Ekonomia i gospodarka

WYBORY 2015: WYNIKI, KOMENTARZE, OPINIE, DYSKUSJA

Wybory 2015: wyniki, komentarze, opinie, dyskusja

wybory 2015 wyniki

Źródło: Ipsos

Tak jak się tego spodziewano, wybory wygrała partia Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem sondażowym 39,1%.

Sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych:
Prawo i Sprawiedliwość – 39,1% (242 mandaty)
Platforma Obywatelska – 23,4% (133 mandaty)
Kukiz’15 – 9,0% (44 mandatów)
Nowoczesna – 7,1% (22 mandatów)
Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,2% (18 mandatów)

Poza parlamentem znalazły się:
Zjednoczona Lewica – 6,6%
KORWiN – 4,9%
Razem – 3,9%

wybory 2015 komentarze opinieJa patrzę na politykę nieco inaczej niż większość. Przede wszystkim jestem świadomy, że wciąż potrzebujemy liderów, polityków, policji, sprawnie działającego państwa, cywilizacji. Nie uśmiecha mi się anarchia w wykonaniu chłopaczków którym jedynym życiowym zajęciem jest oglądanie meczyków, picie piwka i jebanie policji.

Nie uśmiecha mi się też powrót do jaskini czy na drzewa, choć tego by zapewne chcieli uduchowieni ale nie znający realiów życia wyznawcy new age i tzw. eko-gajanizmu. Nie uśmiecha mi się także przyjęcie w Europie dwóch lub więcej miliardów obcych nam i wrogich wobec nas murzynów, arabów i innych tego typu narodów. Bowiem rzeka imigrantów zainicjowana przez Merkel, a w Polsce przez PO, PSL, Nowoczesną, Zlew, Razem – nie ma końca.

Byłem świadomy, że idąc na wybory muszę wybrać mniejsze zło, czyli partię polityczną nie do końca z mojej bajki. Jednak uważam że są sprawy ważne i ważniejsze. Oficjalnie mówi się o rozpadzie UE i o tym, że struktury państwowe i cywilizacyjne Zachodu mogą się po prostu załamać. Wiecie co się dzieje, gdy upada to, co uważamy za oczywiste i niby należące się nam jak przysłowiowa psu buda?

Czyli struktury państwowe i cywilizacyjne? Wszystkim którzy nie wiedzą, polecam przeczytać „Dżumę” Alberta Camusa bądź „Bastion” Stephena Kinga. Nie chcę tego opisywać i Was straszyć, ale gwarantuję Ci, że wtedy sobie nie pomedytujesz, nie pogadasz o pacyfizmie i rozwoju duchowym. Pierwsze co odwiedzisz, to najbliższa apteka, sklep spożywczy, sklep z narzędziami i miejsce, gdzie może być broń palna. Ale tam już będą inni – dresiarze, mafie, grupy paramilitarne i inni obywatele ze zwierzęcą żądzą mordu w oczach.

Strach bez wątpienia zmienia człowieka w.. no właśnie, w co? Tyle tytułem wstępu. Wyborcy cały dzień donosili o tym, że przed lokalami wyborczymi są tłumy ludzi. Również powszechna jest atmosfera zmiany, świeżości. Można powiedzieć że tzw „koło zamachowe Samsary” zatoczyło pełen okrąg, bo to samo było obecne w pamiętnym roku 2007. Tylko czy Polacy wyciągną odpowiednie wnioski?

Lekcja, którą zamierzano udzielić naszej polskiej, narodowej zbiorowości może się wydawać mało istotna dla Czytelników mojego bloga. Jednak z punktu widzenia świadomości zbiorowej (Polskiej) jest ona ważna. Ta lekcja to przerobienie tematów polityki, manipulacji i socjotechniki, a także aktywizmu i postawy obywatelskiej. Pamiętacie bowiem rok 2007? Wtedy Platforma Obywatelska na niespotykaną skalę użyła tricków psychologicznych i socjotechnicznych. Obiecała przysłowiowe złote góry.

Ludzie zmanipulowani, ogłupiali i napaleni na „cud gospodarczy„, czyli na kręcenie lodów i spełnianie zachcianek ego, poszli jak barany na rzeź. Niewielkiemu procentowi z nich się udało. Są to urzędnicy, pracownicy korporacji i biznesu. Jest to nowa elita próżniacza, która bazuje na nieludzkim wyzysku 90% pozostałych obywateli. Reszta wylądowała na umowach śmieciowych, tyrając ponad siły u kapitalistów.

Wielu z nich wzięła kredyty, których już nie spłaci do końca swojego życia. Wielu doznało traumy, silnego stresu, wypalenia zawodowego, niezaspokojenia życiowych ambicji. Wielu 30, 35 latków uważa już teraz że przegrało swoje życie. Rośnie coraz większa armia tych, którzy bez antydepresantów i okazjonalnie branej amfetaminy nie są w stanie spełniać swoich dotychczasowych obowiązków zawodowych.

Polacy zostali wręcz zmuszeni do myślenia, poprzez ból i cierpienie – bo tylko Ci dwaj nauczyciele rzeźbią krnąbrny, leniwy i egoistyczny charakter Homo Sapiens. Jeśli chodzi o partie i ideologie – nie kieruję i nie przywiązuję się do żadnej z nich. Dzielę je pod względem innych kryteriów.

 1. służba dobru i interesowi wspólnemu, czasami kosztem siebie – taką postawę można nazwać umownym słowem „dobro„.
 2. służba interesowi własnemu, spełnianie swoich zachcianek, popędów i żądz, często kosztem innych – taką postawę można nazwać umownym słowem „zło„.

Oczywiste jest to, że partie polityczne (i wszyscy ludzie na Ziemi, nawiasem mówiąc) wykazują obydwie postawy, tylko w zróżnicowanym zakresie. Mnie interesuje to, co przeważa.

-PO, PSL, Nowoczesna, Zlew – partie w których przeważa postawa służenia interesowi własnemu i ściśle określonych grup społecznych (LGBT, uchodźców, lemingów);
-KORWiN i Kukiz ’15 – partie którym daję 50% na 50%. Partia Korwina korzysta z treści antysystemowych i takich też ludzi, często naiwnych, przyciąga. Jednak proponuje ona jeszcze gorszą formę niewolniczego kapitalizmu, niż PO i Nowoczesna razem wzięte. Kukiz jest wg mnie naiwnym pięknoduchem, którego realne działania i katastrofalne błędy polityczne przyciągnęły masę aparatczyków i karierowiczów;
-PiS, Razem, partia Stonogi, Ruch Narodowy – partie, w których przeważa postawa służby interesowi wspólnemu.

Oczywiście z powyższego podziału proponowanego przeze mnie wynika wiele kontrowersji. Partia taka jak PO nie kieruje się żadną ideologią. W 2005 roku była ona dużo bardziej prawicowa niż prosocjalny PiS. Obecnie w kwestiach gospodarczych wyznaje ona neoliberalizm (czyli dopierdalanie obywatelom i służenie korporacjom, bankom i lizanie dupska UE i Merkel). Zaś w kwestiach obyczajowych zmieniła opcję na nowoczesną formę lewactwa.

Ta partia uprzywilejowuje swój elektorat, czyli lemingów, kosztem ogromnej większości społeczeństwa – i to trzeba najbardziej podkreślić. Z kolei Zlew, oprócz uprzywilejowania lemingów, ma też całą gromadkę do „obdzielenia” przywilejami, ale także realnymi pieniędzmi. Np LGBT, feministki, genderyści, itp. PSL to zupełnie inna bajka – to „zielona ośmiornica” która swoimi korupcyjnymi powiązaniami zaczyna dusić Polskę i zatapiać ją. Tam jest służenie tylko swojej zielonej omercie. Oni mają w dupie nie tylko ideologię jaką się kierują (bo nie mają żadnej), ale nawet platformianych lemingów.

Druga kategoria to partie w których przeważa służba interesowi ogółu. Zamieściłem tam lewicową partię Razem i nacjonalistyczny Ruch Narodowy. To oczywiste że są wielkie różnice w rozumieniu „służby dobru wspólnemu” pomiędzy tymi dwiema partiami. Osobiście nie chciałbym rządów Ruchu Narodowego, co kilka razy już pisałem. Na chwilę obecną (inwazja militarna państwa islamskiego) nie chciałbym też rządów partii Razem. Gdyż partia ta, chcąc przyjąć najpierw siedem tysięcy a potem setki tysięcy islamistów, bo takie są realne liczby – służy w tym wypadku swojej ideologii (interes własny).

Analogiczna sytuacja występuje u PiS i zaślepieniu części członków tej partii doktrynami upadającego chrześcijaństwa. Komisja majątkowa, dotowanie religii z funduszy publicznych, konserwatyzm który często zaślepia i ogłusza – te zagadnienia wszyscy znamy. To jest właśnie element „służby sobie i swoim kosztem innych” w PiS.

Czy Polska odrobiła lekcję? Wpis będzie aktualizowany. Zapraszam do dyskusji!

Każdy kto mówi, że nie obchodzi go polityka, jest jak tonący człowiek, który twierdzi, że nie obchodzi go otaczająca go woda..
~Mahatma Gandhi

Jeśli nie będziecie używać Waszych oczu do patrzenia, to będziecie ich używać do płaczu
~Jean Paul Sartre

Jak donosi portal niezalezna.pl (link):

Szefowa rządu głosował w niedzielę w jednym ze stołecznych lokali wyborczych. Podczas wrzucania kart doszło do niecodziennego incydentu z udziałem premier i jej wnuczka – chłopiec wyrywał babci karty, nie pozwalając wrzucić ich do urny. (…)
Kiedy szefowa rządu chciała wrzucić karty wyborcze do urny, chłopiec postanowił przeszkodzić babci i zaczął je jej wyrywać. Wreszcie – nie obyło się bez pomocy ojca dziecka – Ewie Kopacz udało się wrzucić karty.

Jego dusza wiedziała, że to coś złego, i dała znak? Wszak każdy ezoteryk wie, że dziecko ma lepsze „połączenia” i z podświadomością, i z duszą. Podobna, choć inna sytuacja miała gdy Kaczyński podpisywał owiany złą sławą traktat lizboński. Pióro aż trzy razy się zacięło.

Autor: Jarek Kefir

Czy uważasz moje artykuły za wartościowe? Za odkrywające coś więcej niż te w nastawionych zarobek i dezinformację mediach? Uważasz że wnoszą do Twojego życia coś pozytywnego? Możesz wesprzeć ideę mojej strony, jest to dobrowolne i nieobowiązkowe. Nie ma u mnie abonamentów, przymusowych prenumerat, cen za artykuły.
–Poniżej opisałem, jak to zrobić, link:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

 

Reklamy

139 odpowiedzi »

 1. Jarek jeśli dla ciebie Pis jest lepszy od Korwina to ja już nie mam więcej pytań zobaczymy jak nasz budżet wytrzyma te socjalistyczne rozdawnictwo. Widać Polacy niczego się nie nauczyli i nie ma czegoś takiego jak mniejsze zło. Zło jest złem. Po miała przez ostatnie 5 lat prezydenta i rząd, tutaj mamy do czynienia nie tylko z prezydentem ale z samodzielnym rządem bez koalicji to jest władza absolutna , typowy rozmodlony kaczystan. Spodziewam się kolejnej emigracji tym razem lemingów a za 4 lata pewnie wygra Po lub Petru to tyle co miałem do powiedzenia, eh miałam tego nie mówić ale powiem niech bóg ma swojej opiece ten nieszczęśliwy kraj.

  Polubione przez 1 osoba

  • Roni, poglądy wyborcze, to u nas normalnie sklonowane. to jest właśnie totalitaryzm pełną gębą. teraz to dosłownie – strach się bać. szkoda że u Jarka nie można dawać plusa, bo bym tobie go teraz wcisnął

   Polska skręca w niebezpieczną stronę i nie chodzi o to, że lepsze było totalitarne PO. to właśnie ten sposób rządzenia przez ostatnie lata, wykończył Polską gospodarkę i ludzi, których między nami już nie ma.

   Polubienie

  • Służby rządzą więc POPIS ma być do końca świata . Liczyłem na lepsze wyniki korwina i kukiza tak razem na 30 % ale masz 7 & Petru co razem z Po daje 30% lemingów . Większość Pisu tego nawet 10 lat temu nie było oj czarno to widzę.

