Afery

Obalenie rządu i wojna domowa w Polsce?! Co planują pasibrzuchy systemu?

Obalenie rządu i wojna domowa w Polsce?! Co planują pasibrzuchy systemu?

majdan w PolsceMówi się już otwarcie o obaleniu rządu i wojnie domowej. Albo my i normalność i godność dla nas, zwykłych Polaków, albo te syte pasibrzuchy systemu i ich rozbuchane przywileje! Na co dzień łagodny i liberalny leming, gdy dotrze do niego, że straci wszystkie przywileje, będzie zdolny do wszystkiego. Do każdej podłości. Gdyż liberałowie to ludzie z zasady pozbawieni jakichkolwiek zasad i ideałów. Liczy się dla nich tylko kasa i dobry klimat do robienia kariery i biznesu. I dla nich każdy rząd byłby dobry, nawet hitlerowskie NSDAP, byle tylko nie przeszkadzał w „kręceniu lodów„. Oj, bardzo dobrze znam tę mentalność..

Zresztą nie mówią o tym tylko anonimowi internauci. Do aktów zbrojnej przemocy, obalenia rządu i wojny domowej namawiają już wszelkie pluszaki systemu. Aktorzy, celebryci, politycy, dziennikarze. Stefan Niesiołowski namawiał do podpalenia siedziby PiS na Nowogrodzkiej. Były prezydent, Lech „bolek” Wałęsa, mówił o potrzebie fizycznej likwidacji PiSu. Bolszewik Cimoszewicz namawiał do sparaliżowania kraju poprzez strajk sędziów i urzędników. Jeden z publicystów na niemieckim portalu interia.pl pisał wprost o potrzebie interwencji militarnej obcych państw w Polsce. Kazimierz Kutz powiedział niedawno:

Któregoś dnia przesili się i obywatele ruszą na urzędy, by przepędzić „pisiorów” z zajmowanych stołków, a tam gdzie trzeba, przegnać ze swoich wsi, miasteczek i metropolii

Cytat: „W przerwie między świętami a sylwestrem byłem w lokalu … I słuchałem co mówią tacy w wieku 25 do 35 lat. Bardzo zainteresowała mnie rozmowa prowadzona przy stoliku, gdzie gość na oko 30 lat przekonywał, że jak PiS przejmie wszystko, to zacznie się zwalnianie – z budżetówki, okołobudżetówki, a nawet zaczną zamykać banki, parabanki, instytucje finansowe (podatek bankowy). Trwało to dość długo. W toku wyszło, że agitator to członek młodzieżówki PO i działacz bojówek KOD. Przekaz poszedł taki – „wszystkich was zwolnią, nie spłacicie mieszkań, domów, samochodów, a potem eksmisja za długi”.
I pytał, oczekując na właściwą reakcję – co zamierzają z tym zrobić? A wtedy powiedzieli co po niektórzy: „nie można już dłużej czekać, trzeba ich wszystkich pozabijać.”
Autor: MiziaForum

Także mowa jest już nie o działaniach w opozycji zgodnych z prawem. Mowa jest o zbrojnej przemocy, wojnie domowej, interwencji obcych wojsk, obaleniu legalnie wybranego rządu. Pora przejrzeć na oczy i przyznać wprost, że światem rządzą psychopaci. Utrzymują oni w Polsce, dzięki sojuszu komuchów i solidaruchów, system kapitalistyczny o niewolniczym charakterze. To przecież Rada Polityki Pieniężnej i NBP tak manipulują kursem polskiej waluty, by zaniżać jej wartość. Dzięki temu zabiegowi łatwo mają eksporterzy, za to trudno mają zwykli Polacy. Bo przy cenach takich jak na Zachodzie, zarabiamy równowartość kilkuset euro.

Gra się nie toczy o Smoleńsk, porno w jakimś podrzędnym teatrze czy o więcej lub mniej kościoła. Gra toczy się o prowadzenie samodzielnej polityki przez państwo. Unia Europejska i ogólnie cała nasza ziemska cywilizacja, jest w przededniu systemowej zapaści, rozpadu. To powtórzenie dziejowej szansy, jaka miała miejsce tuż po pierwszej wojnie światowej, gdy nasi odwieczni gnębiciele (Niemcy i Rosja) upadli. Uzależnienie Polski od zagranicznych grup interesu i wpływu jest oczywiste i nie powinno podlegać dyskusji. Teraz mamy szansę to zmienić. Rząd PiS o tym dobrze wie, stąd taki niesamowity pośpiech.

O ostatnich wydarzeniach i o zamieszaniu związanym z Trybunałem Konstytucyjnym możecie przeczytać poniżej:
Komitet Obrony Demokracji zdemaskowany! Kim oni są?!
George Soros chce wywołać wojnę domową w Polsce?!
Szokujące fakty o Ryszardzie Petru, musisz to wiedzieć!
Wojna w Polsce?! „Wezwiemy obce wojska, zastrzelimy Kaczyńskiego, podpalimy siedzibę PiS”
Czy Petru opłacał ludzi protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym?
PO planowało zamach stanu posługując się Trybunałem Konstytucyjnym!
„Komitet Obrony Demokracji” zdemaskowany! Zobacz kto się za nim kryje!

Podsumował: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

47 odpowiedzi »

 1. Kefir – proszę uspokój się i nie siej czarnych scenariuszy!
  Rozsądna Anna – zwana na mój prywatny użytek MĄDRĄ BABĄ pięknie to u Ciebie wytłumaczyła opisując przepowiednie Jackowskiego.
  Pozwól, że wyłożę swój tok myślenia. Nie wnikam tam w żadne przepowiednie i teorie. Dzieje się u nas – to prawda – następują zmiany. Kierunek zmian jest – obiecujący więc nic nie powiem. KOD wyje – ale tak robi każdy pies któremu zabierają miskę z żarciem.
  My zebrani tu na Twoim blogu za Twoim przyzwoleniem jesteśmy ludźmi którzy coś więcej widzą i coś więcej rozumieją. Wokół nas jest wielu tzw lemingów. Naszym obowiązkiem jest pokazać tym ludziom spokój i tłumaczyć zachodzące zmiany. Jeśli to pokażemy to nic nie skieruje się w złym kierunku pomimo starań tych tracących przywileje
  To wszystko – spokój spokój i jeszcze raz spokój. Nie poddawac sie emocjom i zwątpieniu – wszystko idzie w dobra stronę

  Lubię to

 2. Nie chciałem tego robić, ale zmieniłem zdanie. Kiedyś natrafiłem gdzieś na coś takiego i zachowałem w pamięci. Wstawiam to po to byście mogli spojrzeć sobie na to co się dzieje z innej strony. Mam nadzieję ze pomoże to wam coś zrozumieć – coś więcej

  10 sposobów manipulacji społeczeństwem

  1. Odwróć uwagę
  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne oraz ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna, aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. Opinia publiczna „odwrócona” od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne rzeczy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na równi ze zwierzętami

  2. Stwórz problem, po czym zaproponuj rozwiązanie
  Ta metoda jest również nazwana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą domagali się podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład; pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy lub zaaranżuj krwawe ataki – tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Albo; wykreuj kryzys ekonomiczny, aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

  3. Stopniuj zmiany
  Akceptacja aż do nie akceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno- ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.; minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które, wprowadzone naraz, wywołałyby rewolucję.

  4. Odwlekaj zmiany
  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „ bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać mu się natychmiast. W dodatku społeczeństwo, masy wykazują zawsze naiwną tendencję do zakładania, że wszystko będzie dobrze i być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także, kiedy przyjdzie jej czas, akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji.

  5. Mów do społeczeństwa jak do małego dziecka
  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz protekcjonalnego tonu, jakiego używa się, przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamazać obraz swojemu rozmówcy, tym bardziej sięga się po taki ton. Dlaczego? Jeśli będziesz mówić do kogoś tak, jakby miał 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miał 12 lub mniej lat.

  6. Skup się na emocjach, nie na refleksji
  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia konkretnych idei, pragnień lęków oraz niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań

  7. Utrzymaj społeczeństwo w ignorancji i przeciętności
  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna, na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała

  8. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym
  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym

  9. Zamień bunt na poczucie winy
  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń wskutek niedostatku inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości oraz winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

  10. Poznaj ludzi lepiej niż oni siebie
  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii, psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną, jak i psychologiczną. Obecnie „system” zna jednostkę lepiej niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma większą kontrolę nad jednostkami niż jednostki nad sobą.

  Poczytajcie przemyslcie i wyciągnijcie wnioski

  Bogdan

  Lubię to

  • Jest problem.
   Może wiesz, jak stworzyć skuteczną podprogową reklamę, aby ludzie masowo zaczęli wykupywać koparki lub wózki widłowe i transformatory?

   Lubię to

 3. Zydek dyr pr I polskiego radia gra hymn na antenie co godzina przeciw pisowi ale sie boja to jest niebywale, a ja traktuje ten hymn jako pro pis, to jest niebywale co sie dzieje

  Lubię to

 4. Nalezy olac wszelkie agitacje i podprogowe reklamy ,jesli chca te wszystkie sprytne lisy lisonkiewicze,stolzmany,lejby,potomkowie swiatlow,bremanow i innych masonow wschodu polonczonych z masonami zachodu na mocy manifestu PKWN,niech wylaza i dra ryje.Korporacja PKWN upada ,stare uklady i ich przekrety tez,pytanie co sie z tego wyloni i ile dobrego bedzie dla przecietnego Polaka ,bo chyba nikt rozsadny nie mysli ze PIS dziala w ramach dobroci dla Polski i Polakow.To wszystko t,o tylko dzialania maskujace w celu wywolania wlasnie chaosu ,ktory ma doprowadzic do nowych globalnych ukladow,a dzialania te sa z gory zaplanowane przez graczy agentow globalnych , wydajacych zarzadzenia Pisowi a wczesniej PO.TO gra pozorow ,ktora ma doprowadzic do wyjscia tubylcow-nas Polakow na ulice.Pytanie teraz na ile Polacy zachowaja rozsadek i co z tego wyniknie,nalezy pamietac ,ze owe przelomowe taktyki nie sa nowe .Spotykalismy sie z nimi w latach 80-89 jak i przed 39.Najlepszym porownaniem obecnej sytuacji bylo by porownanie do przedrozbiorowej w 1768 kiedy to krol oddal czesc Polski pod kontrole Rosjan a wiekszosc swiatlych polakow zostala zmanipulowana przez polska masonerie zachodu do utworzenia konfederacji barskiej.TO z kolej pociagnelo nas do 4 letniej wyczerpujacej walki o wolnosc z Niemcami,Rosja i Austria a zakonczylo sie pierwszym rozbiorem Polski ,utrata wolnosci,panstwa i zsylkami Polakow na Syberie innych zamorskich koloni .Konfederaci walczyli o wolnosc ale chyba do konca nie swiadomi ,ze zmanipulowani zostali do walki przez wlasnie agentow globalnych ,byli tylko zabawkami w rekach innych sil,ktorym upadek Polski byl na reke .

