Kobiety związki i seks

POZNAJ KIM JESTEŚ NAPRAWDĘ, MIEJ ODWAGĘ!

Poznaj kim jesteś naprawdę, miej odwagę!

duchowośćZapraszam do przeczytania kilku cytatów o duchowości. Jeden z nich głosi społecznie akceptowalnymi słowami to, co jeszcze niedawno pisałem ja o związkach. Ta część moich publikacji została zakończona. Być może wrócę do nich po latach.

Ruzi don Miguel pisze o procesie zakochania. W mojej opinii jest to proces, który jest nieświadomy, egoistyczny i oparty o hormony (dopamina, fenetyloamina). Jednak nie demonizuję tego procesu. Główne motywacje ludzi nieświadomych na tej planecie, to: miłość, seks, rozrywka, władza, rywalizacja, przemoc (tak, tak).

Co by było, gdyby „bóg” tej planety nie dał nam tej nieświadomej, opartej na hormonach miłości? Świat byłby naprawdę smutnym i okrutnym miejscem. Te ulotne chwile gdy człowiek te kilka miesięcy lub lat jest zakochany, umożliwiają mu uczynienie choć iskierki dobra. Umożliwiają mu zdobycie pewnych informacji, doświadczeń.

Miłość oparta na hormonach, choć ulotna i czasami dająca zły plon, jest takim „programem szkoleniowym„. Miłość może być również świadoma – gdy znika zazdrość, zaborczość, chęć kontrolowania, sfrustrowanie i lęk. To temat na osobny felieton i być może niebawem taki napiszę.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Cytuję: „Zastosujecie całą swoją wiedzę w procesie świadomego współtworzenia z Bogiem, aby powstało nowe ciało, nowe życie, na koniec zaś nowy świat. Ta moc przynależy wam od urodzenia, jest waszym dziedzictwem, ponieważ jesteście synami i córkami Boga”
~Drunvalo Melchizedek

__________________________________________________________

Cytuję: „Kiedy mężczyzna spotyka kobietę, tworzy jej wyobrażenie zgodnie ze swoim punktem widzenia. Kobieta także tworzy wyobrażenie mężczyzny ze swojego punktu widzenia. Potem on stara się dopasować ją do wyobrażenia, jakie stworzył dla niej, a ona próbuje wcisnąć go w wyobrażenie, jakie stworzyła dla niego. Teraz pomiędzy nimi jest już sześć masek i wyobrażeń. Oczywiście okłamują się nawzajem, nawet jeśli nie wiedzą, że to robią. Ich związek jest oparty na strachu i kłamstwie. U jego podstaw nie leży prawda, ponieważ nie są w stanie jej dostrzec poprzez całą mgłę sztucznie tworzonych wyobrażeń.”
Ruiz don Miguel

__________________________________________________________

Cytuję: „Jak na ironię z chwilą kiedy postanowicie i ogłosicie że wasze życie nie ma nic wspólnego z wami czy z waszym ciałem, wszystko o co zabiegaliście, czego łaknęliście dla siebie i swojego ciała będziecie otrzymywać automatycznie. I nie będzie was to obchodziło. Ponieważ nie będzie wam już potrzebne. Rzecz jasna będziecie się tym cieszyć. Ale nie będziecie potrzebować. Szarpanina tym samym dobiegnie końca.
Ale dla tysięcy a nawet milionów, z którymi się zetkniesz właśnie się rozpoczęła. Codziennie będziesz ich oglądał – ludzi, dla których walka dopiero co się zaczęła którzy stawiają pierwsze kroki w drodze powrotnej do domu. Wyciągną do ciebie rękę, w przenośni jeśli nie dosłownie a czasem całkiem dosłownie”
~Neale Donald Walsch

__________________________________________________________

Cytuję: „Czego się wypierasz, to popierasz. Co popierasz, to tworzysz. Wyparcie się to odtwarzanie, ponieważ sam akt wyparcia się czegoś, przywołuje to. Akceptacja zaś daje ci władze. Nie możesz zapanować nad czymś, od czego się odżegnujesz, ponieważ głosisz, że tego nie ma. Dlatego też to, czego się wypierasz, przejmuje nad tobą władzę.”
~Neale Donald Walsch