   Polubienie

   • @Roni – ja nie popieram Korwina i kapitalizmu, a o jego zabójczej ideologii (anarcho-kapitalizm, libertarianizm) masz setki artykułów u mnie.

    Stanowcze NIE dla partii popierających dziki kapitalizm takich jak: KORWiN, Nowoczesna, PO, PSL, Zlew! 🙂

    Polubienie

    • Więc wolisz socjalizm i to jeszcze ten rozmodlony w komuszej formie gdzie będą ci mówić gdzie masz pracować ile masz zarabiać co masz jeść jak masz się ubierać co masz robić w wolnych chwilach jak masz myśleć to samo co z PO a miałem cię za przebudzonego, oświeconego człowieka. Wiec po co były te felietony szkalujące tak chrześcijaństwo , wiesz co wolę już ten zabójczy jak to określiłeś kapitalizm czy libertarianizm przynajmniej nikt mi się w moje życie nie wpieprza aha i jeszcze coś przynajmniej nie ma się złudzeń że twój los leży w twoich rękach a tak coraz większe uzależnienie od państwa typowa lewica. No jak wrzucasz Korwina Po,nowoczeną psl i zlew do jednego wora ręce opadają. Wmówiono ci że kapitalizm jest taki morderczy i zły chyba ci się pomyliło z korporacjonizmem a ten kapitalizm to był w Polsce od średniowiecza jak nie wcześniej mylisz z dzisiejszym kapitalizmem kopradorskim. W kapitalizmie nie ma miejsca na monopol tak jak teraz w Polsce. Proste aby komuś dać zasiłek 500 na dziecko to trzeba komuś zabrać700 lub 800 taka jest ekonomia. Urzędnicy za darmo nie będą pracować. W kapitalizmie mógłbyś nawet założyć swój bank lokalny na przykład albo internetowy a teraz jak jest możesz czy nie?

     Polubione przez 1 osoba

    • Ja też nie zgadzam się w wszystkim z korwinem ale i tak likwidacja pitu i citu jest lepsza jak podwyższenie minimalnej bo podwyższenie minimalnej płacy spowoduje wzrost bezrobocia bo zamiast dać trzem ochroniarzom po 5 zł dam 12 jednemu i jeszcze na tym zarobię takie jest rozumowanie przesiębiorcy. Jak mi państwo będzie kazało zatrudniać tych trzech po 12 to po prostu teraz czy później zbankrutuję niestety. Wszędzie ci to powiedzą a wiem co mówię bo kończyłem technikum ekonomiczne i studia także ekonomiczne

     Polubienie

    • W 1989 r. stworzono w magdalence system niemalże idealny. Nie da się z niego wyjść chyba że zamach stanu lub kontrrewolucja. POPIS do końca świata albo przynajmniej do końca Polaków. Zresztą korwin był przeciwny przymusowym szczepionkom a Pis będzie jak najbardziej za co udowodnił już DUDUŚ. Do tego beton religijny. Zobaczysz że podniecenie opadnie i za rok Polacy obudzą się z fiutem w ręku i znowu płacz lament i zgrzytanie zębami.

     Polubione przez 1 osoba

    • nie ma czegos takiego jak dziki kapitalizm, kapitalizm z czasem konczy się tym ze najboagatszy wykupuje albo morduje konkurencje i dla ludzi ten brak kompetycji konczy się zamordyzmem i brakiem opcji, w stanach gdzie już praktycznie od lat jest faszyzm (korporacje rzadza rzadem i obywate jest przstepca i smieciem) internet drożeje bo nie ma zadnej konkurencji, u nas coraz tanszy a tam odwrotnie kiedyś były 3mb za 15 dol później 20 dzisiaj 40 i więcej, u nas za 5mb w vectra placi się 29 zl czyli 8 dolarow

     Polubienie

 2. Roni 7, to co przedstawiasz to poglądy w oparciu o istniejące, systemowe regułki i prawa ekonomiczne. Ja uważam, że te prawa ekonomiczne należy zmienić i wypracować nowe. Wtedy nie będzie takiego dylematu, że brakuje pieniędzy, że trzeba się kierować zawartością tego co w portfelu. Nie będzie uzależnień ekonomicznych, gdyż pieniądz nie będzie tak uzależniał jak obecnie, będzie on pełnił inną funkcję. Nie będzie celem samym w sobie, ani wymaganym środkiem by np: wybudować szpital tak jak to jest obecnie. Czas skończyć z systemem gdzie wszystko kręci się wokół pieniędzy, a dobro drugiego człowieka jest uzależnione od zawartości portfela.

  Polubienie

  • Praw ekonomicznych, podobnie jak praw przyrody nie można zmieniać, co najwyżej odkrywać ich niuanse. Były już próby zmiany tych praw, ale skończyły się wielkim bum (patrz ZSSR).

   Polubienie

 3. Roni7, tu nie chodzi o prawa matematyki, a o te wszystkie bzdurne regułki. Pieniądz to miał być wyłącznie środek redystrybucji dóbr, ale jego forma się zmieniła i stał się dobrem samym w sobie. On naprawdę nie jest potrzebny w takiej formie jak obecnie, cała ta obecna ekonomia też nie jest potrzebna z jej wskaźnikami jak inflacja, deflacja, jakieś wibory i inne bzdury. Tam jest za dużo bałaganu, za dużo zbędnych rzeczy służących tylko elitom. Czy takie coś jak akcje spółek na giełdzie są potrzebne? Nie, bez tego świat się obejdzie. Naprawdę ekonomia wymaga zmiany tak samo jak myślenie o niej.

  Polubienie

   • ,, Roni7 pisze:
    25 Październik 2015 o 22:42

    To co proponujesz bo gadanie że potrzebna jest zmiana to każdy o tym wie praktyka przede wszystkim, jakieś pomysły?”

    Zamknąć gębę i z życzliwością spojrzeć na to, co wybrała ponad połowa Polaków.
    Sączenie jadu i opluwanie wybranej opcji świadczy o niedojrzałości i braku pojęcia demokratycznych wyborów, po których WSZYSCY powinni zaakceptować wybór, ponieważ dokonała go WIĘKSZOŚĆ!

    Na tym polega demokracja [ Polakowi ona też nie odpowiada i chętnie wprowadziłby cokolwiek przeciwnego niż jest – z racji ciągłej, zmurszałej przekory].
    Z pełnym szacunkiem dla ciebie[ to tylko dyskusja i wymiana poglądów], ale jeśli uważasz, że nikt się do ciebie do tej pory nie wpieprzał, a teraz będzie odwrotnie, to co tu w Polsce jeszcze robisz?
    Wyjedź do kraju, w którym, podobnie jak w Polsce, zniszczono stocznie, metalurgię, zahamowano prawie do zera rodzimy przemysł, ogłoszono nierentowność i zamknięto kopalnie, i uznaj, że nikt się do ciebie nie wpieprza .

    Tuż po wyborach – jeszcze nieoficjalnych – ze złośliwością, wredotą, z zaciśniętymi zębami zaczepiamy się z tyłu wozu i z wielką niewiarą w powodzenie czegokolwiek ciągniemy w przeciwną stronę, wrzeszcząc: ,,za pół roku! za rok będzie wielka dupa!, będzie źle, będzie źle!!”

    Czy przy takim wsparciu narodu zachowującego się jak przysłowiowe zamieszane szczury w worku możliwa jest jakakolwiek zmiana na lepsze?
    Przecież my sami tego nie chcemy!
    Ciągle narzekamy, tworzymy bieguny, kłócimy się, przypisując sobie immunitet na najwyższą mądrość, prorokujemy czarne wizje.
    Czy z takich postaw zainicjujemy, przyciągniemy jedność i dobrostan?
    Istnieje takie pojęcie jak ZJEDNOCZONY DUCH NARODU, w którym każdy ponad własne interesy przedkłada interes wspólny i dobro wszystkich.
    W tym DUCHU drzemie potężna siła stwórcza. Czy my, Polacy w ogóle jarzymy, o co chodzi?
    Jakim cudem z podzielonego, zwaśnionego społeczeństwa może wyłonić się jednomyślny i dbający o dobro wszystkich rząd, któremu połowa narodu życzy źle?
    I dlatego nasz kraj potrzebuje silnej, twardej ręki, takiego właśnie małego zamordyzmu, co byśmy nie zadyskutowali się na śmierć i swoim ciągłym narzekaniem nie przeszkadzali.

    Praktyczny pomysł?
    JEŚLI NIE POMAGASZ, TO CHOCIAŻ NIE PRZESZKADZAJ.

    Serdecznie pozdrawiam.
    PS W powyższym wpisie wyraziłam jedynie swoje poglądy, które nie mają w zamiarze nikogo obrażać.

    Polubienie

    • roni jest zkatolony na potege,nawet jak nie kleczy jego motto jest mottem smerfa marudy po co cos robic jak i tak się nie uda, przecież wszyscy wiedza ze się nie uda

     Polubienie

    • Demokracja to najgorszy z ustrojów jakikolwiek był to dyktatura większości , a z resztą licząc z ogółu społeczeństa czyli około 30,5 mln to Pis zdobyło tyle co zawsze więc to nawet nie jest większość , miej pretensję do tych co nie poszli na nie do mnie a ty Krystyno na kogo głosowałaś. A ty gmo skąd wiesz że jestem zkatolony umiesz czytać ze zrozumieniem bo chyba widać nie. Rozumiem wolicie system gdzie państwo o wszystkim decyduje a nie zwykli ludzie.
     „Z pełnym szacunkiem dla ciebie[ to tylko dyskusja i wymiana poglądów], ale jeśli uważasz, że nikt się do ciebie do tej pory nie wpieprzał, a teraz będzie odwrotnie, to co tu w Polsce jeszcze robisz?
     Wyjedź do kraju, w którym, podobnie jak w Polsce, zniszczono stocznie, metalurgię, zahamowano prawie do zera rodzimy przemysł, ogłoszono nierentowność i zamknięto kopalnie, i uznaj, że nikt się do ciebie nie wpieprza . ” – staram się zmienić ten kraj i ludzi mieszkających w nim,poprzez uświadamianie innych, myśl globalnie działaj lokalnie a ty co robisz Krystyno dla tej ojczyzny ?

     Polubione przez 1 osoba

    • Udowodnij że mam kato naleciałości bo widzę że u ciebie czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy a zresztą to ty wieszczysz że jakiś zeus nas wyzwoli to jest żydowska mentalność czyli czekanie na wyzwoliciela czyli mesjasza to tak ja ku katolików czy żydów bo dzisiejsze chrześcijaństwo to tak naprawdę wydanie judaizmu dla europejczyków czyli judeochrześcijaństwo. To zeus jest tym upadłym bóstwem , zeus widząc jak piękne są ziemianki schodził na ziemię zapładniał je. Tak działają upadłe bóstwa które łamią naczelne prawo wszechświata czyli prawo nieingerencji.

     Polubione przez 1 osoba

    • roni czy chcesz czy nie chcesz jesteśmy rasami zeusowymi z Andromedy, oczywiście jesteśmy tez rasami posejdonowymi itd. to nie sa bozki z drewna chodz dla naszych przodkow musiely mieć realne znaczenie skoro wszędzie sa ich posagi, zapewniam cie ze tusk i kopacz chodz tak „dużo” dla nas robia nigdy nie będą mieli posagow… to sa realni ludzie 5d maja mozlwosc reinkarnowania a także na krotko mogą zwolnic swoja wysoka czestotliwosc i zaistnieć w 3d splodzic tysiące potomkow tak naprawdę cial do zasiedlenia i wrocic do swojego naturalnego stanu 5d,wiem roni bardziej jesteś w 3d niż 5d, medytuj może przejasni cie się, agresje masz typowa jako twardo stapajacy młody wojownik 3deowiec, mloda dusza mowi ze jest mloda ale wyczuwam ze jest starsza nawet ode mnie jako dusza oczywiście, każdy kto medytuje wie o czym mowie, apel do wszystkich tutaj, medytujcie !!!! to bardzo proste wystraczy dwusylabowa mantra powtarzaana w pamięci np ah-sza albo raz-dwa nie ma znaczenia jakie słowa, przez 20 min za jednym razem, nie zniechęcajcie się jak wam zaczna przychodzić zle wspomnienia z zakatkow waszych umyslow bo to po to jest żeby wydobyc zneutralizować i nie kisic np aborcji gwaltow itd. to wszystko pięknie wychodzi i po jakims czasie już nie zagaszcza w naszym astralu zostanie tylko bezemocjonalny record tj wzmianka i to wszystko, jeżeli nic z tego roni nie zrozumiales i uzyjesz zaeaz słowa nie wierze w to to jesteś 100 %wym katolem może tylko nie klekasz… bez obrazy chce dla ciebie dobrze

     Polubienie

 4. @Roni – uważam że stanowczo nadużywasz mojej gościnności i cierpliwości do agitacji prosystemowej. Tak, prosystemowej, jak najbardziej.

