Afery

Polaku, czemu zarabiasz tylko 1200 zł?! Szokujący raport „Global Financial Integrity”

Polaku, czemu zarabiasz tylko 1200 zł?! Szokujący raport „Global Financial Integrity”

polityka w Polsce (2)O co tak naprawdę chodzi w konflikcie, jaki powstał w Polsce i wokół Polski w UE? Chodzi o to, że elita proniemiecka która przez lata umożliwiała drenaż i wyzysk Polski, została odsunięta od władzy. Reprezentują ją partie: PO, PSL, SLD, Nowoczesna. Partie sprzeciwiające się temu wyzyskowi to: PiS (demokratyczny konserwatyzm), Kukiz ’15 (nacjonalizm) i nawet partia Razem (lewica). Partia Razem zdecydowanie odmówiła demonstrowania ze skompromitowanym Komitetem Obrony Demokracji, założonym przez oderwanych od koryta polityków.

I tylko o to chodzi w tych całych KODach, awanturze wokół trybunału konstytucyjnego i wyrzuceniu komuchów i pupilów władzy z TVP. O nic więcej. Przez prawie 30 lat w Polsce powstała kapitalistyczna elita, która tak samo jak przedrozbiorowa szlachta, żyła z wyzysku i biedy milionów Polaków. Najpierw w latach 90-tych zniszczono nasz przemysł, zakłady wyprzedano za złotówkę, po to, by chronić przemysł Niemiec. Potem tak pokierowano gospodarką państwa, by funkcjonowała w zasadzie tylko dzięki głodowym pensjom i wręcz niewolniczemu wyzyskowi Polaków.

Sam Balcerowicz niedawno powiedział wprost, że gdy będziemy więcej zarabiać i pracować mniej godzin, to staniemy się mniej konkurencyjni. Pytanie jest następujące: do jakich wzorców my równamy? Do wzorców z Bangladeszu czy Indii, gdzie pracownicy są tak przeciążeni pracą, że z rozpaczy popełniają samobójstwa w trakcie jej trwania? Miliony głodnych dzieci i zjawisko biednych pracujących są hańbą i zbrodnią III RP. Bogaty leming z tzw warszawki, zarabiający po 10 k na miesiąc, zwyczajnie tego nie rozumie, więc pójdzie na marsz KOD, bo telewizja mu powiedziała, że demokracja (czyli też jego przywileje) są zagrożone.

Analogii z sytuacją przedrozbiorową jest więcej. Zdegenerowana szlachta wyzyskująca chłopów także walczyła o „demokrację szlachecką„, ściągając rosyjskie i pruskie wojska i bandy, które łupiły kraj. Także wysługiwali się politykami państw ościennych prosząc je o protekcję w obronie owej szlacheckiej demokracji. Także doprowadzili oni kraj do ruiny i zależności od wrogich nam mocarstw, tak jak jest obecnie.

Raport organizacji Global Financial Integrity jest szokujący w swej wymowie. Demaskuje on, jak wielki drenaż bogactwa Polaków ma miejsce. Zyskują na tym głównie firmy niemieckie, ale też amerykańskie i inne. Zapraszam do przeczytania wniosków z tego raportu.

O ostatnich wydarzeniach i o zamieszaniu związanym z Trybunałem Konstytucyjnym możecie przeczytać poniżej:
Komitet Obrony Demokracji zdemaskowany! Kim oni są?!
George Soros chce wywołać wojnę domową w Polsce?!
Szokujące fakty o Ryszardzie Petru, musisz to wiedzieć!
Wojna w Polsce?! „Wezwiemy obce wojska, zastrzelimy Kaczyńskiego, podpalimy siedzibę PiS”
Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?
PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym!
„Komitet Obrony Demokracji” zdemaskowany! Zobacz kto się za nim kryje!

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Cytuję: „Według Global Financial Integrity za granicę wycieka aż 5 procent polskiego PKB, a najwięcej kradną niemieckie koncerny. W analizie Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, prowadzącej badania na temat nielegalnych przepływów finansowych znajduje się odpowiedź skąd taka wściekłość niemieckich mediów i pogróżki pod adresem władz. Wstrząsająca lektura!

Global Financial Integrity obliczył, że przez ostatnie lata koncerny naszego zachodniego sąsiada „wyssały” z naszego kraju 30 miliardów dolarów. Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy.

