
  Pozwól mu roztopić się w twoim pewnym spojrzeniu
  i wiedz, że nie musisz odbijać tego szaleństwa,
  ponieważ masz łono, słodką, głęboką bramę, aby zmyć i zaleczyć stare rany.

  Jeśli chcesz zmienić świat… pokochaj mężczyznę, naprawdę go pokochaj.
  Siądź przed nim w pełnym majestacie swojej kobiety z oddechem bezbronności,
  w zabawie niewinności swego dziecka, pozwalając jego męskiej mocy
  pokazać się przed tobą… i płyńcie w łonie Ziemi, w cichym wiedzeniu, razem.
  A kiedy on się odsunie… ponieważ będzie uciekać bojąc się tej jaskini…
  Zbierz wokół siebie babcie… owiń się ich mądrościami,
  słuchaj, jak łagodnie szepczą,
  uspakajają twoje przestraszone dziewczęce serce,
  namawiając cię, byś była spokojna…
  I czekaj cierpliwie na jego powrót.
  Usiądź przy jego drzwiach i śpiewaj, pieśń o pamiętaniu,
  że może jeszcze raz go ukoisz.

  Jeśli chcesz zmienić świat… pokochaj mężczyznę, naprawdę go pokochaj.
  Nie nakłaniaj jego małego chłopca,
  podstępem i fortelem, uwodzeniem i naciąganiem,
  tylko, by go zwabić… w sieć zniszczenia,
  do miejsca chaosu i nienawiści
  straszniejszego niż jakakolwiek wojna prowadzona przez jego braci.
  To nie jest kobiecość, to jest zemsta
  To jest trucizna pokręconych dróg
  wiekowych nadużyć, gwałt naszego świata,
  A to nie daje kobiecie mocy, zmniejsza moc, gdy odcina się ona od jego jąder,
  i to zabija nas wszystkich.
  I niezależnie od tego, czy jego matka opiekowała się nim, czy nie mogła,
  pokaż mu prawdziwą matkę teraz.
  Obejmij go i prowadź z wdziękiem i swoją głębią
  tlącymi się w centrum jądra Ziemi.
  Nie karz go za jego rany, gdy myślisz, że nie zaspakaja twoich potrzeb
  lub nie spełnia kryteriów.
  Wezwij dla niego słodkie rzeki
  Krwią sprowadź to wszystko do domu.

  Jeśli chcesz zmienić świat, pokochaj mężczyznę, naprawdę kochaj go.
  Pokochaj go dostatecznie, by być naga i wolna,
  Pokochaj go dostatecznie, by otworzyć swoje ciało i duszę
  na cykle narodzin i śmierci.
  I podziękuj mu za sposobność,
  gdy razem tańczycie wśród szalejących wichrów i milczących lasów.
  Bądź dość odważna, by być krucha, i pozwól mu pić z delikatnych,
  upojnych płatków twojej istoty.
  Niech wie, że może wspierać cię, byś stała, i ochraniać cię.
  Upadnij w tył w jego ramiona i ufaj, że cię złapie,
  nawet jeśli upuszczono cię tysiące razy przedtem.
  Naucz go, jak się poddawać, poddając się sama.
  I wtop się w słodką nicość serca tego świata.

  Jeśli chcesz zmienić świat… pokochaj mężczyznę, naprawdę kochaj go.
  Dodawaj mu odwagi, karm go, pozwalaj mu, słysz go, obejmuj go, uzdrawiaj go,
  a ty w zamian będziesz żywiona i wspierana,
  przez silne ramiona i czyste myśli i skoncentrowane strzały,
  ponieważ on może, jeśli mu na to pozwolisz, stać się wszystkim, o czym marzysz”