__________________________________________________________

Cytuję: „Idealną sytuacją dla każdego człowieka jest ta, która pozwala mu na pełną wolność działania przy jednoczesnym kontrolowaniu zachowania innych w celu wymuszenia posłuszeństwa na drodze do realizacji własnych pragnień. To znaczy, innymi słowy, każdy człowiek poszukuje władzy nad światem niewolników.”
~James Buchanan, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

__________________________________________________________

Cytuję: „Synchroniczność odnosi się do wydarzeń, które przejawiają się jako niezwykłe zbiegi okoliczności, lecz mają znaczenie i sens, których brak innym przypadkowym zdarzeniom równoczesnym. I tak, może być to nagłe doświadczenie, które dostarcza ci informacji, jakiej szukasz lub też dostarcza ci zrozumienia jakiegoś ważnego dla ciebie doświadczenia. Zdaniem Junga, takie wydarzenia nie są przypadkowe. Podobnie, to pewien podświadomy proces sprawił, że skrzyżowały się ze sobą nasze ścieżki życiowe. Wydarzenia takie różnią się od przypadkowych sytuacji swoją wyjątkowością, znaczeniem oraz emocjami, jakie wywołują. Owe znaczenia pozwalają ci odkryć to, co chcesz wiedzieć.”
~neurolingwistyka.com

__________________________________________________________

Cytuję: „Okres nauki ludzkiej trwa bardzo długo. Trzeba przejść lekcje od prymitywnego człowieka do istoty inteligentnej, znającej wszelkie poziomy istnienia. Trzeba doświadczyć wielokrotnego życia zarówno jako mężczyzna i jako kobieta, doświadczyć życia w bogactwie i w biedzie, poznać życie na wszystkich kontynentach, w każdej rasie i religii. Po prostu doświadcza się wszystkiego z każdej strony. Należy zrozumieć różne sposoby życia, istnienia, myślenia. Głównym konceptem reinkarnacji jest nauczyć się żyć bez oceniania i uprzedzeń. Wszyscy jesteśmy w tej samej szkole, na różnych poziomach nauki.

Wszyscy dążymy do tego samego celu: dokończyć naukę, zostać absolwentem i wrócić do Boga. Jeśli mamy uprzedzenia do konkretnej rasy czy religii i, jeśli ‘nie poradzimy” sobie z tym w tym wcieleniu, w następnym doświadczymy wcielenia dokładnie w takiej religii czy rasie jakich nie potrafiliśmy zaakceptować! To jest zasada działania karmy. Nie ma jednak co się martwić; jeżeli czytasz taki tekst to znaczy, że poszukujesz i najprawdopodobniej przeszedłeś już tę część nauki.. Większość lekcji można przerobić w jednym wcieleniu. Istnieją jednak osoby, które uczą się powoli, ciągle powtarzają te same lekcje z tymi samymi ludźmi i nie robią postępów.”
~Dorota Ziemba-Miłek

Reklamy

6 odpowiedzi »

 1. Istnieje taka moda na nie uzywanie mozgu.W placowkach naukowych juz od najmlodszych lat nie uczy sie logiki,wyciagania wnioskow ,analizowania ,przewidywania dezinformacji oraz potencjalnych wariantow wytworzenia przyszlej sytuacji.Stracilismy juz nawet intuicje ktora nadana zostaje nam przy urodzeniu. Nakazuje nam sie wierzyc we wszystkie pierdoly podane w ksiazkach podobno edukacyjnych a te z koleji pokrywaja sie z przekazami masmediow,przekonujac nas ze wszystko co wiemy ze szkol jest absolutnie pewnikiem naszej swiadomosci.Dochodza jeszcze inne utrwalacze falszywej wizji calej naszej sytuacji ,gdzie duchowosc istoty ludzkiej zostala przejeta przez falszywe religie lub ideologie.Jesli nie zaczniemy logicznie myslec nie mamy przyszlosci.Zostanie tylko religia I uzywki za przyzwoleniem kontrolerow..tak na pocieszenie .

