Świadomość i duchowość

Wiedza tajemna: przechodząc przez ciemną noc ducha


Wiedza tajemna: przechodząc przez ciemną noc ducha

dokadZapraszam do obejrzenia nagrania video „Przechodząc przez ciemną noc duszy„. Ciemna noc ducha jest to proces przebudzenia duszy. Jest on bolesny, ale konieczny. Doświadcza go każdy, kto wchodzi na ścieżkę duchowego przebudzenia.

Ciemna noc ducha jest cierpieniem, który tak naprawdę jest emanacją cierpienia zbiorowego, globalnego. Żyjemy na planecie, która jest planetą czyśćca tudzież piekła. Lub planetą „drugiej szansy„. Cierpienie, brak stabilności i brak równowagi są prawami fundamentalnymi na tym świecie. Został on specjalnie urządzony „nie tak jak trzeba„, by był znakomitą matrycą szkoleniową.

Mało materiałów traktuje o procesie przechodzenia przez ciemną noc ducha i rozjaśniania archetypowych cieni. Cień jest nieuświadomionym czy też wypartym potencjałem w nas samych. Jeśli jest on nieuświadomiony, wyparty, zanegowany – to wtedy zamiast nam służyć, pokazuje swoją ciemną stronę.

Modelowy przykład „archetypowego cienia” wypartego do głębin podświadomości, to katoliczka i konserwatystka, deklarująca wierność i inne ideały, która zdradza swojego męża z uroczym kryminalistą. Ona chce doświadczyć emocji, namiętności, ekstazy. Ale z mężem tego nie mogła, ponieważ tak nakazują zasady konserwatywne – tylko po ciemku, po bożemu i tylko w celu prokreacji. Więc jej ciemna strona na chwilę odłączyła obwody moralne, by mogła ona zasmakować tego, co od zawsze pragnęła.

Klucz do wyjścia z ciemnej nocy ducha to akceptacja i przebaczenie. Trzeba zaakceptować ten dziejący się proces, choć to jest trudne. Wszystko kończy się rozjaśnieniem barbarzyńskich mroków podświadomości. Jeśli nie bierzemy kontroli nad własną podświadomością, to ona musi nami rządzić sama. A w niej są zakodowane bardzo niekorzystne, pierwotne „programy”, ukształtowane przez miliony lat trudnej ewolucji.

Przechodząc przez Ciemną Noc Duszy (PL):

Reklamy

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s