  Ideologii takich jak:
  -kapitalizm
  -anarcho-kapitalizm
  -libertarianizm
  -wolny rynek
  Nie popieram i zwalczam je, bo są to ideologie, powiedzmy to wprost – ludobójców, morderców w białych rękawiczkach u szczytów władzy. Ręka wolnego niby rynku owszem, jest niewidzialna („niewidzialna ręka wolnego rynku”) ale tą ręką ktoś zakulisowo steruje.

  Korwin gdyby dorwał się do władzy, byłby jeszcze gorszym prosystemowcem i zamordystą niż tradycyjne partie neoliberalne (PO, Nowoczesna).

  -Mitologia kapitalizmu, oszustwo ideologii „wolnego rynku”:
  https://kefir2010.wordpress.com/2015/03/23/mitologia-kapitalizmu-oszustwo-ideologii-wolnego-rynku/

  -Kapitalizm i wolny rynek stały się toksyczną religią:
  https://kefir2010.wordpress.com/2014/12/06/kapitalizm-i-wolny-rynek-staly-sie-toksyczna-religia/

  -Logika kapitalizmu: „Ratowanie życia, przywrócenie planetarnej równowagi, sprawiedliwość i pokój nie są dochodowe”:
  https://kefir2010.wordpress.com/2015/04/23/logika-kapitalizmu-ratowanie-zycia-przywrocenie-planetarnej-rownowagi-sprawiedliwosc-i-pokoj-nie-sa-dochodowe/

  -Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów:
  https://kefir2010.wordpress.com/2014/06/24/kapitalizm-i-polityka-systemy-stworzone-przez-psychopatow/

  Polubione przez 1 osoba

  • Nie prowadzę to w takim razie co w zamian jakieś konkrety i to dokładne konkrety co może socjalizm ale ja nie mówiłem nic o niewidzialnej ręce rynku tylko o taki systemie społeczno-gospodarczym w którym państwo nie wpiepsza si w życie obywateli nie przeszkadza biednej babci sprzedawać bez akcyzy lecznicze nalewki czy oleje lub zioła bez certyfikatów czy atestów nie niszczy podarkami i kontrolami małe firmy to w takim razie oświeć mnie zapodaj jakieś konkrety bo jak widzę to na wszystko na nie a co na tak

   Polubione przez 1 osoba

    • Polska z dynastii Jagiellonów, wolność gospodarcza, każda nacja i religia stawiane na równi , najmniejsze wpływy watykanu i czarnych, Kraków jako europejska stolica kultury , edukacji czy okultyzmu. Silne przywódctwo króla oraz czytelne prawo i niskie podatki,

     Polubienie

    • Dynastia Jagiellonów to nie średniowiecze ale potęga w Renesansie przede wszystkim. A czym się różnimy do tych ze średniowiecza jak tylko poziomem technologicznym? A co dzisiaj rozumiem mamy oświecone społeczeństwo, he he tak oświecone że mamy 49% Polaków jest wtórnymi analfabetami. Takie są wyniki badań

     Polubienie

    • zgadza się cialami nie różnimy się ani tocke, ale swiadomoscia bardzo przynajmniej niektórzy z nas -_-, takich kefirow i innych takich dziwolagow pewnie by ukamieniowali albo spalili, dzisiaj jednak by już chyba nie, tym się różnimy, zgadza się co do zacofania pisowcow ale już po malu upada to wszystko religijne, katolicyzm się ma dobrze jeszcze tylko w Meksyku Polsce Ekwadorze i na wyspach dziewiczych…

     Polubienie

 5. I tym razem, jak zawsze po każdych wyborach, dialog polityczny w ustach Polaków znowu przypomina przeciąganie liny, dyskusje, spory, udowadnianie, że będzie inaczej, lepiej, gorzej…. a koryto to samo, tylko inne świnie teraz.

  nadeszły rządy totalnej tyranii, niepotrzebującej żadnej koalicji. czy wy to widzicie czy nie? zanim będziecie wychwalać te „potencjalne” zmiany na lepsze, dajcie sobie trochę czasu, bo tylko on potrafi weryfikować człowieka – jego czyny.

  przez rok będzie fajnie, widowiskowo – zgromadzenie nato, światowy dzień młodzieży, europejska stolica kultury, trochę innych wydarzeń „kulturalnych”, w międzyczasie europejska zima totalnie wqurwi afrykańskie tsunami, będzie trochę nowych ustaw, może zmiana konstytucji, nowe prawa dla policji, …

  ech…

  Polubienie

 6. wybory zostały w jakimś stopniu sfałszowane, KORWIN -4.9%, to jakaś kpina, u mnie na przykład na karcie do senatu był wykreślony kandydat od Korwina, poza tym są doniesienie o liczny przypadkach kart, gdzie nie było nawet listy komitetu KORWIN a PO, Nowoczesna, czy Razem miała po dwa, .. zobaczymy jak PISiory naprawią gospodarkę, bo jeśli Szydło szkoliło CIA, to możemy mieć przejebane z Ruskimi … tyle dobrze, że genderpedalstwo zostało zmiecione i może uchronimy sie przed dzikusami islamskimi … ale jak zamiast pracy i naprawy finansów będą powstawać kościoły itp zaoczne inkubatory władzy katolskiego Pisu to lepiej niech będzie koniec świata w 2016 … PO było sterowane przez Niemcy, a PIS będzie przez USA, a to może nas wjebać w niezłe gówno … bydło omamione propagandą boi się prawdy, jaką KORWIN racjonalnie głosił, bo on mówił otwarcie, że USA stoi za inwazją negroislamskich śmieci, bo to żydomasoneria usraelska ten syf stworzyła razem z Arabią Saudyjską i Turcją …

  Polubienie

 7. Ja uważam, że na chwilę obecną jedynym dobrym kandydatem jest Kukiz ’15, szczególnie że stworzył swój Ruch w niecały rok, a to świadczy o jego wielkiej determinacji w dążeniu do celu, a po drugie ma jeszcze jedną wielką broń, a mianowicie jest piosenkarzem i jego piosenki naprawdę są napełnione pozytywną energią, gdy pokazywali jak śpiewał w swoim komitecie to dało się to odczuć. Korwin natomiast chciałby zostać dyktatorem (mieć władzę absolutną) i wprowadzić kapitalizm, który jeśli jest dobrze przeprowadzony może się przysłużyć Polsce i Polakom (prywatyzacja wewnętrzna, czyli firmy przejmują obywatele, a nie korporacje zagraniczne). Jeśli chodzi o najlepszą ekonomię na chwilę obecną to polecam przeczytać ten artykuł: http://bankprawdy.hvs.pl/wszyscy-jestesmy-lub-bedziemy-bankrutami/

  Polubienie

  • Mnie tez podchodzi kukiz i na niego glosowalem tylko zeby go zydomongolojady nie osaczyly, korwin ma dobre pomysly dobrze ze jest, kopacze i inne takie to nieroby 8 lat udawali wszystko, wszyscy co za ciapatymi sa nie powinni byc w slowianskim sejmie

   Polubienie

 8. PO-Pis co to za roznica, kazdza rodzina owych liderow tych parti czy aktywniejszych dzialaczy wywodzi sie z tego samego gniazda komunistow.Czlonkowie PZPR,sadow,ub,milicji z nazwiskami rosyjskimi a pozniej polskimi .W Rosji nosily nazwiska nierosyjskie ,nawet nie musieli sie kamuflowac.Dzis ich wnuki sa elitami polityczno-finansowymi tak jak rodzice wczesniej byli dzialazami PZPR a dziadkowie przyklepywali manifest PKWN z wczesniejszym robienim loda Stalinowi. Czy po 89 roku w Polsce byly rzady ludzi nie bioracych udzialu w okroglostolowym przekrecie?nie..bo kazdego innego niz spadkobiercy nomenklatury komunistycznej,zgladzono by natychmiast. Nad poprawnoscia polityczno-religijna w kazdej gminie prowadzi monitoring jakis radny,jakis ksiadz lub inne sluzby dbajace o skuteczne strzyzenie Polakow-wiernych. Niezaleznie czy kontroluje nas niemiecka reka czy amerykanska czy rosyjska to za te sznurki pociaga ta sama grupa ludzi. Chodzi tylko o wykreowanie zludzenia demokracji,wolnosci do wyborow I spokojnego snu.Niestety nic takiego nie ma.PO rznal Polakow 8 lat Pis bedzie robil to przez 16 a Jarek I Duda nas wyduda na koniec ,tak lagodniej. Im chodzi o przekierowanie swiadomosci obywateli na inny tor ,zaprogramowanie nowego pokolenia I przejscie do natepnegob etapu ciemiezenia ludzi,w tym wypadku Slowian. Zadna z tych pierdzie….ch parti nie zrobila nic po 89 oproz rozkradania Polski I mordowania nie poslusznych. Jak dlugo ta szopka partyjna potrwa?kiedy narod sie obudzi I przestanie myslec o pierdolach I czas tracic na dyskusjie o wyzszosci PIS-u nad PO czy innych hybrydowych parti towrzonyh na mocy dekretu Jaruzelskiego I PZPR z roku 89 przed zrolowaniem komunizmu. Jakies pajace zboczone,ktore stworzyly I kontrolowaly religie,sklocily narod slowian,narzucilo im religie,system kast ,posluszenstwo,podzielilo na narody I sklocilo ,tak aby ich kontrolowac.Partie polityczne tylko sluza do tego aby nas trzymac za ryj I to krotko a kontrolerzy zyja sobie na nasz koszt I sie smieja a narod wyje z bolu I mysli ze modlitwy pomoga.

  Polubienie

  • Masz 1000% racji,skończyliśmy jedną małą wojenkę,wybory,gdzie wynik był już w zasadzie znany przed wyborami,Ale teraz musimy zaczynać i to jak najszybciej nową wojnę i to dużo trudniejszą do wygrania,bo wojnę z naszym największym wewnętrznym ciemiężycielem i ogłupiaczem,KOŚCIOŁEM.Dobrze,że cała ,choć okrutna prawda o Watykańskiej czarnej zarazie ujrzy jeszcze w tym roku światło dzienne i to może być dla nas pomocą do powrotu do normalności.Przepowiednie są zawsze dla nas nie tylko wiadomością ale ostrzeżeniem,że to może się wydarzyć,ale nie musi,bo do zależy już tylko od nas samych.Podstawowy kierunek to rozwój swojej duchowej świadomości /duszy/ a co za tym idzie ,to rozwój globalnej świadomości.Czy tak się stanie,ja wiem ,że tak ,ponieważ nie mamy już żadnej innej opcji w zapasie ,to jest dla tej cywilizacji OSTATECZNOŚĆ.Powstańmy z kolan,zacznijmy czynić dobro i wysyłajmy energie miłości wszem i wobec.Wiem,że zabrzmiało to może zbyt patetycznie,ale nie mamy innej opcji aby przetrwać .Przecięż to nam istotom,podobno godnym tego,dano tą piękną planetę we władanie,więc nie zepsujmy tego.Pzdr Anna

   Polubienie

   • Do rozsądna Anna. Po pierwsze nie widzę wroga w KRK. Tam też są Polacy. Inaczej zaprogramowani, ale to nasi rodacy. Sam mam kolegę z ławy szkolnej, który został księdzem KRK. Nie wojujmy zatem z walącą się budowlą. Biada temu kogo jej upadek przygniecie, biada temu kto na ów KRK upadnie. Uświadamiajmy ludzi. I pamiętajmy, że przyroda nie znosi próżni. Po KRK trzeba sferę ludzkich umysłów dobrze zagospodarować. Bo inaczej zrobi to za nas ktoś inny.