  „Ludzie angażujący się bezkrytycznie do licznych walczących o górnolotne idee organizacji i stowarzyszeń muszą w końcu zrozumieć, że istnieje na planecie starannie ukryta globalna władza, wszechwładny SYSTEM, który rządzi od tysięcy lat ludzkością, celowo tworząc niezliczoną ilość lokalnych i globalnych kryzysów, konfliktów i wojen. Już sama strategia, którą się posługuje nie licząc innych wynalazków jest na tyle efektywna, że właściwie jego potężna władza dosłownie nie ma sobie równych. Stworzył on wiele zbrojnych ramion i organizacji, które w jego imieniu niszczą, prowokują i walczą. Strategia jednak polega przede wszystkim na bystrym stałym odmóżdżaniu pokoleń, konstruowaniu, wynajdywaniu i wyolbrzymianiu różnic między płciami, rasami, religiami, ideami i manipulowaniu tymi różnicami w taki sposób, aby skłócić lub choćby spolaryzować dużą część zaangażowanej w konflikt zaślepionej nim globalnej społeczności. W trakcie prowadzenia konfrontacyjnej akcji propagandowej robiącej niedouczonym ludziom wodę z mózgu, a w tym czasie ich wierne awatary, stowarzyszone w licznych mafijnych bractwach i organizacjach załatwiają sobie czołowe miejsca w każdej z takich grup tworząc moralny kręgosłup i mózg dla zaprogramowanych wcześniej właściwych działań. Z tak tworzonego i często gęsto finansowanego chaosu wyłaniają przygotowane wcześniej idee i trwały globalny porządek nad którym mają ścisłą kontrolę. W ten właśnie bystry sposób zmieniają ten świat na własne życzenie i pod własne dyktando, a durnej ludzkości niezmiennie, żywo zaangażowanej w te konflikty wydaje się, że osiągnięty kompromis był ZWYCIĘSTWEM i krokiem na przód w rozwoju ludzkości. Ponieważ strategia ta wymaga wzajemnej rywalizacji, konfrontacji, i walki więc wszystkie możliwe elementy tego świata są na poszczególnych poziomach wzajemnie przeciwstawne LECZ PAMIĘTAJMY SĄ ONE W MOCY JEDNEGO HEGEMONA! Tak więc naiwne, zagubione owieczki egzystują i niezmiennie kompletnie bez sensu szukają sobie moralnego miejsca między bogiem, a diabłem, aniołami i demonami, białymi, a czarnymi, dobrem i grzechem, światłością i ciemnością, hetero i homo, chrześcijanami i heretykami, mężczyznami i kobietami, psychopatami i socjopatkami, prawicowcami i lewakami, Chrześcijanami i Żydami, Katolikami i Muzułmanami, masonami i profanami, PZPR i Solidarnością, Platformiarzami i PiSiorami, ect. Ten SYSTEM CHAOSU ( gdzie chaos oznacza Kusz ) istnieje od Babilonu i jest on nauką z dziedziny strategii i inżynierii społecznej stosowanej do podbijania planetarnych cywilizacji. Kosmiczny okupant tworzy na swoje podobieństwo oddaną mu bezgranicznie hybrydę posiadającą obcą krew RH minus ( warunek konieczny lecz nie wystarczający ) i przekazuje jej wiedzę jak zdobyć i utrzymać globalną władzę na planecie RĘKAMI i ogłupiałymi działaniami stale wzajemnie podpuszczanych durnych i skutecznie korumpowanych, ograniczonych moralnie i mentalnie TUBYLCÓW !!!.
  Sami musicie sobie odpowiedzieć, KKto niezmiennie jest tym oświeconym, pokornym hegemonem, twórcą całego ziemskiego CHAOSU ?

  Lubię to

  • ,, „Ludzie angażujący się bezkrytycznie do licznych walczących o górnolotne idee organizacji i stowarzyszeń muszą w końcu zrozumieć, że istnieje na planecie starannie ukryta globalna władza, wszechwładny SYSTEM, który rządzi od tysięcy lat ludzkością, celowo tworząc niezliczoną ilość lokalnych i globalnych kryzysów, konfliktów i wojen.”

   W dobie dzisiejszej technologii dochodzą – moim zdaniem – jeszcze inne przyczyny celowego zniewolenia państw. Droniki szpiegowskie, lokalizujące bogactwa naturalne pod ziemią latają sobie gdzie chcą! Mówi Wam to coś?
   Co np. Chiny robią w Afryce? Potężny neokolonializm wyrywający spod ziemi afrykańskiej jej bogactwa!
   Jak zwykle naiwni Polacy cieszą się, że Chiny zainteresowały się Polską i chcą utworzyć w Łodzi centrum logistyczne!
   To wielka ściema i przykrywka dla o wiele większych korzyści, jakie żółci będą czerpać z Polski.
   Dlaczego Polaków nie informuje się oficjalnie o potężnych skarbach w postaci złóż i minerałów, na których śpimy? Zauważam, że ten temat, arcyważny, ,,budzi się” dopiero w internecie.
   Przecież widzicie, po co kopacz – czyniąca z Polski stan USA i jednocześnie merkelowski land, podpisała dekarbonizację w Polsce. Po to, aby Niemcy i inni pazercy mogli budować swoje kopalnie i za darmo wywozić nasz węgiel!
   Przecież to tylko kwestia czasu, jak jakieś zasrane centrum logistyczne zmieni się w centralną rafinerię!
   Jeżeli Polakom tak trudno pojąć i bronić idei wolności – co było widać po biednych, zmanipulowanych masach na wiecu KODu – to niech zaczną bronić bogactw pod naszą ziemią nad Wisłą, które w szacunkach czynią nas jednym z najbogatszych państw świata!

   Podejrzewam, że skoro do Kowalskiego, siedzącego przed niemiecko usraelskimi mediami nie dociera potrzeba walki o idee, to dotrze do niego świadomość bycia właścicielem bogactw materialnych, których pozbywają się za darmo jedynie ludzie kompletnie niemyślący. A za takich moich rodaków nie uważam.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię to

    • ,, Krystyno-depopulacja i kontrola ,surowce to posredni problem,to tylko jeden z powodow do bicia piany,ktorej celem jest depopulacja.”

     Zgadza się Devingo. Moją myślą przewodnią wpisu było zdanie: ,,Jeżeli Polakom tak trudno pojąć i bronić idei wolności, to niech zaczną bronić bogactw pod naszą ziemią nad Wisłą”

     Chłopu można odebrać babę, plebana, ale nie morgi. Ruszą go wtedy do żywego.
     Czaisz, co mam na myśli?

     Obecna edukacja nastawiona jest na promowanie kariery pojedyńczych jednostek. Nie ma w niej mowy o patriotyzmie, jedności narodu, pracy jednostki na rzecz dobra nadrzędnego, jakim jest dobrobyt państwa, czyli ludzi. Rozbity, zdezorientowany naród (dziel i rządź) jest bezbronny, staje się łatwym łupem.
     Szukam sposobów integracji, scalenia siły narodu. Czegoś co jest ponad polityką, wyznaniem, statusem społecznym.

     Pozdrawiam.

     Lubię to

   • Azjaty od zawsze to skrytobójcy podobnie jak ich tatus yahwe, graja cwane gapy ostatnie pare setek lat dla niepoznaki ich celem jest totalna eliminacja białych i zajecie ich terenow ze stabilna normalna wilgotnoscia, jak kto nie wie europa to jedyny kontynent ze stabilna wilgocią w lecie reszta kontynentow to meczarnia w lecie (wilgoc 80-100), wujek zeus wiedział gdzie się osiedlić i jakos się nie rwal do ameryki kiedyś zwanej esperia bo w lecie meczarnia bylaby dla jego ziomkow tj nas, dla mineralow się nie zabija, wegiel ?, żarty, to toksyczne scierwo nawet w ziemi truje wody, saksoni angielscy zabronili tego u siebie nie bez powodu, z kolonizacja afryki przez mongoly gmo to prawda ale tez celem jest pozbycie się czarnych jako rasy centralnej Afryki, biali czarni i czerwoni (rasa centralna ameryki) to wrogowie azjatow i tych chcą się pozbyć, czerwonych już zredukowali czarnych prawie tez, zostaliśmy my tez mocna nadgryzieni genetycznie moongolami i zydami ale ciagle kopiemy jeszcze
    miłego kopania -_-

    Lubię to

    • Nie zebym byl rasista jak opisuja nas anglo-sasi ze wzgorz golan i filcowani niemcy ci bardziej koszerni ale w wyniku doswiadczen i obserwacji nalezy w Polsce wprowadzic obowiazkowe badania DNA na pochodzenie poslow,senatorow,sedziow,prokuratorow,ministrow,premierow i prezydentow.Mozna by zamiast tego aby nie byc znow rasista ,przyjac stwierdzenie ,iz po czynach ich poznamy i wtedy wszystko byloby jasne ,kazda zla ustawa,kradziez,rabunek Polakow i masemigracja oczywsicie przymusowa wywolana podprogowo przez politykow i media.CO wkurza mnie najbardziej u tych psychopatycznych jednostek to fakt bezczelnego naigrywania sie Polakom i to prosto w twarz a kiedy odsowani od wladzy robia sie purpurowi ze zlosci nie sa juz spokojni i szyderczy tylko agresywni i niebezpieczni niczym psychopaci..nieobliczalni.Ta nieobliczalnosc wystepuje we wielkiej ilosci ,skomasowana tak jakby sie umowili jak na plenum KC PZPR i probuja zrealizowac swoj rodzinny plan piecioletni,ponowny skok na wladze.Przeciez oni to jedna wielka rodzina ,wrogowie Polakow,polujacy na lemingow ,ktorzy dadza sie zmanipulowac i wyprowadzic resortowym dziecia na ulice po to aby zaprowadzic bolszewiecka demokracje i obronic swoja PKWN korporacje.Tym razem tym lisom sie to nie uda pomimo ,ze to jedna wielka rodzina antypolakow.