Jeśli przyjmiemy, że ok. 65 proc. eksportu-importu Polski jest wytwarzane przez firmy z kapitałem zagranicznym, z czego ok. 50 proc. to firmy niemieckie, można oszacować, że Niemcy nielegalnie wyprowadzają z Polski ok. 30 mld zł rocznie

Generalnie Polska znajduje się na 20 miejscu krajów z listy najbardziej nielegalnie wyzyskiwanych na świecie przez zagraniczne koncerny. I jesteśmy jedynym takim krajem z Unii Europejskiej

Z tabeli opublikowanej na stronie Global Financial Integrity wynika, że poziom wyciągania nielegalnych pieniędzy, wysoki w 2004 r., wyhamowany został w latach 2005-2007, siłą inercji jeszcze spadał, po czym gwałtownie wzrósł, aby ponownie osiągnąć apogeum w 2012 r.

Poniżej w linkach jest ten raport:
gfintegrity.org (strona główna organizacji)
TU CAŁY RAPORT W ORYGINALE.

Teraz kilka ważnych – choć przyznajmy szczerze – retorycznych pytań:

Czy dzięki tym suchym liczbom, datom i szacunkom wiemy więcej o przyczynach furii niemieckich mediów ?

Czy rozumiemy teraz dlaczego niemieckie media i niemieccy politycy milczeli, gdy władza zakładała Polakom rekordowe liczby podsłuchów ?

Czy już wiemy dlaczego państwu niemieckiemu tak bardzo zależy na utrzymaniu nad Wisłą status quo?

Czy już pojmujemy dlaczego Berlinowi tak bardzo zależy na tym, aby utrzymać obecny stan atrofii państwa polskiego?

Czy zdajemy sobie sprawę, dlaczego Niemcy tak obawiają się repolonizacji ?

Gdy już odpowiemy sobie na te pytanie musimy zdać sobie sprawę z bardzo ważnej sprawy. Nasz zachodni sąsiad zrobił sobie z nas swoją półkolonię, tanią montażownię i Bóg wie co jeszcze. Jego połajanki pod naszym adresem są więc z jego punktu widzenia dość zrozumiałe – dlaczego ma mieć szacunek do swoich XXI-wiecznych „Irokezów”, wobec których odczuwa (tradycyjną) wyższość cywilizacyjną? To od nas zależy, czy pozwolimy mu tak traktować nasz kraj. Nikt nas w tym nie wyręczy.

„miła” wiadomość na początku Nowego 2016 Roku! Myślę, że lepiej mieć wiedzę na ten temat. Ja nie oglądam TV, ale czasem coś znajdę w internecie. Zastanawiałam się dlaczego Niemcy robią taką w mediach wrzawę odnośnie trybunału. Trzeba ufać, że nowa Władza da radę wiele zmienić!

Autor: Zbigniew Kuzmiuk

Według najnowszego raportu Global Financial Integrity (międzynarodowej organizacji zajmującej się nielegalnymi przepływami finansowymi) Polska należy do pierwszej 20-stki krajów (jest w tej grupie jedynym krajem należącym do UE), najbardziej wyzyskiwanych krajów przez zagraniczne korporacje.

Raport GFI stwierdza, że z Polski zagraniczne firmy nielegalnie wyprowadzają corocznie około 90 mld zł czyli około 5% naszego PKB i dotyczy to głównie oszustw związanych z podatkami VAT i CIT oraz cłami. Dane GFI potwierdzają wcześniejsze ustalenia dotyczące naszego systemu podatkowego opracowane przez MFW oraz Komisję Europejską, w tych dokumentach także pisano o blisko 100 mld zł rocznie, które traci polski budżet na skutek oszustw podatkowych.

2. Przypomnijmy tylko, że rozrastanie się zjawiska niepłacenia CIT przez firmy z udziałem kapitału zagranicznego potwierdza raport przygotowany przez Komisję Europejską w którym autorzy powołując się na ekspertyzy przygotowane na zlecenie Komisji Europejskiej, stwierdzają że wielkie korporacje unikają płacenia podatku dochodowego w całej Unii Europejskiej. W skali całej UE uszczuplenia z tego tytułu to kwota ponad 120 mld euro, w przypadku Polski oszacowano je na ponad 11 mld euro rocznie, co daje astronomiczną kwotę blisko 46 mld zł utraconych dochodów podatkowych (w ostatnich latach wpływy z tego podatku wynoszą około 28-31 mld zł). Oznaczałoby to, że utracone każdego roku wpływy z podatku CIT od firm z udziałem kapitału zagranicznego znacznie przekraczają dochody budżetowe z tytułu tego podatku i że w ciągu ostatnich lat kolejni ministrowie finansów poprzedniego rządu Platformy i PSL-u, co najmniej tolerowali to zjawisko.