    Walka jedynie wzmocni KRK. Ja przy jego powstaniu. A zatem nie walka. Tylko co? Mamy być bez nienawiści do KRK. Dziś są to obiekty sakralne i kapłani. Czy wzorem bolszewików mamy zburzyć owe obiekty? Czy jak za Rewolucji Francuskiej, W ZSRR, czy bolszewickiej Hiszpanii lat 30 tych mamy również mordować kler? Nie tędy droga. Kler zostawmy w spokoju. Te gmachy też. Niech stoją dotąd, aż się zawalą. I pozostaną ruiny. Niech służą potomnym ku nauce. Tak się kończy kult obcych bogów. Kler bez naszego indywidualnego wsparcia będzie musiał żyć w jezusowym ubóstwie. Bez przemocy musimy robić swoje. Tylko co i jak? Pomysły?

    Polubienie

    • Ja nie twierdzę,by burzyć i niszczyć KRK,ja tylko nie chcę by nowy rząd był na pasku KRK .Powinno się raz na zawsze oddzielić władzę świecką od kościelnej.Takie jest moje zdanie.Obawiam się ,że z Kaczyńskim będzie to trudne Pzdr. Anna

     Polubienie

    • kaczor to taki zydikatolicki diabełek ciekawe czy cos się zmienil ? za wiele lat to mu już nie zostało wiec chyba już czas na starcza madrosc

     Polubienie

    • ajk ale pierdoly, w czcechach nie ma zadnej religi i jakos ani nie ma luki ani nikt jej nie zapelnia ani nie chce zapelniac ty tez jesteś poswiadomym jahwistom, telewizja ksiezycowa widać niezle wam w czachy wlazi, mysle ze stopniowość w ich upadku jest porzadana jak w chechah, mohery zreinkanuja za pare lat i nie będzie komu calowac księzolkow po pierścieniach, a swoja droga ile byłoby zup dla ludzi za to zloto

     Polubienie

    • Problem z KRK jest taki, że nie jest to zwykła religia, jka np rozmaite protestanckie grupy z usa. To jest ponadnarodowa organizacja która ma swoją politykę, placówki na całym świecie, rozmaite interesy, umowy z setkami państw (konkordat). Kościół jest wręcz doskonałą piąta kolumną którą mogły by się posłużyć rozmaite grupy wpływu do wywierania nacisku na państwo polskie. Tak było w przypadku komunizmu gdy kościół był wrogiem ustroju. Wtedy było to działanie z pomocne dla narodu polskiego, jednak był to sojusz po prostu. Kościół zwalczany przez komunistów potrzebował pomocy od ciemiężonego narodu a naród potrzebował siły przewodniej. Ale po upadku komunizmu, kościół zintegrował się z systemem i kler już nie pisnął nawet o bandyckiej prywatyzacji, rozkradaniu polski itd.

     Dodatkowo kościół w pewnym sensie oszukuje. Watykan to państwo, takie jak usa czy rosja. Ale jeden prezydent przed prezydentem drugim nie klęka ani go nie całuje w rękę. A można sobie poszukać zdjęć polskich polityków składających hołd papieżowi. Część z wyrachowania bo tego wyborcy oczekują, część święcie wierzy że ma przed sobą namiestnika Chrystusa n ziemi. W ten sposób równorzędnych relacji budować nie można. Co papież powie to święte. A czemu coś właśni mówi, kto mu te słowa szepcze do ucha? Nie dowiemy się. Jako przykład choćby podam nawoływania papieża Franciszka do przyjmowania uchodźców do europy w imię chrześcijańskiej miłości bliźniego.

     Polubienie

   • ale?? wszyscy tu pisza i pisie. lecz? nikt tak nie kocha kosciola kat – jak lewica. DOSŁOWNIE NIKT.to dzieki lewicy kosciol wygrywa. i bedzie wygrywał. bo lewica to durnie. bo gdyby dbali o byt pracownika – to mieliby poparcie. i obalili by kosciol . a oni robia? strasza manifami. genderami. strach budza w spol. poglady srodow i palikotow. rozenkow. i.. ludzie gdzie wtedy leca?? no do kosciola wlasnie.do „pasterzy”.. ja wiedzialem ze lewica przegra. po tym ze liderem oficjalnym byla nowacka. a takie pojecia choc stare jak np. „baron z sld”. to jak to tak. to jest lewica i baron?? poza tym wielu teskni za prl -lem. za ludzkimi warunkami. a nie za gejami. za ludzmi warunkami pracy i stabilnoscia. a nie za genderami. za 4 lata lewicy tez nic nie pomoze. jak tego nie zrozumie. jedno kazanie w kosciele ksiedza o genderze i.. po lewicy. pojda do wyborow np. wystraszeni rodzice- by przeciw zaglosowac.lewica nie rozumie ze polska to polska. a nie usa czy np. szwecja. im bardziej beda wystawiac senyszynow,rozenkow i srodow – tym wieksze beda kleski.

    Polubienie

   • Może będziesz miał rację.Jeżeli już jest jak jest i PIS ma rządzić,choć ja na nich nie głosowałam /kukiz/.,to życzę im mimo wszystko by im się udało.Byleby tylk nie szli na pasku czarnych sukienkowych,Bo te poświęcania wszystkich i wszystkiego,począwszy od szkolnych piórników itd są porażające.

    Polubienie

    • ,, Jeżeli już jest jak jest i PIS ma rządzić,choć ja na nich nie głosowałam /kukiz/.,to życzę im mimo wszystko by im się udało”

     ,, Mysle ze pis odrobil lekcje zycze im kokizowi najlepszego”

     Powyższe wypowiedzi na temat wyborów to głosy ludzi, po prostu życzliwych ludzi.
     Tacy jak Ania i Gmosiu nie zaczepią się z tyłu wozu i nie będą ciągnąć w przeciwną stronę. Już tym, że nie będą przeszkadzać, bardzo wiele pomogą.
     Ciekawe ilu ludzi, chodzących po polskich ulicach, akceptuje, a jeśli nie akceptuje, to przynajmniej szanuje wybór WIĘKSZOŚCI?
     Ta właśnie liczba jest miernikiem powodzenia zmian na lepsze.
     Nie tylko fizyczne ale i też duchowe wspieranie przyciąga i pomnaża dobro.
     Masz 100% rację, Aniu, pisząc:

     ,, Powstańmy z kolan,zacznijmy czynić dobro i wysyłajmy energie miłości wszem i wobec.”

     Serdecznie pozdrawiam.

     Polubienie

    • krycha co się dziwisz tysiąc lat wałkowania slowianom glowy ze sa gownem i nic od nich nie zależy zrobilo swoje, dzieci katoli caly czas sa tak samo zkatolene jak ich rodzice bo ich nasladuja, trzeba mieć jaja żeby wyrwac się z tego zaklętego kręgu niemocy biedy depresji i bogobojności, katoli trzeba traktować jak nastolatkow z problemem alkoholowym nie skreslac jednak zabronić pelnienia funkcji publicznych gdzie decydują się ważne sprawy państwowe, także odcinac trzeba alkohol stopniowo żeby nastolatek wytrzymal to nerwowo i psychfizycznie

     Polubienie

 9. Trafił mi się taki artykuł z w miarę zaufanej strony, która nie jest po czyjejkolwiek stronie, jest obiektywna:http://www.fakt.pl/polityka/tak-komitet-wyborczy-kukiza-i-slomki-kupuje-podpisy-wyborcow,artykuly,533166.html
  Teraz już wiadomo, jak załatwił Kukiz sobie poparcie w wyborach na prezydenta.
  Nie wiem już sam na kogo głosować, bo nie ma żadnego kandydata w 100% pewnego i troszczącego się o dobro Polski bo zawsze w ukryciu są tajne interesy i zmiana obietnic wyborczych po wyborach. Każdy kandydat ma swoje postulaty i program (z każdego można wyjąć coś dobrego) ale realizacja tego stoi pod znakiem zapytania.
  Znam dwóch w miarę pozytywnych, obiektywnych oraz prawdomównych ludzi, którzy chcieliby wystartować do wyborów, głównie prezydenckich, ale nie mają co liczyć na zwycięstwo w świecie polityki:
  1.http://pajak.org.nz/pajak_do_sejmu_2014.htm
  2.http://prezydentpolski.hvs.pl/nie-interesuje-mnie-pojecie-wladzy/
  https://wojciechdydymski.wordpress.com/2013/04/29/prezydent-wojownik-oredownikiem-polski-wolnej-i-suwerennej/

  Polubienie

 10. Sorki za błąd bo Fakt napewno nie jest ani obiektywny, ani zaufany.
  Zamieściłem 2 komentarze pod tym artykułem: http://www.fakt.pl/forum/18-letni-tomek-gaicki-ze-strzegowa-zmarl-po-szczep,2,1224332,0,czytaj-najnowsze.html?cid=156551
  A napisałem 3, więc 3 nie przeszedł cenzury, a była w nim zawarty mój komentarz i link ze stroną, na której jest rozmowa syna z ojcem jeszcze przed szczepieniem, a oto link do tej strony: http://www.stopnop.pl/szczepionki/nop/124-tomekgaicki
  To oznacza, że fakt jest lewacką stroną, na której panuje cenzura (musiałem czekać 1 dzień, aby zamieścili mój komentarz na stronie).
  Oni wszyscy boją się prawdy i próbują ośmieszyć, oczernić każdego kto nie podziela ich poglądów.

  Polubienie

 11. Te partie to juz sredniowiezne ustroje w kontroli ludzi,jak najszybciej nalezy odsunac tych dewiantow od cyca Polski ,ktora beda tak ssac dlugo az doprowadza ja do zgonu I jej mieszkancow.Nie konczacy sie festiwal obietnic I planow napraw a za 6 miesiecy beda juz inne wytyczne.PIS scisle zwiazany z mafia watykanska,pograza Polakow w jeszcze wiekszej hibernacji religijnej.PelO-PO sie wypalilo,nie mieli juz co krasc wiec czas na nowe wyzwania.Ano zobaczymy,zzapewne Polacy beda sie wiecej modlic I wierzyc w tvn-owskie bredni ze zdwojona energia.

  Polubienie

  • @Devingo – Astromaria tak skomentowała wybory:

   Cytat: „Ludzkość to nic innego jak stado bezwolnych, ciemnych baranów, pilnowanych przez wściekłe wilki, które wprawdzie można odsunąć od władzy, ale to nic nie da, ponieważ wilki są sterowane przez stojącego poza zasięgiem wzroku właściciela stada. A właściciel stada ma nad sobą wyższą władzę, a ta jeszcze wyższą. Tego, kto jest na szczycie nie wie nikt, więc nikt nie jest w stanie go obalić.
   Ludzkość mogłaby się wyzwolić, ale to wymagałoby cudu: globalnego przebudzenia boskiej świadomości w każdym człowieku. Przebudzona ludzkość nie potrzebowałaby polityki, bo każdy stałby się jednostką wolną i suwerenną, którą zarządzanie byłoby niemożliwe.”

   -Wg mnie to piękna idea i piękne słowa. Ale czy coś takiego zadziała w świecie realnym? Czy coś takiego będzie można wprowadzić w życie, tu i teraz?

   Polubienie

   • Jarku idea którą głosi Astromaria jest nie tylko piękna ,ale jest to nasza ostatnia deska ratunku,tylko globalne przebudzenie boskiej świadomości która jest w nas może nas uratować od potężnego upadku lub co gorsze od zagłady.Sam kiedyś pisałeś,że przeżyłeś duchową przemianę.Tak właśnie budzi się nasza boska świadomość.Widziałam nas Rasę centralną w przyszłości i mogę wszystkim powiedzieć,że teraz warto się postarać i popracować na swoim rozwojem duchowym.O końcowym efekcie wielu nawet nie śniło.

    Polubienie

    • @Anna – tak, jakąś tam przemianę duchową przeżyłem, ale to było raczej mozolne wspięcie się kilka schodków wyżej, niż illuminacja opisywana w książkach.

     Owszem, znamy tę ideę. Ale co z resztą – 90% naszego społeczeństwa i 99% ludzkości? Co z miliardem muzułmanów? Co z około 800 milionów rasy negroidalnej która choć wyznaje obrządki chrześcijańskie, też ma taką mentalność jak islamiści? A co z naszymi dresiarzami, karierowiczami, lemingami, czy tzw. „Januszami” dla których jedyną rozrywką jest picie piwka? Oni Cię wyśmieją gdy powiesz im o duchowości (np polscy katolicy), albo zrobią coś gorszego (islamiści).