  Polubienie

 11. „ERA lub GEA, Matka Ziemia
  Ziemia jest matką, ponieważ daje swoje owoce; Księżyc jest kobietą, ponieważ jego trzy fazy odzwierciedlają wiek kobiety: półksiężyc to wiek dziewczęcy, pełnia księżyca to kobieta niezamężna, dojrzała i piękna, zmniejszający się księżyc to wiek podeszły i starość kobiety (dawniej nie był uwzględniany nòw). Nawet pory roku odzwierciedlają formy kobiet: dziewczęca wiosna, panieńskie lato (jesieni jeszcze nie ustalono), zimowa starość. Pojawiają się klasyczne, przestrzenne triady: księżniczka powietrza, nimfy ziemi i czarownica podziemia (Selen, Afrodyta, Hekate). Numer trzy staje się boski, a ponieważ każda bogini przejawiała się w swej osobistej triadzie(kobiety młodej, dojrzałej i starej), trzy razy trzy stało się dziewięć – dokladną liczbą księżyców (lub miesięcy), których kobieta potrzebowała, aby urodzić. Mimo to starożytne mity podkreślały, że nie istnieją trzy boginie, ale tylko jedna bogini matka: Era.”

  Polubienie

  • ,, Poza realem, na video skype mozna sie napic z kims i tez wykreowac klimat :).”

   A jakbyś, Infin, miał do wyboru jedną z dwóch opcji:
   1 Możesz z bliską ci osobą rozmawiać na video skype pół godziny dziennie przez pół roku
   2 Możesz raz na pół roku widzieć się z tą osobą przez pięć dni ( to ten sam czas, dodałam godziny snu)

   Którą z opcji byś wybrał?

   Pozdrawiam.

   Polubienie

   • Naturalnie, ze skype, regularnosc kontaktu wzrokowego i glosowego jest najwazniejsza.
    Poza tym jesli nie ma wokol siebie osoby z ktora wymienia sie prywatne informacje przynajmniej co tydzien, to jest to obca osoba, a zycie takiego czlowieka to iluzja przynaleznosci i bezpieczenstwa.

    Polubienie

  • Mam przemyślenie takie, że prawdopodobnie jesień- to ta kobieta, która już nie ma wolności często- dzieci, mąż, praca, obowiązki, jej życie przypomina takową jesień- czasem wyjrzy słońce, dużo deszczu, wiatru, niepogody, piszę, bo w cytacie Sanctus, nie było o jesieni i tak sobie pomyślałem, że teraz mamy już w pełni, owszem w mojej opinii.
   W ogóle zapiszę sobie to, świetny cytat, pozdrawiam!

   Polubienie

 12. „ERA MATRIARCHALNA (jej plusy i minusy)
  – ARCHAICZNE MITY I ARCHETYPY przejścia z matriarchatu do patriarchatu

  Wykluczenie mężczyzny z tajemnic życia oraz pozbawienie go czynnego udziału w poczęciu i duchowej sile poczęcia (ktòra znajdowała się w rękach kobiet), strącenie go jedynie do roli siły fizycznej sprawiło, że stał się brutalny, gwałtowny i lękliwy. Przemoc i strach przeważyły nad urokiem kobiety i przeobraziły się w tyranię.
  Kobiety: odbierzcie mężczyznom udział w duchowości, nie pomagajcie im odkryć ich duszy, a obudzicie w nich swego najgorszego wroga.
  W niektórych mitach greckich przejście z matriarchatu do patriarchatu opisane jest w sposòb symboliczny: Perseusz ścina głowę Meduzie, Bellerofont zabija Chimerę (wariant historii Perseusza; w obydwu pojawia się motyw skrzydlatego konia Pegaza, znak władzy w rękach mężczyzny, ponieważ koń jest symbolem królewskości), babiloński bóg Marduk zabija boginię morza Tiamat, i wreszcie, w Biblii, kobieta o imieniu Ewa zostaje oszukana przez węża, ktòry „przypadkowo” w całej mitologii został opisany jako „Ophion”, mąż Eurinome, przyszły grecki Zeus, mężczyzna Bóg, Ojciec i Władca. Od tego czasu Bóg jest mężczyzną i patriarchalne jest społeczeństwo.

