Ciekawe

BIBLIA JAKIEJ NIE ZNASZ: CZY NA PEWNO JESTEŚ NA TO GOTOWY?!

Zapraszam Cię do zapoznania się z tym, co tak naprawdę zawiera biblia, szczególnie stary testament. W biblii jest mnóstwo cytatów, które są absolutnie nie do przyjęcia przez cywilizowanych i uwrażliwionych Polaków XXI wieku. Jest tam mnóstwo okrucieństwa, zbrodni ludobójstwa, których dokonywał jahwe na niewinnych i bezbronnych ludziach.

Co zrozumiałe, te cytaty są skrzętnie pomijane na wszelkich katechezach i mszach. Zadziwiająca jest ta wybiórczość. Ktoś kiedyś policzył, że biblijny jahwe zgładził kilkanaście milionów ludzi. Biorąc pod uwagę ilość zaludnienia dziś i w starożytności, to jest to wynik lepszy niż Hitlera, Stalina i Mao razem wziętych, bo w 1940 ludzi było o wiele więcej niż te 3000 lat temu.

Nie wiem kim jest osoba czy byt zwany jahwe. Możliwe, że jest to „zarządca” tej planety, który zajmuje się szkoleniem krnąbrnych i nie chcących się zdyscyplinować dusz. Jahwe ma prowadzić dla nas „program szkoleniowy” na zlecenie Wielkiego Architekta wszechświata (czyli prawdziwego Boga). Tak mówi wiedza gnostycka. Jahwe w mistycznych odłamach chrześcijaństwa utożsamiany jest z szatanem, w islamie – z allahem, w Babilonii był nazywany mardukiem. Masoneria nazywa biblijnego jahwe imieniem adonai.

religie (6)

Według nauk gnostyckich, przeciwieństwem jahwe jest istota, która najpierw upadła jako Lucyfer. Zaś ta sama istota później inkarnowała się w ziemskie ciało jako Jezus, by odrobić lekcje i błędy z poprzedniego wcielenia.

Symbolem Lucyfera jest „kobieca” planeta Wenus. W Nowym Testamencie w jednym miejscu Jezus został nazwany „gwiazdą poranka”. A gwiazda poranka to inna nazwa Wenus. Oba wcielenia tej istoty miały nieść światłość dla ludzkości. Oba skończyły się tragicznie. Jednak to drugie wcielenie było odrobieniem duchowej lekcji i zakończyło się wniebowstąpieniem.

Inna wersja mówi, że jahwe jest obcym najeźdźcą z przestrzeni kosmicznej. Ma on żywić się energią zła i cierpienia. Daleki jestem od tego typu myślenia, które nazywam „złowrogizmem”. Złowrogizm, bo niby jakiś złowrogi demiurg, złowrodzy illuminaci, kosmici, reptilianie, demony, byty, mają czerpać od nas energię. Tę wersję złowrogizmu ochoczo adaptuje ezoteryka, a ludzie zafascynowani tym nurtem szaleją na tym punkcie, wszędzie widzą zło, demony, ataki energetyczne, wampiryzm itp.

biblia tajemnice

Póki co, nikt tych „złowrogich onych”, czyli jahve, demiurga, reptilian, archontów, illuminatów, nawet na oczy nie widział. Ale dla psychiki ludzkiej wygodnie jest zwalać winą na „złowrogich onych” zwłaszcza, jeśli na istnienie tych onych nie ma dowodów. Przecież to „jacyś oni” są winni, a nie fakt, że osoba wierząca w „złowrogizm” ma nieuporządkowaną psychikę i wiele cieni w podświadomości. Ja to już mam za sobą.

Wg idei „złowrogizmu”, cały ziemski system, od „programów” natury, po polityke, ekonomie itp, jest tak stworzony, by ludzie na Ziemi jak najwięcej cierpieli. Tu dosłownie wszystko stoi na głowie, wszystko jest nie tak jak trzeba.