     „Dziadek Tuska nie został siłą wcielony do Wehrmachtu. Poszedł dobrowolnie bo
     był podobnie jak Franciszek Dawidowski, drugi dziadek byli „filcowanym
     Niemcami” zwykłymi folksdojczami Rdzennych Polaków, bez tzw. udziału krwi
     niemieckiej, nie przyjmowano na VL, co najwyżej byli kategoria –
     „LeistungsPole” i nie wcielano nigdy do wojska niemieckiego. Życiorysy
     przodków Tuska są o tyle przykre, że byli oni etnicznymi Żydami, zresztą
     drugi dziadek też był z narodu wybranego.
     Tuskowie to nie żadni Kaszubi, to ród Żydów z okolic Bełchatowa, środkowej
     Polski Na przełomie XIX i XX wieku w tych okolicach żyło około 1000 osób o
     tym nazwisku. W getto Łódź około 50 osób narodowości żydowskiej o tym
     nazwisku zostało zamordowanych. Dziś wg portalu moikrewni.pl nie ma ani
     jednej osoby w tym regionie, zaś około 700 można wyszukać na północy Polski.
     W archiwum IPN znajduje się wiele akt paszportowych, które wskazują, ze
     Tuskowie masowo wyjeżdżali z polski na pobyt stały do Niemiec. Jechali jako
     folksdojcze.
     To nie są zarzuty! Może VL i Wehrmacht jest żadnym zarzutem, jednak otwartą
     kwestią pozostaje życiorys Josefa z lat 1939- 1944. Był rzekomo więźniem
     obozu koncentracyjnego w Stutthofie, następnie w Neuengame pod Hamburgiem.
     Komendantem tych obozów był folksdojcz Max Pauly. Ktoś powie Niemiec! W
     Polsce żyje obecnie 46 osób o takim nazwisku bynajmniej nie na Pomorzu. W
     Tarnowskich Górach! . W 1942 ten Polak został przeniesiony do Hamburga. O
     dziwo, w tym samym czasie został też przeniesiony do tego obozu dziadek
     Tuska. Jako kto? Dlaczego wypuszczono i a zarazem przyjęto do Wehrmachtu? Tu
     nasuwa kawał o dziadku w obozie. mój dziadek też był w obozie. ale na
     wieżyczce.
     Profesor Aleksander Lasik napisał niedawno w książce „Sztafety ochronne w
     systemie niemeckich obozów koncentracyjnych” że w załogach obozów służyło co
     najmniej 220 folksdojczy z Gdańska.
     Jak było z dziadkiem Tuska?
     Na prawdzie nie polega też twierdzenie, że dziadek z marszu zjawił się na
     progu domu. Albo kłamie premier, albo jego rodzina. Żeby móc przyjechać do
     Polski, trzeba było w takim przypadku złożyć deklaracje wierności bądź to w
     Konsulacie PRL lub jakieś Misji Wojskowej. Otwarta pozostaje kwestia powojennego życiorysu Tuska – dziadka. Jeżeli był w Wehrmachcie, to musiała
     zostać wdrożona jakaś procedura karna. Tego nie póki co nie wiemy, a Tusk –
     premier, z wykształcenia historyk, zamiłowany badacz historii Gdańska udaje,
     ze nic nie wie w tym temacie. A może mu wszystko darowano bo był Żydem. Nie
     można zapomnieć, iż przed sądami nie stanęło nigdy około 1800 osób z załogi
     obozów Stutthof i jego podobozów. Dlaczego? Byli zwykłymi Niemcami, czy tez
     zniemczonymi Żydami? Przeszłość Józefa przy poświeceniu mu odrobiny czasu
     wyjdzie jak szydło z worka. Myślę tez, ze premiera nie dotyczy syndrom Kurta
     Waldheima.. Jednak jak widzę, co jak platforma uchwaliła 9 marca br, ustawę
     o zwrocie obywatelstwa hitlerowcom, to nie byłby taki pewny.
     FRANEK DAVIIDOWSKI
     Z jednej strony folksdojcz, z drugiej przymusowy robotnik w Gierłoży. Uległ
     wypadkowi, a leczony był w szpitalu Wehrmachtu, gdzie do zdrowia przywracał
     go głaskaniem sam Adolf Hitler. Jak mówimy o dziadku Kaczyńskim z KPP, to
     zapytajmy! Kiedy i w jakim trybie Matka Tuska i babcia po kądzieli otrzymali
     jako Niemcy w Polsce obywatelstwo! Osobna kwestia jest to, ze Steinbach
     twierdzi, ze wypędziliśmy z Polski Niemców. Informacje, że Davidowski był
     folksdojczem podała Marta Tusk w rozmowie z „Wysokimi Obcasami” w kwietniu
     2008 roku.
     BOLEK WAŁĘSA – ojciec Lecha Wałęsy link do www
     I w tym przypadku jest masa wątpliwości. Ważniejszych wątpliwości.i nie z
     kategorii ojcostwa czy kapowania do SB. Ex prezydent twierdzi na forach w
     necie, że ojca w czerwcu 1945 roku zabili mu Niemcy. Z rożnych dokumentów
     wynika, ze miał jednak zejść z ziemskiego padołu w łóżku. Umarł w wieku lat
     39. Umarł czy go zabito? Prezydent na to nie chce odpowiedzieć. Ojciec Bolek
     urodził się w 1907 roku w miejscowości Michałkowo koło Dobrzynia nad Wisłą.
     Kim był etnicznie? Kim była Matka Feliksa Kamińska, i babcia po kądzieli
     urodzona w 1916 roku, druga żona Leopolda Kamińskiego, nieznana z
     pochodzenia i dokumentów – Franciszka Glonek. Nieznanego pochodzenia bo
     wiemy tyle, ze urodziła córkę Felixe w Ludwikowie. Zapewne w tym na wschód
     od Płocka. Genealodzy milczą w tej sprawie i podają – brak danych. Zatem nie
     wiemy nic na temat przodków Wałęsy od strony babci po kądzieli. Wschodnie
     okolice Płocka były siedzibą zboru ewangelickiego, dużą osada zniemczonych
     Żydów. (Maszewo)
     Czym było Michałkowo na początku XX wieku wieś w której na świat przyszedł
     Bolek? Było osadą kolonistów niemieckich. I nie chodzi tu bynajmniej o
     Niemców nawiezionych przez Himmlera oraz „polaka” Bach- Żelewskiego w ramach
     wzmacniania niemieckości i germanizacji Polski przez Einwandererzentrale
     Lietzmannstadt Zarówno Dobrzyń nad Wisła i jego okolice, podobnie jak
     Wyszogród były ziemią obiecaną „niemieckich kolonizatorów. również
     zniemczonych Żydów. Ostatnio w archiwach „odnaleziono” metry archiwaliów
     dotyczących ziemi lipnowsko – dobrzyńskiej, które prawdopodobnie pokażą kim
     byli przodkowie Wałęsy. Tych archiwaliów nie można było odszukać jeszcze dwa
     lata tamu. Do tego trzeba dodać, iż archiwalia dotyczące okresu międzywojnia
     wytworzone przez starostwa powiatowe dla tej części Kujaw prawie się nie
     zachowały. Służba w SS i obozach. była tego powodem? Konwersje Żydów? Są
     bogate obszerne zespoły prorosyjskie, ale tych polskich po 1919 brak.
     ZAGINEŁY!? Podobnie jest na Podlasiu! Zbór, w którym Piłsudski wziął ślub
     ewangelicki liczył 1500 takich Niemco-Zydów.
     Z lektury książki prof. Lasika wynika, że największy procent SSmanów do
     obozów koncentracyjny dostarczyli. kujawscy folksdojcze.
     Wałęsa chwali się drzewem genealogicznym po mieczu, specyfikuje przodków aż
     do 1800 roku, ale jakoś się nie kwapi do pokazania przodków Feliksy
     Kamińskiej. Ktoś jednak zrobił mu drzewko. Już jego pobieżna analiza i
     konfrontacja z bazą JEWISHGEN.org pokazuje, że Kamińscy po matkach byli
     Żydami. A kim była babcia Wałęsy. Franciszka Glonek? W okolicy Włocławka
     żyje obecnie ponad 100 osób z takim nazwiskiem. Z bazy moikrewni.pl widać,
     iż największa ilość Glonków mieszka we. Włocławku. Inne miasta to takie
     typowo niemieckie: Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Sosnowiec.
     Można kpić z określenia tych miast jako niemieckie, ale uwaga!
     W Piotrkowie mieszkało 2 tys VD, w polskim Sosnowcu – 7 tyś, a jeszcze
     więcej w Będzinie i jego okolicach, prawdziwym zagłębiu zniemczonych Żydów.
     Co zatem w czasie II wojny robił Bolek Wałęsa, co robiła jego rodzina, jakie
     było prawdziwe nazwisko Wałęsów w XIX wieku? Dlaczego go zabito? Skąd
     filosemityzm Wałęsy i pokłady zaufania Rady Mędrców Europejskiego Syjonu?
     Zaufanie Sarkozego?
     Są rożne domniemania. Ja ich powtarzać póki co nie będę. To trzeba
     materialnie sprawdzić, wykluczyć albo potwierdzić. Czy byli na tej
     „niemieckiej ziemi” też niemieckim kręgiem kulturowym? To z tego powodu
     miłość Donka, niemieckiego Żyda? Jedno jest bardzo pewne. Wszyscy przodkowie
     Wałęsy po matce Kamińskiej byli halahicznymi Żydami. To Stąd milczenie
     Wałęsy na temat matki i jej przodków. Podobnie jest zaufaniem żydowskiej
     części SB z Gdańska w latach 1970 i 1980.
     Nie można zapomnieć, iż w archiwum IPN w Gdańsku są archiwalia wskazujące na
     to, że Wydarzenia Gdańskie, to w zasadzie zamach stanu na rząd Gomułki, to
     skuteczna próba zdekapitowania „Prawicowego Odchylenia” , to w końcu odwet
     za próbę rozliczeń, zbrodniarzy hitlerowskich, stalinowskich i zwykłych
     aferzystów żydowskiego pochodzenia. Zrodniarzy nigdy nie ściganych,
     rozliczeń zapowiedzainych na Zjazd w listopadzie 1968 r. W tym okresie
     Archiwim Państwowe dla m. Warszawy zniszczyło wszystkie sygnatury dotyczące
     warszawskich folksdeuczy – w zespole archiwalnym Starostwo Powiatowe
     Warszawskie z siedzibą w Aninie (1945 -50)
     Kto mógł go zrobić? Jaki jest udział Wałęsy w wywołaniu tych wydarzeń? (Tym
     się zajmijmy!!!!!) Jak to się stało, że ten na ówczas młody czowiek znalazł
     sie w samym centrum gdańskich wydarzeń? Tak blisko Gierka? Proces za 1970
     rok to nie wszystko! Ważne są intencj, kto i po co to wywołał? Wałęsa to nie
     zwykły kapuś, to pierwsza linia nacjonalistow w żydowskiej diasporze w
     Polsce. Wg mnie od dość dawna!
     PAUL SARKOZY
     Babcia była z domu Thomas, Toht. Była protestantką. To ewidentnie wskazuje
     na to, że mogła i powinna być, i raczej była ona węgierskim folksdojczem.
     Prawdopodobnie ona sama lub jej cała rodzina została przesiedlona do Polski
     w ramach jej germanizacji. Baza ODESSA3.org pokazuje, pokaźną liczbę
     węgierskich Niemców o tym nazwisku przerzuconych Polski w czasie II wojny
     swiatowej.
     Zapewne z tego powodu ojciec obecnego prezydenta Francji, węgierski
     emigrant, nie mógł bezpośrednio – nawet jako Żyd zamieszkać zaraz po wojnie
     we Francji. Musiał za to wstąpić do Legii Cudzoziemskiej. Nie jest to dziwne
     i nie budzi wątpliwości? Żyd pozbawiony ojczyzny, tzw. DPs, nie może zostać
     wpuszczony do Francji?!
     Baza nazwisk moikrewni.pl pokazuje w Polsce: 750 nazwisk Thomas,
     zamieszkałych okolice Złotowa, oraz 90 osób o nazwisku Toth – zamieszkałych
     gównie w Świdnicy. W Polsce mieszka też 135 osób o nazwisku Nagy. Kim są te
     osoby. Są rodziną Sarkozych? Byli folksdojczami? Wg Steinbach wypędzeniu. a
     tu proszę! Tylu „Niemców”. Czy z powodu takich Niemców marzy się
     francuskiemu prezentowi wspólna Europa? W granicach II RP mieszkało milion
     Niemców. Ze spisu mozna wyczytać, ilu Żydów podawało się z Niemców
     Inne osoby.
     Centralny Rejestr Osób Poszukiwanych za zbrodnie hitlerowskie pokazuje, ze
     Niemcami w Bydgoszczy byli też. Sikorscy, jeden z nich był zbrodniarzem
     wojennym, inna baza pokazuje, że niejaki Gunter Waltz z Warszawy dostał w
     RFN wyrok 13 lat za zbrodnie na Podlasiu, za mordowanie Polaków, jeszcze
     inna wskazuje na prawie 15 tys. procesów sądowych w Warszawie prowadzonych
     przeciwko osobom działającym na rzecz okupanta hitlerowskiego, ostatnio na
     wielu poszukiwaniach odnalazła się 10 mb. decyzji o pozbawieniu obywatelstwa
     łodzian. Dotyczy i to jedynie dla Łodzi – Śródmieścia.,
     VD w Łodzi byli Polańscy, Gąsiorowscy, Bartoszewscy, Bautze itp. W Warszawie
     na współpracę z Hitlerem poszli Sasinowie. Są też zbrodniarze wojenni o
     nazwisku Zdrojewski, zastępca Amona Goeta z KL Płaszów. Czy z tego powodu
     IPN w Łodzi odmawia przekazania listy pracowników Łodzkiego oddzialu. Osoba
     od archiwaliow w Łodzi jest niejaka Polańska- Bergman. W granicach II RP
     mieszkało co najmniej jeden milion Niemców, jawnie deklarujących swoją
     odrębność. Czy ich wypędzono? Nie, nie wypędzono ich! I sa na to meterialne
     dowody. Nasuwa się pytanie – czy są w politycy, którzy muszą się obawiać
     tego rodzaju zaszłości w biografiach przodków. Rewelacje Palikota o dziadku
     Kaczyńskich z KPP, pokazują, że ma to znaczenie, a wybory w 2005 dowodzą, że
     może nawet spaść poparcie. Jest jeszcze jedno zagrożenie. Otóż dokumenty
     poniemieckie przejęli alianci. Zespół Einwanderzentrale został oddany
     Niemcom dopiero w 1994 roku. Z książki Ewart, „Kampf um die Akten” na
     stronie 229/232, opisane jest jak Amerykanie używali akt EWZ Lietzmannstadt
     do identyfikacji imigrantów. Żydowskich emigrantów? VD w Radomiu byli:
     Jurkowie, Suscy, w Kielcach Długosze, w Lublinie Bejda (vide Ernest Bejda z
     CBA), Benderowie i Masłowscy.
     Folksdojczy było w: Białej Podlaskiej – 570, Kraśniku – 82, Chełmie – 2736,
     Hrubieszowie- 942, Krasnymstawie- 47, Radzyniu – 66, Siedlcach – 202,
     Tomaszowie Lubelskim – 820, Zamościu 463, Włodawie- 92, Puławach- 19,
     Lublinie – 617, Lubartowie – 56, i w Biłgoraju – mieście PALIKOTA – 500.
     Większość tych ludzi ewakuowano w ramach Akcji „Wisła” na Ziemie Odzyskane,
     miedzy innymi – uwaga – do do Gorzowa Wielkopolskiego, tysiące do Świdnicy i
     Zachodniopomorskie. Czy Akcje „W” zrobiono po to by przezucic na Ziemie
     Odzyskane Żydów, o których wspominał w referacie stryj Borowskiego – Berman?
     Wiele przesiedlenców nie miało żadnych dokumentów. I uwaga do Palikota.
     Jaki pan sfinansuje koszty dociekań albo wyznaczy nagrodę, to będzie pan
     wiedział, co robili Pana przodkowie w Biłgoraju. Czy nie byli VD?
     Trzeba tez sprawdzić, Dolniaka, Schetynę, Zdrojewskiego, Chlebowskiego,
     Komorowskiego, Marcinkiewicza, Sikorskiego, Pawlaka, Kalinowskiego,
     Brudzyńskiego. Ziobrę (Zakurzewo). Extra będzie. Michałkiewicz i Rydzyk.
     Wykaz 8o tyś zbrodniarzy wojennych będzie na deser, podobnie jak niemiecki
     „krąg kulturowy Tuska” w Gdańsku. Również Stolzmann, jego węgierski kolega
     Żyd Balazs też. Do tego 1500 osób, nazwiskiem Trzebiatowski, niby Kaszubów,
     ale z gwiazdami Dawida w herbach Wojenna przeszłość Walesów, Tuska i
     Sarkozych będzie z urzędu..
     Haki na Tuska, Klicha, Zdrojewskiego i Fotyge.folksdeustche w Sejmie
     Captured German and Related Records on Microform in the National Archives.
     Czy możemy być naiwni i twierdzić, iż wywiady różnych krajów nie znają
     hitlerowskiej przeszłości przodków polskich polityków?”