  ***************
  „Kiedy bogowie byli kobietami, kiedy mòwiono o bohaterkach, a nie jedynie o bohaterach, świat obracał się wokół radości i płodności, był miejscem bardziej przyjaznym, człowiek był bardziej przywiązany do ziemi, a jego środek ciężkości znajdował się przy ognisku domowym, którego centrum była kobieta wychowująca dzieci; człowiek nie czuł się na tym świecie jak obcy, ale czuł się jego mieszkańcem, jego częścią, częścią całego stworzenia. To pòźniejsze religie doprowadziły do tego, byśmy czuli się obco we własnym świecie, w naszym środowisku naturalnym, byśmy stali się emigrantami z odległego i nieznanego nieba.”

  ***************
  „OD MATRIARCHATU DO PATRIARCHATU
  W pewnym momencie środek ciężkości w historii uległ przesunięciu: nastąpiło przejście od matriarchatu do patriarchatu: od ziemi, ciała, przyjemności, kobiety … itd. do ruchu skierowanego ku męskości: ku niebu, duchowi, mądrości, mężczyźnie. Mężczyzna nie odkrywa swojej roli w zapłodnieniu kobiety, ale odkrywa wyłączność jednego partnera. Odkrywa, że to jego nasienie doprowadza do zapłodnienia w łonie kobiety, przejmuje więc władzę. Penis stał się symbolem uwielbienia i adoracji u wielu plemion, podczas gdy kobieta została zepchnięta na margines, by cierpieć przez wiele wieków, nawet w dzisiejszych wielu kulturach. Ciężar tego odkrycia nie jest pozbawiony męskiej urazy wobec czasòw, kiedy to jego „moc” została zdradzona przez kobiecą delikatność, która go oczarowała. Zasłona świętości stała się burką segregacji. Ognisko domowego centrum stało się zamkniętym domem, gdzie kobieta była oswajana, udomowiona. Ze świętej kapłanki w świątyniach, wyrzucona na ulice, stała się prostytutką; z mądrej, znającej tajemnice natury i opowiadającej historie kobiety stała się czarownicą. Przestały być czczone posągi kobiet w ciąży, zastąpione męskim członkiem. Wtedy mężczyzna „wyszedł” z domu, z siedzącego i trybalnego trybu życia przeszedł do koczowniczego trybu życia, czyli do społeczeństwa i cywilizacji. W matriarchacie dziedziczność wyznaczana była w zgodzie z linią żeńską rodu, bo tylko matka dziecka była znana (rodzina nie koncentrowała się na ojcowskiej władzy mężczyzny), społeczeństwo utrzymywało się na solidarności kobiet, które wychodziły ponad konkurencyjność seksualną i zazdrość. Z nadejściem patriarchatu zaczęto wymagać od kobiet dziewictwa przed ślubem (matri monio (ślub ) = obowiązki matki) oraz wierności po ślubie. Dziedzictwo (patrimonio, władza ekonomiczna) nie jest przyczyną, lecz skutkiem. To nie rolnictwo, ale posiadanie kobiety było rdzeniem tej zmiany, więc seks jest jej wyłącznością.”

  Polubienie

 13. „Kobiecość jest sferą psychiki ludzkiej (zarówno mężczyzn, jak i kobiet): twórczą, intuicyjną, bardziej wrażliwą, pozostającą w harmonii z naturą, cykliczną, podatniejszą na cierpienie, ale zdolną do samodzielnego odrodzenia sie; jest zalążkiem życia duchowego oraz naszego pragnienia nieskończoności i transcendencji.

  ***********
  „Kobiecość jest ta psychologiczną zdolnością (zarówno u mężczyzn jak i kobiet), która potrafi wychowywać nasz męski wymiar psychologiczny(obecny zaròwno u kobiet jak i u mężczyzn) w celu zespolenia sie z naturą. Kto nie szanuje natury i nie żyje z nią w harmonii , jest dowodem na brak wewnętrznej ewolucji;konsekwencje sa logiczne: natura sie wyzwala i stajemy się ofiarą naszych wrodzonych i nieświadomych sił.”

