Psychologia i pop-psychologia

W naszym świecie poziom realności jest mniejszy niż w świecie nierealnym

W naszym świecie poziom realności jest mniejszy niż w świecie nierealnym

cytaty duchoweZapraszam do przeczytania kilku ciekawych cytatów duchowych. Sam uważam że mamy kilka zadań do wykonania w tym świecie. Wiadomo, że Ziemia jest planetą braków i niedoborów. To podstawowe założenie matki natury, że „nie dla wszystkich starczy, więc trzeba konkurować i rywalizować” sprawia że nasza planeta przypomina piekło, więzienie.

Uważam więc że powinniśmy się wybić ponad tego typu myślenie, bo ono do niczego innego nie prowadzi. Spowodowało ono że rządzą nami psychopatyczni kapitaliści. Którzy nie przejmują się tym, że w ciągu najbliższej dekady lub dwóch życie na Ziemi może wyginąć zupełnie.

Powinniśmy również znaleźć sens w świecie, który wydaje się być go pozbawiony. Służenie doktrynom, religiom, mamonie, władzy, jest puste i na głębszym poziomie – bardzo rozpaczliwe. Ja i wielu innych ludzi nie widzimy w tym sensu. A mimo to miliardy ludzi są gotowe w ich imię mordować. I nie są to nie wiadomo jacy psychopaci. Ale są to zwykli, tzw. „porządni” i konserwatywni ludzie. Których od totalnego chaosu i szaleństwa dzieli cienka czerwona linia. Ale o tym napiszę osobny felieton.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

globalna świadomość 1„Im wyższa świadomość, tym większa chęć zmian i nowych doświadczeń. Niska świadomość w wymiarze 3 – 4 % , jest totalnym oporem przed nowym wzorcem życia. To ignorancja, która buduje coraz grubszą skorupę lęku. Taki człowiek boi się nawet posłuchać coś alternatywnego, do jego sposobu myślenia. Zamknięty jest w klatce swoich starych przekonań i boi się z niej wyjść.Akceptacja rozpuszcza skorupę ignorancji, bez bólu. Im więcej akceptacji, tym większa radość istnienia, tworzenia i doświadczania coraz nowszych idei, spadających od Stwórcy wszystkiego.
~D. Wachowska

___

„Wegetarianin / weganin, współczodczuwający ze zwierzętami a bez litości wobec ludzi. Czy to jest możliwe? Wg tego, co pisze Seung Sahn w Kompasie Zen, jak najbardziej. Ludzie z tzw. świadomością zwierzęcą. To inkarnowane zwierzęta, które zostały zamordowane. Często zwierzęta z rytualnych i / bądź masowych mordów..

Wg Seung Sahna, kiedyś myśliwy czy rolnik, robili to własnoręcznie. Karma szybko się wyrównywała. Dziś idzie to masowo. Wiele trupów, wiele dusz, które jakoś musza inkarnować. Część z nich jako ludzie. Świadomość świeża, jeszcze na poziomie zwierzęcia. Stąd właśnie opcje okrutnych wobec ludzi, obrońców praw zwierząt, wegetarian / wegan.”
~Kasia Salem

___

„Do rozwoju wiodą bolesne doświadczenia. Cierpienie wskazuje na istnienie w tobie takich obszarów, które są jeszcze nie rozwinięte, które muszą dojrzeć, ulec transformacji i zmianie. Obserwuj swoje uczucia i analizuj je.”
~Anthony de Mello

___

„Żyjemy w świecie, w którym poziom realności jest niższy niż w świecie nierealnym. Jeśli to nie chaos, to jak go nazwać inaczej?”
~Haruki Murakami

___

„Nowy człowiek. To istota, której struktura charakteru wykazywać będzie następujące właściwości:
Wolę porzucenia wszystkich form posiadania, aby w pełni być.
Bezpieczeństwo, poczucie tożsamości oraz zaufanie oparte na wierze w to, czym się jest.
Akceptacja faktu, że nikt i nic z zewnątrz nie nadaje sensu życia.
Pełna obecność w danej sytuacji.
Radość, która wywodzi się z dawania i dzielenia, nie zaś z gromadzenia i zysku.
Życie bez czci dla bożków, i bez iluzji, ponieważ osiągnęło się stan, w którym żadne iluzje nie są potrzebne.
Uczynienie pełni rozwoju, zarówno swego, jak i bliźnich, naczelnym celem życia.
Uczciwość wobec siebie i innych.
Wiedza o sobie, nie tylko o tym „ja”, które się zna, lecz – a właściwie przede wszystkim o tym nieznanym.
Odczuwanie jedności z wszelkim życiem.
Wiedza, której to wiedzy towarzyszy brak ambicji „osiągania celu”, gdyż ambicja taka rozpoznana zostaje jako jeszcze jedna postać chciwości i posiadania.
Nowe społeczeństwo stworzone być może jedynie wtedy, kiedy nastąpi głęboka przemiana w ludzkich sercach – czyli wówczas, gdy nowy przedmiot religijnych uczuć zastąpi istniejący obecnie.”
~
Erich Fromm

___

„Jeśli walczymy o sprawowanie kontroli, wynika to z braku szacunku. Tak naprawdę wcale nie kochamy. To egoizm, a nie miłość. Chodzi nam tylko o te małe dawki, które sprawiają, że czujemy się dobrze. Kiedy nie mamy szacunku, zaczyna się wojna o władzę, ponieważ każdy chce odpowiadać, czyli decydować za drugiego. Muszę cię kontrolować, ponieważ cię nie szanuję. Muszę odpowiadać za ciebie, bo jeśli coś ci się stanie, zrani to i mnie, a ja nie chcę bólu. Zresztą jeśli zobaczę, że jesteś nieodpowiedzialny, będę cię przez cały czas poszturchiwać, żeby przypomnieć ci o odpowiedzialności.
Tymczasem druga połowa ma zawsze swój własny sen, swoją własną wolę, nigdy nie zawładniemy owym snem, choćbyśmy nie wiem jak się starali. Mamy więc wybór: możemy działać przeciwko sobie i walczyć o władzę albo stworzyć drużynę. W drużynie zawsze gra się ze sobą, a nie przeciwko sobie.”
~
Ruiz Don Miguel

Reklamy

4 odpowiedzi »

  1. Spróbuj posłuchac swój ulubiony kawałk bez żadnych emocji,Tylko dżwięki. Gdy mówi lider twojej partii- bądź krytyczny w trakcie słuchania,a gdy mówi ten znienawidzony, staraj się poczuć jak jego wyborca.Albo (extrimum)jak graja Niemcy z Polakami to kibicuj Niemcom-tylko tak naprawdę :).Dzięki temu zyskujesz przestrzeń emocjonalną i nową perspektywę,informację w świadomości.Stajesz ponad rozgrywką i zaczynasz czuć ,że nie musisz się z niczym identyfikować.Każdy kij ma dwa końce, ale ego tego nie lubi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.