3. W imieniu nowego ministra finansów Pawła Szałamachy rzecznik prasowy Mirosława Dróżdż, zwróciła się do podatników podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), którzy stosowali tzw. ceny transferowe w latach 2011-2015 do złożenia stosownych korekt w zeznaniach podatkowych, za ten okres. Stwierdziła także, że spółki, które zdecydują się na dobrowolna korektę deklaracji podatkowych za lata 2011-2015, będą mogły skorzystać z 50% obniżki stawki ustawowych odsetek za zaległe zobowiązania podatkowe. Przypomniała, że każda transakcja powinna odpowiadać naturalnym warunkom rynkowym, a jej cena powinna być zbliżona do ceny rynkowej, podczas gdy w przypadku podmiotów powiązanych bardzo często zdarza się, że spółka-córka płaci spółce- matce w grupie, znacznie wyższa kwotę niż wynosi wartość rynkowa określonego dobra lub usługi (najczęściej jest to korzystanie z logo, doradztwo, dostarczanie know-how). Ostrzegła, że stosowanie cen transakcyjnych przez podmioty powiązane, będzie przedmiotem badań urzędów skarbowych w II kwartale 2016 roku, ponieważ jest to jeden z priorytetów nowego ministra finansów Pawła Szałamachy.

4. Z kolei wyłudzenia w podatku VAT które wg raportu MFW, są jednymi z najwyższych w UE wynoszą ponad 3% PKB, a więc w warunkach roku 2014 wyniosły ponad 52 mld zł. Tutaj nowy minister finansów rozważa wprowadzenie centralnego rejestru faktur VAT za pośrednictwem którego trafiały by do nabywców towarów i podlegałyby na bieżąco kontroli urzędów skarbowych. Innym pomysłem jest rozdzielenie płatności VAT (nabywca płaci dostawcy tylko płatność netto, a kwota podatku trafia na konto podatnika będące w dyspozycji urzędu skarbowego), w takiej sytuacji zwrotów podatku VAT (różnicy pomiędzy podatkiem naliczonym, a należnym), dokonywałby urząd skarbowy.

5. Jak z tego wynika nowy rząd nie zamierza tolerować tego stanu rzeczy i już na początku swej działalności rozpoczął walkę cenami transferowymi, co ma ograniczyć wyłudzenia w podatku CIT jak i z przestępstwami karuzelowymi, co ma ograniczyć wyłudzenia w podatku VAT. Trudno bowiem dłużej tolerować sytuację w której blisko 1/3 potencjalnych dochodów podatkowych (około 100 mld zł rocznie), zamiast wpływać do budżetu państwa, wypływa poza granice naszego kraju tylko dlatego, że zagraniczne korporacje traktują Polskę jak swoją kolonię.”

Autor: Zbigniew Kuźmiuk

Reklamy

29 odpowiedzi »

 1. No to tak jeszcze dodam dla przypomnienia, mimo, że pewnie wielu z was już miało okazję usłyszeć oraz pomimo, iż jest to audycja z Radia Maryja, to jednak i tam można coś wartościowego znaleźć, to jest taka perełka.

  Polubienie

 2. don petrus wciąż się rozkręca. jest coraz głośniejszy. wydaje mi się, że wiele niespodzianek zafunduje. jak nic, jest wykonawcą destrukcyjnej przyszłości. no i jego powiązania są złe

  Polubienie

  • No wiesz, barra, peło już się dostatecznie skompromitowało, zatem postawiono na wymianę szyldu. Wyciągnięto tego całego Petru, niczym królika z kapelusza i oczywiście wmawia się ludziom, że to taka świeża krew w polityce. A ilu ludzi zada sobie ten trud, żeby poszperać gdzieś w necie i poszukać informacji o nim, o tym czym się wcześniej zajmował, skąd się wziął, z kim ma powiązania? Większości nie przejdzie nawet przez myśl, żeby się tym zainteresować, bo myślą o tym jak tu przeżyć od pierwszego do pierwszego. Później włączą TV i to co tam powiedzą, wchłoną jak gąbka, niczym prawdę objawioną…