     Życie toczy się tu i teraz, z naszymi obecnymi problemami.

     Polubienie

   • Potrzebujemy swiadomosci w obrebie gminy-regionu,wojewodztwa,kraju-narodu,kontynetu I w koncu swiadomosci globalnej. Niestety ta swiadomosc na szczeblu gminy to tragedia,wioski male miasteczka ustawione jest tak tam wszystko aby ludzie sie nie obudzili,totalnie wyprane mozgi religijne.TO mnie przeraza.Wiekszosci ludzie sa tak uzaleznieni od religi ze w przypadku upadku watykanu ,lud bozy sobie mentalnie nie poradzi.Potrzebni beda tam psyhologowie,terapueci albo I psychiatrzy,bedzie duzo zgonow z powodu utraty religi I braku wizji na rzekome zycie wieczne.

    Polubienie

    • religia to narkotyk na wsi ludzie sa na nim ciagle dlatego tacy agresywni wobec siebie i obcych potrafią np z widłami albo kosa gonic… i wiadomo ze jak poziom narkotyku spada we krwi przed niedziela to popelniaja przestępstwa jak ostatnio koles co młotkiem potraktowal zone i dzieko, koscioly trzeba traktowac jak centra przesiedlencow musza plonac dzien i noc az znudzi im sie ich odbudowywanie najgorzej jak sa z cegly, nie ma innej metody, ksiezulki zawsze będą jebac w dzwony nawet jak im się zabroni wiec tylko taka rada na nich,tak samo jak z kozojebcami tak i kk dzieciojebcami trzeba walczyc, pozostawieni sami sobie będą się wgryzać w ciało jak gangrena

     Polubienie

 12. Pożyjemy zobaczymy. Nie chwal dnia z rana, a teściowej za życia. Ten kraj jaki jest każdy widzi. Z próżnego i Salomon nie naleje. Chyba, że weźmie korepetycje od Maszki.

  Polubienie

 13. Od czego zacząć zmiany…? Od siebie. Polska jest spenetrowana wzdłuż i w szerz przez obcy kapitał, korporacje, służby… Sporo młodych zdolnych mimo, iż rozumie rzeczywistość polską poszła na lep pieniądza – pracy w wielkich korporacjach. Czy życie jednego pokolenia wystarczy, aby coś zmienić, wątpię, ale póki co KONKRETEM, na którym stoimy i o który musimy walczyć to ZIEMIA. Chroń polskiego chłopa przed wyprzedażą jego ojcowizny. Jak…? Jeżeli masz możliwość, to kupuj u „babiny” na lokalnym ryneczku marchewkę i jajka, a nie w supermarkecie. Myj zęby solą, a nie pastą z fluorem, demaskuj na sesjach wiejskich gmin kupczenie ziemią przez wójtów i skorumpowanych radnych, jeżeli jesteś szczęściarzem i sam masz kawałeczek swojej ziemi pokazuj sąsiadom ze wsi, że środki chwasto i owadobójcze powodują więcej szkody ziemi i zdrowiu, niż pokrzywa pod płotem. W rozmowie nie bój się poddać w wątpliwość budowę na gminnej działce tzw. „pożytku publicznego” w postaci ubojni i innych „dóbr powszechnej użyteczności”. Jeżeli nie obronimy polskiej ZIEMI, nie uchronimy nas samych. Ludzie na wsi szczególnie są ogłupiani przez lokalne „autorytety”- miejscowe cwaniaki u władzy. Zmiany trzeba zacząć od korzeni, jeżeli nowa władza tego nie rozumie i nie będziemy jej na to zwracać uwagi, to nic się nie zmieni .

  Polubienie

 14. Mleko już rozlane. Tylko czekać, jak nowi obejmą władzę. Ważne jest, jak tę władzę wykorzystają. Do dziś małe sklepy płacą wielkie podatki. Duże sklepy małe, albo idą w straty i nic nie płacą. Filantropi w czystej postaci. Jeden już dostał order za zasługi dla tego kraju. Za jakie? Nie wiem. Gdyby to była produkcja, innowacja, łatwiej bym to zaakceptował. A tu? Żadnej innowacji. Sprzedawać potrafimy sami. Każdy taki sklep zagraniczny, to ileś tam miejsc pracy mniej. Powinny być. Ale nie powinny opanować polskiego rynku. Powinny być zachowane rozsądne proporcje. Płace są tam ponoć niskie. Wymagania wysokie, roboty huk, istna harówa, a potem zostaje młody inwalida na utrzymaniu społeczeństwa. Prywaciarze też nie są święci. Małe rodzinne sklepy w ogóle bym zwolnił od podatków. Czy ci wybrańcy narodu będą dalej tolerować oddanie całego polskiego handlu w obce ręce? Czy będą? Pożyjemy zobaczymy.

  Polubienie

  • Nie lubie kupowac w polskich, wiem b niepatriotycznie, marketach bo laza za mna i patrza mi na rece, brrr wole leclerki itd, od babc i dziadkow nie kupuje bo nie mam pewnosci czy babcia nie potraktowala pomidorkow pestycydem czy innym syfem, babcie aczkolwiek kochane nie maja zadnych standartow, w organic farma zdrowia warzywa mam pewosc ze zdrowe bo certyfikowane, juz nie mowie o tym ze polskie produkty ociekaja pestycydami glutaminianem azotanami i wszelakiej masci E000 cos tam, strach sie bac, surowe mieso i mleko polskie sa jeszcze ok zakladajac ze rolnik nie karmil amerykanska tania maczka gmo i nie szczepil i nie dawal antybiotykow. Nasze jedzemie polskie jest chore miliony osob w szpitalach i klinikach nie moga klamac

   Polubienie

   • Zatruta zywnosc to zatrute organizmy I mozgi oraz inna swiadomosc.Kazdy powinien miec mozliwosc produkcji swojej zywnosi na swoje potrzeby.Nie ma regol I morali,nie mozesz miec pewnosci co do kupowanego jedzenia gdzyz nie widziales procesu hodowli zywnosci. Nawet w restauracji nie masz pewnosi czy kelner lub kucharz podal Tobie ekologicznie I nie nacharchlal na talerz zarazajac sie gronkowcem.Widzialem nie raz kiedy w usa sklepy z ekologiczna zywnoscia sprzedawaly gmo produkty zamiast dobrego jedzenia ,nawet ujawnienie procederu nie odstrasza klientow,lgna na gmo jak muchy na gow..o.

    Polubienie

    • nieltoretak ale whole nie sprzedawal chyba nigdy gmo najwyżej konwecjonalne czyli z pestycydami, a u nas wszystko z pestycydami i mydla oczy o dobrej jakości polskiej pryskanej zywnosci nie dziwota ze tyle chorob w polsce

     Polubienie

 15. Ja to najbardziej przy tej zmianie opcji politycznej się boję, że emerytury będą wypłacać na podstawie zaświadczenia proboszcza o lojalności i uczestnictwie w „świętych” obrzędach – w tym obowiązkowo z pierwszopiątkowej spowiedzi (z rozgrzeszeniem !) a o rewaloryzacji będzie decydował wiadomo jaki ojciec (z Torunia).
  O! Ja biedna! 🙂
  A tak nawiasem mówiąc – dziwię się temu hura optymizmowi niektórych, którzy myślą, że ci, którzy nastąpią – zmienią cokolwiek.
  Amen ( to tak na wszelki wypadek) 😀

  Polubienie

  • Religia jest dla matolkow wiadomo ale moze na dzien dzisiejszy katole to dobra zapora przed pedalstwoarabstwem i ogulnie sodoma i gomorom europejska, dla mnie najgorsze ze pefalstwo zaklada rodziny i klonuje te swoje geny dalej, tego mie rozumiem i temu sie sprzeciwiam

   Polubienie

   • GMO, tak czytam i chyba masz jakiś problem z homoseksualistami? Skąd tyle jadu u Ciebie wobec nich?
    Islam to zagrożenie, ale „sodoma i gomora” europejska? To brzmi jak Terlikowski i spiski homolobby i kto wie co jeszcze.

    Polubienie

  • @Dakini – a ja już tego się nie boję. Ten straszak na mnie nie działa. Za PiSuaru (ledwie 1,5 roku rządów) miałem o wiele więcej wolności obywatelskich, mniej inwigilacji, mniej cenzury, itp itd. Nie było wtedy ustawy 1066, nie było tylu podsłuchów telefonicznych (obecnie 1,5 lub 2 miliony Polaków), służby miały dużo mniejsze uprawnienia. Lepper i Petelicki żyli. Dziś rządzą niby unijni, tęczowi liberałowie, ale LUDZIE SIĘ BOJĄ wypowiadać swoje poglądy.
   Nie pamiętam by ktokolwiek mnie zmuszał chodzić do kościoła. Za to widziałem w tym, 2015 roku Ewę Kopacz i Kamińskiego klęczących z błagalną czcią przez papieżakiem Franciszkiem. Ciekawe po co? Jakoś wsparcie watykańskiego demiurga nie za bardzo im pomogło 😀 xD

   Polubienie

  • Nie przesadzaj dakini. Może i masz rację, ale naród już nie ten co żył 1 000 lat temu. Ksiądz już nic w sprawach emerytur nie ma do powiedzenia. Na razie. Lęk przed islamem powinien na KRK podziałać trzeźwiąco. Nie chcę być prorokiem w tym kraju /nie piszę własnym, bo ma innych właścicieli/. Wszystko może się zdarzyć. Gdyby islam nie kazał modlić się pięć razy dziennie, gdyby nie ramadan, gdyby nie inne nakazy i zakazy, to miałby duże szanse na przyjęcie się w tym kraju. Nikogo do przejścia na wiarę Proroka nie namawiam. To nie dla Polaków. Zwłaszcza dla dzisiejszej złotej polskiej młodzieży. Nie wiem, czy byliby zdolni ginąć za wiarę w Allaha jak robią to muzułmanie pochodzenia bliskowschodniego. My Polacy potrafimy ginąć za swoją, a zwłaszcza nie swoją sprawę. Tylko nie umiemy dla niej żyć.

   Polubienie

 16. Artykul ze wszech miar sensowny. pamietajcie ludzie jednak, ze wybieramy aktorow a nie wladcow. przypominam jak wyglada prawdziwa hierarchia wladzy:
  szczyt piramidy (odloczony od reszty) to lichwokraci – emisja pieniadza jest w prywatnych rekach (od privare czyli rabowac) i jest najwyzsza wladza na tej planecie.
  ponizej media bedace w lapach lichwokratow, ktorymi skutecznie steruja bydelkowatymi
  i dopiero Wasi aktorzy, ktorzy musza sobie wyskamlac w mediach dobre niusy o ile tancza jak chca emitenci pieniadza
  i dopiero my czyli z greki idios (od tego slowa pochodzi idiota).
  PS. zainteresujcie sie dyrektywa 11110 Kenendyego. facet wyemitowal „panstwowe” dolary podparte srebrem i zaraz zostal publicznie rozstrzelany aby przypomniec innym prezydencikom zeby nie mieszali sie do wyzszej polityki. amerykanie od 1913 roku placa PRYWATNYM pieniadzem. zrealizowaliscie to w ogole? pisanie wiec o budrzetach itp. ma maly sens. wiem – umysl to wypiera bo trzeba stanac przed lustrem i powiedzie samemu do siebe: wszystko co mowilem dotychczas to w duzej mieze brednie.
  zawsze mam wtedy przed oczami Ptolomeusza. przez setki lat „astronomowie” obliczali coraz to nowe koleczka w koleczkach i to „dzialalo” ale w ramach ich blednych, geocentrycznych przekonan. my mamy dzis takich samych profesorow ekonomi. ich wyliczenia sa „sluszne” ale w ramach chorego nowotworowego systemu finansowego.