Ziemia to modelowy przykład źle urządzonej planety. A może odwrotnie: perfekcyjnie urządzonej? Perfekcyjnie urządzonej planety czyśćca czy też piekła? Takie planety drugiej szansy, i jednocześnie planety które są szansą rozwoju dla niedojrzałych jeszcze dusz, też mają swój sens we wszechświecie. Universum ciągle ewoluuje, i to dążenie do ewolucyjnej doskonałości jest prawdziwym celem naszej egzystencji.

Wstęp: Jarek Kefir

Biblia jakiej nie znasz – cytaty, kontrowersje, szokujące fakty:

Moja strona jest niezależna od wszelkich stron sporu politycznego. Utrzymuję ją z reklam i dobrowolnych darowizn Czytelników. Nie ma u mnie przymusowych abonamentów i opłat za treści. Dzięki temu mogę zachować niezależność i dostarczać Ci wartościowych i prawdziwych informacji, które są cenzurowane i trudno dostępne. Wspomóż moją pracę na rzecz poszerzania świadomości, a w zamian za to dotychczasowa ilość nowych wpisów będzie zachowana. Link z informacją, jak to zrobić tutaj: https://jarek-kefir.org/wsparcie/

  

Reklamy

25 odpowiedzi »

 1. Jarku, a może napisz coś o Chrystusie. Chętnie się dowiem, co myślisz. Serdecznie Cię pozdrawiam!

  • Mam podobną, jak Areckir, prośbę, lecz mniej mnie interesuje co Ty Jarku myślisz o Jezusie, a bardziej wiedza gnostycka w tym temacie.
   Gdyby nasze myśli nie ewaluowały, nie zmienialibyśmy swoich poglądów, oznaczałoby to, że niczego się nie uczymy i między nami a powalonym, murszejącym pniem nie byłoby żadnej różnicy.

   Gdy spojrzę wstecz na swoje życie, to mogę je przyrównać do ciągle pracującego młyna, w którym na żarna wrzucane są niezliczone tezy, dowody, teorie, fakty.
   Całe życie człowiek oddziela plewy od ziarna, które dalej poddaje obróbce, aby zbliżać się do stanu spokoju duszy. Niektórzy nazywają to prawdą.

   Serdecznie pozdrawiam.

  • Dlatego nazywacie ich Annunaki? od imienia Anu. Ale oni nie stworzyli Ziemi. Uczyli ludzi zasad, które zapewniłyby ludziom zaspokojenie potrzeb życiowych. (Podpieram się wierzeniami Sumerów).
   Ich Świat to po naszemu Raj. To czysta i święta kraina. Tam kruk nie kracze, lew nie zabija, wilk nie porywa, nie ma wdów i sierot.
   Eden to po sumeryjsku edin – równina, gdzie tryska źródło, czy płynie rzeka, ed-in. To nie dla nas 🙁
   Niestety badacze nie uzyskują środków i tylko szczątkową prawdę poznali.
   Lecz wiadomo, że oni są potężniejsi niż ludzie, ich słowa mają moc kreującą. Promieniuje z nich moc i porządek.
   Wnioskować można, że bez duchowego wsparcia, braku religii społeczeństwa chylą się do upadku a jednostki zatracają chęć do życia.

   • ,, Wnioskować można, że bez duchowego wsparcia, braku religii społeczeństwa chylą się do upadku a jednostki zatracają chęć do życia.”

    Masz rację Aniu. Tyle że wierzenia, przekonania, religia muszą być w zgodności z ludzkim odczuwaniem, sumieniem i wznosić człowieka coraz wyżej do możliwości wykorzystywania potężnych, wewnętrznych sił, z jakimi przyszliśmy na świat.
    Człowiek odchodzi od religii nie dlatego, że jest wewnętrznie zły, ale dlatego, że religia staje się niewydolna, nie nadążająca za wiedzą, jaką obecnie odkrywamy, a dotyczącą energii Wszechświata, którego jesteśmy nierozerwalną częścią.

    Serdecznie pozdrawiam.