     Lubię to

    • Bolek to wykreowany agent masoneri watykanskiej-maltanskiej i koszernej.Nadawal sie do tej roli bo byl glupi i malo inteligentny a splendory podniosly jego ego w swej beszczelnosci ,zapomnial tylko on i jego zlecedeniodawcy ,ze pewnych papierow jak miejsce pochodzenia ,urodzenia jego i przodkow nie da sie wymazac.Co ciekawe a czego nie ujawnia sie z raportow IPN to fakt z Walesa,Balcerowicz i pewne persony jak Jezioranski z radia wolna europa pozniej glosy ameryki to ludzie powiazani ze soba miejscem pochodzenia czyli Lipno byc moze nawet spokrewnionych.Nawet we Wikipidia podaja sfalszowane dane odnosnie miejsc urodzenia tych osob ,bo sa kontrolowane tak aby ludzie nie pokojarzyli faktow.W 2009 roku IPN zamknal sprawe w sprawie smierci benedyktyna z Tynca,ktory byl lacznikiem watykanskim odpowiedzialnym za przekazywanie funduszow do KOR,zamordowano jego w klasztorze tynieckim 1986 roku .Po 86 doszlo tam do dalszych morderstw w tym na slynnym z ksiazki Isakowicza ,agencie zakonniku Michalowskim.Widac byl juz nie potrzebny sluzbom i musieli sie jego pozbyc aby prawda zginela wraz ze swiadkami.Wraz ze smiercia pierwszego lacznika watykanskiego , odcieto finansowanie KOR szczegolnie obwodu krakowskiego co powodowalo pewne ograniczenia dla Bolka,Michnikow i innych spadochroniarzy ze wzgorza golan.Warto pamietac ze gazeta Solidarnosc to dzis Wyborcza i korporacja michnikowska ustanowiona na pieniadzach z przekazow watykanskich ,ktore sa caly czas szukane przez prokurature wloska.Gdyby nie zamkniecie tej sprawy przez IPN to byc moze Polakom otworzono by oczy i wyszly na jaw machinacje watykanskie i cia na Polakach.Niestety wraz z dojsciem rudego Tuska i PO sprawe zamknieto,swiadkow zastraszono a prokuratorow wymieniono rujnujac im kariery.W tym samym czasie, PO zrobilo sobie w Tyncu (jak na ironie)osrodek medytacji i co miesiecznie z calym rzadem urzadzali sobie tam zjazdy masonskie(NA KOASZT PODATNIKA!gnano samochody z Warszawy,goryli,prowiant,diety). Mimo wydania ksiazki ks.Isakowicza Zalewskiego „ksieza wobec bezpieki” nikt nigdy nie dokopal sie juz dalej i nie podjal tematu roli benedyktynow z TYnca i Kuri KRakowskiej ,ktora skutecznie blokowala wszelkie dochodzenia w tej sprawie.Gdyby Polacy wiedzieli jak przebiegalo i na czym polegalo ustawienie pionkow-pajacow zwanych Solidarnoscia po 80 roku,jak to bylo kntrolowane przez agentow cia i kgb i watykan to nigdy do zadnego okraglego stoly by nie doszlo tak jaki Walesa z MAZOWIECKIM nie byliby w rzadzie oraz pozniejsze kreautry nie niszczylyby Polski. Pamietajmy ze pierwszy marionetkowy rzad po 89 roku to marionetki niczym z bananowego kraju,marionetki w rekach obcych korporacji ,ktore w przeciagu niecalych 9 lat zainkasowaly za swoje role i pomoc samemu szatanowi-2 miliardy dolarow! oczywsicie kosztem nieswiadomych POLAKOW.

     Lubię to

    • podobno to on wodzil na sznurku SB a nie SB nim.To on rozdawal karty i co dotego ma racje,bo oni spadochroniarze z KOR byli od siania propagandy wolnosciowej wygodnej zachodowi za to byli bardzo dobrze zaplaceni(na kilka pokolen starczy plus obietnice wladzy pokoleniowej).SB byla od tego aby pilnowac narod niepokorny,ktory mial lazic i sie modlic po kosciolach a nie spiskowac,sb eliminowalo niepokornych a nazwiska i profil dostawali od KOR bo kazda parafia miala nazwiska dzialaczy solidarnosci.

     Lubię to

    • Twój wpis, Devingo, to dopiero otwieranie oczu Polakom!
     ,,Ojciec Bolka faktycznie był w obozie. Faktycznie został zastrzelony(seria z karabinu maszynowego), ale nie przez Niemców. W obozie pełnił rolę kapo. To dlatego Wałęsa nosi w klapie wizerunek Matki Boskiej” – To informacje z ust wiarygodnego człowieka, niestety już nie żyjącego. Słyszałam je osobiście.
     Próbowałam swego czasu pytać historyków o ojca Wałęsy. Brak danych.