  Polubienie

   • zgodze sie, na poziomie ezoterycznym masz racje ale tu sie jakies typy pojawiaja, ktorym trzeba lopatologicznie na poziomie fizycznym. pisalem juz o tym. pieniadz musi byc oparty o prawa przyrody. musi byc tylko uniwersalnym ekwiwalentem. musi „gnic”. a ze to dziala udowodnil tzw. eksperyment z Woergl:
    http://glosulicy.pl/czytelniaa/lektury/pieniadz-oprocentowany-ujemnie-geneza-i-konsekwencje-jacek-andrzej-rossakiewicz/
    my mamy pieniadz, ktory pomnaza sie nowotworowo od wojny do wojny:
    https://www.google.pl/search?q=procent+sk%C5%82adany&biw=1366&bih=650&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmoVChMI9t-LnvjfyAIVi2tyCh0o8gnU
    mozg normalnych ludzi mysli liniowo i nie rozumieja takich „anomalii” jak aspekty wykladnicze. AM Rotszyld nazwal ten nowotworowy trik 8 cudem swiata. dla wiekszosci ludzi samochod jadacy 100 kmh ma dwukrotnie wiksza Energie kinetyczna niz ten co daje 50 kmh a faktycznie jest to Faktor 4. 10 mniej ratuje zycie. tak. ja akurat jestem z lotnictwa wiec umiem to sobie jako „scislak” wyobrazic (u nas wszystko nieliniowe w branzy, nawet hipergamia silniejsza niz w biedronce .-).
    niby neutralne ZLO-TO tez jest do dupy. ja stoje z kawalkiem zlota a Tobie zaczynaja sie przeterminowywac jablka, ziemniaki, model samochodu wiec to ja rozdaje karty. tylko ujemnie oprocentowany pieniadz emitowany w ramach spolecznego kredytu (nie mylic z panstwem) oddaje procesy biologiczne. nawet niektore malzonki po jakim czasie wymagaja remontu .-)

    Polubienie

    • niestety jest to na poziomie fizycznym, zabijaliśmy dzieci kiedyś swoje nie dla poziomu ezoteryki tylko dlatego ze yahwe zajebablby cala wies w razie sprzeciwu a tak raz na miesiąc zabijaliśmy jakies dziecko i wies przezywala poczytaj moje posty to ci się rozjasni bo wmiatasz rzeczy pod dywan, na dluzsza mete tak się nie da ,ezoteryka nie zabija nas co pare tysięcy lat tylko skurwiele księżycowe to robia później zbierają trupy i już cywilizacji jakby nie było, a nasi naukofcy szukają cial i dziwia się ze tak malo nas było…

     Polubienie

 17. precz z kapitalizmem. to najbardziej bandycki ustroj. przedluzenie ustrojow -niewolniczego i feudalnego. takie ustroje powoduja zawsze to samo. najpierw pojawia sie garstka bogaczy. ktora wszysko obsiada przywilejami i wszystko zabiera. potem ta klasa nie chce placic podatkow. i wyzyskuje. przerzuca koszty na ubogich. w koncu po dluzszym okresie ci nie wytrzymuja i panstwo szlag trafia. dowody?? starozytny rzym i sparta. chiny w ciegu wielu okresow. hanza . polska szlachecka. dowodow jest cala masa. mikke powiedzial wczoraj sam ze z wyjatkiem naiwnej mlodziezy nie pracujacej… nikogo nie moze on przekonac. no bo wiadomo ze wystarczy potyrac u prywaciarza by wyjsc z korwinizmu. za socjalizmu dzieci sie rodzily i szkoly rozwijaly. a dzis nie. i bylo wiecej polski w polsce. to sa fakty nie podwazalne. ja nie jestem socjalista ale interesuja mnie FAKTY I DOWODY. wiec roni przestan juz nam tu bredzic te brednie rodem z takich ludzi jak petru i lewiatany i rodem z ipn-u. licza sie FAKTY I DOWODY. A jak chcesz libertarianizmu to polecam jaworowicz. tam jest libertarianizm w PRAKTYCE. kiedy np. sasiad sasiadowi droge zablokowal. bo jego. czytalem ten libertarianizm. to brednie nie z tej ziemi.

  Polubienie

  • @Kempes – dojebałeś dobrze:
   „mikke powiedzial wczoraj sam ze z wyjatkiem naiwnej mlodziezy nie pracujacej… nikogo nie moze on przekonac. no bo wiadomo ze wystarczy potyrac u prywaciarza by wyjsc z korwinizmu.”

   Ale serio Korwin powiedział to tymi słowami? Masz link do jego wypowiedzi?

   Polubienie

   • linku nie mam ale wczoraj slyszalem to w wywiadzie. korwin narzekal ze nikogo nie przekonuja. tylko mlodziez ktora jeszcze nie weszla na rynek pracy. . sam przyznal ze nikogo nie przekonuja. a po lewej stronie korwina stala – teraz juz nieco starsza taka dziunia. zawsze ja widac bylo czesto w programie – mlodziez kontra. moze ten wywiad korwina pojawi sie na you tube.

    Polubienie

   • skoro o cytatach mowa, to mnie przeraziły słowa Kukiza który powiedział: „GWARANTUJĘ WAM, ŻE ZA 2 LATA SYSTEM SIĘ ZAŁAMIE”.

    hmm… lubię takie mikro przesłania, Pablo wie coś, co wie niewielu 😉

    Polubienie

    • Sory, dokładne słowa Kukiza – „NAJPÓŹNIEJ W CIĄGU 2 LAT TEN SYSTEM PĘKNIE”
     Korwin mówi dokładnie to samo, tylko ubrane jest to w inne słowa

     no i co Wy na to? qrwa, nikt barra barra nie wierzył, że 2016 jest jebanym przełomem w naszej historii. 2017, to przewrót i nikt tego nie zatrzyma. anty papież w przyszłym roku namaszcza baranki a w między czasie uruchomiona zostanie notowska szpica

     Polubienie

    • tak, bo dziwi mnie też pis. przez ostatnie lata zdobywał ludzi smoleńskiem. dziwne, że przed wyborami, pis w osobie jarka nagle zapowiedział, że nie będzie nikogo rozliczać, i nie szuka zemsty. hmm…

     mam wewnętrzne przekonanie, że Polski system zabetonuje się jeszcze bardziej.
     kikiz & korwin & rezem, czyli tzw „wywrotowcy” podzielili Polskę na tych, co dalej tkwią w systemie i na tych, co chcą zmian na lepsze w tym naszym rozumieniu, że będzie lepiej. I w końcu/nareszcie skończy się reżim polityczny. moje słowa potwierdzają badania po wyborach, jakie grupy wiekowe na kogo głosowały, starsi na systemowe partie, bo z nimi się utożsamiają od wielu dekad (to nic innego jak wiara) i na młodych (to nic innego jak złudy, które pozbawiły ich rodziców marzeń o zdrowym politycznie kraju), którzy mają inny punkt widzenia – poprzez swoje dzieciństwo i dorastanie.

     przyszły rok jest kluczowy. koszmarna kumulacja okultystycznych klimatów „dyskretnych panów”.

     to, że nagle jarek nikogo nie chce rozliczać (nie szuka zemsty) bardzo mnie zdziwiło, a teraz kukiz i korwin mówią o załamaniu systemu w 2017, jest dla mnie jasnym sygnałem, że coś poważnego wisi w powietrzu.

     widzisz, te niby te moje wkręty z numerologią nie są jednak aż tak bardzo nieważne. to podła kumulacja, a ta „moja” lista wciąż się powiększa, choć nie muszę już jej uzupełniać, wiem swoje. może tylko z napływu wolnego czasu będę to robić dalej, bo więcej zobaczę.

     takie ciekawostki, na czasie
     http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tusk-zostal-pozbawiony-wladzy-2015-10
     http://wolna-polska.pl/wiadomosci/synod-biskupow-poswiecony-zniszczeniu-rodziny-zakonczony-2015-10
     http://wolna-polska.pl/wiadomosci/microchip-dla-psow-i-wlochow-bedzie-obowiazkowy-2015-10

     Polubienie

    • dobrze gmo, niech będzie że masz rację. osobiście byłbym daleki aby robić sobie takie wycieczki personalne, bo ty qrwa żadną wyrocznią nie jesteś. jak wspomniałem ostatnio, udzielasz się każdym temacie a przecież omnibusem nie jesteś, więc siejesz qrwa dezinformację. rozumiesz jakim ty sam jesteś dla ludzi zagrożeniem? niejeden jeszcze ci qrwa uwierzy w to durne bajki i są już dwa lemingi, itd. tacy jak ty, ogłupiają ludzi, więc lepiej być „paranoikiem” w twych ustach, co ne oznacza że to ja się mylę, tylko ty, bo jesteś rozmydlony i bezosobowy psychicznie. jesteś kłębkiem całego internetu, powielasz tyle głupot, że nie ma sensu nakierowywać ciebie na właściwe tory. gmo twoje synapsy naprawdę zabiły.

     ale wiesz gmo? nie jesteś dla mnie merytoryczny w żadnym temacie. twoja osoba, to całkiem inna płaszczyzna rozumowania przeciętnego człowieka, który np. w księżycu nie widzi yahwe, itd itp etc. qrwa jaki z ciebie wylewa się jad, współczuję

     no i „bez obrazy oczywiście”

     żal mi twej czaszki, mam nadzieję, że wkrótce przejrzysz na swe otwarte oczy i zamknięty umysł

     Polubienie

    • bara nie denerwuj się chyba już nie jesteś nastolatkiem z burza hormonalna -_-, nikogo nie zmuszam do moich pogladow sami się do mnie garna i mnie pytaja bardziej raczej odciągam od idei typu szympans rodzi ludzi itd i daje jedna z naprawdę najbardziej prawdopodobnych wersji nic nie jest wyryte w skale, może się okazac ze np zyjemy w hologramie jeszcze bardziej przebiegłego losia ktory posluguje się yahwe jako chłopcem do bicia, nie zamykam się na pewno na takie scenariusze, ale na pewno szczelnie jestem zamknięty na samometmorfozy cial darwina z przypadku, masz tendencje do najazdow tureckich a do wyjaśniania rzeczy już gorzej tylko snucie hipotez i straszenie tym czy tamtym, zycze rozjaśnienia umysłu, bara dla ciebie ksiezyc jako planeta wojenna to nowość dlatego odlatujesz bo się nie zgadza z twoimi od lat pielęgnowanymi ziemskimi ksiazkowymi poglądami, sa 3 fazy akceptacji prawdy 1 wyśmiewanie 2 najazd turecki i 3 przyznanie racji, moim zdaniem jestes gdzies miedzy nr 1 a nr 2, a jak bym ci powiedział ze za arkadianow nie było zadnych ksiezycow w naszej orbicie a później były 2 i teraz mamy jeden to chyba bys odlecial na marsa -_- namaste

     Polubienie

    • gmo, niech śmoc będzie z Tobą bracie. Widzimy różne rzeczy w tym samym czasie. Racją będzie abyśmy szanowali swoje myśli nie udowadniali sobie, że ktoś jest „pierdolnięty” 😉 Masz swoje i tak właśnie ma być. To samo ze mną. I oby tak właśnie zostało, abyśmy nie byli przysłowiowymi robotami z jedną myślą i ideą, ubiorem, tematem, …
     trzymaj się gmo!

     Polubienie

   • To już problem kuców a nie nasz , widzę także „bul dupy” u wyznawców neoliberalnej religii czyli korwinizmu Rozczarowanie i porażka a miało być tak pięknie. he he.

    Polubienie

  • Korwin głosi neoliberalizm a to skrajna odmiana kapitalizmu która jest tak samo zabójcza jak korporacjonizm czy socjalizm ale z kilkoma pomysłami się z nim zgadzam. Po prostu jestem za wolnością jakąkolwiek a nie bezpieczeństwem bo bezpieczeństwo to słowo klucz/wytrych w ustach nadzorców, tam gdzie bezpieczeństwo tam ograniczanie praw i swobód obywatelskich no i inwigilacja typowy orwell. Polacy będą bezpieczni jak będą mieli własność, odłożony jakiś kapitał.