   Polubienie

 3. każdy z nich jest potomkiem jakiegoś oszusta i mordercy z XIX i XX wieku albo i wcześniej. dotyczy to polityki, mediów, sądownictwa, medycyny, … taki qrwa układ za kuloodporną szybą.
  dziś wiele można zweryfikować, bo jest net, ipn, … ale wszystko ma swój graniczny termin. myślę że wielu dostałoby zawału, gdyby pojawiła się prawdziwa tajna wiedza. to o czym ludzie wiemy, nie jest tajne i nigdy nim nie było, jedynie czekało na odpowiedni moment do publikacji dla mass. to co tajne to tajne i światła nie ujrzy. akta i dokumenty są niszczone a dla „zasłużonych” tworzy się nowe dowody osobiste, miejsca zamieszkania i konta. tak było i jest. ale wkrótce będzie inaczej

  Polubienie

 4. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/76021-zagrozona-demokracja-w-niemczech-policja-paluje-protestujacych-przeciw-islamistom
  „Obecnie bankierzy, wydawcy lewicowych pisemek i odrywani od żłobu politycy organizują w Polsce kuriozalne demonstracje rzekomo w obronie zagrożonej demokracji i wolności słowa. Jakoś nie widać na marszach tych hucpiarzy, aby policja postępowała z nimi brutalnie, tak jak postępuje w Niemczech z przeciwnikami polityki multikulturalizmu. Co więcej, rozmaite pseudo autorytety dziennikarskie mogą sobie wyjść na mównicę i opowiadać dowolne androny. Skoro zgromadziły się tam setki dziwaków o przerytych telewizyjną propagandą umysłach, którzy ich słuchają, to co w tym złego? Na tym właśnie polega wolność słowa.
  Tymczasem Polska jest pouczana przez niemieckich polityków, którzy niezadowoleni z powodu utraty wpływów w naszym kraju, wykorzystują podległe niemieckiemu kapitałowi media do siania niepokoju społecznego w Polsce. Z każdym dniem widać, że Unia Europejska staje się na naszych oczach czymś w rodzaju IV Rzeszy z centralnym ośrodkiem decyzyjnym w Berlinie. To tam zapadają decyzje kto jest faszystą, a kto łamie demokrację gdy tylko lud „pomylił” się podczas wyborów.”
  ……………………………………………..
  aszkenazyjskie kurwy szwabskie, to niech stulą te jadaczki swoje pasożydoskie, bo do tej pory nam wiszą ponad 800mld $ za wojenne zniszczenia… i te świnie szwabskie śmią nas pouczać teraz o demokracji, jak kurwa tam psy policyjne własnych obywateli pałują, to jest dopiero demokracja multikulti żydomasońska 😀
  … także jak sprzedawczykom z KODu się coś kurwa nie podoba, to niech wypierdalają za Odrę, razem z muslimami po socjal niech się ustawiają w Berlinie, IV rzesza na takich degeneratów bez honoru i godności zawsze czeka…

  Polubienie

  • Ja czytałem o kwocie powyżej jednego biliona dolarów. Poza tym, KODziarze nie mają szans na majdan w Polsce. Przeciwko tym wychuchanym hipsterom z iphonami, stanie potężna armia górników, rolników, PiSowców, narodowców, kiboli, i innych grup znienawidzonych przez system. Oni pokażą kodziarzom gdzie raki zimują 😀 Będą szybko spierdalać do cioci Makreli xD

   Polubienie

  • Cytuję:
   „Analogii z sytuacją przedrozbiorową jest więcej. Zdegenerowana szlachta wyzyskująca chłopów także walczyła o „demokrację szlachecką„, ściągając rosyjskie i pruskie wojska i bandy, które łupiły kraj. Także wysługiwali się politykami państw ościennych prosząc je o protekcję w obronie owej szlacheckiej demokracji. Także doprowadzili oni kraj do ruiny i zależności od wrogich nam mocarstw, tak jak jest obecnie.”
   Jak się nie ma zielonego pojęcia o historii to lepiej o niej nie pisać. W obce awantury i obce siły do Rzeczpospolitej ściągali władcy – praktycznie wszyscy od Wazów poczynając, a w XVII- XVIII w . magnaci a nie szlachta. To właśnie szlachta była najbardziej patriotycznym elementem (jeśli brać pod uwagę lojalność wobec I RP).
   Jeśli beneficjantów III RP i jej szemranych interesów do kogoś porównywać, to raczej do magnatów, którzy dostawali i prywatyzowali królewszczyzny, no i oczywiście Kościoła, który przy tym również doskonale się upasł.

