Ciekawe

„Potęga podświadomości” książka wyklęta przez naukę, dostępna jako audiobook


„Potęga podświadomości” książka wyklęta przez naukę, dostępna jako audiobook

potęga podświadomości opiniePotęga podświadomości Josepha Murphy była pierwszą książką opisującą pewne mechanizmy, książką która przetarła szlaki. Zainspirowała ona miliony ludzi na Ziemi do zmiany swojego życia. Co ciekawe, książka ta doczekała się licznych głosów sprzeciwu, również w gronach naukowych. Nauka akademicka (czyli przekupiona przez korporacje i rządy), oparta o dogmat kartezjański i newtonowski (racjonalizm), nigdy nie przyzna się do pewnych rzeczy.

Nigdy się nie przyzna do tego, że zna maleńki wycinek rzeczywistości. Nawet nie jest to jeden procent ale jeszcze mniej. Nie przyzna się do tego, że większość jej odpowiedzi to teorie, które nie doczekały i prawdopodobnie nigdy nie doczekają się twardego potwierdzenia. Nauka ta nigdy się nie przyzna do tego, że istnieje pewna sfera życia, wobec której dogmat kartezjańsko-newtoności zupełnie zawodzi.

Racjonalizm, bo o nim mowa – nie jest w stanie wytłumaczyć pojęć takich jak umysł, emocje, uczucia, podświadomość, świadomość. Bo gdzie niby mieszka nasza świadomość? Jaka proteina w mózgu odpowiada za taką a taką myśl o poranku? Jakie połączenie między neuronami odpowiada za to, że mamy takie a nie inne traumy?

W 2007 roku słyszałem zdanie, że neurobiologia i nowoczesne modele behawioralne pozwolą raz na zawsze obalić metafizykę a także psychologię i inny „humanistyczny bełkot„. Jak to określiła ta osoba, której marzyła się współczesna wieża Babel. Minęły lata, i nic takiego się nie stało. Na aparaturze do rezonansu magnetycznego wciąż widać tylko drgania atomów wodoru. Wciąż nie poznano ostatecznej tajemnicy, w jaki sposób łączą się umysł, podświadomość, świadomość i mózg.

Nic dziwnego, że książka „Potęga podświadomości” ma tylu krytyków w środowisku naukowym. To, co dla nas, zwykłych ludzi, jest potęgą – dla rządów, korporacji i nauki jest śmiertelnym zagrożeniem. To dlatego z psychologii próbuje się teraz zrobić kolejną „matematykę„, medytację i samorozwój się oczernia (w katolicyzmie) lub ośmiesza (w głównym nurcie, czyli ateizmie). Zaś wiedzę wartościową uznaje się za satanistyczną (w chrześcijaństwie i wśród zwolenników teorii spiskowych) lub za bezwartościową (wśród racjonalistów).

Dwa „rdzenie” o które oparta jest nasza upadająca już cywilizacja, czyli chrześcijaństwo i racjonalizm, są zadziwiająco zgodne w niektórych kwestiach. Mówią one zgodnie, byś nie tykał pewnych spraw. Albo uderzają Ciebie biczem (szatanizm, herezja, obrażająca Boga treść), albo zachęcają Ciebie do konsumpcjonizmu, ośmieszając ważną wiedzę („to nieracjonalne„, spisek a raczej „spiseg„, beka, lolcontent, pseudonauka, „to na pewno nie działa„).

Joseph Murphy Potęga podświadomości audiobook PL (8 godzin):

Podsumował: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

20 odpowiedzi »

 1. … pamiętam, jak kupiłem tą książkę w 2003 roku, czytałem mnóstwo razy … aż wziąłem ją teraz do ręki, otworzyłem na przedwstęp, gdzie jest cytat Aldousa Huxleya:”Kto umie czytać, posiadł klucz do wielkich czynów, do nieprzeczuwalnych możliwości, do upajająco pieknego, udanego i sensownego życia.” … Huxleya mam też jego klasyczne dzieło antyutopie „Nowy wspaniały świat” … polecam wszystkim książkę – Eugene Pascal „Psychologia Jungowska” – jedna z najlepszych książek jakie mam i czytałem z piekielną fascynacją, jaka to jest powalające wiedza o ludziach, życiu, sensie, o duszy, istnieniu, jaźni, bogu, diabłu, miłości, snach, mitach, religiach – coś totalnie oświecającego, szczerze każdemu polecam ..

  Polubione przez 1 osoba

   • Wiesz, Arku, jaka jest różnica między Tobą a Londynem? Ten ostatni nawet nie wie, że istniejesz.
    Proszę cię, nie wkurwiaj ludzi. Jarek ma na naprawdę o wiele ważniejsze rzeczy na głowie niż upominanie i to w dodatku znajomych.
    Spuść trochę z ciśnienia. Jeszcze mamy czas na ćwiczenie stanów przed zawałowych.
    W knajpce Jarka ludzie dyskutują. To nie siłownia.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 1 osoba

    • Przepraszam,ale wtrące swoje trzy grosze bo nie wytrzymuję,to nie do Ciebie Krysiu,tylko do tych „dwóch kogucików” Barra Baara,Areckir,czytając ich wymianę zdań nic nie wnoszących do dyskusji,widzę właśnie obecną sytuację w naszym kraju ,tutaj dwóch nie może się porozumieć w błachej sprawie,to jak mogą się ze sobą dogadać miliony Polaków,w większości takich właśnie kogucików,poprostu ręce opadają,albo nawet świerzbią żeby komuś przylać.Zdenerwowałam się i to już z samego rana.Serdecznie pozdrawiam i wiem,że ich pogodzisz.Anna

     Polubienie

  • ty tak wszystkich obrażasz? może egzorcyzmy sobie zamówisz to może pomoże?

   teraz wirus? hehehe

   proszę o jeszcze coś „śmiesznego”, no może się obrażę w końcu 😉 jak się postarasz

   Polubienie

 2. Człowiek dzieli się na świadomość, podświadomość i nadświadomość. Ta książka i ten audiobook mówią jak skorzystać z mocy podświadomości. E Monahan z kolei każe odwoływać się do nadświadomości. Świadomość własnej mocy jest wyższym Ja, a moc spełniania własnych życzeń to właśnie nadświadomość. Wszystko to sprowadza się do działania na podświadomość. I to by było na tyle.

  Polubienie

  • Polecam tegoż samego autora jeszcze „Potęga ludzkiego ducha”,”Magia wiary” i „Moc przyciągania pieniądza” moim zdaniem najlepsza jest „Potęga ludzkiego ducha”.

   Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s