  • V wywiad dr Nerudy studiowałam. Tylko raz wspomina w nim o istocie o imieniu Jezus. Neruda w tym wywiadzie zgłębia raczej wiedzę i działania związane z transformacją człowieka gestości 2 w poziom trzeci.
   Prawdopodobnie Jezus należy do Konfederacji Istot STO, Istot Światła, co wcale nie pomniejsza duchowej, potężnej rangi i znaczenia dla materialno duchowej istoty ludzkiej.
   Bardzo mało jest wiedzy prawdziwej o Jezusie, o którym również opowiada dr Nacht w NTV.
   Biblia jest podstawą religii (?), a wmawianie , że jakoby Jezus chciał jakąś religię tworzyć jest wielkim nieporozumieniem. Nauki Istot Światła o wewnętrznym rozwoju człowieka, jego możliwościach łączenia się ze Źródłem, odczuwania, kreowania rzeczywistości, nie mają miejsca w religii, którą stworzono dla czysto ludzkich interesów i kontroli mas utrzymywanych celowo w ciemnocie.

   Serdecznie pozdrawiam.

   • Cześć ogólnie to nie wrzucę tych wszystkich źródeł bo ich jest masa zajęłoby mi to masę czasu ale mogę ciebie naprowadzić :
    – przeczytaj kodeks z Nag Hammadi
    – zainteresuj się księgami Zoroastry
    – zwoje z qumram
    – Teozofia Bławackiej
    http://ciekawe.org/2015/09/21/czy-jezus-byl-buddyjskim-mnichem/
    – poszukaj na forum dyskusyjnym david icke jest tam tego dużo
    – szukaj na angielskich stronach o pismach i księgach buddyzmu i hinduizmu tam jest o nim jako proroku lub mnichu napisane.

    Aha Hesus żył podobno około 120 lat i zmarł gdzieś w kaszmirze albo tam gdzie żyje słowiańskie plemię Hunzów. Najwięcej jego potomków żyje w Polsce i Rosji.

 2. Panie Jarku i drodzy inni obecni na tym forum ! Czy w całości, dokładnie i wnikliwie przeczytaliście i zbadaliście Biblię i wzajemne jej odniesienia? Bo to jest zasadnicze pytanie……. ZASADNICZE……………. Owszem, „trup ściele się gęsto” na łamach tej księgi. Ale czy odpowiedzieliście sobie dlaczego? Czy poszukaliście w Biblii odpowiedzi na to pytanie? Czy badaliście, szperaliście, zagłębialiście się? Czy parę artykułów, filmików i promocji jakiejś jednej czy drugiej sensacyjnej publikacji wystarczyło do zbanowania Biblii? Sami sobie odpowiedzcie, tylko szczerze. POZDRAWIAM !!!!!

  • Tak ja czytałem,analizowałem i filtrowałem tam zawarte treści więc za kogo ty nas masz a ty czytałaś ?

 3. Wnioskuję, za uznaniem Biblii jako dowodu w sprawie międzygalatycznego śledztwa p-ko Jahwe. A tak nawiasem to skąd wiecie czy ludzie czasem nie sa stworzeni właśnie tylko po to by zaspakajać potrzeby emocjonalnej energii Jahwe?

 4. Prośba do Kefira: czy mógłbyś opamiętać się z tytułami? Coraz częściej brzmią jak wyjęte z jakiegoś faktu czy pudelka (SZOK), wstyd coś takiego udostępniać.

 5. Świąteczne życzenia

  Zbliża się koniec 3-ciego roku
  Przepowiadanego w Apokalipsie CHAOSU,
  Nadszedł czas analiz i podsumowania,
  U niektórych,czas zakupów i biegania,

  Były w tym roku chwile piękne i smutne,
  Wojny,powodzie,anomalia pogodowe okrutne,
  Zamknijmy więc drzwi za tym Starym Rokiem,
  Bo nowy nadchodzi bardzo żwawym krokiem,

  Co się będzie działo,wszyscy zobaczymy………
  Jeśli zajdzie potrzeba,to udział weżmiemy
  Mimo wszelkich zapowiedzi,ja życzę wesela,
  Dla wszystkich komentujących na blogu Jarka Kefira,

  Szczęścia,zdrowia,pomyślności,
  Trzymajmy się Tu i Teraz razem,mimo przeciwności.
  Zdrowych,wesołych i pogodnych Świąt
  No i nie dajmy się nikomu wydalić stąd.