   Polubienie

 5. To my jesteśmy już w Bangladeszu , bo mój szwagier odebrał sobie życie w godzinach pracy . To jest miał przerwę na 2-gie śniadanie i w tym czasie poszedł żeby odebrać sobie życie w bajorze błotnistym się utopił , qurwa zaciągnął mułu do płuc aby skończyć z tą Polską podłością .

  Polubienie

 6. Cytat ze wstepu do artykulu:
  „Przez prawie 30 lat w Polsce powstała kapitalistyczna elita, która tak samo jak przedrozbiorowa szlachta, żyła z wyzysku i biedy milionów Polaków”.

  Moje pytanie:
  Czy jest ktos na tym forum i potrafi udowodnic zapis w cytacie ?

  Polubienie

 7. kapitalistyczna elita powstala po upadku komuny to spadkobiercy korporacji PKWN.To ci ,ktory dostali schede po swoich dziadkach I rodzicach mordujacych Polakow I ustawiajacy reszte do pionu tak aby juz nie bruzdili na komunistycna wladze.Aby to udowodnic wystarczy ujawnic polaczenia rodzinne dzisiejszych elit z tymi po 45-87.To akurat nie jest trudne.Istnieja takze pewne fakty I dokumenty ,przechowywane w IPN odnosnie proeesu zwijania komunizmu I przeksztalania korporayjnego PKWN do dzialan w demokracji.Tak w zasadzie to nic sie nie zmienilo swinie te same co za komuny tyle ze bardziej glodne I rozjuszone,dlatego dzisiaj tak glosno kwicza jako KOD(te same bydlaki z KOR) I sie zala w UE.

  Polubienie

 8. Devingo,

  Polakom nalezy wyjasnic, ze PKWN (z nazwy „polski komitet wyzwolenia narodowego”) byl organizacja zlozona z ZYDOWSKICH KOMUNISTOW przeszkolonych w ZSRR – nieco wczesniej za zgoda Zyda L.Berii powstal ZPP (z nazwy „zwiazek patriotow polskich”) zlozony z samych ZYDOW, ktory wszedl w sklad PKWN, czyli praktycznie ZYDOSTWO stanowilo oficjalna reprezentacje na obszarach „wyzwolonych” (czytaj: okupowanych przez armie czerwona) Rzeczpospolitej, podczas gdy nieoficjalnie rzadzilo zydowskie NKWD z polecenia zydowskiego bekarta J.Stalina i PKWN podlegalo pod NKWD.

  Reklamowany przez propagande komunistyczna „manifest” PKWN powstal w Moskwie za zgoda Stalina i byl wymierzony w prawowity rzad polski w Londynie, w przyszle panstwo polskie i narod polski oraz w polskie podziemie zbrojne (AK, NSZ etc), w stosunku do ktorego Stalin zaprowadzil terror i czystke na masowa skale, ktora trwala do 1956r.
  W marcu 1945r gen.NKWD I.Sierow zwabil do willi pod Warszawa przedstawicieli polskiego panstwa podziemnego na rzekome „rozmowy” w sprawie utworzenia nowego rzadu i podstepnie ich aresztowal, a nastepnie wywiozl do Moskwy i osadzil w wiezieniu na Lubiance.
  Po 3 miesiacach w czerwcu 1945r odbyl sie proces pokazowy w Moskwie i przedstawiciele polskiego rzadu podziemnego zostali skazani na smierc oraz dozywocie przez tamtejsze zydowskie rzady.
  Nie pomogla interwencja prawowitego polskiego rzadu w Londynie u Churchilla i Stalina i doszlo do zbrodni politycznej, a Churchill po raz kolejny zdradzil Polske i Polakow.