     Pozdrawiam.

     Lubię to

    • Droga Kasiu zaden powazany hstoryk ani poprawnie polityczne zrodla historyczne nic Tobie nie powiedza na temat Walesy ,jego koszernych kolesi i zmian w Polsce pomiedzy 80-90 rokiem.Historia zostala napisana przez kontrolerow.Nie wiem ile masz latek ale podejrzewam ze wychowalas sie po przemianach na bajkach wpisana w Wikipidia i poprawnie politycznie czytadla.Pozdrawiam i zycze sukcesow w drazeniu tematu. Na marginesie,to nic nie wiem aby Walesy ojciec zginal w obozie,slyszalem ze uciekal z Niemcami w 45 przez Gdansk do strefy amerykanskiej a pozniej do USA.Kiedy nasz Bolek „siedzial”a zona Nobla odbierala to ojciec Walesy mial ogladac ten spektakl z Reganem .Za pierwsze wieksze pieniadze jeszcze za komuny,Bolek mial ustawiona fabryke makaronow w USA>.

     Lubię to

    • Walki rasowe. Masz rację. Ale z małym wyjątkiem. Uczono mnie, że to właśnie biali wycięli prawie w pień Indian.

     ,, biali czarni i czerwoni (rasa centralna ameryki) to wrogowie azjatow i tych chcą się pozbyć, czerwonych już zredukowali czarnych prawie tez,”

     to dla mnie coś nowego. Przecież to Europejczycy kolonizowali Amerykę i Afrykę. Czy nie?

     Pozdrawiam.

     Lubię to

    • polecialas szkola -_- czerwoni byli w esperi/stanach od zawsze, napadali/lolonizowali polmongoly spanisze i anglosasi nie slowianie, kolonizowanie to jakies dziwne slowo bardziej napadanie i mordowanie byłoby na miejscu bo każdy kontynent już miał mieszkancow…, czerwonych napadli azjaci na dlugo przed kolumbami angolskimi spieprzajac z tonacej atlantydy stad b dużo czerwonych dzisiaj wygladajacych bardziej jak mongoly niż czerwona rasa centralna

     Lubię to

    • Krystyno biali wycinali Indian ..to prawda tylko to byli ci biali lekko podpalani za turecko-chazarskimi rodowodami.Indianie im przeszkadzali w podboju Ameryki,dlatego ich zlikwidowali,obarczajac odpowiedzialnoscia historycznie zwyklych emigrantow z Europy .Swoja droga to Niemcy zrobili 2 wojne i wymordowali zydow gotujac im holokaust a mowi ktos w mediach ze bankierscy eugenicy z NYC i Niemiec przygotowali ta hucpe instalujac amerykanskie korporacje farmaceutyczne,naftowe i komputerowe?Biali maja tyle wspolnego z mordem Indian Amerykanskich co przecietny Niemiec z Hitlerem.

     Lubię to

    • musze się zgodzić wezmy np dzisiaj mongoloarabskich turkow dla nich zajecie np grecji i wyordowanie tam wszystkich w pien to ciastko z kremem a u nas znalezienie chetnych do inwazji na bialorus np prawdopodpnoe graniczylo by z cudem, chodz sa u nas typki o prawdziwej mongolskiej krwi i „urodzie” zdolni do wszystkiego jest to raczej wyjątek niż regula, nie wszystko biale co mowi ze jest biale

     Lubię to

 5. Mysle ,ze narody Europy sie budza.Polska powinna jak najszybciej wyjsc z UE ,zamknac granice z Niemcami,wejsc w scisla wspolprace z Czechami,Slowacja,Wegrami,Rosja,Bialorusia.Opodatkowac ale to porzadnie zachodnie banki i korporacje a najlepiej je usunac.Odbudowac narodowe strukruty bankowe i zlotowke,silna armie ,oddzielic wplywy religijne od panstwa,,uswiadomic Polakow historycznie i nauczac logicznego myslenia.Aresztowac zdrajcow narodu ,dygnitarzy i decydentow ,maczajacych lapy rzadzeniu po 89 roku .Usunac z kraju wszelkie organizacje i fundacje zachodnich pseudo”inwestorow”.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Devingo też tak myślę ale wszystko to jest zbyt piękne aby mogło
  stać się prawdziwe.Wróg z zachodu ma zbyt dużo do stracenia,
  aby nam na to zezwolić.A z drugiej strony żydochazary z USAraela tylko czekaja na maleńką próbę naszej niezależności
  aby zjawić się w ramach pomocy i załatwić swój stały pobyt w naszym kraju jako własnym.Podoba mi się taka wersja dla nas
  Polaków,byleby tylko mogła być realna.
  Jednak narazie”Ciemność widzę,ciemność.”

  Lubię to

  • Spokojnie Anno. Z kazdej ciemnosci predzej czy pozniej wylania sie swiatlo. Jak juz wiecie nasze wyjatkowo strategiczne polozenie geograficzne zawsze bylo przyczyna ingerencji osciennych panstw jak i wewnetrznych sporow. Jak zapewne wam wiadomo pozlozenie geopolityczne polski jest mocno wyjatkowe i nawet w erze technokracji znaczenie wynikajace z polozenia naszego panstwa jest bardzo znaczace dla swiatowej geopolityki. Nie bez powodu zmiany dokonujace sie w naszym pastwie sa tak pietnowane w centum dowodzenia gwiazda smierci XD. Nie bez powodu cestrum nowego jedwabnego swiatowego szlaku zbudowanego przez Chiny ma byc Lodz, Centrum logistyczne europy.

   Lubię to

   • No Perun coś w tym musi być,bo ja od zawsze mam takie wrażenie,że to Polska jest pępkiem tego świata.Może w końcu prawda wyjdzie na jaw i przepowiednie O.Klimuszko się
    wypełnią.Pożyjemy ,zobaczymy.podobno rok 2016 ma być przełomowy jeśli chodzi o sytuację na świecie,oby tylko w dobrym kierunku.

    Lubię to

   • No i dlatego jak mówię że Polskie podziemie już od dawna ma kontakty ze służbami Chińskimi oraz wojskiem i naukowcami to się ze mnie ludzie śmieją. Polska jest w centrum Europy jest to serce rdzeń Europy to tutaj będą przebiegać największe szlaki handlowe jak i logistyczne tak jak to było w czasach renesansu czy średniowiecza dzięki temu że pobieraliśmy myto byliśmy potęgą.

    Lubię to

   • skosne skurwysymki ostrza zabki na polske i europe już 7000 lat, obecne terytorium chin tez bylo slowianskie, prowincja yunan przedewszystkim, i ionia dzisiejsza japonia ale nas podstępne tchórze napadki i pomordowali wiec z azjatami trzeba uwazac i być w każdej chwili gotowy na nadzianie tego czegos na ruszt

    Lubię to

  • „Nasze sumienie stanowi zagrożenie dla Ligi Krzywdzących Psychopatów. Dlatego nie wystarcza im wznieść się na szczyt zła, oni muszą korumpować ludzi, zwłaszcza dzieci. Zdegenerowane społeczeństwo nigdy nie podniesie się słusznie oburzone przeciwko swoim złym ciemięzcom. Jak może, skoro już nawet nie widzi zła, nie mówiąc o rozpoznaniu go? Nadejdzie dzień kiedy psychopaci staną się większością społeczeństwa.

   Najlepiej podsumował to Samuel Adams: „zawsze widoczne jest to, że ci którzy połączyli się by zniszczyć wolność narodów, stosują każdą sztuczkę by zatruć ich moralność”.

   To jest plaga droga Anno ale nalezy oswiecac ciemnych na kazdym kroku a bedzie nadzieja na zmiany.

   Lubię to

 7. Rządy Pis są ostatnią kadencją III RP i nie ważne czy to będzie 2 czy 4 lata. Potem nastąpi okres przejściowy czyli anarchii- będą co najwyżej dwa rządy po 2 lata i to nei wiem czy tak długo wytrzymają w tej anarchii a potem nastąpi coś co nikt w Polsce a tym bardziej na świecie się nie spodziewał. Nastaną rządy pewnego dyktatora. Będzie to szok dla społeczeństwa i nastanie porządku. Najbliższe 4 lata do 2020 będą bardzo ciekawe a potem…. a potem będzie jeszcze ciekawiej.

  Lubię to

 8. http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zagraniczne-osrodki-probuja-wymusic-zmiane-nowej-polskiej-wladzy-czy-stawka-sa-nalezne-pol

  „To doprawdy ciekawe, że politycy żadnego innego kraju w UE poza Niemcami, nie wypowiadają się krytycznie na temat zmian dochodzących w Polsce. Nowa władza przeszkadza głównie Niemcom i to oni straszą nas sankcjami, a wręcz wrogą interwencją, której przyklaskują polskojęzyczni politycy, którzy wolą narodu stracili niedawno władzę.

  Istnieje coraz więcej przesłanek wskazujących na to, że za wzniecaniem niepokojów w Polsce stoją właśnie siły z zagranicy, które mają w tym jakieś nieznane jeszcze cele. Pozornie mogłoby się wydawać, że chodzi o obronę rzekomo zagrożonej demokracji, ale wygląda na to, że może chodzić po prostu o zdestabilizowanie Polski, która według zagranicznych ośrodków musi być słaba i skłócona. Gołym okiem widać, że wprowadzany jest swoisty plan B, którego celem będzie obalenie demokratycznie wybranej władzy pod pretekstem … obrony demokracji. Nowy wódź PO, Grzegorz Schetyna bez żenady zapowiedział, że w budowanie konfliktu zostanie włączona Bruksela, a jak będzie trzeba zwiezie z całego kraju milion lemingów do protestów.”

  Lubię to

  • schetyna to 3 czyli oszust i bajkopisarz w najlepszym wypadku,no we wprowadzaniu demokracji to nato/stany maja spora praktyke już pol Afryki wyzwolili…

   Lubię to

  • ,, Istnieje coraz więcej przesłanek wskazujących na to, że za wzniecaniem niepokojów w Polsce stoją właśnie siły z zagranicy, które mają w tym jakieś nieznane jeszcze cele”

   Myślę, że generalnie chodzi o destabilizację całej Europy, stworzenie chaosu w każdym państwie, który w konsekwencji ma doprowadzić do ograniczenia swobód, co jest niezbędne do stworzenia z kolei jednego europejskiego rządu na wzór struktur amerykańskich. Dalsze etapy tych działań pozwolę sobie tu pominąć. Zatrzymam się na Europie.
   W krajach bogatszych, oferujących zasiłki dla islamistów, jest tylko kwestią czasu, że dojdzie do rozruchów i walk między uchodźcami a ludnością rdzenną. Będą nawet prowokowane, ale dopiero wówczas, gdy liczebność ciągle napływających przybyszów będzie na tyle duża, aby kraj skutecznie pogrążyć w chaosie. Uważam, że to właśnie dlatego na razie, stosuje się poprawność polityczną wobec swoich, chroni imigrantów, aby mogli bez większych problemów zwiększać swoją liczebność, organizować się w kierowane grupy i stanąć przeciwko rdzennej ludności.
   Chyba tylko kretyn uwierzy, że tak masowo napływająca dzicz zasymiluje się i po paru latach wszyscy będą żyli szczęśliwie i w zgodzie.