  Polubienie

  • ,, Nakazuje nam sie wierzyc we wszystkie pierdoly podane w ksiazkach podobno edukacyjnych a te z koleji pokrywaja sie z przekazami masmediow,przekonujac nas ze wszystko co wiemy ze szkol jest absolutnie pewnikiem naszej swiadomosci”

   Myśl Artura Schopenhauera:
   ,,Religia jest arcydziełem sztuki tresowania zwierząt, bo szkoli ludzi, jak mają myśleć.”

   I nauka i religia, wbrew pozornej biegunowości tych pojęć, posiadają wspólny fundament, a mianowicie wierzenie. Wierzenie to nic innego jak uznanie, przyjęcie za prawdę to co się usłyszało, przeczytało. Wierzenie nie ma nic wspólnego z wiarą.

   Rodzice, rodzina, nauczyciel, ksiądz, wykładowca to koła zamachowe w mechanizmie uzależnień, w którym człowiek zostaje zmuszany do roli pojedynczego trybiku. Czy bez jego przyzwolenia?
   Obawa przed ostracyzmem, wykluczeniem, drwiną, lęk przed nieznanym życiem po śmierci[w przypadku religii] wspomagają wierzenia.
   Naukę niesłusznie określa się jako jedynie empiryczną, materialną, racjonalną. Jeszcze większą naiwność wciska się ludziom, że religia to pełna duchowość.
   Zauważasz to, Devingo, w trafnych słowach:

   ,, .Dochodza jeszcze inne utrwalacze falszywej wizji calej naszej sytuacji ,gdzie duchowosc istoty ludzkiej zostala przejeta przez falszywe religie lub ideologie.”

   Człowiek nie jest naukowo pojmowaną materią, człowiek nie jest subtelną, duchową istotą. Człowiek jest jednocześnie i jednym i drugim.
   Ludzkość pojęła już dawno, że forma nie istnieje[żyje] bez ducha, a duch nie jest w stanie przejawić się inaczej, jak tylko poprzez formę [mniej lub bardziej subtelną czy zagęszczoną].
   Zarówno nauka jak i religia zdają się o tym zapominać i każda z nich chce ,,przeciągnąć” człowieka na swoją stronę.
   Kiedy jest to możliwe i najbardziej skuteczne? Kiedy człowieka pozbawi się samodzielnego myślenia. Czy to tylko wina świata zewnętrznego?

   Absolutnie nie. Wygodnictwo, konsumpcjonizm i związana z tym niechęć myślenia dały swoje efekty. Brak uwrażliwiania ze strony samego człowieka nie pozwala mu odczuwać intuicyjnie, używać sumienia, słuchać głosu serca.
   Prawie nigdy nie wspomina się o tym, że większość naukowców i wynalazców minionych epok to byli ludzie bardzo uduchowieni, wrażliwi – uzyskiwali wskazówki podczas snu.
   Nie ma zbędnych zdarzeń, sytuacji, zaistnień – może być tylko niezrozumienie istoty.

   Może właśnie próba odbierania nam samodzielnego myślenia jest dostatecznie wystarczającym bodźcem, abyśmy używali własnej woli, szukali odpowiedzi i rozwijali się wbrew narzucanym nam z góry i z zewnątrz algorytmom.
   Myślę, że najlepszym miernikiem właściwej drogi jest nasze dobre samopoczucie, wewnętrzna radość i czyste sumienie.

   Serdecznie pozdrawiam.

   Polubienie

 2. Polecam obejrzenie filmu ,,Niebiańska przepowiednia”. James Redfield napisał cały cykl książek o przepowiedniach, możesz je pobrać z internetu. Dla potrzeb własnych, oczywiście. I warto sobie spisać owe słowa przepowiedni umieszczone na końcu owego filmu. Tekst angielski i lektor po polsku. Powieść i film to fantazja, ale owa fantastyka znakomicie pobudza umysł i staje się bodźcem do dalszego doskonalenia się. Ludzie i cała ludzkość — wszystko to musi być przemienione.