  Życzy Rozsądna Anna

  • O to może i ja bym złożył .

   Życzę z całego serca tobie Jarku oraz wszystkim tu obecnym na tym blogu przede wszystkim zdrowia , wytrwałości oraz tego abyście byli zawsze sobą w dobrych jak i złych chwilach, abyście znaleźli miłość i ją pielęgnowali , abyście nigdy się nie poddawali, byli silni i wytrwali. Chciałbym aby w tym nadchodzącym przełomowym 2016 roku zdołali wznieść się na swoje wyżyny duchowe, mentalne i intelektualne oraz to by żaden leming nie mówił wam jak macie żyć.

   Bądźcie zawsze wolni , myście o wolności , dążcie do nie,j bo wolność to życie.

   Pozdrawiam Piotrek.

   • Roni masz całkowitą rację,WOLNOŚĆ to życie,ja od siebie dodałabym jeszcze MIŁOŚC .Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

    Rozsądna Anna

 6. Muszę Ci się GMOś przyznać,że po całym dniu stania w kuchni skłonna byłam wysłać petycję do sejmu o wydanie zakazu urządzania Świąt/to żart/bo już trochę odpoczęłam.A w domu oświadczyłam,że w przyszłym roku jadę na Święta do SPA.
  Z nowości,to informuję Cię,że od 2016 będziemy mieć nową walutę
  „MIŁOŚĆ” a bilon to „UŚMIECH, to tak trochę żeby się i Ciebie rozweselić.

 7. Wszystkim Wam z okazji tych dni życzę zdrowia, pogody ducha, spokoju i bezpieczeństwa. Życzę też, byśmy my, jak i nasz kraj, przeszli jak najłagodniej ten zaogniający się globalny kryzys. Mam nadzieję że w 2016 roku Polska uzyska suwerenność od półkolonialnego dyktatu UE.

  P.S.
  Ciekawe co on miał na myśli i co wie, czego my nie wiemy?! Dużo jest przecieków o destabilizacji struktur systemowych w przyszłym roku.

  Cytat: „Papież Franciszek, oznajmił zgromadzonemu tłumowi na Placu Świętego Piotra, że to Święto Bożego Narodzenia może być ostatnie. W ponurym przemówieniu Bergoglio powiedział, że obecne, chaotyczne położenie świata oznacza początek „czasów ostatecznych” i że tym razem w następnym roku świat będzie już nie do poznania.

  Wcześniej Bergoglio oznajmił o rozpoczęciu III Wojny Światowej. Bergoglio rozwinął swoje poglądy mówiąc zgromadzonemu tłumowi, że: „w czasie kiedy świat głoduje, płonie i popada w chaos, powinniśmy rozumieć, że w tym roku świętowanie Bożego Narodzenia dla tych, którzy zdecydowali się świętować, może być ich ostatnim świętowaniem Bożego Narodzenia”.

  https://kefir2010.files.wordpress.com/2015/12/trance-2.jpg

  • Gdy na niebie wzejdzie gwiazda narodzinowa,
   daj miłość ludziom, niech się serce zmienia
   To dla ciebie nadchodzi epoka o tyle nowa,
   ile w tobie jest Boga i Bożego Narodzenia.

   Serdecznie pozdrawiam. Krysia.
   PS. Niech te Święta staną się czasem miłości, którą żyjmy przez cały rok. Rok, w którym miłość będzie nam bardzo potrzebna. To walka o nią i bycie w niej jest jedyną, dobrą drogą, na której my, ludzie, nie zapomnimy kim jesteśmy.

 8. Księga Urantii daje alternatywne spojrzenie na omawiane powyżej kwestie.Sam nie wiem jak ustosunkować się do przekazów z channelingu,jednak księga ta wiele tłumaczy w odmienny sposób niż Biblia i wcale nie obala treści tam zawartych.

 9. Na tym forum nie ma hejtu, ludzie kulturalnie wyrażają swoje poglądy, czasami dobrze jest się znaleźć wśród „normalnych” w zasadzie nikt o „zdrowych” zmysłach nie odwiedza tego typu stron

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.