Banki i tajna władza

Jak bankierzy zdobyli kontrolę nad Ameryką i całą Ziemią?


Jak bankierzy zdobyli kontrolę nad Ameryką i całą Ziemią?

ekonomia i gospodarkaMówi się, że Ziemia jest zarządzana przez kilka bankierskich rodzin, które posługują się politykami jak marionetkami. Według mnie nie jest to pełen obraz sytuacji. Bo ci bankierzy też mają kogoś nad sobą. I ten ktoś wcale nie musi być człowiekiem. Poniżej zamieszczam ponad trzygodzinny film dokumentalny na ten temat.

Ekonomia (neoliberalny kapitalizm) i system monetarny (pieniądz oparty na „wbudowanym” długu), wbrew pozorom nie mają zbyt wielu „twardych” praw tak jak matematyka czy fizyka. Są to systemy umowne, stworzone przez człowieka. Można je zmienić, znieść, lub przeprojektować – tak by pracowały dla ludzkości, a nie przeciwko niej tak jak ma to miejsce obecnie.

Ich trwanie doprowadziło do niesłychanie wielkiego globalnego kryzysu, który dotyka każdej możliwej dziedziny naszego życia, nie tylko ekonomii i polityki. Najbardziej dramatyczną częścią tego kryzysu jest dokonująca się zagłada biosfery (ziemskiego życia). Kapitalizm i elity polityczne które go kontrolują, żerują bezpośrednio na biosferze. Ten rabunkowy i zbrodniczy system będzie trwał dopóki żyje natura.

Ten wielki planetarny kryzys dotyczy wszystkich istniejących systemów, nie dotyczy tylko ekonomii. Straszliwie niewydolne stają się też systemy polityczne, społeczne, ideologiczne, religijne, moralne, etyczne, systemy wartości. Zostały one stworzone dziesiątki lub setki lat temu.

Jak Międzynarodowi Bankierzy Zdobyli Kontrolę Nad Ameryką?

Cytuję: „Film określany przez wielu jako najlepszy dokument na temat pieniędzy, władzy i panującego systemu finansowego. W filmie omawiane są koncepcje pieniędzy, długu i podatków oraz ich rozwój od czasów starożytnych do współczesnych. Film obejmuje historię: bankowości opartej na częściowej rezerwie, centralnej bankowości, polityki pieniężnej, systemu obligacji Skarbu Państwa i systemu Rezerwy Federalnej.”

Reklamy

3 odpowiedzi »

 1. fajnie, ze to wrzuciles. dokladnie jak piszesz. na poziomie ludzkim ten System jest odpowiedzialny za niewyobrazalne wrecz zniszczenia. ekspotencjalny wzrost dlugu „wymaga” ekspotencjalnego wzrostu gospodarczego a prawa przyrody sa wrecz odwrotne. najpierw szybki wzrost a potem coraz wolniej, stagnacja i „smierc”. od zaraz (w sensie popytu na Energie bo technicznie nie) moznaby wylaczyc wszystkie elektrownie atomowe bo produkuja one Energie do produkcji coraz to nowych gadzetow obarczonych zaplanowana obsolescencja…. i tak moznaby wyliczac w nieskonczonosc…. i gdzie sa qrva „ekologowie”. czemu nie pod domami tych wszystkich biberglancow…. pseduswiat pseudoklonow.

  Polubienie

 2. Moim zdaniem banki nie zdobyły kontroli nad całym światem/wszystkimi rządami. Niektóre państwa jak np. Chiny nie zadłużają się na potęgę, lecz zwiększają aktywa (np. złoto). Ator fajnie to wyjaśnia:

  Polubienie

 3. .-)) kiedys ktos w dyskusji o pieniadzu powiedzial:
  – no ale kiedys uda sie splacic te wszystkie dlugi!
  odrzeklem, ze pieniadz jest dlugiem wiec splacic sie nie da ale mozna anulowac. oznaczloby to jednak, ze znikna wszelkie srodki platnicze czyli zniknie pieniadz. mogila na twarzach i dalsza dyskusja o wyzszosci gustlika nad jankiem z 4 pancernych. czasem mam wrazenie, ze skala debilizmu ludzi jest taka, ze jest jak jest bo tak musi byc…

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s