  Po 1945r w Polsce rzadzila oficjalnie zydokomuna, ale z polecenia Moskwy, az do konca 1989r, a pozniej byla „zmiana” i rzadzili zydzi z Solidarnosci i KOR – uklad zawarty przy „okraglym stole” pod koniec 1989r gwarantowal nietykalnosc zydo-komunistom, a w miedzyczasie NOMENKLATURA KOMUNISTYCZNA i AGENCI KOMUNISTYCZNYCH SPEC SLUZB rozkradali za bezcen polski majatek narodowy od 1988r przez kolejne lata 1990-te, ktore obfitowaly w setki afer i naduzyc, ktorych nikt nie rozliczyl do dzis.
  W ten sposob byli komunisci przepoczwarzyli sie w kapitalistow i zabezpieczyli sobie i swoim rodzinom „miekkie ladowanie” i komfortowe warunki w nowej sytuacji politycznej i dzieki temu ponownie siegneli po wladze juz w 1995r – vide rzad J.Oleksego i prezydentura zyda Stolzmana vel A.Kwasniewskiego.
  Reszte polskiego majatku narodowego wyniszczyl zyd L.Balcerowicz (byly wykladowca marksizmu-leninizmu) realizujac plan 2 zydow z USA: Sachta i Sorosa, poprzez celowe doprowadzanie polskich fabryk i zakladow do bankructwa, a nastepnie ich wyprzedazy za bezcen w obce rece – glownymi kupujacymi bylo miedzynarodowe ZYDOSTWO oraz SZWABY, a to co nie zostalo sprzedane, zostalo doprowadzone do calkowitej ruiny.
  Z ponad 8500 fabryk i zakladow przeznaczonych do „prywatyzacji” (czytaj: zlodziejstwa), ponad 95% zostalo wyprzedane w ciagu 25 lat „kontraktowych rzadow” (1990-2015) i w ponad 80% jest wlasnoscia obcego kapitalu, ktory przez caly czas korzystal z „wakacji podatkowych” kosztem polskiego podatnika oraz jednoczesnie wzroslo zadluzenie panstwa z 20 miliardow dolarow (20 miliardow zostalo wczesniej umorzone) do okolo 1 biliona dolarow (ponad 3 biliony zlotych) i nadal rosnie.
  Dyrektywy dla marionetkowego rzadu w Warszawce przychodza teraz z Brukseli, Tel-Awiwu, Nowego Jorku i Waszyngtonu, podczas gdy w okresie PRL przychodzily z Moskwy.
  Niezaleznie od tego ktora partia polityczna sprawuje wladze w Polsce to realizowane sa zydowskie interesy i polskie goje, ktorych zydzi uwazaja za „bydlo” nie maja nic do gadania i stanowia tania sile robocza, nawet za 1000 zlotych miesiecznie.

  Nazywanie „kapitalizmem” przez kogokolwiek post-PRL-owskiego okresu rabunku i wyprzedazy polskiego majatku narodowego za bezcen jest jak nazywanie czlowieka po amputacji rak i nog „zdrowym czlowiekiem”, tylko dlatego, ze zyje i oddycha – w takim stanie jest dzisiaj Polska i przestrzegalem przed taka sytuacja 20 lat temu na grupach dyskusyjnych w oparciu o wydarzenia i wlasna analize sytuacji, co potwierdzaja teraz rozni analitycy ekonomiczni, jak Z.Kuzmiuk, J.Szewczak etc, podczas gdy sprawcy rujnowania Polski i wyniszczania narodu polskiego chodza bezkarni po ulicach, jak swego czasu mordercy i kaci zolnierzy polskiego podziemia niepodleglosciowego i wypoczywaja na sowitych emeryturach za co placi polski podatnik – duza czesc z nich uciekla do Izraela lub do krajow Europy zachodniej i USA.
  Polska rzadzi polskojezyczne zydostwo i wiekszosc z nich byla wczesniej stypendystami fundacji Adenauera, Fulbrighta, Sorosa, Departamentu Stanu USA etc nawet w czasach PRL – wystarczy wejsc na strony internetowe i poszukac informacji.
  Z kolei jesli jakis polskojezyczny zyd nie przyznaje sie, ze jest zydem i mowi, ze jest Polakiem to wystarczy obejrzec film dokumentalny o Jedwabnem z lipca 2001r i zobaczyc takiego „polaka” w jarmulce – vide W.Bartoszewski lub L.Kieres.

  Niezalezne media Podlasia o zydowskim geszefcie w Jedwabnem
  http://niezaleznemediapodlasia pl/jedwabne-geszefty/

  (Wstaw kropke przed „pl”, zeby wejsc na strone)

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s