  Są siły, które starają się do tego wszystkiego nie dopuścić. Największym wrogiem człowieka jest on sam dla siebie. Obwiniamy bogaczy, rozmaite narodowości, religie i ideologie. Zbiorowy umysł ludzkości jest zbudowany z umysłów poszczególnych ludzi. Im więcej jednostek się doskonali, tym bardziej podnosi się zbiorowa świadomość ludzkości.

  Ludzie zbyt szybko zapominają o wyrządzonych im krzywdach. O tym jak politycy ich okłamali. Ja ostatnio głosowałem na Kaczyńskich. Zrobiłem to tylko dlatego, że obiecywali wycofać Polaków z Iraku. Nie tylko nie wycofali, ale na dodatek posłali ich do Afganistanu. Od 2005 roku nie chodzę na żadne wybory. Niech się wybierają sami.

  Ja wiem kim jestem. Nie wiem tylko dokąd tak naprawdę idę. Najważniejsze to iść, ciągle iść w stronę słońca, aż po horyzontu kres. I dalej wędrować do samego końca świata i dzień po.

  Wystarczy poczytać naukę Bhagawan Śri Ramana Mahariszi. Usiąść sobie spokojnie i skupić się tylko na jednej, jedynej myśli,,kto ja jestem?”, powtarzać ją ciągle, aż wyciszysz umysł, zanikną myśli i trwasz bez myślenia, trwasz w pełni skupienia, proces w samym końcu przebiega automatycznie.

  Podobnie ćwiczą adepci Zen, jogini, buddyści. Metoda Mahariszi jest prosta i łatwa. Nie lekceważmy jej. Nie ćwiczmy niczego na siłę. Na wszystko musi przyjść czas.

  Polubienie

 3. tako to ciekawostka

  http://brukowiec.neon24.pl/post/126804,nowa-gwiazda-scierwo-mediow#comment_1236574

  Gwiazda? to raczej kiepski malutki meteoryt. Na bezrybiu i rak rybą… Na lewiźnie wystarczy składnie i bez błędów mówić i już się jest gwiazdą? [z wiki: Adrian Tadeusz Zandberg (ur. 1979 w Aalborg) – polski? historyk, doktor nauk humanistycznych, polityk lewicowy, członek Zarządu Krajowego Partii Razem. Jego rodzice wyemigrowali w 1967 do Danii. Do Polski wrócili w latach 80. W latach 90. matka pracowała w kancelarii Senatu RP, a ojciec był przedsiębiorcą. ] Shalom. Widzę, że żyd Zandberg (fonetycznie to „góra piachu”), kolejny człowiek znikąd, staje się celebrytą mediów reżimowych. Miał swoje 5 minut które już debacie rozmienia na drobne (sekundy istnienia). Mieszka na Mokotowie, tam gdzie mieszka Ciosek i m.in sędzia Piwnik…Pacuje jako wykładowca na uczelni ojca Barbary Nowackiej, prywatnie w czasie studiów partner Barbary Nowackiej!!! Czyli agenturalnie wespół ze swoją kochanicą rozpracowali Millera. Do tego to człowiek żydów Jacka Kuronia, Berele Lewartowa, tak jak żydorumuńska przybłęda Petru, to człowiek żyda Aarona Bucholtza vel Balcerowicza. Nadciąga stare w przebraniu. No i przejrzałem ich program, program Razem jest identyczny jak pomysły i cele UE. Zandberg to Kuroń w przebraniu, to Geremek w przebraniu, to Merkel w przebraniu, to Schultz w przebraniu, to Soros w przebraniu. Czyli rasowy żydobolszewik, jego miejsce jest przy Millerze i byłej partnerce Nowackiej.
  Nowa gwiazda „ścierwo mediów”
  Kula Lis 65 22.10.2015 11:02:10

  Polubienie

 4. ta banda szatanistycznych lewakow zawsze bedzie wystawiac na front swoich faworytow-swieza krew ale ciagle ze zmodyfikowanym programami ,oglupiajacymi spoleczenstwo.Oni przeciez nie moga odpuscic.Nie wypalila Magdalena Ogorek to wystwiaja ciagle nowych pajacykow.Tak zreszta jest w kazdej parti ,ktora dziala na zlecenie kosmatych mongolskich popaprancow.Takich parti jest wiecej a Pis dziala na takich samych zasadach.

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s