   To plan A stworzenia chaosu w państwach, do których napływają muzułmanie.
   Plan B – moim zdaniem – dotyczy państw takich jak Polska, do której z przyczyn ekonomicznych, i jeszcze nie tak poprawnych politycznie, dzicz nie napływa. W tych państwach również musi dojść do destrukcji struktur i totalnego burdelu, który można osiągnąć za pomocą fals flag pchających ludzi w kierunku wojny domowej.

   Ostatecznym celem jest zamordyzm, Europa jako państwo policyjne, w którym z depopulacją ( GMO, szczepienia, sztucznie wywoływane epidemie, manipulacja świadomością) nie będzie większych problemów.

   Czarna wizja? Nie. To przecież już się dzieje. Nie trzeba być uważnym obserwatorem, aby takie dążenia wyczytać z twarzy Merkelowej, Schulza i innych tego typu wrogów ludzkości, będących marionetkami w rękach zakulisowych scenarzystów.

   Jeżeli Polacy dadzą się podzielić, nie będzie musiał naszej granicy przekraczać ani jeden islamista. Obowiązkowe przyjęcie do Polski kilkuset tysięcy muzułmanów, którzy i tak od nas uciekną, to tylko temat zastępczy, odciągnięcie od o wiele poważniejszych i bardzo groźnych w skutkach działań skierowanych na nasz kraj.
   Osobną, mająca kapitalne znaczenie, kwestią jest jednoczenie się państw takich jak Polska przeciwko działaniom Brukseli( czyt. Berlina i dalej Waszyngtonu)

   Serdecznie pozdrawiam.

   Lubię to

    • na to kurwa spokojnie nie moge patrzec nawet .I UE nam mowi ilu tych zwierzakow mamy przyjmowac i jak z tym bydlem sie obchodzic.Zaden popapraniec nie tknie mojego dziecka,mojej zony,matki,rodziny ani wspolobywatela.

     Lubię to

    • I właśnie dlatego, drogi Devingo, że Polacy mają w dupie poprawność polityczną, następna grupa popaprańców, stojąca przed naszą granicą długo zastanawiałaby się czy ją przekroczyć po otrzymaniu ,,relacji” z komóreczki ich ziomka, który – zakładam – że miałby jeszcze siłę taką wiadomość przekazać.
     To właśnie dlatego, że w Polsce nie przeszedłby numer z panoszeniem się roszczeniowego bydła na polskich ulicach, trzeba nasz kraj rozpierdolić planem B – skłócić Polaków i napuścić na siebie.
     ,,Scenarzyści” doskonale wiedzą, że napływ dziczy do naszego kraju zjednoczyłby Polaków. Nas nie cechuje jeszcze taka pizdowatość, jak ludzi zachodu. Teoria zewnętrznego wroga nie przyniosłaby pożądanego skutku, więc przy pomocy opłaconych zdrajców typu Lisy, Michniki, Petra kreuje się wroga wewnątrz Polski.

     Jak nigdy dotąd Polacy nie powinni poddawać się manipulacji i podziałom. Powinni mieć świadomość, że właśnie o skłócenie i wrogość wśród rodaków chodzi agresorowi, kimkolwiek by nie był.

     Pozdrawiam.
     Przepraszam, trochę klnę, ale inaczej się nie da.

     Lubię to

    • kysiu pięknie -_-, ja wogule mysle ze petru jest na baterie, lis agent choc czasem prawde powie ale to tylko dla zmylki, michnilk to już totalny Izrael kiedyś gadal w miare dzisiaj to już kopia walesy

     Lubię to

 9. W biciu piany antyrzadowej niewatpliwie duza role odgrywa TVN szturmowka korporacji PKWN i resortowych dzieci. Niektorzy z nich zaklamywanie prawdy maja we krwi po swoich przodkach ,niczym dzialacze propagandowi PZPR,robia to co lubia i maja w swoim DNA.Byle tylko mozna dalej zyc kosztem Polakow tak aby ci nie zorientowali sie.Im wiecej lemingow (wieloletnich ofiar indoktrynacji tvn)wyprodukowanych tym lepiej,wazne aby Polacy zyli w ladnym,kolorowym,wyimaginowanym swiecie,bo przeciez kazdy chce zyc tak jak gwiazdy tvn…niczym jedna wielka rodzina. Osobiscie za najlepszego profesjonaliste po kadzieli oraz zaraz po Tomaszu LIS-ie(lisenko) plasuje sie pan redaktor Weglarczyk.Jego dziadek Jozef Swiatlo ,o czym zapewne wielu mlodych Polakow nie wie(bo to sekret i tajemnica 3 RP) to jeden z najlepszych super szpiegow agentow koszernych,zaraz po Jozefie Retinger-rze(zalozycielu bilderberg grup). Nie dziwmy sie wiec,ze tvn tak profesjonalnie walczy o swoja demokracje,zaklamana i zyjaca na koszt kazdego nieswiadomego Polaka.Wszystko tylko po to aby im a pozniej nam sie zylo lepiej.Ogladajmy piekne kolorowe i ciekawe programy typu X Factor,You can dance,sposob na mode i inne ciulostwa,nie martw sie niczym,zycie mozna przetaczyc a oni „wladza”zalatwi wszystko za nas sama.Mistrzowie zaklamywania realiow formatuja nam twarde dyski codziennie a my tego nawet nie zauwazamy.

  Kim więc był Józef Światło? Odpowiedź na to pytanie znalazł historyk IPN – dr Karol Jaros, który zebrał i opublikował archiwalne akta na jego temat. Z dokumentów tych wynika, że oficer bezpieki (urodzony w 1915 roku w żydowskiej rodzinie na Kresach, jako Izaak Fleischfarb, nazwisko Światło przyjął po pierwszej żonie, po ślubie w 1943 roku) do organów bezpieczeństwa wstąpił w 1945 roku. Swoją wielką karierę rozpoczął od stanowiska zastępcy komendanta Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie, potem w Olsztynie i Krakowie, by po 3 latach, w końcu 1948 roku, osobistym rozkazem Romana Romkowskiego, zostać przeniesionym do nowotworzonego X Departamentu MBP.

  Jeszcze w tym samym roku objął funkcję zastępcy jego szefa, jednak bardzo szybko zdobył największe wpływy w resorcie. Odbierał polecenia od Bieruta, pomijając swojego przełożonego. Był jedynym człowiekiem w aparacie bezpieczeństwa komunistycznej Polski, który miał przywilej dzwonienia specjalnym telefonem do Ławrentija Berii. W szafie pancernej stojącej w jego gabinecie, do której nikt poza nim nie miał dostępu, przechowywał dokumenty kompromitujące najważniejsze osoby w państwie. Kilka lat później na antenie radia, tak mówił o niej pytającemu go dziennikarzowi. “Były tam dowody i zeznania każdego czołowego działacza partii przeciw każdemu innemu, zarówno w partii jak i poza nią, gotowe do wykorzystania w chwili politycznie właściwej”.

  Dr Jaros i inni historycy IPN, którzy analizowali dokumenty bezpieki z przełomu lat 40. i 50. zwracają uwagę, że Józef Światło był jednym z najbardziej okrutnych stalinowskich oprawców. Osobiście uczestniczył w brutalnych przesłuchaniach, podczas których aresztowanym wyrywano zęby, paznokcie, a także bito ich pałkami i polewano lodowatą wodą. Także sam prowadził aresztowania przeciwników władzy ludowej, w tym (na osobisty rozkaz Bieruta) marszałka Rolę – Żymierskiego i Władysława Gomułkę z żoną Zofią. Nie ukrywał również, że wykorzystywał seksualnie podległe sobie funkcjonariuszki.

  rzed 1939 r. był działaczem organizacji syjonistycznej Gordonia oraz Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej. W tym czasie został dwa razy aresztowany w sierpniu 1934 r. i marcu 1936 r.

  W 1938 r. został powołany do służby wojskowej do 12 pp., gdzie służył do 20 września 1939 r. do momentu dostania się do niewoli niemieckiej, z której – jak podał w ankiecie specjalnej – uciekł „… na teren Zach. Ukrainy”.

  W życiorysie tak opisał okoliczności, w jakich został wywieziony na wschód: „Podczas wysiedlenia uchodźców wysłany zostałem do Gorkowsk – ob.”.

  Na zesłaniu poznał Justynę Światło, z którą 26 kwietnia 1943 r. w miejscowości Dżambuł (Średnia Azja), wziął ślub i przyjął jej nazwisko (była to druga żona, pierwsza prawdopodobnie zginęła w okolicach Krakowa). Mimo to po wstąpieniu w maju 1943 r. do armii Berlinga przez dłuższy czas posługiwał się nadal starym nazwiskiem.
  Prawdziwa kariera Józefa Światło w organach bezpieczeństwa rozpoczęła się rozkazem z 17 stycznia 1945 r. od stanowiska Zastępcy Kierownika WUBP w Warszawie, formalnie pracę na tym stanowisku podporucznik Józef Światło rozpoczął w maju tegoż roku. W grudniu 1945 r. już jako kapitan, został Zastępcą Kierownika UBP na okręg warmińsko-mazurski w Olsztynie.

  W lipcu 1946 r. otrzymał kolejny awans na stopień majora i w październiku 1946 r. został przeniesiony na stanowisko Zastępcy Szefa WUBP w Krakowie, gdzie pracował do października 1948 r.

  Od tego momentu rozpoczęła się kariera Światły w centrali, gdzie do marca 1950 roku oficjalnie pracował jako Naczelnik Wydziału V Departamentu I MBP. W rzeczywistości, jak podał Dyrektor Departamentu Kadr płk Orechwa w swoim wniosku z 5 marca 1950 r.: „… od października 1948 r. odwołany do MBP pracował w aparacie specjalnym u Gen. ROMKOWSKIEGO”. W trakcie pracy w tzw. „aparacie specjalnym”, otrzymał w lipcu 1949 r. awans na podpułkownika.

  W marcu 1950 r. podpułkownik Józef Światło powołany został na stanowisko Zastępcy Dyrektora Biura Specjalnego, które powstało na bazie wspomnianego aparatu gen. Romkowskiego. Awans ten dostał mimo negatywnej opinii Dyrektora Departamentu Kadr, który w w/w wniosku z 5 marca 1950 r. stwierdził: „Uważam, że ppłk ŚWIATŁO na stanowisko Vice-Dyrektora Biura Specjalnego nie nadaje się. Może być Naczelnikiem Wydziału I tego Biura”.