  Polubienie

 14. „PROSTYTUTKA… święte medium ZAPOMNIANEGO ARCHAICZNEGO świata …

  Seks w starożytności uważano za prawdziwą liturgię, sakramentalny akt mistyczny (hierogamy), który pozwalał obu partnerom na przekroczenie siebie, aby dostać się do nowego wymiaru duchowego. Seks nie jest otchłanią ciała, ale progiem duszy.
  Początkowo seks był rytuałem przejścia i transformacji wewnętrznej, stąd Hierodula, sługa-kochanka, zwana była „Wielką Nierządnicą” (przyjmując przydomek bogini, w której usługi została zaangażowana) i wykonywała za każdym razem szczególny akt seksualny z „coitus reservatus”, długotrwały i intensywny orgazm całego ciała bez emisji nasienia, co miało doprowadzić mężczyznę do ‚horasis”, duchowego oświecenia lub „Sophia”, który to stan był w istocie odpowiednikiem wyższej formy wewnętrznej odnowy osiąganej dzięki wysublimowanemu erotycznemu doświadczaniu Kobiecości.
  W Indiach ta specjalna technika seksualna jest znana jako doktryna tantryczna „maithuna”, wyrafinowana metoda seksualna, która pozwala mężczyźnie przyswoić sobie wrodzoną i magiczną mądrość kobiety.
  Seks jest życiem. Poprzez seks przychodzimy na świat, jest źródłem energii. Kto nie cieszy się aktywnością seksualną, staje się albo skamieniały (zgorzkniałość i histeria), albo zdolny do przemocy (3 są przyczyny, dla ktòrych zwierzę jest gwałtowne: samoobrona, brak żywności i seksu; w przeciwnym razie zwierzę jest zawsze spokojne).”

  Polubienie

  • Dodam też dawne obrzędu Zaślubin Boga i Bogini- mistyczne Heros Gamos, tam właśnie uczestniczyli i mężczyźni i kobiety, które dziś zostało sprowadzone w kulturze dość wulgarnej do „tzw. sexu”, znaczy jeśli idzie o samą nazwę tego czynu, a nie zmiany, bo zawsze jest to świetym połączeniem dwóch energii, dwóch ciał.
   Była też prostytucja świątynna i w ogóle w dawnych czasach prostytutka nie była poniżana i obrażana jak potem w czasie patriarchalnym, to pewnie czasy zemsty kapłanów, którzy już nie pozwalali kobietom na pełnienie swoich ważnych funkcji- tak twierdzi m.in. Marek Taran.
   Co do postaci prostytutki lubiłem Sonię z Zbrodni i Kary, choć wiadomo, że przez swój chrystianizm autor- Dostojewski Fiodor uświęca ją i kieruje w religijne teksty, ale to taki obraz prostytuki bardzo ludzki, wytłumacznie co ją tam skierowało, dlaczego tak żyła,ukazanie jej pięknej duszy, wpływ na Raskolnikowa, w ogóle lubię tę książkę, ale atmosfera jest bardzo trudna, ten Petersburg jest ponury bardzo.
   I nie powinna być, bo i za co? Konserwatywna moralność jest hipokrytyczna, nie wiem czy ktoś się zgodzi, ale czepmy się prawdziwie złych ludzi- banksterów, złodziejów, polityków, Iluminatów, pedofilstwa, islamistów, gwałcicieli i morderców.
   O tantrze mam cały artykuł z gazety Czwarty Wymiar jak znajdę dziś/jutro ochotę, bo to jest kilka stron to wrzucę na bloga, co go założę, bo tutaj u Jarka to bym zaspamił pół strony, a po drugie, tu wiele z was pisze bardzo długie komentarze i nie myślał nikt z was o własnym blogu? Chodzi o taki fakt, że komentarz wrzucony tu w komentarze nieraz nie dwa zniknie z uwagi ludziom, bo to trzeba przewijać itd. A treści są naprawdę cenne.
   Pozdrawiam.

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s