   Polubienie

 18. a jeszcze jedno roni. wiesz dlaczego ty zle piszesz o chrzescijanstwie.?/ chcesz wiedziec wprost?? to ja ci napisze. ale zeby bylo jasne jedno … ja chrzescijanstwa nie lubie i mam takie poglady na nie jak ma kefie i opolczyk na swoim blogu.( nie lubie kosciola kat. za historie i za teraz). tylko nie lubie jak on bogow slowianskich. bo gdzie byl taki swiatowid np. jak niemcy i krzyzacy i wyrzynali słowian?? gdzie. ?? to po co mi tacy bogowie. ale wracajac to chrzescijanstwa roni. tam jak ty chrzescijanstwo przeszkadza dlatego ze .. zabrania wam oficjalnie wyzyskiwac i ciurlac sie z kobitkami. chcecie byc porzadni we wlasnym kapitalistycznym sumiemiu. nie barier -nie pasterza czyli ksiedza itd. nie ma jego kazan. umoralniajacych. a te kazania wam przeszkadzaja. sa wyrzutem waszego sumienia. to dlatego tacy jak nie chca chrzescijanstwa. a nie dlatego ze np. tacy jak ty sa przebudzeni. bo gdybys ty roni byl naprawde przebudzony i jak piszesz „oswiecony” – tak jak autor bloga – caly wyzysk mialbys za bezsens i brednie po prostu. nie czy pan kefir sie ze mna zgodzi. ale? tak uwazam. i to dlatego ty nie chcesz chcrzescijanstwa. i tacy jak ty. bo chrzescijanstwo przeszkadza kapitalizmowi.i tyle.kazdy komu sie nie udalo to wg korwinistow i petrowcow i im podobnych – nieudacznik. nu nie?? mnie zas interesuja fakty. i dlatego patrze po owocach. i uwazam ze .. zamienil stryjek siekierke na kijek. za prl-u bylo lepiej. niz teraz w polsce. owszem moze i lepiej bylo w kapitalistycznym rfn-ie.moze. tylko ze… POLSKA OBECNA TO MAMBUKO A NIE RFN .a po 2 to w rfn -ie i zachodzie bylo dobrze gdy istnialy kraje socjalistyczne. teraz i na zachodzie jest coraz gorzej. TO SA FAKTY. i jeszcze jedno ale wazne : TO NIEMCY I ZACHOD – GONIA POLSKE W ROZWOJU A NIE ODWROTNIE. i co roku na zachodzie bedzie – ale gorzej. nikogo nie chce obrazic. ale tak to widze. a co autor bloga na to? pozdrawiam wszystkich. roniego tez.

  Polubienie

  • kempes wszystko masz na odwrot … cyt „nie lubie jak on bogow slowianskich. bo gdzie byl taki swiatowid np. jak niemcy i krzyzacy i wyrzynali słowian?? gdzie. ?? to po co mi tacy bogowie”,
   Bogowie slowianscy czytaj wysokswiadomi i techniczi wielowymiarowi ludzie byli i sa w srodku ziemi i na saturnie i Jowiszu uciekli żeby obecny „chrzescijanski wladca much” nie wysadzil ziemi i zebys ty i ja mogl pare reinkarnacji tu zaliczyć, zbog yahwe ma w d modlitwy swoich biernych jedyne co modlitwy daja to mowia bandycie yahwe czesc jestem tutaj gotowy do ssania ze mnie energii, to troche jak lokalizacja tel kom w terenie, jedz do czcech kempes zobacz jak tam slowianie zyja bez religii sa wyluzowani maja dużo seksu bo nikt ich nie napietnuje za to,.szczególnie babki u nas mysla ze jak maja z kims przygodny seks to sa kurwami itd. kiedyś tzw kurwy były boginkami szanowanymi przez wszystkich szczególnie meska czesc dzisiaj yahwisci splugawili seks postawili go na rowni z morderstwem jeżeli nie gorzej, wszelkie przejawy agresji to brak seksu, nie jestem sobie wyobrazić żeby ktoś był agresywny po seksie, to se ne da, aha kurwa pochodzi od słowa curve kształtny, bo boginki były bardzo ale to bardzo kształtne (kurewskie), wiec od dzisiaj jak ktoś was nazwie kurwa powinniscie mu być wdzieczne

   Polubienie

   • alez ja tego nie neguje co ty piszesz. słowianie tacy byli. i co jahwizmu masz racje. tylko ze.. mozna tak zyc i.. BEZ SWIATOWIDA. bo gdyby swiatowid byl skuteczny to niemcy nie wycieli by słowian. berlin np. moze nigdy by nie powstał.(lezy na dawnych słowianskich ziemiach.) a w polsce krzyzacy dostaliby lanie. polecam kronike krzyzacka – piotra z dusburga. jeden wielki mord i rzez. zakonny. i nie napisali tego polacy. by zaraz niemcy wrzeszczeli ze np. polacy czy słowianie kłamia. to krzyzacka kronika. dedykowana 1 z wielkich mistrzów. i widzisz. oto mi chodzi. swiatowid i perun milczeli. jak niemcy i krzyzacy rzneli wyznawcow. to po co mi tacy bogowie.?/ oto mi chodzi. byli NIESKUTECZNI po prostu.

    Polubienie

    • tlumacze ci ze Zeusowych swiatowidow perunow swarogow swarozycow już tu nie ma od 13000 lat a ty mi mówisz czemu czegos nie zrobili z krzyzakami 700 lat temu, czytaj ze zrozumieniem, pozatym ciężko kogos na ziemi ochraniac z saturna, ghrees ledwo co informacje od nich o sytuacji planetarnej przechwytuje, obecny zbog yahwe wszystko blokuje a na proby penetracji odpowiada ogniem z planety wojennej księżyc, w całej historii yahwe pare razy zydom pomogl bo miał w tym interes i to wszystko

     Polubienie

    • Jak miał drewniany, czy kamienny bóg Swantewid obronić Słowian? Czy myślisz, że te drewniane, kamienne i metalowe figury KRK dziś obronią ciebie? Jak na razie Polacy są gnębieni, rabowani, oszukiwani, wyzyskiwani. I żaden świątek, i żaden klecha nie protestuje. Od kleryka do kardynała wszyscy nabrali mszalnego wina w usta i milczą. Patrzą kamienie, drewno, metale, obrazy i żywy kler KRK i wszystko to milczy. KRK jest z samego założenia powszechny. Więc interesy Polaków wcale nie są dla KRK najważniejsze. Polacy dostaną rekompensatę. Kiedy? Przy końcu świata. Dzień po. Rekompensatą będzie wieczne tyranie w Edenie.

     Polubienie

  • Kempes co ty pierdolisz, komu wam , prawdziwe chrześcijaństwo to gnoza a ty mówisz o judeochrześcijaństwie. Po prostu obcy program który mi narzucono który jest obcy który zniszczył słowian pod każdym względem, więc mi nie imputuj i nie mówiłem że jestem kapitalistą, więc mów za siebie.

   Polubienie

   • nie rozumiesz. ja NIE BRONIE CHRZESCIJANSTWA. WSZYSTKO JEDNO JAKIEGO. ta tylko pytam. – GDZIE BYŁ SWIATOWID I GDZIE BYŁ PERUN – jak niemcy i krzyzacy mordowali ICH WYZNAWCOW?? i dlaczego ICH NIE BRONILI.?/ i wniosek? TO CO MI Z TAKICH BOGOW. ??NIESKUTECZNYCH. i tyle. a chrzescijanstwo takie czy inne. TO DLA MNIE JEST ZYDOWSKIE. I TYLE. wole ZDROWY ROZSADEK.

    Polubienie

    • Wreszcie wraca do narodu zdrowy rozsądek. Każdy niech działa tak jak pisze II zwrotka Międzynarodówki ,,nie nam wyglądać zmiłowania, z wyroków bożych, z rządu praw, sam sobie bracie bierz nadania i ze swej woli sam się zbaw”. Ponadto ,,niech w kuźni naszej ogień bucha, zanim ostygnie przekuj stal, by łańcuch spadł z wolnego ducha, a dom niewoli zniszcz i spal”.

     Polubienie

    • Bo jedno i to samo gówno czy to jest Jahwe czy Światowid czy Jezus czy Maryja czy Demiurg czy Maryja liczy się wiedza a nie jakaś wiara bożki i dogmaty bo to są kolejne programy co mają dzielić. Oczywiście mam szacunek do moich przodków ale trzeba iść do przodu a nie się cofać.

     Polubione przez 1 osoba

    • roni cofasz się myslac ze szympansy rodza ludzi tylko trzeba im dac troche czasu… zapamiętaj, dzisiaj mitologia jest prawda a prawda mitologia i przespij się z tym, pomysl nad tym, w każdej mitologii białych jest koles rzucający piorunami a nie ma w zadnej nic o szympansie który postanowil zostać człowiekiem, wmiatanie pod dywan takiej ilości ewidencji tylko ci zastopuje wyciąganie właściwych wnioskow nie mowiac o tym ze obrazasz swoich przodkow którzy nieli taka sama inteligencje jak ty czy ja i skończysz na darwinowskim szympansie, chodz czasami nawet nysle ze nielryorzy sa z szympansa -_- (zart)

     Polubienie

    • ,, Bo jedno i to samo gówno czy to jest Jahwe czy Światowid czy Jezus czy Maryja czy Demiurg czy Maryja liczy się wiedza a nie jakaś wiara bożki i dogmaty bo to są kolejne programy co mają dzielić.”

     Tak chyba nie można wszystkiego wrzucić do jednego worka i nazwać gównem – taka wiedza też nie jest prawdziwa.
     Piszesz, że liczy się wiedza, ale z czegoś lub kogoś ją czerpiesz.
     Co jest miernikiem obiektywnej prawdy? Czy coś jest właściwą wiedzą tylko dlatego, że pasuje do układanki?
     Każdy poszukuje w sposób, na jaki pozwala mu jego obecny stan umysłu, możliwość pojęcia, zrozumienia.
     Czy nauki Jezusa były złe? Mówił min. o równości ludzi, o tym, że nikt nad człowiekiem tu na Ziemi nie ma władzy, czczenie obrazów i posągów uważał za bałwochwalstwo [zatrzymywanie energii w drewnie, metalu, kamieniu, hamowanie jej przepływu do prawdziwego Źródła, matrycy energii Wszechświata].
     To właśnie dlatego zżydzono Jezusa i stworzono religię, która w 90% nie ma nic wspólnego z jego naukami, w których przestrzegał przed czczeniem ,,królowej niebios”
     Dogmatami kleryków, rozszerzających się macek cesarstwa rzymskiego, stworzono przekręt wszech czasów, który wyznaje min. Polska i Meksyk, a mianowicie potężny kult Maryi, o której biblia prawie nic nie mówi. Wszystko dla kasy [ posążki, figurki, obrazki, medaliki etc.]. Czy tylko chodzi o kasę, czy też o zniewolenie i ogłupienie zarazem ludzi i odciągnięcie od mądrych przekazów Jezusa?
     Starożytni myśliciele tacy jak Arystoteles, Platon też przekazywali mądrą wiedzę, która przetrwała do dziś., nie skażona religią, która uczyniłaby dla ich mądrości więcej złego niż dobrego.
     Cztery skanonizowane po soborze nicejskim [325r] ewangelie to skrawek. Kilkadziesiąt innych ewangelii [nauk] do dziś dnia jest zakazanych do użytku publicznego, ponieważ godzą w interesy KRK.
     Tak więc myślę, że należy oddzielać ziarno od plew i korzystać z wiedzy ludzi, bez względu na to, jak przez wieki zniekształcano ich osobowości.
     To, że KRK stał się instytucją żerującą na ogłupianych celowo biednych ludziach, nie jest równoważne z brakiem wiedzy i mądrości takiego gościa jak Jezus, czy innych myślicieli, proroków [jak zwał tak zwał].
     Tak myślę, Roni.
     A co ty o tym sądzisz?

     Serdecznie pozdrawiam.

     PS. Zapytałeś mnie swego czasu, co robię dla ojczyzny. Forumowicze nie mają w zwyczaju opisywania swojego życia, wykonywanych zawodów. Zapewniam cię, że duży procent swojego życia poświęciłam i poświęcam dla dobra naszego kraju, dla ludzi w nim mieszkających.

     Polubienie

 19. To nie spodoba się wielu czytelnikom, ale cóż. Po cichu liczyłem na te nieco ponad 5% krytykowanej u mnie partii Korwin. Po co? By „ból dupy” i upadek dotychczas rządzących był dobitniejszy. Nic tak nie jednoczy, jak wspólny wróg.

  Polubienie

 20. Krąg się rozszerza 😉

  „Bezwzględna większość PiS w Sejmie to „nieprzyjemna niespodzianka” dla wszystkich, którzy stawiają na większą integrację Europy i „sprawiedliwy kompromis w kwestii podziału uchodźców”, a wygrana PiS „wzmocni Europę wrogą uchodźcom i integracji” o postaci pokroju Viktora Orbana i jest „złym zwiastunem” dla Francji, gdzie do władzy dobija się skrajnie prawicowa Marine Le Pen. To także „czarny dzień dla Angeli Merkel” – konstatuje dziennik.”