  Ostatnim przydziałem służbowym w MBP było stanowisko Wicedyrektora Departamentu X, które ppłk Józef Światło zajmował od 1 grudnia 1951 r. do dnia swojej ucieczki, tj. 5 grudnia 1953 r., w rzeczywistości jako Wicedyrektor wspomnianego departamentu figurował do 30 września 1954 r. W przebiegu służby zamieszczonym w aktach personalnych, ostatni wpis datowany jest na 5 października 1954 r. i brzmi: „W związku ze zdradą i dezercją z organów MBP w grudniu 1953 r. zdjąć z wszelkiego zaopatrzenia w MBP z dniem 30.IX.54 r. oraz skreślić z ewidencji stanu osobowego”.W dniu 21 października 1959 r. zarządzeniem personalnym nr 1987 Minister Spraw Wewnętrznych Władysław Wicha pozbawił Józefa Światło stopnia oficerskiego.

  Fakt ucieczki Józefa Światły ujawniony został w Polsce w komunikacie Polskiej Agencji Prasowej, dopiero 25 października 1954 r. Nastąpiło to po konferencji prasowej zorganizowanej w USA z udziałem Józefa Światły, na której zastępca prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych ogłosił, że rząd amerykański przyznał prawo do azylu uciekinierowi. Bezpośrednie relacje z tej konferencji, która odbyła się 28 września 1954 r., przekazywało m.in. Radio Wolna Europa. W cyklicznych audycjach RWE Józef Światło demaskował prace organów bezpieczeństwa w Polsce.

  Po wystąpieniach Światły całe kierownictwo MBP postawione zostało na nogi. Rozpoczęły się narady i odprawy celem których było wykrycie winnych łamania praworządności. W Komitecie Centralnym PZPR powołano komisję do badania nieprawidłowości w organach bezpieczeństwa. Odpowiedzialnością zostali obciążeni głównie funkcjonariusze Departamentu X i Departamentu Śledczego. Rozwiązano Departament X, a jego szefa płk Fejgina zwolnionego wcześniej z pracy, w listopadzie 1954 r. aresztowano. Losy dyrektora Departamentu X podzielił także dyrektor Departamentu Śledczego. Usunięto z pracy także wiceministra Romkowskiego, który był odpowiedzialny za pracę tych dwóch departamentów.

  Efektem zmian, jakie nastąpiły w organach bezpieczeństwa po 5 grudnia 1953 roku był Dekret Rady Państwa z dnia 7 grudnia 1954 r. o naczelnych organach administracji państwowej w zakresie spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa publicznego. Na mocy dekretu zniesiono Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, a na jego miejsce powołano Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komitet do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego przy Radzie Ministrów.

  Ucieczka pułkownika Światły postawiła na nogi cały resort bezpieczeństwa publicznego w Polsce. Kierownictwo bezpieki natychmiast wszczęło postępowania wyjaśniające i sprawdzające. Nadzorowali je sowieccy doradcy wojskowi i polityczni, oraz rezydenci sowieckich specsłużb. Kierował nimi Iwan Sierow, po wojnie odpowiedzialny za utworzenie i pracę resortów bezpieczeństwa w krajach obozu komunistycznego. Jako pierwszy, konsekwencje ucieczki pułkownika poniósł jego bezpośredni przełożony – Anatol Fejgin, aresztowany w 1954 roku. Jego losy podzielili kolejni prominenci: Stanisław Radkiewicz, Roman Romkowski, Jakub Berman i dziesiątki innych. Tylko pułkownik Brystygierowej udało się wywinąć sprawiedliwości. W grudniu 1956 roku, w Warszawie rozpoczęły się procesy stalinowskich oprawców, które między kwietniem a grudniem 1957 roku zakończyły się wieloletnimi wyrokami więzienia. Ich miejsca zajęli nowi ludzie związani z obozem Gomułki, który od października 1956 roku był I sekretarzem KC PZPR.

  W następstwie tych procesów, w ostatnich tygodniach 1956 roku zaczęła działać również tzw. “komisja Nowaka”, która wskazała sędziów i prokuratorów odpowiedzialnych za “nadużycia” (wyrażenie “zbrodnia sądowa” w oficjalnej terminologii nie funkcjonowało). Efektem jej prac było oczyszczenie wymiaru sprawiedliwości z najbardziej aktywnych stalinowców (zwolniono m.in. osoby odpowiedzialne za skazanie na śmierć gen. Fieldorfa). Ich miejsce również zajęły osoby lojalne wobec nowego obozu rządzącego.

  Dokumenty KGB odtajnione podczas tzw. “Puczu Janajewa” oraz akta bezpieki znajdujące się dziś w archiwach IPN-u wskazują, że procesy stalinowskich oprawców i dojście do władzy ekipy Gomułki były następstwem ucieczki pułkownika Światły i jej prawdziwym, rzeczywistym celem. Zaś sama wielka “ucieczka” była tak naprawdę wymyślona i w najdrobniejszych szczegółach wyreżyserowana w Moskwie, a potem całkowicie przez nią kontrolowana i z sukcesem przeprowadzona aż do końca.

  Zmiana warty na Kremlu

  Aby wyjaśnić ten fenomen, trzeba prześledzić wydarzenia, które rozegrały się w Moskwie tuż po wyjeździe Światły i bezpośrednio wcześniej. Wieczorem, 5 marca 1953 roku, po kilkunastu godzinach agonii, w swej daczy w Kujbyszewie umarł Stalin. Kremlowski tron czekał na sukcesora. Do walki na śmierć i życie przystąpili najważniejsi ludzie w ZSRR: Ławrientij Beria (szef ministerstwa spraw wewnętrznych, kontrolujący służby specjalne), Gieorgij Malenkow (były minister spraw wewnętrznych, członek prezydium KC KPZR), Wiaczesław Mołotow (były minister spraw zagranicznych, w ostatnich latach odsunięty przez Stalina od wielkiej polityki), Nikita Chruszczow (I sekretarz KZPR, kontrolujący wojsko) i marszałek Gieorgij Żukow – bohater Związku Radzieckiego i osławiony dowódca frontu, który w 1945 roku zdobył Berlin i przyjął bezwarunkową kapitulację Niemiec.

  Liczyli się również inni zaufani współpracownicy Stalina, m.in. Łazar Kaganowicz, Andriej Żdanow*. Rozgrywka między nimi mogła zakończyć się rozlewem krwi. Największym i najsilniejszym potentatem był sławny sadysta Beria – znienawidzony przez pozostałych pretendentów do władzy. Dlatego wszyscy oni połączyli swoje siły i we wrześniu 1953 roku, podczas narady na szczycie, aresztowali Berię (osobiście dokonał tego Żukow) i doprowadzili do jego egzekucji w więziennej celi.

  Po wielu miesiącach zakulisowych walk, w grudniu 1953 roku władzę w ZSRR przejął Chruszczow, który później odsunął i Malenkowa i Mołotowa i wszystkich pozostałych, a najważniejsze stanowiska w państwie obsadził swoimi ludźmi. Zwieńczeniem jego sukcesu był słynny referat wygłoszony na zjeździe partii, w którym Chruszczow potępił zbrodnie stalinizmu i jako następca Stalina zapoczątkował okres liberalizacji i zmian.

  Celem Chruszczowa było to, aby jego polityka przeniosła się również do krajów demokracji ludowej, pozostających pod kontrolą ZSRR. To mogło być jednak trudne, gdyż władzę w nich sprawowali ludzie, których wybrał Stalin. To mogło w krajach socjalistycznych doprowadzić do podziału na dwa obozy walczące o władzę: spadkobierców Stalina i zwolenników Chruszczowa. W Polsce, na którą Chruszczow od początku zwracał największą uwagę – rządziła ekipa skupiona wokół Bieruta i Bermana.

  Do jej skompromitowania wykorzystano rewelacje Józefa Światło. Radzieccy doradcy dopilnowali aby z aparatu władzy usunięto wszystkich funkcjonariuszy skompromitowanych przez uciekiniera. I tak skompromitowanych stalinowców, nowa ekipa kierowana przez Władysława Gomułkę , z pomocą sowieckich specsłużb, odsunęła od władzy i wsadziła do więzień. Finałem tej przemiany było wezwanie Bieruta w trybie pilnym do Moskwy, skąd gensek wrócił w trumnie. Rządy w Polsce objął lojalny wobec Chruszczowa Gomułka, który z kolei poobsadzał swoimi ludźmi stanowiska pozostawione przez zagorzałych stalinowców. W październiku 1956 roku rozpoczęła się odwilż. Rok później, najważniejsi stalinowscy oprawcy siedzieli już w więzieniach, skazani na wieloletnie wyroki. Chruszczow i jego zwolennicy tryumfowali.

  Zaufany Berii

  W chytrym planie Nikity Siergiejewicza, Józef Światło miał odegrać główną rolę. Jak twierdzi Henryk Piecuch w swojej książce “Służby specjalne atakują”, do tej roli osobiście wybrał go Sierow, a zgodę na to wyraził sam Chruszczow. Obu dygnitarzom potrzebny był człowiek, który swoimi informacjami skompromitowałby niewygodną ekipę rządzącą. Chruszczow musiał doskonale zdawać sobie sprawę, że dzięki tej sztuczce zyska w oczach opinii publicznej, gdyż przedstawi siebie jako człowieka, który odsunie od władzy oprawców odpowiedzialnych za setki brutalnych zbrodni. A taki wizerunek Chruszczowowi był bardzo potrzebny w związku z jego koncepcjami polityki zagranicznej i decyzją bardziej aktywnego w niej udziału.

  Wszystko wskazuje na to, że nieprzypadkowy był dla tej gry wybór Józefa Światło. Najbardziej zaufany polski współpracownik Berii i Sierowa dawał duże prawdopodobieństwo powodzenia operacji. Pozostając w Polsce, Światło ze swoimi dokumentami i wiedzą mógł być niebezpiecznym przeciwnikiem dla nowej ekipy. Mógł również utrudniać przejęcie władzy przez Gomułkę, który nienawidził go jako sprawcę swego aresztowania.

  Kim więc był Józef Światło? Odpowiedź na to pytanie znalazł historyk IPN – dr Karol Jaros, który zebrał i opublikował archiwalne akta na jego temat. Z dokumentów tych wynika, że oficer bezpieki (urodzony w 1915 roku w żydowskiej rodzinie na Kresach, jako Izaak Fleischfarb, nazwisko Światło przyjął po pierwszej żonie, po ślubie w 1943 roku) do organów bezpieczeństwa wstąpił w 1945 roku. Swoją wielką karierę rozpoczął od stanowiska zastępcy komendanta Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie, potem w Olsztynie i Krakowie, by po 3 latach, w końcu 1948 roku, osobistym rozkazem Romana Romkowskiego, zostać przeniesionym do nowotworzonego X Departamentu MBP.

  Jeszcze w tym samym roku objął funkcję zastępcy jego szefa, jednak bardzo szybko zdobył największe wpływy w resorcie. Odbierał polecenia od Bieruta, pomijając swojego przełożonego. Był jedynym człowiekiem w aparacie bezpieczeństwa komunistycznej Polski, który miał przywilej dzwonienia specjalnym telefonem do Ławrentija Berii. W szafie pancernej stojącej w jego gabinecie, do której nikt poza nim nie miał dostępu, przechowywał dokumenty kompromitujące najważniejsze osoby w państwie. Kilka lat później na antenie radia, tak mówił o niej pytającemu go dziennikarzowi. “Były tam dowody i zeznania każdego czołowego działacza partii przeciw każdemu innemu, zarówno w partii jak i poza nią, gotowe do wykorzystania w chwili politycznie właściwej”.

  Dr Jaros i inni historycy IPN, którzy analizowali dokumenty bezpieki z przełomu lat 40. i 50. zwracają uwagę, że Józef Światło był jednym z najbardziej okrutnych stalinowskich oprawców. Osobiście uczestniczył w brutalnych przesłuchaniach, podczas których aresztowanym wyrywano zęby, paznokcie, a także bito ich pałkami i polewano lodowatą wodą. Także sam prowadził aresztowania przeciwników władzy ludowej, w tym (na osobisty rozkaz Bieruta) marszałka Rolę – Żymierskiego i Władysława Gomułkę z żoną Zofią. Nie ukrywał również, że wykorzystywał seksualnie podległe sobie funkcjonariuszki.

  Ostatni epizod gry

  W ostatnich tygodniach września 1954 roku, Józef Światło rozpoczął cykliczne występy na antenie Radia Wolna Europa. Trwały one przez 3 lata i przyciągały przed odbiorniki tysiące Polaków. Oficer podawał setki konkretnych informacji, z których każda kompromitowała polskich stalinowców. Po zmianie obozu władzy, audycję zdjęto z anteny. Jej kontynuacją była książka “Za kulisami partii i bezpieki” wydana przez Zbigniewa Błażyńskiego – dziennikarza, który rozmawiał ze Światłą. Wielka gra dobiegła końca, a wraz z nią zakończyła się kluczowa rola głównego bohatera.

  Amerykańscy historycy stawiają tezę, że pułkownik Światło miał w tym czasie jeszcze jedną rolę do odegrania: informowanie agentów sowieckich o kulisach funkcjonowania RWE i o oficerach CIA, którzy przesłuchiwali go. Tezę tę uprawdopodabniają dwa fakty: po pierwsze przez długi czas uciekinier bardzo obawiał się o swoje życie. Po drugie: nigdy nie wyjawił żadnych szczegółów obciążających Chruszczowa i jego współpracowników. A przecież szczegóły te musiał znać choćby ze swoich wielokrotnych wizyt w Moskwie. Być może więc wyjawił je amerykańskim służbom, a te nie nie ujawniły tego… Czy najsłynniejszy w latach 50. szpieg – uciekinier odegrał tylko swoją rolę czy też zmienił front i przeszedł na stronę Stanów Zjednoczonych – tego dziś nie wiadomo.

  Fałszywa legenda

  Z przywołanych wyżej publikacji wynika, że wizerunek Józefa Światło jako uciekiniera, który z pobudek patriotycznych ujawnił zbrodnie i kulisy stalinizmu w ludowej Polsce, nie jest prawdziwy. W rzeczywistości podpułkownik MBP został świadomie wykorzystany przez jednych komunistów przeciwko innym komunistom. Na jego zasługach kładzie się cieniem również jego zbrodnicza działalność przed grudniem 1953 roku. Jak zauważył Jan Nowak – Jeziorański (który osobiście podjął decyzję o emitowaniu audycji z udziałem oficera): Zasługi Józefa Światło dla ujawnienia bolesnej prawdy o zbrodniach komunistycznego reżimu, nie mogą przysłaniać faktu, że był on częścią tego reżimu i był osobiście odpowiedzialny za wiele jego zbrodni.

  http://wiadomosci.onet.pl/
  http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/203/1587/Jozef_Swiatlo.html

  Izzak Fleichfarb vel Józef Swiatło zasłużył się prowokacją przy uprowadzeniu 16 Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego do Moskwy w 1945 r. Wspomina o tym Romkowski ” zasłużył się przy tej akcji ” . O tym , że jego orężem była zawsze prowokacja dowodzi tzw. realcja Szumla Wasersztejna z mordu na Żydach w Jedwabnem 10 lipca 1941 r. Rzeczona relacja Szmula Wasersztejna pojawiła się w Zydowskim Instytucie w Białymstoku w kwietniu 1945r. tuż po porwaniu do Moskwy Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego , którzy zgodzili się na porozumienie Polskiego Państwa Podziemnego z Rosją ( przypominam ,ze było to już po upadku Powstania Warszawskiego ) . Ponieważ zachodni alianci właśnie tego oczekiwali od polskich przywódców. Moskwa i i szefostwo nkwd potrzebowała prowokacji do tego by tych polskich przywódców usunąć w tzw majestacie prawa. Najlepszą prowokacją było „znalezienie ” dowodu na zarzut jaki w procesie moskiewskim postawiono przedwojenej Polsce i władzom Polski Podziemnej. I to własnie Izzak Fleichfarb vel Swiatło realizował ten cel w odpowiedni sposób preparując niepodpisaną relacją Szmula Waserszteja . W tejże spreparowanej realcji znalazł się zapis ” Polacy wykonali rozkaz Niemców „. Tenże zapis konieczny był Moskwie dla głównego zarzutu jaki postawiono Polsce i uprowadzonym do Moskwy polskim przywódcom : „Polska weszła w pakt z Niemcami przeciwko Rosji”. Na tę prowokację dali się nabrać zachodni obserwatorzy procesu moskiewskiego , jeden z tych obserwatorów napisał nawet ” ostatecznie wybito Polakom z głowy sojusz z Niemcami przeciw Rosji „. W ten sposób Polska i Polacy zostali uznani nie tylko za antysemitów , ale za sojuszników Hitlera . Podobną prowokacją posłużono się oskarżając Polaków o to ,że walcząc z Hitlerem i Niemcami w Powstaniu Warszawskim faktycznie walczyli ze Stalinemi Rosją . Tę hucpę kontynują do dziś . Teraz parę słów o tym co faktycznie wydarzyło się w Jedwabnem . Otóż rzeczywiście 25 czerwca 1941 w Jedwabnem doszło do rozliczenia domniemanych zdrajców , którzy zdradzili nkwd kryjówkę oddziału partyzanckiego na mokradłach niedaleko Jedwabnego . Jedną z domniemanych osób podejrzanych o tą zdradę była Chajcia Wasersztejn matka wspomnianego już Szmula Wasersztejna. Na na niej i na paru innych osobach Polakach dokonano odwetu . 10 lipca 1941 r. Niemcy spalili Zydów w Jedwabnem .Żydówka z Radziłowa zeznała podczas śledztwa, iż rozpoznała Schapera jako gestapowca kierującego mordowaniem Żydów w jej mieście 7 czerwca 1941. Ten świadek żydowski w procesie Hermanna Schapera zeznał, że „7 lipca 1941 roku trzy samochody wiozące funkcjonariuszy gestapo przyjechały do Radziłowa i w porozumieniu z polską policją wyrzucili wszystkich Żydów z ich domów i zebrali ich na rynku. Gdy wszyscy Żydzi zostali zebrani, zmusili ich do marszu do stodoły, która położona była 2 kilometry od miasta. Wprawdzie niemieccy śledczy byli przekonani, że to właśnie gestapo wymordowało radziłowskich Żydów, to jednak nie zgodzili się z tym, iż jedna stodoła mogła pomieścić 2 tysiące ludzi. Jeżeli chodzi o wiarygodność świadka, niemieccy śledczy dawali jej wiarę, ponieważ spotkała ona Hermanna Schapera twarzą w twarz w Radziłowie w dzień masakry. Wspominała to tak: „Ten oficer gestapo wszedł do mojego domu razem z Grzynkiem, przewodniczącym rady miejskiej w Radziłowie i komisarzem polskiej policji… Widziałam z mojego okna jak funkcjonariusze gestapo stali przed moim domem krótko przed rozpoczęciem akcji. Widziałam także funkcjonariusza gestapo (Schapera), którego rozpoznaję na fotografii. Widziałam jak wydawał rozkazy do gestapowców i do Polaków, którzy z nimi byli. Widziałam też jak on wydawał rozkazy na rynku… robił wrażenie, że to on kierował akcją”. Wersja wydarzeń w Radziłowie jest sprzeczna z opisem w „Sąsiadach”. Wymordowanie Żydów w Radziłowie było prawdopodobnie masakrą kierowaną przez oddział gestapo Hermanna Schapera, a nie pogromem. Również sąd w na rozprawach w latach 1949 -1953 sądząc Polaków , którzy pod przymusem niemieckim uczestniczyli w wydarzeniach w Jedwabnem , stwierdził ,ze Niemcy spalili Zydów w Jedwabnem a Polacy zostali skazani za tzw. pomocnictwo w zbrodni, bo pod niemieckim przymusem uczestniczyli w spędzaniu Zydów na rynek i pilnowaniu na rynku.Również badania archeologiczne choć zgrubne przeprowadzone w Jedwabnem dowiodły , że Polacy nie mogli spalić Zydów w stodole , bo w stodole najpierw w nieustalony sposób ( ale nie zostali oni spaleni )pozbawiono życia około 40- 50 Zydów, a kiedy to miało miejsce, oskarzeni w procesie w 1949 zgodnie z realacjami świadków pilnowali Zydów na rynku w Jedwabnem . Modus operandi mówi nam ,iż jeśli mamy do czynienia z dwoma mordami w tym samym miejscu w tym samym dniu , to z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić , że wystarczy ustalić sprawców pierwszego mordu aby uznać ,że sprawcy pierwszego mordu są sprawcami również drugiego mordu.
  Na początku lat 90 ubiegłego wieku ukazał się artykuł ze wspomnieniami Izzaka Fleichfarba vel Józefa Swiatło , w których tenże nie ukrywał , że jego rolą w działalności ubeckiej było :
  1. Stawianie fałszych zarzutów ( Prowokacja)
  2. Torturami wymuszanie przyznania się do fałszywych zarzutów.
  Tak to odbywało się w 1945 r na procesie w Moskwie
  Tak to odbywało się w prowokacji jedwabieńskiej już w XXI w , tylko narzędzia tortur zastąpiono szczekaczakami
  Tak to odbywa się w przypadku obchodów Dnia Niepodłegłości 11 Listpada .

  Lubię to

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s