  ______________

  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pozbawił władzy przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Czegoś takiego wcześniej nie było. Wygląda to na „cichy” zamach.
  Juncker na niedzielę 25 października zwołał mini szczyt przywódców krajów najbardziej dotkniętych kryzysem imigracyjnym państw unijnych oraz krajów Bałkanów Zachodnich.

  W swoim komunikacie Komisja Europejska poinformowała, że w spotkaniu wezmą udział szefowie rządów Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii, Niemiec, Grecji, Rumunii, Serbii i Słowenii, Węgier oraz Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Antonio Guterres, przedstawicieli Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu i Frontexu.

  „W świetle kryzysowej sytuacji w krajach Bałkanów Zachodnich leżących wzdłuż tras migracyjnych potrzeba dużo większej współpracy, szerszych konsultacji i natychmiastowego działania” – napisano w komunikacie.

  Zwołanie przez Jean’a-Claude’a Junckera szczytu przywódców jest wejściem w kompetencje Donalda Tuska, bowiem prawo zwoływania szczytów przywódców państw członkowskich jest wyłączną kompetencją szefa Rady Europejskiej, którym obecnie jest były polski premier.

  Szef Rady, to przekładając na polskie realia, to prezydent UE czyli głowa państwa UE. Z kolei przewodniczący KE to odpowiednik premiera i jest on niżej w hierarchii urzędniczej. To wyjaśnienie jest ważne. Dlaczego? O tym mowa dalej.

  Co prawda na ten szczyt został zaproszony także Donald Tusk, nie mniej będzie na spotkaniu raczej pełnił rolę figuranta niż gospodarza czy polityka decydującego o kształcie polityki wobec imigrantów i uchodźców.

  Pozbawienie przez Junckera władzy Tuska jest bardzo wymowne. Tusk jest bowiem na salonach brukselskich postrzegany jako polityk związany z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Niejednokrotnie zarzucano jemu nie decyzyjność lub ślepe wykonywanie poleceń Merkel. Często wytykano jemu brak wizji i własnego planu działania wobec kryzysu imigracyjnego.

  Źródło: http://wsensie.pl/dummy-category-5/item/8596-tusk-zostal-pozbawiony-wladzy

  Polubienie

  • wiesz pójście na wybory i zakreślenie dwóch krzyżyków nic nie kosztuje i ne jest to jakiś ciężar oczywiście ktoś nie może bo leży chory w szpitalu albo ma wyjazd /delegację więc wpadłem na pomysł a może tak zamiast tej idiotycznej ciszy wyborczej zrobić dwa dni głosowania w sobotę i niedzielę wtedy kto nie może w niedzielę to poszedłby w sobotę albo głosowanie przez internet. Ale zgadzam się z tym demotem. Ale jest jeden plus wygranej PIS ten „bul dupy” lewaków,michników,lisów, żakowskich i tym podobnym ścierwojadom, ale największa wisienka na torcie to bul dupy samych niemców i anieli. Panika w europie bo Pis wygrał jeszcze nie zaczął rządzić a już kłody pod nogi wiem wczoraj się może trochę uniosłem ale zdania nie zmienię ale i tak już wolę te rozmodlone Pis niż tych volskdojczów z PO, to miód na moje oczy widzieć ten strach u lemingów i beneficjentów systemu niech widzą jak to jest życie w strahcu i lęku o swoje jutro, teraz niech oni się trochę poczują niepewnie.

   Polubienie

  • lepiej aby korwin i kukiz będą w sejmie z dobrymi wynikami bo trochę przystopują zapędy Pisu,przypominam że kukiz też jest za obniżką podatków jeśli nie za likwidacją Pit i Cit.

   Polubienie

  • nie moge sie z tym demotywatorem zgodzic. a dlaczego ?/ wyjasnie to na przykladze. mamy np. sprzedawce. w koszyczkach ma rozne owoce. i tak w 1 sa zgniłe jabłka. w 2 robaczywe gruszki. w 3 obite i splesniałe sliwki ,a w 4 np. pomarancze ze szkodliwymi chemikaliami (np. gmo – lub cos w tym stylu). to przepraszam. ale.. dlaczego ja mam niby kupowac takie owoce?? JA CHCE DOBRYCH OWOCÓW. a nie tez zgniłe ,zatrute i uszkodzone. poza tym pis. nie lubie ich. nie popieram np. wojny z rosja,ani polityki usa. bo przez te wojny hameryki mamy uchodzcow np. a rosjanin zaden mi nic nie zrobil. poza tym kosciola tez nie lubie. i jego agitacji. poza tym.. ten demotywator klamie. jest dokladnie na odwrot. to ojczyzna ojszczała tych ludzi – moze jak prosili o prace ,szkolenie,czasowy zasilek. ojczyzna stworzyła im gehenne? czytalem statystyki samobojstw. drodzy panstwo. srednio -5 lub 6 tys osob rocznie. przyznacie panstwo ze w porownaniu z tym to liczba 9 w kopalni wujek robi male wrazenie . choc kazde zycie jest cenne. takie zycie. to jak 2 dwa sklepy. 1 w 1 sklepie jestes obsluzony. i zalozmy ze mimo TYLKO NIECO. wyzszych cen cie STAC. obsluga jest mila. pojdziesz tam prawda? a w 2 sklepie jest byle jak ceny sa niewiele tansze ale sprzedawczyni dlubie w nosie i takimi rekami wydaje ci towar. to gdzie pojdziesz. ? politycy sobie sami na to zapracowali. olewajac tych ludzi. to samo dotyczy pracodawcow i urzedow pracy. bezrobotni wola siedziec w domu. teraz. bo tak ich urzedy traktowaly. i firmy. teraz maja odwet. poza tym po- np. czy bezrobotnych np. partia czy biedakow? to firmiarze na nia glosowali. bo un ma firme a ty- NIE. NO TO CZEGO TERAZ??MAJA ZA SWOJE. a teraz mieli po przez 8 lat . to ich IDOLE? KAZDY KTO NIE BYL- ZA PO -TO BYŁ OSZOŁOM. I TERAZ PŁACZA?? JA TYCH LUDZI ROZUMIEM.

   Polubienie

  • Odbieranie praw i przywilejów byłoby karaniem, więc wymuszaniem.
   Na to ,,idący” na stołki nigdy nie przystaną, ponieważ po pierwsze nie mają monopolu na władzę, którą takimi wymuszeniami umacniali by, a po drugie im mniejsza frekwencja tym bardziej jest to na rękę. Kolesie, urzędnicy i ich rodziny, działacze partyjni stanowią wówczas większy procent w grupie idącej na wybory. Ci bezpośrednio związani z partią są pewnym elektoratem.
   Wkurza mnie przedstawianie wyników wyborów, po których z biorących udział w głosowaniu robi się 100%.
   Np. na PIS zagłosowało 40% wyborców, a na PO zagłosowało 20% wyborców. To bzdura, ponieważ zważywszy, że połowa uprawnionych wyborców nie głosowała powinno być:
   na PIS zagłosowało 20% wyborców, a na PO 10% wyborców.
   Podając dwukrotnie wyższe wyniki, czyni się społeczeństwo w 100% głosujące, a tak nie jest.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

 21. Uważam również, że kandydaci do sejmu, senatu lub na prezydenta, którzy mają swoje strony internetowe, w tym przypadku Kukiz i Korwin są lepszymi kandydatami, ze względu na możliwość kontaktu i wyrażenia swojej opinii na temat np. wypowiedzi polityka, jego planu, polityki którą prowadzi oraz podzielenia się własnymi pomysłami z nimi.

  Polubienie

 22. Przeczytałem artykuł o pieniądzu oprocentowanym ujemnie, do którego link podał radek.
  Ten rodzaj pieniądza nadaje się tylko w określonych sytuacjach, w określonym czasie i jako dodatkowy system monetarny niż główny.
  Zamieszczam tu linki ze stronami, na których zamieszczony jest program, plan podatków, ekonomii, systemu monetarnego itp. według Wojciecha Dydymskiego:
  http://bankprawdy.hvs.pl/wszyscy-jestesmy-lub-bedziemy-bankrutami/
  https://wojciechdydymski.wordpress.com/2012/10/13/nie-tylko-podatki-wg-ligi-swiata/
  A tu ulotka na stronie o podatku, który mógłby wprowadzić: https://wojciechdydymski.wordpress.com/2012/12/15/plynny-7-podatek-i-formy-zatrudnieni/

  Polubienie

 23. Aleksander Piński – Szef Działu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stażem. Były z-ca szefa Działu Biznes „Wprost”.
  POLITYKA

  JAK ZDOBYĆ WŁADZĘ W POLSCE
  „Jeżeli nie jesteś gotowy kraść, oszukiwać, mordować i dawać łapówki nigdy nie będziesz rządził” – mówi prof. Alastair Smith z New York University w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika „The Economist”.
  Brytyjski tygodnik „The Economist” opublikował ostatnio ciekawy wywiad z prof. Alastair Smith w wydziału politologii New York University. Jest on współautorem książki “The Dictator’s Handbook: How Bad Behaviour is Almost Always Good Politics”, czyli „Podręcznik dyktatora: jak złe zachowanie prawie zawsze się opłaca w polityce”.
  Wbrew nazwie nie jest to książka tylko dotycząca dyktatorów, ale każdego kto chce zdobyć i utrzymać władzę. Prof. Smith ma kilka rad.
  Po pierwsze trzeba mieć grupę zaufanych i lojalnych ludzi i nie opłacać ich zbyt dobrze, tak by nie mogli się uniezależnić. Następnie trzeba silne opodatkować społeczeństwo, bo „lepiej jest samemu decydować, kto dostatnie jedzenie, niż pozwolić ludziom się samym wyżywić”. Ważne jest też, by zawsze stawiać interes swój i swoich kolegów nad interesem narodu.

  A na koniec pytanie dziennikarza:
  A co jeżeli ktoś naprawdę chce zrobić coś dobrego dla ogółu? Nie da się tego zrobić?
  Prof. Smith: Nie. Gdy ktoś pracuje dla dobra ogółu, to nie zdobędzie władzy. Jeżeli nie jesteś gotowy kraść, oszukiwać, mordować i dawać łapówki nigdy nie będziesz rządził.

  Całość wywiadu w języku angielskim tutaj: http://www.economist.com/blogs/prospero/2012/01/quick-study-alastair-smith-political-tyranny

  Polubienie

 24. H…im w D..,bo to wszystko jest nic innego jak walka bogatych z mniej bogatymi.Bogaci musza sie utrzymac w sytuacji manipulowania wiekszoscia mniej zamozna I mniej kumata. Stosuje sie wszelkie formy indoktrynacji aby biedny ludek nigdy nie wyszedl z hipnozy.Byc moze steruja tym bogaci ludzie ,byc moze inna rasa nie z tej planet,byc moze chodzi tylko o wojne rasowa .Szkoda wogole rozwazac wyzszosc PISu nad Pe-O lub innymi szarlatanami,szkoda poprostu pradu na to. Tych zboczencow politykow nalezy zepchnac na margines egzystencji tak jak zrobili to z Polakami .Co do nastepnego tapniecia to rok 2017 -2018 moze byc ostatecznym.Bydlaki z gory lubia jubileuszowe daty,w tym przypadku przewrot rosyjski I umocnienie sie komunizmu postepowego jak rak.Dewianci iluminati lubia okragle daty tak jak rok 89 upadek komunizmu byl 200 roznica zdobycia bastyli I wprowadzaniem komuny we Francji ktora rzekomo po 200 latach mogla zacza zwijac sie od Polski.Iluminaci nawet miesiac wybrali sobie prawie takie seme,oni lubia numerologie.

  Polubienie

 25. Ledwie PIS wygrał a tu już chce zmusić cały naród do tzw, abonamentu. Ja telewizora nie mam, ale zmuszą mnie do płacenia za to, że ktoś ma chętkę gapić się w ekran, a inny nadawać. RP zaczyna jak mafia pobierać haracz, daninę, dodatkowy podatek za to, że ja nie mam telewizora. Zapłacą wszyscy.

  Polubienie

Skomentuj artykuł:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s